Barcelona overleeft lel van Juventus ode Ster blijft wonderwel op de been Stefan Edberg kan al naar huis CekLe Coulant lwkmF u Degradatie bedreigt tafeltennisploegen Vergeefs beroep van AC Milan IJsselmeervogels zonder publiek 4a Europa Cup in cijfers UEFA Cup is opnieuw Italiaans onderonsje Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! iNDERDAG 25 APRIL 1991 PAGINA 9 noordpoging ;enote Borg U De Italiaanse |te Loredana Berte ennisser Björn Borg is elfmoordpoging in een lis in Milaan opgeno- i 40-jarige rockzange- 16 februari 1989 in het trad met de Zweed, overdosis aan slaapta- Jenomen. Berte was na gpompen van haar buiten levensgevaar. 1 zijn vrouw tijdens de - b^ee maanden van zijn 'e trainingscampagne eenr ontmoet. operink komt onde verder rORE Jan Sieme- -.Ëft de derde ronde be- IQhet tennistoernooi van re. De Rijnsburger de Mexicaan Herrera emaal 7-6 otto De resultaten kking A: 8-9-16-17-26- rvegetal: 45. Trekking 1-33-46-49. Reservege- pel '77: 7-8-3-9-3-8-8. MONTE CARLO De favoriet Stefan Edberg en de als vierde geplaatste André Agassi kunnen na één partij in Monte Carlo naar het casino of het strand, of gewoon naar huis. Het Amerikaanse buitenbeentje, in outfit en levensbeschouwing, ver loor gisteren in het met bijna twee miljoen gulden gedoteerde tennisevene- ment aan de Franse zuid kust van de Oostenrijker Horst Skoff (0-6 7-6 3-6). Edberg had het zwaar te ver duren tegen zijn landgenoot Magnus Larsson. Te zwaar. Larsson zorgde met 5-7 6-3 7-6 voor een enorme verrassing. Voor aanvang hadden even weinig mensen geld op hem durven zetten als een dag eerder op Björn Borg. Mark Koevermans vergezelde Edberg en Agassi op hun (af- )tocht. De Bergschenhoeker, die dinsdag nog verklaarde blij te zijn met de Fin Paloheimo als volgende tegenstander be treurde die uitspraak snel. Het verschil in beide sets was één doorbraak: 5-7 4-6. Voor het Nederlandse tennis was het al met al een slechte dag. Richard Krajicek vloog er in Singapore uit. De negen tienjarige Hagenaar, dit sei zoen met stip gestegen en daardoor als zevende geplaatst, was in de eerste ronde kans loos tegen de Australiër Jason Stoltenberg: 2-6 2-6. In Barce lona kwam Nicole Jagerman niet verder dan de tweede ronde. Manuela Maleeva ver sperde haar de weg: 5-7 3-6. 1 'WU-* a Meer dan 1200 deelnemers uit 100 landen nemen deel aan de WK tafeltennis. CHIBA De Nederlandse ta feltennisploeg wacht bij de wereldtitelstrijd in Chiba nog altijd op de eerste overwin ning. Het mannenteam leed vanoch tend in het landentoernooi te gen Frankrijk de tweede ne derlaag (0-3). De vrouwen- ploeg incasseerde tegen Roe menie alweer de derde verlies- partij (1-3). Voor beide forma ties dreigt degradatie uit de eerste categorie. Het vrouwen team moet in de resterende wedstrijden tegen Korea (van avond), Japan, Frankrijk (bei de morgen) en de Verenigde Staten (zaterdag) minimaal twee keer winnen om een af gang te voorkomen. Gezien de huidige vorm van Mirjam Hooman-Kloppenburg en Bet- tine Vriesekoop een uiterst lastige opgave. De mannen hebben dezelfde (slechte) vooruitzichten. Bij de vrouwen kampen Hooman en Vriesekoop met een diepe inzinking. De faal- beurt in de openingspartij te gen Zweden (1-3) bleek geen incident. Gistermiddag werd ook van Hongkong, derde bij de vorige titelstrijd, roemloos verloren: 1-3. De twee smaak makers van het recente Top 12-toernooi in Den Bosch wa ren slechts in het dubbelspel redelijk op dreef. Het gerepu teerde duo Po Wa Chai/Tan Lui Chan, de nummers acht en tien van de wereldranglijst, werd in twee games verslagen. Na de mislukte eerste dag klaagde Vriesekoop over een gebrek aan inspiratie en Hooman over een, voor haar traditionele, koude start. Beide kopstukken hadden 's avonds een openhartig gesprek met technisch directeur Jan Vlieg, die het duo een gebrek aan saamhorigheid en motivatie verweet. De onderlinge irrita ties werden uit de weg ge ruimd. ssioperatie "ifley Menzo sr-L^DAM Stanley Menzo lD^yiochtend in Amsterdam 3urch;pperatie aan zijn rechter- ^'«iergaan. De doelman van jhen-^draaide dinsdagavond in -FC, i met Sparta het gewricht 'tepsjS' dat er een daS later wlfc de knie verscheen. „Hij Spjjk veel pijn," verklaarde 30-stfapeut Pim van Dord. kiaaikchten komen deels van ^lijqUe band in zijn knie. Die jpgerekt. Omdat hij door >ONK.ssure toc^ drde a zes we" cs; sótgeschakeld, hebben we ook voor de zekerheid G-ijginie naar de binnenme- n- Qi» kijken". Stanley Menzo Manchester United komt naar Rotterdam MANCHESTER Manchester United heeft de rentree van de Engelse clubs in de internationale evenementen opgefleurd met het bereiken van de finale van de strijd om de Europese beker voor be kerwinnaars. Als verwacht kwam de winnaar van de FA Cup van vorig seizoen op Old Trafford te gen Legia Warschau niet meer in problemen. Na de 3-1 overwinning in Polen volstond de ploeg op eigen veld met 1-1. Dat was meer dan genoeg voor de reis naar Rotterdam. De vraag blijft of en zo ja, hoe, de fans er komen, want de bootmaatschappij en weigeren hen over te varen. Legia verloor na twintig minuten zijn laatste hoop op een sensatio nele ontsnapping. Toen maakte Sharpe 1-0. De thuisclub ging daarna niet meer tot het uiterste. De Poolse tegenstander bleef een afstraffing bespaard. Kowalczyk kon zelfs in de 57e minuut nog voor de gelijkmaker zorgen, 1-1. GENEVE De Commissie van Beroep van de Europese Voetbalunie UEFA heeft gisteren het beroep van AC Mi lan tegen de uitsluiting van één jaar Europees voetbal verworpen. De Italiaanse vereniging kreeg die straf opge legd door de tuchtcommissie naar aanleiding van de on geregeldheden bij de tweede kwartfinale-wedstrijd in de strijd om de Europa Cup I tegen Olympique Marseille. De ploeg van Gullit, Rijkaard en Van Basten weigerde nadat een lichtmast voor enige tijd was uitgevallen terug te ke ren op het veld. Voorzitter Berlusconi van de gestrafte club zei na de twee uur durende bijeenkomst in Geneve de Commissie van Beroep ervan proberen te hebben overtuigen dat zijn spelers in de war waren geraakt. „Na dat het duel was stilgelegd, stormden veel fotografen het veld op. Mijn jongens dachten dat de wedstrijd was afge lopen". ZEIST IJsselmeervogels mag bij de thuiswed strijden van 4 en 18 mei geen publiek toelaten. Die straf heeft de tuchtcommissie amateurvoetbal van de KNVB de zaterdag-eersteklasser opgelegd naar aanleiding van de molestatie van scheids rechter Dragt rond het duel met Katwijk op 30 maart. De tuchtcommissie acht na schriftelijke en mondelinge behandeling bewezen „dat IJssel meervogels er niet alles aan heeft gedaan om de persoonlijke veiligheid van de scheidsrechter te waarborgen". De Spakenburgse voetbalclub kreeg een voorwaardelijke straf van een derde wedstrijd zonder publiek, met een proeftijd van twee jaar. Bovendien draait IJsselmeervogels op voor de kosten van de strafzaak, waarschijnlijk enkele honderden guldens. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 22.55 uur Match, Barend en Van Dorp. 00.05 uur Euro Ski Report, skimagazine. BBC 2, 21.30: Top Gear, automa gazine, 22.00 uur en 00.15 uur Snooker. Duitsland 1, 18.55 uur Sport ex tra. Eintracht Frankfurt-SV Wer- der Bremen. Duitsland 2, 21.00 uur: Sport ex tra, WK Ijshockey Finland-Duits- land. Superchannel, 20.25 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 2, 15.20 uur: Snooker Duitsland 2, 13.45 uur: WK ijs hockey Duitsland-Verenigde Sta- -/ovs Fjbnze correspondent Ed win Winkels) De Catala- 3olnet wl ebben op hun berg- Ajax; f. de Montserrat, HaagZwarte maagd die c F<Uien waakt. De voet- iifv"|s van FC Barcelona haar altijd bedan- partails ze een titel vero- jkenis)- Na gisteravond 'fsm Cruijff zijn spelers zakkevat eerder op bede- vo-oj sturen. De Europa !i2wf van 1991 staat nog indam in de prijzenkast, 'Tl het was al een DenX]er dat Barcelona de recht-m Turijn met een Sse;fe nederlaag van 1-0 '•66-^efde en op 15 mei dhcÏ Kuip tegen Man- "Riinier United mag spe- 3SS-Üaag zullen we afzien," '28-s» bekende kreet onder iios van Barcelona. Dit n zag het er naar uit k*«Jdat niet meer hoefden 'en. Gisteren leden ze zoals ze al jaren niet ndsk meer hadden gedaan. Een ontketend Juventus, vech tend voor haar allerlaatste kans van een mager seizoen, had de twee weken geleden zo oppermachtige Catalanen anderhalf uur lang tegen de touwen. Doelman Zubizarre- ta, die de finale door zijn tweede gele kaart zal moeten missen, voorkwam de knock out. Juventus begon gisteravond, gesteund door 67.000 uitzin nige en ongelooflijk lawaaie rige toeschouwers, zoals FC Barcelona twee weken gele den was geëindigd: een totale overrompeling van de tegen stander, die nauwelijks tijd kreeg adem te halen. In de eerste tien minuten hadden de Italianen al vier redelijke kansen gemist, maar tegelij kertijd hadden ze minimaal zo veel overtredingen ge maakt. Dat laatste was één van de scherpste wapens waarmee de balkunstenaars van Barce lona werden bestreden. Jo- han Cruijff hamert er altijd al op dat de bal beter één dan twee keer kan worden ge raakt. Barca beheerst dat 'one touch'-voetbal als dt beste Engelse ploegen en de tegenstander rest niet veel anders dan achter de zo snel rollende bal aan te hollen. Gisteravond hadden de Cata lanen dat spelsysteem nog harder nodig dan voorheen. Als ze iets te lang de bal bij zich probeerden te houden, kwam een Italiaanse tegen stander al met de noppen vooruit op de kwetsbare en kels af. Kermend Zo lag Goikoetxea al binnen tien seconden kermend op het veld, maar de Zwitserse scheidsrechter Rothlisberger had enige tijd nodig om zijn kaarten te vinden. Uiteinde lijk gingen in die felle eerste helft De Agostini en Marroc- chi voor gelijkwaardige over tredingen op de bon. Zij had den hun opponent al van achteren neergelegd nog voordat die de bal goed en wel had kunnen raken. Voorzitter Nunez van Barce lona deed er al in de rust zijn beklag van. „Wij zijn hier ge komen om voetbal te spelen. Schandalig hoeveel overtre dingen Juventus begaat". Maar dat alles kon niet ver hinderen dat FC Barcelona niet alleen leed onder de Ita liaanse druk, maar ook van de eigen zenuwen. De ploeg van Cruijff leed veel vaker dan gewoonlijk onnodig bal verlies en slechts Koeman en Amor, de centrale mannen in de verdediging en op het middenveld, probeerden eni ge rust in het elftal te bren gen. Ook doelman Zubizarreta probeerde een bijdrage aan die rust te leveren. Maar al na een kwartier slingerde de arbiter hem op de bon voor spelbederf en vanaf dat mo ment wist de Baskische doel man dat hij de finale in Rot terdam zou missen, als zijn ploeg die tenminste zou ha len - want dat was in die woelige beginfase nog lang niet zeker. Even later stond Barcelona zelfs met tien man in het veld. Amor, de talloze over tredingen op zijn achillespees zat, trapte na en kon zich gaan douchen. Veel veran derde er daardoor niet, want Juventus had net daarvoor uit een vrije trap van Baggio Doelman Zubizarreta van Barcelona heeft het lastig dankzij de inbreng van z'n eigen verdedi- qer en de Italiaan Roberto Baggio. a FOTO: EPA 1-0 gescoord en deed nog een als in het uur ervoor, hele- van Cruijff waren allang blij paar stapjes extra. Barcelona maal niet aan gene zijde van dat ze hun doel wonder bo- daarentegen toonde zich, net de middelijn. De mannen ven wonder schoon hielden. DEN HAAG De karakteris tieken van de wedstrijden uil de halve finales van de diver se Europa Cup toernooien zijn EUROPA CUP 1 Rode Ster Belgrado-Bayern MUn- chen 2-2 (1-0). 25. Mihailovic 1-0, 62 Augenthaler 1-1, 67. Bender 1-2, 90 Augenthaler (eigen doel) 2-2 Scheidsrechter: Galler (Zwi). Toe schouwers: 80.000 (uitverkocht). Gele kaart: Strunz (Bayern). Eerste wed strijd: 2-1. Rode Ster in finale. Olympique Maraeille-Spartak Moe kou 2-1 (1-0). 34. Pelé 1-0, 48. Boli 2- 0. 58. Mostovoi (strafschop) 2-1. Scheidsrechter: Hackett (Eng). Toe schouwers: 37.500. Gele kaart: Iva- nov (Sparta). Eerste wedstrijd 3-1. Olympique in finale. EUROPA CUP 2 Juventus-FC Barcelona 1-0 (0-0). 60. Baggio 1-0. Scheidsrechter: Röthlis- berger (Zwi). Toeschouwers: 70.000. Rode kaart: 62. Amor (Barcelona). Gele kaart: Ferrer, Zubizareta, Koe man, Bakero en Goicoechea (allen Barcelona) en Marocchi (Juventus). Eerste wedstrijd 1-3. Barcelona in fi- Mancheater United-Legia Warschau 1-1 (1-0). 20. Sharpe 1-0, 57. Kowalc zyk 1-1. Scheidsrechter: Schmidhu- ber (Dui). Toeschouwers: 44.269. Eer ste wedstrijd: 3-1. Manchester United in finale. UEFA CUP AS Roma-Bröndby IF 2-1 (1-0). 30 Rizzitelli 1-0. 53. Nela (eigen doel) 1- 1, 87. Voller 2-1. Scheidsrechter: So riano Aladren (Spa). Toeschouwers: 58.042. Gele kaart: Desideri (Roma), Jensen. Olsen en Rasmussen (allen Bröndby). Eerste wedstrijd: 0-0. Roma in finale. Inter-Sporting Lissabon 2-0 (2-0). 15. Matthëus (strafschop) 1-0, 38. Klinsmann 2-0. Scheidsrechter: Bi- guet (Fra). Toeschouwers: 70.000. Eerste wedstrijd: 0-0. Inter in finale. tADO Na 25 jaar Joegoslavië weer ropa Cup I-finalist, rtizan Belgrado in talde Rode Ster gis- id het eindstation. treedt de ploeg tegen Olympique Je. De mijlpaal moeizaam tot stand, ihnisch surplus dat Ster in de eerste ijd al demonstreer- •d in Belgrado door jitsers gecompen- loor strijdlust, inzet uitsers scoren altijd in minuut. In Belgrado us Augenthaler maak- de Ster - Bayern Mün- de 90e minuut het be- e doelpunt. De 33-jari- passeerde zijn eigen en schoot Rode Ster in de finale van de Cup I. Door de treffer genthaler eindigde de lit de halve eindstrijd In werd Rode Ster ge- d van een verlenging, ©slaven hadden veer- jen eerder de eerste i in München in winst igezet. Op eigen veld halverwege de twee- tegen dezelfde achter stand aan. Ze bleven wonder wel op de been. Voor Rode Ster liep de wed strijd aanvankelijk ideaal. Mi hailovic gaf de thuisclub in het kolkende Marakana-stadion in de 25e minuut de leiding (1-0). Zijn vrije trap van 35 meter werd van richting veranderd, waardoor doelman Aumann kansloos werd. Tussen de 62e en 67e minuut boog het onver zettelijke Bayern de achter stand om in een verrassende voorsprong. Spelers van Rode Ster vieren feest nadat plaatsing voor de finale is zeker gesteld. FOTO: EPA Doelman Stojanovic liet een vrije trap van Augenthaler door de wijde benen glippen (1-1). De Joegoslaven raakten op slag de kluts kwijt. Ze ver loren de controle over het duel en de Duitsers profiteerden professioneel. Binnen vijf mi nuten bracht Bender met zijn derde Europa Cuptreffer Bay ern aan de leiding (1-2). Vanaf dat moment ontstond er een open wedstrijd met kansen voor beide doelen. Voor Augenthaler. de oudste speler die op zoek was naar zijn derde finale in het Euro pese bekertoernooi voor lands kampioenen, bereikte het zin derende duel in de slotminuut het dramatisch hoogtepunt. Hij passeerde de blunderende doelman Aumann en maakte aan alle Duitse dromen een abrupt einde (2-2). Voor Bay ern dreigt het seizoen een groot fiasco te worden. Zonder Europa Cup, zonder landstitel, zonder nationale beker. Marseille Olympique Marseille maakte de Franse droom van 37.500 enthousiaste supporters in het stadion, van miljoenen fans voor de buis en vooral van Bernard „Monsieur OM" Tapie zelf waar. Na de overwinning in Moskou tegen Spartak (3-1) zegevierde de Franse titelhou der ook voor eigen publiek. Minder overtuigend, dat wel: 2-1. De plaats in de finale van het Europese toernooi der landskampioenen was er niet minder mooi om. MILAAN Voor de tweede achtereenvolgen de keer wordt de finale van het Europa Cup III- toernooi een Italiaanse aangelegenheid. Vorig sei zoen schopten Juventus en Fiorentina elkaar bij kans onder de graszoden. Juventus won de slijtage slag uiteindelijk. Het jaar ervoor kende het evene ment ook al een Italiaanse winnaar. Napoli, nog met Maradona, versloeg Stutt gart in de finale. Inter Milan, momenteel twee de in de nationale competitie, krijgt straks te maken met AS Roma, dat moeizaam won van de Deense verrassing Bröndby. De overwinning van Inter op Sporting Lissabon (2-0) werd al in de openingsfase afge dwongen. Matthaus benutte na een kwartier een strafschop. De Braziliaan Douglas had Bi- anchi onderuit gehaald. De 70.000 toeschouwers in San Siro zagen Klinsmann onge veer twintig minuten later voor 2-0 zorgen. Aan het twee de doelpunt ging een fout van de Joegoslavische doelman Iv- kovic vooraf. Hij liet een schot van Berti van de borst stuiten. Voor Inter betekende de plaat sing voor de eindstrijd een be langrijk succes. In 1972 stond de ploeg voor de laatste keer in de finale van een Europees toernooi. In Rotterdam was Ajax te sterk. AS Roma Rudi Völler schoot AS Roma naar de finale van het toernooi om de UEFA-beker. Drie mi nuten voor tijd maakte de Duitse spits 2-1 tegen Bröndby IF. Met zijn treffer op slag van tijd voorkwam Völler de sen sationele doortocht van de club uit Kopenhagen. Nooit eerder speelde een Deense ploeg de eindstrijd van een Europees bekertoernooi. Met 1-1 zou de ploeg van Morten Olsen het mirakel hebben ver wezenlijkt. De eerste wedstrijd eindigde in 0-0. Rizzitelli opende in het olympisch Sta dion van Rome, waar 58.042 toeschouwers voor een recette van drie miljoen gulden zorg den, de score. Dat doelpunt was een domper voor Brönd by, dat met brutaal aanvallend spel het eerste half uur had gedomineerd. Het werd in de 53ste minuut verdiend 1-1 door een eigen doelpunt van Comi. Bröndby verdedigde deze stand met alle macht. Drie minuten voor tijd ontnam Völler de Denen hun illusie. Hij was weer fit na een inactieve periode door een spierscheuring.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9