Jan Boogerd wacht op een eigen museum CeiclócSouacmt O dienstuerlening LANGS OMWEGEN hond zoekt: huis Kater komt op adem in asiel LEIDEN OMGEVING ZATERDAG 27 APRIL 1991 P4j\[ EEN GROSSIER IN NOSTALGIE De situatie is al lang nij pend, maar nu wordt het toch de hoogste tijd dat Jan Boogerd een eigen museum voor z'n hebben en houden krijgt. Nog even en Jan krijgt de voordeur niet meer open als ie naar binnen wil in z'n huis aan de Leidse Hoge Morsweg. Tot dus ver is de gang beneden zowat nog de enige ruim te die niet door „het ver leden" onbegaanbaar is gemaakt. Maar als Boog erd zo door gaat ligt ook z'n portaal binnenkort bezaaid met vondsten en krijgertjes uit binnen- en buitenland. Aan het voortuintje al be merk je, dat er met de bewo ner iets aan de hand is. Bo ven de wildgroei aan hulst en ander spontaan oprijzend struweel, steken poppekop- pen met pruiken omhoog. Het is bijna luguber. Onder een enorme stolp, een soort retort dat ooit ergens onbe heerd langs de weg -stond, huist ook een blonde pop. Aan de voorgevel is een hou ten speelgoedpaard op wiele tjes met een ketting vastge legd. Boven de voordeur kunnen vogels zich nestelen in allerlei opgehangen behui zingen. Het grofhuisvuil heeft veel achtergelaten. Door het huiskamerraam kun je van buiten niet naar binnen kijken, maar toch is het een echt showvenster. Daarachter, op een planken vensterbank, houdt Boogerd constant met „wisseltentoon stellingen". Deze keer is het allemaal wit aardewerk en wit porcelein uit een vergane periode. „Straks komt er weer iets met groen in", be looft de man, die wel Leidens grootste verzamelaar wordt genoemd en ook landelijk zijn weerga nauwelijks kent. Ja, in Den Haag moet een meneer zijn, een collega col lectioneur, die 40 tot 50 „on derwerpen" in zijn hart en huis koestert, „terwijl ik me aan een stuk of 12 onderwer pen heb overgeleverd". Wat niet wegneemt, dat Jan Boogerd een verschijnsel apart is. Een man die niets kan laten liggen en alles meepikt wat hij op zijn weg, nationaal en internationaal, tegenkomt. Een man ook die niets „weg kan doen" van wat in zijn ogen waardevol en enig is. Maar kijk hem aan en je ziet een opgeruimd mens, die het vreselijk vindt om oud te moeten worden omdat hij zich almaar 30 blijft voelen. Jan Boogerd, voor altoos solitair, is zijn ei gen kind. Hij is nu 66 jaar; een gegeven feit waarvan hij gruwt. Toen Jan Boogerd een Hagenaartje van 16 was hij viert nu dus min of meer een gouden jubileum; z'n gouden grijp- feest was het 1941. 's Nachts kletterden de gra naatscherven van de Duitse Flak op de straatstenen bui ten, maar het eerste wat Jan de volgende ochtend deed was die scherven verzame len. Hij zag ook pamfletten en zilverpapieren strookjes liggen waarmee de geallieer den de Duitse „radar" tracht ten te misleiden. Jan zag nog veel meer liggen. Ook, zeg maar, „Vliegende Hollan ders", die door de RAF of Amerikanen met karre- vrachten boven bezet Hol land werden uitgestrooid. De knaap kreeg ook Hollandse edities van het Duitse militai re „pulpblad" „Signal" in handen. Kortom, Jan Boog erd werd een halve eeuw ge- Jan Boogerd heeft ettelijke inwonenden ,,op kamers" die nostalgisch uitgedost zijn. Zelfs is er een kunststoffen juffrouw van frivole afkomst, die van de rusteloze vrijgezel decent haar rijglijfje mocht aanhouden. Ook haar heeft deze straatjutter oprecht lief. foto wim van noort leden gaandeweg verzame laar. Hij is nu gepensioneerd topo grafisch tekenaar („stafkaar ten, man hou op") en ex-te kenaar archeologie aan de universiteit in Leiden. Er was eerder een opleiding tot tuinarchitect, waaraan Jan een zekere roeping heeft overgehouden. „Dat tuinie ren is één van mijn hobby's. Net zoals orgelspelen. Dat zal ik je laten horen". Annie de Reuver Jan Boogerd (die 30 jaar gele den naar Leiden kwam) heeft op dit gebied een dure liefhebberij, want hij bedient zich in de avonduren, als er „niks op de teevee" is, van een „niet te betalen" kapitale computer, waarmee je alle vormen van muziek kunt maken, tot en met achter grondkoren, strijkjes en sim- fonieorkesten. Alles zelf „in gespeeld" en geprogram meerd. Jan deint mee bij een bossanova, maakt hoekige fi guren met z'n 60-plus lijf als hij een conga heeft opgeroe pen. Hij bepaalt wanneer de gitaar erbij moet komen en The Girl from Ipanema wordt op zijn super-synthesi zer een meeslepende geschie denis als ze aan het flaneren slaat. En als hij kon zingen, zou hij Annie de Reuver na doen. „Zo kun je ook je agressie afreageren", heeft Boogerd ondervonden. Als Jan Boogerd 's nachts naar bed wil, begint er een ander avontuur. Dan moet ie de trap op en wordt het zig zaggen langs al zijn verwor venheden die overal staan opgesteld. Dan komt zijn ver borgen bezit uit voorbije da gen in het donker tot leven. Er staat dan ergens zijn bed, maar eerst moet hij spitsroe den lopen tussen ettelijke oude naaimachines, oorlogs- en brandweerhelmen, cents platen, karrebiesjes, snuifdo zen en verstarde medebewo ners die beslag hebben gelegd op alle vier de slaapkamers boven, waar ze staande hun eeuwige slaap slapen: Kamer 1900, bijvoorbeeld; of Kamer 1930. Alles in stijl en meesle pend in het tijdsgewricht. Ik heb 't Jan niet gevraagd, maar hij had zonder meer kunnen zingen: „Es geht alles vortlber, es geht alles vorbei. Nach jedem Dezember folgt wieder ein Mai". Het vervolg vindt Jan minder relevant: „Doch zwei die sich lieben, die bleiben sich treu". Zo wordt al dat ouds ook steeds nieuw bij Jan alles dat gepas seerd is. Lakenhal Jan Boogerd is al eerder in „de pers en belangstelling" geweest. In 1989 exposeerde hij pronkstukken in het Leidse museum De Laken hal. Hij kon daar kamers mee vullen en zelfs professionele museanten als drs.Ingrid Moerman, conservator van hetzelve, geraakten conform in een bedaarde, maar toch overtuigde opwinding. Hij kwam op televisie met z'n ra riteiten en Jan bereidt zich nu alweer voor op een kwiz die zijn landenkennis op de proef zal stellen als hij hiertoe wordt uitgenodigd. In de woonkamer het is een opstelling die al vaker aan de openbaarheid is prijs gegeven wordt een morsi ge bank in pluche gedeeld door twee stoffige dames la fin du siècle. Ik kwam, na enig aarzelen, tot de verlei ding haar „goede middag, da mes" te wensen. Maar de da mes met voiles en stomweg de tralala en cancan adem end, reageerden daar niet op, want zij bestonden uit een mengsel van kunstwas of iets dergelijks. Zij zijn voor Boog erd evenwel het summum van Jugendstil, waaraan Jan zijn ziel en zaligheid verpand heeft. Veel van Jan Boogerds nako melingen in zijn volgestopte huis, zijn overblijfsels van de oorlogsperiode '40-'45. Zwer vend door de bondsrepubliek stuitte hij later op weduwen en moeders van gesneuvelde zonen die bereid waren een foto van „Kurt" af te staan: „Neem die maar mee; hij is nu toch dood". Met rouwrand in de hoek van de foto. „Heinz" is er ook bij; destijds bekend van de poster „Het zeegat uit; meldt u bij de Kriegsmarine; Neêrlands roem herleeft", zoals, we in Nederland ook Koenraad van de Arbeidsdienst, met de schop over de schouder, had den. Jan kan witte borden la ten zien die geroofd zijn van een zwart aangeprijsde Orts- kommandantur. En dat alles in veelvoud weergegeven. Je komt er nauwelijks door heen, bij Boogerd thuis. Je kunt er nostalgische salons, keukens en eetkamers mee vullen. Dat komt, omdat Jan consequent of intuïtief overal ter wereld containers met huisvuil, mestvaalten en vuilnisbelten en afgedankte inboedels met man en macht heeft gedetermineerd en er zoveel rijks aan over heeft gehouden. Hij bereisde nage noeg het gehele aardrijk. Liet zich in Turkije afzetten („Na in mijn ogen voordelig afdin gen; maar achteraf hoorde ik ze meesmuilen, omdat ze er een behoorlijke winst op had den gemaakt"), deed de pa sars in Indonesië aan, gras duinde over Latijns-Ameri kaanse markten en „beroof de" het oosten van Europa van allerlei afdanksels, die nu in het westen furore ma ken als je lieden als Jan Boogerd treft. Ouwe troep Je leert bij Jan veel over de „gezichten" der 19e eeuw, maar hij heeft ook gravures en afdrukken uitde 18e eeuwse periode van de poli tiek failliete erfprinsen van Oranje die ondergingen in de „Franse" tijd. Jan Boogerd kan school maken met zijn overweldigende verzameling aan huis. Het is al zover, dat menigeen weet waar hij of zij naar toe moet om van „de ouwe troep" af te komen. Voor rovers en andere over vallers is Jan Boogerd niet bang: „Het zou veel te veel tijd kosten om dingen van waarde uit m'n opgepropte huis weg te krijgen". De keuken heeft door de opeenhopingen van oud goed haar functie goeddeels verlo ren. Ergens weggestopt staat een gasstelletje waarop Jan moet koken om in leven te blijven. Ook de bijkeuken hangt en staat vol met voor bije dingen. En dan de zol der, Boogerds zoveelste de pot. Te bereiken via de steil ste trap die ik ooit beklom men heb: „Hou je goed vast en mis de trede niet". Naar beneden is het helemaal een ellende. Huisdieren zijn er niet, maar Jan is aangenaam Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071-122244. verrast als hij een heel klein spinnetje aan een gevoileerde lamp ziet hangen. „Ze heb ben me wel eens gevraagd: Jan moet jij eigenlijk niet no dig stof afnemen? Ik moet er niet aan denken. Dat zou on begonnen werk zijn". Stoelen zijn er in het huis nauwelijks te vinden. Jan houdt niet van zitten: „Dat zou het einde betekenen". Hij moet trouwens nog een hele reeks van Nederlandse mu sea langs. „Ik ben de grootste museumbezoeker des lands; ik heb er tot nu toe ruim dui zend bezocht". En hij foto grafeerde alle steden met stadsrechten en stopte die in e?n systeem waarvan iedere historicus zou mogen water tanden. Jan serveert koffie met twee speculaasjes. Zet maar op de grond, want ver der is er geen plaats. Volksbuurtmuseum Boogerd voelde zich steeds sterker door het opproppen van zaken die voorbij zijn. Dat was voor hem geen bij komstigheid meer, maar eerder een noodzaak. Maar zijn wensdroom lijkt vervuld te gaan worden. Volgende maand wordt de eerste steen gelegd voor het Haagse Volksbuurtmuseum in de Schilderswijk. Daar zal de stadsjutter (als een vreemde eend in de bijt van ethnische minderheden) een deel van zijn collectie kwijt kunnen in de toekomst, bijvoorbeeld een keuken en een woonkamer van halverwege de jaren der tig. Ja, Jan Boogerd is en blijft een gelukkige man, ook zonder kind of kraai. Een vrouw heeft hij nooit willen strikken; die zou stapelgek zijn geworden en altijd twee de zijn geweest na al die pop pen naar wie Jans verzame lende wellust uitgaat. Ik struikel bijna over een lange stok. Daaraan blijkt een Duitse helm te zijn bevestigd. Uit Oost-Duitsland. Daar had men er een betonschep van gemaakt. Men kan, tussen de bedrijven door, de neerslag van Jan Boogerds hartstocht bewon deren in Wassenaar. Vanaf 30 april, Koninginnedag, tot en met 5 mei. In de Messias- kerk, tegenover het politie bureau. Van 10.00 tot 16.00 uur. Daar staan dan een huis kamer en keuken die de sfeer van de veertiger (oor logsjaren ademen. Allemaal authentieke meubels, kle dingstukken, gebrekkig gefa briceerde radiootjes, een noodkacheltje, verpakkingen van levensmiddelen, gedrop te blikken met „Kakies", keukengereedschap, ontroe rende lampetkannen, een ij zer om koekjes in te bakken. Misschien loopt de bezoeker dan ook nog Jan tegen het lijf. En laat die dan maar ein deloos praten. Men zal dan wel moeten blijven staan, want we weten inmiddels: aan stoelen heeft Boogerd een broertje dood. Als hij ooit moet sneven, zal dat onder een lawine van herinnerin gen zijn. Als het „beesie" maar een „naampie" heeft. Wanneer een hond, kat of willekeurig ander dier een roepnaam krijgt, wordt daar meestal niet "al te lang over nagedacht. Enige criterium is vaak dat het lekker in het gehoor ligt. Jessica? Niks mis mee, zou je zo denken. Ware het niet dat deze kat een mannetje is. „We dachten dat het een poesje was", zegt Karin, medewerk ster van het dierenasiel aan de Besjeslaan. Een beter com pliment kan de dierenarts zich eigenlijk niet wensen voor het feilloos kastreren van het beestje. Die operatie is niet de enige „nare ervaring die de 5-jari- ge witte pers meemaakte in zijn nog relatief korte leven. Ondervoed werd Jessica ruim een maand geleden door een meisje bij het dierenasiel ge bracht. Zij had het zwervertje r Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven, die in het asiel ver blijft. De in deze rubriek beschreven dieren zijn of gevon den, of door hondenbezitters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak be grijpelijke, maar soms ook volslagen onzinnige. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig in geënt. Tegen betaling van 115 gulden (inclusief dieren- paspoort), 65 gulden voor een kat (kater 55 gulden) zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede aan zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden, tel. 411670. Geopend: di, vr 10-12,14-17 u; wo, do 14-17 u; za 10-12, 14-16 u, zo en ma gesloten. Zoals de naam niet doet vermoeden is Jessica een mannetje. in niet al te goede conditie aangetroffen. „Hij was vrij verwaarloosd. Klitten, vieze ogen, vieze neus en Jessica had last van niesziekte", somt Karin op. Inmiddels is het diertje rede lijk aangesterkt en zijn alle klitten verwijderd. „Nee, dat leverde geen problemen op. Hij vindt het borstelen niet erg en de ergste klitten heb ben we eruit kunnen knip pen". Alleen aan de wat vieze ogen valt weinig te doen. „Dat komt omdat ze zo veel gefokt worden". Met slecht functionerende traanbuisjes tot gevolg. Jessica draagt alle goede ka raktertrekken van een pers in zich. „Een echte huiskat", ty peert Karin het langharige diertje. „Alleen weet ik niet hoe hij op andere dieren rea geert", zegt Karin. Boefie Boefie de 13-jarige reu die vo- FOTO: WIM VAN NOORT rige week deze kolommen vulde heeft nog geen nieuw tehuis gevonden. De ondanks zijn hoge leeftijd nog zeer le venslustige hond zal dus nog even moeten wachten alvo rens hij weer vrij over het strand kan rennen. ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, Van Leeuwen, Verhage, Maris, Groene- veld en De Ruiter, Van Schie, Baars en Van der Meer: za. dr. Verhage en dr. Maris, tel: 218661 en zo. dr. V.d. Meer en dr Meyer, tel: 215510 Groep 2: Bergmeyer, Nering Bogel, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za. dr. Middendorp en Pufkus, tel: 222822 en zo. dr. De Lange, tel: 212025 Groep 3: Boels, Lely, Smit, W. de Bruijne, J. de Bruljne, Huibers, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muysen- bergh: za. dr. Fogelberg en V.d. Muy- senbergh, tel: 132877 en zo. dr. Boels. tel: 142383 Groep 4: Bènit, Horn, de Kanter, Lahr, Lodder, Nleu- wenhuis, Van Rijn, Van Wingerden, J. Zaaijer en R. Zaaijer, J. de Kanter: za. dr. Benit, tel: 720404 en zo. dr. J. R. Zaaijer, tel: 316008 Groep 5: Jasperse, Wiersma, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Ham- merstein en A. Hammersteln: za. dr. Reinders, tel: 760947 en zo. dr. War- naars, tel: 122944 Oegstgeest: za. en zo. dr. Roelants, tel: 153747 di. dr. Voorzaat, tel: 177461 Leiderdorp: za. en zo. dr. Ouwerkerk, tel: 891037 en di. dr. De Ry, tel: 891100 Voor schoten: za. dr. Schotanus, tel: 612356 en zo. dr. Meiman, tel: 612128 en di. dr. Platteel, tel: 615417 Warmond - Voorhout: za. en zo. hulsartsenpraktijk Oosthout, tel: 02522-30697 en di. huisartsenpraktijk Boerhaave, tel: 02522-11393 Noordwijk: za. Gezondheidscentrum, tel: 19300, zo. dr. Vinkeveld, tel: 20277 en di. dr. Barnhoorn, tel: 12405 en dr. V.d. Lugt, tel: 12405 Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: Groep 1: Dijk, Henneman, Ten Hove, Lodder, Meeuwlsse, Pool, Schonen berg: za. en zo. dr. Dijk, tel: 76752 en di. dr. Pool, tel: 22322 Groep 2: Bergman, Van Duyn, Van Duyn, Huë- tlng, Moolenburgh, Timmers: za. en zo. dr. Moolenburgh, tel: 13222 en di. dr. Hueting, tel: 29550 Groep 3: Van Delft, Priester, Rietbroek, Verhage, Van der Water: za. en zo. dr. Priester, tel: 21024 en di. dr. V. Delft, tel: 15366 Kaag - Abbenes -Nieuw Vennep: tel: 02526-72850 Sassen- heim: za. en zo. dr. Muller, tel: 13344 en di. dr. Schmidt, tel: 11253 Alke made - Hoogmade: Praktijken Saeys, Van Mierlo, Beekhuis, Broek/Roeien: za. en zo. dr. Broek/Roeien, tel: 01713-12329 en di. dr. V. Mierlo, tel: 01713-14044 Alkemade - Leimui- den - Rijnsaterwoude: Praktijken Glansbeek, Lardenoije en Van Blool- js: za. en zo. dr. Glansbeek, tel: 01713-12511 Alphen: groep 1: za. dr. Eradus, tel: 72072 en zo. dr. Hertzberger, tel: 73264 en dl. dr. Boss, tel: 72472 groep 2: za. dr. Van Engelen, tel: 21915 en zo. dr. Van Gemeren, tel: 20157 en di. dr. De Jong van Leeuwen, tel: 22833 groep 3: za. dr. Varkevisser, tel: 21767 en zo. dr. Plag, tel: 43896 groep 4: za. en zo. dr. Overbeek, tel: 72858 en 76058 en di. dr. Vletter, tel: 25640 Hazarswoude-Koudekerk: za. en zo. dr. Sprangers, tel: 01714-13700 en di. dr. Oosterhoff, tel: 01714-14848 Benthuizen - Boskoop: za., zo. en di. dr. Bom, tel: 01727-10553 Lange- raar - Nieuwveen -Ter Aar - Wou- brugge: za. en zo. praktijk Nieuw veen, tel: 01723-8101 en di. dr. Vrey- ling/Ooms, tel: 01729-8104 Nieuw koop - Noorden - Zevenhoven: za. en zo. dr. Boonstra, tel: 01725-71555 en di. dr. Waelen, tel: 01723-9532 Hillegom: eigen huisarts bellen. HOMEOPATHISCHE ARTSEN LEI DEN Waarneemregeling voor D. Koster, C. Juffermans en I. Cowan. De dienstdoende arts is te bereiken via de dokterstelefoon, tel: 071- 122222. TANDARTSEN Leiden - Leider dorp - Oegstgeest - Warmond: za. en zo. dr. Beerman, tel: 142100 en di. dr. Hamelink, tel: 314184 Zoeter- woude: dr. Freeke, tel: 410950/414547 Alkemade - Lei- muiden: eigen tandarts bellen voor 12.00 uur. Leidschendam: Voor spoedgevallen tel: 3974491. Bollen streek: za. en zo. dr. Kersten, tel: 02520-19832 Noordwijk: za. en zo. dr. V. Noort, tel: 12659 en di. dr. V. Veen, tel: 13673 Katwijk: za. en zo. dr. V. Melick, tel: 29221 en di. dr. Reijnders, tel: 12412 APOTHEKEN Leiden - Leiderdorp - Oegstgeest - Voorschoten: za. en zo. Apotheek Haven, Haven 18 Lei den, tel: 226085; Apotheek Carlina, Boerhaaveplein 21, Oegstgeest, tel: 176154; Apotheek Hofland, Thorbec- keweg 10, Voorschoten, tel: 762877; di. Apotheek Reyst, Steenstraat 35, Leiden, tel: 120136; Apotheek Loeve- stein, Loevestein 6, Leiderdorp, tel: 890000; Apotheek Schoolstraat, Schoolstraat 83, Voorschoten, tel: 617957 Alkemade: Apotheek Alke made 01713-9100 (Noordwijk) - Katwijk - Rijnsburg: za. en zo. Apo theek Rijnsoever, Hoornesplein 121- 125, Katwijk, tel: 01718-26457 Leidschendam: Heuvel Apotheek, Burg Keyzerlaan 2, tel: 3274121 Noordwijkerhout: Spoedrecepten tel: 3511 Sa8senheim: 02522-10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout - De Zilk - Voor hout: tel: 071-122222. Bollen streek: Wijkverpleging gezondheids centrum, tel: 02522-14147. Hille gom: Opgave via het antwoordappa raat, tel: 02520-16217. Leidschen dam: kruisvereniging, tel: 070- 455300. Oegstgeest: kruisvereniging, tel: 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: groep 1: Van der Wouw, Koster, Vestjens; za. en zo. Van der Wouw, tel: 764058 groep 2: Muurling, Helder, Roest; za. en zo. dr. Muurling tel: 125057 Leidschendam: eigen dierenarts bel len. Bollenstreek: Geen gegevens ontvangen Katwijk: Spreekuur van 11.00 - 12.00 uur bij dr. Snel. APOTHEKEN De avond- en nacht diensten van de apotheken in de re gio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekend dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN Ongevallendlenst elke dag Academisch Ziekenhuis be halve van dinsdag 13.00 u. tot woens dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polikli nieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-zieken- huis). De Geneeskundige Dienst Lelden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronestelnkade 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON GEBOREN KIND Hulpverlening bij ongewenste zwangerschap voor moe der en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dage lijks van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur. Voordat de laatste twee afdelingen bezocht kun nen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende ver pleegkundige.# Sint Elizabeth-zie- kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdellng: dag. van 15.00-16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Ellsa- 14.00-16.30 u. Team A, tot 21.00 u. met uitzotf handeltijden en etenstijj ae misch Ziekenhuis: Vo^rcis verpleegkundige hien kaarten verstrekken, zalen voor peuters, kla^ kinderen 15.15-17.00,1 boxenafdeling: volg* het verpleegkundig den kinderafdelingen: EEc van opgenomen kinds met verpleegkundig hén d dere bezoekers van krj P neus- en oorheelkundei 14.15-15.00 en 18.30-l| J kunde en heelkunde: ijt e 18.30-19.00. Rijnof—^Q. Dagelijks 14.30-15.15 IIie' 19.30 u. Extra bezoekien 11.00-11.30 u. Extra k,prf kraamafdeling: 19.30-2! afdeling 15.00-15.30 i) n ouders 18.00-18.30 u. agnt CENTRALE REGISTRY OPVANG (Koornbrugs"e'- EK Leiden, tel 2548ezei aanmelden v. 'er: LEIDEN LUXOR (SJ\_ tel. 071-121239): Look too (al)); 19.00, 21.15. LIDO en STUDIO (iRTT tel. 124130): Onlats<ru (12); 19.00, 21.15. vr.par

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14