Kagia niet zonder fortuin langs KRV District grote winnaar bij j eugdkampioenschap RVV kansloct in bekerfinal Joost la Lau ster van Bataven feest De Zijl buigt achterstand oJ CekLe Commit HILDA VAN DEN HAAK NEEMT AFSCHEID SPORT DINSDAG 21 MEI 1991 PAGl LEIDEN Tijdens de voorlaatste editie van de kringkampioenschappen in Katwijk heeft de Zijl- ploeg de rangschikking een geloofwaardiger ka rakter gegeven. De ploeg van coach Sieverding moest tot dusver zowel in het puntensysteem als in de medaille-verdeling een achterstand dulden. De rollen zijn na dit weekein de, waarin de Zijl flink huishield, drastisch veran derd. De Zijl zetelt nu op alle fronten stevig in het zadel. De Zijl heeft een achterstand van 39 punten, die zij op con current LZ had, omgebogen in een ruime voorsprong van 70 punten. Ook de rijke me daille-oogst van maar liefst 39 leverde in het betreffende klassement de koppositie op. Toch moest de Zijl stadge noot LZ voorlaten in de ver deling van het goud. De Zijl 12 tegen LZ 13. De Kooiclub pakte vervolgens 14 zilveren en 13 bronzen plakken. Op de 100 meter vrij pakte Han- neke Koopmans goud in 1.02.9. Bij de dames tikte Wandy Kater als eerste aan in 1.05.4. Dennis Schouten was de rapste op de 200 me ter school in 2.49.2. Geert Donker evenaarde deze pres tatie bij de heren in 2.37.0. Op de 100 meter rug liet Lin da Weijermans een goede 1.19.5 klokken. Talent Radna Mulder eiste goud op in 1.12.3. Op de 200 meter vrij behaalde Dennis Schouten opnieuw goud in 2.08.0. Ro bin Sprinkhuizen w< liswaar tweede maar wel aan de NK-lim tijd was 2.00.7. Radnjj overvleugelde alles eg een op de 200 meterP in 2.26.5. De herenll Zijl op de vier maal"* ter wissel werden 4.16.7. De dames p; NK-limiet op de vij 200 meter vrij in 9.lat de LZ-equipe, die de[n met 13 gouden, 7 zih 3 bronzen medaill vaardde, pakte Hoeks verrassend goj 100 meter vrij in l.i tasja Sierag tikte aan in 1.06.5 op de lj vrij. Fleur Bakker deze afstand de kl< 1.01.7 stilstaan. Bian( deed het een fractii in 1.01.6. Op de 2( school gaf Richard bode de concurenti* kijken in 2.54.1. O] meter vrij werd Sfcj' Ieterson eerste in 5.êi tasja Sierag sloeg oj meter rug opnieuw 1.17.3. Fleur Bakkei dit nummer de klof 1.15.0 indrukken. Hocks en Pauline Stfi den het in hun leeft» gorieett beduidend I Hoeks liet 1.11.9 nol Stastra 1.10.5. Voor venbode lag er weem wachten op de 20g' vrij. Hij tikte aan v Op de 200 meter vliig liepen Fleur Bakke?' anca Hocks qua tijd ir weinig. Bakker paU1 in 2.39.2. Hoeks wasP ste van haar leeftijd^ in 2.38.9. LEIDEN De volleybal competitie is reeds enkele weken ten einde. In de bekerfinales, die over twee wedstrijden wordt verspeeld, lieten de vol leyballers van RVV de beker aan zich voorbij gaan. In een goed gevulde sporthal Waterbos in Rijnsburg ver loor RVV kansloos van con current Be Fair met 3 - 0. De eerste wedstrijd was na een spannende strijd met 3-2 voor de Waddinxveners.. De dames van Leython ging het minder goed af. In de thuis wedstrijd van de bekerfinale verloren de Leiderdorpse da mes weer van Dosko. De ploeg van de scheidende Vincent Henskens ging met 1-3 ten onder en heeft zater- j in Stolwijk nog maar een klein kansje op de beker. Afgelopen maandag speelde RVV de eerste finalewed strijd in Waddinxveen. Zon der 'vader' Marcel Vermeu len en de geblesseerde Ro nald Boers speelden de Rijns burgers een goede gelijkop- gaande wedstrijd tegen Be Fair. Met spelverdeler Ro nald Verhey en middenaan valler Jan Voortman in de hoofdrol capituleerde de ploeg van Martin Broere pas in de vijfde set. In de return starte RVV met een andere basis opstelling. Martin Broe re plaatste zichzelf op de re serve bank en had weer de beschikking over s{[ Ier Ronald Boers, i niet verhinderen ploeg, die in de cj, tweemaal te sterk Be Bair, kansloos té ging. In elke set lj een sterke service 1< meteen zes a zevec opleverde. Echter breken van een goe combinatie met een re pass dan de teg( resulteerde in een 3 laag. Ondanks hel van de beker kijkt rug op een redelijk seizoen. In de be was Leython gen om wraak te nem« verloren opvulstrij Dosko. Ook dit kee de Stolwijkse dame sterker. De Leic ploeg was gehandic de afwezigheid va aanvalster Renate die naar verwachl gend seizoen hoge spelen. De eerste goed aan Leiderdorj De twee hoofdaa! van Dosko werden geode blokkering i] keld (15-10). Vanaf I de set nam Dosko II tief. Met een niet al pen hoofdaanvalsté de Stolwijksen de tl derde set. In de v nam Leython door g veren een 12-6 vc maar konden dit r houden. Leython bl beslissende fase nil schikken over een maker aan het nét1 KATWIJK Kagia mag zich na de 1-0 overwin ning tegen KRV periode kampioen van de vierde klasse B noemen. De kans dat de ploeg van Rob Suttdorp volgend jaar in de derde klasse voetbalt is niet denkbeeldig maar dan moet volgende week eerst nog gewonnen wor den van Die Haghe. Ge zien de verrichtingen van de Lisserbroekers op sportpark De Kooltuin is het nog maar de vraag of Kagia wel zo blij moet zijn met die promotie. De winst tegen KRV kwam bijzonder fortuinlijk tot stand en op basis van het vertoonde spel in Katwijk heeft Kagia dan ook niets in de derde klasse te zoe ken. KRV-trainer Henk Krauwel moest zich na afloop inhouden om zijn ongenoegen over de speelwijze van Kagia kenbaar te maken. De zeer defensieve tactiek van Suttdorp-equipe is een doorn in het oog van de Katwijkse trainer. „Ondanks de nederlaag 'zal ik nooit met mijn ploeg zo voetballen. Het enige wat Kagia in de wed strijd presteerde was de bal zo ver mogelijk naar voren schie ten. Ik kan me niet voorstellen dat iemand daar plezier aan beleefd". De winnende coach Rob Suttdorp hoorde tirade van Krauwel minzaam aan in het besef dat hij met zijn ploeg gezien de aanwezige kwalitei ten het maximale presteert. De peiler van het huidige succes van Kagia is doelman Cock Kaak. De voormalige ballen- vanger van FC Lisse groeide dit seizoen uit tot een bijna niet te nemen hindernis. De KRV-spitsen moesten dit za terdag tot hun ongenoegen weer eens ervaren. De Katwij- kers begonnen het laatste duel in de nacompetitie bijzonder sterk. Onder impuls van de vaardige middenvelders Bouwe van Beelen en Gerben Vogelaar werd Kagia onder druk gezet. De thuisclub leek op punt te staan het overwicht in doelpunten uit te drukken maar een fortuinlijke treffer van Gert Jan Breugel gaf de wedstrijd een onverwachte wending: 0-1. Kagia betrok na deze openingstreffer steeds na- drukelijker de defensieve stel lingen en KRV werd al in een vroeg stadium gedwongen tot een krachten verslindende speelwijze. Het offensief van de Rijnvogels leverde diverse goede kansen op maar Daan Nooteboom en Jack Nieuwen- huizen vonden Cock Kaak steeds op weg. Na de thee kroop de ploeg uit Lisserbroek door het oog van de naald. Een kopbal van Daan Nooteboom was zelfs voor Kaak teveel maar de lat voorkwam de ge lijkmaker. Kagia wankelde maar de thuisploeg miste het raffinement in de aanvalsop- zetten om de ploeg van Sutt dorp op de knieën te krijgen. Krauwel: „In de. tweede helft speelden we zonder variatie daardoor werden we nog nau welijks gevaarlijk". De wed strijd werd hierdoor steeds minder het aanzien waard en een ordinaire knokpartij tus sen Edwin Katenberg (KRV) en Ron Kattenberg (Kagia) vormde het dieptepunt van deze fase. Het duel sleepte zich naar het einde en na het ver lossende eindsignaal vormde doelman Cock Kaak het te rechte middelpunt van het Kagia-feestje. Scoreverloop: 15. Breugel 0-1 KRV: Bührs, Smit, Ouwehand (Nieuwenhuizen), Bouma, Ka tenberg, De Weger, Vogelaar, Van Beelen, Verboon, Noote boom, Kraayenoord. Kagia: Cock Kaak, Mesman, Wijnhout, De Ree, De Kooker, Breugel, Van der Ham, Daal- man, Jan Kaak, Trompert, Kattenberg. LEIDEN Het Bataafse jubi leumfeest is een ereronde voor Joost la Lau geworden. Met een magistrale zege op de 800 meter bracht hij naast de al in ruime mate aanwezige gezelligheid ook nog een flinke dosis echte presta ties. Vol spanning wachtte heel Bataven de 800 meter af. Joost la Lau, de ster in opkomst, moest het maken. In een voortreffelijke door Leon Haan van AV'34 uit Apeldoorn aangetrokken wedstrijd zat de Bataven-atleet al vrij vroeg vast in het elf man tellende veld. Toch werkte hij zich naar voren om met nog 150 meter te gaan toe te slaan en niemand meer in de buurt te laten. Met 1.52.32 minuut was La Lau sneller dan ooit. Achter hem finishte Jan Raaphorst van Olympus'70 in 1.53.46 minuut als derde en kwam Gijsbert Remmelzwaal als zesde binnen in 1.54.38 minuut. In eerdere series had den Rob Zuidwijck (1.56.06) en Ron Goudsmit (1.57.84) al voor verassende of imponerende overwinningen ge zorgd. Arnold van Atten en vooral ju nior Mark van Bel gebruikten hun gangmakers meer dan voortreffelijk door in 1.57.78 en 1.58.68 minuut bin nen te komen. Op de door het wegval len van Jaap van Duijvenvoorden en Kees van Klink (beide waren gebles seerd) enigzins gedevalueerde 5000 me ter toonde Jan Dirk Hazeleger zijn goe de vorm aan. Als enige kwam hij in een mooie solo binnen het kwartier binnen: 14.56.75 minuten. Regina van Duijn had de 1500 meter volledig naar haar hand gezet door ontspannen naar 4.40.04 minuten te rennen. Voor dit hoofdprogramma hadden zich al een aantal fraaie wedstrijden over het Leidse kunststof uitgerold. Met name de 300 meter horden meisjes B was van ongekende klasse. Deborah den Boer won in een weergaloze 43.20 seconden, ruim voor Randstad atlete Nienke Ey- genraam: 48.54 seconden. Op de techni sche nummers kwam Koen Hamers met de kogel goed voor de dag met 13.06 meter, noteerde Mare Beelen met een zwaardere kogel 12.93 meter en was Richard Hocks geen partij voor de nationale toppers in het polshoog: Lau rens Looye (Ilion) miste maar net het nationale record. Martijn Nieuwland liet zien ondanks een ochtend kranten wijk vooruit te gaan met hoogspringen (1.75 meter) en Rens Bouman pakte het junioren A record op de 110 meter hor den met 15.77 seconden. Op de 100 me ter horden voor dames benaderde Ma rian Runcianu het nationale record tot op drie honderdsten met 15.37 secon den. Winnares werd hier het Edese ta lent Suzanne Hamekea in 15.05 secon den. Fides Pacta wint Pernix - toernooi LEIDEN Het traditionele Pinkster-toernooi van Fides Pacta is gewonnen door de junioren van Fides Pacta na een spannende strijd met hoogste jeugd van de organi serende vereniging. De Pernix-organisatie kreeg voor het eerst sinds 1974 niet voldoende inschrijvingen om een programma voor senio ren samen te stellen. Zodat het toernooi in afgeslankt werd tot een jeugdtoernooi. Op het veld aan de Gooi meerlaan probeerden 43 ploegen in de verschillende leeftijdsklassen een gooi te doen naar de hoofdprijzen. Pieter Roeloffs. In de eind strijd bleef Merenwijkse Mar tijn die andere pupil van zijn leermeester, Herman van der Capellen, in drie sets de baas. „Ik denk, dat ik het in de derde vooral mentaal gewon nen heb", merkte de winnaar op, die overigens met zijn ti tel wel een haarlok moest af staan. Renée Crama bleek het meest standvastige meisje in de categorie tot en met 16 jaar. De Nieuwvennepse be zorgde haar trainer, Rosema- rie Verdegaal daarmee de derde titel van een pupil. Eerder waren Martine Griekspoor en Henrik Kroon al voorgegaan bij de succes volste tennislerares van dit toernooi. Crama had in drie sets van Tessa Hillaerts ge wonnen, had voor Judith Verhoeff twee zeer gelijkop- gaande sets nodig en zege vierde in de finale over Hes ter Stehouwer met 2-6, 6-2 en 7-5. De laatste was in de hal ve finale, ook in drie sets, de baas gebleven over nummer één, Marieke Bethlehem, voor wie uiteindelijk de vier de plaats bleek weggelegd. De zege in de 'consolation' gaf troost aan de rentree na een langdurige blessure van Bart de Graaf reikt de eerste prijs uit aan Renee Crama die zich bij de meisjes oppermach tig toonde. FOTO: HENK SNATERSE Ingrid Kruit. In de laatste H twee rondes toonde Rogier van Duyn aan, dat hij terecht een plaats bij de top-acht van Nederland inneemt. Noch Dennis Noppen, die ten koste van Robbert-Paul Hartwijk wel de derde plaats verover de, noch de verrassende fina list Martijn Zandvliet konden meer dan twee, respectieve lijk drie spellen tot een goed einde voeren. Joris Zandber gen tekende voor de eerste plaats in het troosttoernooi. Het 'extra' onderdeel, de achttienjarige jongens werd een prooi voor Ben de Bruin. Met de Hillegommers Jeroen Vink en Bartel Swart en de van die club naar Zandvoort uitgeweken Maurice de Lij ster werd een goede demon stratie gespeeld, waarin steeds één longset voorkwam. Het oude evenement is nog niet ten einde of het nieuwe dient zich aan. Aanstaande 1 maandag en dinsdag vertrekt een groep districtsjeugd on der begeleiding naar de Open Franse Kampioenschappen op Roland Garros. Op de lan ge weg van het district naar de top worden in Parijs nieu we bekwaamheden opge daan. Idoor PETER KLEIN HILLEGOM LEIDEN Naast de negen kampioe nen in de diverse leef tijdsgroepen mag vooral het tennisdistrict Leiden de grote winnaar ge noemd worden van de jaarlijkse titelstrijd bij de jeugd. De prijsuitreiking door televisiegrootheid Bart de Graaf stond mede in het teken van het afscheid van jeugd- voorzitter Hilda van den Haak. Rosemarie Verde gaal werd op het tennis park van Hillegom met drie titelhouders de meest sucesvolle trainer. „We hebben het kampioen schap dit jaar zeer zorgvuldig voorbereid", licht Irma Gui- nau, verantwoordelijk voor de p.r. van het jeugddistrict toe. „Er zijn een aantal ont wikkelingen binnen het dis trict, waardoor we ons dit jaar geen fouten wilden per mitteren. Ik denk, dat we erin geslaagd zijn een goed lopend toernooi van de grond te tillen." De 1991-editie van de D.J.K. doorbrak met veel positief tennis en geen wan klanken een paar onrustige jaren. De stellingname van de thans ruim een jaar als districtstrainer fungerende Jackie Reardon, dat „alleen de positivo's in de toekomst éen kans hebben", was goed opgepakt en werd met verve uitgevoerd. Die goede instel ling lag zowel aan de titel van de eerstejaars tot en met veertien jaar, Martijn van den Berg, als aan de zeer op merkelijke winst van Judith Pietersen over topfavoriete Jolanda Mens, als aan de ver rassing van Martijn Zand vliet tegen Robbert-Paul Hartwijk ten grondslag. Zonder de diverse prijswin naars tekort te doen, werd door het ruim aanwezige pu bliek het district toch meer malen als de grote winnaar betiteld. Voorzitter Hilda van den Haak nam dan ook met een gerust hart afscheid van haar jeugd. De Noordwijkse, die al gesteld had bij haar af scheid „iets goeds te willen achterlaten", weet zich ver zekerd van een bekwame op volging, die de positieve lijn zal voortzetten. De 'moeder van het district', die afgelo pen maandag bij de voor jaarsvergadering al uitge breid was gehuldigd, kreeg voor tien jaar trouwe arbeid in het district, voorafgegaan door een jaartje regionaal werk, opnieuw een aantal open doekjes. Dat één van de trouwste medewerkers van het eerste uur, Geeske Booy, buiten schot bleef was toch een klein smetje. Ook de Bos- koopse, die jarenlang in Nieuwe Sloot in Alphen de wintercompetitie leidde, leg de haar functie neer. Beide dames blijven overigens voor de districtsjeugd aktief. In de jongste van de officiële groe pen, de categorie tot en met 12 jaar, handhaafde de als eerste geplaatste Carmen Delsasso zich moeiteloos. Ook de eindstrijd tegen de na een langdurige blessure terugge keerde Ruby Pennings verg de twee sets. Lizzy van Rui ten veroverde de derde plaats voor Martine Willems. Bij een zorgvuldige opbouw ligt voor deze twee talentjes nog een fraóie toekomst in het verschiet. Peggy Booy won de verliezersronde. Bij de jongens maakte Henrik Kroon zijn favoriet zijn waar. Echter met grote moeite. De eerder al als grote outsider bestempelde Eric Maasseri dwong hem tot een uiterste krachtsinspanning. Bij de veertienjarigen was de over winning van Judith Pieter sen op Jolanda Mens de meest opmerkelijke zege van het toernooi. De speelster uit Ter Aar merkte na het snelle verlies van de eerste set en de nipte Vvinst in de tweede met 7-5, dat het Mens-meisje niet onverslaanbaar was. In de tiebreak bereikte ieder twee matchpoints, Pietersen was echter de gelukkige win nares. Ook in de eindstrijd besliste de tiebreak in het voordeel van de Ter Aarse Munnikiane. Maaike Zonde- rop, die zich uitstekend langs de als tweede geplaatste Daphne Brouwer speelde, verloor die beslissende tie break met 7-3. Harold van Schie en Martijn van den Berg ontdeden zich in de hal ve finales met precies dezelf de cijfers, 6-3, 6-4 van Martin Verkerk, respectievelijk Jan-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20