iline Coene legt zich neer Ij suprematie van Aziaten sportuitslagen o brengt Brazilië t plan in rep en roer Rotterdamse politie wil stad droogleggen Siemerink in derde ronde 1 PJb =RT fjeidwQowtant VRIJDAG 26 APRIL 1991 PAGINA 9 ey Menzo vier uit roulatie ,DAM Stanley Menzo vier weken het doel van kunnen verdedigen. Zoals wees een kijkoperatie aan rknie gisteren uit, dat hij blessure voorlopig rust iden. Bij de ingreep in het Icenhuis werd een bloe de binnenband van Men- egj geconstateerd. Bovendien van meniscus ver_ Vlenzo raakte dinsdag in de tegen Sparta geblesseerd Fen enkel, toen hij zich ver- [enzo wordt de komende ïrvangen door Edwin van plukPe doelman, die ervaring on(ji het olympisch elftal, de- agenfiinsdag in Ajax I. in p Hartaanval voor Lau van Ravens DEN HAAG Oud- scheidsrechter betaald voetbal Lau van Ravens is, naar nu pas bekend is ge worden, afgelopen zater dag met een hartaanval in het ziekenhuis opgeno men. De 68-jarige Hage naar maakt het naar om standigheden goed en hoopt volgende week het ziekenhuis Leyenburg te mogen verlaten. Van Ra vens is momenteel onder meer nog actief als rappor teur voor de KNVB. Lau van Ravens. foto: archief Sovjetunie wint weer TURKU De Sovjetunie heeft als enige ploeg tijdens de wereldtitel strijd ijshockey voor A-landen in Finland nog geen punt verspeeld. De titelverdediger won gisteren de topwedstrijd van de dag tegen Ca nada, 5-3. Zweden achterhaalde Canada door Tsjechoslowakije te verslaan, 2-1. Evenals de Sovjetu nie is Zweden op het evenement nog ongeslagen. Duitsland wordt elke dag weggespeeld. Op de vijfde toernooidag was Finland ruim schoots te sterk, 6-0. Evenals Duitsland heeft ook Zwitserland nog geen punt. De Zwitsers verlo ren van de Verenigde Staten, 2-4. Het was de tweede overwinning voor de Amerikanen, die nog in de race zijn voor een plaats in de fi naleronde. Noordwijk verslaat amateurs Feyenoord strijd om de districtsbeker met 1-0 gewonnen van de amateurtak van het Rotterdamse Feyenoord. Leonard van Utrecht scoorde in de eerste helft het enige doelpunt van de wedstrijd. De kustbewo ners plaatsten zich door deze overwinning voor de halve finale van de districtsbeker. Alphense Boys moest afscheid nemen van het toernooi omdat de Alphenaren tegen het Haagse VIOS tegen een 4- 1 nederlaag opliepen. Zwemmen Twee weken na zijn mislukte comeback zal Mark Spitz (41) zich voor de tweede keer op het startblok wagen. Morgen treft hij wederom in Mission Viejo de vijfvoudige olympische kam pioen Matt Biondi over 50 meter vlinderslag. Dammen De Sovjetrussische grootmeester Vadim Virni neemt de plaats in van zijn landgenote Jelena Altsjoel bij het internatio nale damtoernooi in Harderwijk. De oud-wereldkampioene heeft zich om persoonlijke redenen teruggetroken voor het toernooi, dat dinsdag 30 april begint. Nog geen finalist Duitse voetbalbeker FRANKFURT Ook Eintracht Frankfurt en Werder Bremen moeten hun halve finale in de strijd om de Duitse voetbalbeker overspe len. In Frankfurt werd het gisteren na verlen ging 2-2. Dinsdag kwa men MSV Duisburg en 1. FC Köln evenmin tot een beslissing. Beide ploegen slaagden er in 120 minuten niet eens in een doelpunt te ma ken. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 2, 18.30 uur: Top Gear, automagazine, 22.00 uur en 00.50 uur: Snooker. Duitsland 1, 23.25 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.55 uur: Die Sport-Reportage met o.m. Bundesliga-voetbal en WK Ijshockey. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. MORGEN Sportnet, 08.00 uur: Sport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Ier. :<w#AGEN AUe in on UP en aanstor- Kalafalenten van de rdenii spijt, is Eline et )g steeds de enige 'ri"8idse met wie de ^kopnale badminton- elanpigszins rekening indei Enigszins, niet de piar ook niet min- resis ze 00it een we- teek verovert> ver_ .g^niemand, maar ïjbloft wereldkampi- ■nnisaten struikelen, weeize wel. Vandaar KaHok in Azië een ekening houden «Velpse nummer Ude wereldrang- volgende week VK in Kopenha- tege Jaar inmiddels, is in déte om te ontkennen de wereldtitel zal Dat is en blijft, ïaark vrouwen, voorlo- )rdei!iatisch erfgoed. Ook -1 brikken komt daarin Rndering, voorspelt 250& in het olympisch nog geen Europe- ing dulden, meent lisschien daarna, maakt zij dan niet „Helaas, maar het ;rs. In Denemarken '1 Aziaten mee aan 3Q blijft er altijd wel izoekrhina' Indonesië en aeciah ieder al met vier 0 totnee". ■3° "Voman-Kloppenburg worden dief bÜ het WK tafel- Sint het Japanse Chiba senende probleem gecon- van suprematie van y Het is hun kleinlij- Eline Coene: ,,ln Denemarken doen zoveel Aziaten mee aan het WK, er blijft er altijd wel één over". foto: anp vigheid, hun aangeboren sou- talent, waardoor de Aziatische plesse en explosiviteit en het vrouwen hun Europese colle- nationale systeem voor het ga's steeds de baas blijven met ontwikkelen en schiften van shuttle en celluloid. Dat is al- 0-19.S alleen I di da(y thans de verklaring van Coe ne. „Europeanen zijn toch gro ter en grover. Aziaten zijn kleiner, soepeler en explosie ver. En badminton is een ex plosieve sport: heel snel links, rechts, voor en achteruit kun nen bewegen. Europeanen zijn daar naar mijn mening te groot voor. Ik kan ook niet veel lange toppers opnoemen". Talent Coene bezocht China, Indone sië, Maleisië en Korea; de toonaangevende, Aziatische badmintonlanden. Zag de trai ningskampen, door de staat betaald, waarin het bulkte van het talent. En voor wie het niet haalde, wachtten er tien anderen. Ze zag duizenden Aziaatjes schoolbadmintonnen, op gras- en zandveldjes. Zag faciliteiten waarvan Neder landse badmintonners alleen maar kunnen dromen. Een overvloed aan trainers en trai ningsuren. Legio ijzersterke sparringpartners en oud-we reldtoppers, die de nieuwe lichting bijstonden. Vooral dat mist ze in Nederland, een ij zersterke, oude garde, die de kneepjes van het vak tot in de finesses beheerst en over draagt aan een volgende gene ratie. Toch zou Eline Coene geen jaar naar Azië willen om te trainen. Ze zou waarschijn lijk niet meer kunnen wennen aan de daar gehanteerde trai ningsmethodes. „Ik heb er een keer een maand getraind. Het hielp wel, maar ik speel nu zo lang en ben gewend aan mijn eigen methodes, dat ik er niet beter meer door zou worden, denk ik". Coene en pakweg zes van haar Nederlandse collega's mogen blij zijn als ze van hun sport rond kunnen komen. Dan moeten ze er wel wat clubtrai ningen bij geven. Anders kan het professionele bestaan niet uit. Dat ligt voor de profs in Azië iets anders. „In Indonesië bijvoorbeeld is badminton dé sport. Daar heb ie aanzien als je een goede badmintonner bent. Met alle voordelen van dien. Wij zitten met het pro bleem dat we goedkoop moeten reizen en zo kort mo gelijk op de plaats van bestem ming moeten blijven. Gewoon een financiële kwestie. Dat be tekent bijvoorbeeld een dag in de auto zitten naar het buiten land en direct de volgende dag spelen. Dat is niet optimaal. In maart heb ik drie toernooien Accu De accu is nu weer opgeladen. In april bleef Coene in Neder land. Werkte veel aan de con ditie en het gevoel met de shuttle. Afgelopen weekeinde verbleef ze met de nationale ploeg in Kampen voor een trainingskamp. „Alles zit er momenteel goed in: fysiek zit het goed en de slagen zitten ook goed". Bij het WK van 1989 haalde Coene de laatste acht. Herhaling van die pres tatie wordt een zware klus. „Er zijn 256 deelneemsters. Meer dan ooit; het WK wordt zwaarder dan ooit. De eerste drie ronden moet ik door kun nen komen, daarna tref ik een sterke Koreaanse of Japanse. Het veld is zoveel breder ge worden dan twee jaar geleden omdat badminton olympisch is geworden. Er zijn zoveel meer landen die er ineens geld in hebben gestoken. Landen als Portugal hebben zich nooit op een WK laten zien, ze zijn er nu allemaal. Ook uit Oost-Eu ropa. Hoewel ik alleen van de Russische vrouwen iets ver wacht". RENÉ VAN HATTUM aam *e correspondent uitzon Lindenkamp) „Brazilië >s dat het niet toe- tot de Wereld- u. A'happen voetbal in jnde-.ser het Congres ak- het plan-Zico". nr Pe waarschuwing iëntefes van de Brazili- en ólksvertegenwoordi- niemand min- ^ifFA-voorzitter Joao krse;> De Braziliaan I7.0fflreigende woorden olgen tijdens een speech htrders jn de militai- 'kiml/em'e *n ^a~ idig h 8U30-^amer^aanse lan(I ontstaan over Rijno ontwerp-wet, die •I5.1baar het parlement Het werkstuk is 9 30.jnde oud-voetballer unes Coimbra (36), .30 u. Zico. Tot begin ïlSTHwas Zico staatsse- nbrug Sportzaken, maar 2548engospeler en ster '^en iziliaanse elftal op eop,eldkampioenschap ^982 is dinsdag af- persoonlijke vr 'den. Naar zijn 30 tol hij zijn familiele- jur rrlijke belangen niet neren met zijn re- rswihe. Zico is eigenaar ireau,ioekhoudfirma en ?7a7(Sfau- HiJ is °Pëe" 0 18ie in Brazilië zeer genrt ex-volleybalcrack rjzman (33). Deze iels verzekerd zich :he len maken om het •or e» van zijn voorgan- Ver,f|et parlement te Ipheno houdt de gemoe- lens (züië in zijn greep. EN voorziet in een ra- pverl|zwaai in de struc- sPort in het land. i. jel.aantal financieel- 'eranderingen be staat het wetsvoorstel uit twee polemische kernpunten, waar tegen vooral de Braziliaanse voetbalbond (CBF) in het ge weer komt. Allereerst is er een totaal nieuwe opzet van de ar beidsovereenkomsten voor sportlieden. Het plan stelt een tijdslimiet aan contracten, met een maximum van drie jaar. Na beëindiging van zijn ver plichtingen is een sporter (lees: voetbalspeler) transfervrij, en kan hij gaan spelen waar hij wil. Een andere steen des aan stoots is de wijziging in de sa menstelling van de kiescolle ges van de bondsbesturen. Clubs en sporters krijgen daar in een stem, waardoor zij di rect invloed hebben op de ver kiezing van bondsbestuurders. Geesteskind Een dag voor zijn afscheid presenteerde een zichtbaar nerveuze Zico zijn geesteskind, waaraan hij dertien maanden gewerkt heeft, voor een luid applaudisserend publiek in het presidentiële paleis. „Dit is de eerste, maar de voornaamste stap op weg naar een moderni sering en een moralisering van de sport", aldus de ex-voetbal ler. De Braziliaanse voetbal bond (CBF) is fel gekant tegen Zico's „bemoeizuchtige" plan. De organisatie acht het wets voorstel in tegenspraak met de Braziliaanse grondwet, die de autonomie van de bond garan deert. Het CBF heeft in zijn strijd te gen het project bijval gekregen van de voorzitter van de over koepelende wereldvoetbal bond, Joao Havelange. „De FIFA zal geen enkel wets voorstel dulden, dat tegen de statuten van de Braziliaanse voetbalbond indruist. Het pro ject is eenzijdig opgesteld, zon der dat sectoren uit de sport daarbij betrokken zijn. Ook ik ben niet eenmaal in mijn me ning gehoord", aldus een fu rieuze Havelange. „Voetbal heeft een eigen specifieke structuur, en de staat hoort zich daarmee niet in te laten. Ik zal nooit toestaan dat rege ringen de regels van het voet bal zullen bepalen". Aan zijn commentaar voegde Havelange zijn dreigement toe, dat Brazilië rekening moet houden met de mogelijkheid dat het verboden wordt om acte de présence te geven op de Wereldkampioenschappen 1994 in de Verenigde Staten, wanneer de wet door het Con gres bekrachtigd zal worden. Havelange herinnerde de toe hoorders in de militaire sport- academie eraan dat ook Spanje en Chili werden verstoten uit de internationale voetbalge meenschap, toen de overheid in deze landen trachtte een aantal aanpassingen door te voeren. De CBF hoopt met dit dreigement een belangrijke troef in handen te hebben, waarmee zij zal proberen de Braziliaanse regering op ande re gedachten te brengen. Lof Wie wel vol lof is over het ge durfde wetsvoorstel zijn de ex- collega's van Zico. In kringen van Braziliaanse voetballers valt te horen, dat voor het eerst getracht wordt om de „slavernij" binnen het voetbal- bedrijf af te schaffen. Deze re actie is niet meer dan logisch. Een transfervrije status is im mers hoogst aantrekkelijk voor een speler. ROTTERDAM De Rotter damse politie overweegt de mogelijkheid te onderzoeken de stad droog te leggen rond de Europa Cup 2-finale Man chester United-Barcelona die op 15 mei in het Feijenoord- stadion wordt gespeeld. Een algeheel verbod op het schen ken van alcohol voor, tijdens en na de wedstrijd kan één van de maatregelen zijn het ri sico op supportersrellen bin nen en buiten het stadion zo veel mogelijk uit te sluiten. Het is de eerste maal sinds het Heizel-drama, waarbij op 29 mei 1985 39 slachtoffers vie len, dat een Engelse club weer in een Europese bekerfinale uitkomt. Manager Alex Fergu son wil de spelers van Man chester United tijdens het slot van de Engelse competitie spa ren en reserves laten opdra ven. Een woordvoerder van de league heeft z'n verontrusting over dreigende competitiever valsing uitgesproken en dreigt met strafmaatregelen. YDS zeker in nacompetitie DEN HAAG Het duel in de hoofdklasse A van de HVB-zondag tussen VVM en VDS, eerder bij een stand van 1-0 voor VDS gestaakt, is gisteravond uitgespeeld en met 6-1 door VDS gewon- Door deze zege is VDS zeker van een plaats in de nacompe titie. Voor VDS scoorden Had- dadi (twee keer), Elders, Nele man en De Beer. De enige treffer van VVM kwam op naam van Niemeijer. Mirjam Hooman is in gevecht met zichzelf CHIBA Na de vijfde opeenvolgende nederlaag (3-1 tegen gastland Japan) is het Nederlandse vrou wenteam bij de WK tafel tennis in Chiba vrijwel ze ker van degradatie uit de eerste categorie. Oranje speelt sinds 1983 op het hoogste niveau. In die acht jaar haalde de ploeg twee keer brons. De Ne derlandse mannenploeg (3-1 verlies tegen Polen) staat er al even slecht voor. Mirjam Hooman-Kloppenburg leed haar achtste nederlaag in het enkelspel. De nationale kampioene heeft individueel nog geen game gewonnen. De dreigende afgang van de vrou- wenploeg moet voor een groot deel aan haar diepe vorm- en mentaliteitscrisis worden toe geschreven. De 25-jarige is in Chiba nog altijd in gevecht met zichzelf. Zelfs privé-coach Frits Kantebeen, op uitdruk kelijk verzoek van tie speelster in Japan aanwezig, slaagt er niet in zijn beschermeling over het dode punt te helpen. De speelster van het Leidse Scylla kan de prestatiedruk nog altijd niet aan. Haar indrukwekken de zege bij het Top 12-toernooi in Den Bosch heeft haar aller minst bevrijd. Bettine Vriesekoop speelt tot dusver evenmin op topniveau, Miriam Hooman heeft in Chiba nog geen game gewonnen. foto: anp maar bij vlagen toont ze haar rentree als international. In de nog immer aanwezige klasse, openingspartij van het duel met Zuid-Korea (3-1) versloeg Gisteravond behaalde de voor- ze op onnavolgbare wijze Li malige Europese kampioene Bun Hui, de nummer drie van de mooiste zege sinds haar de wereldranglijst. MONTE CARLO Guy Forget en Goran Ivanisevic hebben op de gravelbaan van Monte Carlo de weg naar de kwartfinales niet kunnen vinden. De Fransman en de Joegoslaaf volgden Stefan Edberg en Andre Agassi, die al eerder strandden. In Sin gapore drong Jan Siemerink door tot de derde ronde. De als tweede geplaatste Nederlander elimineerde de Mexicaan Luis Herrera. Siemerink is de laatste Nederlandse speler in Singapore, waar in totaal 475.000 gulden te verdienen valt. Vorig jaar reikte Sieme rink in de Aziatische metropool tot de halve eindstrijd. In de tweede ronde tegen de ongeplaatste Herrera kwam het twee beide malen in zijn voordeel bes) In het met bijna twee miljoen gulden gedoteerde toernooi in Monte Carlo kreeg de als derde getipte Forget geen been aan de grond tegen Goran Prpic. Hij beging niet minder dan dertig fou ten. De Joegoslaaf stond zijn tegenstander slechts twee games toe: 6-2, 6-0. Diens landgenoot Ivanisevic, vijfde oo de plaatsin- glijst, maakte de Duitser Carl-Uwe Steeb tenminste nog een set afhandig; 2-6, 6-0, 6-2. Zoals wel vaker blijkt Boris Becker wel de oppositie te kunnen weerstaan. Als enige van de top-vijf schaarde de Duitser zich bij de laatste acht. Dat gebeurde ten koste van de Sovjet-tennisser Alexander Volkov (3-6, 6-1, 6-1). Becker treft in de kwartifinale titelverdediger Andrej Tsjesno- kov, die zijn land- en naamgenoot Andrej Tjerkasov uitschakel- BILJARTEN Europa Cup voor lands kampioenen, driebanden 1e ronde, tweede wedstrijd: Teletro- nika (Ned)-Sporting Lissabon (Por) 6-2. Jaspers-Theriaga 2-0 (15-9 15-3), Haver- mans-Ventura 2-1 (15-10 9-15 15-8), Broeders-Azvendo 1-2 (10-15 15-2 14- 15). Van de Ven-Gijsels 2-1 (11-15 15-5 15-9). Eerste wedstrijd: 8-0. Masters in Wychen 1e dag: Tillemans-Veer 1-2 (libre: 1-150, kader 28-100, bandstoten 50-33); De Bruijn-Van de Boogaard 2-1 (150-5, 7- 100, 50-25); Maarsman-Platjouw 1-2 (2- 150, 100-10, 45-50); Adrichem-Koorevaar 2-1 (150-6, 57-100, 50-19). GOLF Toernooi in Tokyo Stand na 1e ronde: 1 Yu-Shu (Tal) 67, 2. Minoza (Fil), Liang-Hsi (Tai) en Ohma- chi (Jap) 68, 5. Marsh (Aus), Izumikawa (Jap), Fujiki (Jap), Maita (Jap), Mackay (Aus), Aebli (VSt), Tze-Chung (Tai) en Chien-Teng (Tai) 69. HONKBAL Amerikaanse profcompe titie American league: Minnesota Twins- Oakland A's 7-4, California Angels-Seatt le Mariners 9-5, Toronto Blue Jays-Bos ton Red Sox 6-1, Texas Rangers-Milwau kee Brewers 8-2, Kansas City Royals-Cle veland Indians 4-2 (10 inn.), Baltimore Orioles-Chicago White Sox 5-1, Detroit Tigers-New York Yankees uitgesteld. Na tional League: San Francisco Giants- San Diego Padres 6-1, Pittsburgh Pira tes-Montreal Expos 2-1, New York Mets- Philadelphia Phillies 7-3, Chicago Cubs- St. Louis Cardinals 1-0, Houston Astros- Cincinnati Reds 1-0 (13 inn.), Los Angeles Dodgers-Atlanta Braves 8-4. PAARDESPORT Draverijen Wolvega 1e koers, 2240 m: 1. Young Charm (M. v.d. Togt) 3.03,1-1.21,7, 2. Floris Crown, 3. Fiona Rynstroom. Niet gestart; Expres Lady. Toto: winnend 7,80 plaats 2,10 1,40 koppel 10,50 trio 91,60. 2e koers, 2240 m: 1. Florida Express (H. Langeweg) 3.01,5-1.21,0, 2. Flits Lucs- wolle, 3. Edo Stukje. Toto: winnend 1,50 plaats 1,10 1,40 koppel 2,30 tiro 11,40. 3e koers, 1900 m: 1. Esmoreit (Mej. M. Schlangen) 2.38,8-1.23,6, 2. Fine Haze laar, 3. Evelyn Tornado, 4. Fergie V. Niet gestart: Faulein S. Toto: winnend 2,90 plaats 1,30 4,10 koppel 7,70 trio 79,10 kwartet 1.053,00. 4e koers, 1900 m: 1. Dilanda Norg (S. Woudstra) 2.34,2-1.21,2, 2. Danielle Gua- pa, 3. Dlanne. Niet gestart: Evollta Lely stad. Toto: winnend 3,40 koppel 4,50 trio 16,30. 5e koers, 2240 m: 1 Daytona Casindra (M. v.d. Togt) 3.01,7-1.21,1, 2. Donaldno- ra, 3. Esa's Pride. Toto: winnend 1,40 plaats 1,00 1,30 koppel 5,40 trio 31,60. 6e koers, 1900 m: 1. R Mack Attack (H. Langeweg) 2.34,5-1.21.3, 2. Escapade S. 3. Condor W. 4. Cyris Ruimzicht. Niet ge start: Count Ken D. Toto: winnend 4,40 plaats 1,80 1,20 koppel 5,20 trio 94,20 kwartet 202,80. 7e koers, 1900 m: 1. Dakadvies (A. van Houwelingen) 2.32,1-1.20,1, 2. Duco W, 3. Bettine d'Aster. Toto: winnend 8,20 plaats 3,70 2,20 koppel 7,10 trio 159,70. 8e koers, 1900 m: 1. Catch Me Jacky (J. Wagenaar) 2.34,4-1.21,3, 2. Alpha Chra- nita, 3, Clay Dirt. Toto: winnend 2,50 plaats 1,70 2,30 koppel 14,70 trio 94,00. 9e koers, 2240 nr. 1. Benny W (J. Pau- lusma) 2.59,1-1.20.0. 2. Boko's Dream, 3. Creese, 4 Bobby R. Toto: winnend 6,10 plaats 5,30 2,10 koppel 9,50 trio 115,50 kwartet 799,20. 10e koers, 1900 m: 1. Celest Greenacre (F. Westerveld) 2.31,2-1.19,6, 2. Caesare- vento. 3. Calista Cunera. Niet gestart: Yli- us. Toto: winnend 8.40, plaats 1,50, 1,40, koppel 11,50, trio 209,60. W5 (6-3-2-2-5): 2.534,40. Omzet totalisator: 122.676.00 CSIO Rome 2e dag: Eerste rubriek: 1 Vangeenberg- he (Bel) Osta Cappes 0-26,64 2. Cervera (Spa) Banesto 0-28,15, 3. Bost (Fra) Nor ton de Ruys 0-34,36. 4. Higaschira (Jap) Baltimore 0-36,51, 5. Ceseretto (Ita) Louis XIV 4-28,20. Tweede rubriek: 1. Lejeune (Bel) Martini Zoro 0-0-28,82, 2. Romp (Ned) Waldo 0-0-28,86, 3. Wlllemsz Geer- oms (Ned) Olympic 0-0-29,13, 4 Beer- baum (Dui) Rasman 0-0-29.49, 5. Ambro- setti (Ita) Epson 0-0-32,28. 0 (Ma Wenge-Keen 21-14, 21-8, Chen Zhibin-Haldan 21-12, 21-18, Zhang Lei- /Chen Zhibin-Heister/Keen 22-20, 21-13); Sovjetunie-Duitsland 2-3, Hongarije- Tsjechoslowakije 1-3; Polen-Frankrijk 3- 2 4e ronde: Polen-Nederland 3-1 (Grub- ba-Keen 21-15, 21-10, Kucharski-Haldan 16-21, 15-21, Kucharski/Skierski-Heister- /Keen 21-14, 21-14, Grubba-Haldan 21- 15. 21-19); Sovjetunie-Frankrijk 3-2, Chi- na-Hongarije 3-1, Duitsland-Tsjechoslo- wakije 3-0 Stand: 1. China, Polen 4-8, 3. Duitsland 4-6. 4. Sovjetunie 4-4. 5. Frank rijk, Tsjechoslowakije. Hongarije 4-2, 8. Nederland 4-0. Vrouwen, 4e ronde: Korea-Nederland 3-1 (Li Bun Hui-Vriesekoop 21-8, 17-21, 10-21, Hyun Jung Hwa-Hooman 21- 15,21-16, Li Bun Hui/Hyun Jung Hwa- Hooman/Vriesekoop 21-9, 21-14, Hyun Jung Hwa-Vriesekoop 21-13, 21-15); Zweden-Verenigde Staten 3-0, Hong- kong-Frankrijk 3-1; Japan-Roemenië 3-2. 5e ronde: Japan-Nederland 3-2 (Yamas- hita-Vriesekoop 15-21, 16-21, Hoshino- Hooman 21-15, 21-14, Hoshino/Yamashi- ta-Hooman/Vriesekoop 21-13, 14-21, 17- 21. Hoshlno-Vriesekoop 21-17, 18-21, 22- 20, Yamashita-Hooman 21-18, 21-13); Korea-Zweden 3-0, Hongkong-Verenigde Staten 3-0, Roemenië-Frankri|k 1-3. Stand: 1 Korea. Hongkong 5-10, 3. Ja pan 5-8. 4. Zweden, Frankrijk 5-6, 6. Roe menië 5-2, 7. Nederland, Verenigde Sta ten 5-0. TENNIS Toernooi in Singapore 2e ronde: Slemerink (Ned/2)-Herrera (Mex) 7-6 7-6, Bloom (lsr)-Eltingh (Ned) 6- 4 6-2. Toernooi in Monte Carlo Dubbelspel, achtste finales: Haarhuis- /Koevermans (Ned)-Becker/Motta (Dui/I- ta) 4-6 7-6 7-5. VOETBAL Halve finale Duitse beker Eintracht Frankfurt-Werder Bremen 2-2 n.v. Wedstrijd wordt in Bremen overge- VOLLEYBAL Oefeninterland man nen Arnhem Nederland-Argentinië 3-0 (15-5 15-10 15- 9) IJSHOCKEY WK Finland 5e speeldag: Zweden-Tsjechoslowakije 2-1 (0-0 1-0 1-1); Verenigde Staten-Zwit- serland 4-2 (3-1 1-0 0-1); Finland-Duits- land 6-0 (0-0 3-0 0-0); Sovjetunie-Canada 5-3 (3-1 0-0 2-2). Stand: Sovjetunie 5-10 (30-9); Zweden 5-8 (22-13); Canada 5-8 (18-13); Finland 5-5 (15-12); Tsjechoslo wakije 5-5 (13-10); Verenigde Staten 5-5 (17-23); Zwitserland 5-0 (7-18); Duitsland 5-0 (9-31). HVB-uitslagen: Ornas 3-Schipluiden 4 6-4, DSO 11-KMD 8 3-1, Marine 4-VCS 4 2-1, 's-Gravenzande 9-Takdler Boys 3 2- 0, Quick Steps 2-Naaldwijk 4 7-2, DSVP 10-Loosduinen 7 2-3, Naaldwijk 6-CWP 4 4-1, Ec-So 3-RAS 2 5-0, KMD 3-Duinoord 3 1-2, Takdier Boys 3-HS Texas/DHB 2 2-2, DSVP 9-Hoekse Boys 6 3-1 (DSVP kamp.), Die Haghe 9-Hoekse Boys 8 1-1, Concordia 4-SEP 4 2-3, Delfia 5-BEC 3 4- 1. Westlandia 16-DHL 9 1-1, OSC 3-Ha- numan 2 3-0, OSC 6-GDCPH 2 7-1, BTC 7-SVH 4 3-2, Bohemen 2-SOA 5 4-1, SOA 2-ADS 2 2-2, SEP 2-RKSVM 4 4-1, SEP 6-BEC 5 0-0, Delfia 6-Naaldwijk 4 3- 3, DHC 5-Oliveo 5 0-0, DHC 8-DWO 5 4- 4, DHC 10-DHL 11 0-10, Delft 4-VELO 5 3-5, Delft 7-HVV 4 2-4, Naaldwijk 6-GDA 10 0-4, OSC 8-PostaJia 3 4-1, OSC 10- REMO 5 1-5, Quick 11-Tonegido 12 3-1, Wilhelmus 5-VDS 2 1-2, Wilhelmus 7- OSC 4 2-3, Quick 5-VUC 8 2-5 (VUC kamp.), Vredenburch 11-Toofan 6 1-1, Vredenburch 13-VCS 9 1-2, HDV 6-HBS 13 1-4, SOA 4-DSO 10 3-3, Trlomph 4- Vogel 4 7-1, NIVO 4-SVS70 3 0-7, Tau rus 6-Lyra 6 6-2, Marathon 2-Wilhelmus 5 6-3. Wassenaar 7-REMO 4 2-1. DHL 6- DWO 6 3-1, DHL 8-Wippolder 7 3-4, Oll- veo 4-Delft 5 3-1, DSO 11-Taurus 4 3-4, DSO 14-Zoetermeer 4 2-3, Concordia 3- DWO 4 1-0, Concordia 6-RKSVM 11 4-5, Laakkwartier 9-Te Werve 3 2-1, Cromvtlet' 4-VCS 6 0-1, Zoetermeer 2-DHL 4 1-0, Qulntus 6-DHL 7 3-5, BMT 3-Groen Wlt'58 6 2-2, Bohemen 5-HOV 5 3-1, Westlandia 17-GSC 2 1-1, Westlandia 19- VCS 8 4-3. Westlandia 20-EOC 3-0 Da mes: Zoetermeer-Vredenburch (beker) 1- 3, GONA-GDS 2-1, Delfla-Den Hoorn 0-2, Westlandla-EOC 0-3, Delfla-Juventas 0-3. Regionale jeugd: VlOS-Olympla 1-2 en SC Feyenoord-RVC 6-1

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9