Explosieve toename inbraken in politiedistrict Alkemade m ii H 3 JOUR NAAL 3S Politiebond huldigt jubilarissen Alphense parochie helpt geloofsgenoten in Polen Robots en computers beheersen gecontroleerde chaos bij Siemens 0 si, LEIDEN OMGEVING tttidóaQowuvnt DONDERDAG 25 APRIL 1991 P, Omroep Nieuwkoop moet steun zoeken NIEUWKOOP De Stichting Loka le Omroep Nieuwkoop (SLON) doet er goed aan zich aan te sluiten bij de landelijke organisatie OLON. Daar naast moet de SLON met adverten ties vrijwilligers gaan zoeken. Die suggesties werden gisteren ge daan tijdens de vergadering van de welzijnsraad. Wethouder A. de Brou wer zei dat hij de SLON ook aange raden had met meer gegevens te ko men qua exploitatie-opzet en perso nele bezetting. Volgens De Brouwer zou het ook goed zijn als de SLON contact opneemt met de lokale om roep Alphen die inmiddels enige er varing heeft. Sluipverkeer Leimuiden moet achter aansluiten LEIMUIDEN Bij een verkeerscontrole op de Tolbrug bij Leimuiden was het aantal verkeer- sovertreders zo groot dat de politie ervan af zag bekeuringen uit te delen. In plaats daarvan werden automobilisten die vanaf de provinciale weg in de richting Nieuw Vennep een sluiproute namen terug gestuurd. De controle werd gistermorgen tij dens de ochtendspits ge houden. NOORDWIJK Vier jubilarissen zijn gisteravond gehuldigd op de voorjaarsvergadering van de afdeling Katwijk-Noordwijk van de Algemeen Christelijke Politiebond (ACP). C. Baljeu en J. Ouwehand zijn beiden 40 jaar lid van het CNV waarbij de ACP is aangesloten. J. Braaksma en C. Masclé die konden bogen op een 25-jarig lidmaatschap. De jubilarissen kregen elk het gouden CNV-insigne met voor de de veteranen Baljeu en Ouwehand een lauwertak. BROMFIETSSTER TEN VAL TER AAR Een 20-ja- rige vrouw uit Ter Aar is gisteren gewond ge raakt toen zij op het Oude Kerkpad ten val kwam met haar brom mer. De valpartij werd veroorzaakt door een hond die plosteling overstak. De Ter Aarse, die aan het Oude Kerk pad woont, is met ver wondingen aan nek en benen naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden gebracht. De ei genaar van de hond is achterhaald en heeft een proces-verbaal ge kregen. Betrapt ALPHEN AAN DEN RIJN De politie van Alphen heeft vannacht drie dieven aange houden. Het trio, 17, 18 en 22 iaar oud was bezig op een parkeerplaats bij een flat aan de Cederstraat. Twee van hen hadden een auto opengebro ken en waren bezig de radio te verwijderen. De derde stond op de uitkijk. Inbrekers in winkel HILLEGOM Si- garetten en parfums zijn in de nacht van dinsdag op woens dag gestolen uit een winkel aan de Hoofdstraat in Hil- legom. Een ruit werd uit de deur gehaald. De waarde van de buit is 7.500 gulden. Uit een be drijf aan de Van Meerbeekstraat werd in dezelfde nacht een fax gesto len. Een deur aan de achterzijde werd geforceerd. Kunstprijsvraag in Nieuwkoop NIEUWKOOP Er komt een kunstprijs- vraag in Nieuwkoop waarmee plaatselijke kunstenaars de kans krijgen hun werk aan te bieden. De prijsvraag zou moeten samenval len met de welzijnsmarkt. Dat werd gisteren geopperd tijdens de vergadering van de wel zijnsraad. De leden daarvan waren het ero ver eens dat het geen goed idee was eem werk van kunstenares Oudshoorn aan te ko pen voor 35.000 gulden. J. Hora Siccama (VVD) vroeg zich af hoe dit werk ingeschat is. Het zou toch getaxeerd moeten worden, aldus Hora Siccama. De voorzitter, wethou der A. de Brouwer merkte op dat het beter is ook andere kunstenaars een kans te geven door een prijsvraag uit te schrijven. „Welk bedrag en op welke manier getoetst zal wor den is nog ter discussie", aldus de voorzitter. ALKEMADE De aan pak van woninginbraken en vandalisme. Dat is de eerste prioriteit voor de Rijkspolitie Alkemade die naast die gemeente ook de kernen Rijnsaterwoude en Leimuiden in haar werk gebied heeft. Vooral het aantal inbraken in wonin gen groeide explosief. Dat zegt rayoncommandant F. van der Ploeg van de rijkspoli tie Alkemade bij het verschij nen van het jaarverslag van 1990. Terwijl er in 1989 nog 41 keer aangifte in het hele werkgebied werd gedaan, be liep dat aantal in 1990 alleen al in Alkemade 76. In Leimuiden steeg het aantal inbraken in huizen van 32 naar 49. Van der Ploeg constateert echter ook dat de inwoners van de dorpen steeds alerter worden. Diverse inbrekers werden op heterdaad betrapt. Een ander gevolg van de golf inbraken is dat steeds meer mensen voor goed hang- en sluitwerk zor gen. Overigens constateert de poli tie de laatste weken een nieu we inbraakgolf. „Het lijkt of dezelfde groep daders van vo rig jaar weer bezig is". Over die eerder aangehouden ver dachten zegt Van der Ploeg dat het ging om elders in Eu ropa geronselde criminelen, die tijdelijk in Amsterdam verbleven. „Bij ons bestaat de indruk dat het ging om een in ternationaal georganiseerde groep mensen". Het totaal aantal inbraken, dus inclusief bedrijven en dergelij ke, in het werkgebied van de rijkspolitie Alkemade beliep vorig jaar 138 (83 in 1989). In Leimuiden was dat aantal 71 (48 in 1989) en in Rijnsater woude 12 (6 in 1989). Het aantal auto-inbraken daal de iets in Alkemade, van 91 naar 82 aangiftes. In Leimui den en Rijnsaterwoude steeg dat juist, van 17 tot 39. Van elf procent van alle aan gegeven misdrijven heeft de politie de dader opgespoord. In 1989 werd nog 13,4 procent van de misdrijven opgelost. Een moordaanslag op een in woner van Oude Wetering kon ondanks een grootschalig politieonderzoek niet leiden tot aanhouding van de dader. Datzelfde gold voor een in juni vorig jaar gepleegde bomaan slag op een inwoner van Rot terdam die in een auto op de rijksweg A4 zat. Vijfmaal verleende de politie vorig jaar bescherming aan ge meentewerkers, die prikkel draadversperringen op het Veenderpolderkadepad in Roelofarendsveen, moesten verwijderen. Het aantal loos alarmmeldingen steeg vorig jaar onrustbarend tot 133 keer. Dit kostte de politie evenzo veel manuren. Volgens rayon commandant Van der Ploeg heeft vals alarm vaak te ma ken met bepaalde weersom standigheden, met name on weer en harde wind. Het aantal verkeersongevallen bedroeg vorig jaar in Alkema de 252, in Leimuiden 122 en in Rijnsaterwoude 16 (in 1989 resp.: 259, 112 en 25). In 31 ge vallen was sprake van per soonlijk letsel, waarbij drie maal een dode te betreuren viel (in 1989: 60 keer letsel, waarvan 1 dode). Het aantal verkeersmisdrijven was vorig jaar bijna gelijk aan het jaar ervoor. Het aantal verkeers overtredingen week vorig jaar weinig af van het jaar ervoor. Vooral op snelheid en rijden door rood licht werd in 1990 intensief gecontroleerd nabij de verschillende oversteek plaatsen op de Alkemadelaan. Vijfennegentig bekeuringen werden alleen al op de Alke madelaan uitgeschreven we gens rijden door rood licht (68 in 1989. Kindertheater Pardoes op koninginnedag ZOETERWOUDE Het Zoe- terwoudse kindertheater Par does brengt op Koninginnedag het stuk 'Muziek uit de gol ven'. De voorstelling begint om 15.00 uur in Óns Huis aan het Kosterspad. Een meisje, Noeka, moet weer eens veel te vroeg naar bed. Het verhaaltje voor het slapen gaan gaat over in een droom. Haar bed wordt een boot. Ze komen aan bij een eiland, waar een professor bezig is met prachtige uitvindingen. Door een bericht uit zee gaan Noeka en haar knuffel naar de koning van de zee 'Neptorus' om hem te helpen. Pardoes bestaat zes jaar. De theatergroep bestaat uit Agnes Zwarts, Corry Wouters, Lia Groen, Elly Wolvers, Joke Weerdenburg, Sanne Spaas, Jakkus van der Salm en Rob Spaas. Gerard Wolvers maakt de stukken voor Pardoes. Groen licht voor Siemens ZOETERMEER Met een druk op de knop heeft Prins Claus vanmorgen in Zoeter- meer zowel letterlijk als fi guurlijk het licht op groen gezet voor de ingebruikne ming van het Siemens Be drijvencentrum in Zoeter- meer. Alle bedrijfsafdelingen van Siemens Nederland, met uitzondering van die van de de Medische Techniek, zijn in het gebouwencomplex op het industrieterrein Brinkha- ge ondergebracht. Ook de dependances in Woerden en de Haagse Binckhorst zijn in het geheel verhuisd naar Zoetermeer. Het bedrijven centrum beschikt over een, zelfs voor het Siemens con cern uniek, geavanceerd ma gazijn, van waaruit volledig elektronisch de goederen worden gedistribueerd. In to taal beschikt Siemens in Zoe termeer over een vloerop pervlak van bij 48.000 vier kante meter. Er werken cir ca achthonderd mensen. ALPHEN AAN DEN RIJN Een parochie band: dat is de beste om schrijving voor de relatie die de Bonifacius parochie in Alphen onderhoudt met de parochie van Moe der Gods in de Poolse stad Warschau. Al geruime tijd bouwen de pa rochianen van de parochie Moeder Gods aan een nieuwe kerk. De bestaande kerk is veel te klein geworden. Daar bij kregen de Poolse katholie ken geldelijke steun van de Bonifacius parochie. De in 1990 binnen de Alphense paro chie opgerichte commissie Po len heeft nu het initiatief ge nomen voor verdere acties. Een van deze acties is het bij elkaar brengen van levens middelen voor de keuken van de Poolse parochie. De pastoor van deze parochie wil zijn pa rochianen helpen bij al het pro deo werk dat zij verrichten aan de bouw van de nieuwe kerk. De pastoor wil deze hulp bieden in de vorm van gratis maaltijden uit de parochiekeu ken. Hoewel er in Polen steeds meer te koop is, zijn de meeste levensmiddelen voor de gewo ne man niet te betalen. Voor deze mensen is een keuken waar men een gratis maal kan krijgen dan ook een grandioos iets en het betekent voor het gezin een enorme ontlasting. Daarnaast willen de Alphense parochianen voedselpakketten samenstellen voor de grote ge zinnen en de bejaarden binnen de parochie in Warschau. Het plan is deze goederen be gin mei naar Warschau te ver voeren. Daarbij heeft de com missie Polen steun nodig. Ge vraagd wordt om hulp in de vorm van voedselpakketten met soep, koffie, thee, cacao, chocolade, melkpoeder, haver mout, pindakaas en babyvoe ding. De pakketten kunnen worden opgehaald. Daarvoor is een telefoontje nodig met nummer 93240 of 94405 (na zes uur 's avonds). Mensen die lie ver geld willen bijdragen kun nen dat doen via het reke ningnummer 30.16.07.621 van de Rabobank ten name van de commissie Polen. Villa's beschermd De villa's aan de Oudhoornseweg 170, 172 en 174 (foto) en de Nuovaweg 1-1a in Alphen aan den Rijn krijgen bescherming De gemeente Alphen wil dat bereiken door een nieuw bestemmingsplan voor de Oudhoornseweg te maken. De landhuizen, die zo n 100 iaar oud zijn zijn volgens de gemeente van beeldbepalende betekenis voor het aanzien van dit deel van Alphen. Enkele villa s zijn nu vogelvrij. In het bestemmingsplan Ridderveld I zijn ze wegbestemd of aangewezen voor industriële ontwikkelingen. Een ander deel van de huizen heeft wel een woonbestemming, maar verbouwen of aanpassen is niet verboden. Opzet van het nieuwe bestemmings plan is het behoud van de momenteel in het gebied aanwezige architectonische en stedebouwkundige kwaliteit.^ VAN ^00RT FUTURISTISCH MAGAZIJN VERSTELT EIGEN MENSEN ZOETERMEER Een elektronicagigant als Sie mens zou natuurlijk geen knip voor de neus waard zijn, als het in eigen huis niet volledig gebruik zou maken van de wonderen der techniek. Dat het Be drijvencentrum Zoeter meer van Siemens echter de voorraadbeheersing van het centrale magazijn op een dergelijk rigoureu ze manier zou automatise ren, dat gisteren alle aan vragen voor onderdelen op een ochtendje erdoor heen werden gehaald, had zelfs Henk Louwman, hoofd magazijn niet kun nen vermoeden. „Het is echt onvoorstelbaar", laat hij meermalen horen. Als iemand die op het gebied van elektronische vernuftigheden toch iets gewend moet zijn dit na enkele maanden nog steeds zegt, moet het wel heel bijzon der zijn. Om Prins Claus van morgen toch nog iets te kunnen laten zien van de computerge stuurde robots, heeft Louwman de opdrachten maar even vast gehouden totdat zijn hoge gast zijn afdeling bezoekt. Wie denkt dat de 30.000 maga- zijnbakken met in totaal zo'n slordige 56.000 onderdelen voor de circa 900 verschillende pro- dukten die Siemens vervaar digt, keurig netjes gerang schikt, voorzien van labels in schappen liggen opgestapeld, soort bij soort, komt bedrogen uit. „Er heerst hier een gecon troleerde chaos. De bakken hebben geen vaste plaats in het magazijn. Ze worden neergezet op een plek waar op dat mo ment toevallig plaats is", zegt ir. P. Carrière, lid van de raad van bestuur van Siemens. Lange wachttijden dus, zodra er ook maar eén onderdeeltje nodig is? „Integendeel, elk onderdeel kan bij wijze van spreken praktisch één uur voor de mon tage worden aangevraagd. De computer kiest een plaats voor de magazijnbak via een pro gramma dat optimaal gebruik maakt van de ruimte. Waar die bakken uiteindelijk terecht ko men weten wij niet en dat wil len we ook helemaal niet we ten. Als de computer ze maar weer kan vinden". De bakken worden na aflevering van de robot via een rollenbank auto matisch naar de orderverza melplaatsen getransporteerd, waar terminals staan opgesteld. Pas daar komt de mens erbij kijken: hij controleert of er in de bakken nog precies het aan tal onderdelen ligt dat er vol gens de computer zou moeten zijn. Op deze wijze bespaart het bedrijf zich het eenmaal per jaar inventariseren van de voorraad, waar anders 500 tot 600 manuren in zou gaan zit ten. Het magazijn heeft geen schap pen. Het lijkt op een oerwoud van metalen staven. In plaats van 15.000 vierkante meter ma gazijnruimte, is nu nog slechts 4.500 vierkante meter nodig. „Het computersysteem is door Siemens zelf ontwikkeld", zegt Siemens-voorlichter B. Bos trots. „Momenteel bouwen we een dergelijk magazijn voor Quelle, de Duitse Wehkamp". In de Siemens organisatie zelf is een soortgeleijk magazijn in het Duitse Regensburg in ge bruik, maar daar concentreert men zich op slechts een paar onderdelen. In Zoetermeer heeft men gewoon alles. Jazzgym De jazz-gymnasten van de Zoeterwoudae turnvereni ging Meerburg geven mor genavond een demonstratie in de Eendenkooi. Aanvang 19.30 uur. Het gaat om de generale repetitie voor de voorronde voor het nationaal kampioenschap, zaterdag in Den Haag. De demonstratie in de Eendenkooi krijgt extra allure omdat ook Quintus uit Kwintsheul present is even als een groep van de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding. De gasten ko men naar Zoeterwoude om dat Meerburgtrainster Tanja Husselman tevens aan Quin tus en de Haagse Academie is verbonden. Toegang tot de demonstratie kost een gulden voor de jeugd en twee gulden voor volwasse nen. Kranten De leden van drumfanfare de Rijntamboers halen zaterdag weer oud papier en vodden op in Zoeterwoude Rijndijk. De opberngst komt ten goe de aan de verenigingskas. Oud papier moet gebundeld in zakken of dozen worden aangeboden. De ophaal- ploeg gaat vanaf 9.30 uur op pad. Stroopwafels De actievoerders voor het Italiaanse kindertehuis Casa Materna gaan zaterdag op pad om in Zoeterwoude- dorp stroopwafels te verko pen. De verkoop begint om 9.30 uur. Afgelopen zaterdag is de verkoop ai gestart aan de Hoge Rijndijk, Weipoort, Vrouwenweg en Vliet. De op brengst van de aktie komt ten goede aan het werkkamp in het kindertehuis Casa Ma terna in Napels. Dit jaar ver trekt op vrijdag 19 juli een groep van twintig jongeren naar Italië. Gedurende twee weken verrichten zij onder houdswerkzaamheden aan het kindertehuis. Mime Mimespeler Rob van Houten en marionettenman Feike Boschma brengen hun pro gramma „On the road" za terdagavond in Muzenhof Leiderdorp. De voorstelling biedt veel normale absurde zaken, zoals een treinreiziger die wordt lastig gevallen, een luidruchtige badgast, reigers met credit cards en gebak ken vogels in straalmotoren. Aanvang kwart over acht, entree f12,50 Straattekenen in het Gat van Palace In Noordwijk wordt zaterdag voor kinderen tot en met 12 jaar straattekenen georgani seerd. De organisatie is in handen van de Oranjevereni ging. Er wordt begonnen om twee uur. Ringrijden Op de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk vindt zaterdagmiddag het zogenaamde ringrijden met voorbespannen paarden plaats. Vanaf twee uur zijn belangstellenden welkom. Het ringrijden wordt georga niseerd door de Oranjever eniging. Mozaïek In Noordwijkorhout wordt zaterdag de jaarlijkse bloe- menmozaïekwedstrijd ge houden. Afhankelijk van het weer zullen de mozaïeken een week lang te bewonde ren zijn. Een route is gratis bij de plaatselijke VVV, He renweg 14, af te halen. De prijsuitreiking heeft op 30 april om half zes plaats in de Schelft. Expositie Gemengde technieken door Pieternel Karstanje en kera miek door Ingrid Thies zijn in de STAA-galerie aan Prinses Irenelaan 88 in Alphen aan den Rijn te zien vanaf 27 april tot en met 23 mei. De expositie wordt zaterdag om drie uur geopend door twee leden van de Afrikaanse mu ziekgroep DJOUBA. De gale rie is geopend van woensdag tot en met zaterdag van twaalf tot vijf uur en vrijdag avond van zes tot negen uur. Orgelbespeling Het orgel in de Hervormde Kerk in Koudekerk aan den Rijn wordt zaterdagavond bespeeld door Jaap Kroon- enburg, organist van de Gro te Kerk in Maassluis. Op zijn programma staan onder an der koraalbewerkingen van zijn leermeester Feike Asma, werken van Paul Chr. van Westering en enkele weinig gehoorde composities van Alexandre Guilmant. Het or gelconcert begint om acht uur. De Vereniging van Postze gelverzamelaars Noordwijk houdt zaterdag in hotel-res taurant Royal aan de Voor straat een postzegelruildag. Men kan van elf tot vijf uur terecht. Toegang kost f1, de jeugd moet f0,50 betalen. Hardrock De band Destination treedt zaterdagavond op in har- drockcentrum Scum aan de Helmbergweg in Katwijk. De groep speelt hardrock en brengt voornamelijk num mers van Bon Jovi, Iron Mai den en Dio. De zaal gaat om acht uur open. Toegang kost f2,50. Midnight Flyer De groep Midnight Flyer, winnaar van KRO's Country Town Workshop, treedt za terdag op in De Schelft in Noordwijkorhout. Op uitno diging van de stichting Country Music Promotion Rijn- en Bollenstreek zal de uit de regio Eindhoven af komstige groep vanaf negen uur te beluisteren zijn. De toegang tot de Schelft aan de Maandagsewetering be draagt f10 per persoon. In formatie: 01719-17801. Bloemen Kinderen die op koninginne dag meedoen aan het kin dercorso in Voorhout kun nen maandag gratis bloemen afhalen op het Oosthout plein. Dat kan tussen vier en zes uur. BERNARDUS WINT SCHOOL VOETBAL ZOETERWOUDE De Bernardusschool is gisteren als grote overwinnaar uit de bus gekomen bij het Zoeterwouds school voetbalkampioenschap. Zowel bij de jongens-A als de meisjes-A waren de scholieren van de Hoge Rijndijk nummer één. In beide gevallen moest de Westwoudschool genoegen nemen met de tweede plaats. Bij de jongens-B zegevierde Corbulo-2 terwijl bij de meisjes-B de Westwoudschool zegevierde. Traditiegetrouw was de organisatie in handen van de jeugdcommissie van SJZ. Het toernooi vond plaats in het geheel van de festiviteiten van Koninginnedag. Op sportpark Haasbroek waren de jongens en meisjes van de vier Zoeterwoudse basisscholen present om de eer van hun school hoog te houden. Voor een uitgebrek ook voor de kornet A raadplege men „Ur*- tis wekelijkse bijlag^ A krant. levai LEIDEN LUXOR (St*Y°!g tel. 071-121239): Lookfbel too (al)); 19.00, 21.15, dat i STUDIO (Steenstraat 39) de 2 Sleeping with the entiLnr 21.15. Three men and (al); 19.00, 21.15. wo. ot,5ee vana (12); 20.00. Dancsfltiel (12): 20.00. Silence of tien bo 18.45, 21.15. wo. ook H(Vaar les, de film, het geknrf,p lamp; wo. 14.30. TRIL A, straat 31, tel.071-12387^ 001 Bergerac (al); 19.00. ÏJ zei (Haarlemmerstraat 52fisen 125414): Pruimenbloiten v jar. t ook 20.00. ALPHEN AAN DEN RUI NEMA (Van Boetzelaer 01720-20800): too (12); 18.45, Silence the lambs wo. ook 13.30. Sleepli enemy (al); 18.45, 21' 16.15. Kleine zeemeeri 14.00. Dances with 20.30. wo. ook 13.30. Look Vhy-ys 5, 21.30. wfl ambs (I2);i-^V on cij 'I VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. The Witches (al); wo. Vere(al); ma. t/m do. cards from the Edge (al) 20.15. Kindergarten C 15.45. k KINDERVOORSTELLING I alone, wo. 14.00. Da klsT" min; wo. 14.00, 15.45. DEN HAAG ASTA: 1 tan 3463500): Sleeping wilt (al); 14.00. 18.45, 21.30 Dances with wolves JK - 20.15. ASTA 3: Kindfclolp m it» Ad oi 3471656): Greencard snac 18.45, 21.30. BABYL0|__ nings (al); 14.00, 18.45, !eno BYLON 3: The griften gi 18.45, 21.30. CINEACuvp 20, tel. 3630637): SiU"vc Lambs (16); 14.00. IlingS CINEAC 2: Look who'. Ts (al); 14.00, 18.45, 21.00.. The Russia house (al); CglC ma. di. do. ook 14.00. Scl LE 1 (Carnegielaan, te w_, Dances with wolves Wd' 20.30. METROPOLE 2iet ther (16); 14.00, 20.15. LE 3: Eline Vere (al); l11 Lt 21.30. METROPOLE 4fen of the Lambs (16); I8.4}er di. ook 14.00. METRO' sery (12); 14.00, IS^Cte ODEON 1 (Herengra 3462400): Look who.s (al); 13.45, 18.45, 21.30.. A Nightmare on Elmst 18.45, 21.30. ma. di. diW ODEON 3: The RookiMb 18.45, 21.30. ODEOKa men and a little ladyKtfl 18.45, 21.30. HAAGSgp Zaal 1: An angel at my I Zaal 2: Le Mari de I 19.30. Zaal 3: Les nuits| Lune; ma. 19.30, 21.4 vert; di. 9.30, 21.45. L'| ami; wo. 19.30, 21.4 avontures de Reinette do. 19.30, 21.45. KINDERVOORSTELLING AC 3: Ducktales; TROPOLE 4: DucktaleJ ODEON 2: Teenage I wo. 13.45. APOTHEKEN - diensten van de apothel gio Leiden worden door de apotheken die o| dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZEN LEIDEN Ong| elke dag Academisch 2 halve van dinsdag 13.001 dag 13.00 u. (Diaconess nieken tel 155543, afdelC 175639) en van vrijdag! zaterdag 13.00 u. (Elisr huis). De Gpneeskundige Dit^ol verhuisd van de Roode* N in Leiden naar de Cl 18a in Leiden. VERENIGING BESCHE GEBOREN KIND Hul ale rai |T ifd ongewenste zwangerschi der en kind. Bel tel. 071- 897762; 033-620244 (dit mer is dag en nacht bei CENTRALE REGISTRA" OPVANG (Koornbrugsti EK Leiden, tel 254810 over en aanmelden vo vang in Leiden. Geopen dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE MELDPUNT LEIDEN steeg 10. Ma. t/m vr. te reikbaar van 10.00 tot 1|T 120903. Spreekuur ma. en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINK disch Adviesbureau, L steeg 10, tel. 130775; aW tingen: alleen op afspraf bureau: di. en do. 18.30_ ling vreemdelingenrecl' en do. 18.30-20.30, at& vr. 10-12. SOS Telefonische Hul|| den e.o. Voor mens tot mens. Vertroui nacht bereikbaar. Tele achterop de telefoon 125202). BUREAU VOOR RECHWL Herengracht 50, Leldenu* u 01720-72611 Alphen aCl Spreekuren volgens afsp- K DIERENHULP- EN Al 0. DIENST Hulpverlenln Leiderdorp, Oegstgeesï ae Valkenburg, Voorschotflfdw en Zoeterwoude. Tel. 07; BURGERRAADSLIEDEN brugsteeg 2, tel. 143l7aar ren). Spreekuren ma., go, 11.00-12.00 u., do. 18.3C GEZINSVERZORGING »el gezinsverzorging Leiden.at i hulp voor bejaarden e t zieken en gezinsverzoë15 brandtstraat 17, tel. 149".er vr. 9.00-10 00 u. en 13^,or KINDER- EN JONGERE" Dagelijks geopend vime 20.00 uur. Het numi»n 120611. MAATSCHAPPELIJK WP1^ ting Maatschappelijk W gracht 1b, spreekuur i 9.00-10.00 en volgens t 142144. Gezondheidscer. wijk, spreekuur ma. 11izinj do. 14.00-15.00, tel. 2l2tlitie heldscentrum Stevenshc^y n; do. 10.00-11.00, tel. 31' Noord: Herensingel 53 ma. t/m vr. 9.00-10.00 1 Sector Zuid: Morsweg 8n ma. t/m vr. 9.00-10.0 spraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappt geval van directe 's nachts en in het weekPP x baar onder nummer: 06* jo: MELDLIJN AGRESSIE feter NATIE HOMOSEXUALIT js v, 221008. zo. 20-24. T„ RAAD VAN ARBEID K1} 306, Leiden, tel 071-899!^ geopend ma. t/m vr. 9-Hukb Telefonische Informatie inte bijslag: 8-12 u. or ink

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12