Pinkpop keert terug naar het flower-power tijdperk Actrice Rini Otten overleden Familieberichten „c\ö Sc\nctos" Dan plaatst u toch gewoon een advertentie... Ccidóe Gouden Palm Canm voor Amerikaanse fi Barton Fink 'KUNST/RTV GeidócSouocmt AMSTERDAM De actrice Rini Otten is zondagavond op 74-jarige leeftijd in Amster dam overleden. Rini Otten verwierf bekendheid door on der andere haar spel in 'Jonge Harten' in 1936 en haar optre den in de film 'Komedie om geld', onder regie van Max Ophüls. Otten stond regelma tig samen op de planken met bekende acteurs als Lily Bouwmeester en Jan de Har- tog. Gedurende vier jaar was zij verbonden aan het Residen tietoneel, later beter bekend als de Haagse Comedie. Rini Otten was getrouwd met de acteur Jan Retèl. Na de oorlog Huwde zij de uitgever F.H. Lanshof, die na de oorlog de uitgeverij Schrijvers in Exil oprichtte. De actrice was al ge- ruimte tijd ziek en bracht de laatste maanden van haar le ven door in een verpleeghuis. WVC moet Noordhollands theater mede subsidiëren HAARLEM Gedeputeerde Staten van Noord-Holland willen voor de financiering van verschillende Noordhol landse theatergroepen een co- financieringsovereenkomst met het ministerie van WVC aangaan. Het gaat in het bij zonder om het regionaal thea ter (Theatergroep Hollandia), kindertheater (Wederzijds), jongerentheater (De Kom paan) en theatercircuit (Thea ter Netwerk Nederland). Het totale provinciale budget be draagt bijna 2,5 miljoen gul den. Voordat de provincie de subsidies voortzet wil ze van WVC weten of die bereid is de groepen eveneens te subsidië ren. Deze medefinanciering hbudt verband met de mede verantwoordelijkheid die het rijk voor een beperkt aantal jeugdtheatervoorzieningen van landelijke betekenis wil dra gen. Twee Westeuropese pianisten in finale Elisabeth Concours BRUSSEL Slechts twee Westeuropese pianisten, de Belg Jan Michiels en de Frans man Frank Braley mogen deelnemen aan de finale van het Elisabeth Concours, die volgende week maandag be gint in het Paleis voor Schone Kunsten in Brussel. De finale duurt zes dagen en wordt rechtstreeks door de BRT op de radio en de televisie uitge zonden. De meeste deelnemen de pianisten aan de finale ko men uit Oosteuropa: de Russen Vadim Roudenko en Alexan der Melnikov, de Tsjechen Igor Ardasev en Jan Simon, Sergej Babajan uit Armenië en Rita Kinka uit Joegoslavië. De andere finalisten zijn: Chiharu Sakai uit Japan, Haesun Paik uit Korea en de Amerikanen Brian Ganz en Stephen Pruts- Walter Trout Band, Kecks, Primus, Luka Bloom, An Emotional Fish, Joe Jackson, Living Colour, Lenny Kravitz en Happy Mondays. Draf- en Renbaan, Land- Pinkpop had dit jaar bij zijn tweeëntwintigste edi tie een dubbelfunctie. Het festival, dat traditie-ge trouw op tweede Pink sterdag wordt gehouden in het Limburgse Land graaf, diende niet alleen als smaakmaker voor een aantal belangrijke arties ten zoals Joe Jackson en Lenny Kravitz, die bin nenkort in de concertzaal zijn te beluisteren, maar luidde tevens een tweede 'zomer van de liefde' in, althans zo leek het op de zonovergoten draf- en renbaan. Nog voor de eerste noot was gespeeld, had het programma al zijn flower power-uiterlijk. Dat kwam onder meer door het aantrekken van groepen als Happy Mondays, Lenny Kravitz en Luka Bloom. Orga nisator Jan Smeets deed daar tijdens het festijn nog een schepje bovenop door in de pauze tussen de optredens voor muziek uit de jaren zestig en zeventig te kiezen zoals The Doors, Santana... En het publiek, door Smeets omschre ven als 'moderno's', voegde zich, zonder voorbedachte rade, naar de sfeer van het hippie-tijdperk met zijn 'liefde, vrede en goede muziek'. Hoe wel... de wijde broekspijpen waren terug, evenals een band rond het hoofd met lang haar, het Ban-de-Bom-teken stak de kop weer op en hier en daar maakten twee opgestoken vin gers een verdwaald vredeste ken. Rechts van het podium wapperde een Che Guevara- vlag, terwijl de geur van hasj de lucht vulde. Het enige dat ontbrak, was de drang op vrij postige wijze uiting te geven aan de gestreden sexuele revo lutie. Het bedrijven van de liefde bleef beperkt tot de pla tonische verwoording in een groot deel van het gezongen materiaal. Smaken Mede door het uitzonderlijke festivalweer daar doet elke organisator een moord voor maakte niemand zich druk. Het publiek liet zich de combi natie van zonnestralen en mu ziek goed smaken. Voor de groepen was dat misschien niet altijd even leuk. Tenslotte toonden alleen de fans in de voorste rijen een zichtbare dankbaarheid. Daarmee is echter niet gezegd, dat de rest van de vijftigduizend bezoe kers niet genoot. Zij hadden alleen zoiets van we-maken- links: Living Colour was gisteren een van de weinige groepen die tijdens Pinkpop zorgde voor een massale volks verhuizing van de 50.000 toe schouwers. FOTO'S: SACHA PIETERSE ons-niet-zo-druk-vandaag. Het is mooi weer en dan ga je maar zweten. Bovendien was het voor het podium bij elke nieuwe artiest een kwesfie van stuivertje wisselen. Dat had soms een ware volksverhui zing tot gevolg. Vooral bij Li ving Colour. Die Amerikaanse groep bleek over de grootste aanhang te beschikken, waar bij de meest fanatieke fans voor het podium tegen de hek ken werden platgedrukt. Heel frappant bij dit festijn was dat de groepen zich blijk baar op voorhand naar hun lot hadden geschikt. Vrijwel nie mand ondernam pogingen het publiek te laten meezingen. De musici stortten hun muziek als een warme douche over de menigte uit. Soms bleek het een wespennest te zijn en dan ga je vanzelf dansen, zoals bij het energie-rijke geluidsdecor van An Emotional Fish. Op vallend was de hoge kwaliteit die in meer dan twaalf uur werd geboden. Eigenlijk was er geen groep die echt tegen viel, waarmee niet is gezegd dat alle tien formaties even veel indruk achterlieten. Maar smaakmakers waren er ge noeg. Tragically Hip bijvoor beeld, die het festival 'opende en vrijdag in het Haagse Paard is te vinden. Zij speelden voor een nog nuchter publiek. Daar zou later door een continu lo pende biertap en een rijke hoeveelheid hasj verandering in komen. En misschien plukte Joe Jack son daar weer de vruchten van. Tijdens zijn concert vond een van de zeldzame magische momenten plaats toen aan het einde van de middag uit veer tigduizend kelen het refrein van 'Real Man' klonk. Joe, die 2 juni in de Rotterdamse Doe len staat, was zo verrast, dat hij aan het einde zei: „Ik ge loof dat we het nummer nog maar eens moeten zingen". Zo ver kwam het natuurlijk niet. Even eerder had Tröckener Kecks met zijn Nederlandstali ge rock de boel op stelten ge zet. Het is niet elke dag dat je voor zoveel mensen speelt en daar wilde zanger Rick even extra van genieten. Hij vroeg om stilte en liet zijn musici weten: „Nou, dat is het jon gens. Pinkpop. Meer mensen kan je niet bereiken". Afgaand op het concert ligt een nog flo- rissantere toekomst in het ver schiet. En hun populariteit is al enorm. Dat bleek toen het publiek zingend afscheid nam van The Kecks. Geen groep deed hen dat gisteren na. Voor de Ierse bard Luka Bloom liet horen dat je geen groep nodig hebt om te over tuigen, kreeg de VPRO-televi- sie even de gelegenheid het af scheid van de Dikke Dames te filmen. De Pinkpop-opnamen met een medley van onder meer 'Baby Love' zijn binnen kort in het jeugdblok van de omroep op zondagochtend te zien. Luka Bloom kwam met zijn fiets het podium oprijden om zijn publiek vervolgens kippevel te bezorgen. Met zijn ritmische, volle gitaarklanken bracht hij een emotionele set, waarin de liefde een centrale rol vervulde. „Dit nummer is voor iedereen die op zoek is naar liefde" liet hij ter intro ductie van 'I need love' weten. Living Colour, die eerder als voorprogramma van The Rol ling Stones tourde, versmolt energie met dans in een con cert dat vooral opviel door het sterke gitaarspel en de soms prachtige samenzang. Zoals Joe Jackson voor hen en Lenny Kravitz na hen, had ook Living Colour een muzi kale toverdoos meegebracht, waaruit een grote hoeveelheid aan stijlen tevoorschijn kwam. Een concert dat om een herha ling vraagt. Lenny Kravitz maakte de 'Summer of love' meer dan waar met nummers als 'Flowerchild' en 'Let love rule', dat massaal werd meege zongen. Happy Mondays had den de ondankbare taak het festival af te sluiten. Terwijl een massale leegloop van het festivalterrein begon, speelden de musici in een vette licht show, aanstekelijke popmu ziek. CANNES De film 'Barton Fink' van de Amerikaanse re gisseurs Joel en Ethan Coen is gisteren bij de afsluiting van het 44e Filmfestival van Can nes bekroond met de Gouden Palm. De jury onder voorzit terschap van Roman Polanski besloot unaniem deze film de hoofdprijs te geven. De film, die ook de prijs voor beste regie kreeg, is een paro die op Hollywood. Hij vertelt het verhaal van een jonge sce narioschrijver uit New York - Barton Fink - die na een eer ste succes op Broadway in de jaren '40 naar Hollywood wordt gehaald. De onderscheiding voor de beste mannelijke hoofdrol ging naar de Amerikaan John Tur- turro voor zijn rol in 'Barton Fink'. De Franse actrice Irène Jacob werd uitgeroepen tot beste actrice wegens haar hoofdrol in de Frans-Poolse film 'La double vie de Véroni- que' van de Poolse regisseur Krzysztof Kieslowski. Deze film kreeg ook de persprijs en de prijs van de oecumenische jury. Cannes stond dit jaar vooral in het teken van een groot aantal Amerikaanse sterren: Madon na, Robert de Niro, Eddy Murphy en Stevie Wonder waren enkele van de groot heden waarnaar vooral de gla- mourpers reikhalzend uitzag. De Niro, die in Cannes zijn nieuwste film 'Black List' kwam aanprijzen, werd door de Franse cultuurminister Jack Lang benoemd tot 'com mandeur des arts et lettres'. In 'Black List' speelt De Niro een Amerikaanse filmregisseur die vanwege vermeende commu nistische sympathieën op de beruchte zwarte lijst terecht komt, die in de vijftiger jaren onder invloed van de Ameri kaanse senator McCarthy werd ingesteld. Meest opvallende films tijdens dit vierenveertigste festival waren naast 'de prijswinnaars verder 'Europa' van de Deense regisseur Lars von Tril het Duitsland van vlal Tweede Wereldoorlog; with Madonna', waarin perster een zorgvuldig gesteld maar zogenaam hartig beeld geeft va privé-leven tijdens de tournee die ze vor maakte; 'Jungle Fever' zwarte Amerikaanse r Spike Lee, een 'inte drama'; 'Boyz 'n the een film over de on< verhoudingen in het getto van Los Angeles hand van regisseur Jo gleton; 'La Carne' va raan Marco Ferreri, wa zijn klassieker 'La Bouffe' volgens velen keloosheid tracht te o fen; 'La Belle Noiseu Jacques Rivette, waarii gisseur vier uur nodi om het verhaal te vete] een schilder (Michel die na tien jaar besluit half voltooid schilder maken. Hoewel Nederland g( speelde in het hoofdp ma, was er toch een kli cesje te melden. 'De soenlijke Vrouw' van r| Ben Verbong, werd filmmarkt in Cannes vj aan maar liefst twaalf waaronder Japan en Afrika. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BIJ UW KRANT M INFORMATIE OVER FILMS. M THEATER, RECREATIE, EXPO EN EEN COMPLETE AGEN Lieve Mama Jij ging ons vooruit als een bootje, in een bries en een storm, de weg die God je had gegeven. Jouw voorbeeld was enorm. Bedankt Mam. Na een laatste groet, is nog voorzien van het H. Sacrament van de zieken van ons heengegaan mijn lieve vrouw en onze lieve moeder BETSY VAN HAASTRECHT- WITTEMAN echtgenote van Ton van Haastrecht in de leeftijd van 43 jaar. Ton van Haastrecht Rens Bianca Onze dierbare overledene is thuis opgebaard. De Eucharistieviering zal voor haar worden opge dragen op woensdag 22 mei om 15.00 uur in de kerk van Maria Presentatie, Past. Onelplein te Roelofarendsveen, waarna wij haar zullen bege leiden naar haar laatste rustplaats op het parochie kerkhof. Diep bedroefd heb ik afscheid moeten nemen van mijn dierbare en altijd zorgzame dochter BETSY Vol verdriet, maar met dierbare herinneringen hebben we afscheid moeten nemen van onze lieve zus en schoonzus BETS VAN HAASTRECHT- WITTEMAN Bets jouw kracht, liefde en steun zullen wij nimmer vergeten. Wij zullen je missen. Broers, zussen schoonzussen en zwagers Roelofarendsveen, 16 mei 1991 Zij die zo hield van het water van de zon en van de wind dat zij nu rust mag hebben gevonden, en daar nu haar water vindt. Op zaterdag 18 mei 1991 hebben wij met groot verdriet afscheid genomen van onze lieve schoon dochter, schoonzusje en tante BETSY Lieve Bets je hebt het geweldig gedaan. Fam. Van Haastrecht Met veel verdriet geven wij kennis van het over lijden van onze TANTE BETS Neven en nichten Roelofarendsveen, 18 mei 1991. Met diepe droefenis, maar dankbaar aan God dat wij hem zo lang in ons midden mochten hebben, delen wij u mede dat, na een moedig gedragen lijden, op 19 mei 1991 van ons is heengegaan, mijn zorgzame man, onze onvergetelijke vader en lieve opa CORNELIS PETRUS DE GROOT echtgenoot van Elisabeth Geertruida Slats 28-7-1909 t 19-5-1991 Wassenaar: Voorschoten: Wassenaar: Wassenaar: Langeraar: Voorschoten: Sassenheim: Voorschoten: E. G. de Groot-Slats G. A. de Groot J. P. Jonker-de Groot J. J. Jonker M. G. Bayer-de Groot H. W. Bayer E. P. Tromp-de Groot P. M. Tromp C. M. de Groot S. van Veen J. G. de Groot Y. L. de Groot-Windhorst A. J. M. de Groot Kleinkinderen Achterkleinkind Vader is opgebaard in de rouwkapel van de kerk van de H. Willibrordus, Kerkstraat 77 te Wasse naar. Woensdag 22 mei wordt om 10.30 uur de Eucharis tie voor vader gehouden in genoemde kerk, waarna om ongeveer 11.45 uur de begrafenis zal plaats vinden in het familiegraf op de R.K. afdeling van de begraafplaats „Rosenburgh" aan de Rosen- burgherlaan in de wijk Boschgeest te Voorschoten. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangkamer van de begraafplaats. Aan huis geen bezoek Op 1e Pinksterdag 1991 is plotseling overleden ZUSTER SUARDA 19 mei 1991 Kerkstraat 70 Katwijk a/d Rijn Wij gedenken Zuster Suarda op woensdag 22 mei om 19.00 uur tijdens de Avondwake in de Parochie kerk van de H. Joannes de Doper. De Uitvaartplechtigheid vindt plaats op donderdag 23 mei om 14.00 uur in de Kapel van „Huize Elisa beth", St. Elisabethsdreef 1 te Haelen (L.), waarna de begrafenis aldaar op het Kloosterkerkhof. Bedroefd om zijn heengaan maar dankbaar voor alles wat hij voor ons heeft betekend, geven wij u kennis, dat na voorzien te zijn van het H. Sacra ment der Zieken op de leeftijd van 86 jaar van ons is heengegaan mijn lieve man, onze vader, opa, zwager en oom JOHANNES ZWETSLOOT A. Zwetsloot-Straathof kinderen kleinkinderen familie Zwetsloot familie Straathof 20 mei 1991 Huigsloterdijk 373 2158 LR Buitenkaag Er zal een avondwake gehouden worden op woens dag 22 mei om 19.30 uur in de parochiekerk H. Joannes Evangelist te Buitenkaag. De gezongen Uitvaartmis zal worden opgedragen op donderdag 23 mei om 10.30 uur in voornoemde kerk, waarna wij hem zullen begeleiden naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof aldaar. Mijn man en onze vader ligt opgebaard in het mor tuarium van de kerk, alwaar gelegenheid tot bezoek dinsdag 21 mei van 17.00 uur tot 17.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de avondwake in de kerk en na de begrafenis in Hotel „Kaagzicht" te Buitenkaag. GEERTRUIDA MARIA VAN BENTEN zeggen wij u hartelijk dank. Kinderen en kleinkinderen. Zoeterwoude, mei 1991. BEGRAFENISSEN CREMATIES LAMMERMARKT 43 - LE TEL. 071-121 ivii ant met een rubrieksadvertentie, een zoge- 111 naamd 'Kleintje' in de Leidse Courant bereikt u 26.200* koopkrachtige lezers. De aangewezen weg bij kopen of verkopen, bij huren of verhuren, voor vraag en aanbod. Wij maken het u gemakkelijk een 'Kleintje' te plaatsen. Zet uw tekst in onderstaande vakjes - één letter, let terteken, cijfer of spatie per vakje - en in een oogop slag kunt u in de laatste kolom zien wat de ad tie gaat kosten**.De prijzen zijn inclusief 6% E Als u de advertentie zonder tekstwijziging 3 ki plaatst binnen 7 dagen, dan hoeft u maar voc keer te betalen. Tussentijds annuleren is niet mogelijk. N.B. U kunt ons ook bellen: 071 - 1222 Bron: Summo Scanner 3e kwartaal 1989 t/m 2e kwartaal 1990. De tarieven gelden niet voor de rubrieken: handels- en kantoorpersoneel gevraagd, Winkel- en kapperspersoneel ge' Divers personeel gevraagd. Technisch personeel gevraagd, Horeca personeel gevraagd. Onroerend goed gevraagd/c boden, Zaken en financieringen, Automarkt m.u.v. auto's t/m f3500,-, Postorders, Bedrijfsobjecten en Clubs. 1991 lx plaatsen i f4,45 2 f4,45 3 f4,45 4 f5,34 5 f6,67 6 f8,01 7 f9,34 8 f 10,68 9 f 12,02 10 f 13,35 plaatsen, bij voorkeur op_ (a.u.b. twee keuzedata invullen) in de rubriek De rekening zenden aan: telefoon:adres: postcode: woonplaats: Stuur deze bon minimaal 2 dagen voor plaatsingsdatum in een open envelop postzegel niet nodig - naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 10070, 2300 VB Leiden. Brieven onder nur (f4,45) worden al Kleintje plus (f 5,9 advertentie incl. k per plaatsing. (Aankruisen wat vi toepassing is). MWKE l\\ DINSDAG 21 MEI 1991 PACf Joel (links) en Ethel Coen, de filmende broers, met in hun de plaquette die hoort bij de Gouden Palm die zij ontvin 'Barton Fink'.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8