Onfortuinlijk VS niet 'goed fenoeg' bij AFC Lisse 1 nu gaan ►gsten Dennis Krijgsman neemt op passende manier afscheid van ARC Quick Boys sluit seizoen in stijl af Lugdunum redt het weer niet Eeidóe Somu/nt DINSDAG 21 MEI 1991 PAGINA 19 mes naar Den Haag |jRG Edwin Her- druilt het volgende Rijnsburgse Boys Den Haag. De Rijns- kpits stond in de be- ïing van diverse jt het betaalde voetbal rilde alleen de over- gen als hij een full- ntract kreeg aangebo- Haagse eredivisie- Jde aan deze eis vol- daarom speelt de }B afkomstige aan- Dlgend seizoen in het ïrk. BENNEKOM Dennis Krijgsman heeft op een pas sende manier afscheid geno men van ARC. De naar Vites se vertrekkende Alphense spits had met twee doelpunten een groot aandeel in de be langrijke 3-2 overwinning van de Racing tegen Bennekom. Door dit resultaat wordt er volgend jaar op sportpark Ze- gersloot weer op eerste klasse niveau gevoetbald en daarmee kreeg de wisselvallige voetbal jaargang van ARC op de laat ste speeldag toch nog een fees telijk tintje. De confrontatie tussen ARC en Bennekom was een typisch degradatieduel. De uitgangspo sitie van beide ploegen Ben nekom moest winnen en ARC had aan één punt genoeg bepaalde voor een groot het deel het wedstrijdverloop. De tactische tips van de trainers moeten dan ook op de achter kant van een lucifersdoosje ge past hebben want de verrich tingen van de spelers op het volgepakte sportpark De Ei kelhof oogden tamelijk chao tisch. Het belangrijkste wapen waarmee de tweeëntwintig ac teurs elkaar bestreden was een grote inzet en scheidsrechter Dragt kwamen ogen en oren tekort om alles in goede banen te leiden. De toeschouwers verveelden zich echter geen moment en de wedstrijd bleef door het scoreverloop tot de laatste minuut het aanzien waard. ARC-trainer Bert Jan sen had na de teleurstellende nederlaag tegen IJsselmeervo- gels zijn elftal aangepast. In de defensie werden Cees Bone faas en Walter van Weyden vervangen door Gerrit Lam- mers en Richard de Vlaming en in de aanval kreeg Dennis Krijgsman ditmaal de hulp van Rob Koster waardoor Jo- han Boer naar het middenveld terugzakte. In de beginfase wierp deze tactiek zijn vruch ten af. Na vier minuten kreeg Koster al een enorme kans om de Racing op voorsprong te zetten maar ziin inzet beland de naast het doel. ARC bleef na de goede opening de wed strijd controleren en de hechte Alphense defensie gaf weinig kansen weg. Het dit seizoen ver weggezakte Bennekom vorig jaar speelde de ploeg nog om het kampioenschap toonde zich wel ijverig maar miste het raffinement om de kleeurscheuren de kleedka mer opzoeken en met goede vooruitzichten aan de tweede helft beginnen. Dit optimisme verdween echter al na vijf mi nuten. Bennekom-aanvoerder Kees Hensen bediende Kees van Wonderen op maat en op zijn inzet had ARC-doelman Pascal Korteweg Maris geen afdoende antwoord: 1-0. De Alphenaren moesten na deze tegenvaller de defensieve stel lingen verlaten en gingen op jacht naar de gelijkmaker. Tot grote opluchting van de Al- phense-aanhang etaleerde Dennis Krijgsman na twintig minuten zijn grote voetbal kwaliteiten. Na een briljante actie bracht hij de ploeg weer op gelijke hoogte: 1-1. Het ant woord van de thuisclub kwam echter al drie minuten later. Bennekom-topscorer Marin Mol strafte slordigheden in de ARC-defensie bekwaam af:2-l. De ploeg van Bert Jansen leek even te wankelen maar toonde een opmerkelijke veerkracht en slaagde erin de stand weer gelijk te trekken. Al had met daar wel de hulp van Benne kom voor nodig. Een domme overtreding van verdediger Theo Rossen tegen Rob Koster werd door scheidrechter Dragt op de stip gelegd. Dennis Krijgsman had geen moeite met deze buitenkans: 2-2. Ben nekom miste in de slotfase de kracht om de degradatie af te wenden en moest zelfs in de laatste minuut toezien hoe René Lammers de eindstand op 2-3 bepaalde. Scoreverloop: 50. Van Wonderen 1-0, 67. Krijgsman 1-1, 70. Mol 2-1, 75. Krijgsman 2-2, 89. Lammers 2-3. ARC: Korteweg Maris, Gerrit Lam mers, De Vlaming, Wouters, Valk, Lancel, Van der Laan, Boer, René Lammers, Koster (Dijkman), Krijgs- ïfcüAM - Een helft 'S gisteren hoop :oesteren op een Ing van het hoofd- bhap met mini- ig een jaar. Die re- gespeelde eerste pek echter op het mige sportpark (C niet 'Goed Ge- Iït omdat UVS zelf in e deel zo enorm de kwijtraakte. Twee ver- e fouten van formaat doelpunt van Ar- Orssagen en een te rugspeelbal van An- lee) hielpen de Am- e thuisclub binnen aten na de pauze aan voorsprong en dat beslissing in dit pure ?duel. |e moed der wanhoop lallende UVS slaagde resterende speeltijd in ook nog maar in [te komen van de te- die omwille van toch moest worden verslagen. Een late counter be paalde uiteindelijk de eind stand zelfs nog op 3-0. Voor het al sinds de invoering in '74 in de hoofdklasse vertoevende AFC een extra reden om een nog uitgebreider feestje te vie ren. Voor UVS-doelman Ma- rijn Mokveld een argument te meer om tot ver na het laatste fluitsignaal verslagen tegen een doelpaal aan te leunen. De ongelukkige wijze waarop het degradatievonnis gisteren werd getekend, mag kenmer kend worden genoemd voor het schlemielige seizoen dat UVS dit jaar heeft afgewerkt. Waar in de regel meeval en te genslag in een voetbaljaargang aardig tegen elkaar kunnen worden weggestreept, bleef UVS aan het eind van de rit zitten met een forse dosis niet gecompenseerde pech. Oefen- meester Ruud de Groot stipte dat gegeven ver na afloop ook nog even aan. „We zijn de competitie redelijk begonnen. En de laatste reeks mag er ook zijn. Alleen in de periode vlak voor en direct na de winter stop hebben we een hele slech te serie gedraaid. Zat het ons ook enorm tegen". De Groot wenste dat niet als excuus aan te voeren. Evenmin weigerde De Groot daar in Amsterdam tussen de feestende AFC-ers zwarte pieten uit te delen. De goede verstaander evenwel, had aan zijn halve woorden voldoende. „Toen de mouwtjes werden opgestroopt, werd er wel naar behoren gepres teerd", gaf De Groot aan dat hij niet het gehele seizoen de door hem verlangde inzet had gezien. Terwijl hij met een „Ze hebben allebei twee goals ge maakt", de inbreng van oud- professionele nieuwkomers Frank Roosa en Wout Holver- da typeerde. Minder dan ver wacht derhalve, al maakte De Groot bij Holverda dan wel de kanttekening dat hij dit sei zoen bepaald niet blessurevrij heeft kunnen meehuppelen. Nu zal De Groot zich komend seizoen naar alle waarschijn lijkheid ook niet meer behoe ven te ergeren aan Roosa. De oud-SVVer haalde inmiddels een overschrijvingsformulier op om op die wijze naar Her mes DVS te kunnen vertrek ken. Bedroefder zal De Groot zijn als in de komende elf da gen nog meer A-selectiespelers het in De Kikkerpolder voor gezien houden. „We zijn met z'n allen gedegradeerd, we moeten er ook met z'n allen Ondanks de emoties van de UVS-spelers in de slotfase laat de stand op het scorebord niets aan duidelijk heid over. UVS moet de hoofdklasse verlaten en Patrick Preuter (14) is zich daar pijnlijk van bewust. foto: henk snaterse voor zorgen dat UVS aan het eind van volgend seizoen weer terug is waar de club hoort". Slikken en doorgaan dus, al dus De Groot die het vervol gens nog even over zinkende schepen verlatende ratten had en aasgieren „die altijd te vin den zijn in de buurt van een club die het even moeilijk heeft". Gespierde taal, die evenwel waarschijnlijk niet zal verhinderen dat er ko mend seizoen bekende gezich ten in de UVS-selectie zullen ontbreken. Eerder al liet ui terst betrouwbare doelman Mokveld bijvoorbeeld weten ook komend jaar hoofdklasse te willen spelen. En de kans dat verdediger Arthur van Orssagen volgend seizoen het oranje-shirt van Katwijk draagt, is ook niet gering. Die zelfde Van Orssagen dus, die in de tweede helft aan de basis stond van de allesbeslissende nederlaag. In een poging een fout van André Devilee goed te maken, gleed de karakter- speler de bal van de voet van de doorgebroken invaller Jac- co Ypma. De reddingsactie slaagde, Ypma was de bal kwijt. Maar de onverwachte inzet van Van Orssagen was ook verraste Mokveld te machtig. Amper vier minuten later was het doek definitief gevallen 'voor UVS. Devilee speelde veel te zacht terug en dit keer maakte Ypma het, via Mokveld, zelf af. UVS, dat vlak voor de pauze via Hans de Kruijs met een kopbal op de lat nog heel dicht bij de openingstreffer was geweest (al in de derde minuut had Pa trick Steenkist namens AFC overigens al tegen de lat ge kopt) was verslagen. Het in schuiven van het centrale duo Aad Andriessen en de nog net niet geschorste Rob Dorlas sor teerde nauwelijks effect, be halve dan dat AFC aan de an dere zijde een zee van ruimte kreeg. Ruimte waar kort voor tijd weer door die invaller Ypma van werd geprofiteerd. „We zijn weer voor een jaartje in de eerste klasse geparkeerd. Daarna moeten we sterker dan ooit in de hoofdklasse terugke ren". Een trainer mag nooit achterom blikken. Wat Ruud de Groot betreft is het seizoen '9l-'92 al begonnen. IN PLOEG NANAI NIET STUITEN m De voetbal '90-'91 kende 11 Lisse toch nog gheid. De zondag- de fusieclub toon- jn de nacompetitie ste en mag samen ,wijk uit gaan ma- volgend jaar in klasse speelt, k op de Boshui- niet in staat de Hjin te stuiten. De "H verloren kans- 2-0 en bleven handen achter. trainer Henny iger reageerde ech- :n op het verlies, tden gewoon slecht, helft ging het nog in de tweede helft ver terug. Toch is itrijd een geweldige van het seizoen" begon sterk op de De vrij stati- Mse verdediging had lite met de snelle I van de Lissenaren. ide spelers bij LFC irhane snel en en Ger Nachte- irateeg op het mid- - konden de Leid- pk niet op de rails ?C Lisse daarente- in Paul Pijpers en ^Éon wel twee pion- woor het nodige ge- ■den. Toch was de ■van Lisse, Paul Pij- I tevreden: „Ik zat ^in de wedstrijd. Ei- ferd het mij nogal iijk gemaakt door rfete tegenstander mij steeds aan de kant dekte. Daar door kon ik gemakkelijk van hem wegdraaien. Maar ik had er meer uit moeten ha len" Na een kwartier kreqg de kalende Lisse-spits de kans om de wedstrijd open te bre ken maar hij faalde in de af werking. De inbreng van LFC bleef in de eerste helft beperkt tot een afgekeurd doelpunt (buitenspel) van Yacha Farhane. De fusieclub bleef domineren maar ver zuimde het overwicht in doelpunten om te zetten. De tweede helft leverde voor de 1000 toeschouwers een vrij wel identiek spelbeeld op. FC Lisse bleef jagen op de overwinning en LFC bleek niet in staat om deze daden drang te stuiten. De ope ningstreffer viel echter pas na een half uur. Een corner van Patrick Bon bereikte het hoofd van Paul Pijpers en via de onderkant van de lat werd het 0-1. Deze treffer bleek de genadeklap vooor de thuisploeg en de Lissena ren konden de voorsprong verder uitbouwen. Een voor zet Dennis Hoogedoorn werd door Erwin Hoogedoorn kansloos achter LFC-doel- man Peter van der Wal ge kopt: 0-2. FC Lisse-trainer Lazlo Nanai toonde zich na afloop zeer zelfverzekerd. „Ik ben tevre den over mijn ploeg. We wa ren gewoon de beste. Nu nog eén wedstrijd. Lisse is er klaar voor" Scoreverloop: 70. Pijpers 0-1, 80. Er- win Hoogedoorn 0-2. LFC: Van der Wal, Post, Te Henne- Ee, Drost, Prins, Moenen, Verplanc- e, Kardal, Farhane, Van der Pluym, Nachtegeller. FC Lisse: Warmerdam, Van Nobelen, Wessels, Wassenaar, Van der Voort, Alders, Dennis Hoogedoorn, Paarde- kooper, Bon, Van Dijk Erwin Hoog edoorn), Pijpers. Otte en Marijnen schutterskoningen LEIDEN Edwin Otte (Quick Boys) en Robèr Marijnen (VVSB) zijn dit seizoen de schutterskoningen van de Leidse re gio. Edwin Otte voegde zaterdag een doelpunt toe aan zijn respecta bele totaal van achttien treffers en eindigt het seizoen met ne gentien doelpunten. Eric Grossman (Ter Leede), Rob Bink (Lei den) en Mark Ens (FC Lisse) eindigden met zestien doelpunten op een tweede plaats. LEIDEN Quick Boys heeft de competitie in de voetbal jaargang '90 -'91 in stijl afge sloten. Door de 4-0 overwin ning tegen Go Ahead Kampen kwamen de Katwijkers op een puntentototaal van 44. Een re cord sinds de invoering van de eerste klasse in het zaterdag- voetbal. Quick Boys - Go Ahead Kampen 4-0 (3-0) Quick Boys won zeer overtui gend met 4-0 van Go Ahead Kampen. De eerste helft liet een zeer goede partij voetbal zien waarbij het bij de thuis ploeg zeer goed draaide. De Kampenaren hadden dan ook weinig in te brengen tegen de Katwijkse formatie. Hans van der Plas opende de score vias een fraaie kopbal. Fred Kan bier schoot vanaf ongeveer 25 meter de tweede treffer in het net en Edwin Otte bepaalde via een strafschop de ruststand op 3-0. Na de thee werd de wedstrijd beduidend saaier. Quick Boys wilde nog wel, maar Go Ahead trok zich te rug in de verdediging. Hoewel de thuisploeg legio kansen kreeg, duurde het tot in de laatste minuut voordat de vierde goal een feit was. Gert Aandewiel was de doelpunten maker. Noordwijk - VVOG 1-3 (0-0) Noordwijk moest in de laatste thuiswedstrijd van het seizoen een nederlaag incasseren. De Eelman-equipe had weinig in te brengen tegen de Harder wijkers. De roodwitten speel den tam en creëerde nauwe lijks kansen. Voor de pauze bleef de wedstrijd doelpunt loos. VVOG miste enkele mo gelijkheden en Noordwijk was nauwelijks gevaarlijk. Vlak na de thee bracht Heimen Jansen VVOG vials twee doelpunten op een niet meer in te halen voorsprong. Jansen kwam vervolgens dicht bij het scoren van een hattrick. De penalty werd echter niet benut. Gerlof Kwakkel maakte de derde goal voor de ploeg uit Harder wijk. Joop Tegelaar scoorde de enige treffer voor Noordwijk. Urk - FC Lisse 2-1 (1-1) FC Lisse heeft in Urk lang uitzicht gehad op de overwin ning maar de fusieclub toonde zich niet erg koelbloedig in de afwerking. Hoewel beide ploe gen aan elkaar gewaagd wa ren, trok Lisse in de eerste helft het spel naar zich toe. Mark Ens bracht na twintig minuten spelen Lisse aan de leiding. De Eilander-elf bleef domineren maar een fout in de Lisse-defensie werd door Loosman bekwaam afgestraf: 1-1. Na rust zakten de Lissena ren ver terug en moesten toe zién hoe urk de winst naar zich toetrok via een tweede doelpunt van Loosman. DOSK - Katwijk 2-3 (1-2) Katwijk heeft het seizoen af gesloten met een 3-2 overwin ning tegen DOSK daarmee legde de ploeg van Arie La gendijk definitief beslag op de tweede plaats. De enige smet op de winst in Kampen vorm den de uitsluitingen van Leon Meys en Gijs CoUé. Zij konden vroegtijdig de kleedkamer op zoeken wegens commentaar op de leiding. De kustbewoners kwamen in de eerste helft op een ruime voorsprong via Pim Langeveld en Gijs Collé. Vlak voor rust vond DOSK echter de aansluiting. Na rust kwam Katwijk onder druk te staan maar Theo Scholten ver- ruimdde de marge: 1-3. Vlak voor tiid gaf Cor van der Weert ae stand voor de thuis club een dragelijker aanzien. Sparta Nijkerk - Rijnsburg se Boys 4-1 (0-0) Rijnsburgse Boys zal met niet veel plezier terugkijken op het afgelopen seizoen. De ploeg van Arie Kurver eindigt met 24 punten in de middenmoot en dat is ver beneden de stand van de kampioen van vorig seizoen. In Nijkerk konden de geelzwarten het de eerste helft nog redelijk bijbenen tegen de hekkesluiter maar na rust werden de Rijnsburgers over lopen door de thuisploeg. Huug Aandewiel redde ae eer voor Rijnsburgse Boys. WOERDEN Er zijn situaties in ieders leven die een „etsje" achterlaten in het menselijk brein. Iets waar je nooit meer vanaf komt. Zo'n ets zal Hans van As na het duel in de na- competitie tegen Woerden on getwijfeld zijn leven lang met zich mee gaan dragen. En die zal er als volgt uitzien. In de 16e minuut schiet Van As de bal bij het uitverdedigen tegen de boomlange Dick Wahl. Die daardoor alleen op Wim Eradus kan afstevenen. Wahl, die Woerden in de race hield door donderdag tegen WSE in de laatste minuut te scoren, blijkt een koele en pas seert de Leidse doelman kans loos. Het zal de enige treffer blijken in een ijzingwekkend spannend treffen. Een treffer die Lugdunum voor de tweede keer op rij met lege handen laat staan. Het pleit voor Lugdunum, dat toch enige woelige dagen ken de in het afgelopen seizoen, dat niemand de verdediger af viel en dat had wellicht ook te maken met het feit dat De Klerk de gang van zaken bijna had voorspeld aan zijn man schappen: „Vooraf heb ik ze voorgehouden dat deze wed strijd misschien weieens door zaken zou worden bepaald die niets met voetballend vermo gen te maken hebben. Hoe foed we ook gevoetbald heb- en het hele seizoen". Van dat hoge peil bleven de Leidena- ren juist in de wedstrijd waar het echt om ging, ver verwij derd. Eerst omdat de groen- witten stijf van de zenuwen startten. En na die snelle goal omdat Lugdunum te gehaast weer orde op zaken wilde stel len. Te weinig werd gepro beerd de Woerdense defensie met vlijmscherpe combinaties uit elkaar te rafelen. „En dat is nu precies het sterkste punt van Lugdunum. Ik heb het ze niet zien doen en daarom zeg ik dat Lugdunum zich met die hoge ballen voor de pot heeft aangepast aan ons en wij niet aan hun", aldus de nuchtere Woerdense trainer Theo Cre- mers („Nee, een feestje ga ik niet vieren, ik houd niet van bier"). Het onvermogen van Lugdunum het spel te maken, lag met name in de strikte mandekking op Edwin Ver hoogt die Cremers aan Ruud van Leeuwen had opgedragen. De spelbepaler had inderdaad een akelige middag door Van Leeuwen die Verhoogt volgde waar deze ook ging en „daarbij gebruikte hij zijn ellebogen niet altiid op de meest correcte manier' volgens Verhoogt die zich een geheel andere af- scheidswedstrijd gewenst had. Verhoogt's rol werd door zijn ploeggenoten niet opgepakt, ook al probeerde De Klerk van alles. De eigenlijk gebles seerde Robert de Roo mocht optreden en op een gegeven moment zelfs de voorhoede versterken, en ook Tonnie de Rooy werd voor het eerst na zijn langdurige blessure inge bracht. De omzettingen had den tot gevolg dat vooral het slot zinderde van spanning. Met kansen voor en Lugdu num en Woerden. De mooiste was die van Cees van Tonge ren. Had de laatste man in de eerste helft al een vrije trap net naast zien gaan, vijf minu- tijd krulde Van Ton geren de vrije trap via de paal naast. „Stom van mij, ik had 'm er gewoon in moeten leg gen", grapte Van Tongeren na afloop. De reactie van Cees van Ton geren was tekenend voor de correcte manier waarop Lug dunum de knock-out verwerk te. Na een seizoen met twee periodekampioenschappen, (opnieuw) een tweede plaats met een punt achterstand op Blauw Zwart en een schlemie lig verlies in Woerden, mocht verwacht worden dat de drui ven zuur zouden zijn. De Lei- denaren gedroegen zich even wel als heren, alhoewel er toch wel iets zat. Want toen de bus door een paar onverlaten met stenen bekogeld werd, ging onder andere Robert de Roo op „klopiacht". Na een „rondje Woerden" en weinig prooi: „Op het veld moest ik me netjes houden, maar nu..." Scoreverloop: 16 Wahl 1-0. Lugdunum: Eradus, Peter van Ton- (De Rooy). Cees

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19