Denar Kas demonstreert tuinbouw van de toekomst legstgeest wil nieuw badhuis aan Liitweg blFMM Kritiek op wervingsmethoden bijzonder onderwijs Leiderdorp Kamerbewoners Warmond willen herstel Huize Gerto VG)EN OMGEVING £eidóe6ou4a/nt WOENSDAG 17 APRIL 1991 PAGINA 15 Sject busbanen j derde fase in JkCHOTEN De Veurseweg j Leidschendam wordt voorzien ,ionh busbaan. Het gaat om het ge- ten zuiden van de Gouden te" De commissies openbare wer- ly (i financiën stemden gisteren in Goi, krediet van 23.000 gulden. De an\n de kosten worden door het 0'2°iar vervoer en het rijk betaald. .45. baan is de derde fase van het ex- wolinteerproject openbaar vervoer. film( project slaagt, dan kunnen bus- Ipi4aer veel oponthoud door Voor- erai rijden. Voorts werd gisteren be- HaSemaakt dat op 1 mei wordt be- 14): t met de bouw van de fiets- en ngersbrug over de Vliet naar de jnden Mogelijk geen tropisch hardhout in Starrenburg VOORSCHOTEN Voor de bouw van woningen in de wijk Starrenburg in Voorschoten wordt mo gelijk geen tropisch hardhout gebruikt. De ge meente gaat onderzoeken of gebruik van ander materiaal haalbaar is. Wethouder Van der Poel zegde dit gisteren toe in de commissies openbare werken en financiën op aandringen van W. Zoete melk (CDA). Zoetemelk kreeg de steun van D66, PvdA en Groen Links, maar werd lelijk aangeke ken door fractiegenoot Valkenburg. Besproken werd een bouwplan voor 14 premiekoopwoningen en 16 premiehuurwoningen gesitueerd aan weers zijden van een verkeersluwe woonstraat. Verder bestaat het plan uit 13 vrije sectorwoningen in ge knikte wand langs de hoofdontsluitingsweg van Starrenburg en zeven premiehuurwoningen, waar onder twee seniorwoningen. De beide commissies konden met het plan akkoord gaan. TAVV kan clubgebouw en kleedkamers opknappen TER AAR Voetbalvereniging TAVV kan de kleed- en douchegelegenheid en hét clubgebouw renoveren. De gemeente Ter Aar is bereid garant te staan voor een lening van 130.000 gulden. In to taal wil TAVV 260 mille investeren. De club steekt er zelf 40.000 gulden in, 60.000 gulden hoopt men te besparen door zelfwerkzaamheid. Een kleine 30 mille is door de gemeente reeds toegekend als gift. De club komt nog 130 duizend gulden te kort. Ze wil dit geld bij de bank lenen, maar wel met be hulp van een gemeentegarantie. Het college van Ter Aar eist wel een meerjarenbegroting waarin wordt aangetoond dat aflossing gegarandeerd is. Ondanks de opmerking van A. Otto (CDA), dat hij wel de noodzaak proeft van de investering, maar denkt dat er kunstmatig naar een sluitende begro ting is toegewerkt, adviseerden zowel de commis sie welzijn als financien gisteren positief. Bibliotheek Stompwijk houdt vrijdag open huis STOMPWIJK De bibliotheek aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk houdt komende vrij dagavond van zeven tot negen uur open huis. Men kan dan tevens abonnementen kopen voor de helft van de normale prijs 12,50 voor volwassenen, 7,50 voor CJP-houders en personen van 18 tot en met 22 jaar en ƒ5 voor 65plussers). Voorts is er van acht uur tot half tien een open les aqua relleren, waarvoor men zich aan de balie kan melden. In de biblio theek wordt deze maand een ten toonstelling gehouden van door Gré Daleman gegraveerd glas werk. Vrienden Bernardus ontvangen 85 mille SASSENHEIM De Stichting Vrien- den van Bernardus krijgen 85.000 gul den overhandigd die bestemd zijn voor de financiering van het „Binnenhof" Het Binnenhof zal een multifunctionele ruimte worden voor bewoners van ver pleegtehuis Bernardus in Sassenheim. Het bedrag dat onder meer ingezameld is door personeel en bewoners van het tehuis, wordt dinsdag 23 april overhan digd. De stichting heeft in verband met de actie Binnenhof ook twee stagiaires in dienst genomen. Zij zullen gedurende vier maanden zoveel mogelijk geld op moeten halen. Daartoe zijn twee grote projecten gestart. Zo wordt er een grote loterij gehouden en worden kunstenaars benaderd een kunststuk af te staan ten behoeve van een grote kunstveiling. Akkoord met tweede woning asielzoekers VALKENBURG De gemeente Valkenburg stelt een tweede wo ning beschikbaar voor asielzoe kers. De commissie welzijn stem de gisteren in met dit verzoek van de Stichting Vluchtelingen werk Valkenburg. De commissie vindt een tweede woning gerechtvaardigd, maar wil wel dat het gemeentebestuur overleg pleegt met het ministerie over de geschiktheid van bepaal de vluchtelingen. Gewezen werd op het feit dat Valkenburg een kleine gemeente is met 200 wo ningzoekenden en 1100 wonin gen. 3B0UWING OF UITBREIDING ONVOLDOENDE I); 2 Ij O O (SPL tx (aiitTGEEST Een gemeentehuis op aag fkeerterrein aan de (i2)g in het centrum 8,4Jgstgeest is de meest enir oplossing voor het [^gebrek waar de i8.4{eester bestuurders 'J)?fibtenaren al jaren i.30.ampen. Deze moge- [Roid moet als eerste \0qT\ onderzocht op os en stedebouwkun- haalbaarheid, zo me- iienargemeester en wet- •45fS. svar ).00ervangende huisvesting J-eiding van de huidige jg^en aan het Wilhelmi- 11.30 en de Rhijngeester- ON eg wordt al jaren gedis- j- 2fd. Volgens de geldende jl#*j hebben de ambtena- AA(jhts 60 procent van het at npervlak dat ze nodig Zaa voor het goed kunnen Aen van hun taak. „Er greinig ruimte in de hui shouwen dat elke amb- 2idie extra wordt aange nomen een verlies aan capaci teit betekent", zo stelt het col lege. Het nieuwe gebouw zou 13 miljoen gulden kosten en een bruikbaar vloeroppervlak krijgen van 2.500 vierkante meter. Volgens B en W levert nieuwbouw een adequate voorziening waarmee kan worden ingespeeld op toekom stige voorzieningen. Zij noe men dit model daarom „goed bespreekbaar". Combineren Het college hoopt de nieuw bouw te kunnen combineren met een nieuw onderkomen voor de bibliotheek. Ook kan er aanvullende woningbouw voor ouderen en jongeren en eventueel winkels worden ge realiseerd en kunnen enkele knelpunten in de verkeerscir- culatie en de parkeercapaciteit worden opgelost. Volgens B en W heeft het centrumgebied rondom Lijtweg en Lange Voort genoeg potenties „om aan een aantal ruimtelijke, ste- debouwkundige, verkeerskun dige en sociaal-maatschappelij ke onvolkomenheden in aan zienlijke mate tegemoet te ko men". Een op korte termijn in te stellen onderzoek moet de mogelijkheden tot in détail uitwerken. Opknappen Opknappen van de bestaande huisvesting zou de gemeente tussen de anderhalf en twee miljoen gulden kosten. Dat hebben een Rotterdams ad viesbureau en ambtenaren be cijferd. Daar staat afgezien van het benutten van de zol derruimte van het pand Wil- helminalaan 25/27 met 80 me ter echter geen uitbreiding van de beschikbare ruimte te genover. Bovendien zou een opknapbeurt veel meer inhou den dan het aan de voorschrif ten laten voldoen van de ge bouwen. Er zouden daklekka ges en raamkozijnen moeten worden hersteld, elektrische installaties, verwarming en ventilatie zouden moeten wor den aangepast. Verder stellen B en W dat de gespreide huis vesting steeds meer een pro bleem vormt bij het uitvoeren van de gemeentelijke taken, die de noodzakelijke integratie tussen afdelingen in de weg staat. Ook bezoekende burgers zouden noodgedwongen heel wat meters heen en weer lo pen. Het aankopen van nabij gelegen panden aan de Rhijn- geesterstraatweg om de ruim tenood op te lossen is ook om die reden weinig aantrekke lijk. Onvriendelijk Het college meent verder dat Oegstgeest door de decentrali satie op rijksniveau extra amb tenaren in dienst zal moeten nemen die ook ergens moeten worden gehuisvest. De be staande gebouwen zouden ver der ongeschikt zijn voor auto matisering, er is geen aparte leesruimte voor raadsleden en de gebouwen kunnen moeilijk worden beveiligd. Ook voor de Oegstgeestenaren zelf zouden de gebouwen onvriendelijk zijn: er is geen centraal loket, er zijn nauwelijks spreekka mers, geen wachtruimten en geen kamer waar de burgers kennis kunnen nemen van ge meentelijke stukken. new riaJiOÏNCe SJZ-leden lopen 11 mille bijeen De sponsorloop van de Zoeterwoudse voetbalvereniging SJZ is gisteravond een groot succes geworden. Als de toegezegde spon sorbedragen binnen zijn, heeft de jeugdcommissie 11.000 gulden extra in kas. Voor dat bedrag liepen 162 deelnemers gedurende anderhalf uur hun rondjes op sportpark Haasbroek. Het geld komt ten goede aan allerlei jeugdactiviteiten binnen de club. Door een vergissing was burgemeester Houdijk niet aanwezig om het start schot te lossen. De eerste burger had abusievelijk de woensdaga vond in zijn agenda aangekruist. „Dit vind ik heel vervelend. Ik zal ook zeker mijn excuses aanbieden. Ja, dat is echt heel jammer", aldus Houdijk gisteravond laat. Leo van der Geest, voorzitter van de jeugdcommissie, toonde begrip. „Zoiets kan een keer gebeu ren. Vanzelfsprekend zijn we wel gewoon van start gegaan om ze ven uur", zo deelde hij diplomatiek mee. Ondanks de frisse wind en af en toe een paar spetters waren de deelnemers enthousiast genoeg om er eens flink voor te lopen. De veelal jeugdige leden, Bennie van Wieringen was met zijn drie jaar de jongste terwijl good old Toon Kleijweg maar liefst 70 jaar ouder is, liepen zich het vuur uit de sloffen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE sikbnazing Stroopwafels, zaterdag in Madonna. Jf Berghstichting 'oor]aandelijkse bijeenkomst °v£re Nederlandse Christe- 30Vrou wen bond afdeling vatnheim is gewijd aan de 001 de Berghstichting in 5jwijk. Vanavond vanaf Jiur zal ds. E. Slofstra een oorie over het wonen en 3 kie/7 op de stichting hou- k'inl De bijeenkomst vindt g°| in de tussenzaal van de 00jprmeerde Kerk aan de erjalaan n di bibliotheek van Noord- ~\4irhout is een tentoon- g met collages van In- voeLan der Staak te bezich- )et(ovendien is er een ver- ïlijkmg te zien van automer- vaniBeide tentoonstellingen loPJor 14 mei tijdens ope- 3" uren te bewonderen. De ;indfheek is maandag, ers tdag en vrijdag geopend labyvvee tot vijf uur en van jsp| tot negen uur, en don- oorg en zaterdag van tien 1 half een. ierbosgezichten 1 ne e )0. hal van het gemeente- 15-h Noordwijkerhout ex- izl*; C. Barnhoorn uit Kat- irtbpto schilderijen, aquarel- joep pentekeningen, waar- I0 u' dorpsgezichten van zMwijkerhout en Katwijk. jntoonstelling is nog tot 9g ?i tijdens werkdagen te \rftigen. Het gemeen te- ir HHerenweg 4, is geopend l: half negen en half een CEp half twee tot half vijf. Keti *00tdenberg 13.ërf Woudenberg komt vrijdagavond met de solo voorstelling „Zwarte Kunst" naar de Alkeburcht in Roe- lofarendsveen. In dit groot bezette stuk speelt Helmert Woudenberg iedereen en alles zelf, in de overtuiging dat de fantasie van het publiek het bordkarton in schoonheid veruit overtreft. Deze Zwar te Kunst" speelt zich af rond de Zwarte Zee, waar een dic tator door middel van on zichtbaar geweld.de macht uitoefent over deze en gene wereld. Met moeite en met behulp van verschillende zwarte vrouwen wordt dit machtsblok tenslotte ontman teld. De verhaallijn is overi gens slechts aanleiding om eeuwig thema's als macht, kunst, erotiek en religie te be handelen. Aanvang kwart over negen. Toegang kost P,50. Cry Baby De film „Cry Baby" van John Waters wordt vrijdagavond vertoond in het Parkfilmhuis aan de Cornell's Geellaan in Alphen aan den Rijn. In de hoofdrollen Johnny Depp. Amy Locane en Iggy Pop. Nostalgie uit de jaren vijftig met vetkuiven, Rock Roll en elkaar bevechtende jeugd bendes. Aanvang half negen. Toegang kost 7,50houders van een CJP of Pas 65 moeten 6,50 betalen. Eenacterfestival Het eenacterfestival Rijneveld 1991 wordt vrijdagavond van af acht uur gehouden in Pleyn 68, Rijndijk 92 in Ha- zerswoude-Rijndijk. Dit jaar worden alleen toneelstukken van of over de toneelschrijver Herman Heyermans opge voerd. Aan het festival ne men Michael en Ontwikke ling en Vreugd uit Hazers- woude, To verlei uit Leider dorp en Salvo/Gouwestreek uit Reeuw ijk/Gouda. Stroopwafels Het Rotterdamse duo de Amazing Stroopwafels treedt vrijdagavond op in jongeren centrum Madonna, Olympia- weg 2a in Alphen aan den Rijn. Het duo zal liedjes als 'Ome Kobus', 'De oude Maas- weg' en 'Ik ga naar Frankrijk' ten gehore brengen. Het op treden begint om tien uur en duurt ruim twee uur. De en tree bedraagt 10 Kerkveiling In Kasanova in Sassenheim wordt vrijdagavond de jaar lijkse kerkveiling van de St. Pancratiusparochie gehouden. De veiling begint om acht uur. Er is gelegenheid de arti kelen die geveild worden te bezichtigen tussen half vijf en zes uur. De leiding is in han den van CNB-veilingmeester W. Kuipers. Leerling Meindert Leerling, die na mens het RPF in de Tweede Kamer zit, spreekt vrijdaga vond in het Buurthuis aan de Hoofdstraat 11 in Noord wijk aan Zee. Hij heeft het over „de Christelijke politiek in be wogen tijden Aan vang acht uur. Zomerzegels Het comité Zomerzegels Zoe- terwoude is deze week actief met de verkoop van zegels van 55, 65 en 75 cent plus op slag. Naast de zegelverkoop heeft de plaatselijke afdeling postzegelmapjes, -boekjes, maximum-kaarten en artike len die allemaal iets te maken hebben met postzegels en post. Elke afdeling mag één derde van de netto-opbrengst besteden aan een plaatselijk project op het gebied van cul tuur of maatschappelijk werk. B. Vijverberg-van Steekelen- burg, leider van de plaatselij ke afdeling, heeft laten weten dat voor 1991 de tuin van be jaardencentrum Huize Em- maus in aanmerking voor een financieel steuntje in de rug komt. Bij mevrouw Vijver berg (Grutto 15) en A. Berg. J. v. Banningstraat 7 zijn de zo merzegels en de artikelen verkrijgbaar. LEIDERDORP Het openbaar onderwijs in Leiderdorp is niet erg ge lukkig met de wijze waar op het bijzonder onderwijs leerlingen voor het nieu we schooljaar probeert te werven. De concurrentie strijd die tussen de basis scholen onderling is ont staan werd door wethou der mevrouw C. Huigen van Boven (VVD) niet in dank afgenomen. Dat bleek tijdens de gister avond gehouden vergade ring van de commissie on derwijs. In Leiderdorp gaan met in gang van het nieuwe school jaar ongeveer 250 kinderen voor het eerst naar school. Om de ouders van alle betrokken Leiderdorpse kinderen te hel pen hun keuze te bepalen is vanwege de gemeente het boekje „Naar school in Leider dorp 1991-1992" uitgegeven. Daarin wordt op neutrale wij ze informatie gegeven over alle vormen van onderwijs die er in Leiderdorp wordt gege ven. In het verleden zijn tus sen de schoolbesturen afspra ken gemaakt om elkaar niet te beconcurreren. Om de scholen de ruimte te geven zich meer dan voorheen te profileren zijn deze afspra ken overboord gezet. Volgens wethouder Huigen hebben sommige schoolbesturen de vrijheid wat al te letterlijk op gevat. Met name de in haar ogen wat al te groot uitgeval len wervingsadvertenties pas sen niet geheel in de opzet. Ook de wijze waar op het rk- schoolbestuur, onder meer in deze krant, haar vreugde over het niet meewerken aan de fu sieplannen en de daarmee ge paard gaande aantrekkings kracht van het rk-onderwijs naar buiten heeft gebracht, werd veroordeeld. Het openbare onderwijs, waar van het gemeentebestuur het bevoegde gezag, ziet deze ont wikkelen met zorgen aan. Wethouder Huigen beloofde de commissie de zaak met de betrokken schoolbesturen te zullen bespreken. RIJSWIJK De Denar Kas in het Rijswijkse Sion is niet langer het Demonstratiepro ject Energie-Arme Kas. Hoe wel de energiebesparing de komende vier jaar niet hele maal wordt losgelaten, is De nar Kas eind 1990 overgescha keld op milieudemonstratie. Het doel is nu: naast optimale energiebenutting het demon streren van milieuvriendèlijke gesloten teeltsystemen voor de glastuinbouw. Denar Kas wordt gefinancierd door de gezamenlijke glastuin ders. Via hun bijdrage aan het Landbouwschap en het Pro- duktschap voor Siergewassen wordt de exploitatie en een deel van de investeringen be taald. Verder betalen de mi nisteries van landbouw en VROM aan de investeringen mee. Daarnaast geven nog en kele organisaties subsidie. Met het milieuproject Denar Kas wordt gedemonstreerd hoe los van de ondergrond ge teeld moet worden. Hierdoor kan de uitstoot van schadelijke stoffen naar grond en water worden beperkt. Het drainwa- ter wordt opgevangen en, waar mogelijk, opnieuw ge bruikt. Bij Denar kas zijn drie methodes te zien om los van de ondergrond te telen: het af scheiden van de teeltlaag van de ondergrond, de teelt op een betonvloer en het futuristische wortelbevochtigingssysteem. Tweede doel is het terugdrin gen van het gebruik van ge wasbeschermingsmiddelen. Een van de middelen is het beperken van de infectie-in vloeden van buitenaf. In één afdeling is de luchting afge dicht met fijnmazig gaas om de insekten die de kas via de ra men proberen binnen te ko men de pas af te snijden. Er wordt met een zo schoon mo gelijke plant gestart en zo hy giënisch mogelijk gewerkt. Op deze wijze moeten ziekten en plagen beperkt worden en dus de chemische bestrijding er- Denar Kas heeft zich volgens drs. Jef Mares, voorzitter van het Landbouwschap, ten doel gesteld in het jaar 2000 schone glastuinbouw te bedrijven. Volgens Mares is de afgelopen vijf jaar al het een en ander bereikt: het gebruik van be strijdingsmiddelen en ontsmet tingsmiddelen is teruggedron gen met 25 procent, er wordt 20 procent mirjder kunstmest gebruikt, er is een energiebe sparing bereikt van 30 procent en intussen teelt 35 procent van de bedrijven al 'uit de grond'. Maar dat is volgens de voorzit ter van het Landbouwschap niet genoeg. De vloeistoffen met daarin opgelost kunstmest en bestrijdingsmiddelen moeten worden opgevangen, waarna die stoffen gezuiverd en opnieuw gebruikt kunnen worden. Op de vraag hoe je een gesloten systeem kunt krijgen dat het milieu niet be last maar ook het gewas onge moeid laat en last but not least de tuinder niet onmiddellijk in de rode cijfers doet belanden, hoopt Denar kas antwoorden te vinden, aldus Mares. Volgens Mares mogen de sub sidies aan land- en tuinbouw niet worden gekort. „Van de tienduizend telers moeten er nog zo'n zevenduizend het goede voorbeeld van Denar Kas volgen: uit de grond telen. Daar zijn kolossale investerin gen mee gemoeid". Mares vindt het heel ongelukkig dat de bezuinigingen niet alleen de milieu-investeringen tref fen, maar ook investeringen in betere werkomstandigheden en het landbouwkundig on derzoek. „Nu de overheid aan het prak tijkonderzoek geen prijscom pensatie meer ter beschikking stelt, kunnen ze de kostenstij gingen niet meer bijhouden en dreigt er belangrijk onderzoek verloren te gaan. „Een budget taire beperking van 3 a 4 pro cent per jaar tikt hard aan", waarschuwt Mares. Zuid-Holland talmt met opknappen van kade Zuidzijdervaart ALKEMADE Het pro- vinciebestuur van Zuid- Holland heeft nog steeds geen aanstalten gemaakt om de kade van de Zuid zijdervaart te verbeteren. Zoals bekend verkeert de kade in de Rodepolder ter hoogte van Van Leeuwen in zeer slechte staat van onderhoud. De situatie is zo ernstig dat een over stroming van het gebied tot de mogelijkheden be hoort. Een opknapbeurt van de kade gaat rond de acht miljoen gul den kosten. Het provinciebe stuur bestrijdt echter haar on derhoudsplicht. Een extern bureau, aangesteld door de provincie, heeft het water schap De Veen- en Geestlan den in het gelijk gesteld en de provincie als onderhoudsplich tige aangewezen. Desondanks probeert de provincie nog steeds onder haar plichten uit te komen. Waterschap De Veen- en Geestlanden heeft nu gedreigd de werkzaamhe den nog dit jaar ter hand te nemen en de rekening aan de provincie te presenteren. Tijdens de gisteravond gehou den bijeenkomst van de Vere nigde Vergadering van Water schap De Veen- en Geestlan den merkte een van de hoofd ingelanden dat zich diverse agrariërs kandidaat hebben gesteld voor de categorie „ge bouwd". De dijkgraaf ant woordde dat dit niet in strijd is met de statuten van het water schap en te wijten is aan de geringe belangstelling van de zijde van potentiële kandida ten uit de woonwijken in pol dergebieden. Hij erkende dat het geen goede ontwikkeling WARMOND Kamerbe woners van Huize Gerto in Warmond eisen vrijdag in een kort geding dat Stedego, onderdeel van Swakon b.v. uit Haarlem, het huis in bewoonbare staat brengt en in de tus sentijd voor vervangende woonruimte zorgt. Directe aanleiding voor deze stap is het ontploffen van de cv-ketel vorige week dinsdag. Als gevolg daarvan werden alle voorzieningen afgesloten, omdat de leidingen of installa ties niet deugden. „Hoewel ze het water ook konden afslui ten, is dat uit humane overwe gingen niet gebeurd", aldus Adam Seur, een van de bewo ners. Samen met Ariën Ste- gink was hij het die er bijna het leven bij inschoot toen de ketel ontplofte. „Als ik aan de andere kant had gestaan was ik verbrand geweest", aldus Seur. De bewoners beschuldigen de huisbaas ervan het onderhoud stelselmatig te verwaarlozen. Zo zijn er klachten over veel vocht en kolendamp in huis, ongeaarde elektrische leidin gen en slechte riolering. Ook de tuin wordt nauwelijks on derhouden, terwijl dat wel is inbegrepen in de huurprijs, die tussen de360 en 600 gulden ligt. Volgens de bewoners wil Swakon de boel slopen om er appartementen neer te zetten. Zij hopen dat dat niet gebeurt en dat de Warmondse bevol king het monumentale pand ook zal willen behouden. Recherche Naast de huisbaas heeft ook de Kamerraad bij de huurders af gedaan. Het kamerverhuurbu- reau laat het afweten als er in situaties als deze geholpen moet worden, menen de bewo ners. Hoewel de huurders sterk denken te staan, moeten ze veel bewijsmateriaal zelf verzamelen. „De rapporten van de technische recherche zijn voor de eigenaar, die krij gen wij niet te zien", aldus Stegink. De grote vrees is nu dat de hele rechtsgang zoveel tijd en geld in beslag gaat ne men dat ze wel gedwongen worden zelf ergens onderdak te vinden. Een aantal van de 27 bewoners iedereen weggelegd. De ach terblijvers moeten zich behel pen met camping-gas en kaar sen. Dat dit tot gevaarlijke si tuaties kan leiden bleek afge lopen zondag toen er brand uitbrak. Het vuur kon geluk kig tijdig worden geblust, maar de schrik zat er goed in. „Ik dacht echt daar gaan mijn spullen", aldus Peter Crooij- mans, die de verstikkende rook nog in zijn longen voelde zitten.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15