Fore holle pakt titel ,n de vierde klasse weer landskampioen Ter Specke bokaal weer voor werpers Gemini /Kangeroes kunnen spanning niet aan Teylingen en YNL azen op promotie PORT £cidoc Souaaivt MAANDAG 6 MEI 1991 PAGINA Roodenburg pakt derde periode jlDEN Roodenburg heeft op de valreep het schier onmogelijke ninipresteerd. Door een 3-1 zege op de naaste concurrent voor de der- - «jjjperiodetitel. Oliveo, behaalde de Leidse ploeg het periodekam- 'n tweede klasse A. Een resultaat van formaat als be- Vht wordt dat de mannen van trainer Jan Reurings vorige week g voor degradatie vreesden. De strijd om een promotieplaats moet ide eigen afdeling aanstaande zondag eerst uitgevochten worden PJe jen Spartaan'20. De andere opponent kan VELO worden. Die club evenwel op Hemelvaartsdag eerst nog een degradatiewedstrijd 'ölljlen tegen OVV. Mocht VELO dat duel verliezen, dan zal ADO de tref^ede tegenstander vormen. Immers, een degradant kan moeilijk ireb^ voor promotie spelen...De Leidenaren kregen van Reurings de pracht te laten zien wat ze nu eigenlijk écht kunnen. „Voor het fst moesten we niet winnen. Het mócht, want een periodekam- ëenienschap is schitterend maar niet noodzakelijk". Zijn manschap- teh hebben bewezen dat ze wel degelijk kunnen voetballen. Bij tijd werd Oliveo van de mat gespeeld en een hogere score was i !?er niet onverdiend geweest. In de eerste helft was Mare Helder eke|Cesvol. na de rust scoorden opnieuw Helder en Marcel van der V&R kampioen bij bowling Holiday Inn LEIDEN Bij bowlingvereniging Holiday Inn is het team V&R club kampioen geworden. V&R. kampioen van de dinsdag speelde tegen de winnaar van de donderdagcompetitie Bon Bon. Hans Alblas scoorde een serie van 788 (vier games) met als beste game 231. Bij Bon Bon bowlde Kees Plezier een serie van 764 met games van 214 en 219 In de wedstrijd tussen de nummers drie bowlde Manfred Le Febre (Tapijtplan) met 247 pins de hoogste game In de competitie over drie games is het team Vermeer als hoogste geëindigd. Bram Roodenburg behaalde in een serie van 625 ook een game van 247 pins. Sierag nadert kringrecord. LEIDEN Natasja Sierag heeft in het Leidse Vijfmei-bad het kringrecord op de 800 meter vrije slag op 1.2 seconde benaderd. Sie rag liet een goede 9.49.8 noteren. Inge borg Hoeks werd der de in 12.07.1. Bij de jongens tikte Joost Onderwater als eerste aan in 11.42.1. Stefan van Ieterson won het onderlinge duel van clubgenoot Tom On derwater. van Ieterson liet 10.14.0 klokken en Onderwater 10.39.2. LEIDEN Op de tweede speel dag van de nacompetitie in de af deling zondag zijn al de nodige beslissingen gevallen. Zowel Stompwijkse Boys als Bernardus verloren en zijn daarmee kans loos geworden in de strijd om een plaats in de vierde klasse van de KNVB. Teylingen en VNL gaan volgende week in een recht streeks duel uitmaken wie kam pioen VTL mag volgen. VNL - Stompwijkse Boys 2-1 (0-1) Na de zege van vorige op Teylingen be gon Stompwijkse Boys vol goede moed aan het duel tegen VNL. Zeker toen na twintig minuten Chris Duyvestein de score voor de Stompwijkers opende leek er geen vuiltje aan de lucht. De ploeg verzuimde echter de kansen die het kreeg naar behoren af te ronden, zodat het tot de rust bij dit ene doel punt bleef. Vlak na rust kwam VNL op gelijke hoogte door een benutte straf schop van Hans Westerman. Wederom echter waren de beste kansen voor Stompwijk, dat er maar niet in slaagde de winnende treffer(s) te scoren. Toen aanvoerder Frans van der Heijden een kwartier voor tijd ook nog de thuis ploeg aan de leiding hielp was de strijd gestreden. Teylingen - Bernardus 4-0 (2-0) Na de nederlaag van vorige week moest Teylingen dit weekende alles oj alles zetten. De ploeg nam de nodige ri sico's door achterin zonder laatste mar te spelen en voorin met een man extra Dit leverde in de eerste helft twet doelpunten op. Piet van Nobele er Rene Zoet waren de makers. Na rusl nam de ploeg uit Sassenheim wat gas terug, zonder de controle op de wed strijd te verliezen. Doordat Bernardus op jacht bleef naar een doelpunt gaf hel achterin veel kansen weg. Hieruit kon den Theo Pelgrim en Piet Gooseling voor de thuisploeg scoren. Volgende week heeft de ploeg van trainer Bert Kort de kansen in eigen hand. Er zal gewonnen moeten worden van VNL voor promotie. Bij iedere andere uitslag gaat VNL door naar de vierde klasse KEES VAN KESTEREN |)ELOFARENDSVEEN De na het kampioen- hap van Foreholte met lel enthousiasme gezon- kreet „Lisse bedankt" irmde een perfecte jergave van het compe- |everloop in de vierde isse A. In het begin van I competitie toonden de .senaren zich immers Igenaakbaar en bouw- een riante voorsprong [van acht punten. Maar Lisse moest lijdzaam izien hoe Foreholte de lofdprijs voor de neus de geelhemden weg- Japten. laatste kampioenschap Foreholte dateert al weer 1986. De laatste jaren ERïelden de Voorhouters in de jrge van de vierde klasse. r ^t volgende seizoen mogen Kl«roodwitten het weer eens in vierde klasse proberen. Een junotie waar Foreholte-trai- r Mart de Groot niet tegen tiet. „We misstaan zeker It in de derde klasse. Fore holte vormt op het moment een ideale mix van goede voetballers en bikkelaars. Het enige wat ons op kan breken is de wat smalle basis". De voor bereiding op het beslissende duel tegen DOSR verliep niet geheel vlekkeloos in Voor hout Terwijl Mart de Groot al bezig was met zijn pep-talk kwam topscorer Stan Uljee tien minuten later de bestuurs kamer van Foreholte binnen. De Groot kende geen pardon en plaatste Uljee buiten de ba siself. „Een beslissing waar ik stevig van baalde. Maar ach teraf kan ik wel begrip op brengen voor de beslissing van De Groot" De kampioenswedstrijd van Foreholte tegen DOSR kende een hoge amusementswaarde. De ploeg uit de Veen had evenals de Voorhouters alle belang bij een overwinning en daardoor onstond er een bij zonder boeiend duel. De thuis ploeg kende een goede start en na zes minuten kwam Fore holte goed weg toen een schot van Martin Hoogeboom via de binnenkant van de paal weer in het veld stuiterde. De aan vallende impulsen van de Voorhouters moesten in de be ginfase voornamelijk komen van Ton Arroyo. De 32-jarige spits toonde zich een constante handenbinder voor de Veense- defensie. Scheidsrechter Van der Helm bood Foreholte na- een kwartier een ideale moge lijkheid om een snelle voor sprong. Martin Bax struikelde binnen de beruchte lijnen over zijn eigen benen en de Al phense scheidsrechter promo veerde deze buiteling tot een strafschop. Ronald van Vel- thoven liet deze buitenkans echter onbenut. De wedstrijd -bleef in de eerste helft op en neer golven. Ronald Verhart van Foreholte zag een schitte rende vrije schop fraai gestopt worden door Arno Schouten en Martin Hoogeboom was na mens DOSR dichtbij de ope ningstreffer. Na de pauze ble ven beide ploegen jagen op de overwinning. Foreholte gaf daarvoor na een kwartier de eerste aanzet. Laatkomer Stan Uljee stond aan de basis van de treffer die het duel zou be slissen. DOSR-doelman Arno Schouten kreeg geen vat op een afstandschot van Uljee en Nico van Rijn toonde zich een koele afmaker: 1-0. In de slot fase probeerde de thuisploeg met een wanhoopsoffensief de aansluiting te forceren maar de Voorhoutse-defensie bleef gemakkelijk overeind Het laatste fluisignaal kwam voor Foreholte als een bevrijding Foreholte viert de promotie naar de derde klasse op uitbundige wijze. en het feest kon beginnen. En gezien de manier waarop de bij Rijnsburgse Boys buiten de boot gevallen en ex-speler van Foreholte Fred Arroyo aan het feest deelnam lijkt een hereni ging met zijn broer Ton voor het volgend seizoen niet uitge sloten. Scoreverloop: 60. Van Rijn 0-1. DOSR: Schouten, Don van der Meer, Wesselman, Van Hei ningen, Van Klink, Van Em merik, Straver, John van der Meer, Hoogenboom, Koek. foto: henk snaterse Foreholte: Van der Hulst, Deutekom, Verhart, Zwetsloot, Van Kampen, Ligtvoet, Van Velthoven, Bax. Arroyo. Van Leeuwen (Uljee), Van Rijn. damesvolleyballers h^n derdedivisionist Ge /Kangeroes konden j I spanning in de eerste omotiewedstrijd tegen Voorburg 2 niet am. De Voorschotense j>eg ging thuis met 1-3 *1 onder. De heren van AS speelden in sportzaal f Dreef in Leiderdorp enerverende opvul- idstrijd tegen het Haag- n'Oikos/S. De strijd werd :ohter tegen het einde tijdgebrek afge- vipken bij een 1-2 achter- ioind in sets. De dames n Leython gingen in de opvulstrijd ten onder te gen Dosko. De Leider- dorpse dames verloren met 3-1. VCS speelde wisselvallig tegen het Haagse Oikos. Goede mo menten werden afgewissled met zeer slechte. De start van de Sassenheimers was goed met een 5-1 voorsprong. De Hagenezen profiteerden ver volgens dankbaar van de fou ten van VCS (11-15). De strijd in het tweede bedrijf ging ge- lijkop Aan het einde van de set trok de ploeg van speler- caoch Peter Franke nipt aan het langste eind (16-14). In de derde set gaf VCS een ruime 11-5 voorsprong uit handen en zagen de Haagse opponent de set in winst omzetten door ei gen fouten (15-17). In de vier de set ontstond er enige com motie rond de warrige leiding. Ad van Elk kreeg een rode kaart; aanvoerder Peter Fran ke werd zelf van het veld ge stuurd. Bij een 8-7 stand in de vierde set werd de strijd ge staakt door tijdgebrek. Een tijdstip waarop de rest van de wedstrijd gespeeld zal worden, moet nog worden vastgesteld. Voor de dames van Gemini- /Kangeroes was de spanning in de promotiewedstrijd te groot. Vanaf het begin van de strijd keken de spelers van coach Casper Brussee tegen een achterstand aan Door de spanning behaalden enkele spelers niet het normale ni veau. De eerste set was Gemi ni met 5-15 kanloos tegen To- negido/Voorburg 2. In de tweede set liepen de Voorscho tense dames door een goed ge plaatste Voorburgse opslag te gen een 2-6 achterstand op. Gemini knokte zich terug tot een 12-9 voorsprong maar gin gen onverwacht met 12-15 ten onder Met een andere opstel ling kwam er in de derde set meer rust in de ploeg. De speelsters wisten elkaar goed te vinden en verkleinde via 15-8 winst de achterstand. In de vierde set krabbelde Gemi ni na een snel opgelopen nog terug; de Voorschotense dames speelden te wisslevallig om tot winst te komen (1-3). Aan staande donderdag speelt Ge- mini/Kangeroes de tweede promotiewedstrijd tegen Slie- drecht Sport. Alleen door een 3-0 zege kunnen de Voorscho tense dames zicht houden op promotie. De dames van Ley thon zijn na de 2-3 zege op kampioen DVC de teamgeest een beetje verloren. In de strijd om een eventuele plaats in de derde divisie gingen de Leiderdorpse dames ruim ten onder tegen het Stolwijkse Dosko. Leython, gehandicapt door het ontbreken van Rena- te de Zwart en Saskia Koenen, speelde onnauwkeurig en keek al snel tegen een 0-2 se tachterstand aan. Winst in de derde set was meer te wijten aan concentratieverlies van Dosko dan aan het goede spel van Leython. In vierde set bleek de ploeg van coach Vin cent Henskens opgebrand bij een 11-2 voorsprong en scoor de vervolgens geen punt meer (11-15). De heren van NOVO beleefden zaterdag een leuke middag. De Noordwijkers speelden een afscheidswed- strijd tegen een ploeg met oud- NOVO-spelers van weleer. Hiermee nam NOVO afscheid van speler Pieter Keuning die twaalf jaar diende in de Noordwijkse hoofdmacht. De oud-gedienden met Tom van Wijk. Jaap Kuyt, Frans van de Berg. Wil van Duuren, Ron Zwetsloot, Nico Turnhout, Lieuwe van der Meulen en Sjaak de Jong kwamen duide lijk tekort tegen de beter ge trainde jongelingen. Ook gele- genheidscoach Ronald van- Nierop kon hier weinig aan veranderen. Halverwege de tweede set toonde scheidsrech ter Koos van Beelen de schei dende Pieter Keuning symbo lisch een gele en rode kaart voor. Onder applaus van spe lers en publiek verliet de Noordwijkers het veld. NOVO nam tegelijkertijd afscheid van coach Sjaak de Jong die na drie jaar te kennen heeft gege ven volgend seizoen niet meer te trainen. Ook de spelers Karst Breman en Jan Pley na men met deze wedstrijd af scheid van de NOVO-selectie. ik-aanvoerder Erik-Jan Berentsen temidden van zijn juichende teamgenoten met de beker in zijn hand. g foto- anp LVERSUM Leidse DIOK ondag voor de derde maal successie rugbykampioen Nederland geworden. In versum werd de beslis- gswedstrijd tegen Castricum 24-3 (6-0) gewonnen, im duizend toeschouwers iden een superieure Leidse eg aanschouwen die in dit >1 duidelijk maakte de beste i Nederland te zijn. 3K-coach Dick Altink kon duel eindelijk weer eens beschikken over een volledige selectie. „Dit feit en ons agres sieve spel waren de doorslag gevende factoren tegen Castri cum", aldus Altink na afloop. Castricum dat in deze competi tie nog niet van DIOK had verloren had vooraf goed hoop deze serie te kunnen continue ren. De tegenstand van de Leidse ploeg was echter on verwacht hevig. Met name de Leidse voorwaartsen speelden een hele sterke wedstrijd en ontregelden de opbouw van de ploeg uit Castricum. In de eer ste helft speelde DIOK tegen de wind in en via een goed schoppende Mare Michelsen werd Castricum onder druk gezet. Toch kon de aartsrivaal van.DIOK in de eerste rond gang nog redelijk partij geven. Maar de normaal zo trefzekere André Marcker miste tot drie maal tot een strafschop. Door het falen van Marcker kon DIOK de eerste helft afsluiten met een 9-0 voorsprong. Na de pauze bleven de Leidse rugbyers domineren. De voor waartsen bleven hun goede werk van voor rust continue ren en ook de Leidse drie- kwartlijn draaide zeer soepel. Onder impuls van de zeer sterk spelende Mare Michelsen (achttien punten) werd Castri cum overlopen en de uiteinde lijke 24-3 eindstand was nog maar een magere afspiegeling van de krachtsverhouding. LEIDEN De Ter Spec ke bokaal is opnieuw door twee werpers gewonnen. Jeroen van der Meer (speer) en Deborah Du- nant (kogel) wierpen in de ogen van de jury de hoogste ogen. Daarmee moest zij Peter van Noort en Yvonne van Dorp op nieuw met lege handen laten staan. In Alphen aan den Rijn wonnen Miranda Noordenbos (AVR) en Pe ter Verkade (AV'47) de meerkamp, terwijl de competitie voor B junio ren in Zoetermeer voor AAV'36 een succes werd. Al jaren zijn de werpende atle ten aan het begin van het wedstijdseizoen in een uitste kende vorm. Zeker kijkend naar de sprintende, springende of lopende clubgenoten die te veel gehinderd worden door matige weersomstandigheden. Zo ook dit jaar in Lisse bij de negende uitvoering van de Ter Specke bokaal wedstrijd. Je roen van der Meer won (op nieuw) bij de heren met 78.62 meter speerwerpen, Deborah Dunant (eveneens opnieuw) bij de dames met een baanre cord kogelstoten. Bij de heren stond Spartaanse kogelslinge raar Peter van Noort (ook al eens winnaar) als voortreffelij ke tweede op de lijst van de jury met zijn 62.50 meter in de stromende regen, bij de dames was die plek voor Jacqueline Goormachtigh die het discus werpen won met 53.22 meter. De lopers kwamen er hele maal niet slecht vanaf met op vallend goede verrichtingen van Dave Elderenbosch (150 meter in 16.37), Patrick Snoek (3Q0 meter in 34.41), Ruud van Maurik (110 meter horden in 14.52) en het Holland Haarlem span Marcel Roosen-Erik Ne- geman (400 meter horden in 52.49 en 52.55 seconden). Bij de dames heerste Yvonne van Dorp op zowel de 150 als de 300 meter. Hoewel er met 18.14 en 38.72 seconden geen kruid tegen haar gewassen was ging opnieuw de hoofd prijs aan haar neus voorbij. Buiten deze toppers kwamen namens de Leidse regio een flink aantal atleten aan de start. Met name de 3000 meter leverde een veelheid van per- soonslijke records op. Achter veteraan Rien van der Wilt, die de eindsprint won. kwam William Augustinus tot 8.28.01 minuten, kort gevolgd door Erik Bakker (8.31.96). Hollan der Cor Brandwijk (8.33.64), Bataaf Casper Ravensbergen (8.38.31) en Olaf de Hoop (8.38.66). Opvallend snel was Gijsbert Remmelzwaal van Bataven op de 300 meter. Hij won de B serie in een voor treffelijke 35.01 seconden, voor Hollander Marcel de Bruyn (36.92) en de zich fors verslik kende Joost la Lau (37.32 se conden). Arno Maassen was op de 110 meter horden goed be zig met 15.01 seconden vlak voor Spartaan John van Loon (15.14 seconden). Op de sprint tweekamp voor de jongens kwamen Fabian van den Bar selaar (11.57 en 22.97) en Mare van Bel (11.88) goed uit de voeten. Bijzonder veel indruk maakte tenslotte Marco van Stein die in zijn tweede wed strijd over 400 meter met hor den naar een ongekende 56.73 seconde snelde. In Alphen aan den Rijn werd de tienkamp voor heren door Peter Verka de (AV'47) gewonnen met een nieuw baanrecord van 6546 punten. AAV-er Bob Dongel- mans verspeelde zijn goede klassering (verdiend met 51.86 meter speer en 3.70 meter polshoog) door futloos de 400 en 1500 meter te lopen. Een afvaardiging van Randstad Sport kwam opvallend sterk voor de dag met Ruud Bol als meest allround atleet (4542 punten) en Frank van der Valk als opvallende clubre cordhouder op kogel en 1500 meter. Bij Bataven maakte Ri chard Hocks indruk door een clubrecord op de 110 meter horden (15.6) en 53.2 seconden op de 400 meter. Bij de compe titie voor B junioren in Zoeter meer vielen uit de Leidse re gio de volgende atleten positief op. Bataaf Mare de Boer bij het speerwerpen (51.24 meter). Spartaan Edwin Kortekaas met de discus (43.04 meter). Sparta atleet Chris Tamminga met de polsstok (4.30). AAV'36 stuurde een wel erg sterke 4 x 100 meter meisjesploeg (50.9 seconden). UVS-jeugd promoveert LEIDEN De regionale jeugdspelers van UVS pakten na een spannende competitie de hoofdprijs. Geholpen door stadgenoot Roodenburg dat concurrent Volendam op 3-3 hield en door eigen 0-2 winst op DWV promoveren de Lei denaren naar de hoofdklasse. Noordwijk sloot het seizoen positief af met een 3-2 zege op het Haagse ADO. Quick Boys is de laatste weken uitgeblust en ging ook tegen een aggres- siever Hollandia met 2-0 ten onder. UVS begon de beslissende wedstrijd tegen DWV zeer ge spannen. Aangemoedigd door het talrijk meegereisde pu bliek opende Ben Kottenhage de score al na acht minuten. De constant aanvallende Lei denaren gingen in de eerste helft nog op zoek naar de be vrijdende treffer, maar kwa men niet tot scoren ondanks goede kansen. In de tweede periode was de spanning te snijden. De Amsterdammers speelden vrijuit. Een kwartier voor tijd maakte Arnold Bre mekamp de bevrijdende twee de goal. Toen de uitslag van concurrent Volendam bekend was, kon het feest in Leiden losbarsten Roodenburg deed tegen Volendam zijn sportieve plicht. Na een gelijkgaande doelpuntloze eerste helft speel den de pupillen van Bob van Bohemen zelfs een van de bes te helften van het seizoen. Na een 0-1 achterstand bogen Erik van Manen, Peter Kruit en Wils van Oosten dit om in een ruim verdiende 3-1 voor sprong. In de slotfase kwamen de Volendammers nog terug tot 3-3. Noordwijk sloot het seizoen in stijl af. Met enkele invallers uit de B-selectie keek de ploeg van de scheidende trainer Ruud Bróring door twee defensieve foutjes al snel tegen een 0-2 achterstand aan. In de tweede helft knokten de Noordijkers met de goed inval lende Remco Zonneveld zich goed terug. Lenard van der Zalm en Mark van Kqsteren trokken de stand gelijk. Mark van Kesteren deelde de tien overgebleven Hagenaars de beslissende klap toe. AZC onderuit tegen degradant Rotterdam LEIDEN Heel even leek het alsof het Alphense AZC de zon uit Griekenland had mee genomen. De Alphenaren pak ten een klinkende toernooi zege onder de Griekse zon en wisten tegen landskampioen Polar Bears gelijke tred te houden. Inmiddels is gebleken dat ook voor deze zon wolken kunnen verschijnen. Tegen hekkensluiter Rotterdam mocht AZC opnieuw de pun ten inleveren; 7-8. Het Alphense AZC maakt een warrig seizoen door en aan deze warboel lijkt geen einde te komen. Het gefluister van mogelijke transfers houdt de ploeg meer in zijn greep dan het waterpolo. Het vertrouwen lijkt volledig te zijn verdwe nen en dit kwam treffend tot uiting tegen degradant Rotter dam. Remco Pielstroom is - zéér zeker niet met kwade op zet - de boosdoener. Het gepro moveerde IJ trekt immers hard aan de freïe speler. De beslissing omtrent Pielstroom's mogelijke vertrek wordt bin nenkort verwacht, maar daar mee is de kous niet af. Als Pielstroom vertrekt zou een mogelijk sneeuwbal-effect kunnen onstaan. In deze bal zouden weieens spelers als Bontje, Brebde, van der Lee- den en goalie Vermeulen kun nen meerollen, wat funest is voor het ooit machtige water- polo-imperium. De gedachten van deze spelers was tijdens het duel tegen Rotterdam bij de mogelijke scenario's, hei geen hen fataal werd. Rotter dam nam de leiding en moest deze halverwege even afstaan. De AZC-ers wisten vervolgens enkele opgelegde kansen te verprutsen en dat hield Rot terdam in de wedstrijd. De Rotterdammers roken meer en hun voorbeeldige werklust werd beloond. Oud-bonds- coach Rob Schouten zal zich met ingang van het nieuwe seizoen ontfermen over het van de rails geraakte Zijl/LGB. De Leidse hoofd klasser kent een bijzonder slecht seizoen en hieruit heb ben de spelers en coach Albert Spijker hun conclusies getrok ken. Spijker stond twee seizoe nen aan het stuur van de jeug dige Zijl-ploeg.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 21