Hoor Cor Pot is elke wedstrijd een finale Ploeg Gisbers komt te laat Weer titel Den Helder Mark Koevermans strijdend ten onder Wurth na openingsdag reeds titelkandidaat SPORTUITSLAGEN -ORT QeidóaQowumt VRIJDAG 17 MEI 1991 PAGINA 9 tse premier ts op Manchester )EN De Britse premier John Ma- trots op Manchester United en zijn r. rters. De conservatieve politicus stak ;n in het parlement zijn bewonde- liet onder stoelen of banken. De club uitgebreid gefeliciteerd met de ver- ig van de Europa Cup II, de fans n een groot compliment voor hun lievende gedrag op de dag van de fi- in Rotterdam. „Manchester heeft in pzichten recht op onze waardering", Major, een erkend aanhanger van i. „Het team en de supporters heb- Europa het goede voorbeeld gege- k hoop, dat de andere Engelse clubs un fans komend seizoen in de beker ooien op dezelfde positieve manier in euws komen". In het nieuwe seizoen vier Engelse clubs Europa in. Schot McGinlay leidt Finland- Nederland DEN HAAG De UEFA heeft de Schot Brian McGinlay aange wezen als scheidsrech ter voor het EK kwali ficatieduel tussen Fin land en Nederland. Het duel wordt op woensdag 5 juni in Helsinki ge speeld. De wedstrijd tussen de jeugdteams van beide landen, een dag eerder in Kotka, wordt geleid door de Zweed Leif Sundell. ROME Mark Koevermans is in de derde ronde van het tennistoernooi in Rome strijdend ten onder gegaan. Hij herstelde zich tegen de Argentijn Al berto Mancini voortreffelijk na een heel slecht begin, maar zwichtte toch in de tiebreak van de derde set: 0-6 6- 4 6-7. Koevermans, die zich op zijn favoriete gravel steeds beter in zijn element voelde, baarde op het complex van Foro Italico op de 'straat van de gla diatoren' opzien door achtereenvol gens de Duitser Michael Stich en de Spanjaard Juan Aguilera uit te scha kelen. In de laatste avondpartij, die bij kunstlicht werd gespeeld, kon de 23- jarige Koevermans aanvankelijk hele maal niet in zijn ritme komen. Manci ni speelde net zo uitgekookt als in het jaar 1989, toen hij als een komeet naar voren kwam en zelfs de negende plaats op de wereldranglijst haalde. Vorig jaar kon de Zuidamerikaan de weelde kennelijk niet dragen. Zijn re sultaten werden zienderogen slechter en hij zakte zelfs naar een plaats tus sen de 100 en 150. Mancini, die op Tweede Pinksterdag 22 jaar wordt, won zeven games ach tereen (6-0 1-0) voordat Koevermans wat terug kon doen. De eerste game- winst gaf de altijd voor de punten knokkende Rotterdammer vleugels. Hij was ineens de gelijke van Mancini, die moest toezien hoe Koevermans de tweede set met 6-4 greep. In de beslissende derde set had Koe vermans lange tijd de beste kansen. Hij stond zelfs met 5-4 en 30-15 voor, toen het hem even niet meezat met een scheidsrechterlijke waarneming. In plaats van matchpoint werd het 30- 30 en 30-40. Na lange slagenwisselin gen, met Mancini telkens op voordeel, moest de met zijn service worstelende Koevermans de Argentijn na een doorbraak weer naast zich dulden (5- 5). Na 5-6 maakte Koevermans op love 6-6, waarna de tiebreak de beslis sing moest brengen. Koevermans palmde het eerste punt in, maar raak te daarna het spoor bijster. Hij verloor de tiebreak met 1-7 en bleef zo op een prijzengeld van 24.000 gulden staan. Finland moeizaam langs zwak Malta HELSINKI Finland heeft moeizaam de eerste overwinning in de kwalificatieronde voor het toernooi om de Europese titel geboekt. In Helsinki werd het zwakke Malta met 2-0 verslagen. De doelpunten in de eenzijdige wedstrijd vielen na de rust. Finland bleef in groep 6, die titelverdediger Nederland aanvoert, op de vierde plaats hangen. De ploeg verzamelde vier punten uit vier wedstrijden. Griekenland heeft uit drie duels hetzelfde aantal punten. Nederland leidt met acht uit vijf, gevolgd door Portugal met een puntje minder. Malta is hekkesluiter met één punt uit zeven wedstrijden. De eerste helft in het stadion van Helsinki, waar amper 5000 mensen toekeken, gaf meer fouten dan goed voetbal te zien. Finland ontwik kelde een groot overwicht, maar de vier spitsen toonden zich weinig slagvaardig. Het uiterst behoudende Malta loerde slechts op de counter. Halverwege kon de snelle Hubert Suda, de maker van het Maltese doelpunt in het eerste duel (1-1) in november, bijna profiteren van een slappe terugspeelbal. Doelman Olli Huttunen voorkwam een achter stand. Na de rust werd de strijd iets feller. Vleugelspits Petri Jarvinen, terug van een blessure, brak in de 51ste minuut het taaie verzet van Malta, 1-0. Twee minuten voor tijd bepaalde Jari Litmanen met een kopbal de eindstand op 2-0. Op 5 juni treedt Finland in Helsinki tegen Nederland aan. ...n!DA NAC maakt er nige club in poule A ]de nacompetitie geen im van, dat het dol- rdg naar de PTT-tele- r )etitie wil promove- t ii Brabanders grijpen >1 aan om het e bereiken. Ze zonderden n het begin van de week van de buitenwereld af in heus trainingskamp „Gewoon om een beef ier te kweken en om de in de juiste stemming de nacompetitie te bren- zegt trainer Cor Pot. wordt door Theo de Jong nC Zwolle en Henk Wul- van AZ als de torenhoge poule wd. Cor Pot hecht niet waarde aan die bespiege- n van zijn collega's, gelijke verhalen zeggen Jiiks", aldus de voormalige van Wilhelmus en Er doen in totaal zes en aan de nacompetitie en die kunnen allemaal de eredivisie promove- Henk Wullems: „Genoeg shir tjes". FOTO: DIJKSTRA Iedere wedstrijd in [competitie is een soort fi eri je kunt op voorhand een winnaar aanwijzen, [s en blijft een soort lote- Pot is alles en ieder- n Breda wel klaar voor de slap naar de eredivisie. „En daar heb ik bij de andere clubs zo mijn twijfels over. Bij NAC wordt al vier jaar naar de eredivisie gelonkt. Het wordt tijd dat het een keertje lukt. De hele organisatie van de club is er al op ingericht. Nu moeten we het alleen nog op het veld waarmaken". De Brabantse oefenmeester is de afgelopen dagen van een belangrijke zorg verlost. Zijn topscorer Ton Cornelissen is op tijd fit voor de nacompetitie en komt zeker in actie tegen FC Zwolle. Cor Pot vat het duel tegen de ploeg van Theo de Jong uitermate serieus op. „FC Zwolle is een ploeg zon der echte uitschieters, maar voetbalt na de winterstop erg stabiel. Tegen ons doen ze er ongetwijfeld nog een schepje bovenop en dan kunnen er rare dingen gebeuren. Je praat wél over de nacompetitie. Opsteker Voor AZ is de deelname aan de nacompetitie een onver wachte opsteker. Trainer Henk Wullems was dit seizoen niet van plan om op hoofdprij zen te gaan jagen. „Het uit gangspunt was om het publiek in Alkmaar te laten zien, dat AZ weer met lef en flair durft te voetballen. Aan een perio- detitel durfde ik niet te den ken". De Noordhollanders stapten als nummer vier van de rang lijst de nacompetitie binnen. En zijn van plan om alle schroom van zich af te werpen in de lucratieve toegift in de eerste divisie. „We doen mee om te winnen. Anders kunnen we net zo goed thuisblijven. Ik weet ook wel, dat NAC op pa pier de grote favoriet is, maar dat zegt me niks. FC Zwolle is in principe ook een concurrent van kaliber. Niets staat bij voorbaat vast in de nacompeti tie". Henk Wullems wenst zich op dit moment niet liet hoofd te breken over de vraag of AZ wel rijp is voor promotie naar de PTT-telecompetitie. „Daar kan ik eigenlijk geen zinnig woord over zeggen. We heb ben in ieder geval een prach tig stadion en genoeg ballen en shirtjes. Meer heb je in princi pe niet nodig. Je kunt je ook afvragen of clubs als Sparta, SVV en Fortuna Sittard wel voldoende potentieel hebben om in de eredivisie te voetbal len". „Maar zo klinisch moet je het niet benaderen. Dan hebben alleen PSV en Ajax nog be staansrecht in het betaalde voetbal. De andere clubs in Nederland zijn niet zo rijk en hebben niet zulke goede spe lers. Dat verschil zal altijd blij ven bestaan. Daarom zou ik niet weten waarom een club als AZ niks in de eredivisie heeft te zoeken. Met onze be scheiden middelen proberen we er gewoon het beste van te maken. In de eerste divisie en straks misschien ook wel in de eredivisie". AZ gaat de nacompetitie dins dag van start met een thuis wedstrijd tegen NAC. Dat wordt door Henk Wullems als een klein voordeel beschouwd. „Maar ook niet meer dan dat. Als we willen promoveren, dan moeten we ook punten in Zwolle en Breda pakken. An ders kom je er echt niet". V' De Spaanse politie had gisteren geen oog voor het langstrekkende peloton. Zij had het te druk met het op afstand houden van betogers. FOTO: AP VALLADOLID De ge zichten stonden op on weer onder de strakblau we hemel boven Vallado- lid. De stralende zon stond loodrecht op de sip kijkende PDM-renners. Gevloekt werd er niet, maar de uitdrukkingen op de gezichten spraken voor zich. De Nederlandse TGV in de karavaan was gisteren in de achttiende etappe van de Vuelta a Espana slechts een intercity. Hij arriveerde na een rit over 137 km van Leon acht tellen te laat in Vallado- lid, waar Antonio Miguel Diaz als eerste over de finish was geglipt. Voor zijn medevluch ter Mario Kummer. Voor Van Poppel restten de kruimels, de sprintzege van het peloton, voor ploegmakker Uwe Raab. Ferdi van den Haute, assistent van Jan Gis bers, wilde het woord misre kening niet gebruiken. De ai mabele Belg verweet zijn for matie niets. Complimenteerde zelfs het team, omdat het met volle inzet had gewerkt. De Guardia Civil schoot giste ren vijftien kilometer na de start in Mansill de las Mulas enkele tientallen betogers van het parkoers. De politiemannen gebruikten bij het schoonvegen van de weg rubberen kogels. De de monstranten bekogelden de agenten met stenen en vlucht ten akkers en weilanden in. Achtervolgd door de. met de wapenstok flink meppende Guardia Civil. De actievoerders blokkeerden de route uit onvrede over de economische achterstelling van de provincie Leon op de grote steden zoals Madrid, Barcelona en Sevilla. Een van de zaken die de inwoners dwars zit is het feit dat de be loofde autosnelweg niet is aan gelegd. Die zou als een snelle verbinding met de drie steden moeten dienen. Zij vrezen dat de werkloosheid in de provin cie fors zal stijgen en dat de regio vergrijst omdat de jeugd naar de steden trekt. Het pelo ton had nauwelijks last van de betoging. iückey-toernooi rC van start SSENAAR Voor de le keer organiseert eyvereniging HGC de Wassenaarse Rog- de Europa Cup landskampioenen. leno,ar komen voor het eerst de mannen als de vrou- pck naar HGC, dat met een )ting werkt tussen en 700.000 gulden. Vo- won Amsterdam bij de wen het toernooi, terwijl mannen het Duitse Uh- >rst de Europese beker zich opeiste. Vandaag be- het vier dagen durende il$ooi. De vrouwen van spelen vanmiddag om uur hun eerste wedstrijd het Ierse Portadown en jannen komen om 17.30 n actie tegen het Russi- Alma Ata. K' )0 SPORT OP TV AAG 40,fland 3, 20.25 uur: Sport Studio, uur: Studio Sport Journaal, land 1, 23.25 uur: Sportschau. land 2, 22.50 uur: Die Sport-Re- t onder meer Bundesliga- al. B net, 18.00 uur: Sport. KOERSEN HAAG Onze tips voor loersen van Groningen gen aanvang 16.30 uur) nij I; Kaf ers: Fellow Crown, 2. Frigidai- Fiona Quick (9-1-2). 1. Young Charm, 2 Ano- n Starlet, 3 Esprit Bar (5-9-8). ■en ers: 1 Farja Frisiana, 2. Frede- Early B (11-10-3). oers: 1.Esmeralda K, 2. Doris 3. Donaldnora (5-4-3). Daronet, 2. Gin Punch, 3. ®"j ar Jet (3-9-2). 1 Frederieke Norg, 2. Eve- y A King, 3. Exciting Crown (7- '•C^ers: 1. Dakadvies, 2 Exact Kie- 10 of, 3. Park Kosmos (8-7-5). >zi>ers: 1. Delight Nobo, 2. Castle- 3. Andries S (3-7-8). •el oers: 1. Domingo Supreme, 2. 3®! ng Action, 3. Dominant (4-5-3). Ters: 1. Dehli S, 2. Felicita Leo- Flamous Flash (8-4-10). oers: 1. D'eleazar Balwin, 2. Bo emDe Lente, 3. Assay B (1-7-2). ;oers: k Esprit Nora, 2. Dash of 3. Don Badi (5-8-6). DEN HELDER Het stond 56-33. Met nog 16.09 op de klok. Zijn ploeg was al lang en breed kam pioen. Voor de derde keer in serie. Toen Commodo re-coach Boot op de bank bijna ontplofte. Zijn Amerikaanse huurling Worrell beging een frivoliteit. Een pass over de gehele lengte van het veld, van basket naar basket. De bal kwam niet aan bij zijn vrijstaande landgenoot Jerome. En Boot sprong zowat uit zijn vel. De reactie tekende zijn instelling. Terwijl zijn spe lers wilden inspelen op de feestelijke stemming onder de 1500 fans in de mudvolle De Slenk, kon er bij de coach geen lachje van af. Hij eiste gecontroleerd basketbal. Altijd en overal. In de eerste wed strijd van het seizoen. En in de laatste. Commodore werd de kam pioen van de Degelijkheid, met een hoofdletter D. Lu ploeg verloor in de ganse play- off-reeks geen wedstrijd en vonniste in de finale Nashua Lasers op de snelst mogelijke wijze, in drie wedstrijden. In het slotstuk in Den Helder werd het gisteren in galop 85- 68. De Bossche tegenstander bood na de nederlagen in de voorgaande twee wedstrijden (100-79, 89-83) niet al te serieus weerwerk. Het had het derde duel het liefst schriftelijk afge- dóan. Met Commodore werd de rijkste ploeg van Nederland kampioen. De club heeft een miljoen gulden per jaar te ver teren. Internationaal een fooi, nationaal een droom-budget. Toch wil de opmars naar de Europese top niet vlotten. De ploeg mist een center van kali ber. Een beer met hele grote handen van rond de 2.meter 15 en 140 kilo. Henk Pieterse, 2 meter 11, Hank voor zijn Amerikaanse vrienden, komt de ploeg versterken. Hij ruilt Akrides in voor Den Helder. Rolf Franke scoort voor Commodore. Op de voorgrond Carl J_ott en rechts Ronald Schilp van Nas hua. FOTO: ANP PRAAG Alleen sportieve successen kunnen de naar het schijnt eeuwig durende ruzies op en rond de Nederlandse ju- domatten overstemmen. In de aanloop naar de Europese ti telstrijd in Praag was sprake van veel rumoer, op de eerste dag van het toernooi lijkt de Nederlandse afvaardiging de weg te hebben gevonden naar een zeer verdienstelijk resul taat. Vier judoka's plaatsten zich voor de halve finales. Anthonie Wurth vloerde zijn tegenstanders zelfs zo nadrukkelijk, dat hij zich zaterdag de voornaamste kandidaat voor het kampioen schap in de klasse tot 78 kg mag noemen. De 23-jarige judoka uit Maassluis staat op het punt de rol van meest vooraanstaande ju doka over te nemen van Ben Spijkers, die na een verrassende nederlaag tegen de Roemeen Croitoru niet hoger dan de derde plaats kan reiken. Wurth rekende af met de Europese kampioen Ildar Varajev, die even tevoren nog tot Europees judoka van het jaar was uitgeroe pen. Tijdens een stage van drie maanden in Japan heeft de full time judoka zijn techniek op een hoog niveau gebracht. Bij een eerder bezoek aan het Verre Oosten was de Zuidhollander te geïmponeerd om er veel van op te steken. In de halve finale treft Wurth de Italiaanse politieman Pilati, die hij vorig jaar in de Europa Cupontmoeting van zijn club Mahorokan met een vol punt versloeg. In de feestelijke stemming hinderde het Wurth twee dagen te moeten wachten op de beslissende partijen. „Nog twee dagen er op letten dat je niet een onsje te zwaar bent. Elk glas water telt. Bij EK-toernooien heb ik altijd ontzettende dorst". De formule, alleen gehanteerd bij Europese kampioenschappen, werd geko zen omdat judo interessanter zou worden voor televisie en spon sors. Frans Hoogendijk, die onlangs in het EJU-bestuur werd ge kozen met als portefeuille publiciteit en marketing, mag onder zoeken of de beslissing dat effect inderdaad heeft gesorteerd. Naast Wurth, die begint dit jaar in Praag al open Tsjechoslo- waaks kampioen wérd, komen Marion van Dorssen, Chantal Han en Theo Meijer nog in aanmerking voor een finaleplaats. Een aanzienlijk betere start dan vorig jaar, in Frankfurt, toen het toernooi werd besloten met de schamele oogst van twee bronsjes. BASKETBAL Den Helder. Finale playoffs lands kampioenschap. Derde wedstrijd. Commodore - Nashua Lasers 85-68 (55-31). Toeschouwers: 1500 (uitver kocht). Scores Commodore: Van Rootselaar 2, De Waard 13, Worrell 7, Franke 11, Te Velde 9, Jerome 15, Van Dinten 19, Hageman 9. Schotpercentage: 54.83. Rebounds: 37 Nashua Lasers: Govers 7, Dijkstra 2, Pieters 7, Schilp 19, Kuipers 9, Lott 20, Bottse 4. Schotpercentage: 48.21. Rebounds: 26. BILJARTEN Hengelo. Grand Prix driebanden 2e ronde: Van Bracht (Waalwijk) - De Wilde (Delft) 50-39 in 34 beurten. Van de Ven (Eindhoven) - Vet (Berkhout) 50-40 (54). Van de Looy (Veldhoven) - Hermse (Den Bosch) 50-50 (44), Van Looy wint penalty's 1-0. HONKBAL Amerikaanse competitie National league: Chicago Cubs-Atlan ta Braves 6-1, Pittsburgh Pirates- Houston Astros 8-7, St Louis Cardi nals-Cincinnati Reds 8-2, Los Angeles Dodgers-Montreal Expos 4-3, New York Mets-San Diego Padres 7-1, San Francisco Giants-Philadelphia Phillies 4-2. American league: California An gels-New York Yankees 10-2, Oakland A's-Baltimore Orioles 6-3, Boston Red Sox-Chicago White Sox 9-6, Seattle Mariners-Cleveland Indians 6-4, Kan sas City Royals-Toronto Blue Jays 6-4, Milwaukee Brewers-Minnesota Twins 4-2, Texas Rangers-Detroit Tigers 5-4. pen vrouwen, boven 72 kg: Seriese (Ned) verslaat Motta (Ita), koka; Seriese ver liest van Lee (GBr), shido. Herkansing: Seriese verslaat Drudjevac (Joe), ip- pon. Halve finales: Lee-Maksymov (Pol), Weber (Dui)-Cicot (Fra). tot 72 kg: Van Dorssen (Ned) verslaat Schüttenhelm (Dui), Ippon; Van Dors- sen verslaat Zolova (Bui), wazarl. Halve finales: Meignan (Fra)-Van Dorssen, Karlsson (Zwe)-Zangerl (Oos). tot 66 kg: Han (Ned) verslaat Stefani- uk (Pol), beslissing: Han verslaat Pa- raianu (Roe), chui. Halve finales: Pie- rantozzi (Ita)-Beauruelle (Fra), Howey (GBr)-Han. tot 61 kg: Jenny Gal (Ned) verslaat Fleury (Fra), ippon; Gal verslaat Memo (Ita), ippon; Gal verliest van Elckhoff (Dui), yuko. herkansina: Gal verslaat Pechovicova (Tsj), ippon. Halve finales Arad (Bul)-Nagy (Hon); Vandecaveye (Bel)-Eickhoff (Dui). mannen, boven 95 kg: Catsburg (Ned) verliest van Kubacki (Pol), Ippon. herkansing: Catsburg verliest van Douillet (Fra), yuko. Halve finales: Stöhr (Dui)-Grozea (Roe), Kubacki (Pol)-Kozorotov (Sov). tot 95 kg: Meijer (Ned) verslaat Sosna (Tsj), koka; Meijer verslaat Isler (Zwi), ippon. Halve finales: Asenov (Bul)- Gaurgasjvili (Sov), Meijer-Traineau (Fra). tot 86 kg: Spijkers (Ned) verliest van Croitoru (Roe), yuko. herkansing: Spij kers verslaat Buchstelner (Oos), opga ve. Halve finales: Lobenstein (Dui)- Croitoru (Roe), Villar (Spa)-Vismara (Ita) tot 78 kg: Wurth (Ned) verslaat Vara jev (Sov), ippon; Wurth verslaat Matias (Por), ippon. Halve finales: Wurth-Pilati (Ita), Laats (Bel)-Spittka (Dui). PAARDESPORT 1e koers, 2040 m: 1. Expres Ruimzicht (M. v.d. Togt) 2.49,1-1.22,9, 2. Funny- boy B, 3. Ennemarie Little. Toto: win nend 4,30 plaats 2,20 3,60 koppel 43,50 trio 405,50. 2e koers, 2040 m: 1. Fiona Skipper (R. Kromkamp) 2.47,4-1.22,1, 2. Frontrun ner, 3. Fleur Boshoeve. Toto: winnend 2,30 plaats 1,40 2,40 koppel 9,70 trio 66,50. 3e koers, 1640 m: 1. Fire Buitenzorg (H. Paulusma) 2.11,8-1.20,4, 2. Elisa- bet Hanover, 3. Eagle's Pride, 4. Clas sical Meadow. Toto: winnend 1,50 plaats 2,40 6,00 koppel 11,00 trio 64,20 kwartet 396,60. 4e koers, 2040 m: 1. Diego Rotary (M. Bustorf) 2.47,8-1.22,3, 2. Bettina Ge luk, 3. Bandolero. Niet gestart: Diego Maradona. Winnend 2,30 plaats 1,60 17,40 koppel 32,20 trio 315,30. 5e koers, 2040 m: 1. Dave Scimitar (M. Huel) 2.40,9-1 18,9, 2. Dutch Dako ta, 3. Boy Buitenzorg, Toto: winnend 1,60 plaats 1,30 1,20 koppel 3,40 trio 70,40. 6e koers, 2040 m: 1. Awllka (T. de Mol) 2.43,1-1.20,0, 2. Boris Boshoeve, 3. Always Nebit, 4. Zonnebloem S. Toto: winnend 12,50 plaats 3,80 3,70 koppel 26,30 trio 4,243,40 kwartet 3.000,40. 7e koers, 2040 m: 1. Dini Tonka (G. Hulleman) 2.46,1-1.21,4, 2. Flair Lady, 3. Friso. Niet gestart: Emir. Toto: win nend 4,50 plaats 3,20 1,80 koppel 17,20 trio 136,00. 8e koers, 2040 m: 1. Eltoro di Robles (B. Crebas) 2 44,5-1.20,6, 2. Eefke Ui terdijk, 3. Fatal Action. Niet gestart: Detorpedo Juweel. Toto: winnend 3,80 plaats 1,50 1,70 koppel 8,70 trio 47.80. 9e koers, 2040 m: 1. Benny W (J. Pau lusma) 2.40,1-1.18,5, 2. Esmaralda Nu- ova, 3. Best Uithuizen, 4 Binky Ger- ron. Toto: winnend 2,30 plaats 1,30 1,60 koppel 7,80 trio 177,00 kwartet 1191,40. 10e koers, 2440 m: 1. Cyris Ruimzicht (M. v.d. Togt) 3.19,4-1.21,7, 2. Elssier K, 3. R Mack Attack. Toto: winnend 26,40 plaats 4,20 1,40 koppel 27,50 trio 312,90. 11e koers, 1640 m: 1. Action Skoatter (A. Bosscha) 2.06,8-1.17,3, 2. Veloce Nora, 3. Sovereign Mine. Toto: win nend 1,50 plaats 1,20 2,80 koppel 3,90 trio 28,60. 12e koers, 2040 m: 1 Dustin Morgan (G. Hulleman) 2.43,5-1.20,1, 2. Enola Gay, 3. Dave Victrlx. Niet gestart: Dak advies. Toto: winnend 1,80 plaats 1,30 1,-30 koppel 4,20 trio 29,10. W-5 (9-4-6-7-4): niet gespeeld. Omzet: 147.099. SCHAKEN Harlingen. Snelschaaktoernooi op de veerboot van Harlingen naar Ter schelling 1e ronde: Timman (Ned)-Piket (Ned) 1-0, Kortsjnoi (Zwi)-Winants (Bel) 1-0, 2e ronde: Kortsjnoi-Timman 1-0, Wi- nants-Piket 0-1, 3e ronde:: Winants- Timman 1/2-1/2, Piket-Kortsjnoi 1/2- 1/2. Eindstand: 1 Kortsjnoi 2- 1/2 punten, 2. Timman en Piket 1 1/2, 4. Winants 1/2. TENNIS derde ronde: De la Pena (Arg) - Jelen (Dui) 7-6 6-1, Prplc (Joe) - Muster (Oos) 3-6 6-3 6-2, Emilio Sanchez (Spa/9) - Ferreira (ZAf) 6-2 6-2, From- berg (Aus) - Caratti (Ita) 7-5 6-0, San- toro (Fra) - Leconte (Fra) 6-4 5-7 7-6, Tsjerkasov (Sov/11) - Courier (VSt/6) 4-6 6-1 6-2, Bruguera (Spa/5) - Mini- ussi (Arg) 6-1 6-2, Mancini (Arg) - Koe vermans (Ned) 6-0 4-6 7-6 VOETBAL Helsinki. EK-kwalificatiewedstrijd groep 6: Finland-Malta 2-0 (0-0). 51. Jërvinen 1- 0, 88. Litmanen 2-0. Scheidsrechter: Pedersen (Noo). Toeschouwers: 5.150. Finland: Huttunen; Holmgren, Keikki- nen, Petëjë en Kanerva; Myyry, Ukko- nen en Tarkkio (89. Tauriainen); Litma nen, Paatelainen (74. Paavola) en Jër vinen. Malta: Cini; Camilleri, Vella, Laferla en Brincat(71. Zerafa); Buttigleg, Bussutil, Vella en Suda; Degiordio en Scerri. Stand: Nederland 5 4 0 1 8 13- 1 Portugal 5 3 1 1 7 9-3 Griekenland 3 2 0 1 4 7-4 Finland 4 12 14 3-. 3 Malta 7 0 16 1 1-22 WIELRENNEN Ronde van Spanje 18e etappe: 1. Miguel Diaz (Spa) 137,3 km in 3.11.42(42,973 km/u), 2. Kum mer (Dui) 0.01, 3. Van Poppel (Ned) 0.08, 4. Raab (Dui), 5. Fldanza (Ita), 6. Skibby (Den), 7. Van der Poel (Ned), 8. Amerlco da Silva (Por), 9. Gutierrez (Spa), 10. Hermans (Ned), 11. Juan José Martinez (Spa), 12. Henn (Dui), 13 Manoeilov (Sov). 14. Iglesias (Spa), 15. Mora (Col), Nederlanders: 16. Arntz, 21. Lubberding, 24. Van Or- souw, 33. Rooks, 37. Beuker, 41 Bouwmans, 51. De Vries, 67. Jan Sie- mons, 78. Cordes, 85. Van den Akker, 98. Suykerbuyk allen z.t. als Van Pop pel, 106. Talen 1.05, 115. Jakobs 4.11, 118. Ducrot 5.13, 120. en laatste Pala- cio (Col) 9.59 Klassement: 1 Mauri (Spa) 70.55.14, 2 Lejarreta (Spa) 1.29, 3. Echave (Spa) 1.46, 4. Indurain (Spa), 1 46, 5. Parra (Col) 2.30, 6. Alcala (Mex) 4.27, 7. Ruiz Cabestany (Spa) 4.32, 8. Rincon (Col) 7.03, 9. Oegroe- mov (Sov) 7.19, 10. Herrera (Col) 8.00, 11. Rooks 8.20, 12. Fuerte (Spa) 9.12, 13. Chozas (Spa) 9.57, 14. Cubino (Spa) 10.28, 15. Gaston (Spa) 11.51, 16. Cordes 12.05, 37. Bouwmans 29.58, 38. De Vries 31.00, 50. Van Or- souw 41.11, 72. Van der Poel 59.38, 84. Van den Akker 1.10.15, 87. Suy kerbuyk 1.12.36, 88. Talen 1.12.49, 92. Arntz 1.17.27, 106. Lubberding 1.28.25, 111. Van Poppel 1.40.13, 112. Beuker 1.40.15, 116. Ducrot 1.44.40, 117 Siemons 1.50.14, 118. Jakobs 1.56.03, 119. Hermans 1.59.34, 120. en laatste Fidanza 2.02.08. Ronde van Trentino 3e etappe: 1. Sierra (Ven) 175 km in 4.39.40, 2. Lelll (Ita) 0.29, 3. Bugno (Ita), 4. Hodge (Aus). 5. Chiapucci (Ita) z.t. als Lelli. Klassement: 1. Sierra 13.58.22, 2. Lelli 0.26, 3. Ciappuccl 0.33, 4. Bugno, 5. Nevens (Bel) z.t, als Bugno. St. Niklaas (Bel). 1. Bogaert (Bel) 168 km in 4.01, 2. Ak kermans (Ned), 3. Lamelre (Bel), 4 Mare Dierickx (Bel). 5. Colijn (Bel). 6. De Wael (Bel). 7. Joanov (Sov), 8. Van Impe (Bel). 9. Ferdi Dierickx. 10. Van Rijen (Ned) allen z.t. als Bogaert.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9