foidóe Sowumt y Onrust rond FC na verlies tegen Den Haag Feyenoord CcidócSoutcmt 16 16 17 17 19 19 21 21 22 SPORT 010 Friezen zijn VV te machtig iesekoop trekt edankje weer in Lichte blessure Mourad Louati Ajax loopt in op PSV VANDAAG Uit eten MAANDAG 6 MEI 1991 PAGINA 15 Iver voor squashsters J.SENKIRCHEN Nederland heeft bij EK squash in Gelsenkirchen Groot-Brit- jië niet van een dubbele overwinning pen afhouden. In de finale ging de Ne- jndse vrou'wenploeg met 3-0 ten onder. >tte Hoogendoorn en Denis Sommers ver- )i in drie games van Martine Le Moignan lassie Jackman, nummer drie en veertien de wereldranglijst. Alleen Marjolein [sma hield het vijf games vol. Het door lures van Hugoline van Hoorn en Nicole her verzwakte team eindigde evenals eden jaar op de tweede plaats. De Neder- se mannen moesten het na verlies met 5- ien Duitsland doen met de vierde positie eindrangschikking. De toekomst voor Nederlandse squash ziet er niet slecht uit je top naast de nieuwe bondscoach Brian jet ook gebruik gaat makeri van de dien- van Jonah Barrington, één van de beste hes ter wereld. IJshockey titel voor de Zweden TURKU Zweden heeft zaterdag in Tur ku voor de vijfde keer de wereldtitel ijshoc key veroverd. De Scandinaviërs ver sloegen in de laatste wedstrijd van de fina lepoule 22-voudig we reldkampioen Sovjetu nie met 2-1. Canada eindigde op de tweede plaats na de zege van 9-4 op de Verenigde Staten. Het brons was voor de Sovjetunie. Lunch tijdens de regen Het hoofdklasseduel tussen de cricket teams van Voorburg CC en de Koninklij ke HCC had gisteren nauwelijks een aanvang genomen of de regen zorgde voor de eerste interruptie. Na de bui toog men weer naar de wickets, maar dat was wederom van korte duur. De umpires besloten de voortzetting om eén uur te heroverwegen, hetgeen weer een vroegtijdige gezamenlijke lunch tot gevolg had. In de clubtent van Voorburg CC werd dat een gezellig gebeuren, het geen bij cricket overigens heel gewoon is. Links aan tafel Patrick Groeneveld (HCC), Ahmed Zulfiqar (VCC) en Maurits Houben (VCC). Rechts op de voorgrond Marc Hubert van Bleijenburg (HCC), Mike Vroom (VCC) en lachend toekij kend HCC-captain Baldwin Poolman. De match verregende uiteindelijk geheel. FOTO: MILAN KONVALINKA Hein Vergeer gefouilleerd ARNHEM Roem is vergankelijk. Dat bleek gisteren in Arnhem weer eens voor Hein Vergeer, eens Nederlands beste schaatser werd de ex-Eu- ropees en -wereldkam pioen door de suppoosten van Vitesse voor aanvang van het voetbalduel tegen PSV niet eens herkend. Vergeer werd in het ka der van verscherpte vei ligheidsmaatregelen voor de risicowedstrijd grondig gefouilleerd, alvorens hij de tribunes van Monni kenhuize mocht betreden. w* iradona op de „brandstapel" ARRA Inwoners van een Spaans dorpje hebben Diego dona al tot de 'brandstapel' veroordeeld. De 275 ingezete tan Murieta in de buurt van Navarra zullen de gevallen )p het dorpsplein symbolisch verbranden. Het is een jaar- ierugkerend ritueel in het Baskische gehucht. Een beeltenis le Argentijn wordt aan een paal vastgebonden en vervol- eind mei verbrand. „Elk jaar kiezen we een bekend per nor ons feest", liet een inwoner van Murieta weten. „We in meestal veel plezier". Onder anderen de voormalige i premier Thatcher, J.R. Ewing uit Dallas en doelman Buyo Real Madrid gingen al in vlammen op in het Baskenland, pona is tot juli 1992 geschorst, is in afwachting van een taak wegens cocaïnegebruik en het bezit van de drug. Vo- week zondag werd hij na betaling van een borgsom van J gulden voorlopig vrij gelaten. T TERDAM Op 4 1949 speelden SVV en renveen (3-1) voor >0 mensen in De Kuip het landskampioen- p. Bijna 42 jaar later f gisteren in Rotterdam verijdelen van de de- atie uit de eredivisie tizet. Voor 5500 men- van wie 5000 Friezen, Heerenveen dit keer Het elftal van J Korbach droeg de te plaats over aan i en SVV verloor de j_| wedstrijd op rij. h de politie toestemming zou gisteren een 'he van 110 autobussen op Jijr. geweest van Heeren- Jnaar Rotterdam. De poli- jtoriteiten, de reis werd iijk gecoördineerd, gaven lestemming omdat men as voor verkeers problemen. Het >oi van zestig autobussen, zakelijk stadsbussen, had i lengte van 2,5 kilome- let dubbele zou het ver- 'op de knelpunten in de jtad ontwrichten. Vijfdui- priezen moesten nu thuis n. De supporters behoef- lechts een tientje neer te I voor de trip naar Rot- gulden op te hoesten. Volgens trainer Korbach krijgt de actie een vervolg. „Ik verwacht de zelfde invasie voor de uitwed strijd tegen NEC. Ik heb veel meegemaakt, maar dit is onge looflijk. Tot voorbij Emme- loord stonden de mensen langs de kant van de weg of op de viaducten. Het leek wel alsof de TT was afgelopen. Onvoor stelbaar". De in een konvooi van zestig bussen en tientallen auto's aangevoerde supporters uit Friesland vierden de overwin ning als gold het de titel. Onzekerder De toekomst van SVV als ere divisieclub is sinds gisteren nog onzekerder dan hij al was. Evenals het nog ongewis is of John van Dijk nog langer geld blijft investeren in de Schie- damse vereniging. „Over an derhalve week weten we meer", reageerde Dick Advo caat laconiek. „Het voortbe staan van SVV heeft niets te maken met het feit of we wel of niet degraderen". Van Dijk wil onder meer de garantie dat hij de 875.000 gul den voor de nieuwe hoofdtri bune Harga op zijn rekening krijgt teruggestort. Ondanks de mondelinge toezeggingen heeft Van Dijk nog geen cent gezien. Evenals Advocaat be weert ook Van Dijk dat de toe komst van SVV niet valt of staat met het behoud van het eredivisieschap. pA Bettine Vriese- j is precies veertig uur iternational geweest. 19-jarige tafeltennister (gistermiddag in Chi- k'aar de wereldtitel- de eindfase inging, bedankje voor het plandse team in, on- de voorwaarde van flijke werkafspraken rriesekoop weer voor (je uitkomen. pel me opgelucht en rot Ik", verklaarde Vriese- in het bijzijn van tech- Idirecteur Jan Vlieg en lef Wim van Haasteren. W in Nederland wel als (en een twijfelaar wor- Igeschilderd, maar ik heb ttf allemaal niet gewild. P zaterdagavond langdu- Vlieg en Van Haaste- lesproken. Zij droegen F feiten aan, waaruit zich de afgelopen da- communicatiestoor nissen hebben voorgedaan. Mijn beslissing van vrijdaga vond om te stoppen heb ik in een emotionele bui genomen. Door een complex van facto ren was er iets in mij ge knapt". Vriesekoop noemde vrijdaga vond in haar „afscheidsrede" de ploegleiding amateuristisch. Die kwalificatie slikte ze ten aanzien van Vlieg en Van Haasteren in. Vriesekoop bleef van mening, dat bepaalde mensen niet of te laat ter ver antwoording zijn geroepen. Ze doelde met name op Mirjam Hooman-Kloppenburg, met wie Vriesekoop bij het WK ernstig in conflict raakte. „Als er goede afspraken worden ge maakt, ben ik bereid weer met Mirjam samen te spelen", zei de voormalige Europese kam pioene. „Eerst zal echter het nodige moeten worden uitge sproken". Hooman liet in een eerder stadium al weten tegen een verzoening en hereniging met Vriesekoop geen bezwaar te maken. VUURWERKBOM OP VELD EN TUMULT OP DE TRIBUNES NA NEDERLAAG VAN 2-0 DEN HAAG Al dan niet geprovoceerd door rivalen uit Rotterdam hebben aanhangers van FC Den Haag zich giste ren tijdens het thuisduel met Feyenoord flink misdragen. Toen bleek dat een nederlaag van 2- 0 onafwendbaar was, zorgde een aantal on ruststokers voor tumult op de tribunes en op een leeg deel van het veld ontplofte een forse vuurwerkbom. Maar zo opgewonden als de fans, zo mak waren gister middag de voetballers van FC Den Haag. Zij wisten geen creatief ant woord op het superver dedigende en dus on aantrekkelijke spel van ex-topclub Feyenoord. De laatste normale competi tiezege van FC Den Haag (de 1 april-grap van 3-0 te gen PSV even daargelaten) dateert al weer van 9 de cember 1990, ofwel van vijf maanden geleden. Hoewel op een aantal van de inmid dels al twaalf nederlagen van dit seizoen best wel wat viel af te dingen, mogen FC Den Haag en trainer Adri- aanse zich toch zorgen gaan maken over (het uitblijven van) de resultaten tijdens dit vierde jaar in de eredivisie. Na de twee ruime nederla gen van 5-1 die de afgelopen week moesten worden geïn casseerd, leverde de con frontatie met Feyenoord (be gonnen zonder ex-Hagenaar Harry van der Laan) het derde achtereenvolgende verlies op. Daarmee kukelde FC Den Haag nog een plaatsje naar beneden: naar Ulrich van Gobbel (links) en Remco Torken duelleren om de bal tijdens FC Den Haag-Feye- noord. FOTO: MILAN KONVALINKA de elfde plaats op de rang lijst. De directe degradatie gegadigden gaan inmiddels vrolijk door met het verza melen van punten. Onlogisch FC Den Haag had in de thuiswedstrijd van gisteren, die een tegenvallend aantal van 9000 kijkers trok, verre weg het beste van het spel. Logisch was daardoor het veldoverwicht waarop de Hagenaars gedurende bijna de gehele partij konden bo gen, maar onlogisch was dat dit krachtsverschil niet in de score tot uitdrukking kwam. „Feyenoord speelde met een handbaldefensie", voerde trainer Adriaanse als geldig excuus aan, maar hij kon daarmee niet goedpraten dat zijn ploeg lange tijd in wan deltempo had geacteerd. Volgens Adriaanse waren ook „de randverschijnselen" niet in het voordeel van zijn ploeg. Hij doelde daarmee vooral op het tumult dat in de slotfase ontstond en waaruit bleek dat rumoerige fans zich tegenwoordig ook op de hoofdtribune bevin den. Degenen die onlangs in een gemeentelijk rap port hebben voorgesteld de hekken te verwijderen uit het Zuiderpark-stadion moeten zich nog maar eens herbezinnen, want louter dank zij de hoeveelheid om rasterend metaal kon een groep opgewonden Rotter dammers kort voor het laat ste fluitsignaal nog enigszins in toom worden gehouden. Vuurwerkbom Aan de 'andere' kant, ofte wel bij het Haagse vak Mid den-Noord, werd in het te leurstellende resultaat ken nelijk aanleiding gezien voor het gooien van een vuur werkbom. Het zware projec- tiél explodeerde op het veld en hoewel dit doorgaans aanleiding is het duel te sta ken, liet de na zijn Wouters incident bij PSV-Ajax op non-actief staande zijn ren tree makende scheidsrechter Houben de laatste minuten Supporters zonder combikaart retour UTRECHT Zo'n 250 Feij- enoord-supporters die giste ren zonder combikaart de wedstrijd FC Den Haag-Fey- enoord wilden bijwonen, zijn door de politie in bussen naar Rotterdam terugge bracht zonder de wedstrijd te hebben gezien. De politie kon eerder niet verhinderen dat de groep met de speciale supporterstrein naar Den Haag reisde. Volgens een NS-woordvoerder zijn de 250 supporters gistermiddag over de spoorbaan van het station Rotterdam-Zuid naar het 900 meter verderop gele gen Stadion gelopen om aan boord te komen van de sup porterstrein. De politie pro beerde dat te verhinderen, maar werd met stenen beko geld evenals een passerende trein. Daarbij sneuvelden een paar ruiten, maar per soonlijk letsel deed zich niet voor. Bij het stadion van FC Den Haag ging het feest uit eindelijk toch niet door. De politie liet supporters zonder combikaart niet toe. Ze zijn in bussen naar Rotterdam- Zuidplein teruggebracht. onder hoogspanning door spelen. Te gelijker tijd kwam de politie eraan te pas bij rumoer op de tegenover gelegen hoofdtribune, waar veel gasten een goed heen komen moesten zoeken. Op het veld kwam speler Cor Lems er hoogst persoonlijk aan te pas om een aantal ballenjongetjes in veiligheid te brengen, die vanaf de Rotterdamse tribune werden bekogeld. Het aanhoudende succes van Feyenoord en het uitblijven van Haagse winst gingen derhalve, niet geheel verrassend, met onnodig veel heisa gepaard. Pagina 16: Begrotingen FC Den Haag steeds meer in het gedrang. Mourad Louati (rechts) geeft titelverdediger Freddy Skouma er van langs in de partij die de Hage naar in de vijfde ronde in z'n voordeel besliste. FOTO: AP Idoor HENK RUIJL DEN HAAG De blessu re die Europees bokskam pioen Mourad Louati vrij dagavond tijdens z'n titel gevecht tegen Freddy Skouma heeft opgelopen, is minder ernstig dan de Franse artsen onmiddel lijk na afloop veronder stelden. In een ziekenhuis in Parijs werd vastgesteld dat Louati een- scheurtje in z'n schouderblad heeft, dat met voldoende rust kan genezen. De Haagse zwaarwelter, die met een rechtse hoek de titel verdediger verschalkte, kwam gisteren thuis. „Ik besef nu wel wat ik heb bereikt", aldus de 23-jarige profbokser, die na het uitdelen van de beslissen de vuistslagen zelf ook onder uit ging en per ambulance naar het ziekenhuis werd ver voerd. „Ik heb veel bloemen gekregen. Dat vind ik leuk. Ik ben de supporters veel dank verschuldigd. Dat had ik hen graag direct na de partii willen zeggen, maar toen deed alleen al het zwaaien naar de fans enorm veel pijn. Ik ben blij dat het nu allemaal goed is ge komen". Circustheater Het is niet uitgesloten dat Lou ati acte de présence geeft tij dens een boksgala dat promo ter Henk Rühling organiseert, op 3 juni in het Circustheater in Scheveningen. Een week eerder, op maandagavond 27 mei, is er een groot gala in de Weena-ijshal in Rotterdam met onder anderen Regilio Tuur, John Held en Alex Blanchard. DEN HAAG Ajax is een punt ingelopen op PSV. De landskampioen won met geluk -en dank zij twee buitenspeldoel- punten- van Roda JC, 4-1. De Eindhovense lijstaan voerder voetbalde meer tegen zichzelf dan tegen Vitesse, 1-1. PSV bleek in Arnhem op nieuw een ploeg van eenlin gen. Van een aanvaardbare teamprestatie was geen spra ke. Dank zij de grootste indi vidualist, Romario, kwamen de Eindhovenaren wel op voorsprong. In de slotfase profiteerde Vitesse alsnog van de mankementen bij de tegenstander. Visser maakte uit een vrije trap gelijk, 1-1. In de Meer riep Ajax de pro blemen over zichzelf af. Na doelpunten van Roy en Jonk gaven de Amsterdammers Roda JC de gelegenheid te rug te komen. Dat gebeurde via een doelpunt van de Au stralië Arnold. Daarna was de gelijkmaker lang dichter bij dan de derde treffer van Ajax. Twee buitenspeldoel- punten, van Winter en Blind, brachten het verschil echter op 4-1. Het duel tussen FC Twente en Ajax, aanvankelijk gepro grammeerd voor woensdag 8 mei, wordt een week later op woensdag 15 mei 's avonds om 19.30 uur gespeeld. Begrotingen FC Den Haag steeds meer in het gedrang Sensationeel slot redt Bayern München Hockeysters terug op aarde Successen voor Nederlandse profwielrenners UVS heeft behoud nog in eigen hand Blauw Zwart dankt WSE Quick Boys heeft geen moeite met Noordwljk CM Valken verspeelt kans op promotie CM Foreholte pakt titelin de vierde klasse Ter Specke bokaal weer voor werpers Gehavend Dekker dwingt Popeye GS gelijkspel af Weer winst Ballesteros NAGOYA Voor het eerst in dertien maanden heeft Severia- no Ballesteros weer een golftoernooi gewonnen. Hij deed dit in Nagoya in Japan. Hij maakte op de 72e hole een birdie-putt van zes meter om met één slag voorsprong de Chunichi Crowns Open te winnen. Zijn laatste zege was in maart vorig jaar het Balearen Open. Deze handige mini picnic-set, ver pakt in een etui, wordt van u na het opgeven een nieuwe abonnee. J Noteer als nieuwe abonnee ingaande J Naam:Voorl: I Adres: I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: j C maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f 78,60 I Stuur als dank de mini picnic-set naar: J Naam: j Adres: l Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. |NZ i ■miimi»i,un«iiniin

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15