Dames Alecto delen eerlijk de punten met HIC Dekker en Hillegom stellen eerste daad SPORT £eidóc SouAcmt MAANDAG 15 APRIL 1991 PAGIN LEIDEN De heren van Leiden behaalden twee belangrijke punten tegen Union. Alecto verloor in eigen huis van Roomburg en de Leidse Studenten speelden gelijk tegen Zoe- termeer. Bij de dames be haalde LMHC een over winning op Bennebroek en Roomburg op Kraaien. Alecto deelde de punten met HIC en Leidse Stu denten met Bleiswijk. De dames en de heren van Noordwijk verloren hun duels. De heren van LMHC lieten Union thuis met lege handen achter (1-3). Voor de Oegst- geestenaren twee belangrijke punten, omdat zij in de onder ste regionen van de over gangsklasse gerangschikt staan. Het gelijk opgaande duel, waarbij beide ploegen de kansen onbenut lieten, werd pas in de tweede helft beslist. De goed keepende Pieter Hoogh behoedde zijn ploeg voor een achterstand. Jeroen Dubbeld opende de score na de theepauze. Ronald Carpen- tier volgde zijn teamgenoot (0- 2). Diezelfde Carpentier maak te er 0-3 van waarna Union via een strafcorner de eind stand op 1-3 bepaalde. De streekderby tussen Alecto: en Roomburg eindigde in het voordeel van de Leidenaren (0-1). Na een gelijk opgaande eerste helft waarbij de kansen over en weer gingen besliste rechtsback Joost van Dijk het Forescate behaalde de volle winst tegen Dopie: 2-0. Na een moeizame opening was het Erik Kruis Mulder die beide treffers, via strafcorners, op zijn naam bracht. Door deze zege bleef Forescate in de race om het kampioenschap. Noordwijk verloor na een ge lijk opgaand duel met 1-0 van koploper Evergreen. De Leidse Studenten speel den in en tegen Zoetermeer met 3-3 gelijk. Door deze pun- tendeling zijn de studenten zo goed als zeker kampioen. Alecto speelde tegen HIC om de promotie naar de over gangsklasse. Alecto dat er iets beter voor staat dan HIC, twee punten voorsprong, begon ze nuwachtig aan dit duel. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd, veel kansen deden zich niet voor. Een afgekeurde strafcorner voor de thuisploeg was het enige hoogtepunt van het duel. LMHC behaalde een 2-0 over winning op nummer twee Bennebroek. Door deze over winning is de ploeg van Mau- rits Eikenhout zo goed als ze ker kampioen van de tweede klasse. Voor Leiden scoorden Kathelijne Cranendonk voor en Kiki Tesselaar na rust de treffers. Roomburg behaalde een 2-1 overwinning op Kraaien. In een slechte eerste helff kwam Roomburg gelukkig op voor sprong door een rommelgoal van Heieen Gerritsma. In de tweede helft schroefde Room burg het tempo op waardoor er veel kansen werden ge creëerd. Lucie Smit vergrootte de voorsprong naar 2-0. Nadat een Roomburgspeelster een rode kaart had gekregen, moest het met tien man ver der. Kraaien ging op jacht naar de gelijkmaker maar kwam niet verder dan 2-1. NIPT VERLIES VAN FOREHOL VOORHOUT De dames van Foreholte hebben in Gelee verloren van het een plaats hoger vertoevende V en L gehele wedstrijd om en om de leiding te hebben genome de Voorhoutse ploeg in de laatste minuten niet meer bij m de opgelopen 17-16 achterstand ongedaan te maken. Foreholte startte met een verdediging waar het accent op lag. Dit om het Limburgse gevaar, Carla Kleintjes, in toi W houden. Deze strategie slaagde maar gedeeltelijk, aangezii vele aandacht aan de Geleense international ten koste ginj het middenblok. V en L profiteerde gretig van de ont ruimte en nam, na aanvankelijk gelijk op te zijn gegaan, ee voorsprong. Vlak voor het rustsignaal minimaliseerde Fore deze marge met een benutte strafworp en een break van Cl de Jong, overigens prachtig gelanceerd door keepster Seur. In de tweede helft boog de Voorhoutse ploeg de stan wel om naar 10-12, maar moest toezien hoe Ven L het init naar zich toe trok, en onder leiding van de toch weer a; aandacht ontsnapte Carla Kleintjes, uitliep naar 15-12. Fore AA gaf de moed nog niet op, en knokte zich terug. Vanuit de en bracht Ellen Warmerdam, met nog anderhalve minuut te s| am de aansluitingstreffer tot stand. HVV start slei veldcompetiti LEIDEN De veld( petitie werd dit weeli de maar voor de helft vat. De heren van Si nus moesten nog in zaal aantreden voor beslissingswedstrijd betrekking tot de drei de degredatie van te stander Hellas, en heren van HVV ha< een vrij weekend. De mes van HVV en Olyi speelde daarentegen buiten. HVV verloor met 6-10 va" sterke Goudse Vires. De I schotense ploeg keek al >r tegen een 0-3 achterstani k c en was daarmee gedoem r 111 inhaalrace. Pas iia tweede helft gelukte het de marge van drie teri brengen tot één, 5-6. D;L" kwam de bekende inzii'j en kon Vires, al profiterei >lst( wedstrijd beslissen. Olympia kende daaren r een gemakkelijke middaj mai had geen kind aan het o ceei aan bungelende Velo. De senaarse dames zege vie rl via een 2-7 ruststand, ov B gend met 7-18. Ondank kans op kans verknoeid aan Wassenaarse zijde, Velo geen moment ge va; Door dit resultaat r Olympia zich, na het be r van de titel in de zaal, ols die race op het veld. Met 3 twee punten achterstand koploper ODIS, moet difi gelijk zijn. t! s, Saturnus moest in Den /inö opnieuw aantreden tegef G voor degredatie vechpa" Hellas. Deze hadden nar3^ geprotesteerd tegen de uitslag eerder dit seizoenf1 dat een Haagse speler d< ze een tijdstraf kreeg opger terwijl hij op de bank za - protest werd gewonnen Hellas alsnog de kans door minimaal één pu j pakken, volgend jaar tweede divisie te blijver I len. Saturnus voldeed aan haar sportieve plicht wederom te winnen metL punten verschil, 16-11 Hans van der Pij tweemaal succesi^j WASSENAAR Hanspmil der Pijl zetelt al weer jaren op Duindigt. Hij een twintigtal dravers zijn hoede. Over de situ; Wassenaar is de Hagenaa! erg te spreken. „Er ligt!vai natuurlijk een prachtige om de paarden te wi^nd: maar daarnaast valt er ef leboel te verbeteren. He lenterrein is bijvoorbeeld gend aan een opknapbeu Maar de directie hier veel maar doet weinig". Gisteren ging het Van d(jn_ weer eens voor de windf0'™ de talentvolle driejarige hingmeadow won hij ov mijl en later scoorde hij Superkwartet met Elias. De Friese dravertrainer Smeding is al enkele voorzichtig actief in het L. volbloedwereldje. Smi houdt er een wat betref paarden aparte denkwij na. Vorig jaar gaf zijn Fyrst of Troy aan bij de jaargang hoort. De 3 hengst behoort tot de kar bers voor de klassieke sen, zoals de Derby. Terv concurrentie de pupillele er voorzichtige wijze prep op de belangrijkste rei het jaar is het voor Fy se Troy louter aantreden. onr> met zeven mille gedo K.N.H.R.V.-prijs kwan hengst al weer voor de maal in het prille rensij*0 in actie, nota bene teg beste renpaarden die on rijk is. Zijn kansen werd gen de oudere, tevens geroutineerde Avarax, en Queen of Lao's dai iad niet al te hoog aanges maar Fyrst of Troy w z'ng zich dapper. Hij werd tweede achter Averax, d jockey Kevin Davis op onderstreepte momente beste volbloed in ons la zijn. Smeding trekt zich aan van de kritiek va collega's. „We hebben mogelijkheid om hem snel te rijden, daarom nu dat maar in de koers doe kan hij nog wat verc ook", legde hij uit. Mind lukkig was rentrainer Swikker, zijn Dalot kw; a gevolg van een pechkoe: verder dan de vierde terwijl eerder op de midi1 talentvolle Ton Ton Nelnb( met een blessure uit de kwam. ;en een rDERBY IN VOORDEEL ZEE DUIN LEIDEN Hoofdklasser Dekker Tennis War mond en Hillegom in de tweede klasse hebben met hun ruime zeges een eerste positieve daad ge steld in de competitie 1991. Unicum leed met de eerste vier teams ne derlagen, de kleinst mo gelijke was die van de reserves tegen het bezoe kende Katwijkse Zee en Duin. Ook Roomburg kwam negatief in het nieuws. Het roemruchte herenteam liet zich ver rassen, het eerste ge mengde team verloor de regioderby tegen Sassen- heim. Hoofdklasse Detec/Mets 2 - Dekker Warmond 1 2-6 De start van tennishoofdklas- ser Dekker was voortvarend. De nieuw aangetrokken spe lers moesten zich bewijzen en deden dit met overtuiging. Sandra Begijn, door het be halen van de tweede ronde van het 25.000 dollar toernooi van Moulins, opgeklommen tot een plaats binnen de eer ste vierhonderd van de we reld, ondervond weinig pro blemen van de Australische Louise Pleming, 6-2, 6-3. Dat Monique Kiene niet opge wassen zou zijn tegen de nog steeds in hoge mate aanwezi ge klasse van Marcella Mes ker, was door coach Carel de Bruijn reeds ingecalculeerd. In het dubbelspel was het verschil al tot vrijwel nul weggewerkt. Mesker en Ple ming, die in hetzelfde Mou lins met Ingelise Driehuis nog de finale in het dubbel afwerkte, wonnen pas met 7- 5 in de derde set. Het werden voor de Scheveningers de enige twee punten, want de Dekker-heren toonden zich ongenaakbaar. Giorgiu Cosac imponeerde na het verlies van de eerste set (1-6) door Jos Koemans met 6-0 en 6-2 weg te spelen. Michael van den Berg besliste de 'Leidse' strijd tegen Kees-Jan Schui- lenburg met 6-2, 6-4 in zijn voordeel. Met: „Zo ben ik nog nooit weggespeeld", gaf Voorschotenaar Koemans het debacle voor Detec/Mets in het dubbel het beste weer. De gemengdubbels vormden op nieuw een prooi voor de Warmonders. Voor de Roe meen Cosac een nieuwe ten- niservaring, 6-2, 7-5 (na 3-5) tegen Pleming en Schuilen- burg. Voor Kiene het redden van de eer en de eer van de winst op de grote Mesker. Voor Van den Berg de onge slagen status, terwijl Koe mans op nul bleef staan. Unicum 1 - Victoria 1 1-7 De Leidse hoofdklasser gaat degraderen. Zeker na de zeer opvallende uitslagen, die de andere op papier 'mindere' boekten. Tessa Zutphen hield Amstelpark 2 er met 6-2 on der, terwijl de winst van eLtV 2 tegen Hilversum sensationeel te noemen valt. Michel van der Sanden ver schalkte voormalig Neder lands kampioen Christiaan Feenstra. Unicum is door Victoria echter niet volledig weggevaagd. Wouter van der Heijde werkte twee maal een 5-2 achterstand tot 5-5 weg, maar verloor beide sets tegen Roger Warmenhoven. Mar- tijn Krans pakte de eerste set .tegen Eddy Schol, terwijl ook damesdubbel en herendubbel setwinst opleverden. Mirjam Siemerink en Martijn Krans verloren hun afsluitende mixed met 5-7 en 6-7. Bionda Zonderop zorgde tegen de op de plaats van de afwezige topper Petra Kamstra spelen de Trudy Torringa, dat Uni cum niet op nul bleef staan.. Tweede klasse Hillegom 1 - BTC Ivy 1 7-1 De formatie van coach Harry Verdegaal steekt in uitste kende vorm. Ivy, toch al ja ren een degelijk tweedeklas water de mixed. Kieboom was verantwoordelijk voor het vierde punt. Aeolus Oledo 1 - Nieuw Vennep 1 8-0 Er viel voor Nieuw Vennep weinig eer te behalen tegen Aeolus Oledo uit Rotterdam. Alleen Renee Crama en Mar cel van Rijn hadden kans op winst met set en 5-4 voor in hun gemengddubbel, maar verloren uiteindelijk toch met een tie-break en 1-6 in de derde reeks. Hoofddorp 1 - TEAN 1 3-5 Na de enkelspelen zag het er al goed uit voor TEAN 1. Onno Guinau, via 6-2, 6-3 te gen Jeroen Put, en Marco Smit, met twee maal 6-4 te gen Herman Krahmwirrkel, boekten solide overwinnin gen. Ex-Munnikiane Claudia Witteman debuteerde bij de Alphenaren met singlewinst en alleen Petra Wille had niet veel te vertellen tegen de Hoofddorpse Carolien Clay. Het herendubbel van Guinau en Mare Nagelker- ken en de mixed van Claudia Witteman/Marco Smit zorg den voor de eindzege. Vierde klasse Castricum 2 - Casino 1 7-1 Annet van Eederen zorgde voor het enige winstpunt. De Noordhollanders waren op alle andere fronten te sterk. Merenwijk 2 - Forescate 1 0-8 Een eclatante overwinning voor Forescate in de streek derby tegen de 'reserves van De Merenwijk. De zege kwam voor Gert-Jan Egbe- rink, Marco Stals, Natasha van Schaik en Marijke Kra mer niet overwacht, het rui me ervan wel. Wateringen 2 - Leidse Hout 1 4-4 Aanvoerder Waldo Jansen was niet echt gelukkig met de deling van de winst. Er had volgens hem veel meer in gezeten. Zo mochten drie matchpoints niet baten voor Diane Padt en verloor Fer Stipkovits, die zes jaar gele den zelfs op hoofdklasse ni veau i acteerde, maar daarna geen racket meer aanraakte, zijn wedstrijd door teveel fouten. Met Aukje Baayens was de captain wel gelukkig, 100% winst. Vijfde klasse Roomburg 1 - Sassenheim 1 2-6 De regioderby tegen Sassen heim verliep voor Roomburg niet voorspoedig. Edwin van Benschop moest uiteraard Roy Mooiman leten voor gaan, maar Eric Noest had kansen, 5-7, 4-6 tegen Wim Markus. Myrna Krijgsman had pech en juist Sassen- heimse Marijke Krijger geluk met de 7-6 eindscore in de derde set. Ook Yvonne Wes terhout vertoefde drie lange sets op de baan met wederom een nul op het request. Met twee gewonnen dubbels en twee verloren mixen werd de 6-2 totaalstand voor Sassen heim bereikt. Joost van Leeuwen blijft ondanks de nederlaag optimistisch over de te behalen titel. FOTO: HENK SNATERSE Robbert-Paul Hartwijk maakte in de tweede klasse een sterk debuut met een zege op Léon Damen. Van Nispen De Zilk 1 - Traford 1 1-7 Voor De Zilk kwam alleen Nicolien de Groot tegen de Hagenaren tot winst. Leimonias 6 - Zoeterwoude 1 4-4 Zoeterwoude kende enige startproblemen met de dub bels. Hoewel drie enkelspe len gewonnen werden, die van Harold van Offeren, Gert Jan Anker en Tiny van Velzen, wisten alleen Florie- ke Westhof en Gert Jan An ker de mixed tot een goed einde te brengen. Zesde klasse Delftse TB 4 - Alkemade 1 7-1 Voor het team uit Oude We tering kwam alleen de der tienjarige Jan-Pieter Roelofs tot winst. Er werd wel ge streden in vier drie-setters, maar tevergeefs. Leimuiden 1 - Leidse stu denten 1 4-4 Jeroen de Roode scoorde 100% voor Leimuiden. Het vierde punt kwam van de single van Dieneke Klein. Voorhout 1 - Leeuwenbergh 7 1-7 Daniëlle van der Geest te kende voor het enige punt van Voorhout. Ter Aar 1 - Roomburg 3 3-5 Voor Ter Aar won Ivo Hunt- jens van Arjan Stadt en wer den de damesdubbel en een gemengddubbel bijgeschre- De Munnik 8 - Artesia 1 0-8 Dat het jeugdige vlaggeschip van Artesia eigenlijk veel te sterk is voor de zesde klasse moest het achste van De Munnik ondervinden. PETER KLEIN JACQUELINE VAN WIJK Uitslagen Districtscompetitie Hoofdklasse gemengd: Unicum Leiden 1 - Merenwijk Leiden 1 2-3, Boskoop 1 - Nieuwkoop 1 3-2; Lisse 1 - TEAN Alphen ad. Rijn 1 0-5; STV Sassenheim 1 - Hillegom 1 3-2. Hoofdklasse heren: Forescate Voorschoten 1 - Nieuw Vennep 1 5- 1; Rijnkanters Rijnsbürg 1 - Uni cum Leiden 1 2-4, Forescate Voor schoten 2 - Hillegom 1 5-1; Hille gom 2 - Artesia Koudekerk a.d. Rijn 1 3-3. Landelijke competitie zondag Hoofdklasse, afd. 1: Van Wijk Groep/TC Groenekan 1 - TM Data- /Bosheim Bussum 1 3-5; Popeye GS Amsterdam 2 - Leimonias Den Haag 2 3-5; Thor RW Den Haag 1 - ALTA Amersfoort 1 8-0; Detec/De Mets Scheveningen 2 - Dekker Tennis Warmond 1 2-6. Afd. 2: Tessa Zutphen 1 - Amstel park Amsterdam 2 6-2; Melkhuisje Hilversum 1 - ELTV Eindhoven 2 2-6; Detec/De Mets Scheveningen 3 - Ucello Z'67 Rotterdam 1 2-6; Uni cum Leiden 1 - Victoria Rotterdam 1 1-7. Tweede klasse, afd, 6: Unicum Leiden 2 - Zee en Duin Katwijk 1 3-5; Zeeuwse Tennis Combinatie Vlissingen 1 - Dash '35 Dordrecht 2 4-4; Animo Terneuzen 1 - Joy-Mo- za'fek Amsterdam 3 2-6; Hillegom 1 - BTC Ivy Breda 1 7-1. Afd. 7: Haren (Gr.) 1 - Strokei Har derwijk 1 2-6; De Munnik Leider dorp 1 - Vredenburch Rijswijk 1 2- 6, Hertenkamp Assen 1 - Cream Crackers Groningen 1 8-0; Amstel park Amsterdam 4 -Meppel 1 4-4. Afd. 8: Hilverheide Hilversum 1 - Juliana Hoorn 1 4-4; De Merenwijk Leiden 1 - Heerhugowaard 2 3-3 af gebroken wegens duisternis; Uni cum Leiden 3 - Bakkum 1 1-7; De venter 1 - Leimonias Den Haag 3 2- 6. Derde klasse, afd. 2: Luck Raeck Maarssen 1 - Egmond 2 7-1; Heer enduin IJmuiden 1 - OLTC Oegst- geest 1 2-6; St. Pancras 1 - Badhoe vedorp 2 7-1; Bakkum 3 - Zaandam 1 4-4, Afd. 3: TEAN Alphen a.d. Rijn 2 - Popeye GS Amsterdam 4 1-7, Eg- mond 1 - Soestdijk 1 2-6; Brederode Santpoort 1 - Lisse 1 8-0; Zandvoort 3 - Van Wijk Groep/TC Groenekan 2 6-2 Afd. 4: Bosheim Bussum 4 - Spatter Wormer 1 4-4; Festina Amsterdam 3 - Overburg Amstelveen 2 1-7; Dekker Tennis Warmond 2 - Alk maar 2 4-4; Centre Point Almere 1 - Merlenhove Heemstede 2 4-4. Afd. 5: Aeolus Oledo Rotterdam 1 - Nieuw Vennep 1 8-0; Melkhuisje Hilversum 3 - Leeuwenbergh Leid- schendam 3 7-1; Amstelland Am stelveen 1 - Lobbelaer Zevenbergen 1 2-6; Markendaal Breda 1 - Oranje TC Den Haag 1 2-6 Afd. 6: Leeuwenbergh Leidschen- dam 2 - Marquette Heemskerk 1 3- 5; Hoofddorp 1 - TEAN Alphen a.d. Rijn 1 3-5; Zoetermeer 2 - Joy-Mo- zaïek Amsterdam 4 1-7; Metselaars Scheveningen 4 - Capelle a.d. IJssel 1 4-4. Vierde klasse, afd. 3: Amstelland Amstelveen 2 - Hillegom 2 4-4. Afd. 7: Joy-Mozaïek Amsterdam 5 - Hillegom '3. Afd. 12: Castricum 2 - Casino Noordwijk 1 1-7; De Meren wijk Leiden 2 - Forescate Voor schoten 1 0-8. Afd. 11: Amstelland Amstelveen 3 - Joy-Mozaïek Amsterdam 6 7-1; Zee Duin Katwijk 2 - Unicum Leiden 4 7-1; Zandvoort 4 - Hoofddorp 3 8- 0; Heemstede 1 - De Munnik Lei derdorp 2 0-8. Afd. 15: Wateringen 2 - Leidse Hout 1 4-4; Pynacker 1 - Oud Bey- erland 2 5-3; CC Dordrecht 2 - Holy Vlaardingen 2 3-5; Waddinxveen 1 - Thor RW Den Haag 5 3-5. Vijfde klasse, afd. 23: Van Nispen De Zilk 1 - Traford Den Haag 1 1-7; Leidse Hout 2 - Pynacker 2; Nieuw Vennep 2 - Unicum Leiden 5 2-6; Afd. 27: Leimonias Den Haag 6 - Zoeterwoude 1 4-4. Zesde klasse, afd. 31: Kikkers Nieuw Vennep 1 - Westzaan 2 0-8. Afd. 42: Buytenwegh Zoetermeer 2 - Meerburg Zoeterwoude Rijndijk 1 2-6; Vogelenzang 4 - Rijnkanters Rijnsburg 1 5-3; Kikkers Nieuw Vennep 2 - Dekker Tennis War mond 4 8-0; Thor RW Den Haag 10 - Never Out Den Haag 1 6-2. Afd. 45: Delftse TB 4 - Alkemade Oude Wetering 1 7-1; Leimuiden 1 - Leidse Studenten 1 4-4; Voorhout 1 - Leeuwenbergh Leidschendam 7 1- 7; Afd. 46: Ter Aar 1 - Roomburg Lei den 3 3-5. Afd. 47: Zee en Duin Katwijk 4 - KLTV Katwijk 1 5-3; De Munnik Leiderdorp 8 - Artesia Koudekerk a.d. Rijn 1 0-8. Heren tweede klasse, afd. 2: Ray Prickers Weert 1 - Boskoop 1 4-2; ATC Amsterdam 1 - Phoenix Rot terdam 1 4-2; Oudenbosch 1 - Uni cum Leiden 1 1-5; Rozenburg 1 - Hakkelaars Muiderberg 1 6-0, Afd. 4: Reyerbos Ridderkerk 1 -TEAN Alphen a.d. Rijn 1 4-2. Derde klasse, afd. 1: Alkemade Oude Wetering 1 - HaTeCe Den Haag 1 3-3 Afd. 4: Roomburg Lei den 1 - Halve Maan Goes 1 2-4; DDH Zwijndrecht 1 - Voorhout 1 2- 4; Racketeers Rotterdam 1 - Skinlo Schijndel 1 3-3; Animo Terneuzen 1 - Hoek van Holland 1 6-0. Afd. 6: Papendrecht 1 - Casino Noordwijk 1 1-5; Dekker Tennis Warmond 1 - Hertenkamp Assen 1 3-3 Vierde klasse, afd. 6: Rijnkanters Rijnsburg 1 - Tenniphil Delft 1 3-3; Nieuwkoop 1 - Phoenix Rotterdam 4 2-4; Zee en Duin Katwijk 1 - Zoe termeer 1 4-2. Afd. 7: Overdam Leidschendam 1 - Kikkers Nieuw Vennep 1 5-1; Forescate Voorscho ten 1 - Leeuwenbergh Leidschen dam 2 5-1. Vijfde klasse, afd. 11: Vijfhuizen 1 - Hoogmade 1 3-3. Afd. 20: KLTV Katwijk 1 - Rijpwe- tering 1 3-3. Afd. 25: Effect Rijs wijk 1 - Zevenhoven 1 0-6. se werd met 7-1 soepel weg getikt. Marco van Trigt en de gemotiveerde Marcel Vink stoeiden wat met Gert Nieuwboer en Walter Markx. Cindy Berkh-out moest hard werken om de nummer 60 van Nederland, Birgit Die- mer eronder te houden, maar slaagde daar met 4-6, 7-6 en 6-2 in. Petra Wessels, de he rendubbel en de eerste mixed van Wessels en Van Trigt vergden twee sets. Het da mesdubbel was spannend, 7-5 derde set. De tweede mixed van Berkhout en Vink ging verloren. Hillegom is meteen de belangrijkste titelkandi daat geworden. Unicum 2 - Zee Duin 1 3- 5 Het als derby, zowel als de gradatieduel te omschrijven treffen tussen Unicum 2 en Zee Duin eindigde in het voordeel van de Katwijkers. Toch zijn er nog enkele op ties. De kracht van de beide Zeeuwse teams blijkt mee te vallen, zodat met noeste ar beid. In de derby was Jan- Willem Lugthart in bloed vorm. Erik Bakker, toch geen kleine jongen, ging er met 3 en 2 af. Het herendub bel met Léon Damen werd 6- 1, 6-4, terwijl de mixed met Carola Geerlings op twee maal 6-1 werd afgesloten. De na een jaar studie uit Ameri ka teruggekeerde Voorhoutse en Astrid Bouw wonnen hun singles tegen Karin van Bij- sterveld en ex-Munnikiane Marquérite Patiwael, die ook al van over de plas kwam. Voor Unicum 2 maakte Rob bert-Paul Hartwijk een pri ma debuut in de hogere klas se. Léon Damen werd met 7- 5, 6-4 geklopt. Ook het -DD en de tweede mixed waren voor de 'reserves'. De Munnik 1 - Vreden- burgh 1 2-6 Het eerste team van de Mun nik verloor naar verwachting van de geroutineerde vrouw en manschappen van Vre- denburgh uit Rijswijk. Eén punt kwam overtuigend, Thomas Koemans. De nipte zege was voor Angelina Rammers, 7-6 derde set. De andere nipper werd door Sas- kia Pauw bereikt, zij het in negatieve zin, 5-7 derde set singleverlies. Merenwijk 1 - Heerhugo waard 2 3-3 De Merenwijkers braken we gens de duisternis zowaar af. Toch was er van een heftige en langdurige strijd niet eens echt sprake. Irma van See- ters verlsoeg in twee sets An- nemieke Haverkotte en ook Freek Tams had slechts twee delen nodig. Nathalie van der Voort dolf tegen Roda de Boer, waar in de winter flink was uitgehaald, nu in drie sets het onderspit. Mark Flei- scheuer dacht duidelijk meer aan de tentamens, dan het edele tennisspel en dus in twee sets verlies. Dames- en herendubbel (verlies in drieën) werden eerlijk ge deeld, de gemengdubbels niet gespeeld. Unicum 3 - Bakkum 1 1-7 De opponent wordt door de Heerhugowaardse coach, Ro nald van der Horst als titel kandidaat gezien. De spelers van Bakkum hebben het te gen Unicums derde oook be wezen. Jacqueline Paauw hield tegen Francine Herre- brugh de schade beperkt. Het damesdubbel leverde een 7-6 winst van de tweede set op. Het enige winstpunt kwam op naam van Wil den Hol lander en nieuwkomer Klaas-Jan Doeven. Derde klasse TEAN 2 - Popeye GS 4 1-7 De Amsterdammers, met al- leen sterke BI-spelers in de gelederen, waren een maatje te groot voor TEAN 2. Marie- Louise Goedhart en Ronald Lammens redden de traditio nele eer. De Alphenaren gaan zorgelijke tijden tege moet. Brederode 1 - Lisse 1 8-0 Wat voor TEAN 2 geldt, gold en geldt ook voor Lisse, dat in dezelfde afdeling speelt. Ook hier een team speelsters en spelers, die superieur wa ren aan de Lissenaren, die zelfs niet één maal winst konden boeken. Heerenduin 1 - OLTC 1 6-2 OLTC kwam slechts tot twee winstpunten te^en Heeren duin uit IJmuiden. Marco Visser zorgde hiervoor door zijn enkelspel en een ge mengddubbel met Liesbeth Hooghoudt aan zijn zijde bei de in drie sets winnend af te sluiten. Dekker 2 - Alkmaar 2 4-4 Wim Thomas had het groot ste aandeel in de vier punten die Dekker 2 verdiende te gen de reserves van Alk maar. Na eenvoudige winst in zijn single stond hij samen met Patrick Kieboom geen game af in het dubbelspel en won ook met Monique Hoog

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18