Wereldrecord in Ringvaart Regatta rno Ottevanger it leiderstrui 'lympia's Ronde Krajicek laat het afweten Camataru draagt bij aan metamorfose Heerenveen 30RT CeidócSommxt VRIJDAG 24 MEI 1991 PAGINA 9 entijnse voetballers rellen vast in Chili ["IAGO Drie spelers van de itijnse club Boca Juniors en hun mogen Chili niet verlaten. Zij te" i in de slotfase van de wedstrijd Colo Colo in de halve finale van Suidamerikaanse clubkampioen betrokken bij rellen met foto- i en cameramensen van de Chi- j'n televisie. Colo Colo nam een •ie prong van 3-1 via een discutabel p. unt, waarmee de finale werd be ng rgentijnse voetballers begonnen toestromende persmensen in te Een cameraman werd neergesla- n vervolgens geschopt. De Ar- e nse doelman werd door een poli- et id gebeten. In totaal raakten tien af en gewond. Snoeck gaat weg bij Feyenoord ROTTERDAM Martin Snoeck vertrekt bij Feyenoord. De 48- iarige econoom en organisatiedeskundige was sinds januari 1989 bij Feyenoord werkzaam op part-timebasis. Hij werd per uur (naar verluidt 400 gulden) betaald. Aanvankelijk vormde Snoeck feitelijk in zijn eentje het bestuur als penningmeester/secretaris en algemeen directeur. Later kwam er een dagelijks bestuur van drie (ook Lundqvist en De Jong) personen, dat kort geleden werd uitgebreid met (oud-)spon- sor Jorien van den Herik. De reden van het voortijdige vertrek van Snoeck, die contractueel nog tot medio volgend jaar aan de Kuip was verbonden, is de noodzakelijke bezuiniging bij Feye noord. Dit seizoen koerst de bvo in Rotterdam-zuid af op een te kort van enige miljoenen. De (forse) salarispost van Snoeck, die overigens zijn werkzaamheden afmaakt en voortzet tot 1 oktober, kan Feyenoord vanaf volgend seizoen niet meer ophoesten. In een financieel plan, waaraan Snoeck zelf de laastste hand hoopt te leggen, moeten de inkomsten beter worden geregeld. Daartoe dient de Feyenoord Participatie Maatschappij. Snoeck zal ook de voorbereiding op het komende seizoen en de vaste aanstelling van Wim Jansen verder voor zijn rekening nemen. Seis twee jaar Pascal de Wilde BRUGGE De openbare aanklager van de rechtbank in Brugge heeft gisteren twee jaar celstraf geëist tel gen Pascal de Wilde, voet! bailer van KV Mechelen Op 21 oktober vorig jaar veroorzaakte De Wilde in Torhout een verkeersonge val waarbij twee mensen werden gedood en vier ge wond. Bij een controle werd een alcoholpercentage van 1,96 pro mille in het bloed van de voetballer vastgef steld. Naast de gevangenis! straf werd ook nog eerji schadevergoeding van 350.000 gulden geeist. NOS in beroep voor PTT Telecompetitie DEN HAAG De NOS heeft gisteren bij de afdeling rechtspraak van de Raad van State de boete aangevochten die het com missariaat van de media had opgelegd voor het gebruik van de naam PTT Telecompeti4 tie. Die boete bedraagt 130.000 gulden voor elke niet-toegestane reclame-uiting plus 25.000 gulden voor het feit dat de NOS dienstbaar is geweest aan het maken van winst door derden. Het invoeren en gebrui ken van de naam PTT Telecompetitie in plaats van eredivisie betreft de commercia lisering van de sport en niet van de media, zo betoogde de NOS. De NOS zelf mag im mers geen namen voor toernooien en com petities bedenken, dat doen de sportorgani saties. Daarnaast is het algemeen bekend dat derden financiers (sponsors) ook rechten claimen in het kader van de uitzendingen. Galatasaray legt Frank Berghuis twee jaar vast APELDOORN Frank Berghuis speelt volgend sei zoen in Turkije. De linkerspits van Vo- lendam kwam met Galatasaray tot over eenstemming over een tweejarig con tract. Volendam ont vangt voor de trans fer de gelimiteerde transfersom van 4,5 ton, van de club van manager Henk van Ginkel, die verze kerd is van Europees voetbal. Spoedcursus voor oud-internationals ZEIST De KNVB gaat een speciale, verkorte cursus inrichten voor oud-topvoetballers om in het bezit te ko men van een trainersdiploma. Naar zeggen niet onder invloed van Kamer-vragen en mededelingen daarop van minister D'Ancona van WVC, die er voor voelt om Ruud Krol net als in 1987 Johan Cruijff de papieren 'om niet' te gunnen, hadden voetbalbond en trainers vakbond WON al plannen. Die behelzen dat in een stoomcursus van 46 lesdagen in bij voorkeur de winter periode de kandidaten worden klaargestoomd. Het zou moeten gaan om internationals, die veertig of vijftig in terlands hebben gespeeld. Pikant is dat dan figuren als Krol (83 interlands), Rep (42), Van Hanegem (52), Van Breukelen (62) en Van Basten (45) in aanmerking ko men, maar Arie Haan (35 caps) niet. De laatste is al ja ren als trainer actief in Belgie en Duitsland. In de spoed-opleiding zou het element techniek buiten be schouwing blijven, waardoor forse tijdwinst kan wor den geboekt. Er zijn in Nederland 150 bevoegde trai ners en slechts 38 profclubs. De nieuwe cursus zou ko mende winter moeten beginnen. iFZIJL Voor Arno Ottevanger heeft Olympia's Ronde te lang geduurd. Op het noordelijkste puntje, na de zes- djtappe in Delfzijl, is zijn leiderstrui overgegaan naar Rob 'Iers. De Noordlimburger zat gisteren in het eerste pelo- an 39 renners dat tussen Emmeloord en Delfzijl een van 1 minuut en 17 seconden veroverde. Ottevanger k-klassementsleider voelde in de winderige rit, vrijwel on- lellijk na de start, de eerste rafels aan zijn trui komen. De Irs zochten waar mogelijk beschutting tegen de dwarse in de luwte van collega's. In de waaiers dacht Ottevanger Ite zitten, maar in dergelijke situaties is één ongelukkige puvre fataal. Dat gebeurde, de paarse trui waaide uit de Ie rijen en kon het verder voor gezien houden. De schade [overigens beperkt, bijna 150 kilometer met achterstand rij- kostte Ottevanger maar net één minuut. Het was slechts leen deel eigen verdienste. agprijs ging net als woensdag naar Johan Melsen. De 23- Roosendaler heeft, na ziin door ziekte belemmerde voor- en, weer sprintkracht in de benen. DELFTS KOPPEL NAAR BESTE TIJD IN DUBBEL TWEE DELFT Ondanks het euvel dat ze gekweld wer den door windkracht vier en een flinke deining op de Kager Plassen, slaag den Wouter op den Ende en Arjen Korver er giste ren in een nieuw wereld record neer te zetten tij dens de zestiende Ring vaart Regatta. In de dubbel twee-boot legde het tweetal van DDS Delft de langste roeimarathon van de wereld (100 kilometer) af in een tijd van 7 uur, 24 minuten en 55 seconden. Daarmee wa ren Op den Ende en Korver bijna drie kwartier sneller dan de tijd die twee jaar geleden als snelste ter wereld werd ge realiseerd. Met het wereldre cord krijgt het duo een ver melding in het Guiness-boek. „We gingen eigenlijk uit van zeveneneenhalf uur", zei Ar jen Korver na afloop van de marathon. „In de training heb ben we onderzocht wat haal baar was. Maar we hadden niet op zo'n sterke wind gere kend. We kregen de wind steeds van opzij, dat maakte het toch wel lastig. Even voor bij Leiden zaten we uiteinde lijk flink stuk". De wind en het daarmee ge paard gaande golven waren in principe de enige spelbrekers tijdens de Ringvaart Regatta. Snelle tijden zaten er om die reden niet in voor de meeste roeiers, die bij windkracht vier op de Kager Plassen bij Warmond waren gestart. De in totaal 77 ploegen voeren van Warmond richting Amster dam, Haarlem, Lisse om dan weer terug te roeien naar de Kager Plassen en via Leid- schendam tenslotte in Delft te finishen. Onderweg waren er vijf stop plaatsen voor de deelnemers waarbij er tijd was voor massa ge of het nuttigen van speciale sportvoeding. Het merendeel van de roeiers, die ingedeeld waren in de klassen skiff, dub bel twee, dubbel vier en dub bel acht, meden de eerste stop na 21 kilometer. Maar bij Half weg, na 38 kilometer, verkoos toch een flink aantal aan rug- en bilspierpijn lijdende deelne mers een massage. Kneedpartij Skiffeur Jan Willem Zaad- noordijk liet zich pas in Leid- schendam, na 87 kilometer, een uitgebreide kneedpartij welgevallen. Middenin het centrum, bij de sluis, waar de roeiers als het ware met de boot moesten „klunen", kwam de roeier uit Rotterdam totaal uitgeput aan. „Als ik daar niet gemasseerd was, dan had ik de resterende dertien kilometer niet meer geroeid", zo vertelde Zaadnoordiik die verwoede pogingen aeed om het twee jaar oude wereldrecord van de Duitser Ralf-Peter Stumme scherper te stellen. De 32-jari- ge roeier van Nautilus eindig de in een tijd van 8 uur, 3 mi nuten en 32 seconden. Daar mee was hij een klein kwar tier langzamer dan Stumme, die in '89 een tijd van 7.48,29 realiseerde. „M'n streven was in een tijd van ongeveer negen uur te fi nishen. Ik ben snel voorop gaan varen om die Duitser (Stumme; red.) kwijt te raken. Pas op het rechte stuk naar Haarlem breidde ik m'n voor sprong uit naar ongeveer ze ven minuten. Als hij voor me was gekomen, had ik hem nooit meer achterhaald", aldus Zaadnoordijk die zich spoedig na afloop wederom aan de massage-tafel vervoegde. „Ik sta ervan te kijken, dat ik toch zo'n snelle tijd heb geroeid. Met zo'n sterke wind red je het niet om een wereldrecord te roeien". Hetgeen ook Ralf-Peter Stum me besefte. „Die wind speelde me parten vandaag. Ik moet ook zeggen, dat ik niet hele maal fit aan de start ver scheen. Ik ben een tijdje ziek geweest en was eigenlijk niet van plan te komen. Maar deze race doet me toch wel wat. Ik heb twee jaar geleden dat we reldrecord geroeid en ook om die reden ben ik naar de Ring vaart gekomen", meldde de roeier uit Mülheim. Zaadnoordijk was van mening, dat de Ringvaart Regatta niet echt een erkende race was. „Er wordt in de media niet bij zonder veel aandacht geschon ken aan dit evenement. De echte roeitoppers ontbreken eigenlijk, misschien is dat de reden. Voor de sterksten is dit mogelijk een pretwedstriid. Dat vind ik niet, het is wel de gelijk een goede race". Voor Marc d'Angremont is de Ringvaart Regatta geenszins een pretwedstrijd geworden. De Leidenaar startte niet zoals alle anderen om 8, 9 of 10 uur Ook op de wal werd de Ringvaart Regatta uitgebreid gevierd. gistermorgen. D'Angremont drie uur woensdagnacht in zijn nam het zekere voor het onze- skiff. Om vervolgens bijna 19 kere en plaatste zich reeds om uur later, om 21.45 uur, voor FOTO: SONJA BESTEBROER het gebouw van de Delftse Studenten Roeivereniging Laga te finishen. SPORT OP TV e AAG Mand 3, 20.25 uur: Sport Studio, 8 uur: Studio Sport Journaal. and 1, 23.25 uur: Sportschau. land 2, 22.55 uur: Die Sport-Re- e met onder meer Bundesliga- •j 'f' net, 18.00 uur: Sport. 1 port, 18.00 uur: Sport. 12 SEN is 1,11.40 uur: Grandstand, sport- 9kzine met cricket Texaco Trophy iJand-West-Indië; paardenraces ick Park; golf PGA champion- Wentworth. Hand 3, 12.00 uur: Sport extra, PRIJSVRAGEN HAAG De gegevens van de n irijsvragen zijn: Ho: 1e prijs: 1.x 180.522,60; ijs: 2 x 75.000,00; 3e prijs: 95 rüO,10; 4e prijs: 4121 x 21,90; is: 55.912 x 5,00. 'ipel: 6 goed: geen winnaar; 5 3 winnaars; 4 goed: 26 win- 3 goed: 195 winnaars; 2 goed: winnaars. s van NKS-toernooi sjRDWIJKERHOUT De es van het landelijke •toernooi voor A- en B- iren vinden zondag plaats K et sportcomplex De Boek- 3i t van VVSB in Noordwij- out. De aanvang van het looi is 12.00 uur en om on- er 17.00 uur zal de Bis- van Rotterdam, Mgr. ter de prijzen uitreiken. TIPS HAAG Onze tips voor aardenkoersen in Gronin- morgen om 16.30 uur, lui- 1. Frigidaire, 2. Ferrari, 3. Hanover (7-2-8) ers: 1. Flying O, 2. Charming 3. Flora S (1-6-5). ts: 1. First Lobell, 2. Flamous 3. Elisabet Hanover (5-9-12). irs: 1. Ferrock, 2. Flossy's Sil- Fresh Di Robles (6-1-2). >ers: 1. Febus M, 2. Early Bird, 3. lone Lakota 1-6-3). >ers: 1. Dave Scimitar, 2. Alain D'eleazar Belwin (2-13-12). Iers: 1 Fulmar Jet, 2. Empire ver, 3. Dart Groenhof (7-6-4). •ers: 1 Edycair S, 2. Passing Ac- 3. Domingo Supreme (1-5-4). Hers: 1. Family Sunshine, 2. Fre- ke Norg, 3. Frakee Du Bois (6-1- ioers: 1. Esprit Nora, 2. Diego ty, 3. Don Gry Romano (3-6-2). koers: 1. Butcher's Lady, 2. id, 3. Vlado (1-7-6). Richard Krajicek in actie. EDE Jimmy Connors en Boris Becker. Richard Kraji cek had hen deze week in Ede alle twee kunnen treffen. Het kwam er niet van. Connors, de levende tennislegende, liet zijn moeder afbellen en aan de vooravond van een eventueel treffen met „der Boris" liet de lange Hagenaar het zelf afwe ten. Todd Woodbridge ver sloeg Krajicek op een koude, winderige avond met 6-3, 3-6, 6-3. De Australiër had veertien aces langs zich zien vliegen en was er niet van onder de in druk geraakt. Hij prikte rustig de ballen in de hoeken, nam zo nu en dan een netbal mee en maakte van z'n tegenstan der meer een tobber dan een topper., Desondanks vond Kra jicek dat het niet slecht was gegaan. „Twee partijen gewon nen en lekker gespeeld", meldde hij monter. „Het gaat erom dat je straks aan Parijs begint met een positieve in stelling". Mentaal begeleider Ted Troost knikte goedkeu rend. Met Krajicek verdween de laatste Nederlander uit het en kelspel van het demonstratie- toernooi. In de halve finales van de strijd om de hoofdprijs van 40.000 dollar krijgt Becker vandaag bij zijn eerste optre den Woodbridge tegenover zich en Pete Sampras, die eveneens is gespaard, Ronald Agenor. Krajicek had Becker eventueel partij willen geven, maar echt gebrand was de Hagenaar er niet op. „Ik speel liever tegen hem in een echt ATP-toernooi. Ik weet niet hoe hij zich in deze omstandigheden opstelt. Hij is net hersteld van een blessure en dan is het maar de vraag of hij zich echt wil in spannen". li HEERENVEEN De naam Rodion Camataru staat voor ervaring en doelpunten. Sa men met Sjaak Storm en René van der Gijp draagt de 33-jarige Roemeen bij aan de metamorfose bij SC Heeren veen. De ploeg van Fritz Korbach is springlevend en strijdbaarder dan ooit tevo ren. En Camataru wil win nen. Om met voldoening te rug te kunnen kijken op de laatste anderhalf jaar van zijn loopbaan. De 1,92 meter lange Roemeen scoorde tot nu toe drie keer voor de Friese eredivisieclub. Maar hij stelt ook anderen in staat om te scoren. „Ik ben te vreden met het aantal goals. Je kunt niet altijd scoren. Het is belangrijker dat de ploeg wint, want ik wil in de eredi visie spelen. Het is voor mij als 33-jarige moeilijk om me op te laden voor de eerste divisie". Ontspannen beweegt de Roe meen zich tussen het meubi lair in de lege bestuurskamer, alsof hij al jaren deel uitmaakt van het interieur. In werke lijkheid staat Camataru pas drie maanden op de loonlijst van SC Heerenveen. „Nie mand gaf ons meer een kans om te overleven. Maar we hebben nu een hele goede kans voor een barrage. Boven dien spelen we hier, in verge lijking met andere ploegen, ge woon goed „Vertrouwen is heel belang rijk voor voetballers. Voor de winterstop werden wedstrij den in de laatste minuten ver loren. Dat heeft met ervaring te maken. Ik weet precies wat dat is", aldus Camataru die juist vanwege dat extra stukje routine werd gehaald. Terug Voor Rodion Camataru is het Abe Lenstra-stadion het eind station van zijn actieve carriè re. „Ik blijf nog een jaar bij Heerenveen", rekent de Roe meen die na die periode terug keert naar zijn geboorteland. En daarom wil hij ook graag met Heerenveen in de eredivi sie blijven. „Dan heb ik zeven tien jaar op het hoogste niveau gespeeld. Daarna ga ik met mijn gezin terug. De situatie is rustig en er zijn geen proble men meer in Roemenië". Veel om daar op terug te val len is er niet voor Camataru. Maar hij kan altijd nog trainer worden. „Ik heb een trainers licentie voor Roemenië. Dus de mogelijkheid om trainer te worden is aanwezig. Boven dien heb ik veel ervaring op gedaan in België en Nederland en dat kan belangrijk zijn voor de toekomst. Misschien kan ik dan aan een andere carrière gaan bouwen". De banden met het land van herkomst zijn nauw. Zijn vrouw is daar momenteel met zijn twee kinderen. „Ik ga aan het einde van dit seizoen met de auto op vakantie naar Roe menië, dat zou voor de kinde ren wat te vermoeiend zijn. Daarna komen we met z'n vie ren weer naar Heerenveen", aldus Camataru. Vier jaar geleden keerde hij zijn geboorteland de rug toe. Niet definitief, maar om wes terse valuta te gaan halen. En te genieten van de vrijheid. Hij kreeg toestemming van de staat, omdat Camataru zich veertien jaar met succes had ingezet voor het systeem. Met 44 treffers werd de Roemeen in 1987 Europees topscorer, hij droeg 75 keer het nationale tricot en was met Dinamo Boe karest op vele fronten actief. De nieuwe uitdaging heette Charleroi. „Ik sprak Frans, dus dat was eenvoudig in Bel gië". Probleem Na anderhalf jaar eindigde dat avontuur. „M'n contract liep af en bovendien had de club nog drie andere buitenlanders on der contract", zegt de Roe meen. Via Piet Lagarde kwam Heerenveen in beeld, maar de keuze was moeilijk. „Ik heb veel tijd genomen om een be slissing te nemen. Heerenveen pakte in de eerste competitie helft slechts zes punten. Dat was voor mij een probleem". Uiteindelijk koos Camataru toch voor de club van Riemer van der Velde. En na een dienstverband van drie maan den weet hij ook wel waarom. „Het is een club met mogelijk- Rodion Camataru ontving in 1987 de Gouden Schoen. FOTO: ANP heden voor de toekomst. Dit elftal kan uitgroeien tot een goed team. Bovendien trekt Heerenveen veel publiek en zit er een goede sponsor achter de club. De sfeer in de groep is goed en er staat een geweldig publiek achter. Om die reden moet Heerenveen pok in de eredivisie blijven. Het was voor mij een grote kans". Een Roemeense uitlaatklep heeft Camataru naar Feye- noorder loan Sabau en PSV'er Gheorghe Popescu. „Die bel ik wel eens om over het voetbal en dagelijkse zaken te praten. Maar zij praten ook geen Ne derlands", aldus de Roemeen die op honderd meter afstand van het stadion woont. Hij heeft het prima naar de zin in het Friese Haagje. „Ik hou van rust. Amsterdam is me bij voorbeeld veel te druk. Maar in Heerenveen is het wel erg rustig". SPORTWERELD CRICKET Vriendschappelijke interland in Esbjerg: Nederland wint met twee wickets van Denemarken. Score De nemarken (55 overs) 192 all out, Ne derland 193 voor 8. HONKBAL Amerikaanse prolcompetitie National league: San Diego Padres- Atlanta Braves 7-2, Philadelphia Phil lies-Montreal Expos 8-1, St Louis Cardinals-Pittsburgh Pirates 5-3, Chi cago Cubs-New York Mets 5-2, Cin cinnati Reds-San Francisco Giants 9- 4, Houston Astros-Los Angeles Dod gers 3-2. American league: Oakland A's-Toronto Blue Jays 2-1, Boston Red Sox-Milwaukee Brewers 4-0, New York Yankees-Cleveland Indians 8-1, Detroit Tigers-Baltimore Orioles 9-5, Texas Rangers-Minnesota Twins 5-2 (12), Kansas City Royals-Seattle Mariners 3-1, Chicago White Sox-Ca lifornia Angels 5-3. PAARDESPORT Koersen in Drachten 1e koera, 2040 m: 1. Fellcita Medo (P.Rutting) 2.46,5 - 1.21,5, 2. De Ma- radona, 3. De Maradona. Toto: win nend 10,00, plaats 4,30, 10,40, kop pel 48,30, trio 712,30. 2e koera, 2040 m: 1. Double Duty (Mej. E. Hagenouw) 2.45,8 - 1.21,3, 2. Diamond Worthy, 3. Cristlaan Mor gan. Toto: winnend 10,30, plaats 2,30 1,30, koppel 25,40, trio 236,30. Niet gestart nr.3. 3e koers, 2040 m: 1. Fullspeed Mac (A.de Wrede) 2.49,2 - 1.22,9, 2. Fa mous Crown, 3. Flambeau, 4. Felixno- ra. Toto: winnend 34,60, plaats 9,40 4,60, koppel 67,20, trio 1337,40, kwartet niet gespeeld. 4e koers, 2840 m: 1. Dahhaam (R.Kromkamp) 3.52,9 - 1.22,0, 2. Duco W, 3. Boris Boshoeve. Toto: winnend 1,70, plaats 1,70 2,20, kop pel 3,50, trio 23,70. Niet gestart nr. 2. 5e koers, 2040 m: 1 Edze Aled (J. Engwerda) 2.46,2 - 1.21,5, 2. Ester Buitenzorg, 3. Dominique. Toto: win nend 3,70, plaats 1,60 1,30, koppel 3,70, trio 85,20. Niet gestart nr. 2, 4, 7, 9. 6e koers, 2040 m: 1. Erric Rijnstroom (Mej. A.de Veen), 2. Classical Mea dow, 3. Cindy Gerron, 4. Keystone Lakota. Toto: winnend 14,10, plaats 5,80 3,40, koppel 44,30, trio 521,90, kwartet 1739,90. Niet gestart nr. 5 en 8. 7e koers, 2040 m: 1. Don Trotteur (A. de Wrede) 2.42,2 - 1.19,5, 2. Boy Sneep Taxis, 3. Agostlnho Mendel. Toto: winnend 1.60, plaats 1,60 1,70. koppel 11,60, trio 33,10. 8e koers, 2040 m: 1. Cees Wielinga (A. de Wrede) 2.40,8 - 1.18,8, 2. Ben ny Jeanet, 3. Callsta Cunera. Toto: winnend 75,30, plaats 6,70 5,60, kop pel 163,10, trio 1326,80. 9e koers, 1640 m: 1. Castro W (J. Hayema) 2.11.4 - 1.20,1, 2. Ellen Bui tenzorg, 3. Daisy Oostland, 4. Corry Belwin. Toto: winnend: 16,50, plaats 6,80 14,70, koppel 201,00. Trio en kwartet niet gespeeld. 10e koers, 2440 m: 1. Benny W (J. Paulusma) 3.14,5 - 1.19,7, 2. Esme ralda Nuova, 3. Celrest Greenacre. Toto: winnend 5,60, plaats 2,00 2,80, koppel 7,40, trio 101,60. W-5: 8-4-5-3-3, niet gespeeld. Omzet totalisaton 150.530,00. SOFTBAL Hoofdklasse: DSC '74-Bloemendaal 1-4, HCAW-Pirates 7-5, Terrasvogels- Twlns 3,-1, Onze Gezellen-Sparks 1-4. SQUASH Open Portugese kampioenschappen in Lissabon Mannen, kwartfinales: Scheffer (Ned)-Harrison (GBr) 3-0, Vertogen (Ned)-Jakobsen (Den) 3-0. TENNIS Demonstratietoernooi in Ede Mannenenkelspel, 3e ronde: Agenor (Hai)-Arlas (VSt) 7-5, 6-7 (5-7), 6-2; Woodbridge (Aus)-Krajlcek (Ned) 6-3, 3-6, 6-3. Mannendubbelspel, 1e ron de: Reneberg/Kuhnen (VSt/Dul)-Palo- heimo/Rahunen (Fin) 7-5, 7-6; Kem- pers/Davids (Ned)-Agenor/Jonsson (Hai/Zwe) 6-3, 6-0. Open Franse kampioenschappen, kwalificatietoernooi Mannenenkelspel, 1e ronde: Balduc- cl (lta)-Oosting (Ned) 3-6, 7-5, 6-3, Delaitre (Fra)-Nljssen (Ned) 6-2, 6-3. Vrouwenenkelspel, 1e ronde: Ore mans (Ned)-Duffaud (Fra) 6-2, 6-2, Lapi (lta)-Vis (Ned) 6-3, 4-0, opgege ven; Farina (lta)-Ter Riet (Ned) 6-3, 6- 7, 6-2, Rottier (Ned)-Benjamln (VSt) 6-1, 6-1; Nowak (Pol)-Kamstra (Ned) 6-3, 6-4. World Team Cup in DUsseldorf Blauwe groep: Duitsland-Joegoslavlë 1-2. Rode groep: Zwitserland-Vere nigde Staten 2-1. VOETBAL Zondag KNVB West II, 1e klasse: RVC-EBOH 0-2. Vriendschappelijk: Oslo: Noorwe- gen-Roemenië 1-0. Manchester: Ar- gentinlë-SovJetunie 1-1. WIELRENNEN Olympia's Ronde van Nederland 6e etappe: 1. Melsen (DJR) 3.28.48 (met bonificatie 3.28.33), 2. De Helj (Vre) (3.28.38), 3. Gerritzen (Tel) (3.28.43), 4. Engels (Kog), 5. Van Bon (Ned), 6. Van der Helde (PWZ), 7. Op- hof (PWZ), 8. Kemna (Eur), 9. Vaes- sen (Tel), 10. Den Braber (Tel), 11. Van der Werft (PWZ), 12. Wright (GBr), 13. Veenstra (Tel), 14. Dekker (Ned), 15. Barten (Tem), 16. Mulders (Gia), 17. Rutgers (Vol). 18. Altken (Aus), 19. Mulder (Mil), 20. Tak (DJR), 56. Ottevanger (Luc) 1.16, 87. Koerts (Kog) 18.40. Johansson (Zwe) niet ge start, Klaus (Dul) uitgevallen. Algemeen klaasement: 1. Mulders 22.31.18, 2. Tak 0.08, 3. Dekker 0.12, 4. Startman (Kog)0.34„ 5. Barten 0.44, 6. Knaven (Tel) 0.45, 7. Stam (Ned) 0.47, 8. Veenstra 0.53, 9. Vos kamp (Kog) 0.59, 10 Den Braber 1.01, 11. Ottevanger 1.08, 12. Com- pas (Ned) 1.15, 13. Rasch (Ned) 1.16, 14. Thebes (Eur) 1.31, 15. Rutgers 1.32, 16. Engels 2.02, 17. Gerritzen 2.16, 18. Bol (DJR) 2.22. 19. Ivanovas (Lit) 2.23, 20. Mulder 2.31, 52. Koerts 19.38.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9