1 II mal Ie Magere tussenbalans voor de Leidse competitieteams „Een leuke kans maar het blijft een loterij" Ccidóc Sotwcmt' Jtier ZATERDAG 11 MEI 1991 PAGINA 27 we 05\ PROMOTIE INZET J NACOMPETITIE n FC Lisse-topscorer Wim Bouckaert zal een dagtak van de fusieclub in de nacompetitie dramatisch seizoen. In het begin van de competitie toonden de Lissenaren zich ongenaakbaar en bouwden een riante voorsprong op van acht punten. Ieder een. inclusief Lisse-trainer Laszlo Nanai, dacht dat het seizoen al voorbij was. Niets was echter minder waar. De geel- hemden moesten lijdzaam toezien hoe Foreholte de hoofdprijs voor hun neus wegkaapte. De teleurstelling op sport park Ter Specke was dan ook groot. Las zlo Nanai: ,,We hebben twintig wedstrij den bovenaan gestaan en hadden daar gewoon moeten blijven. Het zal door deze teleurstelling moeilijk worden om de spelers te blijven motiveren voor de nacompetitie. Gelukkig is er in de laatste wedstrijden een stijgende lijn merkbaar cn dat is maar goed ook want ondanks alle problemen hoort FC Lisse in de der de klasse". Een van de ploegen die in de vierde klasse voor een verrassing zou kunnen zorgen is het Leidse LFC. De Kanaries eindigden op een derde plaats en konden daardoor de periodetitel van kampioen Foreholte overnemen. Na een aantal ja ren vol degradatiezorgen heeft LFC on der impuls van de straffe hand van Hen- nie Beerenfenger zich heeft opgewerkt - op enkele uitglijder na (1-7 tegen Alkma- nia) - tot een subtopper waarin topsco rer Yacha Farhane een opmerkelijke rol vervult. Beerenfenger, eerder succesvol bij Leiden, ziet zeker kansen voor zijn ploeg in de nacompetitie. „Het is een leuke kans waarin we niets te verliezen hebben en gezien de sfeer in de ploeg sluit ik een verrassing niet uit". Een andere outsider in de vierde klasse is ROAC'79. De Rippers pakten de der de periode met de hakken over de sloot maar zijn de laatste weken goed in vorm. Die lijn wil ROAC-trainer Rob Rutten de in de laatste twee wedstrijden doortrekken. „Het deelnemen aan de na competitie is voor ROAC al bekroning van het seizoen. De rol van outsider ligt ons wel en in de competitie is gebleken dat we gelijkwaardig zijn aan FC Lisse en LFC. Daarom zijn we zeker niet kansloos en als we er in slagen de eerste wedstrijd tegen FC Lisse redelijk door te komen dan zie ik zeker kansen. De steun van ons publiek kan een doorslag gevende factor zijn". In de vierde klasse B gaat Randstad Sport probren om via de nacompetitie de derde klasse te bereiken. De vorig jaar gepromoveerde Voorschotenaren starten morgen tegen ODB en kan in Den Haag een belangrijke stap richting- de derde klasse zetten. Randstad Sport- trainer Cor Pennenburg is gematigd op timistisch over de kansen van zijn ploeg. „We spelen nog te wisselvallig. De ene week draait het als een trein en de week daarna is het weer helemaal niets. We zijn niet constant genoeg. Gelukkig heb ik weer de beschikking over Piet Sloos waardoor vooral defensief de ploeg ster ker is geworden". Aanvallend is Rand stad Sport voor een groot deel afhanke lijk van de vorm van de wispelturige spits Cliff Comvalius. De van DSO af komstige schutter heeft dit seizoen al vijftien maal gescoord maar heeft de nare eigenschap op de beslissende mo menten het nog wel eens af te laten we ten. belangrijke rol kunnen spelen voor de zon- in de vierde klasse. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN knvb zaterdag In de derde klasse A gaat RCL proberen de plaats van het gedegradeerde Leiden in de tweede klasse in te nemen. Dat wordt geen gemakkelijke opgave voor het team van Theo de Waard. De Lei derdorpers kampen dit jaar met een chronisch gebrek aan regelmaat in hun sportieve verrichtingen. Het seizoen kenmerkte zich door vele ups en downs. Kenmerkend voor de labiele instelling van de ploeg was de kansloze nederlaag tegen SV'35 waarmee de laatste kans op rechtstreekse promotie verloren ging. Toch blijft RCL-trainer Theo de Waard vertrouwen houden in zijn ploeg. „Als iedereen beseft dat het de laatste kans is om volgend jaar tweede klasse te voet ballen dan is RCL een kandidaat voor promotie. Op papier hoeven we voor geen enkele ploeg onder te doen maar op de beslissende momenten laten we het te vaak afweten. Ik reken er echter op dat we in de nacompetitie deze zaken recht zullen trekken". KRV en Kagia gaan samen met Soccer Boys in de vierde klasse B proberen het voorbeeld van kampioen Zevenhoven te volgen. Kagia heeft de race om het kam pioenschap met Zevenhoven het langst volgehouden maar in de slotfase van de competitie moest de ploeg van Rob Sutt- dorp afhaken. Toch kan de ploeg uit Lis- serbroek terugkijken op een prima sei zoen. Suttdorp is er in geslaagd een hecht team te formeren waarin doelman Cock Kaak en topscorer Richard Trom- pert een belangrijke rol vervullen. De vorig jaar van FC Lisse afkomstige doel man Kaak rekent op een positieve af sluiting van het seizoen. „Ondanks de nederlaag van afgelopen zaterdag tegen KRV denk ik dat we een goede kans ma ken om te promoveren. De wilskracht van Kagia zal de doorslag moeten geven. Een goede start tegen Soccer Boys is dan wel noodzakelijk". De debutant in de vierde klasse KRV speelde een opvallende rol dit seizoen. De ploeg van trainer Henk Krauwel handhaafde zich moeiteloos op het hoge re niveau en legde zelfs beslag op de der de plaats en liet daarmee een van de fa vorieten Ter Leede achter zich. Krauwel toont zich niet verbaasd over de hoge positie op de ranglijst. „We hebben een ploeg die zich vanaf de eerste wedstrijd met goed voetbal heeft gepresenteerd. In de beginfase kostte ons dat punten maar langzamerhand begon die instelling vruchten af te werpen. Dit team zou de stap naar de derde klasse kunnen maken en met een beetje geluk zie ik daartoe zeker perspectieven in deze nacompeti tie". Programma nacompetitie: KNVB zondag: Tweede klasse A: 12 mei Roodenburg - Spar taan '20 (overige wedstrijden worden nog vast gesteld). Derde klasse A: 12 mei Lugdunum - WSE. 16 mei WSE - Woerden. 20 mei Woerden - Lugdunum. Vierde klasse A: 12 mei FC Lisse - ROAC 79, 16 mei ROAC 79 - LFC. 20 mei LFC - Lisse. Vierde klasse B: 12 mei ODB - Rand stad Sport, 16 mei Randstad Sport - RAVA- /Quick Steps. KNVB zaterdag: Derde klasse A: 14 mei RCL - Zwaluwen/SV'35, 21 mei Mon- ster/VVOR/Hoekse Boys - RCL. Vierde klasse B: 11 mei Kagia - Soccer Boys, 14 mei SOccer Boys - KRV, 18 mei KRV - Kagia. Van overloop De kansen op de leidinggevende rol, die Dekker dit jaar zo graag van buurman Unicum wilde overnemen zijn verkeken. De mannen van het team, Gheorghe Co- sac en Michael van den Berg zijn wel van een dermate niveau, dat ook zonder Begijn het handhaven van het hoofd klasserschap te realiseren valt. De nieuw aangetrokken teamsponsor gaat echter door, omdat de situatie rond de Zeeuwse A-speelster niet van tevoren viel in te schatten. Voor coach Carel de Bruijn een teken geen van de beperkt aanwezige mogelijkheden onbenut te laten. „Er lo pen in Leiden nog een paar mensen rond, die overal in de wereld hun kon takten hebben, en tenminste op ideeën komen, waar je als coach zelf niet direct aan denkt. Naar een sponsor toe is zo'n affaire als met Sandra Begijn heel verve lend, maar ik denk, dat we voor Leiden een hele leuke oplossing hebben gevon den. Het eventuele kampioenschap heb ik volledig uit mijn hoofd gezet, maar met mijn team wil ik op de zesde en ze vende speeldag onze nieuwe 'style' met golf- en tennisclinics blijven promoten." De leuke oplossing, waar De Bruijn op doelt is Margot van Overloop. De Lei- derdorpse, die aan de Texas Christian University met een 'scolarship' studeert en tennist, was door een armblessure en een daaraan gekoppeld operatie liefst veertien maanden uitgeschakeld. In het afgelopen Kerstreces werd met behulp van de Stichting Inter Tennis, en haar vroegere teammaatje bij Unicum, Eve lyn Buermann en haar arts-echtgenoot Martin Podzimek een trainingsschema opgesteld en de eerste trainingen met een kwartier per dag hervat. De haar zo typerende werklust was bij Margot van Overloop niet verdwenen. Teruggekeerd in haar team in Fort Worth-Texas bleek de Leiderdorpse onmisbaar in het dub bel. Met kamergenootje Karen Hooson uit Wingham Australië werd een record serie van 21 gewonnen dubbels in bijna vier maanden opgebouwd. „Ik heb er echt zin in", meldt Margot vanuit haar studieplaats. „Ik heb wel heel veel con ditie getraind, maar ik speel toch liever zelf. Van de singles moeten ze zich in Nederland nog maar niet veel voorstel len, daarin heb ik een behoorlijke ach terstand opgelopen. Maar dubbelen gaat echt weer heel behoorlijk." Na een aarzelende start speelt Astrid Boi beste dagen. Bruijn een nieuwe speelster. Inter Ten nis bemiddelde in de komst van Margot van Overloop, die een rentree bij haar vroegere club. Unicum niet echt zag zit ten. De Amenka-gangster krijgt bij Dek ker ruime trainingsfaciliteit en zal met haar vroegere privétrainer aan een nieu we verbeterde opbouw van haar tennis gaan werken. Dekker realiseert met de komst Van Overloop een opmerkelijk overstap in de Leidse tennisregio. „We zoeken bij Dekker naar mensen, die ge woon hard willen werken en niet zeuren. Margot is zo'n iemand. Ik heb er ver trouwen in, dat ze de overgang naar het gravel snel zal maken. Tegen ALTA moet ze in de single maar een beetje wennen en in de dubbels maar nader kennismaken met haar nieuwe teamge noten, Monique Kiene en Gheorghe Co- sac." De uitwedstrijd tegen de onderaan staande Amersfoorters kan en mag Dek ker Tennis geen overkomelijke proble men opleveren. Klasse lager Van de gedachte aan een klasse lager is bij koploper Thor RW, ondanks het uit vallen van Seda de Vries geen sprake. Toch is het gemis van deze jeugdspeel- ster juist tegen het op de tweede plaats staande Detec/Metselaars 2 een groot ge mis. Veel zal afhangen van het optreden van de vroegere Leidenaars, Jos Koe mans en Kees-Jan Schuilenburg. Het Thor-duo Daniël Orsanic en Michiel Zegveld lijkt op papier sterker, terwijl ook Eva Haslinghuis de beste kansen heeft tegen Louise Pleming, Schuilen burg Australische mixed-partner. Houdt Thor RW de schade beperkt, dan zijn zij de zekere kampioen. Met de gedachte aan een klasse lager is Unicum ver zoend. De achterstand op het team, dat boven de veilige lijn staat en waartegen morgen wordt aangetreden, Detec/Met- selaar 3 is elf punten en kan niet meer overbrugd worden. Daarbij zou een winstpartij tegen de vroegere tennistop- per Huub van Boeckel een sensatie zijn en heeft de op single twee opgestelde dertienjarige jeugdspeelster Yvette Bas ting dit onderdeel nog niet verloren. De klasse lager is voor De Munnik, dat in de tweede klasse uitspeelt tegen de voorlaatste in de afdeling. Haren, vrijwel bij Zee Duin vrijwel weer als in haar FOTO: HENK SNATERSE een zekerheid. Voor Unicum 2 en 3 is dit een waarschijnlijkheid. Het tweede en derde team van de Leidenaars spelen thuis een sleutelduel tegen de Zeeuwse Tennis Combinatie" respectievelijk De venter. De opdracht is duidelijk, er moet gewonnen worden. Ook Zee Duin zal in haar laatste thuiswedstrijd tegen het Dordtse Dash '35 2 moeten toeslaan. Een mogelijke degradatie voorkomen in twee lastige uitwedstrijden is een slechte optie. Met Jan-Willem Lugthart als steunpilaar en Astrid Bouw, die speelt als in haar beste dagen lijkt een gelijk spel haalbaar. Bij meer is het tweedek lasserschap veilig gesteld. Hillegom en De Merenwijk mengen zich niet in de dans om de plaatsen, die degradatie be tekenen. De formatie van Harry Verde- gaal ontmoet in Terneuzen het vooral qua verbaal en sociaal gedrag lastig te bestrijden Animo. Van Lugthart weten we inmiddels al, dat Rob Simon niet on verslaanbaar is. Tegen Hilverheide moet het kwartet van Herman van der Capel- len een flink aantal punten kunnen be machtigen. Unicum 3 wordt geholpen met het ontsnappen aan degradatie. In de derde klasse zijn twee teams gede gradeerd, Lisse 1 en TEAN 2. Twee an dere ploegen staan evenmin rooskleurig. OLTC uit Oegsteest zag concurrent Eg- mond 2 weglopen. Slechts ruim winnen van de kustplaatsbewoners levert een kans op behoud op. Dekker 2 zal in de laatste twee uitwedstrijden van de com petitie tegen de twee laaggeklasseerden het vege lijf moeten redden. Morgen te gen het sterke Centre Point lijkt minder succes een voorspelbaar gegeven. Nieuw Vennep 1 en TEAN 1 hebben zich in de middenmoot genesteld. De spelers uit de Haarlemmermeerpolder moeten tegen het laag geklasseerde Leeuwenbergh 3 toeslaan om verder relaxed de competi tie uit te spelen. De Alphenaren moeten in deze klasse op hun qui vive zijn en blijven, een klasse lager is zo bereikt. Leidse Hout heeft het team, dat enigs zins als compensatie wordt gezien voor de vier bijna vertrokken derdeklassers. Zandvoort 4 zal wel de kampioenshond zijn, die er met het been vandoor gaat als de 'reserves' van De Munnik en Zee Duin niet tot grotere overwinningen dan de Zandvoorters gaan komen. De competitie is kort, maar veelal hevig. MARGOT VAN OVERLOOP MAAKT RENTREE BIJ DEKKER Idoor PETER KLEIN LEIDEN - Met de vijfde competi tieronde voor de boeg is de tussen balans voor de Leidse tennisteams mager te noemen. Door het uitval len van Sandra Begijn kan bij Dek ker alleen de middenpositie veilig gesteld worden. De Warmonders komen ter vervanging van de Zeeuwse met een opmerkelijk naam, Margot van Overloop. Lei den zal maar één hoofdklasser be houden, maar door de zekere pro motie van Hillegom toch twee eer steklassers overhouden. In het gun stigste geval degraderen slecht twee tweedeklassers, terwijl uit de derde klasse geen promotie, wel degrada tie valt op te merken. Het leek allemaal zo fraai bij Dekker Tennis. Een ploeg met vier stijgers op de wereldranglijst bijeen, een ruime over winning op Detec/Metselaars 2 en een nek-aan-nek race met de grote favoriet voor de titel, het eveneens Haagse Thor RW. En dan de domper met Sandra Be gijn. De Zeeuwse speelt ondanks uit drukkelijk verbod mee in de Belgische competitie bij Waregem. De Leidse dis trictstrainer en coach van het team van de Van Wijk Groep uit Groenekan, Jac kie Reardon tekent terecht protest aan en confronteert Dekker met puntenver lies. Begijn kan niet meer worden opge steld. Een al dan niet vermeende doping- affaire, gekoppeld aan het gebruik van een anticonceptiepil en een klacht van Jacques Dorfmann, de befaamde juge d'arbitre van de Federation Franaise du Tennis versterken de mening, dat de speelster uit Hulst niet in de nieuwe Dekker-Style past. Onder redactie van Inspireren De prestaties van Lugdunum zijn dit jaar bijzonder goed te noemen. De Kikkers eindigden op slechts één punt achter stand van kampioen Blauw Zwart en kunnen ondanks enkele interne strubbe lingen rond trainer Hennie de Klerk te rugkijken op een prima seizoen. Alleen de promotie naar de tweede klasse ont breekt nog. Gezien de kwaliteiten van de groenwitteri moet het mogelijk zijn via de nacompetitie alsnog te promoveren. Voor het voetbal in Leiden zou dat een goede zaak zijn. Wij van Hutspo(r)t wil len de poging van Lugdunum graag on dersteunen en wellicht kan deze fraaie opname van een scorende Edwin Ver hoogt de ploeg inspireren. Schokeffect Het duel tussen SJC en DOCOS in de derde klasse kreeg afgelopen weekein de een bijzonder tintje. In de dug-out van beide clubs zat namelijk een nieuw gezicht. Begeleider Jos van Laar nam de honneurs waar van Harrie Loerts en Isaac van Werlee verving Wim Mugge. Kees van Resteren De officieële lezingen over het ontbre ken van beide oefenmeesters klonken weer bijzonder fraai maar gingen aan de essentie voorbij. De slechte resulta ten van beide ploegen werden weer eens op de trainers afgewenteld. Schokeffect heet dat in voetbaljargon. Een treurige ontwikkeling waaruit weer eens blijkt dat fatsoensnormen binnen de voetbalsport nog steeds niet erg ontwikkeld zijn. Inworp Steeds meer voetbalwedstrijden wor den beslist vanuit de zogenaamde dode momenten. Tijdens de trainingen wordt er dan ook drifig geoefend op het per fectioneren van de vrije trap, hoek schop en tegenwoordig ook de inworp. Bijna ieder elftal beschikt tegenwoor dig wel over een mannetjesputter die bal vanaf de zijlijn moeiteloos richting strafschopgebied. Dat een dergelijke krachtsinspanning wel wat atletisch vermogen vereist bewijst Katwijk speler Leon Meys bij deze inworp. Zelfs zijn voeten blijven keurig achter de lijn. LEIDEN - Voor negen clubs uit de Leidse regio krijgt de competitie nog een vervolg. De inzet van deze strijd is het alsnog proberen te be machtigen van een promotieplaats. De instelling van het systeem van periodekampioenen door de KNVB heeft in de afgelopen jaren og heel wat reacties opgeleverd. De tei meeste zijn echter positief want de competitie blijft door deze opzet tot de laatste wedstrijddag attrac- De kansen van de negen regioclubs op I promotie zijn op voorhand moeilijk in te schatten. Roodenburg-trainer Jan 'Reurings wenst zich hierover nog niet druk te maken. „Eén keer verliezen en je kunt er afliggen". De deelname van de 'ploeg uit Leiden-Noord is trouwens zeer verrassend te noemen. Het hele seizoen hing het degradatiespook boven sport- /;ipark Noord. Op de laatste competitiedag de nacompetitie veilig gesteld door 3-0 overwinning tegen Oliveo. (Roodenburg dat aan het begin van het ^seizoen danig aan het knoeien was is on- //jder leiding van Reurings uitgegroeid tot jflleen eenheid. „Het is een vooral een [mentale kwestie geweest. Dat de spelers (konden voetballen was al langer bekend. Maar er heerst nu een goede teamgeest, jonge spelers worden goed opgevangen en geaccepteerd, de ploeg kan tegensla gen opvangen en er wordt op de juiste manier geknokt. Roodenburg zou zeker niet kansloos zijn in de eerste klasse", aldus een optimistische Reurings. .Regelmatig ^-Stadgenoot Lugdunum heeft in de na competitie van de derde klasse A de fa- J'|rqrietenrol. De Leidse ploeg speelde dit n seizoen zeer regelmatig en eindigde op "Slechts één punt achterstand op kam pioen Blauw Zwart. De scheidende trai- rlner Hennie de Klerk - hij vertrekt naar Pet gedegradeerde Docos - rekent er dan fbok op dat hij aan de nieuwe trainer ""Ferry Nijenhuis een tweedeklasser kan afleveren. „Normaal gesproken zijn we '„heter dan Woerden en WSE. Maar een ötnacom petitie blijft een loterij en het eindresultaat is daarom moeilijk te voor spellen". De ideale mix van routine en jong talent waarover Lugdunum be schikt zou echter wel eens een doorslag gevende factor kunnen zijn. Veel zal Échter afhangen van de vorm van top- icorer Edwin Verhoogt. „In de laatste (vedstrijd tegen VVSB scoorde Verhoogt (vel tweemaal maar het hadden er veel "^moeten zijn. Ik hoop dat hij zijn vizier vflin de nacompetie wat scherper heeft ,n |taan", aldus De Klerk. [Dramatisch Mn de vierde klasse A gaat de strijd tus sen FC Lisse, LFC en ROAC '79. De fu- uit Lisse kan terugkijken op een 3/1^1 ■h\ eri] 9-1 FOTO: HENK SNATERSE

Leidse Courant | 1991 | | pagina 27