„Bello kan wachtgeld toch via de rechter afdwingen Ten Berge pleit bij Raad van State voor openhouden bedrijf L Afscheid Zoeterwoudse buurtbuscoördinator Politiek Alkemade verdeeld over aankoop grond Straathof Stimuleringsfonds voor Rijpwetering, Oud Ade en De Kaag LEIDEN OMGEVING £c*dóc6otvuvnt VRIJDAG 3 MEI 1991 PAGINA Brandpreventie basisscholen LEIDSCHENDAM Het ge- meentbestuur van Leidschen- dam wil 1.100.000 gulden uit trekken voor verbetering van de brandprevenie van alle openbare en bijzondere basis scholen in de gemeente. Eerder werd 100.000 gulden uitgetrokken voor een onder zoek door Stuurman Partners te Waddinxveen. Hieruit bleek dat behalve het verwijderen van zachtboardplafonds in zes tien scholen een groot aantal aanvullende maatregelen no dig is, waarvan de kosten rond de twee miljoen gulden zouden bedragen. DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN „Ten Berge heeft zich aan de hinderwetvoorwaarden gehouden en de voorge schreven kostbare appara tuur aangeschaft. De eisen van de gemeente zijn niet reëel". Dat betoogde raadsman E. Vermeulen van het Alphense poeder- coatingsbedrijf Ten Berge B.V. gisteren voor de Raad van State. Het be drijf is in beroep gegaan omdat de gemeente Al phen in februari een slui tingsbevel voor de natla- kafdeling afkondigde. Sluiting betekent volgens Vermeulen het faillisse ment van Ten Berge en het einde van de werkge legenheid voor 150 werk nemers. Uit de onderzoeksresultaten van TNO bleek volgens de ge meente dat de installaties die de vrijkomende stank moeten afzuigen, niet het vereiste ren dement van 99 procent haal den en dus niet voldeden aan de hinderwet. Bovendien zou de volksgezondheid in het ge ding zijn en is er sprake van stankoverlast. Volgens ge meentewoordvoerder W. de Boer staat het aan de Rijnha venkade dichtbij een woon wijk gevestigde bedrijf al eni ge jaren op de eerste plaats van de top vijf van de milieu klachten die via de zogenaam de milieutelefoon binnenko men. Vermeulen concludeerde daar entegen uit het TNO-rapport dat de milieukwaliteitseis voor geur ter plekke van de woon bebouwing niet is overschre den. Het feit dat het verwijde ringsrendement van 99 pro cent niet werd gehaald, ver klaart hij uit het feit dat Ten Berge te weinig afgassen pro duceert, waardoor de installa ties niet zouden werken. Hij baseert zich hierbij op een ver klaring van TNO. „Enig be wijs dat Ten Berge de normen overtreedt, heeft de gemeente niet geleverd, alleen dat de na- verbrander en het koolfilter niet werken", meende de raadsman, „Maar het gaat toch om het doel, niet om het mid del en het doel is bereikt". Vermeulen gaf de bereidwil ligheid aan van het bedrijf om te verhuizen. Dat langdurig overleg met de gemeente nog geen concrete resultaten heeft opgeleverd, is volgens hem niet aan Ten Berge te wijten. Ook gaf hij aan dat het bedrijf de afgelopen maanden maatre gelen heeft genomen voor de huidige situatie. De installaties zijn verbeterd en bij ongunsti ge weersomstandigheden wordt de produktie stilgelegd. De Boer merkte hierbij op dat de gemeente niet overgaat tot daadwerkelijke sluiting van het betreffende deel, als het bedrijf nu, na het aanbrengen van een aantal verbeteringen, wel voldoet aan de hinderwe- teisen. Een vervolgonderzoek door TNO dat niet voor juni wordt uitgevoerd, moet dat uitwijzen. Staatsraad Veringa doet maan dag uitspraak of de gemeente mag overgaan tot sluitingsbe vel of niet. ALLEEN BRAMBACH (D66) STEMT VOOR TOEKENNING 1,2 MILJOEN (vervolg van de voorpagina) JACOBSWOUDE Vol gens D66-raadslid J. Brambach hebben burge meester en wethouders strikt formeel juist gehan deld door gemeentesecre taris Bello 1,2 miljoen wachtgeld te geven. „De raad kan er niet omheen om dit geld voor Bello be schikbaar te stellen. Ook nu het college zijn boekje te buiten is gegaan en het vertrouwen tussen het college en de raad is aan getast. Bello kan nu im mers wel naar de rechter stappen en alsnog de 1,2 miljoen afdwingen. Dan sta je als raad nog meer in je hemd", motiveerde Brambach zijn besluit om als enig raadslid vóór het verstrekken van de 1,2 miljoen gulden te stem- Met hem stemden de CDA- wethouders A. Kea en C. de Lange ook vóór. Wethouder R. Thunnissen (PvdA-gemeente- belang) onthield zich van stemming. Bello verloor tijdens een span nende raadsvergadering van 31 januari de strijd van voor malig gemeentesecretaris van Woubrugge A. Meester om ge meentesecretaris van de nieu we gemeente Jacobswoude te worden. Hoewel Bello de func tie van hoofd stafbureau werd aangeboden, bleek al snel dat twee kapiteins op één schip niet mogelijk was. Bello be sloot dan ook om de gemeente per 1 juli te verlaten. In een commissievergadering van algemeen bestuurlijke za ken op 7 februari bracht bur- I FOTO: STEPHEN EVENHUIS gemeester D. Brouwer de Ko ning de leden op de hoogte van het feit dat B en W met Bello gingen onderhandelen over de voorwaarden waarop het dienstverband zou kunnen worden beëindigd. Volgens VVD-fractievoorzitter H. van Woerden zou de burgemeester in deze vergadering hebben beloofd dat hij bij de commis sie terug zou komen, voordat er definitieve stappen zouden worden ondernomen. Dit ontkende Brouwer de Ko ning gisteravond echter ten stelligste. „Ik ben in de heilige overtuiging dat wij toen de volmacht van de commissie hebben gekregen om de af koopsom af te handelen. Je hoort de uitslag, dat heb ik ge zegd", aldus de burgemeester. Omdat er geen notulen van de vergadering waren opgesteld ontaardde het verwijt van Van Woerden in een wellus-nietus- discussie. Geschokt Toen de commissie ABZ op 4 maart op de hoogte werd ge steld van de overeenstemming tussen het college en Bello over de toekenning van de 1,2 miljoen gulden, reageerden de leden volgens Van Woerden perplex, geschokt, verbaasd en verontwaardigd. „Ook dit on ervaren college moet kunnen beoordelen dat meer dan 400 gulden per huishouden een onredelijke belasting is voor de burgers van Jacobswoude. Het college is akkoord gegaan met een bedrag waarvan ieder weldenkend mens kan nagaan dat het veel te hoog is. Vol strekt buiten alle proporties: alleen al de rente van het be drag is eeuwigdurend meer dan 100 procent van het ga rantiesalaris van de betrokke ne". Ook raadslid B. van Puffelen (Politiek 90) wees op de finan ciële consequenties die voor rekening zullen komen van de burgers. „Het college stapelt blunder op blunder. Wat zal de volgende blunder zijn? Bij weigering van het krediet door de raad.... een contract breuk?" Behalve voor onnodi ge lastenverzwaring zorgt het college volgens haar voor ver lies van vertrouwen in de poli tiek bij de burgers, verlies van vertrouwen bij vele ambtena ren en verlies van aanzien van de gemeenten in de regio. Brouwer de Koning hield vol dat het college in het volgen van de procedure niet buiten haar bevoegdheden is getre den. „Wat niet afdoet het feit dat de communicatie niet opti maal is geweest. Dat betreur ik", gaf hij toe. Motie In de motie die de VVD in diende en werd onderschreven door Politiek 90 en door C. de Lange (PvdA-gemeentebe- lang), werd het college verwe ten dat zij mogelijk in strijd heeft gehandeld met de regels van onder andere de wacht geldverordening. Ook zou het college zonder motivering of aanwijsbare reden ten onrech te hebben aangenomen dat er sprake was van een „bijzonder geval" waardoor de afkoopsom hoger zou uitvallen. Boven dien heeft het college onvol doende deskundige adviezen ingewonnen en heeft zij een advies van de VNG waarin werd gesproken over een „ex cessief bedrag" genegeerd. Ook verweten de motie-indie ners het college van een te overhaaste toezegging aan Bel lo en het niet tijdig informeren van de raad. De handelswijze van B en W getuigt volgens hen van onbekwaamheid. De motie werd met zes stem men vóór en acht stemmen van de kant van het CDA te gen, verworpen. Wethouder R. Thunnissen (PvdA-gemeente- belang) die gisteravond nog liet weten dat hij bij „het cru ciale B en W-besluit van 26 fe bruari" niet aanwezig was, onthield zich van stemming. Vervolgens diende het CDA een motie in dat in grote lijnen overeen kwam met die van de VVD. De christen-democraten vonden de beschuldiging dat het college onbekwaam zou hebben gehandeld, te ver gaan. Zij hielden het bij on zorgvuldig handelen en stel den een herverdeling van por tefeuilles voor. Deze motie werd aangenomen. De enige tegenstemmers vormden de twee CDA-wethouders A. Kea en C. de Lange. Thunnissen onthield zich weer van stem ming. Van Woerden vond wel dat Brouwer de Koning hier mee onevenredig werd ge straft. „Het is een collegebe- sluit. Dus ook de wethouders handelden onbekwaam", aldus de liberaal. De aangedane Brouwer de Ko ning vond een wisseling in de portefeuilles „een zware in greep in de bevoegdheden van het college met verstrekkende consequenties. U neemt mij mijn portefeuille af, maar daarmee worden anderen er wel mee opgezadeld". Hij gaf aan zo spoedig mogelijk hier mee bij de raad terug te ko men. Horeca-uniformen Holtlant College De uniformen voor de toekomstige leerlingen van de nieuwe opleiding Horeca- en Voedingsdienst (mdgo-ct) van het Holtlant College in Leiderdorp zijn onlangs gepresenteerd. Deze zijn in het kader van een prijsvraag vervaardigd naar het ontwerp van Jetta Post, een leerling van de afdeling „Mode en Kleding" van het Holtlant College. Zij kreeg van W. van der Hoeven, adviseur van het bestuur van Holtlant, een prijs (een reis naar Parijs). Beiden poseren in het nieuwe uniform in aan wezigheid van leden van de Werkgroep Horeca- en Voedingsdienst. Voor de nieuwe opleiding heb ben zich inmiddels 65 leerlingen aangemeld. De praktijkruimte van de opleiding, die in aanbouw is gaat „Holtlant Culinair" heten. foto- pr Inbreker gegrepen ZOETERWOUDE Een jon geman uit Haarlem is vanacht aangehouden toen hij probeer de in te breken bij een bedrijf in Zoeterwoude. De politie trof de jongen omstreeks één uur vanacht aan bij het bedrijf aan de Keerweer in Zoeterwoude. Jeugdnatuurdag op kinderboerderij ALPHEN AAN DEN BIJN Het Jeugd IVN, de Wereld Natuur Fonds Rangers, de Jeugddierenbescherming, de scouting en de stichting Al phense Kinderboerderijen houden morgen van tien tot vier uur voor het eerst een jeugdnatuurdag op kinder boerderij Zegersloot in Alphen aan den Rijn. De jeugd, de na tuur en het natuurbeleven staan centraal op deze dag. Er kan kennis worden gemaakt met de organiserende vereni gingen en er kan worden deel genomen aan tal van activitei- ZOETERWOUDE P. van der Drift heeft gisteravond af scheid genomen als coördina tor van de Zoeterwoudse buurtbus. Hij heeft die functie bijna zeven jaar vervuld, nadat hij vanaf het eerste moment dat de buurtbus rijdt erbij be trokken was geweest. Als dank voor zijn inzet ont ving hij uit handen van me vrouw A. Vreeburg, voorzitter van het buurtbuscomité, een geschilderd wandbord. Ook mevrouw Van der Drift deel de in de vreugde. Omdat zij regelmatig hand- en spandien sten verrichte kreeg zij een boeket bloemen. Als opvolger van de heer Van der Drift is inmiddels C. Straver actief. Comité-voorzitter Vreeburg was vol lof over de inzet van Van der Drift. „U had een be langrijke taak. Het maken van het rooster van de chauffeurs mag niet worden onderschat. En als er eens een chauffeur uitviel, dan zorgde u steeds voor een vervanger, zodat de dienstregeling niet in gevaar kwam", aldus Vreeburg. Voorts hield Van der Drift het onderhoud van de buurtbus in de gaten en gaf hij ook anders zins zijn ogen goed de kost. Voorbeelden daarvan zijn het laten aanbrengen van een gele „anti-parkeerstreep" op de brug bij Huize Emmaus, nadat gebleken was dat geparkeerde auto's regelmatig een vrije doorgang voor de bus bemoei lijkten. Ook het opnemen van de dienstregeling in de ge- meentegids is door Van der Drift aangekaart. Hij was altijd bezig om allerlei zaken te verbeteren. Zo regel de hij ook jarenlang de uitgifte van de bonnenboekjes voor de chauffeurs van de buurtbus. Namens het gemeentebestuur waren de wethouders Ringers- ma en Hogenelst aanwezig. Zij boden een wandbord met een afbeelding van het oude ge meentehuis aan. A. de Jong en N. Dorrman vertegenwoordig den West-Nederland. De bijeenkomst in Don Bosco had gisteravond een sfeervol karakter. P. van der Drift toont het wandbord dat hij zojuist uit handen van heeft gekregen. Links mevrouw Van der Drift. mevrouw A. Vreeburg (rechts) FOTO: HENK VAN DEN ENDE Idoor ellen verhaar ALKEMADE Het ge meentebestuur van Alke made heeft overeenstem ming bereikt met kweker N.C.P. Straathof over de aankoop van zijn kwekerij nabij het Viaduct in Nieu we Wetering (einde West einde). De grond grenst aan de gronden, die de ge meente in 1981 kocht van wijlen L.J. Bontje en die bekend staan onder de naam Veenderveld. Amb tenaren zijn echter tegen de koop en de politiek is sterk verdeeld. Het perceel van Straathof is 25.760 vierkante meter groot. Er staat een woonhuis op en 6500 vierkante meter kassen. De rest is grasland. De over eengekomen koopprijs be draagt 2,1 miljoen gulden. De oplevering van woonhuis en glasopstallen kan plaatsvinden op 1 januari 1992. Het college denkt de grond te kunnen ge bruiken als landijsbaan of voor de vestiging van bedrijven. Het woonhuis en de kassen denkt men te kunnen door verkopen aan een kweker. Gisteravond bespraken zowel de raadscommissie financiën als openbare werken de voor genomen aankoop. Bij beide commissies stelde men zich nogal gereserveerd en zeker niet laaiend enthousiast op. Dit had onder meer te maken met een negatief ambtelijk advies. Volgens de ambtenaren moet een klein deel van de kassen worden gesloopt om een klei ne 333 meter landijsbaan te kunnen aanleggen. Een 400 meter baan kan pas worden gerealiseerd als ook het naast gelegen land van mevrouw Bontje wordt gekocht. Dan nog komt een kwart van de baan binnen de 100 meter zone van Rijksweg A4. Daarte gen zal Rijkswaterstaat ver moedelijk bezwaar maken; omdat op een landijsbaan lichtmasten worden geplaatst. Een extra kostenpost vormen de nutsleidingen ter plaatse die zullen moeten worden ver plaatst. Ook vragen de ambte naren zich af of de IJsvereni ging wel wil verhuizen. De Kroon moet nog uitspraak doen in een door de ijsclub aangespannen procedure tegen de mogelijkheid van woning bouw op het terrein van de huidige landijsbaan. De ambte naren stellen voorts vast dat Alkemade de huidige landijs baan niet voor het jaar 2003 nodig heeft voor woningbouw. Door renteverlies zal de grond van Straathof in die tijd peper duur zijn geworden. Vooral om financiële redenen ontraden de ambtenaren dan ook de aankoop ten behoeve van de vestiging van een lan dijsbaan of een bedrijventer rein. Doorverkoop van de grond ten behoeve van één of twee kwekerijen ontraden de ambtenaren ook vanwege de grote financiële risico's die daarbij kunnen worden gelo- In de commissies die gister avond bijeenkwamen, lieten de wethouders Nugteren en Beelen weten nog steeds voor stander te zijn van aankoop van de grond van Straathof onder het mom van 'Buur- man's grond is maar eenmaal te koop'. Zij zien in de grond van Straathof de entree van Roelof arend veen. Zij lieten weten dat de slibstortplannen van de provincie nog steeds niet formeel zijn ingetrokken. Globaal kan gesteld worden dat Groen Links faliekant te gen de aankoop is. De VVD is vóór, het CDA verdeeld en de PvdA ook. Veel commissiele den wensten eerst fractiebe- raad alvorens tot een definitief oordeel te kunnen komen. Eind van deze maand moet de gemeenteraad wel of niet ak koord gaan met de voorgeno men transactie. RIJPWETERING Ter gelegenheid van het ne gentigjarig bestaan stelt Rabobank Alkemade in Rijpwetering een stimule ringsfonds in. In dit fonds doet de bank dit jaar een eerste donatie van een kwart miljoen gulden. Dat liet voorzitter J. uit den Bogaard gistermiddag we ten tijdens een feestelijke jubileumbijeenkomst voor genodigden in Restaurant De Paerdeburgh in Rijp wetering. Het fonds is volgens Uit de Bo gaard bedoeld om de sociale en maatschappelijke ontwikke ling van het primaire werkge bied van de bank te garande ren. Met behulp van het fonds zullen (verenigings)activitei- Werkgebied ten, waar het merendeel van de bevolking achter staat, kunnen worden gefinancieerd. De juridische werkwijze, de status en een bestuur zijn nog niet gekozen. Raiffeisenbank. Oprichter was de plaatselijke onderwijzer Van der Hurk, die het later ver zou schoppen in de lande lijke Raiffeisenorganisatie. Volgens directeur C. van der Poel van de Ripse bank is een stimuleringsfonds een volledig nieuw fenomeen. Voorbeelden zijn hem niet bekend. De Rip se Rabobank is begin deze eeuw van start gegaan in een pand aan de Kopoellaan als Het primaire werkgebied van de bank omvat Rijpwetering, Oud Ade en de Kaag. Het aan tal inwoners van dit gebied schommelt al jaren rond de vijfduizend zielen. Een groot deel van de enorme balans- groei van de laatste tijd is ge realiseerd in de Rotterdamse Scheepvaart branche. Overigens gaat het niet alleen goed met de balansgroei, maar ook met de winst. Deze is jaar op jaar aan het eigen vermo gen toegevoegd. Bestuur en di rectie vonden echter nu de tijd rijp om de winst van de coöpe ratieve bank ten goede te laten komen aan de leefgemeen schappen in het primaire werkgebied. Voor dit uitgangs punt kozen zij omdat 95 pro cent van de inwoners een rela tie met de bank heeft. Daarbij heeft de plaatselijke Rabobank een zeer sterke binding met het sociaal maatschappelijk le ven ter plaatse. Geconstateerd is dat er in het primaire werk gebied allang geen sprake meer is van enige economische of maatschappelijke groei. In de dorpen Rijpwetering en Oud Ade vindt zelfs een sterke vergrijzing plaats, die vooral tot uitdrukking komt in het aantal leerlingen op de basis scholen en het aantal leden van verenigingen. „Deze ontwikkeling betekent een verarming van het maat schappelijk leven. Je komt in een spiraal naar beneden te recht", aldus voorzitter J. uit de Bogaard gisteren. Volgens hem is dit alles het gevolg van het planologisch beleid van de overheden, die onvoldoende woningbouw in de kleine ker nen toestaan. Met het stimule ringsfonds kunnen speciale initiatieven financieel worden ondersteund om zo een ster vensproces van de kleine ker nen te voorkomen. Uit de Bo gaard vergeleek dit proces met de situatie in de agrarische wereld: „Op slechte gronden moet je nu eenmaal extra be mesting en verzorging toepas sen om de ontwikkeling erin te houden". Verbetering Het fonds biedt de mogelijk heid om de ontwikkelingen op sociaal, cultureel en sportief gebied te verbeteren. „Het zal dus niet zo zijn dat een ieder die aanklopt geld krijgt. Nee, het gaat om breed gedragen en ondersteunde activiteiten ge richt op een verbetering van de leefomstandigheden ter plaatse". De Ripse Rabobank gaat het bedrijfsleven proberen te akti- veren om ook in het fonds te participeren. Aan het college van B enn W van Alkemade liet Uit de Bogaard gisteren weten dat ook het gemeente bestuur een bijdrage kan leve ren aan de 'extra bemesting en verzorging'. „Dit hoeft uiter aard niet door in Alkemade- west ook een zwemparadijs te stichten, maar als er initiatie ven uit onze dorpen komen, rekenen wij op een positieve benadering van het gemeente bestuur", aldus Uit de Boo gaard. Burgemeester Meerburg be loofde dat. Hij gaf toe dat de zaken in de kleine kernen ze ker niet op zijn beloop gelaten kunnen worden, „want dan gaat het zeker mis". Hij waar deerde het Rabo-initiatief bij zonder. „Er kunnen mooie dingen uit het fonds voortko men", zei hij. Voor een uitgebreide agend ook voor de komende dage raadplege men „UIT", de gr tis wekelijkse bijlage, van de: krant. BIOSCOPEN LEIDEN LUXOR (Stationsweg 1 tel. 071-121239): Look who's talkii too (al)); 19.00, 21.15. zo. ook 14.3 LIDO en STUDIO (Steenstraat 3 tel. 124130): Rookie (12); 19.0 21.15. vr. za. zo. wo. ook 14.30. O fatsoenlijke vrouw (12); 19.00, 21.1 vr. ook 14.30. Sleeping with the en my (al); 19.00, 21.15. vr. za. zo. w ook 14.30. Dances with wolves (1; 20.00. zo. ook 14.00. Silence of I lambs (12); 18.45, 21.15. vr. za. wo ook 14.00. Duck tales, de fill het geheim van de wonderlamp; i zo. WO. 14.30. TRIANON (Bre straat 31, tel.071-123875): Cyrano i Bergerac (al); 19.00, 21.15. Rf (Haarlemmerstraat 52, tel. 07 125414): Pruimenbloe8em (1 21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN EURO( NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, t 01720-20800): Look who's talki too (12); 18.45, 21.30. za. zo. o 13.45. zo. ook 16.15. Silence of t lambs (12); 18.30, 21.15. za. zo. o 13.30. zo. ook 16.00. Sleeping w the enemy (al); 18.45, 21.15. zo. o 16.15. Kleine zeemeermin (al); zo. 14.00. Dances with wolves 20.15. za. zo. ook 13.30. zo. o 17.00. VOORSCHOTEN GREENW (Schoolstraat 69, tel. 01717-435 Eline Vere (al) vr. t/m zo.21.15. n t/m do. 20.15. Postcards from t Edge (al); vr. t/mzo. 21.15. ma. t do. 20.15. Kindergarten Cop (al); t/m zo. 15.45, 19.00. wo. do. 15.< Teenage Ninja Turtles (al); vr. 15 19.00. za. zo. 14.00, 15.45, 19.00. v do. 14.00, 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, t 3463500): Dances with wolves 14.00, 20.15. ASTA 2: Sleepi with the enemy (al); 14.00, 18. 21.30. zo. 13.15, 16.00, 18.45, 21.1 ASTA 3: Kindergarten cop (1 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16.1 18.45, 21.30. BABYLON 1 (na Den Haag Centraal tel. 347165 Greencard (al); 14.00, 18.45, 21.: za. zo. 13.45, 16.15, 18.45, 21.: BABYLON 2: Scenes from a m (12); 14.00, 18.45, 21.30. za. 13.45, 16.15, 18.45, 21.30. BAE LON 3: Awakenings (al); 14.1 18.45, 21.30. za. zo. 13.45, 16. 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Buitenl 20, tel. 3630637): The silence of t Lambs (16); 14.00, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINE 2: Look who's taling Too (al); 141 18.45, 21.00. zo. 13.15, 18.45, 21. CINEAC 3: Three men and a lit lady (al); 18.45, 21.30. ma. d. o 14.00. METROPOLE 1 (Carneg laan, tel. 3456756): De onfatsoenli vrouw (16); 14.00, 18.45, 21.30. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. N TROPOLE 2: The godfather (1 14.00, 20.30. METROPOLE 3: Di ces with wolves (al); 14.00, 20. METROPOLE 4: (al); Eline V (al); 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13. 16.00, 18.45, 21.30. METROPO 5: Misery (12); 18.45, 21.30. ma. ook 14.00 ODEON 1 (Herengrai 13, tel. 3462400): Look who's talk Too (al); 13.45, 18.45, 21.30. 13.30, 16.00, 18.45, 21.30. ODE( 2: Questions 4 Answers (16); 13. 18.45, 21.30. zo. 13.30, 16.00, 18. 21.30. ODEON 3: The silence the lamdbs (16); 13.45, 18.45, 21 zo. 13.30, 16.00, 18.45, 21. ODEON 4: The Rookie (16); 18. 21.30. ma.di. ook 13.45. HAA FILMHUIS: Zaal 1: An angel at my ble; 20.00. Zaal 2. Halfaouine; 19. The death of a teamaster; 21. Zaal 3: A clockwork orange; 19.30, 22.00. De avonden: za. 19. 21.45. Absolute beginners; 19.30, 21 45. Quadrophenia; r 19.30, 21.45. The James Dean stc di. 19.30, 21.45. The young Strang wo. 19.30, 21.45. Kleine Vera; 19.30, 22.00. KINDERVOORSTELLINGEN Cll AC 3:. Ducktales; vr. za. 14.00. 13.15, 16.00. METROPOLE Ducktales; vr. za. 14.00. zo. 14. 16.00. ODEON 4: Teenage Ni Turtles; vr. za. 13.45. zo. 13. 16.00. NACHTVOORSTELLINGEN Cll AC I: Silence of the lambs (16); 00.15 CINEAC 2: Look who's king too (16); za. 00.15 CINEAC Deep throat (16); za. 00.15. Slopershamer velt deel van gemeente- werkplaats Zevenhoven Idoor margrèt de groot a NIEUWVEEN Een gedee z van de gemeentewerkpla1 aan de Stationsweg in Zevt hoven wordt gesloopt. Het le treft de aan de voorzijde ge- gen opstallen die in een zi s bouwvallige staat verkeren die niet op een bouwkun verantwoorde wijze zijn op knappen. Een tijdelijke werkruiï voor de onderhoudsmedew ker zal voorlopj/^vorden vonden in de a^ rKoop van zeecontainer. Een contain keet, die wordt ingericht kantine voor het voltall personeel, zal worden gehui voor een periode van 10 ma den. Met het uitvoeren van sloopwerkzaamheden en treffen van de diverse tijd< ke voorzieningen is een drag gemoeid van bijna 72. gulden. De leden van de commissie nanciën lieten gisteravc merken dat zij dit bedrag de hoge kant vinden. Zij den in ieder geval voor het finitieve raadsbesluit dat mogelijkheden tot bezuinf eens goed onder de loep ge men moeten worden. B. Bartels (GBS) meende het toch mogelijk moet i 15.000 gulden „eruit te si den". Bovendien wenste dat de kapitaalslasten met afschrijvingstermijn van jaar niet in de begrot moeten worden opgenom Hij zag liever een eenmal afschrijving ten laste van verfijningsuitkering. Wethouder J. Aartman houder GBS) merkte op dal niet op de inhoudelijke zal omtrent de werkzaamhei kan worden ingegaan: welPn er bezuinigd kan worden.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12