Êeid^c Soutcmt^ Koninginnedag geslaagd feest ondanks gure weer STAD OMGEVING/RTV GYMLERAAR !0EKT SOEPELE JENING Een cadeau van formaat CeidóeSoutotii i| i. i I WOENSDAG 1 MEI 1991 PAGINA 11 .eiderdorper op de termis mishandeld LEIDERDORP Een Leiderdorper raakte aan zijn hoofd gewond en brak een pink als gevolg van een vechtpartij op de kermis in Leiderdorp. De man werd maandagmiddag door twee jon-, gens uit Leiderdorp in elkaar geslagen. De jongens kwamen verhaal halen over het zoontje van de man dat het broertje van één van de daders gepest zou heb ben. Toen daarbij het portier van het slacht offer de knie van eén van hen raakte vielen de klappen. De vechtpartij vond plaats onder de ogen van het zoontje van het slachtoffer. Na in het AZL be handeld te zijn deed de man aangifte van mishandeling. Dronken automobiliste tegen boom tot stilstand NOORDWIJKERHOUT Een 67-jarige vrouw uit Amsterdam raakte gisteravond licht gewond toen zij met haar auto tegen een boom botste. Het ongeluk gebeurde op de splitsing Duinschoten-Vogelaarsdreef in Noordwijkerhout. De Amsterdamse stak de Vogelaarsdreef over maar verzuimde af te slaan. De vrouw liep bij het ongeval lichte verwondingen aan de kaak op. Haar auto werd totaal vernield. De vrouw had te veel gedronken. Eerder belandde een 20-jarige IJmuidenaar in een voortuin aan de Noord - wijkerhoutse Victorieberg. De man raakte vermoedelijk de macht over zijn stuur kwijt en doorploegde vier voortuinen alvorens tot stilstand te komen. Aan de tuinen werd aanzienlijke schade toegebracht. De bestuur der kwam met de schrik vrij. Leidenaar (58) jaagt overvallers huis uit LEIDEN Een 58-jarige Leidenaar is gisternacht door twee onbekenden in zijn woning aan de Lage Rijndijk overvallen. De man werd tussen vier uur en half vijf gewekt door het tweetal dat hem met een stok sloeg en geld eiste. Hij zei het tweetal in eerste instantie geen geld te hebben. Vervolgens sprong hij uit bed en trapte de overvallers letterlijk uit zijn huis. Hij achtervolgde ze tot in zijn tuin, maar toen keerden de overval lers zich opnieuw tegen hem. De man werd tegen de grond gegooid en ge schopt en gesslagen. De overvallers stapten achter het huis in een bootje om over te steken naar industrieter rein De Waard. Vandaar zijn ze te voet verder gegaan. Poging tot verkrachting in Leids studentenhuis LEIDEN Een onbekende man heeft vannacht geprobeerd een 23-jarige be woonster van een studentenhuis aan het Flanorpad in Leiden te verkrachten. De vrouw werd rond kwart voor drie wakker doordat een man haar woning was bin nengedrongen. In het donker bedreigde hij haar met een scherp voorwerp, moge lijk een priem. Hij dwong haar tot ontuch tige handelingen en probeerde haar te verkrachten. Doordat de vrouw intensief op de man insprak wist zij hem daar uit eindelijk van te weerhouden. De betrok ken man was ongeveer 1.80 meter lang, 30 tot 35 jaar oud. Hij droeg een spijkerbroek, een trui en een gebreide sjaal. Hij sprak accentloos Nederlands en maakte een „be schaafde" indruk. Kraker neemt intrek in woning Sionshofje LEIDEN Een 35-jarige Leide naar heeft gisteren gemeld dat hij een woning in het Klein Sionshofje aan de Schoolsteeg heeft gekraakt. Omdat hij daar al enige dagen ver blijft, kan hij daar niet direct uit worden gezet. De woning is eigen dom van de Stiching Ho^es van de dicaonie hervormde kerk. Die stichting heeft ook aangifte gedaan van het kraken. Het huis staat al een maand leeg in afwachting van renovatie. De kraker wil met de ei genares een regeling treffen. Maar omdat er al een duidelijke bestem ming is voor het pand, acht de poli tie de kans klein dat hij er zal mo gen blijven. Inbraak op klaarlichte dag in flat Voorschoten VOORSCHOTEN Inbrekers zijn de afgelopen da gen actief geweest in Voorschoten. Maandagmiddag werd op klaarlichte dag de voordeur van een flat woning aan het Govert Flinckplantsoen opengebro ken. De dieven namen girobetaalkaarten mee. In de nacht van maandag op dinsdag werd een woning aan de Wijngaardenlaan overhoop gehaald. De die ven konden via de achterdeur binnenkomen en maakten een geluidsinstallatie, een herenjack en geld buit. Vannacht probeerden twee mannen in te breken in het café Het eiland van ome Niek aan de Veurseweg. Er werd een ruit gebroken om binnen te komen. Binnen werden de dieven echter betrapt. Ze sloegen op de vlucht, waarbij ze door een andere ruit weer naar buiten sprongen. De rijkspolitie van Voorschoten kon het duo, zelfs na inzet van de speurhond, niet meer achterhalen. Tandartsen maken bezwaar tegen controle ioor IGOR ILPHEN AAN DEN iIJN/ REGIO De tand- irtsen in de Rijnstreek finden het onjuist dat met ingang van vandaag ivordt gecontroleerd of zij tich aan de milieu-eisen touden. Het Intergemeen telijk Overlegorgaan Rijn- itreek (IGOR) heeft aan- [ekondigd op 1 mei te [aan controleren of tand- irtsen afvalwater met itoffen als amalgaan lozen ip het riool. 'oorzitter C. Jongejan van de (deling Rijnland en zelf tand- rts in Alphen aan den Rijn indt dat het IGOR hiermee irel erg vooruit loopt. Jonge- in: „Wij lopen al vooruit op e landelijke afspraken die iet ingang van 1 januari 1992 igaan. Met het Hoogheem- aadschap van Rijnland heb- en wij namelijk afgesproken at wij met ingang van van- aag een amalgaan-afscheider loeten hebben geplaatst of esteld. Dit is ons in Alphen Dk zeker gelukt. Echter over e afvoer van klein chemisch (val en regels met betrekking it de riolering onder de prak- jk weten wij nog veel te wei- g af. Er is nog maar één be- lijf in Nederland die dit goed feft georganiseerd. Als wij u een contract met dat ene edrijf afsluiten, betalen wij oor die monopoliepositie, veel veel en zitten wij er boven- ien voor vijf jaar aan vast". Het Stadhuisplein werd door de brandweer van een dikke laag milieuvriendelijk schuim voorzien. FESTIVITEITEN LEKEN SOMS WINTERSPELEN Idoor LOMAN LEEFMANS emeer daar de landelijke af- iraken pas op 1 januari in aan, maakt Jongejan ook na- lens zijn collega's bezwaar te rn het feit dat het IGOR nu eisen gaat stellen aan de af- oer van klein chemisch afval i de riolering. Hij ziet liever at een milieu-ambtenaar eens jdens een afdelingsvergade- ng informatie komt geven, idat beide partijen weten wat van elkaar kunnen ver achten. „Daar heb je meer in dan als een olifant door de irceleinkast te wandelen", eent Jongejan. ilieuconsulent van het ïOR, S. Strik, die zich met ze zaak bezig houdt, was et bereikbaar voor commen- ar. LEIDEN Ondanks het gure weer kwamen giste ren toch enkele duizen den Leidenaars af op de vele festiviteiten die door de hele stad werden ge houden. Wel waren dat er stukken minder dan vorig jaar op 30 april, maar toen zorgden juist tropische temperaturen voor meer volk. Dit jaar leken som mige spelletjes voor kin deren zo te zijn weggelo pen van de winterspelen. Toch was het gisteren op veel plaatsen, uit de wind, aangenaam kijken, luiste ren, kopen, spelen, eten en drinken. De organise rende Konininnedag Ver eniging en de honderden vrijwilligers in de wijken mogen tevreden zijn. In de omgeving van het stad huis was het ronduit het drukst. De kinder-vrijmarkt tussen Koornbrug en Visbrug aan beide kanten van het wa ter werd goed bezocht. Het ge meentelijk marktwezen had het aantal illegale, commercië le, volwassen verkopers bijna tot nul weten te reduceren. Op de markt probeerden ver kleumde 8-jarigen op een plaid wat verkoopbaar huisraad, ge lezen stripboeken en veel speelgoed te slijten. „Alles voor een duppie", prees een bord de rommeltjes van wat jeugdigen aan. Regelmatig blies de wind wat van de spul len weg, waardoor de jonge kooplieden tot een kortstondi ge achtervolging werden ge dwongen. Maar verkocht werd er. Tussen de dekens door stonden groepjes of eenlingen met blokfluit en viool licht klassieke muziek te maken om zo hun zakgeld voor de ko mende maanden veilig te stel len. Dit lukte vrijwel zonder uitzondering. Bij de traditione le Oranje-Sportmarkt op het Stadhuisplein stonden de geïn teresseerden ook weer vier rij en dik. Oosterse vecht- en denksporten werden hier afge wisseld met oer-Hollands korf bal. Na afloop werd door de brandweer het hele speelveld onder 'milieuvriendelijk' schuim gespoten. De spuitgas ten hadden zich duidelijk ver gist in de verbeeldingskracht van een aantal kinderen. Een paar kleintjes doken op het schuim, denkend aan trampo line. Een paar seconden later meldden ze zich weer ge schrokken huilend en met buil en schaafwond bij moeders. Ernstige ongelukken deden zich niet voor. Die waren er uist, hij snel naar de iemeentelijke Kredietbank eiden. laar maken ze persoonlijke iningen tot f. 30.000,-vlot in rde. Zonder moeilijk gedoe en eheel op de persoonlijke ituatie afgestemd.Tegen een ige rente en soepele aflossings- oorwaarden. lus plezierig geregeld allemaal, latzelfde geldt trouwens voor ïn doorlopend krediet van de 1KB om steeds over wat extra eld te kunnen beschikken. lok interessant voor u? Welkom )or nadere informatie, p werkdagen van 9.00 -12.30 ur en donderdagavond van 7.30-19.30 uur. ellen kan natuurlijk ook. ^JK GOED VOOR J3B UW LENING (ADVERTENTIE) Op de vrijmarkt stonden groepjes of eenlingen met blokfluit en viool licht klassieke muziek te ma ken om zo hun zakgeld voor de komende maanden veilig te stellen. FOTO'S HENK VAN DEN ENDE Waaghalzen konden de Nieuwe Rijn op deze ongebruikelijke manier oversteken. Niemand haalde een nat pak. «i. imminnm maar deze primeur mag vol gend jaar toch hopen op een vervolg. Ook een roeitocht van Die Leythe over de grach ten werd slechts door enkelen opgemerkt. De namiddag en avond ston den in het teken van de Leid- se horeca. In verschillende kroegen maar ook op boten in het water bij de Beestenmarkt en de Hoogstraat speelden bandjes zich warm of brachten disco's leven in de brouwerij. Provinciaal In veel grote en middelgrote steden wordt de afgelopen ja ren de nacht vóór 30 april er ook al lustig op los gevierd (Haagse Konninginnenach). Leiden onderscheidde zich echter aan de vooravond van het koninklijke feest weer op provinciale wijze doordat alle cafés om 1.00 uur op slot moes ten en de flessen oranjebitter in de ijskast. Er is echter, de laatste pakweg vijf koningin nedagen in acht genomen, wel een stijgende lijn waar te ne men in de kwaliteit maar ook in de hoeveelheid en verschei denheid van activiteiten op 30 april in Leiden. Als dit zo doorgaat zal het over een aan tal jaren voor toeristen maar ook voor de eigen, Leidse be volking niet meer nodig zijn om naar het nu al te drukke Amsterdam te trekken om een echt, groot feest te kunnen vieren. Een luxe handdoek van 50 x 100 cm wordt uw deel als u ons een nieu we abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze 1 krijgt de krant de eerste twee weken grati ><M» J Noteer als nieuwe abonnee ingaande l Naam: Voorl I I Adres: I Postcode/plaats: Telefoon: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de luxe handdoek naar: Naam: I Adres: l Postcode/plaats: J Honden en hun baasjes konden zich in het Huigpark vermaken met een hindernisbaan. ook niet enkele tientallen me ters verderop waar wederom de brandweer samen met de Marnix Jeugdgroep een 'roetsj' kabelbaan over de Nieuwe Rijn had gespannen. De dui kers „voor de zekerheid" in het water hadden een rustige middag. De honderden nieuwsgierigen zagen de enke le durfallen telkens jammer lijk de overkant bereiken. Naar binnen Schuin voorover hellend lie pen enkele tientallen basis- scholieren 's ochtends in de door de wind zwaar getroffen kinderoptochten mee. Diverse speeltuin- en buurtverenigin gen hadden deze optochten ge organiseerd en de ouders za gen toe hoe hun kroost blauw bekkend maar stoer zwaaiend langsliep. Veel verenigingen verplaatsten hun activiteiten naar binnen waar de (ouder wetse)» kinderspelen met fiet sen, glibberpalen en dansmu ziek gewoon doorgingen. Bur gemeester C. Goekoop en en kele bestuursleden van de Vereniging Konininnedag Lei den gingen al vroeg op pad en bezochten traditiegetrouw een voor een alle speeltuinen en buurthuizen. De Vereniging kon later op de middag de prijswinnaars bekend maken van de vlaggenactie. De bewo ners van het pand aan het Plantsoen 1 liet het rood-wit- blauw met oranje het best wapperen en kreeg maar liefst een prijs van 2500 gulden. De mooiste etalagevermelding ging naar een bloemenmaga zijn aan de Breestraat. Andere buiten-activiteiten le den aanzienlijk onder het weer. Leidse ïtynologen had den in het Huigpark een par cours met springplanken, wip pen andere opstakels opgesteld waar honden én hun baasjes hun gezamenlijk kunnen kon den tonen. Een handjevol pu bliek volgde de vaak opmer kelijke prestaties. Alleen de viervoeters bewezen het onge lijk van Erwin Krol en raas den er lustig op los. De kinder kennis op het Pieterskerk plein 'draaide' nauwelijks

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11