teidóe Qowiwnt Maassen poetst imago van profwielrennen op :yenoord verstoort Groningse titeldroom 15 17 17 18 18 19 19 20 SPORT Jh Siemerink verlengt jjjstijgende lijn mpioenschap Quick Boys it Katwijk op zijn kop Slimme EHBO-kit CcidócSouumt MAANDAG 29 APRIL 1991 PAGINA 13 ion «PORE/MONTE CARLO Jan Siemerink heeft de ajje lijn in zijn eigen prestaties en die van het Neder- Mltennis in het algemeen voortgezet. De twee weken ge- filwassen geworden Rijnsburger won voor het eerst lier toernooi van het internationale circuit In Singa- wong de als tweede geplaatste linkshandige Sieme ns de finale de Israëliër Gilad Bloom zonder al te veel Sfcen met 6-4 6-3 ink trad in de voetsporen van Mark Koevermans en 1 Krajicek. Koevermans, net als Siemerink een pupil its Don. won vorig jaar herfst in Athene, waarmee de ^enhoeker de eerste speler sedert Tom Okker (goed ■Wrtig zeges) werd die een enkelspelfinale van een cir- ■jnement zegevierend afsloot. Krajicek won begin deze ■in Hongkong de finale van de Australiër Wally Masur. in deze sportbijlage: Stanley Franker vreest grote Jan Siemerink hanteert de royale coupe zoals het een winnaar be taamt. FOTO: EPA Spoorwegpolitie staakt mogelijk UTRECHT Als de spoorweg politie geen assistentie krijgt van de mobiele eenheid van de politie bij voetbalwedstrijden met een „ernstige risicograad" zal de Vervoersbond FNV zijn leden bij de SP oproepen tot werkweigering. Aanleiding is de Europa Cup-finale tussen Manchester United en Barcelo na op 15 mei in Rotterdam. De aankondiging ervan heeft vol gens Van Zeben gezorgd voor „een niet geringe onrust" bij de spoorwegpolitie. De bond vindt dat het vervoeren en begeleiden van dergelijke supporters geen zaak is van NS alleen, maar van de openbare orde. United krijgt meer kaarten voor finale LONDEN De Britse voetbal club Manchester United heeft van de Europese voetbalbond UEFA meer toegangskaarten ge kregen voor de Europa Cup-II fi nale tegen Barcelona, die op 15 mei in Rotterdam plaatsvindt. De secretaris van Manchester Uni ted, Ken Merrett, heeft de UEFA ervan weten te overtuigen dat zijn club 15.000 toegangskaarten le 25 procent van de plaatsten toe; in Rotterdam betekent dat 12.500 kaarten voor Manchester en 12.500 voor Barcelona. Hooman tijdelijk uit Oranjeteam FOTO: SP CHIBA Mirjam Hooman-Klop- penburg is bij de wereldtitelstrijd tafeltennis in Chiba tijdelijk uit de Nederlandse ploeg gezet. Technisch directeur Jan Vlieg wil met die noodmaatregel de sfeer in zijn groep Mirjam Hooman zuiveren. De gekwelde topspeelster heeft begrip getoond voor haar kortstondige verbanning. Hooman mag de komende dagen met haar privé-coach Frits Kantebeen in de Japanse ha venstad haar eigen gang gaan. Op de rustdag (woensdag) bekijkt Vlieg of Hooman naast het individuele toernooi, dat donderdag begint, ook nog in het vrouwendubbel en het gemengd-dubbel kan uitkomen. „Ze moet nu met Frits redden wat er nog te redden valt", aldus Vlieg, die de vier speelsters vriendelijk doch dringend heeft verzocht niet meer over elkaar te roddelen. lieuwf*^Boys-selectie wordt op het bordes van het Katwijkse gemeentehuis massaal toegejuicht 775/6 blauwwitte aanhang. a l. boa FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN ÏVIJK De argeloze toerist die zater- Idag een wandeling Katwijk maakte de indruk gehad dat de informatie vakantiefolder istige familliebad- niet correspon- e met het uitbundige I «feest dat in de kust- I losbarste na het ■■oenschap van Quick De in het dagelijks zo nuchtere Kat- irs ontpopten zich 5 de kampioenswed- tegen Urk als warm- ige Italiaanse tifosi jrgden voor een in (nateurvoetbal unie ier. a perende kampioenschap I Katwijk de afgelopen let gesprek van de dag t Na 22 jaar vallen en I kon dan eindelijk de )p het werk worden ge- jini zevenduizend Kat- I waren naar sportpark iZuid gekomen om de #itten de beslissende gen Urk te zien klaren. Jstuur van Quick Boys fi drukke week achter Veel vergaderingen en ingen met gemeente waren nodig geweest n goede banen te lei- let laatste draaiboek ;n kampioenschap da- immers van 1969. lankzij de steun van de 'jwilligers zijn we erin om alles in goede ba leiden", aldus een te- Quick Boys-voorzitter fcyt. jiick Boys-bestuur was enige partij die zich de en week intensief met [erende titel had bezig :n. De blauwwitte sup- gaven in meterslange iken blijk van hun lief de club. De duinpan ook vol met creatie ve uitingen. De teksten va rieerden van "Quick Boys ge woon de beste" tot "Leg van avond mijn matras maar naast Iers los te peuteren maar ver der dan "grandioos" en"te gek" kwamen de kersverse kampioenen niet. Trainer Ar de wc". Ook de commercie jen van de Werf genoot met had handig ingespeeld op het volle teugen van het feest. enthousiasme in Katwijk. De t-shirts en petjes met de tekst Quick Boys kampioen vonden gretig aftrek. De hoofdschotel van het programma, de wed strijd tegen Urk, bleek achter af van ondergeschikt belang. De ploeg uit Urk fungeerde als veldvulling en bleek geen mo ment in staat de thuisploeg een voet dwars te zetten. De 4- 0 einduitslag was dan ook een flauwe afspiegeling van het krachtsverschil tussen beide ploegen. Voor de feestvreugde maakte het allemaal niets uit want na ieder doelpunt be stormde de Katwijkse jeugd massaal het veld. Vooral in de tweede helft was er van een serieuze wedstrijd nauwelijks meer sprake. Na het derde doelpunt van Hans van der Plas ging niet alleen uit pu bliek uit zijn bol maar begon ook de spelersbank zich steeds nadrukkelijker met het feest te bemoeien. Met de gewissel de Leen van der Plas als grote animator werd het ene feest lied na de andere ingezet. Ook in het veld was de stemming aan Katwijkse zijde opperbest. Frenk van der Kley zorgde voor lachsalvo's op de tribunes toen hij oog in oog met een verdediger van Urk een blauwwitte cap uit zijn broek toverde en die met een stalen gezicht opzette. Zijn voorbeeld Normaal ben ik vrij nuchter. Maar hier kan je niet rustig onder blijven. Als je ziet wat zo'n kampioenschap allemaal losmaakt in Katwijk dan ben ik er trots op dat ik hier aan mee heb kunnen werken". Ook topscorer Edwin Otte is duidelijk verrast door het gro te enthousiasme van de Kat wijkse supporters. „Ik heb bij RCH ook een kampioenschap meegemaakt, maar dat is geen enkel opzicht te vergelijken met wat hier gebeurd. De be leving van het Quick Boys-pu bliek is uniek en dit kampi oenschap is een van die dingen in je leven die je nooit ver geet". Aanvoerder Hans van der Plas heeft zich aan de kop van een meterslange polonaise geposteerd en sleurt de menig te het hele veld over. „Als je eens wist hoelang ik naar deze dag heb toegeleefd. Ieder jaar ging het weer aan onze neus voorbij en nu is het eindelijk zover. Ik geniet van elke se conde", aldus een uitgelaten Van der Plas. Na een feest op Nieuw Zuid maken de spelers nog een triomftocht door de kustplaats. Vlaggen getooid met de blauwwite outfit hangen uit de ramen en onder luid applaus trekt de Quick Boys-karavaan naar het gemeentehuis aan de Zeeweg. Daar wachten nog en- werd later gevold door Hans kele duizenden die de kampi van der Plas, Floor van Duijn en Fred Kanbier. Het eindsig naal kwam dan ook als een be- oensploeg met eigen ogen op het bordes willen aanschou- „Quick Boys is kampioen vrijding. Eindelijk kon het en daar is niks feest in volle hevigheid losbar- Ju~ sten. Onder de tonen van het schitterende clubblied van Quick- Boys gingen de spelers op de schouders en vlogen geë motioneerde bestuursleden el kaar om de hals of ze elkaar twintig jaar geleden voor het aan te doen", klinkt het schor het de mond van een jonge geheel in het blauw en wit gekleede supporter en daarmee gaf hij uiting aan de gevoelens van de duizenden aanhangers van de ploeg van Nieuw Zuid. Zater dag 27 april werd voor een laatst gezien hadden. Radio- Katwijk een dag die niet snel verslaggevers probeerden nog vergetenjal_worden, wat zinnige teksten van spe- KEES VAN KESTEREN MAASTRICHT Vo rig jaar zat hij zich met een rood hoofd van op winding voor de televi sie te verbijten. Zater dag stond hij met een rood hoofd van inspan ning op het erepodium. Frans Maassen, winnaar van de 26ste Amstel Gold Race, zag op de Maasboulevard in Maas tricht een jongensdroom in vervulling gaan. Hij wakkerde het chauvi nisme van de inwoners van de Limburgse hoofdstad nog eens aan. „Vijf jaar ben ik beroepsrenner. Twee keer heb ik de Amstel Gold Race moeten missen. Ook vorig jaar. Het is mijn wed strijd, werd altijd gezegd. Zo voelde ik het zelf ook. Ik ging niet gebukt onder de favorietenrol. Ik denk dat Raas nerveuzer was". Een spichtige, 26-jarige, nuchtere Middenlimburger bracht de Zuidlimburgers in extase. En poetste boven dien het enigszins aangetas te imago van het Neder lands wielrennen op. De Amstel Gold Race was de laatste kans het voorseizoen met een triomf in een klas sieker af te sluiten. Een ex ponent van een nieuwe ge neratie gaf de Oranje-kleur weer glans. „Zeker heb ik me de kritiek van de laatste weken aange trokken. Ook al was die niet helemaal terecht, we rijden best goed. Maar je moet een beetje geluk heb ben", aldus de klassieker- winnaar. En geluk had de bezitter van het Atheneum-diploma. Waar anderen verslagen werden door een stuk onge- asfalteerd parkoers, bleef Maassen verschoond van pech. Argentin, Chiappucci en Criquielion waren de voornaamste slachtoffers op Frans Maassen troeft Maurizio Fondriest af in de eindsprint en heeft zijn klassieke zege. FOTO: ANP De tegenslagen van de riva len speelden Maassen welis waar in de kaart, maar het is niet fair de triomf daar aan toe te schrijven. De Limburger was zaterdag in het Zuidlimburgse land de inspirator en animator van een klassieker, die pas in de laatste veertig kilometer boeiend werd. Maassen bleek stressbestendig, ge tuigde van koersinzicht en wist zich in zijn rug ge- het strookje 'Parijs-Rou- baix', vlak voor de beklim ming van de Eyserbosweg. Op veertig kilometer van de finish haakten ze met lekke banden af. „Koersvervalsing, dat wel. Dat stuk had nooit in het parkoers moeten liggen. Maar ik dacht ook, weer een aantal concurrenten minder. Want in dit vak moet je hard zijn. Medelij den past niet". steund door een beresterke ploeg. Maassen had zich voorgeno men Argentin zaterdag geen meter ruimte te geven. Derhalve reageerde hij at tent toen de winnaar van Luik-Bastenaken-Luik en de Waalse Pijl na 135 kilo meter wegsprong. Maassen voegde zich bij het groepje van zeven. „Op advies van Raas heb ik tijdens die eer ste vlucht mijn reserves niet aangesproken. Ik kon ge makkelijk mee. Ik had van daag wonderbenen. Voelde me super". Dat bleek op de Zonneberg, de vervanger van de Keu- tenberg. Maassen arriveerde als eerste op de top. „Ik wil de mezelf en de anderen testen. Het was nog te vroeg voor een beslissende ont snapping". Hoog tempo Die vond plaats op veertig kilometer van de aankomst. Met De Wolf, Fondriest en Suykerbuyk reed Maassen in hoog tempo de finale in. Op de Cauberg raakten ze Suykerbuyk kwijt. Op dat punt was Maassen ervan overtuigd dat het drietal uit de greep van het peloton zou blijven. „Gerust op de goede afloop was ik bij lan ge na niet. Fondriest had me een week eerder in de Grote Prijs Pino Cerami in de sprint om de tweede plaats nog verslagen". Op de Maasboulevard moest Maassen in zijn eentje twee belagers van zich afschud den. De weinig slimme, maar altijd hard werkende, Dirk de Wolf was geen pro bleem. Fondriest achteraf ook niet. Met een wiellengte werd de Italiaan verslagen. Zaterdagavond zat Maassen weer voor de televisie. Ge nietend van de videobeel den. In de wetenschap dat zijn droom in vervulling is gegaan. Zijspannen Zijspancoureur Eimert Timmermans en bakkenist Eric Verhagen wonnen gisteren in Halle de Grand Prix motorcross van Nederland in Halle. FOTO: ANP RDAM Van 'esterhof is bekend 'robij een uiterst sociaal ens,is. Het gedrag van Uner heeft kennelijk owlspirerencie werking r ah volgelingen. Vori- pk hielp FC Gronin- C Twente op weg Europees voetbal, I sn was het zo vrien- Feyenoord in de tegen degradatie punten te schenken, faarmee spatte de igse titeldroom de- uit elkaar. -rutGroningen de 3U 'P een landstitel mogen ■en. Maar tegen het ein- 81 de competitie loopt de '22Mangzaam leeg. De per- 0 'problemen, Wilson en jiekrink geschorst, Hui- !n V een h O f rtnKInrcoor/l -f1 hebben het evenwicht in de ploeg volledig verstoord. Zoals gisteren tegen Feyenoord bleek. Met vier invallers hob belden de Groningers ver dwaald rond in de Rotterdam se Kuip. Het voetbalde als een ordinaire middenmoter. Feye noord vond het al lang best. De Rotterdammers konden na een klein half jaar, de laatste zege dateerde van 4 november tegen Roda JC, weer eens een overwinning begroeten. Het in acuut degradatiegevaar verkerende Feyenoord had ook het volste recht op de punten. Hoewel de Rotterdam mers in de openingsfase iets te veel respect voor de Gronin gers toonden, had de ploeg verder weinig moeite de wed strijd te dicteren. Typerend voor het falende FC Gronin gen was, dat het zich geduren de de volle negentig minuten geen enkele kans creëerde. En voor de tweede maal dit sei zoen in een wedstrijd doel- Hendrikus Huisman en Rob Witschge van Feyenoord in een kop duel gewikkeld. FOTO: ANP puntloos bleef. „Onze spitsen veld ook niet van dien aard stonden, op een eiland", ver- was dat we Feyenoord konden zuchtte Westerhof, „terwijl de verontrusten". - aansluiting vanuit het midden- De Groningse oefenmeester was enigszins teleurgesteld. Want het gebrek aan kwaliteit werd niet gecompenseerd door werklust. Wat toch minimaal mocht worden verwacht van een titelpretendent. „Het kam pioenschap heeft echter nooit zo zeer bij ons geleefd", ver klaarde de trainer. „We wil den wél zo lang mogelijk in de race blijven. Maar nu we vier punten achter staan op PSV kun je moeilijk zeggen dat we nog in de race zijn". „Het zat achter redelijk in el kaar", glimlachte trainer Wim Jansen na zijn eerste zege met Feyenoord. „We kunnen aar dig op de nul spelen, maar nu we zelf ook twee keer ge scoord hebben, denk ik dat dat de ploeg het nodige vertrou wen zal geven". In de eerste helft was er van enig zelfvertrouwen nauwe lijks iets bij de Rotterdammers te bespeuren. Alleen Gaston Taument leek zich van de Groningse reputatie niets aan te trekken. De middenvelder was halverwege de eerste helft dicht bij de openingstreffer, maar Lodewijks en Holband voorkwamen die in eendrach tige samenwerking. Ook Blin ker en De Wolf hadden geen succes. Na rust schudde Feyenoord alle schroom van zich af. Het leverde snel resultaat op. Lo dewijks twijfelde bij een voor zet van Taument, waardoor Kiprich vogelvrij en simpel 1- 0 kon inkoppen. De Hongaar had niet veel later de vroegtij dige beslissing op zijn voeten toen Huisman stond te slapen en de buitenspelval niet werk te, Lodewijks bleef het gevaar met een knappe reflex echter de baas. Een kwartier voor tijd- was de doelman wel kansloos. Holband tikte Taument in het strafschopgebied aan, waarna Witschge de toegekende pe nalty feilloos benutte, 2-0. Maradona raakt eretitel kwijt Stoere taal Vlieg na afgang tafeltennissers Aalsmeer: een gemiste kans voor UVS Foreholte koploper na misstap van FC Lisse ARC snoept tam Katwijk punt af Kagia loopt punt in op Zevenhoven Stompwijkse Boys deelt rake klappen uit Fides Pacta velig na nipte overwinning Freek Tanis voert Merenwijk tot zege Krott weerlegt kritiek op slecht wegdek MAASTRICHT De kritiek viel achteraf nog mee ook, maar ongeasf si teerde weg in het parkoers van de Amstel Gold Race was een minpuntje. De organisatie beriep zich op overmacht, maar daar hadden de slachtoffers - Criquielion Ar gentin en Chiappucci - geen boodschap aan. „We hadden geen alternatief. De enige manier de Eyserbosweg te bereiken was via dat grindpad. De renners moeten niet zeuren. In Parijs-Rou- baix komen ze meer van die obstakels tegen. Lekke banden ho ren nu eenmaal bij het wielervak. In elke klassieker kom je een stuk slechte weg tegen", vond technisch directeur Herman Krott. Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. J Noteer als nieuwe abonnee ingaande Naam: >\W I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 25,70 I Z kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de slimme EHBO-kit naar: j Adres: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel met nodig - naar ^Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. |l

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13