MODE. DIE IS DAG Kerkbestuur blijft bij bouw senioren huizen in Oud Ade Wassenaar komt agenten tekort II Open Huis mag op proef bier schenker Projectgroep pleit voor kinderopvang aan Ten Katestraa Anders wordt het vechten om een plaatsje" LEIDEN OMGEVING QeidóaOotvumt WOENSDAG 8 MEI 1991 PAGtt Bagger uit sloten moet eerst worden onderzocht TER AAR Op dwingend verzoek van het waterschap de Aarlanden is het nodig dat een aantal sloten van de gemeen te Ter Aar worden uitgebaggerd. Op zich kost het baggeren een paar duizend gulden. Teneinde echter te kunnen bepa len wat er met de bagger mag gebeuren eist de provincie dat de bagger van te voren bemonsterd wordt. Voor dit bemon steren gelden speciale regels, terwijl het door een erkend bureau dient te gebeuren. Dit bemonsteren gaat 8500 gulden kosten. In de commissies openbar werken en financiën gis teravond vroegen enkele leden zich af hoeveel de kosten zullen zijn als blijkt dat de bagger afgevoerd moet worden naar de vuilverbranding in Rijnmond. Burgemeester P. Ver hoef sloot deze mogelijkheid niet uit. Immers, voordat Ter Aar aangesloten werd op de centrale riolering kwam het af valwater van de bewoners toch in het oppervlaktewater te recht. De commissie stelde het geld voor het onderzoek be schikbaar. Kosten huisvuilverwerking nog niet gespreid in Ter Aar TER AAR Onder het motto „de vervuiler betaalt" heeft het PAK verschillende voorstellen ingediend om de kosten van huisvuilverwerking eerlijker te verdelen over de aanbieders ervan. De commissie financiën toonde er gisteren waardering voor, maar schoof de voorstellen door naar 1992. Eerst moet de begroting van dat jaar wor den goedgekeurd. De variant van het wegen van de con- tainerinhoud werd als te duur beoordeeld, vanwege de hoge kosten van weegapparatuur en de administratieve extra kosten. De variant om verschillende tarieven toe te passen voor een- of meerpersoonshuishoudens vond bij de commissie financiën gisteren een gewillig oor. In plaats van 195 gulden die nu geldt voor ieder huis, zouden de eenpesoonshuishoudens 120 gulden moeten gaan betalen en de meerpersoonshuishouidens 215 gulden. E. van der Laan (VVD) voorzag niet dat er een bewust minder aan bod van huisvuil zou komen. Vier tegen vier op velden DOSR ALKEMADE Het traditionele! vier tegen vier toernooi zal vrij-l dag een drukte van belang ver oorzaken op en rondom de vel den van DOSR langs de Alkema- delaan in Roelofarendsveen. Ruim 350 jongens en meisjes van de plaatselijke basisscholen heb ben zich ingeschreven voor deel name. Het toernooi wordt voor het vijfde achtereenvolgende jaar georganiseerd en is heel populair bij de schoolgaande jeugd. Vanaf tien uur zullen de ballen rollen op in totaal achttien miniveldjes, die worden aangelegd op de twee voetbalvelden die DOSR rijk is. Rijkspolitie Rijneveld zoekt daders snelkraak RIJNEVELD De Rijneveld- se rijkspolitie stelt een onder zoek in naar de daders van twee snelkraken. Deze vonden plaats op 5 en 7 mei in een winkel op de winkelboulevard aan de Rijndijk. Beide keren werd ingebroken door een eta lageruit in te gooien. Uit de winkel werd audio- en vi deoapparatuur met een totale waarde van 10.000 gulden ont vreemd. De politie richt het onderzoek vooral op de opslag plaats van een twintigtal CD- spelers die tot de buit behoren Conciërge mogelijk terug op scholen in Nieuwkoop NIEUWKOOP De openbare basis scholen in Nieuwkoop overwegen de conciërge terug te halen. De heer Ol- dewarris zei dit gisteren namens de scholen in de commissie algemene za- In de commissie werd de notitie be kostigingsstelsel basisonderwijs be sproken. In deze notitie wordt onder meer gesteld dat de openbare basis scholen meer aan zelfbestuur moeten gaan doen. Per school wordt een taakstellingsbudget vastgesteld. Op verschillende posten dienen de scho len op een verantwoorde wijze om te gaan met de gelden die zij daarvoor krijgen. De norm, vastgesteld door het rijk, wordt per school vastgesteld. Geld gestol* uit woning ALPHEN AAN RIJN Een geldb van 300 gulden, een den broche en een monnee met klein ge een bankpas zijn g avond gestolen uit eei ning aan de Sur» straat in Alphen. De ven drongen het hui sen acht en negen uui nen. Waarschijnlijk maakt daarbij gebruik van valse sleutel. Er waren geen sporei inbraak. OUD ADE Het kerkbe stuur van Oud Ade blijft er voorstander van dat de grond van de Sint Bavo basisschool gebruikt wordt voor sociale wo ningbouw voor de oudere parochianen. Dat staat in een brief van vice-voorzit- ter C.P. van Schie van het kerkbestuur aan de ge meenteraad van Alkema de. groep, die is ingesteld om te zoeken naar een goede invul ling van het terrein van de ba sisschool, die volgende week buiten gebruik wordt gesteld. De school met grond is voor een groot deel eigendom van de kerk en voor een deel van de gemeente. Struikelblok Hoewel het kerkbestuur eerder al aandrong op sociale woningbouw op de plaats van de vrijkomende school, lijkt het of de financiële haalbaar heid het grote struikelblok gaat worden. Een bouwplan van enige huurwoningen zou makkelijker financieel kun nen worden gemaakt met vrije sectorwoningen erbij. Dat althans beweerde archi tect J. van Rijn tijdens de on langs gehouden jaarvergade ring van de Dorpsraad van Oud Ade. Het kerkbestuur is bereid de school met onderlig- gende en omringende grond voor een symbolische prijs te verkopen. Met nadruk stelt het bestuur niet als exploitant van een bouwplan te willen optreden. Parochiline Momenteel wordt onderzocht of een bebouwingsplan met koopwoningen voor uitslui tend Oud Adese parochianen tot de mogelijkheid behoort. Dit plan heeft niet de voor keur van het kerkbestuur. WASSENAAR De Was- senaarse politie kampt met een tekort aan agen ten. Dat staat in het jaar verslag van het korps over 1990. De sterkte van het korps mag 82,8 perso nen bedragen, maar was in 1990 daadwerkelijk 71,8 personen. Het tekort had onder meer ge volgen voor de recherche. „In een tijdsbestek van anderhalf jaar ontstond een tekort aan ervaring. Ondanks de grote in zet van de mensen die de o- pengevallen plaatsen opvul den, kon dit verlies niet wor den gecompenseerd. Door de geringe bezetting van de afde ling was het niet mogelijk om de daarvoor in aanmerking komende personeelsleden aan vakcursussen te laten deelne men", aldus korpschef J. Schipper in het jaarverslag. Om het stijgende personeels tekort het hoofd te bieden is vorig jaar een grote wervings campagne gestart, gericht op schoolverlaters, afzwaaiende dienstplichtigen, beroepsmare chaussees en agenten en wachtmeesters die al geruime tijd elders werken en na in diensttreding direct inzetbaar zijn. Deze campagne werd in au gustus ondersteund door een reclamevliegtuigje dat boven Noordwijk, Katwijk en Wasse naar vloog met de tekst „Poli tie Wassenaar zoekt agenten". Hierop regageerden 110 men sen, waarvan 31 personen een sollicitatieformulier invulden. Met zes van de 31 personen werd een selectieprocedure ge start. Uiteindelijk werd echter maar één sollicitant goedge keurd en op de politieschool in Amsterdam geplaatst. Herkan sing voor de sportkeuring kre gen nog twee anderen. Minder ongelukken Het aantal ongelukken liep in 1990 terug. In 1989 vonden er in Wassenaar nog 875 onge lukken plaats, waarvan 126 met letsel. In 1990 was dat aantal gedaald tot 811- onge lukken waarvan 108 met let sel. Bij ongelukken kwamen in het afgelopen jaar drie perso nen om het leven. Bij alcohol controles werd 56 keer proces verbaal opgemaakt tegen 69 keer in 1989. De Wassenaarse politie is be zorgd over het harde rijden door automobilisten op de Rijksstraatweg. De indruk be staat dat veel bestuurders van auto's de maximum snelheid aan hun laars lappen in de we tenschap dat Wassenaar ook dit jaar weer is gebonden aan een maximum voor het aantal in te zenden processen-ver- Bekeuringen Per 1 januari 1991 is de Wasse naarse politie geheel geauto matiseerd. Alle bekeuringen worden verder afgehandeld via het zgn. BAS (Bekeuringen Afhandelings Systeem) en alle andere zaken via het systeem Multipol. Commissaris J. Schipper: „Ons korps heeft de finitief het tijdperk van de ou derwetse, handaangedreven schrijfmachine verlaten". TER AAR De stichting Open Huis mag voor een proefperiode van een jaar zwak-alcoholische dran ken schenken in De Wip. De commissie financiën ging gisteren akkoord met de nieuwe huurovereen komst van Open Huis met de gemeente waarin deze bepaling is opgenomen. In het vorige huurcontract was er al een mogelijkheid om 12 avonden per jaar bier te schenken. Sluipenderwijs was dit aantal avonden uitgelopen tot vele, zodat het gemeentebe stuur tot deze proefperiode be sloten heeft. Het jeugdonderkomen wordt ook voor 80 mille verbouwd. Biljartvereniging Harago zal een eigen ruimte krijgen, grenzend aan de zaal van het Open Huis, dat zelf ook groot wordt omdat er er kleine ruimten bij de zaal getrokken worden. H. Schouten (CDA) had moeite met de alcoholver ning, vooral met het oog c 11- tot 15-jarigen die het bouw op zondagmiddag b< ken, maar hij probeerde begrip op te brengen voo situatie Hij had wel begri dat Stichting "net Open qua exploitatie wel de lj van 40 mille kan dragen andere 40 mille komt als si die van het Koningin Ju] Fonds. E. Kraak vroeg zich af w gebeurt als het mis rr gaan. Burgemeester P. hoef: „Je baseert je op de dige cijfers, je weet niet wi toekomst brengt. Als het gaat is die 40 mille wel 1 te vinden in een hogere v de van het gebouw". Na deze argumenten ginj commissie akkoord met voorstel. Eerste paal geslagen voor bouw acht seniorenwoningen De eerste paal voor de bouw van acht senioren woningen aan de D.J.A. Koelemanstraat in Lan- geraar-West werd gistermiddag geslagen door D. Egberts en J. Versluis. Het tweetal heeft des tijds de gemeente verzocht om dergelijke wo ningen te bouwen. Daarmee zwengelden zij de discussie hierover aan bij de gemeente. Het gaat om laagbouwwoningen, met behalve een slaapkamer op de bovenverdieping, ook een slaapkamer op de begane grond. Als alles vol gens het plan verloopt, worden de woningen in april in gebruik genomen. Eind mei gaat de eer ste paal de grond in voor de bouw van even eens acht seniorenwoningen in de wijk Middel land II in Aardam. De start van de bouw van de woningen in Langeraar vormt tevens de start van de woningbouw in Bouwstroom 1991-ver- band die in een aantal omliggende gemeenten plaats vindt. FOTO: WIM VAN NOORT RIJNEVELD Een kin derdagverblijf in Rijne veld is haalbaar. Dit con cludeert de Projectgroep Kinderopvang uit een door haar gehouden on derzoek. De groep pleit voor een semi-permanente huisvesting aan de Ten Katestraat in Hazerswou- de-Rijndijk, waar tot voor kort een gymzaal stond. Er js een voorkeur voor een semi-permanente huisvesting omdat zo'n verblijf snel is te realiseren, een eventuele late re uitbreiding gemakkelijk is aan te brengen en het verhou dingsgewijs een goedkope op lossing is. Om voor rijkssubsidie in aan merking te komen, moet nog dit jaar met de realisering van een kinderdagverblijf worden begonnen. In totaal komt Rij neveld in aanmerking voor 220.000 gulden. In de begroting is de pre groep ervan uitgegaan dj procent aan bedrijven wol verkocht. Met het verkj en/of verhuren van kindp sen aan bedrijven wordt I ter nog gewacht tot hetl ment dat het kinderdagvei operationeel is. Indien de i begroting opgenomen ou bijdragen niet kunnen woi gehaald, wordt geprobeerd de verkoop van bedrijfspi sen op 33 procent te brerj De projectgroep stelt i groepsgrootte voor van nj maal twee keer twaalf kil In een brief pleit de pro groep kinderopvang bij d( meente voor het afgeven een lening van vier tor voor een jaarlijkse bijd van 65.000 gulden. Het door de projectgroep stelde, komt maandag ter s ke in een vergadering vai commissie welzijn en soi zaken. PLEIDOOI VOOR MORTUARIUM Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE De kerkbesturen van Maria Pre sentatie in Roelofarendsveen en Jacobus de Meer dere in Oude Wetering hebben onafhankelijk van elkaar officieel bezwaar gemaakt tegen het ontbre ken van een mortuarium op de op te richten alge mene begraafplaats in Alkemade. ,Voor deze begraafplaats, die zal worden aangelegd achter het kerkhof van Maria Presentatie, is een apart bestemmingsplan gemaakt. Hierin is slechts in de bouw van een aula voorzien. Voorzitter W.H. de Munck van het parochiebestuur Maria Presen tatie noemt dat een ernstige tekortkoming. Hij laat de gemeenteraad weten dat er in Alkemade een groot tekort is aan adequate mortuaria. Het mortuarium in zijn parochiekerk is proviso risch ingericht in een kamertje dat eigenlijk de verbinding vormt tussen de pastorie en de kerk. Het is dan ook slechts bedoeld om te voldoen aan de vraag van eigen parochianen en die van de buurparochie Jacobus de Meerdere in Oude Wete ring. Deze parochie maakt ook gebruik van de R.K. begraafplaats achter Maria Presentatie. Voorzitter De Munck laat de gemeenteraad weten dat deze dienstverlening aan de buurparochie nog voor slechts een beperkte tijd kan worden voortge zet. Hij houdt namelijk rekening met een groeiend beroep op de beschikbare begraafplaatsen en mor tuariumfaciliteiten wegens de toenemende vergrij zing. Volgens de parochiebesturen is in eerdere ge sprekken een mortuarium op de toekomstige alge mene begraafplaats toegezegd. Namens het kerkbestuur van Jacobus de Meerdere laat secretaris J.J.M. van der Boom weten dat de huidige mortuariumfaciliteiten in Alkemade alle kerkelijk gebonden zijn en niet ingericht op het te gelijkertijd opnemen van meer dan één persoon. „Door de bevolkingstoename en de toenemende vergrijzing wordt dit in een niet al te verre toe komst vechten om een plaatsje", aldus Van der Boom. Het Oude Weteringse kerkbestuur is zich ervan bewust dat het aanbieden van mortuarium faciliteiten geen specifieke taak van een gemeente is. „Maar wij zien zo gauw geen ondernemer, die dit gat in de markt zal opvullen". Van tricot jersey. Zowel in uni als gedessineerd. Maat S-M-L. TRICOTSET. Van soepele jersey. Streepdessin in rose, lila, groen of mint. a MaatM-L-XL. A BERMUDASET. 100% Katoen. Maat 38 t/m 44. Van geweven India-katoen. Bont bedrukt. Maat M en L. 100% Katoen. In wit, groen en kobaltblauw. Maat 38 t/m 44.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14