Oss Rijnsburgse Boys verliest topduel John van Loen piekert niet over vertrek arta blijft Ajax gedienstig in schamel ATP-puntje Björn Borg Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CcidócSouocmt WOENSDAG 24 APRIL 1991 PAGINA 7 jool gaat pa weer in j Arsenal en Liverpool I voornemens de Engelse een spannend slot te be- c jiverpool versloeg gisteren u% publiek Crystal palace ld met 3-0. Koploper Arse- jlzelfdertijd geen krimp en I2het nog drie wedstrijden te ^oorsprong van drie punten 1Jfcege op Queens Park Ran- TLiverpool boekte op An- 83 in ieder geval al een suc- 20fe vorm van Europees voet- tweede overwinning onder Jan de nieuwe manager i2ouness was voldoende voor 11$ in het UEFA-bekertoer- John van den Brom tekent voor leven ARNHEM John van den Brom heeft na zestien maanden onderhan delen gisteren eindelijk zijn handte kening gezet onder een levenslange (zestienjarige) verbintenis met eredi visieclub Vitesse. Beide partijen wa ren eerder al tot volledige overeen stemming gekomen. Van den Brom blijft zolang hij het fysiek aankan voetballen. Na zijn aktieve loopbaan wordt hij opgenomen in de trainers staf. De middenvelder strijkt zestien jaar een „normaal" salaris op. Na af loop van de verbintenis volgt nog een uitgesmeerde nabetaling. Een Neder landse club moet voor een eventuele transfer drie miljoen gulden betalen, buitenlandse gegadigden moeten het dubbele neertellen. Extra kans volleybalploeg LAUSANNE Nederland mag in mei 1992 één van de drie pré-olympische toernooien volleybal voor mannen hou den. Sportpaleis Ahoy' in Rotterdam is de locatie. De andere toernooien zijn in Frankrijk en Japan. Gevolg is, dat de nationale ploeg (die gisteravond een oe fenduel tegen Argentinië met 3-0 won) twee kansen krijgt zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Barcelo na. De eerste gelegenheid doet zich voor in september van dit jaar, tijdens de Eu ropese titelstrijd in Duitsland. Mocht dat niet lukken, dan moet het Pré-Olympi sche toernooi (POT) worden gewonnen. De Italiaan Andrea Zorzi werd door de wereldvolleybalbond FIVB uitgeroepen tot beste speler van 1990. Bij de vrou wen ging de titel naar Irina Parkhomts- joek uit de Sovjetunie. Tafeltennisteams starten met verlies CHIBA De Nederlandse tafeltennisploegen maakten op de openingsdag van de wereldtitelstrijd in het Japanse Chiba aller minst een uitgeslapen indruk. Zowel het vrouwen- als het man- nenteam begon vanochtend het landentoernooi met een neder laag. Respectievelijk Zweden (3-1) en Duitsland (3-2) bleken tij dens de eerste sessie te sterk. De nederlaag van de vrouwen- ploeg, die zoals gebruikelijk werd gevormd door Mirjam Hoom- an-Kloppenburg en Bettine Vriesekoop, was een onaangename verrassing. Zweden behoort in groep B tot de degradatiekandi daten. De nederlaag van de mannen tegen het gerenommeerde Duitsland was min of meer ingecalculeerd, maar achteraf gezien onnodig. Het Oranje-trio, bestaande uit Paul Haldan, Danny Heister en Trinko Keen, verzuimde tijdens het enerverende duel enkele goede winstkansen te benutten. In de wedstrijd te gen Zweden, twee jaar geleden bij het WK in Dortmund achtste, bleef met name Mirjam Hooman ver onder haar normale ni veau. De glorieuze winnares van het Top 12-toernooi acteerde verkrampt en kwam geen moment in het juiste ritme. Hooman verloor in twee games van zowel Pernilla Pettersson als Asa Svensson, de nummers 25 en 26 van de Europese ranglijst. NAC gunt Graafschap bijna nu al feest DEN HAAG De Graaf- schap kan zaterdag, thuis te gen Helmond Sport, kampioen van de eerste divisie worden. Een gelijkspel is genoeg. De Ach terhoekers vergrootten gisteravond hun voorsprong op NAC tot tien punten, met nog vijf wedstrijden te spelen. De Graafschap won met 3-1 bij Haarlem, NAC speelde in Zwol le gelijk tegen de plaatselijke FC: 1- 1 Eigenlijk mag De Graafschap, 33 duels ongeslagen, zich al officieus kampioen noemen. NAC kan in punten nog gelijk komen en moet een verschil van vijftien doelpun ten goedmaken. Het scheelde wei nig, of de club van trainer Kiste- maker had de titel gisteren in Haarlem gepakt. Dat kwam omdat NAC bijna verloor. Drie minuten voor tijd vlakte invaller Van Gils de achterstand van 1-0 uit. BW Dtn Bosch Helmond Sport 1-3 (1-2): 30 Weijers 0-1. 33 Van der Borgt 1-1. 43 Weijers 1-2. 87 Weners 1-3 Scheidsrechter Luyten. Toeschou wers 700 Gele kaart De Gier en Broeken (Den Bosch). Heister (Helmond Sport) Haarlem-De Graafschap 1-1 (1-1): 28 Van Roon 1-0. 34 Xruvs 1-1. 48 Hofstede 1-2. 87 Leeuwerik 1-3. 90 Hofstede 1-4 Scheidsrechter Schaap Toe schouwers: 849 Rode kaart: 36. Brian Tevreden (Haarlem) Gele kaart: Ten Hag en Matlhaei (De Graafschap). De commissie u Dep van de KNVB 252^ Gheorghe 63c gisteren vrijge- naar aanleiding rode kaart in de happelijke wed- Jen KV Mechelen. 45.} 46.0(ssie achtte, in tegen- 7®§)t de tuchtcomissie, 1640 0nen ^at R°emeen 490pl tegen de Belgische 56.2 doorgebroken tegen- I83.0hderuit had gehaald. ^&ak van de beroeps- 9gi, die zich baseerde 900?SV aangedragen te- 32.#lden, betekent dat 125 5( ten onrechte twee ^^schorst is geweest. 930 optie daarvoor is niet 920fachten, aldus een 74%der van de KNVB. 50X 73 0 LEIDEN Quick Boys heeft gisteravond in de strijd om de afdelingsbe ker met 2-1 gewonnen van Rijnsburgse Boys. De Katwijkers plaatsten zich hiermee voor de halve fi nale. De andere ploegen die zich bij de laatste vier schaarden zijn Noord wijk (na strafschoppen tegen Katwijk) en ARC (3-1 winst tegen UDWS. KRV plaatste zich zaterdag al ten koste van RCL. De halve finales zijn op dins dag 7 mei. Rijnsburgse Boys - Quick Boys 1-2 (0-1) Quick Boys was met tweede team, aangevuld met Fred Kanbier en Martin Rog, naar Rijnsburg gekomen voor de strijd om de afdelingsbeker. Ook de thuisploeg was niet volledig, Ron Carli, Hennie Koet en Huug Aandewiel, ont braken. De op papier zo aardi ge wedstrijd verloor daardoor veel van zijn waarde. In de eerste helft werd er door beide ploegen zeer chaotisch ge speeld. Quick Boys opende na tien minuten de score via Mar cel Harteveld: 0-1. De thuis ploeg probeerde voor rust nog wel de gelijkmaker te forceren maar verder dan een kans voor Edwin Hermes kwam men niet. Na rust werd het spel wat aantrekkelijker. Rijnsburgse Boys zocht mas saal de aanval en de Katwij kers kwamen onder druk te staan. Na twintig minuten ver ruimde Jan Jeroen Schaap met een schitterende lob de marge voor de blauwwitten: 0- 2. Het wanhoopsoffensief van Rijnsburgse Boys leverde nog een doelpunt op van Dick Heemskerk maar verder kwa men de geelzwarten niet. Katwijk - Noordwijk 1-1 (1- 1) Noordwijk wns Noordwijk blijkt dit seizoen zijn zinnen te hebben gezet op de verschillende bekercompe tities. Morgen staat de ploeg van John Eelman in de halve finale van de districtsbeker te gen de amateurs van Feye- noord en ook in de afdelings beker hebben de kustbewo ners de halve finale bereikt. Katwijk werd gisteravond de dupe van de Noordwijkse da dendrang. De thuisploeg kwam na tien minuten op voorsprong via een doelpunt van Kees Kraayenoord: 1-0. De ploeg van Arie Lagendijk kon de voorsprong echter niet vasthouden want in de twin tigste minuut profiteerde Adrian Carter van een ver keerde terugspeelbal van Fred Eysberg. Na de thee hielden beide ploegen elkaar goed in evenwicht ondanks het feit dat de thuisploeg met tien man verder moest (Pim Langeveld werd uit het veld gestuurd). Strafschoppen moesten uitein delijk de beslissing brengen. De Noordwijkers bleken toon den zich daarin het meest koelbloedig. UDWS - ARC 1-3 (1-2) UDWS speelde tegen ARC een goede wedstrijd. De Leidse vierdeklasser kwam zelfs na tien minuten via Ed Stikkelo- rum op voorsprong: 1-0. De Ra cing bleek echter voor rust nog in staat het verschil in klasse in doelpunten om te zet ten via Arno Lancel en Arjen van der Laan: 1-2. In de twee de helft bleef UDWS op basis van een grote inzet gemakke lijk overeind maar moest toch toezien hoe Dennis Krijgsman in de slotfase de eindstand op 1-3 bepaalde. John van Loen in een houding die hij bij Anderlecht weinig kan tonen: juichend na een doelpunt. FOTO: ANP BRUSSEL Om John van Loen uit zijn humeur of uit zijn evenwicht te halen, moet er meer ge beuren dan wat hem dit seizoen in Anderlecht overkwam. Ingehaald om de ballen op een rijtje tegen het net van de te genstander te deponeren, bak te hij er aanvankelijk zo wei nig van dat hij een lading kri tiek over zich heen kreeg. Hoewel hij ook de jongste we ken niet vast in de basiself van het paarswit geraakte, is er toch beterschap merkbaar. Dat mondde zaterdag nog uit in een heel belangrijk doel punt. Gescoord in echte Van Loen-stijl: met overtuiging er naar toe en op risico van lijf en leden die bal tegen het net duwen. Maar ook nu was Van Loen er niet vanaf het eerste fluitsignaal bij. Hij viel in. Voor de zestiende keer dit sei zoen. Trainer De Mos: „Het wilde aanvankelijk niet luk ken". Met alle gevolgen van dien. De pers en het publiek reageerde uiterst kritisch. Van Loen: „Aan vertrekken heb ik nooit zelf gedacht. Dat zou de de gemakkelijkste op lossing zijn geweest. Zelfs toen Feyenoord belangstelling toonde en ik naar manager Verschueren stapte, zei die ge woon dat ik niet weg mocht, want dat ze mij nog nodig had den". ÏER REYGWART KAN WERELDREIS GAAN BOEKEN .21 ii.( 61.S 255 W 24.ÓJIDAM Voet- iooo<£r Hans Reygwart ,"5daag of morgen 40.00'eldreis gaan boe- int als de scheids commissie zo con- handelt als van de mannen in het ordt verlangd, zal HUnan uit Zaandam ■Ëging van zijn col- ■^rnben wel een vertf zes bedenktijd jgg'3 voorgeschreven. 05,'a>r hij half juni 2J Jn nog net kan te- i#i om Ajax al dan 1.4 de landstitel te terdammers maakten ondanks Reygwart de onmacht van Hpor de onderlinge in- Ijtrijd voor bijna 16.000 ■in de eigen Water- ér met 1-0 te winnen, Rotterdammers het 1 weekeinde Ajax al g waren geweest door ^^ïdent PSV met een huiswaarts te stu- jBde de ploeg rond Mi- ■ce en Peter Houtman iwsampioen gisteravond 67 in de kaart. Het van 7®jevende Sparta, de 37! minst laag geklasseerde van de drie Rotterdamse ploegen, leg de Ajax nauwelijks een stro breed in de weg. Middenvel der Winter was echter de eni ge die namens Ajax het net vond achter doelman Metgod (1-0), waardoor de race om de landstitel nu eindelijk écht goed van start kan gaan. Minder wedstrijden „Het is voor het eerst sinds het begin van de competitie dat we evenveel wedstrijden heb ben gespeeld als concurren ten", constateerde trainer Leo Beenhakker namens Ajax. „We wéten nu exact waaraan we toe zijn. Vorig jaar was de situatie andersom en daar heeft PSV zoals bekend nogal wat problemen mee gehad. Bij de komende negen wedstrij den gaat het erom welke ploeg de minste fouten maakt", luid de zijn simpele visie. Ajax gaat de slotfase in met één punt achterstand op PSV én de wetenschap dat de Eind- hovenaren het in de voorlaat ste wedstrijd nog moeten op nemen tegen het gevreesde FC Groningen. Maar gezien de ondoelmatigheid die Ajax gis teravond zonder Roy, Wouters (geschorst), Willems, Petters son en Ronald de Boer (gebles seerd) ten toon spreidde, mag •Beenhakker er ook bepaald niet gerust op zijn dat zijn ploeg het laatste kwart van de competitie verder zonder kleerscheuren doorkomt. In een kwaliteitsarm duel liet Ajax, als vanouds, tal van doelkansen onbenut. Temeer omdat Dennis Bergkamp in het centrum van de frontlinie aan banden werd gelegd door de Spartaanse verdediger Mit- chel van der Gaag, overigens nog steeds bezit van PSV. Van der Sar Als ander excuusje voor de minimale score mocht worden aangevoerd dat arbiter Reyg wart Ajax zeven minuten voor het eindsignaal een glaszuive- re strafschop onthield bij een duel tussen diezelfde Berg kamp en Van der Gaag. Been hakker liet na afloop van de gewonnen strijd wijselijk ach terwege de Noordhollandse ar biter hierom te beschimpen. Kwalijker was immers dat een legertje Ajacieden zich in na volging van hun naar de tribu ne verbannen ex-aanvoerder Wouters zich na het wegwui ven van de strafschop letter lijk op Reygwart wilde storten. De arbiter, zich mogelijk be wust van zijn misser, verzuim de de voorgeschreven kaarten te trekken. Bestudering van de tv-beelden kan echter voor de Ajacieden én voor hem nog Doelman Edward Metgod van Sparta gaat een schot van Marciano Vink (links) afweren. Frank de Boer en Spartaan Peter Houtman (rechts) kijken verschrikt. verstrekkende gevolgen heb ben, mits door de bond althans het stringente „beleid" van de afgelopen weken wordt voort gezet. Een andere zorg die de Am sterdamse titelverdediger bo ven het hoofd hangt is de bles sure die doelman Stanley Menzo gisteravond opliep. Bij de enige Sparta-aanval in de eerste helft botste hij op Hage naar Gerald Sandel. „Mijn knie draaide naar binnen en m'n enkel naar buiten", rap porteerde het Amsterdamse slachtoffer later. Pas in de loop van vandaag zal duidelijk worden of de botsing voor Ajax en dus voor de com petitie verstrekkende ge volgen zal hebben. De plaats van Menzo (na Van Breukelen de minst gepasseerde doelman in de eredivisie) werd gisteren ingenomen door de 20-jarige Edwin van der Sar, die aan het begin van dit seizoen nog op de nominatie stond voor een transfer naar FC Den Haag. De bij amateurclub Noordwijk weggeplukte doel man kreeg bij zijn debuut tien terugspeelballen, één rollertje en een halfzacht schot te ver werken. Geen probleem dus, hoewel hij bij een gave vrije trap van Michel Valke toch even de schrik om het hart kreeg. Valke mikte de bal via de paal tegen de rug van de debutant, die puur dank zij be- ginnersgeluk een hoekschop in plaats van een treffer tegen kreeg. Waardoor Leo Been hakker korte tijd later kon constateren: „We zitten voor de titel niet meer in de wacht kamer, maar staan in de deur opening". ROB LANGEVELD Ajax-Sparta 1-0 (1-0): 38 Winter 1-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschou wers: 15 682 Ajax: Menzo (33. Van der Sar), Si- looy. Blind, Vink en Frank de Boer; Winter, Jonk en Witschge; Van 't Schip. Bergkamp en Kreek Sparta: Metgod; Schuurhuizen, Van der Gaag, Van den Berg en Gerard de Nooyer. Sandel. Sas (76. Van Wat- tum) en Valke; Vurens (85. Dennis de Nooyer), Houtman en Helder. S CARLO Al- Iterlijk herinnerde ^diorg aan de grote ^Br van voorheen. |Hn tot op de schou- £wt spierwitte shirt, ■^dband, het houten ings »e lad de veelbesproken 19 4'an de illustere Zweed yan^n d°en het ver- acht jaar zonder top- lt Juurde de start van Dnl/ee^e loopbaan ruim j 5 rtier. In de eerste ron- iar iet toernooi in Monte |at rloor hij kansloos van )ntfa^e Spanjaard: Jordi stop2ste op de wereld- jer(j De uitslag: 2-6, 3-6. jt Jivoudig winnaar van en fiarros en vijf keer de ion' Wimbledon, verdien- Deh golden en één punt rj0(jATP-ranglijst. In zijn a]}opbaan was hij alleen ^prijzengeld goed voor iat/en miljoen gulden. vo(parhuis werd in de ronde uitgeschakeld (je als derde geplaatste li Fransman Guy Forget. De uit slag was 5-7 4-6. In Singapore verging het Jan Siemerink be ter. Siemerink, als tweede ge plaatst, versloeg Mark Krat- zmann uit Australië met 7-6 6- 2. Met Jacco Eltingh, die maandag won van Davis, is Siemerink de tweede Neder lander in de tweede ronde. De meningen over het optre den van Borg waren verdeeld. Vernietigend in zijn oordeel was Ion Tiriac, de manager van Boris Becker: „Ik wil Borg niet te veel afkraken, maar ik heb Arrese nog nooit zo slecht zien spelen". Anderen kwa men met tips. Zo vond toe schouwer Mark Koevermans dat Borg moet beginnen met het aanschaffen van moderne rackets. Hout is uit de tijd. Niet ontevreden De 34-jarige Borg zelf was niet eens ontevreden: „Het was een genot weer een toernooi te spelen. Ik heb absoluut geen spijt van mijn optreden. De eerste wedstrijd is altijd de moeilijkste. De mensen had den hoge verwachtingen, maar iedereen die verstand heeft van tennis weet dat het onmo gelijk is acht jaar niets te doen en dan meteen weer goed te spelen. Ik mis eenvoudig wed strijdritme. Ik heb meer toer nooien nodig om de topvorm te hervinden". Op de partij waren 8.500 toe schouwers, 400 journalisten en 150 fotografen afgekomen. Het volk begroette aanvankelijk elk punt van de oude meester met enthousiast gekrijs. Al leen: Borg maakte niet zoveel punten. De Zweed, vroeger be kend om zijn vastheid, sloeg talloze, betrekkelijk gemakke lijke ballen verkeerd. Dat kwam mede door gravel-speci- alist Arrese, zelf een speler die weinig risico neemt en op fou ten van de tegenstander wacht. In het tijdperk waarin kanonnen als Becker en Ivani sevic de service als dodelijk wapen hanteren, was Borgs opslag te zwak. In totaal be hield hij slechts twee keer zijn service, terwijl Arrese nauwe lijks de aanval zocht en op de gemalen baksteen van Monte Carlo weinig 'tempo ontwik kelde. Vanaf de baseline pro beerde Borg de bal zo lang mo gelijk in het spel te houden, wachtend op een fout van de tegenstander. Meestal was hij zelf degene die faalde. Opleving Borg leefde even op bij aanvang van de tweede set, toen hij meteen door Arreses opslag brak. Door vier foute forehands van de Zweed was de stand echter meteen weer in evenwicht. Ouderwets bleef de gezichtsuitdrukking van „IJsborg". Hij hield zijn gevoe lens voor zich. Ook na de laat ste slag. De Zweed, die evenals favoriet Mats Wilander werd uitge schakeld, benadrukte na af loop eens te meer dat hij door gaat, ondanks de teleurstellen de start. „Ik doe mee aan de toernooien van Rome, Roland Garros en Wimbledon. Voor al die evenementen heb ik een wild card. Zo lang ik geniet, speel ik door. Vandaag heb ik genoten". Mats Wilander denkt het zijne Sovjetrus Tsjesnokov in Monte van zijn uitschakeling tegen de Carlo. FOTO: EPA STAND EREDIVISIE PSV25 17 Ajax25 15 Groningen. 25 14 FC Utrecht 26 11 3 39 63-17 2 38 58-18 2 37 51-25 FC T .25 8 10 7 26 29-21 34-28 29-30 10 26 29-36 34-37 38-39 22-32 26-45 25-33 18-28 20-47 26-43 24-45 EERSTE DIVISIE Graafschap 33 24 9 NAC 33 17 13 WV 33 18 7 GA Eagles 33 14 12 AZ34 13 14 Heracles 33 11 17 Helm Sp 33 12 15 Eindhoven 33 16 6 Oordr. '90. 33 12 12 Cambuur L 33 11 11 RBC 33 10 12 34 10 Wageningen FC Zwolle. 33 6 13 79-29 79-44 59-35 53-35 49-34 45-28 49-36 52-43 35-41 52-51 45-54 42-67 43-55 VVV en NAC Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 21.24 uur: Studio Sporl. Europa Cup-voetbal. 22.15 uur. Stu dio Sport Journaal. RTL 4, 20.30 uur: Match, Juventus- Barcelona, rechtstreeks halve finale Europa Cup II. BRT 2, 20.00 uur Sportavond. RTL 20.05 uur: Rode Ster Belgra- do-Bayern München, rechtstreeks, halve finale Europa Cup I. BBC 1, 23.20 uur: Sportsnight met o.m. Europa Cup-voetbal, WK snoo ker en rugby. BBC 2, 22.00 uur: Snooker, Embassy World Professional Championships. Rei Uno, 20.40 uur Europa Cup-voet bal. Superchannel, 23.20 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 2, 15.15 uur en 17.00 uur: Snoo ker, Embassy World Professional Championships. Duiteland 3, 13.55 uur Sport, WK ijs hockey Zweden-Tsechoslowakije Sportnet, 08.00 uur Sport Eurosport, 09.00 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (mor gen, aanvang 18.30 uur) lui den: le koers: 1 Young Charm, 2. Flori Crown. 3 Fiona Rynstroom (2-6-8). 2e koers: 1 Flits Luswolle, 2. Fron tier Frisia, 3 Florida Express (2-3-7) 3e koers: 1 Fine Hazelaar, 2 Fergie V. 3 Evelyn Tornado (6-2-7). 4e koers: 1. Dianne. 2 Dilanda Norg 3 Ellen Buitenzorg (2-6-5) 5e koers: 1 All Cotton. 2 Dynalinde. 3 Daytona Casindra (4-2-6) 6e koers: 1 Blinker Brogan. 2 R Mack Attack, 3. Escapade S 1-3-5). 7e koers: 1 Duco W. 2 Dakadvies. 3 Elaine Hanover (6-2-3) 8e koers: 1 Catch Me Jacky. 2 Al pha Chranita, 3 Claudia Boshoeve (1-4-5). 9e koers: 1 Don Trotteur, 2. Boko's Dream, 3 Benny W (2-8-5). 10e koers: 1 Carl Buitenzorg. 2. Cae- i, 3 Anfield Road (1-2-7). Ijshockeyers Sovjetunie en Canada heersen HELSINKI Van ordever storing in de internationale ijs hockey verhoudingen is voor lopig nog geen sprake. Bij de wereldtitelstrijd voor A-lan- den in Finland zijn nog twee teams zonder puntverlies: de Sovjetunie en Canada. De Sov jets dweilden de vloer aan met de Amerikanen, die het toer nooi nog zo verrassend sterk waren begonnen: 12-2. De Ca nadezen stapten in navolging van de Russische ijshockeyers zo goed als zeker de finaleron de binnen door met 5-3 van Finland te winnen. sportuitslagen HANDBAL Halve finales beker Arnhem: ESCA- Hellas 30-33 PAARDESPORT Draverijen in Hilversum 1e koers, 2000 m: 1. Flash Highland (J. Ruijgrok) 2.42,3-1.21,2, 2. Keysto ne Chico, 3. Fidelio d'Almere. Niet gestart: Fiona Westcorner en Benign Afrodite. Toto: winnend 1,20 koppel 2,50 trio 11,80. 2e koers, 2000 m: 1 Faithfull Rose (W. Zijlstra) 2.42.7-1.21,4, 2. Floris S, 3. Famous Crown. Toto: winnend 3,60 plaats 2,60 5,40 koppel 11,30 trio 132,90. 3e koers, 1609 m: 1. Flora W (C.J. de Leeuw) 2.04.7-1.17,5, 2. Every Wind, 3. Esmaralda, 4. Erik. Toto: winnend 1,40 plaats 1,40 4,70 koppel 13,20 trio 33,60 kwartet 148,50. 4e koers, 2440 m: 1. Tuck E Home (J. Wagenaar) 3.15,9-1.20,3, 2. First Lo- bell, 3. Foreman Express. Toto: win nend 3,20 plaats 2,00 2,40 koppel 5,60 trio 50,30. 5e koers, 2440 m: 1. Silver Day (Ph van Dijk) 3.19.7-1.21,8, 2. Delgado- transs R, 3. Comrade. Toto. winnend 2,70 plaats 2,60 4,60 koppel 14,80 trio 82,30. 6e koers. 1609 m: 1 Daan S (W Strooper) 2.05,3-1.17,9. 2. Duco Bel vedere. 3 Diego Rotary, 4 Bewin Vo- lente. Niet gestart: Dior America en Dignity Hanover. Toto: winnend 1,50 plaats 1,20 1,70, koppel 3,80 trio 14,40 kwartet 66,20 7e koers, 2000 m: 1. Flash of Light (C. de Leeuw) 2.38,1-1.19.1, 2. Ever green V. 3 Every Day a King. Toto: winnend 1,80 plaats 1,10 1,20 koppel 7,10 trio 14,50. 8e koers, 2000 m: 1. Chokey Treen (M. Louwershelmer) 2.38,2-1.19.1, 2. Briesly, 3. Carin Buitenzorg. Niet ge start: Aronson Mac Toto: winnend 6,70 plaats 2,70 3,50 koppel 30,50 trio 260,10. 9e koers, 2000 m: 1 Floris Bos (H. Grift) 2.37,9-1.19,0, 2. Fancy Dancer, 3. Fulmar Jet, 4. Facorello W. Toto: winnend 1,40 plaats 1,40 3,10 2,80 koppel 4,90 trio 32,50 kwartet 184,10. 10e koers, 2000 m: 1. Dash of Scot (M. France) -2.36,2-1.18,1, 2. Derby Star, 3. Dino De Bloomerd Toto: win nend 1,70 plaats 1,20 1,50 koppel 3,20 trio 9,00. 11e koers, 2000 m: 1. Justaromance (A. Mollema) 2.35,0-1.17,5, 2 Veloce Nora, 3. Zoeff Neyenrode. Niet ge start: Waaipalm du Bois. Toto: win nend 3,80 plaats 2.40 1,60 koppel 4,90 trio 52.50 12e koers, 2000 m 1 Chan Williams (P Petersen) 2.39,6-119,8. 2 Every Mendel. 3. Farloes B. Toto: winnend 14,40 plaats 3,00 2,10 koppel 35,70 trio 396.70 W5 (8-6-2-8-4). 108,10. Omzet totalisator 211.757.00. TAFELTENNIS WK Chiba Landentoernooi. 1e ronde Vrouwen, groep A: China-Taiwan 3- 0, Joegoslavië-Tsjechoslowakije 3-0, Hongarije-Bulgarije 3-0, Sovjetunie- Engeland 3-0 B: Zweden-Nederland 3-1 (Pettersson-Hooman 21-16 21-15, Asa Svensson-Vriesekoop 21-23 17- 21. Erlman/Marie Svensson-Hooman- /Vriesekoop 22-20 21-7, Asa Svens- son-Hoorfian 21-16 21-19), Korea- Frankrijk 3-0, Japan-Verenigde Sta ten 3-0, Hongkong-Roemenië 3-1. Mannen, groep A: Korea-Taiwan 3-1, Engeland-Belgie 3-2. B: Duitsland- Nederland 3-2 (Böhm-Heister 16-21 11-21, Rosskopt-Haldan 21-16 21-18. Rosskopf/Fetzner-Heister/Keen 21- 16 22-20. Böhm-Haldan 12-21 20-22, Fetzner-Keen 23-21 21-16), China- Frankrijk 3-0, Sovjetunie-Tsjechoslo- wakije 3-0, Polen-Hongarije 3-0 TENNIS Toernooi in Monfe Carlo 2e ronde: Tsjesnokov (Sov/8>-Wilan der (Zwe) 7-6 6-2, Forget (Fra/3)- Haarhuis (Ned) 7-5 6-4 Toernooi in Singapore 1e ronde: Siemerink (Ned/2)-Krat- zmann (Aus) 7-6 6-2. VOETBAL EK kwslificatie onder 17 jaar Nederland-Finland 0-3 (0-1). 45 Lal- ne 0-1, 51. Sumlala 0-2, 85. Sumlala 0-3 Toeschouwers: 1600 Stand: Noorwegen 2-4, Finland 2-2, Neder land 2-0, Oostenrijk 0-0. Engelse competitie Eerste divisie: Arsenal-Queens Park Rangers 2-0, Aston Villa-Manchester City 1-5, Derby-Leeds 0-1, Liverpool- Crystal Palace 3-0, Sunderland-Wim bledon 0-0 Stand aan kop: Arsenal 35-76, Liverpool 35-73, Crystal Pala ce 36-63, Manchester City 36-59, Leeds 35-58. Duiteland Halve finale beker: MSV Duisburg- 1.FC Köln 0-0 (na verlenging). Wed strijd wordt overgespeeld.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7