Vriesekoop stort in Han Kulker favoriet Ter Specke bokaal VROUWEN GEVEN DUBBELSPEL WEG Van der Wiel is kwaad op Kasparov Mourad Louati vindt Parijs veel te druk L SPORTUITSLAGEN SPORT Ccidóc Sofwont VRIJDAG 3 MEI 1991 PAGINA 9 Cruz soleert naar overwinning JAEN Solo's van tweehonderd kilome ter zijn in het moderne wielrennen eerder uitzondering dan regel. Zeer uitzonderlijk is het zelfs als een renner na 180 kilome ter alleen te hebben gereden zijn eenzame tocht met de ritoverwinning bekroond. Vaak wordt de fietsende variant op Don Quichotte vlak voor de finish gegrepen, zoals verleden jaar in de Vuelta de Colom biaan Lozano die één kilometer voor de aankomst sneuvelde. Jesus Martin Cruz was gisteren zo'n uitzondering tijdens de vierde en langste etappe van de Ronde van Spanje van Sevilla naar Jaen. De 27- jarige Spanjaard ontsnapte na 57 van de 240 af te leggen kilometers uit het peloton, dat op dat moment al een achterstand van een half uur had op het schema en hield tot aan de finish stand. Gerard Jansen alleen op kop HARDERWIJK Euro- pees kampioen Gerard Jansen heeft na drie ron den in het werelddamtoer- nooi van Harderwijk een voorsprong van twee pun ten op zijn naaste achter volgers. Zelf kwam hij te gen Arjan van Leeuwen tot winst, terwijl mede koploper Hans Vermin van de Senegalees Maco- •dou N'Diaye verloor. We reldkampioen Alexei Tsjizjov deelde de punten met vriend en secondant Wadim Wirny en kwam daardoor op gelijke hoogte met Vermin. Hockeysters trainen lekker BRUSSEL De eerste hobbels voor de Nederlandse hockeysters op weg naar prolongatie van de Europese titel zaten gisteren in het veld, niet in de tegenstand van Ierland (6-0). Oranje gebruikte in Brussel het eerste duel in het (nog) sfeerloze evenement om te oefenen. „We hebben lekker getraind", zei aanvoerster Carina Benninga na afloop. „Normaal doen we dat drie uur, vandaag maar zeventig minuten". Nederland-Ierland 6-0 (3-0): 3. De Ruiter (strafbal) 1-0, 25. Wolff 2-0, 35. Van der Ben 3-0, 41. Lejeune (strafcorner) 4-0, 52. Van der Ben 5-0 (sc), 58. Ohr 6-0. Scheidsrech ters: Clarke (Eng), Vlasenkova (Sov). Opstelling Nederland: Toxopeus; Van der Ben, Lejeune, Fokke, Van Nieuwenhuyze- Leenders; Appels (60. Koenen), Benninga, Holsboer (52. Steenberghe); Ohr, Wolff, De Ruiter (46. Thate). Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sportprijsvragen van woensdag zijn: Dubbeltoto 17a: le prijs: 4 x 1642,10; 2e prijs: 101 x 43,30; 3e prijs: 781 x 14,00. Cijferspel 17 en 17a: 6 goed: '1 winnaar; 5 goed: 2 winnaars; 4 goed: 17 winnaars; 3 goed: 249 winnaars; 2 goed: 2294 winnaars. Nog drie kandidaten voor ijshockeygoud TURKU Twee ruige wedstrijden dreven gisteren de amusementswaar de van de wereldtitelstrijd ijshockey voor A-landen sterk op. Na de fron tale botsingen tussen Zweden en de Verenigde Staten (8-4) en Canada- Sovjetunie (3-3) zijn er nog drie kan didaten voor het goud. Van de drie gaan Zweden en de Sovjetunie aan de leiding van de finalepoule met drie punten uit twee wedstrijden. Morgen ontmoeten beide kemphanen elkaar op de slotdag van het toernooi in het Finse Turku. De winnaar is wereld kampioen. Bij een gelijkspel ligt Ca nada op de loer. De Canadezen heb ben twee uit twee en sluiten het toer nooi af met de wedstrijd tegen het kansloze Verenigde Staten. Wankele financiële basis badmintonploeg KOPENHAGEN Als het sportief even meezit, kunnen de leden van de badmin- tonselecties van bondscoach Martijn van Dooremalen in het olympisch jaar snel van een lange vakantie genieten. De be groting voor de topsportsector, waartoe de olympische selectie en de A- en B-se- niorenploegen behoren, laat in 1992 wei nig ruimte voor activiteiten toe. Van Dooremalen, wiens contract na de Olym pische Spelen in Barcelona afloopt, ziet met grote zorgen de komende periode te gemoet. In 1992 staan drie grote evene menten op de kalender. Naast de Spelen gaat een aanzienlijke afvaardiging naar de Europese titelstrijd in Schotland en zal naar verwachting in elk geval het vrou wenteam deelnemen aan de finaleronde van de Thomas/Ueber Cup in Malaysia. SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 2, 18.30 uur: Top Gear, automagazine, 22.00 uur en 00.20 uur: Snooker. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport; schau. Duitsland 2, 22.55 uur: Die Sport-Reportage met onder meer Bundesliga-voetbal en WK Ijshockey. RTL+, 03.55 uur: Autosport, Grand Prix van San Marino. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Idoor GERT VELTHUIZEN LEIDEN Het eerste echte atletiekweekeinde in de Leidse regio kent een groot aantal wedstrijden. Naast de jeugd wedstrijden op zaterdag en zon dag in Leiden organiseert AAV'36 een meerkamp in Al phen terwijl De Spartaan de oudste rechten heeft voor de eerste zaterdag van mei: De Ter Specke bokaal wedstrijd. Han Kulker lijkt daar op voor hand de favoriet, maar moet wel opboksen tegen de traditio neel vroeg in vorm zijnde speerwerpers en kogelslinge raars. „Onbegrijpelijk dat dit zo bij el kaar gepropt is, vindt Ter Specke-organisator Wim van der Krogt. Hij doelt dan op de veelheid van wedstrijden die in het komende weekeinde in de Leidse regio verwerkt moeten worden. „Dat terwijl er vorig jaar, zoals elk jaar overigens, een overleg is tussen de grote clubs uit de regio over hun wedstriidprogramma." Voor veel atleten is het al moeilijk om te kiezen, voor de juryleden een welhaast onmogelijke op gave. Triest resultaat is dus dat met name Holland voor haar pupillenwedstrijd van zondag zal moeten draaien op jeugd(i- ge)-juryleden van Bataven. Voor Willem van der Krogt is dat niet echt een probleem: „Wij hebben de oudste rechten en je merkt het iedere keer weer, voor kwalitatief grotere wedstrijd zijn de mensen nog wel te porren." En de Ter Specke bokaal wedstrijd is in derdaad een kwalitatief grote wedstrijd, zeker voor de Leidse regio. „Ik maak me dan ook kwaad over de afwezigheid van een vertegenwoordiger van het bondsblad, terwijl de radio er bijvoorbeeld wel is," schiet de oud Spartaan sprinter even op uit zijn stoel. Op de loopnummers lijkt het op voorhand wat tegen te val len met de absolute sterren, maar daar staat een spannende strijd op de werppnummers te genover. En een uitzonderlijk sterk veld aan deelnemers. Speerwerper Jeroen van der Meer liet in zijn eerste wed strijd van dit jaar al zien in een uitstekende vorm te verkeren en is een graag geziene gast bij de Spartaan. Uit Lisse zelf komt Peter van Noort die om 12.45 uur de eerste klap kan uitdelen door met de slingerko gel fors uit te halen. Hij krijgt daarbij wel opnieuw te maken met de man die hem vorig jaar zijn enige nederlaag in tien jaar toebracht: Sean Pickering. Ook de dames doen een duit in het werperszakje. Niet minder dan de beste acht dames van vorig jaar op de nationale ranglijst bij het discuswerpen hebben inge schreven voor deze negende Ter Specke bokaal. Ongemeen spannend kan het dus ook daar worden tussen Jaqueline Goomachtigh en Deborah Du- nant. Op de loopnummers lijken de drie toppers uit de regio er uit te springen: Han Kulker is niet op trainingskamp in Spanje en heeft topegezegd aan de 300 meter deel te zullen nemen. Yvonne van Dorp is al jaren achter elkaar de ongekroonde koningin van het voorseizoen en start ook nu op de 150 en de 300 meter waar haar grootste concurrente Yvonne van der Kolk lijkt te zijn. Ruud van Maurik toonde twee weken te rug al aan in een uitstekende vorm te verkeren op de 400 meter horden, maar treedt nu aan op zijn echte specialiteit. Op die 110 meter horden krijgt hij te maken met twee jonge ta lenten uit de „stal" van meer kamp goeroe Gerard Lenting: Erik Negeman en Marcel Roos- en. Ook Arno Maasen mag hier niet onderschat worden. Spektakulair kan nog het ver springen worden met uiteraard het eigen Spartaan talent Ste fan Molenaar en Perry Vriese- koop in de bak. Zaterdag tegen het eind van de avond (even voor vijf uur dus) weet heel atletiekend Neder land wie de Ter Specke bokaal uit handen van Willem van der Krogt mag ontvangen. VOETBAL AFDELING LEIDEN Nacompetitie Zaterdag: Valken '68 - Sleutels. GWS - Koudekerk. Zondag: VNL - Stompwijkse Boys. Teylingen - Bernardus. KORFBAL Zaterdag: Restant Fiks- Avanti. CHIBA De zenuwoor log tussen Mirjam Hoom- an-Kloppenburg en Betti- ne Vriesekoop heeft van ochtend in Chiba een dra matische wending geno men. Vlak voor het begin van het „verplichte" dub belspel tussen beide kemphanen stortte Vrie sekoop in. Ze bleek on troostbaar. Als een zielig hoopje mens zat de tafeltennister op de grond in het spelerskwartier, om ringd door technisch directeur Jan Vlieg en fysiotherapeut Peter van Schie. Hooman, ui terlijk onaangedaan, keurde haar rivale geen blik waardig. Vriesekoop had enkele minu ten nodig om tot zichzelf te komen. Daarna vluchtte ze de hal uit. Aangenomen wordt, dat ze in de loop van de dag haar afscheid van de nationale selectie bekend zal maken. Vriesekoop zou al enkele da gen met die gedachte spelen. Het duel in de eerste ronde van de wereldtitelstrijd tegen het Nieuwzeelandse duo Li- /Goldie ging reglementair met 0-3 verloren. De mentale crisis bij Vriese koop had zich enkele uren eerder al aangekondigd. Tij dens haar vroege partij tegen de onbeduidende Deense Toel- hoj, in de eerste ronde van het individuele toernooi, maakte de 29-jarige tafeltennister een wanhopige indruk. Ze leek in een innerlijke strijd gewik keld: opgeven of doorgaan. Vriesekoop kon haar emoties nauwelijks de baas. Eerst was ze onverschillig en maakte ze wegwerp-gebaren. Na de ver loren derde game (20-22, via 20-17) begon Vriesekoop te tie ren tegen zichzelf en haar om geving. Geen moer „Het interesseert me allemaal geen moer meer", schreeuwde ze. Het was een klein wonder dat ze de vierde game (21-16) en daarmee de wedstrijd uit eindelijk nog won. Na het on verkwikkelijke duel barstte Bettine Vriesekoop (links) en Mirjam Hooman-Kloppenburg toen alles nog koek en ei was. In het Japanse Chiba leefde het tweetal tijdens de wereldtitelstrijd tafeltennis echter in onmin. De zenu wenoorlog werd Vriesekoop te veel, waarop de'Amsterdamse vlak vóór het dubbelspel met Hooman instortte. FOTO: EPA Vriesekoop in tranen uit. De opbeurende woorden van coach Dusan Tigerman en me vrouw Römgens, de echtgeno te van de passieve teamleider Piet, konden haar gestolen worden. Ze wilde het liefst al leen zijn met haar gevoelens. Die privacy werd haar niet ge gund. Vriesekoop balanceerde toen al op de rand van een ze nuwinzinking. Gezien de wankele gemoeds toestand van Vriesekoop moest het bij het dubbelspel met Hooman wel tot een uit barsting komen. Een kwartier voor aanvang verzamelden beide speelsters, die al zes da gen geen woord meer wisse len, zich bij tafel negen. Het gebrouilleerde duo bereidde zich met de rug naar elkaar toe voor op het beladen duel, waarbij Vlieg voor deze spe ciale gelegenheid zelf als coach zou optreden. Hooman speelde in met Casper Mol, Vriesekoop speelde slechts met haar ge dachten. Ze leek met een bar stende hoofdpijn te kampen. Plotseling zakte Vriesekoop ineen. De spanning was haar te veel geworden. Erezaak Vlieg heeft het droevige inci dent voor een groot deel aan zichzelf te wijten. De Gronin ger beschouwde het als een erezaak Hooman en Vriese koop samen achter de tafel te krijgen. Vlieg drong tijdens urenlange onderhandelingen bij het tweetal aan op een pro fessionele houding, waarin de onderlinge irritaties en me ningsverschillen tijdelijk zou den worden verdrongen. De geplaagde technisch directeur wees het duo op de voorbeeld functie naar de jeugd, de bond, de sponsors en het NOC. Gistermiddag kwam er einde lijk witte rook uit de schoor steen van het spelershotel. Hooman en Vriesekoop had den ingestemd met een gewa pende vrede. Wie als eerste door de bocht was gegaan, wil de Vlieg niet zeggen. Ook de andere betrokkenen zwegen, noodgedwongen. Vlieg had hen een spreekverbod opge legd. Vriesekoop voelde zich allerminst op haar gemak in de door Vlieg geforceerde situ atie. „Het is een zielige toe stand", concludeerde de voor malige Europese kampioene op voorhand. Amper twaalf uur kon Vriesekoop de druk niet meer aan. Hooman lijkt zich niets aan te trekken van de problemen in en rond de selectie. Met haar privé-coach Frits Kantebeen stapt ze onverstoorbaar rond in het Convention Center. Precies een week geleden ven tileerde Hooman harde kritiek op de teamleiding en haar ploeggenoten. Ze schreef haar uiterst zwakke prestaties bij het landentoernooi toe aan de manier waarop Kantebeen in Chiba werd opgevangen. De (vermeende) negatieve behan deling hadden haar concentra tie op tafeltennis verstoord. De groep nam de aanklacht van Hooman hoog op. Nadat een verzoeningspoging was mislukt, zette Vlieg de tobben de Top 12-winnares tijdelijk uit de selectie om de sfeer te zuiveren. Het conflict bleef echter als onweer boven de ploeg hangen en spitste zich toe op een controverse tussen Hooman en Vriesekoop. De laatste capituleerde uiteinde lijk als eerste; althans in het gewraakte dubbel. Voor het enkelspel trok zij zich niet te rug. Siemerink kijkt toe in Lissabon LISSABON Zonder zijn best geklasseerde speler op de wereldranglijst, Jan Sieme rink, bindt het Nederlandse Davis Cup-team vandaag in Lissabon de strijd aan met de tennissers uit Portugal. Bonds coach Stanley Franker geeft voor het duel, in de tweede ronde van de Euro-Afrikaanse zone, de voorkeur aan Mark Koevermans en Paul Haar huis, beiden op de ATP-lijst voorbijgestreefd door de Rijns burger. De beslissing van Franker is eigenijk een oude. Bij het opstellen van het pro gramma voor dit seizoen werd door Koevermans en Haarhuis een duidelijke keuze gemaakt. Beide spelers kozen voor een voorbereiding op gravel, de ondergrond in het nationale tenniscentrum in Lissabon. Siemerink en Krajicek, het vierde teamlid, kozen na sa menspraak met Franker voor een toernooireeks op hard- court-banen in Azië. Bij winst op Portugal behoort Neder land tot de zestien landen die gaan spelen om acht plaatsen in de wereldgroep voor 1992. Jacco Eltingh heeft de laatste acht van het toernooi in Ma drid bereikt. De nummer 117 van de wereldranglijst won de eerste set van de als derde ge plaatste Andres Gomez (6-3), verloor de tweede (5-7), leidde met 3-1 in de derde en werd tot winnaar verklaard. De speler uit Ecuador verliet ge blesseerd de baan. Squashteams in halve finales EK GELSENKIRCHEN De Ne- derlandse mannen- en vrou- wenploeg hebben bij de Euro pese titelstrijd squash voor landenteams de halve finales bereikt. Voor de mannen bete kende dat een stevige promo tie, de vrouwen consolideer den hun plaats. De mannen- ploeg verloor gisteren in het Duitse Gelsenkirchen eerst kansloos van Engeland (5-0), waarna tegen Ierland de laat ste vier kon worden gehaald. De vrouwenploeg stelde de plaats in de halve finales zeker met de overwinning met 2-1 op Zweden. Babette Hoogen- doorn verloor in drie games van Svensby. Houtsma en Sommers compenseerden het verlies ruimschoots. De vrou wen, vorig jaar derde, ontlie pen Engeland in de halve eindstrijd door de winst op Finland in de laatste wedstrijd uit de voorronde. w n AMSTERDAM Veel respect voor de schaakcapaci teiten van John van der Wiel had Gari Kasparov niet. De wereldkampioen vond het niveau van de Leidenaar alsook van de IJslander Hjartarsson ongepast voor een toernooi in de categorie 16. Hij probeerde de organisa tie van het VSB-schaaktoemooi in Amsterdam om te praten beide grootmeesters te lozen. De actie van Kasparov had kwaad bloed gezet bij de nummer drie van Nederland. „Ik was er kwaad over", bekende hij. „Maar ik had me voorgenomen het niet uit mijn gedrag te laten blijken". Uitgerekend in de eerste ronde trof Van der Wiel met wit de wereldkampioen. Het werd een probleemloze remise na een spectaculaire Najdorf. Timman blunderde met zwart tegen Short, Kortsjnoj deed hetzelfde met wit tegen Salov. Ljubojevic bracht Goerevitsj op en Hjartarsson bereikte een solide remise tegen oud-wereldkampioen Karpov. De partij tussen John van der Wiel (met wit) en Gary Kasparov had het volgende zettenverloop: 1. e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6, 3 d2-d4 c5xd4, 4. Pf3xd4 Pg8-f6, 5. Pbl-c3 a7-a6, 6. Lcl-g5 e7-e6, 7. f2-f4 Dd8-c7, 8. Ddl-f3 Pb8-d7, 9. 0-0-0 b7-b5, 10. e4-e5 Lc8-b7, 11. Df3-h3 d6xe5, 12. Pd4xe6 f7xe6, 13. Dh3xe6+ Lf8-e7, 14. Lg5xf6 g7xf6, 15. Lfl-e2 h7-h5, 16. Pc3-d5 Lb7xd5, 17. Tdlxd5 Pd7-c5, 18. De6-f5 Dc7-c6, 19. Df5-g6+ Ke8-f8, 20. Thl-dl Dc6- e8, 21. Dg6-f5 De8-c8, 22. Df5-g6 Dc8-e6, 23. Le2xh5 De6-g8, 24. Td5-d8+ remise. Gari Kasparov kijkt niet op of om als hij John van der Wiel de hand schudt. I FOTO: ANP PARIJS Geen boks- koorts in Parijs. In de bi stro's is de ramp in Ban gladesh het onderwerp van gesprek, de toeristen snuffelen zoals gewoonlijk rond bij Are de Triomphe en het presidentieel paleis en de eenzame trimmer heeft slechts oog voor claxonerende taxi's. An ders kan hij straks hele maal nergens meer aan denken. Ergens op een hotelkamer in de binnenstad fixeert Mourad Louati zich wel op de vuist vechterij. De pugilist geniet twaalf hoog een panorama van jewelste, maar hij laat de gor dijnen het uitzicht belemme ren. „Ik ben Parijs zat", zegt de bokser in het zwaarwelterge- wicht. „Te druk, te veel men sen. Als ik met dit gevecht klaar ben, wil ik één of twee maanden op vakantie. Naar een lekker rustig plekje, alles vergeten". De bijna 24-jarige Hagenaar be gint murw te raken van de spanning die het gevecht van vanavond om de Europese titel met zich meebrengt. Maar veert op zodra hij verneemt, dat titelverdediger Freddy Skouma z'n tegenstander als een zacht eitje beschouwt. „Hij heeft een goede linkse", blufte de 32-jarige Parijzenaar, „maar ik maak me geen zorgen. Hij moet het immers tegen mij op nemen". Zo'n uitspraak is koren op de molen van Louati. „Ach, laat 'm maar denken dat hij een makkie heeft", aldus de gebo ren Tunesiër. „Skouma heeft de videoband van m'n partij te gen de Fransman Seillier ge zien. Toen was ik ziek en bok ste heel slecht. Al§ hij daarop baseert dat hij een kans heeft, dan moet hij in die waan blij ven. Prima toch?". Opwarmertje Skouma, van origine ook een Afrikaanse (Marokkaanse) bokser, wenst de partij in het Stade Pierre de Coubertin te beschouwen als een opwarmer tje. Na de „walk-over" (aldus Skouma) van vanavond hoopt de van een auto-ongeluk her stelde pugilist ter afsluiting van z'n carrière nog eens om de wereldtitel (versie WBA) te kunnen boksen. Dat zou dan moeten gebeuren tegen de win naar van een partij die voor morgenavond op het program ma staat, eveneens in Parijs. Uitgerekend die wereldtitel is ook de droom van Louati. „Ik wil door het boksen een goede naam verwerven", biecht hij op. „Eerlijk gezegd, op school was ik geen beste leerling. Op deze manier hoop ik te berei ken dat sommigen mij meneer Louati noemen en waardering voor me opbrengen. Een we reldtitel zou schitterend zijn". .Het is evenwel niet zo ver. De op biefstuk beluste uitdager („Ik zit op m'n gewicht") moet voor 'n schijntje vanavond eerst maar eens Europees kam pioen zien te worden. Voor het geld doet hij het niet, dat volgt bij succes later wel, zo rede neert hij. Het zou een historisch resultaat betekenen. Sinds Jan Lefeber (1988) kent Nederland geen bokser meer die zich Eu ropees titelhouder mag noe men. Louati zou zelfs de eerste Hagenaar ooit en de negende Nederlandse Europese kam pioen sinds Herman van 't Hoff (1926) worden. Op weg naar één van de vijf tien. EBU-titels is hij zeker van z'n zaak. Louati gaat er zonder meer van uit dat de Luxem burgse arbiter, en de uit twee Engelsen en een Deen samen gestelde jury vanavond in z'n voordeel zullen beslissen. In een gekke bui liet hij zich te genover trainer John Kristalijn (hij verzorgt samen met Rei- nier van Delden de begelei ding) ontvallen „van de Eiffel- toren te springen, als ik geen kampioen word". Nu hij de hoogte van het ijzeren kant werk van nabij' heeft kunnen aanschouwen, kan Louati dè gedurfde en geestige toren be ter anderszins tot symbool ver heffen. Bijvoorbeeld als ijkpunt voor het begin van een „Belle Epoque", waarvoor het gevaar te rond de eeuwwisseling trou wens ook al model stond. Loua ti: „Een mooie periode? Die be gint vanavond". BASKETBAL Vrouwen eredivisie, beslissingswed strijd: Den Helder-BVV 76-51. DAMMEN Toernooi in Harderwijk 3e ronde: Ganlwarg (Sov)-Koeperman (VSt) 1-1, Wlrny (SovFTsjizjov (Sov) 1-1, Koylman (lsr)-Valneris (Sov) 1-1, Van Lith (Ned)-Stokkel (Ned) 0-2, Van Leeu wen (Ned)-Jansen (Ned) 0-2, N'Diaye (Sen)-Vermln (Ned) 2-0. Stand: 1. Jan sen 6; 2. Tsjizjov, Vermin, Wlrny 4; 5. Gantwarg, Koyfman, N'Diaye, Stokkel 3, 9. Koeperman, Van Leeuwen, Valneris 2, 12. Van Lith 0. HANDBAL Vrouwen, halve finales NHV-beker: Noorlander/Foreholte-Aalsmeer 25-31 Finale 11 mei: V&L-Aalsmeer. HOCKEY EK vrouwen in Brussel Groep A: Nederland-Ierland 6-0; Wales- Duitsland 0-4. Stand: 1. Nederland 1-2 (6-0), 2 Duitsland 1-2 (4-0), 3. België 1-1 (0-0), 4. Italië 1-1 (0-0), 5. Wales 1-0 (0- 4). 6. Ierland 1-0 (0-6). Groep B: Sovjetunie-Oostenrijk 9-0; Engeland-Schotland 3-0. Stand: 1. En geland 2-4 (8-0), 2. Spanje 1-2 (1-0), 3 Sovjetunie 2-2 (9-1), 4. Schotland 2-2 (2- 4), 5. Frankrijk 1-0 (1-2), 6. Oostenrijk 2- 0 (0-14). HONKBAL Amerikaanse profcompetitie American league: Milwaukee Brewers- Chicago White Sox 10-9, Oakland Athle tics-New York Yankees 7-4, Detroit Ti gers-Kansas City Royals 6-4, Baltimore Orioles-Seattle Mariners 2-1, Minnesota Twins-Boston Red Sox 1-0, Texas Ran gers-Toronto Blue Jays 3-0, Cleveland Indians-California Angels 5-1 National league: Atlanta Braves-St. Louis Cardi nals 5-4, Chicago Cubs-Houston Astros 11-8, Pittsburgh Pirates-Cincinnati Reds 6-4, Montreal Expos-Los Angeles Dod gers 9-3, Philadelphia Phillies-San Fran cisco Giants 4-1, San Diego Padres-New York Mets 8-7. PAARDESPORT Koersen van Wolvega 1e koers, 1900 m: 1. Flame Flower (F.Wildhagen) 2.40,0 - 1.24,2, 2. Fanny Loo. 3. Elisa Care. Niet gestart: Ellen van Epse. Toto. winnend 12,80 plaats 1,40 2,50 koppel 15,90 trio 174,50. 2e koers, 1900 m: 1. Felicita piedo (F.Westerveld) 2.37,0 - 1.22,6, 2. Fons Harvester, 3. Fleur Boshoeve Toto: win nend 16,50 plaats 2,20 2,60 koppel 15,90 trio 501,90. 3e koers, 1900 m: 1. Flying Bonni (J.Oorthuijsen) 2.36,1 - 1.22,2, 2. Fahra- nazz, 3. Enita Norton, 4. Dorien Wielen- ga. Toto: winnend 2,90 plaats 1,70 2,00 koppel 5,20 trio 87,10 kwartet 399,50. 4e koers, 2600 m: 1. Exclusiv Victrix (H.Langeweg) 3.34,9 - 1.22,7, 2. Curt Toogwijk, 3. Dajan Norton. Toto: win nend 1,40 plaats 1,30 2,30 koppel 5,00 trio 61,40. 5e koers, 1900 m: 1. Edon Prince (R.Kromkamp) 2.32,9 - 1.20,5, 2. Durban uit Uden, 3. Excellent Z, 4. Egon ter Lune. Niet gestart: Donna Kid, Ellen Bui tenzorg. Toto: winnend 2,00 plaats 1,80 2,60 koppel 8,80 trio 119,80 kwartet 518,30. 6e koers, 2240 m: 1 Ester Buitenzorg (M.Huel) 3.05,1 - 1.22,6, 2. Edo Stukje, 3. Dead Heat Cristel d'Almere (2), Ever- gold M (9). Toto: winnend 2,10 plaats 1.20 1.60 koppel 580 trio 5-4-2- 34,50 5- 4-9 129.40. 7e koers. 1900 m: 1. Ebbony Wind (P. Solleveld) 2.37,6 - 1.22,9. 2. Elstar Hal- linck. 3. Dean Martin. Toto: winnend 3,60 plaats 2.50 2,80 koppel 12,70 trio 229,60. 8e koers, 1900 m: 1. Ho Ho.Helmer (H. Langeweg) 2.31,6 - 1.19,8, 2. Donaldno- ra, 3. Bettine d'Aster, 4. Daros. Toto: winnend 1,50 plaats 1,30 1,90 koppel 4,70 trio 41,50 kwartet 346,00. 9e koers, 2240 m: 1. Boko's Dream (H. Langeweg) 2.58.3 - 1.19.6, 2. Benny W. 3. Don Trotteur. Niet gestart: Dyliberto H.. Ylius O Toto: winnend 2,80, plaats niet gespeeld koppel 5,40 trio 22,80. W-5: 7-3-5-4-5. Uitbetaling: 72.00. Omzet totalisator: 118.652,00. SCHAKEN Toernooi in Amsterdam 1e ronde: Van der Wiel (Ned)-Kasparov (Sov) 1/2-1/2, Short (Eng)-Timman (Ned) 1-0, Hjartarsson (IJs)-Karpov (Sov) 1/2- 1/2, Kortsjnoi (Zwi)-Salov (Sov) 0-1, Lju bojevic (Joe)-Goerevitsj (Bel) 1-0. SQUASH EK voor landenteams in Gelsenkir chen (Dui) Mannen, A-groep, poule 1: Engeland- Nederland 5-0 (Harris-Scheffer 9-3, 9-2, 9-0. Marshall-Buit 9-0, 9-2, 9-0, Parke- Van der Pluijm 9-2, 9-0, 9-4, Jason-Smit 9-3, 9-3. 9-4, Walker-Vertogen 9-1. 9-6, 9-0); Zweden-lerland 4-1; Nederland-Ier land 4-1 (Smit-Flyn 1-9, 9-6, 9-5, 9-4, Vertogen-Mackay 9-7, 9-4, 6-9, 9-2, Buit-Stewart 2-9, 1-9, 5-9, Scheffer-Ho- sey 9-5, 9-4, 6-9, 9-5, Van der Pluijm- Ryan 9-5 9-7 9-5). Halve finales: Neder- land-Finland, Engeland-Duitsland. Vrouwen, A-groep, poule 2: Neder land-Zweden 2-1 (Hoogendoorn-Svenby 7-9, 4-9, 7-9. Houtsma-Olsson 9-4, 9-4, 9-3, Sommers-Waker Andersson 9-4, 9- 1, 9-0); Nederland-Finland 3-0 (Hoogen- doorn-Myllyniemi 9-5, 8-9, 9-6, 9-7, Houtsma-Taimiaho 10-8, 9-3, 4-9, 1-9, 9-3, Sommers-Ahlbad 9-2, 9-1, 9-5). Halve finales. Nederland-Duitsland, En- geland-Finland. TENNIS Toernooi in Madrid Mannenenkelspel, 2e ronde: Eltingh (Ned)-Gomez (Ecu/1) 6-3, 5-7, 3-1 opga ve Gomez. Toernooi in Tarente (Ita) Vrouwenenkelspel, 2e ronde: Farina (ItaFOremans (Ned) 6-3, 6-3, Zardo (Zwi)-Rottier (Ned) 6-3, 6-1. TAFELTENNIS Chiba. Wereldtitelstrijd, individueel toernooi Vrouwen, eerste ronde: Vriesekoop (Nedj-Toelhoj (Den) 22-20 21-13 20-22 21-16. Hooman (Ned)-Nieminen (Fin) 21- 3 21-12 21-17. Noor (Ned)-Hansen (Den) 22-20 21-19 12-21 21-19. Kasalova (TsjFKeen (Ned) 19-21 21-18 21-16 21- 17 Mannen, eerste ronde: Haldan (NedF Kedar (Isr) 21-13 21-6 21-14. Heister- Qian (Oos) 15-21 21-16 17-21 21-11 21- 17, Matsushita (JapFKeen (Ned) 12-21, 21-16 22-20 21-14. Mannenenkelspel, 1e ronde: Mol (NedFYeroudes (Cyp) 21-12. 21-6. 2e ronde: Mommessin (FraFMol 21-15, 13- 21. 21-16; Mol uitgeschakeld Mannendubbelspel, 1e ronde: Mol- /Keen (NedFDodhia/Valji (Ken) 21-4, 21- 12. 2e ronde: Mol/Keen-lgnat/Ciociu (Roe) 21-11, 21-14; Mol/Keen plaatsen zich voor hoofdtoernooi. Mannen dubbelspel: Sonnet/Cabrera (BelFHaldan/Heister (Ned) 3-0 (Haldan- /Helster geven op). Gemengd dubbelspel, 1e ronde: Mol/Noor (NedFO'Neill/Gee (VSt) 21-15, 21-14; Keen/Keen (NedFRosarlo/Kwok (Aus) 21-14. 21-18; Heister/Vriesekoop (NedF Hadiyudo/Agustin (Ina) 21-13, 21-14. Dubbelspel, vrou wen eerste ronde: Keen/Noor (NedF Lelannic/Derrien (Fra) 21-19 21-14, Li- /Goldie (NZIFHooman/Vrlesekoop (Ned) 3-0 (Hooman/Vriesekoop geven op). VOETBAL West II, districtsbeksr, kwartfinales: •SVW-Sparta 2 0-4 VOLLEYBAL Zeslandentoernooi mannen in Bot trop (Dui) Poule A: Sovjetunie-Argentinië 3-0 (15- 7. 15-4, 15-9). Stand: 1 Sovjetunie. Duitsland 1-2. 3. Argentinië 2-0 Poule B: Cuba-Bulgarije 3-0 (15-10, 15- 4, 15-4). Stand: 1. Nederland 1-2, 2. Cuba 2-2, 3. Bulgarije 1-0. Oefenduel: Nederland-Duitsland 3-0 (15-13, 15-11 15-12). WIELRENNEN Ronde vsn Spanje 4e etappe: 1. Martin Cruz (Spa) 240 km in 6.47.04. 2. Elliott (GBr) 9.24, 3. Planc- kaert (Bel), 4. Mario de Clercq (Bel). 5. Manzoni (Ita), 6. Saitov (Sov), 7. Fldanza (Ita), 8. Gutierrez (Spa), 9 Amerlco da Silva (Por), 10. Raab (Dui), Algemeen klassement: 1 Maurl 16.44.11, 2. Fuerte (Spa), 3. Dlaz-Zabala (Spa). 4. Johnny Weltz (Den) 0 16. 5. Le- jarreta (Spa). 6. Villanueva (Spa) 7. Chozas (Spa) 0.33, 8. Hernandez (Spa) 9 Cordes (Ned) 1,03. 10 Alcala 11. Raab 1.08, 12 Gaston (Spa) 13. Echa- ve (Spa)14. Ruiz Cabestany (Spa) 15, Manuel Dominguez (Spa) 1 14. 26. Bouwmans 2.08, 27 Rooks 2.09 IJSHOCKEY WK A-lenden in Turku (Fin) Finalegroep: Verenigde Staten-Zweden 4-8; Canada-Sovjetunie 3-3 Stand: 1 Zweden 2-3 (11-7). 2. Sovjetunie 2-3 (9- 7). 3. Canada 2-2 (6-6), 4 Verenigde Staten 2-0 (8-14).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9