fcidae Sou/to/ntat 4jax zonder franje HGC wint en verliest 16 17 18 19 19 20 SPORT Rijkswachter gewond bij Olympia's Ronde af op jacht naar Seles innistoernooi Ede *4opt op Becker en rliest Haarhuis Tom Van 't Hek mist het EK hockey Recordrace op Duindigt Weersing naar Ravenna Persoonlijk cadeau £eidóe(2ou/ia/nt DINSDAG 21 MEI 1991 PAGINA 13 Ir trlich ongelukt JT WOLFGANG oudig wereldkam- skiën Rudolf Nier- L vrijdagavond bij een hngeluk in de buurt jijn woonplaats Sankt |ang om het leven ge il, De 25-jarige Oos- ker vloog met zijn uit de bocht en ram- h huis. Nierlich werd 9 wereldkampioen op I de reuzen- als gewo- jlom. Bij de WK in Êch prolongeerde hij dit jaar zijn titel op bzenslalom. BERGEN OP ZOOM De derde etappe van Olym pia's Ronde van Nederland is gisteren onderbroken door een ongeval met één van de rijkswachters uit de begeleidende groep van de Belgische politie. De agent botste frontaal op een hem tegemoet komende auto, in een onoverzichtelijke bocht van het parkoers in Broechem, in de omgeving van Antwerpen. Het slachtoffer werd met hoofdwonden overgebracht naar het ziekenhuis van Lier. Daar bleek zijn toe stand stabiel, de man is buiten levensgevaar. Onmid dellijk na het ongeval reed het peloton in de commo tie verkeerd. Achttien koplopers waren die plek toen net gepasseerd. De daaropvolgende neutralisatie van de wedstrijd duurde vijf kwartier. Dat was de tijd die nodig was het peloton weer in de buurt te brengen van de „ingehouden" kopgroep, die tien kilometer minder had gereden. Beurskens en Pronk in AMC-loop AMSTERDAM Atlete Carla Beurskens en minister Pronk van ontwikkelingssamenwer king verschijnen beiden aan de start voor de achtste AMC-loop die het Academisch Me disch Centrum Amsterdam op zaterdag 25 mei houdt. De opbrengst van het evenement is bestemd voor de stichting Medische Hulp Kenia. De loop valt uiteen in twee delen. Aan het hoofdnummer, de halve marathon, doen behalve Beurskens ook Marti ten Kate, Ton- ny Dirks en Kim Reynierse mee. De laatste heeft de halve marathon al vijf keer eerder gewonnen. Het overgrote deel van de deelne mers zal echter meedoen aan de recreatieve wedstrijden over 6, 12 of 21,1 kilometer. Na het lossen van het startschot voor de halve marathon zal ook minister Pronk zich bij de recreatie-lopers voegen. Politie haalt wedstrijdleider uit wielerronde OTTERLO De politie in Ot- terlo heeft gisteren de wed strijdleider van de wielerronde van Gelderland, Gerrit Roe- lofsen, uit de koers gehaald. De betreffende agent had een melding gekregen dat een wit te Mercedes veel te hard reed. Roelofsen, die een wagen van dat merk met duidelijke bor den „wedstrijdleider" reed, werd aangehouden en mocht de koers niet vervolgen. Na ruim een kwartier mocht hij toch vertrekken toen was ge bleken dat het om een andere witte Mercedes ging. Irak vraagt opheffing van sancties BAGHDAD Irak heeft de Aziatische Olympische Raad en de wereldvoetbal bond FIFA gevraagd de sancties tegen het land op te heffen. Beide organisa ties verboden alle contac ten met het land na de in val vorig jaar augustus van Kuwayt. De voorzitter van het Iraaks Olympisch Co mité, Ali Turki, liet zater dag weten ook „verschil lende andere internationa le sportorganisaties" ge vraagd te hebben contacten met zijn land weer toe te staan. MSTERDAM De euwe zakelijkheid viert genwoordig hoogtij bij jax. Counter-voetbal, ilrijke terugspeel-ballen ri een keeper als 'man an de wedstrijd' op ei- en veld. Alles is in Am- ferdam toegestaan in de jrijd om de landstitel, finnen is het enige dat lit, ook gisteren tegen pyenoord. Ajax versloeg Rotterdamers met 2-0 inkroop weer naast PSV j> kop van de ranglijst. b ploeg van Leo Beenhak- fr is de misschien wel meest üciale week van de compe- jie zonder kleerscheuren lorgekomen. De vantevoren i gevreesde duels tegen FC yente en Feyenoord lever- p de volle buit van vier inten op. Het resterende pgramma ziet er op papier et een thuiswedstrijd tegen itesse en bezoekjes aan Vo- ndam en SVV wat eenvou- j[er uit. PSV kan de borst ig nat maken met de uit- fdstrijd tegen FC Gronin- n in het verschiet. In Eind- Iven wachten FC Twente en Volendam nog als tegen standers. Trainer Leo Beenhakker van Ajax gaat zich niet te buiten aan het maken van allerlei ingewikkelde rekensomme tjes. Volgens hem is het alle maal heel simpel. „De laatste drie wedstrijden moeten alle maal gewonnen worden en aan het einde van de rit zal wel blijken of PSV nog er gens een puntje heeft laten liggen. Dat is onze enige kans". Ajax zit in feite dringend verlegen om puntverlies van PSV. De Amsterdammers zijn bang, dat ze de Braban ders op doelsaldo niet meer kunnen achterhalen. De ba lans slaat op dit moment vijf doelpunten door in het voor deel van PSV. Bij een gelijke stand is na 34 wedstrijden het doelsaldo doorslaggevend voor het veroveren van de ti tel. Niet meer Ajax is sinds de absentie van de Zweed Stefan Petterson niet meer in staat om het doelsaldo op te vijzelen. De Amsterdammers hebben ook wel andere zaken aan hun hoofd. Zij zijn al lang blij, dat ze met minimale overwin ningen gelijke tred met PSV kunnen houden. De rest is bijzaak. Ajax heeft in de be slissende fase van de compe titie alle franje overboord ge gooid. Tegen aartsrivaal Fey enoord was het gisteren niet anders. De Amsterdammers voelden zich in een uitverkocht Olympisch Stadion niet ge roepen om er een leuke wed strijd van te maken. Het af wachtende spelletje van de Rotterdammers had daar ook alles mee van doen. Feye noord kreeg van trainer Wim Jansen de opdracht mee om alle diepgang uit het spel van Ajax te halen. In de praktijk kwam dat er op neer, dat de Rotterdammers bij balverlies een cordon van verdedigers optrokken voor het doel van Ed de Goeij. Jansen hoopte, dat Ajax wel met man en macht voor de aanval zou kiezen. En dat waren de Amsterdammers nu net niet van plan. Leo Beenhakker: „Iedereen heeft kunnen zien, dat PSV in die bekerwedstrijd tegen Feye noord door een counter het schip is ingegaan. Wij waren dus gewaarschuwd. Het was veel te riskant om vol op de aanval te spelen". Daarom bleef Jan Wouters in de oervervelende eerste helft doelbewust in het centrum van de Amsterdamse verde diging hangen. Hij liet zich zelden of nooit op het mid denveld zien en de spitsen van Ajax werden op die ma nier beroofd van een belang rijk aanvoerkanaal. Op eigen kracht waren Van 't Schip, Bergkamp en Roy niet in staat om Feyenoord echt in de problemen te brengen. Noodgedwongen Pas in de tweede helft voer de Ajax noodgedwongen de druk werkelijk op. En toen gebeurde ook bijna waar Beenhakker zo bang vbor was. Het was een wonder, dat de Hongaar Jozef Kiprich er niet in slaagde om twee vlijmscherpe counters doel treffend af te ronden. Aron Winter had aan de andere kant aan een halve kans wel voldoende om Ajax in de 59e minuut op voorsprong te schieten: 1-0. In het resterende half uur deed Ajax niets anders dan verdedigen. Edwin van der Sar kreeg daarom alle gele genheid om terecht uit te groeien tot man van de wed strijd. En de Amsterdammers schaamden zich er ook niet voor om vlak voor tijd uit een uitval nogmaals toe te slaan. Bergkamp stuitte na een snelle uitbraak nog wei- op De Goeij, maar in de re bound maakte John van 't Schip geen fout meer. Ajax en counter-voetbal. In de strijd om de titel is alles toe- Esther Goosens wint Gouden Spike Dames HGC handhaven een traditie Pernette Osinga baalt van Sovjet- schermsters Onfortuinlijk UVS niet'goed genoeg' bij AFC FC Lisse wil nu gaan oogsten Joost la Lau ster van Batavenfeest District grote winnaar bij jeugd kampioenschap CM I FOTO: AP Sraf is op de weg terug. LIJN Steffi Graf haar vijfde toernooi- in Berlijn de num- èén van de wereld, la Seles, dicht op de 1. De marge is nog 1,2 punten. 'af de strijd om de open titels in Parijs, van 27 t en met 9 juni, in haar lel beslist, neemt ze de I van de Joegoslavische Iver. Zo simpel als Graf 'aanloop naar de eind jaar tegenstandsters op- tte (ze stond slechts games af in vier partij- moeizaam ging het gis- tegen de 19-jarige Arant- jchez Vicario: 6-3, 4-6, 7- 1-jarige Emilio Sanchez Winnaar van de open tise titelstrijd in Rome. Hij zag de Argentijn Alberto Mancini zich bij de stand 6-3, 6-1, 3-0 geblesseerd terugtrek ken. Het tennistoernooi op Roland Garros, dat maandag 27 mei begint, krijgt bij de mannen* in elk geval een nieuwe winnaar. De 31-jarige Andres Gomez, die vorig jaar de open Franse titel veroverde, heeft teveel last van een spierblessure. De speler uit Ecuador speelde zijn laatste partij eind april in Ma drid. Hij stond toen in de tweede ronde tegenover Jacco Eltingh. Bij de stand 6-3, 5-7, 3-1 voor de Nederlander trok de Zuidamerikaan zich wegens een blessure terug. Gomez stond eind vorig jaar, toen hij de graveltoernooien van Pa rijs, Madrid en Barcelona won, zesde op de wereldranglijst. Door een reeks slechte resulta ten is hij inmiddels gezakt naar de 33e plaats. r- Geen nieuws is goed l in Ede. Zo lang Boris niets van zich laat ho- |at de organisatie er van t 's werelds meest be- aardige tennisser vrij- n opwachting maakt bij larlijkse demonstratie- r de rug leidde ertoe dat 1 zich vorige week te- i voor de open Italiaan- strijd. Hij deed dat om i sparen voor Roland i Het demonstratietoer- in Ede raakte op de eer- ieldag meteen de win naar van het vorig jaar kwijt geraakt. Paul Haarhuis verloor in een partij, die voor de twee de ronde van het experimente le speelschema telde, met 4-6 5-7 van Ronald Agenor uit Haïti. Agenor had nog een re kening te vereffenen met Haarhuis, die in de vorige edi tie van het toernooi in de hal ve finales van dezelfde tegen stander won met twee keer 6- 4. Haarhuis versloeg vervol gens de Spanjaard Javier San chez in de eindstrijd. Mark Koevermans versloeg gisteren in de eerste ronde van Ede Mark Woodforde: 6-1, 6-2. WASSENAAR HGC zal met gemengde gevoelens terugkijken op het hoc- keytoernooi om de Europa Cup in Wassenaar van af gelopen weekeinde. Vreugde en verdriet lagen dicht bij elkaar. De man nen van de ploeg uit Was senaar zagen hun seizoen volledig mislukken door op de derde plaats te ein digen. De vrouwen daar entegen veroverden juist wel de beker. De hockeyers van HGC gre pen naast alle prijzen. De landstitel ging naar Bloemen- daal en de Europa Cup voor de vierde keer op rij naar Uhlen- horst dat Terrassa in de finale met 4-2 versloeg. Het verove ren van de Europa Cup was het uitgangspunt van de HGC'ers, nadat de ploeg op de slotdag van de nationale com petitie de titel verspeelde aan Bloemendaal. De revanche voor eigen publiek bleef ech ter uit. De Spaanse kampioen Terrassa weigerde medewer king te verlenen aan een mas sale feeststemming. Op een ontluisterende manier werd de organiserende club naar de troostfinale verwezen (winst van 7-1 op Hounslow). Coach Hans Jorritsma vervul de zijn opdracht bij HGC wel. De hockeysters van de Wasse- naarse club veroverden onder zijn leiding op tweede Pink sterdag de Europa Cup voor landskampioenen door een magere overwinning op de Schotse kampioen Glasgow Western (2-1). Tegenover de treurnis van de mannen van HGC stond de vreugde van deze vrouwen na het veroveren van de Europa Cup. FOTO: MILAN KONVALINKA AMSTERDAM Tom van 't Hek zal geen deel uitmaken van de selectie van het Neder landse mannenhockeyteam, dat van 12 tot en met 23 juni in Parijs de Europese titel ver dedigt. De Kampong-speler ondervindt nog zoveel last van een geïrriteerde meniscus in de linkerknie, dat hij zich bij bondscoach Rob Bianchi heeft afgemeld. Van 't Hek voelde anderhalve week geleden voor het eerst, dat er iets met zijn knie niet in orde was. Aan vankelijk leek de kwaal met rust goed te genezen. „Afgelo pen zaterdag probeerde ik voor de eerste keer weer wat te trainen", aldus de 33-jarige huisarts uit Amsterdam, die 217 interlands heeft gespeeld. „Al gauw had ik dezelfde klachten. De knie deed weer behoorlijk pijn. Toen werd me wel duidelijk, dat ik het EK wel kon vergeten". Van 't Hek maakt vandaag met de behandelende chirurg in het Lucas-ziekenhuis in Amsterdam een afspraak voor een kijk-operatie. „De blessure is op zich niet zo heel ernstig. Ik kom niet op één zaal te lig gen met Gascoigne. Ik zal en kele weken strompelend door het leven moeten en hoop dan- weer fit te zijn voor het begin van het nieuwe seizoen". WASSENAAR Zonder zich werkelijk in te spannen heeft Ca- risma Darby afgelopen zondag met pikeur Cees de Leeuw de draverij om het Ladbroke Henri Buitenzorg Inventational op Duindigt gewonnen en een record gevestigd. Moeiteloos maalde de 6-jarige merrie het 2000 meter lange par cours af. Zelfs een paard als Yellowa beet in het stof en werd op afstand tweede. Tijdens de huldiging werd bekendgemaakt dat Carisma Darby een supertijd van 1.14,7 gelopen had en dat betekende een nieuw baan- en nationaal record over twee kilometer. Het begint erop te lijken dat Carisma Darby de snelste draver gaat worden die de Nederlandse fokkerij ooit voortbracht. DEN HAAG De 158-voudi- ge volleybal-international Henriette Weersing heeft een éénjarig contract getekend bij de veelvoudige Italiaanse kampioen Olimpia Teodora Ravenna. De club heeft ook nog een optie van een jaar op de 25-jarige hoofdaanvalster van Avero Sneek en Oranje. Weersing kwam met haar nieuwe club overeen dat ze be schikbaar blijft voor de natio nale ploeg die zich voorbereidt op de kwalificatiewedstrijden voor het Europees kampioen schap. ELKE DONDERDAG DE BIJLAGE BI] UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS, MUZIEK THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Deze originele Parker Rollerpen, waarin uw eigen naam wordt gegraveerd, krijgt u toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: Voorl: Adres: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatisch betalen) f 25,70 kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank een Parker Rollerpen naar: Naam: Adres: Postcode/plaats: Op de pen moet komen te staan: N 8 Indien doortoe aanMing beitoot. tan een veriotk om een abonnement morden gemeierd Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar Leidse Courant, antwoordnummer 9982501 VC Den Haag. W

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13