Quick Boys heeft geen moeite met Noordwijk FC Lisse krijgt een lesje in slagvaardigheid Valken verspeelt kans op promotie Rijnsburgse Boys uit de zorgen Zevenhoven promoveert SPORT StidóaQowuvnt MAANDAG 6 MEI 1991 PAGINA Kostbaar nederlaag ARC NIJKERK ARC heeft tegen hekkesluiter Sparta Nijkerk geen kans gezien om zich definitief veilig te stellen. De Racing zal de komende twee wedstrijden nog alles uit de kast moeten halen om het vege lijf te redden. „De nederlaag in Nijkerk hebben we ons zelf te wijten. In de eerste helft hadden we de wedstrijd moeten beslissen. Nu blijven we in de problemen", aldus ARC-trainer Bert Jansen. ARC was in de eerste helft heer en meester op sport park Ebbenhorst in Nijkerk. Vanuit een gesloten de fensie probeerden de Alphenaren de thuisploeg te bestrijden. En dit lukte bijzonder goed. Dennis Krijgsman ver zilverde dit overwicht met een fraai doelpunt. Na rust pakte Sparta Nijkerk de zaken wat energieker aan. ARC wankelde en moest binnen vijftien minu ten twee doelpunten incasseren. Deze klap kwam de Racing niet meer te boven en moest lijdzaam toezien hoe de punten Nijkerk bleven. Katwijk wint weer eens KATWIJK Na een periode zonder overwinnin gen heeft Katwijk tegen degradatiekandidaar Fle- vo Boys weer eens twee punten aan het totaal toe gevoegd. Een belangrijke winst want door de ne derlaag van Noordwijk houden de Katwijkers de tweede plaats stevig in handen. „En dat zou een mooie afsluiting zijn voor een voor Katwijk prima seizoen", aldus Katwijk-trainer Arie Lagendijk. Katwijk kende tegen Flevo Boys een zeer goede start. Ondanks de defensieve instelling van de ploeg uit Emmeloord lukte het de thuisploeg de toeschouwers op de Krom te boeien. Het enige wat ontbrak waren de doelpunten. Lagendijk: „Het ontbreken van een echte afmaker is ons dit seizoen opgebroken". Na rust zakte het spelpeil aanzienlijk Katwijk leek niet bij machte de hech te Flevo Boys te slopen. Een opleving van Kees Kraayenoord bezorgde de thuisploeg echter toch nog de volle winst. KAMPEN Met nog twee wed strijden voor de boeg, heeft Rijns burgse Boys zich definitief veilig gesteld in de eerste klasse. Het ene punt wat nodig was werd in Kam pen door ploeg van Kurver veilig gesteld. Rijnsburge Boys speelde tegen DOSK een zeer behoudende tactiek. Geheel te gen de principes van Arie Kurver had den de Rijnsburgers in Kampen lak aan de amusementswaarde van het duel. Het gemis van vijf basisspelers was de oorzaak van deze behoudende speelwij ze. En omdat de Kampenaren, zonder Jan Okke Koers en Frank van Dijk, het verder ook wel geloofde viel er niet veel te beleven op sportpark „De Ma ten". De thuisploeg had in de beginfase het initiatief maar Jan Blankespoor kwam nauwelijks in de problemen. Via de counter kregen de geelzwarten nog de beste kansen via Jaco van Delft en Piet Janmaat. Na de thee veranderde er weining aan het spelbeeld. Een te laag tempo en veel balverlies vormden de voornaamste ingrediënten van de twee de rondgang. Nico Oosterlee kreeg van Leon Vonk de beste kans in de voeten geschoven maar hij schoot hoog over. Maar dat maakte de Rijnsburgse aan hang zich na afloop niet druk over. De doelstelling was immers behaald. Koudekerk haalt uit tegen GW SASSENHEIM Koudekerk speelde maar één mii met elf man. Andres van der Born werd namelijk a de eerste minuut uit het veld gezonden na een nat: pende beweging naar Erik Cornet. Na deze tegenvaller gooiden de Koudekerkers er een schepjt venop waardoor een onwaarschijnlijk goede prestatie ges kreeg. Halverwege de eerste helft misleidde Ron Paling de vol ge verdediging en keeper van GWS en scoorde de openingstre Wederom Ron Paling bracht nog voor rust 0-2 op het score nadat hij met een aantal schaarbewgingen zijn kunnen had toond. Ondanks dat Koudekerk met tien man speelde bleek niet bepaald gehandicapt want vlak na rust scoorde John Kage vanuit een onmogelijke hoek zelfs 0-3. Gijs Baars deed iets t voor GWS door van dertig meter 1-3 in te knallen. Koude) pakte echter de draad weer op en uitblinker Ron Paling scoord doorkoppen van Klaas van Diggelen zijn derde en Koudek vierde doelpunt. Uiteindelijk bepaalde John Kagenaar met solo-actie de eindstand op 1-5. Idoor YVAN HERMANS NOORDWIJK Quick Boys- trainer Arjen van der Werff maakt zich met zijn ploeg op voor de com petitie om het zaterdag- kampioenschap van Ne derland. Met een roulatie systeem wil hij zorgen dat zijn hele selectie in het juiste ritme zit als begon nen wordt aan deel twee van de blauwwitte succes story. Dat het wisselen nauwelijks ten koste gaat van het spel on dervond aartsrivaal Noord wijk. Op eigen bodem moest de ploeg van John Eelman een gevoelige nederlaag slikken; 1- 3, waarmee de felbegeerde tweede plaats haast onbereik baar is geworden. Met de druk van de ketel was het opmerkelijk te zien met welk gemak de kersverse kampioen de Noord wijkers achter zich liet, toen in de tweede helft de gaskraan werd opengedraaid. Dat was nodig ook, want voor de pauze lieten de Katwijkers zien een slopen de feestweek nog niet geheel verwerkt te hebben. Omdat ook Noordwijk niet in zijn bes te doen was zagen de 2500 toe schouwers een tamme, maar beslist geen saaie eerste helft. De slordigheden aan beide kanten leverde namelijk enke le vermakelijke en minder vermakelijke situaties op. Na een kwartier spelen stuurde Noordwijk voorstopper Kees Zethof met een foute pass te genstander Fred Kanbier de diepte in. René van Hensber- gen greep Kanbier vervolgens bij zijn shirt en kon vervol gens vertrekken van scheids rechter Pieterman. De elf Kat wijkers putten echter geen voordeel uit de numerieke meerderheid. Sterker nog, na dat beide ploegen eenmaal het 'houtwerk' hadden geraakt kwamen de Noordwijkers zelfs aan de leiding. Een verre uit- rap van Noordwijk doelman Rob van Dijk werd door colle ga Dirk Varkevisser verkeerd getaxeerd. De stuiterende bal verdween vervolgens met een fraaie boog over de onfortuin lijke Varkevisser. Van der Werff vond de slappe houding van zijn elftal ontoelaatbaar „Een afgang dreigde voor ons. Wij kunnen het niet maken tegenover de aanhang om met zo'n vertoning en een neder laag hier weg te gaan. Boven dien, alleen al om blessures te voorkomen moet je de duels vol ingaan in plaats van met een slap beentje". Van der Werff bracht vervolgens Gert Aandewiel in het veld voor Leonard Pluymgraaff. „Pluymgraaff speelde niet slecht maar ik wilde een extra aanvaller inzetten. En de spe lers die deze competitie weinig speelminuten hebben gehad wissel ik niet. In de laatste competitiewedstrijd speel ik pas met het elftal waarmee we de kampioenscompetitie in gaan", lichtte van der Werff zijn handelen toe. Tot dat elf tal zal Aandewiel (Van der Werff: „Waar blijven de be taalde clubs toch voor die jon gen") zeker gaan behoren. Net als broer Huug en vader Leen is de 21-jarige Aandewiel uit het goede voetbalhout gesne den. Niet alleen scoorde hij vlak na rust de gelijkmaker maar stond hij ook aan de ba sis van de andere doelpunten. Bij het tweede doelpunt vond hij met een omhaal Fred Kan- bier die vervolgens Rob van Dijk met een kogelhard schot kansloos liet. Bij de derde tref fer verlengde hij met een fraaie hakbeweging een voor zet van de eveneens sterk in gevallen Frenk van der Kley - „Wij moeten ons ook in de laatste wedstrijden blijven be wijzen" - waardoor Leen van der Plas een niet te missen kans kreeg. Hoewel op de overwinning niets viel af te dingen - Quick Boys kreeg nog enkele goede mogelijkheden - zeker van een goede afloop was Quick Boys het eerste uur allerminst. Gemakzucht bij de bezoekers (Dijkhuizen en Jon ker) brachten Noord wijker Adrian Carter nog tweemaal vrij voor Varkevisser. De in valler voor Tom van der Niet LEIDEN Zevenhoven is de kampioen in de vier de klasse zaterdag gewor den. De ploeg won met 3- 1 van Be Fair. KRV neemt door de winst op Kagia de derde periodeti- tel van Zevenhoven over. KRV zal nu in de nacom- petitie met Kagia en Soc cer Boys om promotie gaan strijden. Oegstgeest heeft zich door de winst op TAVV in de vierde klasse weten te handha ven. Zevenhoven - Be Fair 3-1 (0- 1) In de eerste helft liet Zeven hoven slecht voetbal zien. Be Fair kreeg alle mogelijkheden en kwam in de twintigste mi nuut op voorsprong. Na de thee stond er een ander Ze venhoven, dat nu wel veel kansen creëerde. Be Fair kwam er niet meer aan te pas. Bart Wouters scoorde na vier minuten de gelijkmaker en niet lang daarna oracht Wino Verleun de thuisploeg aan de leiding. Halverwege de tweede helft bepaalde Ruud Bos de eindstand verdiend op 3-1. Kagia - KRV 0-1 (0-0) De eerste helft eindigde nogal rommelig. Tien minuten voor de rust moest scheidsrechter 't Lam wegens maagklachten met de wedstrijd stoppen. René Troost nam zijn plaats in. Hoewel KRV iets sterker was, ging de strijd aardig gelijk op. Beide ploegen kregen de mo gelijkheden tot scoren, maar pas na dertig minuten in de tweede helft werd de enige treffer gemaakt. Op aangeven van Bouwe Beelen scoorde Gerben Vogelaar de winnende goal voor KRV. Ter Leede - Soccer Boys 3-0 (1-0) Hoewel Ter Leede weinig hoogstaand voetbal liet zien, werd de strijd verdiend ge wonnen. Vijf minuten voor rust zette Ronald Vonk het overwicht van de thuisploeg om in de eerste treffer. Hal verwege de tweede helft breidde Erik Grossman op aangeven van Sam Eradus de voorsprong uit. Tien minuten voor tijd moest Soccer Boys met tien man verder, omdat Jan Hulzinga uit het veld werd gestuurd. Mario Faber zorgde vanaf de elf-meterstip voor de derde goal. Oegstgeest - TAVV 2-0 (0-0) TAVV was aanvankelijk de betere ploeg met enkele goede mogelijkheden. Na tien minu ten werd een doelpunt van Kees Reyngoud wegens bui tenspel afgekeurd. Na de thee speelde Oegstgeest veel greti ger. Arie Koppenhol zorgde voor de eerste goal. Uit een di recte vrije trap schoot hij de bal schitterend in de kruising. Vijf minuten later breidde Rein Grooters de voorsprong uit. TAVV kon niets meer te rug doen, waardoor de over winning verdiend naar de thuisploeg ging. Degradatie Voorschotel] LEIDEN Voorschoten is de derde klasse zaterdag ge gradeerd. De ploeg verl kansloos van VVOR. Ook zerswoudse Boys kreeg i grote cijfers klop. RCL verl van Hoekse Boys, maar h< nog kans op promotie via nacompetitie. VVOR - Voorschoten 4-1 0) In het begin van de wedsti creëerde VVOR een aar kansen, waarvan er één een kwartier spelen werd nut. Daarna ging de strijd a dig gelijk op, waarbij Vc schoten redelijk voetbal zien. Na de rust kwam Vo schoten vrij snel op een achterstand door foutjes in verdediging. Rick Abma sco de de enige treffer voor gasten vanaf elf meter. VVi maakte tenslotte nog een vi de goal, waardoor Voorscho kansloos ten onder ging. RCL - Hoekse Boys 1-2 (0 Voor rust gebeurde er weir Hoekse Boys creëerde weil mogelijkheden. RCL kreeg Edwin Grotendorst een ka maar die leverde niets op. I reet na de rust keek RCL gen een achterstand aan. II minuten later bracht Grot dorst de thuisploeg ech weer op gelijke hoogte. I kwartier voor het eindsign pakte Hoekse Boys alsnog twee punten. RCL heeft v kansen laten liggen. Edv Grotendorst miste alleen v de keeper. DUNO - Hazerswoudse B< 5-0 (2-0) Door beide partijen werd slecht gevoetbald. Hazf woudse Boys stond met v invallers in het veld en had genlijk niets in te brengen gen DUNO. Al na tien mii ten stond de ploeg met achter. Na de rust bracht thuisploeg de eindstand op i Marcel Schwirz, Ruud Schi (2x), Hans Jerphaumon Kees IJspelder zorgden v de doelpunten van DUNO. Leiden degradee ondanks gelijksp NIEUW-LEKKERLAND In de tweede klasse zaten behaalde Leiden een punt gen Nieuw-Lekkerland. danks dit gelijkspel is de plu gedegradeerd. Leiden g met een 0-1 voorsprong rust maar kwam in de tweede ht niet verder dan 2-2. Leiden was in deze wedsti duidelijk de betere Nieuw-Lekkerland. De gas1 kregen legio kansen, m schoten 'slechts' twee m j raak. Vooral doelman Jan Vos van Nieuw Lekkerla belette Leiden enkele kei het scoren. Halverwege eerste helft werd Robin V. hoeven in het strafschopgeb onderuit gehaald. Rob B j benutte de toegekende pei 1 ty. Na de rust breidde Lei< de voorsprong uit. Uit voorzet van Koos Siera sch Paul Kerkhof raak. Andi( Bertels en Peter de Bloma brachten Nieuw-Lekkerli echter weer op gelijke hoof SPAKENBURG FC Lisse middenvelder Aad van Rooden zal er in in het duel tegen IJsselmeer- vogels niet om getreurd hebben dat tribunes op sportpark De Westmaat in Spakenburg slechts be volkt werden door hand jevol bestuursleden en persmensen. De manier waarop Van Roo den vlak voor rust Lisse-doel- man Paul Veenboer passeerde had ongetwijfeld de nodige hi lariteit opgeleverd. Nu bleef hem dat bespaard maar het maakte het allemaal niet min der pijnlijk. De scheidende Lisse-trainer Wim Eilander was dan na afloop van het sfeerloze duel dan ook teleur gesteld. „Niet alleen de blun der van Aad van Rooden heeft ons de das omgedaan maar we toonden ons op de beslissende momenten niet slagvaardig ge noeg" Dat voetbal zonder publiek is als een ei zonder zout werd in Spakenburg nog eens bewe zen. Naar aanleiding van de ongeregeldheden na de wed strijd tegen Katwijk moet IJs- selmeervogels twee thuiswed strijden zonder publiek spelen. De snel ontvlambare Vogels- aanhang moest het duel tegen FC Lisse vanuit het volgepak te clubhuis volgen. IJsselmeer- vogels-voorzitter Karei Huy- gen kon wel enig begrip op brengen voor de straf van de KNVB maar vraagt tevens om enig begrip. „De reacties van het publiek na de wedstrijd te gen Katwijk zijn niet goed te raten. Maar de aard van de pakenburgers is nu eenmaal dat ze niet tegen onrechtvaar digheid kunnen. De beslissin gen van scheidsrechter Dragt waren in de ogen van ons pu bliek niet rechtvaardig en dan slaan de stoppen door". Het gebrek aan morele steun had weinig invloed op de ver richtingen van de ploeg van Hans van der Zee. Zonder veel inspanningen werd FC Lisse met 4-1 verslagen en daarmee ontnamen de Spakenburgers de fusieclub de kans om zich definitief uit de degradatiezor- gen te spelen. „Maar ondanks deze tegenvaller speelt Lisse volgend jaar gewoon eerste klasse. aldus een strijdvaar dige Eilander na afloop. De start van het duel was voor Lisse bijzonder hoopgevend. Al na twee minuten belandde een mislukte vrije schop van Leon Hoep dankzij een "bloo per" van Vogels-doelman Ray mond Koopman in het net: 0- 1. De thuisclub raakte echter niet onder de indruk van deze vroege tegenvaller en nam on der impuls van routinier Ruth van der Groep het initiatief. De Eilander-equipe gokte op de counter maar de door een dijbeen-blessure gehandicapte Mark Ens miste scherpte. Aan vallend bleven de Spakenbur gers echter onder de maat zo dat Lisse gemakkelijk over eind bleef. Twee blunders in de geelblauwe-defensie be zorgden IJsselmeervogels ech ter nog een voorsprong voor rust. Wim Muys kon ongehin derd de gelijkmaker inkoppen en een fraaie lob van Aad van Rooden over zijn eigen doel man Paul Veenboer betekende de 2-1 ruststand. In de tweede helft bleef Mark Ens hij werd vervangen door Ralph Polman in de kleedkamer en daarmee ver dween de angel uit de aanval Lisse. De gemakzuchtige hou ding van de IJsselmeervogels- defensie leverde de bezoekers echter nog een aantal zeer goede kansen op. Maar Aad van Rooden en Leon van der Zwet faalden in de afwerking. In het laatste kwartier pro beerde Eilander nog de gelijk maker te forceren door Marcel Bremmer te vervangen door Edwin Kattenberg en Rob Vermeulen naar voren te schuiven. Maar het resultaat van deze ingreep was dat de doelpunten aan de ander kant vielen. Arnold Brehler en An- dré van de Beek velden het vonnis over FC Lisse:4-1. Scoreverloop. 2. Hoep 0-1, 30. Muys 1-1. 44 Van Rooden (e.d) 2-1, 85. Brehler 3-1, 89 Van de Beek 4-1 FC Lisse. Veenboer, Van Rooyen, Vermeulen, Van der Putten, War merdam, Van Roode, Van der Zwet, Hoep, Bremmer (Kattenberg), Ens (Polman), Klaren. -muMW-u—J - H n EH8 Andrew Carter verscheen in de slotfase tweemaal vrij voor Quick Boys-doelman Dirk Varkevisser. De Engelsman miste beide n VALKENBURG Val ken '68 heeft de laatste kans om naar de vierde klasse te promoveren niet kunnen verzilveren. In een meer spannende dan goede wedstrijd deelden de Valkenburgers de pun ten met Sleutels (3-3). De wedstrijd had voor de ploeg van David Brandt een tragisch verloop. Door twee eigen doelpunten keek Valken constant te gen een achterstand aan. In de hectische slotfase schoot B-junior Harry Guyt zijn ploeg nog naast de Leidenaars. De confrontatie tussen Valken '68 en Sleutels werd op het scherpst van de snede uitge vochten. Beide ploegen han teerden een eenvoudig con cept. Zonder veel technische hoogstandjes werd geprobeerd de spitsen aan te spelen. Ge koppeld aan een grote inzet was het duel daarom als kijk spel zeker de moeite waard. Sleutels nam in de beginfase het initiatief. De vrij statische verdediging van Valken'68 kon geen moment grip krijgen de betere ploeg in de eerste helft. Ronald Guldenmeester manouvreerde zich na een één-twee met Leo Compeer in kansrijke positie om zelfs de voorsprong uit te bouwen. Valken-keeper Jan Varken- visser hield zijn ploeg echter overeind door het schot in de korte hoek onschadelijk te ma ken. Ook Leo Compeer was dichtbij een doelpunt nadat Bles Zuma hem met een diep tepass had gelanceerd. Weder om bracht de uit zijn doel ge stormde doelman Jan Varken visser redding voor zijn ploeg. Na de thee bleef Sleutels ster ker. Bles Zuma verzuimde echter dit in een doelpunt om te zetten door een niet te mis sen kans om zeep te helpen. Twee schoten van Vincent Zandbergen maakten echter duidelijk dat Valken'68 ook* nog geloofde in een goed re sultaat. Dat bleek toen Hans Vijgenboom de Sleutels-keeper Rob Groenendijk verschalkte met een droge schuiver van dertig meter: 1-1. Gesteund door deze gelijkmaker kwam Valken'68 beter in de wed strijd. Hans Vijgenboom en Vincent Zanbergen waren dichtbij een doelpunt. Sleutels bleef echter het geluk aan zijn kant hebben want na een snel le uitbraak van Ronald Gul denmeester schoot Marco de Haas zijn tweede doelpunt achter zijn eigen doelman: 1-2. De thuisploeg herstelde zich echter goed van deze tegenval ler en trok massaal richting het doel van Rob Groenendijk. De behendige Leidse spits Ro nald Guldemeester profiteerde bekwaam van de riskante tac tiek van de Valkenburgers en schoot de verruimdde de mar ge: 1-3. In een hectische slotfa se probeerde Valken de aan sluiting te forceren. De Sleu tels-defensie wankelde en rou tinier Hans Vijgeboom en de ingevallen B-junior Harry Guyt profiteerden van de cha os in de Leidse defensie: 3-3. Hoewel Valken'68 met deze doelpuntrijke slotfase een on verwachte wending aan de wedstrijd bleef de ploeg na af loop na lege handen staan. Voor Sleutels staat de deur naar de vierde klasse al op een kier. Volgende week is een ge lijkspel tegen Koudekerk ge noeg voor een feestje op de Vliet. „En daar heb ik alle vertrouwen in", aldus Sleu tels-trainer Han Tisseur. Scoreverloop 5. De Haas (e d) 1-0, 55 Vijgeboom 1-1, 65. De Haas (e.d) 1-2, 75. Labordes 1-3, 80. Vijgeboom 2-3, 85 Guyt 3-3. Valken'68. Varkenvisser, Imthorn, Vijgenboom, de Haas. Ravensbergen, Zandbergen (Guit), de Wit, Werkho ven, Schrok, Vonk, de Zwart (Bin nendijk) Sleutels: Groenendijk, Hillebrand, van As (Boot), van Kampen, Hal, van Eigen (van der Linde), Zuma, Tol, Guldenmeester, Compeer, Labordes Ronald Gul demeester stuit op de Valken-de fensie. Hans Imthorn volgt het tafereel met belang stelling. ANDRÉVAN HAASTEREN op de Leidse vleugelspitsen Ronald Guldenmeester en Ro nald Labordes. Dit resulteerde na vijf minuten al in voor sprong voor de Vlietclub. Al had men daar wel de hulp bij nodig van Valken-defensie. Een verre uittrap van Sleu tels-doelman keeper Rob Groenendijk belandde op het hoofd van Leo Compeer. Mar co de Haas probeerde uit te verdedigen maar zijn inzet verdween achter de eigen doelman Jan Varkenvisser:0-l Met deze voorsprong op zak kon Sleutels vrijuit spelen. Valken'68 streed voor rust vooral tegen zichzelf. De ploeg van Han Tisseur bleef dan ook

Leidse Courant | 1991 | | pagina 20