dss Pleidooi Rob Clerc voor zetpremie is een grap >sportuitslagen Nederlanders in eerste ronde uit tennistoernooien NEC begint inhaalrace Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT EeidócGotvtanl WOENSDAG 10 APRIL 1991 PAGINA 9 roen licht voor goedkoper stadion MSTERDAM Het bestuur van de Stichting Ad- inistratiekantoor Stadion Amsterdam heeft het oene licht gegeven voor de realisatie van een euw stadion in Amsterdam. anwege het „vooralsnog" uitblijven van een sub- antiële bijdrage van de rijksoverheid en een lagere nissie-opbrengst dan verwacht wordt een goedko- ire variant uitgewerkt, zo maakte de stichting gis- ren bekend. Een meerderheid van de Amsterdam gemeenteraad heeft onlangs te kennen gegeven, ider voorwaarden, akkoord te gaan met een finan- éle bijdrage van de gemeente aan het stadion van miljoen gulden. oorwaarde is dat de totale kosten van het stadion iperkt zouden moeten blijven tot 200 miljoen gul- ■n waartoe vooraf een prijsgarantie moet worden gegeven. et Ajax zou overeenstemming moeten worden be- ïkt over een huurovereenkomst waardoor jaarlijks in geïndexeerde huuropbrengst van minimaal zes iljoen gulden wordt gegarandeerd. Ghedina komt bij uit coma RHO Kristina Ghedina is ontwaakt uit de coma waarin hij sinds zondag middag lag. De Italiaanse skiër was in het weekein de betrokken bij een zwaar auto-ongeluk waar bij hij onder andere een schedelbasisfractuur op liep. Volgens de artsen in het ziekenhuis in Rho is de toestand van Ghedina echter nog steeds kritiek. Dat zal nog minstens 48 uur duren. Over de spor tieve carrière van hun pa tient wensen de doktoren zich voorlopig niet uit te laten. Maatregelen op komst tegen doping-gebruik BRUSSEL De Belgische voetbal bond overweegt maatregelen te nemen tegen dopinggebruik na het experi ment dat voetballer Luc de Rijck van FC Turnhout het leven heeft gekost. Daarnaast brachten steekproeven drie gevallen van het gebruik van stimule rende middelen aan het licht. De Rijck, topscorer in de tweede klasse, overleed vorige week donderdag nadat een clubarts had geprobeerd het bloed van de vermoeide speler met zuurstof te verrijken. Doelman Mare Huysmans van eerste klasser Waregem en twee spelers uit lagere klassen hangt een schorsing boven het hoofd, omdat in hun urine verboden stoffen zijn aange troffen. De voetbalbond handelt hun zaken deze week verder af. Lutke-Schipholt neemt de leiding Cyntha Lutke-Schipholt. MUNSTER Cyntha Lutke-Schipholt heeft de leiding genomen in de Ronde van Nedersaksen. De Haagse wielren- ster eindigde gisteren in Munster als derde in de door Leontien van Moorsel gewonnen tweede etappe. Bij de man nen zegevierde de Italiaan Frabrizio Trezzi. Raymond Meijs werd zesde. Leontien van Moorsel moest in de eind sprint in Munster afrekenen met ploeg genote Lutke-Schipholt en de Deense Karina Skibby. De wereldkampioene achtervolging was beduidend sneller dan de andere twee. Het drietal had 38 seconden voorsprong op het peloton. In- grid Haringa, winnares op de openings dag, staat in het algemeen klassement negende op 31 seconden van Lutke- Schipholt. FOTO; SP Ad Wijnands heeft de leiderstrui in de tweede etappe van de Ronde van Bas kenland moeten afstaan. Niet door tijd verlies, maar omdat hij in de spurt van het peloton de Duitser Kappes en de Brit Elliott moest laten voorgaan. El liott, op de eerste dag tweede achter Wijnands, kreeg door zijn betere klasse ring de eerste plaats in het klassement toegewezen. Wijnands gaf zichzelf voor af weinig kans klassementsleider te blij ven. Het peloton kreeg in de rit van An- doain naar Vitoria zes beklimmingen voorgeschoteld, waarvan twee zware. Wijnands onderschatte zijn mogelijkhe den. De coureur uit de ploeg van Hen- nie Kuiper handhaafde zich op de cols verrassend in de eerste groep. Wijnands, die in de bergen veel krachten had ver bruikt, sprintte mee en werd derde. El liott eindigde een plaats hoger en mocht op grond van dat resultaat de leiderstrui aantrekken. arco van Basten. foto: sp wintig nil joen voor ean-Pierre ^pin (Van onze correspondenten Bob van Huët en Edwin Winkels) ARSEILLE/BARCELONA mm De voorgestelde ruil tus- Hn Jean-Pierre Papin en juud Gullit vloeit voort uit goede contacten tussen de genaars van beide clubs, arseille en AC Milan. De aliaan Berlusconi zou aan ernard Tapie voor Papin ;n bedrag van twintig mil- en gulden willen betalen. ilgens berichten in verschil- le Spaanse kranten zou FC •celona al contact hebben legd met een financierings- i T( reau om geld vrij te maken or de transfer van Van Bas- T~~ n. De Utrechter, die nog tot Huurni 1993 onder contract staat 3495. j AC Milan, liet eerder dit jeslo izoen al merken het niet ?er naar zijn zin te hebben TjT^ider zijn huidige trainer, Ar- 1750.W Sacchi. Mocht Milan- tuss« i»rzitter Silvio Berlusconi duiten Sacchi als trainer te ndhaven, dan lijkt er reden or een vertrek van Van iten. De spits heeft de afge- ien jaren voortdurend con- t gehad met Cruijff. De ainer van Barcelona heeft in zijn bestuur een volmacht 'kregen om Van Basten naar !t Nou Camp-stadion te ha- rrigo Sacchi heeft overigens :zegd de aanbieding trainer worden van Real Madrid et te zullen accepteren. Sac- ii benadrukte tot 1992 onder mtract te staan bij AC Milan, as na het seizoen zal hij in erleg met voorzitter Berlus- ini beslissen op welke wijze de verbintenis uitdient, erder werd in de Italiaanse edia gesuggereerd dat Sacchi deze competitie algemeen anager van de club zou wor- KOERSEN EN HAAG Onze tips voor koersen in Wolvega, mor- ïn aanvang 18.45 uur zijn: Koers 1. Esmoreit, 2. Faith, 3. Fri- V (8-2-4) Koers 1 Friso, 2. Fiona Westcor- r, 3. Flame Hanover (4-3-8) Koers 1 Fighting Champ, 2. Edy- ir S, 3. Dianne (5-9-10) Koers 1. Ekiaro's Quick, 2. Figh- ig Boszorg, 3. Floor Buitenzorg (3- Koers 1. Count Ken D, 2. Curt ogwijk, 3. Ebbony Wind (7-6-2) Koers 1. Colorado Pitt, 2. Duco W, Dahhaam (7-1-2) Koers 1. Excellent Champ, 2. Egon r Lune, 3. Diamond Space (4-1-6) Koers 1. Caesarevento, 2. Carl itenzorg, 3. Celest Grenacre (5-4-7) Koers 1. Dave Scimitar, 2. Cees rtrix, 3. Dakadvies (8-2-5) SCHEVENINGEN Af gelopen weekeinde vero verde Rob Clerc zijn zes de nationale damtitel. Voor de 35-jarige Sche- veninger was dit kampi oenschap van groot be lang, omdat hij hiermee was verzekerd van deel name aan het wereld kampioenschap in Tou lon volgend jaar. De afgelopen weekeinde be sloten nationale damtitel- strijd werd overigens ont sierd door maar liefst 63 re mise-partijen. Inclusief het gelijke spel dat Clerc boekte tegen het geniale warhoofd Jannes van der Wal. Zonder zelfs één zet te doen. Waar mee beroepsdammer Clerc voor even zijn pleidooi voor beperking van het grote aan tal remises wel op een erg opmerkelijke wijze aan de kant zette. Tijdens de slotceremonie le verde voorzitter Posthumus van het organisatie-comité van het Nederlands kampi oenschap nog felle kritiek op die partij zonder zetten tus sen Clerc en Van der Wal. „Met nog drie ronden voor de boeg kwam die remise mij wel goed uit. Ik stond één punt voor op de nummer twee, Hendrik van der Zee. Wanneer Van der Zee en ik gelijk zouden eindigen, pro longeerde ik mijn titel", al dus Clerc, die als verslagge- ver/dammedewerker voor het Algemeen Dagblad een dubbelrol vertolkte tijdens het toernooi. „Van der Wal had ook belang bij een remi se. Hij kon zich nog plaatsen bij de eerste zes, waardoor hij volgend jaar bij het Neder lands kampioenschap weer van de partij zou zijn. Toch was ik wel verrast. We na men plaats en voordat de klok werd ingedrukt, bood hij mij remise aan. Ik dacht, dat hij de laatste drie partijen wilde winnen. Maar gezien de stand op de ranglijst zag ik geen reden om het voorstel van Van der Wal te weige- Natonaal kampioen dammen Rob Clerc vindt, dat door een spelregelwijziging of een andere puntentelling het grote aantal remises zou kunnen worden beperkt. foto: milan konvalinka Zelf won Clerc van zijn der tien partijen er vier. Hiermee mag de Scheveninger geen uitzondering worden ge noemd. Sinds '86 is een zoge heten plus vier score (vier partijen meer gewonnen dan verloren) voldoende geble ken om de titel te veroveren. Clerc opperde tijdens de titel strijd in één van zijn artike len gekscherend, dat de spe lers per zet zouden moeten worden betaald of een winst- premie zouden moeten ont vangen. Waarmee een exces als zijn partij tegen Van der Wal zou kunnen worden te gengegaan. „Ik heb dat ei genlijk meer als grap gezegd. Je zou ook een winstpremie per partij kunnen invoeren, maar dat gebeurt eigenlijk al bij invitatie-toernooien. Maar in mijn ogen is de enige se rieuze oplossing, dat er een verandering moet komen van óf de spelregels óf van de puntentelling. Het kampi oenschap wordt elk jaar zwaarder. Ook ditmaal was er sprake van een sterke deelname met onder anderen Hendrik van der Zee en Eu ropees kampioen Gérard Jansen. Dat verklaart ook mede het grote aantal remi- Experiment Clerc stelt, dat de reglemen ten een vereist aantal zetten zouden kunnen voorschrij ven, voordat een remise-aan bod kan worden gedaan. En voor wat betreft de punten telling voelt hij wel iets voor een systeem als in het Engel se voetbal. „Bijvoorbeeld drie punten bij een gewonnen partij", licht Clerc toe. „En kele jaren geleden is met de puntentelling al geëxperi menteerd tijdens een zes kamp tussen Nederland en Rusland. Men werkte toen met een zogeheten voordeel- en nadeelremise. Bij elke voordeelremise krijg je een stand van 3-1, bijvoorbeeld bij een situatie van drie dam men tegen één dam. Bij een gelijkwaardige remise wordt de stand 2-2 en win je een partij, dan is de score 4-0. Die grote verschillen bleken toch wel wat al te grof te zijn. Het experiment heeft geen ver volg gekregen, maar er is tenminste iets gedaan". Zijn zesde titel heeft Clerc finan cieel niet bijster veel opge bracht, vindt de dammer van het Haagse RDG/DIO. „Er zat totaal 15.000 gulden in de pot. Ik kreeg als winnaar 3 000 gulden. Geen vetpot. Vorig jaar was dat nog 5.000 gulden en kreeg je ook een bokaal, waarvan de waarde op 4.000 gulden werd ge schat". Het prijzengeld zou best wat mogen worden opgeschroefd vindt Clerc. „Om het aanzien van het dammen te verho gen. Maar of dit lukt, weet ik niet. Het eeuwige manco van de dambond is het vinden van sponsors. Ook voor dit toernooi weer. In februari stond het toernooi nog niet vast. Pas op laatste moment bleek het Ondernemersschap in Drachten financieel het kampioenschap te willen steunen", aldus Clerc, die ook damrubrieken verzorgt in de Gelderlander en Elsevier en daarmee in zijn levensonder houd als huisman kan voor zien. „Mijn vrouw heeft een goede baan bij PTT Telecom, maar met alleen stukjes schrijven zou ik best kunnen leven", meent Clerc, die drie keer als tweede is geëindigd bij het wereldkampioenschap en één keer dezelfde positie innam in een tweekamp naar de wereldtitel tegen de Rus Gantwarg. „Ooit wil ik nog eens wereldkampioen wor den", zegt Clerc. „Maar ik ben voorlopig blij met deze nationale titel. Het betekende een revanche op mezelf, om dat ik tijdens het wereldkam pioenschap in Groningen vo rig jaar slecht speelde". Met die motivatie legde Clerc als ongeslagen speler beslag op de eerste plaats na vijftien dagen te hebben gebivak keerd in Bakkeveen, dertien kilometer verwijderd van Drachten. De spelers moesten hun onderkomen vinden in vakantie-bungalowtjes en de wedstrijden werden afge werkt in de raadszaal van het gemeentehuis van Drach ten alsmede in het gymnas tieklokaal van het Drachtster Lyceum. Een formule die volgens Clerc niet voor her haling vatbaar is. „Ideaal is natuurlijk in één hotel spelen en logeren. We sliepen met z'n drieën in een bungalow. Wel gezellig, maar ik geef bij een individueel toernooi toch de voorkeur aan privacy", besluit Clerc. PETER ALLEBLAS GEEN SET VOOR HAARHUIS EN KOEVERMANS TOKYO/BARCELONA Paul Haarhuis en Mark Koevermans hebben gis teren in Barcelona het slechte voorbeeld van hun landgenoten Krajicek, El- tingh en Siemerink aan de andere kant van de we reld (Tokyo) gevolgd. Bei de Nederlanders werden in de eerste ronde uitge schakeld. Zowel Haarhuis als Koevermans kon geen set in de wacht slepen. Haarhuis verloor simpel van de Argentijn Martin Jaite: 3-6 2-6. Een week eerder zegevier de de Eindhovenaar in de ope ningsronde van Estoril nog triomfantelijk over de hoog geklasseerde Spanjaard Emilio Sanchez (6-0 6-2) om vervol gens van de Italiaan Furlan te verliezen. Diezelfde Furlan won nu in Barcelona heel ge makkelijk van de Franse Da- vis Cupspeler Henri Leconte (6-1 6-2). Koevermans hield in de eerste set tegen Diego Perez uit Uru guay lang gelijke tred. In de tiebreak was de Zuidameri kaan iets sterker (7-4). In de tweede set kon de man uit Bergschenhoek Perez niet meer bijbenen (1-6). Koever- mans was in zijn eerste gravel toernooi van het seizoen, in Estoril, ook in de eerste ronde uitgeschakeld, al was dat dan tegen de latere winnaar Bru- guera. De Spanjaard is in Bar celona ook sterk op dreef, ge tuige zijn maximale zege (6-0 6-0) op de Australiër Mark Woodforde. Richard Krajicek, zondag nog winnaar in Hongkong, ging in Tokyo in de eerste ronde on deruit. De 19-jarige Hagenaar verloor kansloos van John Fitzgerald. De Australische Davis Cupspeler, die zich via de kwalificaties had geplaatst, was in de eerste reeks opper machtig en in de tweede iets sterker: 6-1 6-4. Krajicek is door zijn overwin ning bij het ATP-toernooi in Hongkong geklommen naar de 66e plaats op de gisteren gepu bliceerde wereldranglijst. Hij stond bij begin van het toer nooi nog op de 93ste plaats. Krajicek is op de ranglijst de derde Nederlander. Mark Koevermans is nog steeds de hoogst geklasseerde. Hij staat 45e. Rijnsburger Jan Sieme rink, evenals Krajicek in To kyo in de eerste ronde verloor, is nu 47e. Paul Haarhuis schoof door zijn winst op de Spanjaard Emilio Sanchez bij het toernooi in Estoril op naar de 57e plaats op de wereld ranglijst. Siemerink, die wegens ver moeidheid in Hongkong niet aan de start was verschenen, verloor in Tokyo in drie reek sen van de Amerikaan Dan Goldie. In de laatste set diende de tiebreak de beslissing te brengen. Met 7-5 trok Goldie aan het langste eind. Kansloos Jacco Eltingh was een hele wedstrijd kansloos. De speler uit Heerde trof het ook niet met Luis Herrera. De jonge Mexicaan versloeg vorige week bij de Davis Cup-ont moeting tegen de Verenigde Staten Jim Courier in vijf sets. Tegen Eltingh waren twee meer dan genoeg: 2-6 2-6. Miriam Oremans zorgde in de Japanse hoofdstad Tokyo voor een aangename verrassing. De Nederlandse versloeg in de eerste ronde de als derde ge plaatste Japanse Naoko Sawa- matsu na een boeiend en lang duel in drie sets: 7-5 4-6 6-4. Petra Kamstra had het met de loting het slechtst getroffen. Dat was ook aan de uitslag te merken. Tegen de als eerste geplaatste Amerikaanse Amy Frazier verzamelde zij slechts drie games, allen in de tweede set. In Tokyo boekte Jimmy Con nors weer eens een overwin ning. De Amerikaan, die lange tijd uitgeschakeld was met een voetblessure, startte slecht te gen zijn landgenoot Jim Pugh: 1-6. Na een moeizame tweede set (6-4) was de veteraan van het internationale tennis in de derde reeks veel sterker dan de dubbelspelspecialist: 6-0. Vierde koers. 2000 m: 1. Frederik S (C. bij K8EN uiogne-eur-mef (Fre). Inlerfrance-loer- ;nt r Vanderlljde (Ned) wint op punten (5- n Hulström (Den). Halfzwsan Sedney w.o.p. (4-1) van Hanke (Dul). ferlandse competitie, vrouwen: ■ate speeldag: Poule 1 (op de Elndhoven- •e): Wlttem-Hllversum 3-15, Oude Maas- »rdwl|k 1-17. Poule 2 (Haagsche): Am- Broekpolder 11-7, De Pan-Salland York. Amerikaanee honkbalcompetl- •nal league- New York Mets-Philadel- Phinies 2-1, Cincinnati Reda-Houston iros 6-2, Montreal Expos-Pittsburgh Plra- American league: Detroit Tlgers-New York Yankees 6-4, Chicago White Sox-Baltlmore Orioles 9-1, Boston Red Sox-Toronto Blue Jays 6-2, Kansas City Royals-Cleveland In dians 4-2, Milwaukee Brewers-Texas Ran- da Hill. Toto: winnend 2,00 plaats 1,20 1,40 koppel 3,10 trio 12,70. Vijfde koers, 2000 m: 1. Candy White (B. Dapper) 2.36,4-1.18,2, 2 Dean Hazelaar, 3. Jonah Kosmos. Niet gestart: Nlkl Orn en Bennie d'Aster. Toto: winnend 3,40 plaats 2,40 4,40 koppel 39,30 trio 160.40 dere, 3 Agostlnho Mendel. 4. Björn Prlde. Toto: winnend 4,00 plaats 1,90 2,20 2,40 koppel 18,40 trio 136,90 kwartet 458.60 Zevende koers, 2000 m: 1. Ei bert Vryenesse (H. Langeweg) 2.34,6-1.17,3, 2. Ajax White, 3. Dazraff B Toto: winnend 3,20 plaats 1,50 5,90 koppel 41,90 trio 221,20. Toto: winnend 2,00 plaats 1,80 5,30 koppel 10,70 trio 44,20. V-5 Spel (5-2-1-3-7): 2.328,00. (a. I: Frede- Mollema) 2.03,6-1.16,8, 2. Carlo Buitenkist, 2,20 koppel 32,70 trio 605,6 Tweede koers, 1609 m: 1. Evert Buitenzorg (M. Heynen) 2.05.3-1.17.9, 2. Another Star let. 3. Falkor Quick. Toto: winnend 4,10 plaats 2,10 1,80 koppel 9,50 trio 136,30. Derde koers. 1609 m: 1. Fulda R (J. Bot) 2.06,0-1.18.3. 2. Ebely W, 3. Evlta Mlddel- wljk, 4. Dlanadean V Toto: winnend 2,00 plaats 1,30 5,60 2,50 koppel 24,90 trio 252,50 kwartet 5281,90. Negende koers, 2000 m: 1. Aty van de Lente (G. v Eykelenborg) 2.33,7-1.16,9, 2. Zlsja M, 3. Alfa Nora, 4. Wez Warber. Toto: winnend 5,40 plaats 2,50 5,90 koppel 28,50 trio 173,80 kwartet 2584,00 Tiende koers. 2000 m: 1. 1. Daan S (W Strooper) 2.38,3-1 19,2, 2. New Yorker. 3 Dash of Scot. Toto: winnend 2,20 plaats 1,10 1,40 koppel 8,30 trio 31,90. SCHAKEN Oisterwljk. Zonetoernooi vrouwen Vijfde ronde: Muller (Fra)-Tresch (Lux) 1-0, Lebel (FraFFIear (GBr) 0-1, Maeckelbergh (Bel)-De Greet (Ned) 0-1, De Vries (Ned)- Llmbach (Ned) 1/2-1/2, Harmsen (Ned)- Benschop (Ned) 1-0. Stand: 1 Flear 4 1/2 punten. 2. Benschop en Muller 3 1/2, 4. De Vries 3. 5. De Greef 2 afg., 8. La Feclaz (Fra). Skilopen kampioenschappen van de lage landen, eer- ste dag: Mannen, 30 km klassiek 1. Bellam (GBr) 1.14 17. 2 Harz (Den) 1.15 39. 3. Ghis- ler (Den) 1 15.45, 6. Vermeulen (Ned) 1 17 34. 7 Puljk (Ned) 1.17.40. 8. Stevens (Ned) 1.17 54 Vrouwen. 1° km klassiek: 1. Van Schljndel (Ned) 28.58. TENNIS Amelia Island. Vrouwen 650.000 gulden, eerste ronde: Schultz (Nedj-Labat (Arg) 7-6 6-3, Temesvarl (Hon>- Llverpool-Coventry 1-1, Southampton-Arse- Stand aan kop: Arsenal 33-72, Liverpool 32- 64. Crystal Palace 32-58. Schotland Halve finale FA Cup Celtlc-Motherwell 2-4 Inhaalduel eerste di visie: St Johnstone-St. Mirren 2-1. Odense. Vriendschappelijk: Denemarken-Bulgarlje 1-1 (1-0). 32 Hoegh 1-0, 83. 4.400. Toeschouwers: Den Helder, vriendschappelijk: FC Utrecht-WGW (4e klasse) 5-0 (2-0). Doel punten: Bijl 2x, De Kruljtf, Van de Weert en Roest Volendam-FC Haka (Fin) 1-0. Doel punt: Den Ouden Reserve divisie A: Feye- noord-Vllsslngen 3-1, FC Den Haag -Volen- dam 2-2, Reserve divisie C RKC-Wlllem II 3-2. PSV-RBC 2-0 Toeschouwers: 700. WEST II zondagamateurs 3e klasse B: Laakkwartier-Wlppolder 1-2 Wippolder periodekampioen 3e klasse D: EDS-Hardlnxveld 1-0 EDS periodekam pioen 4e klasse D: Bodegraven-Stolwijk 0-3 Stolwijk periodekampioen. 4e ronde dis trictsbeker: Unitas-ARC 0-2 WIELRENNEN Vitoria (Spa). Ronde van Baskenland Tweede etappe 1. Kappes (Dul) 199 km In 5.11.00. 2 Elliott (GBr). 3. Wijnands (Ned), 4 Gonzalez Salvador (Spa). 5 Poels (Ned), 6. De Koning (Ned). 7. Saltov (Sov), 8. Ver- doncfc (Bel), 9 Verschueren (Bel), 10. Ba- guet (Fra). overige Nederlanders: 14 Netis- sen. 21 Lubberding. 27. Tolhoek. 28 Bouw- mans, 44 De Vries. 81. Breuklnk. 122. Win nen. 123. Van Aerl, 124. Rooks allen dezelf de tijd als Kappes. 132. Van de Vin 10.11, m 10.39, 178. Kokkelkoren Wijnands. 3. Saltov, 6. V schueren, 9. Urlarte (Spa). 10 Heppner (Dul). overige Nederlanders: 18. Lubberding, 22. Tolhoek. 29. Bouwmans. 33 Nelissen. 48. De Koning. 49 De Vries. 83 Breuklnk, 111 Rooks, 112. Van Aerl allen dezlefde tijd als Elliott. 127. Winnen 7.54. 131. Van de Vin 10.39. 161 SollevekJ 18.33. 178. Kok- kefkoren 40.55. Bokser sterft na eerste profgevecht OCALA De 26-jarige Amerikaanse bokser Alan Lonnie Gold stein is gisteren overleden aan de hersenbeschadiging die hij zondag in zijn eerste gevecht als profbokser had opgelopen. Goldstein zakte in elkaar nadat hij na de vierde ronde van zijn gevecht tegen Richie Smith in zijn hoek was teruggekeerd. Even tevoren was hij eenmaal tegen het canvas gegaan. Het gevecht vond plaats in het Hilton-hotel van Ocala, in Florida. NIJMEGEN Zes maan den moest NEC het zon der overwinning stellen. De Nijmeegse degradatiekan didaat is echter aan beterende hand. Binnen vier dagen is het aantal zeges verdubbeld. Za terdag werd SVV verslagen, gisteravond was MVV het twee slachtoffer: 2-1. Doelpun ten van Lok en Arts (die bin nenkort een contract tekent bij het Zwitserse FC Luzern) zorgden in de eerste helft voor voldoende rust binnen het team. De tegentreffer van Thai in de slotfase kon geen kwaad meer. Sparta behaalde in Arnhem tegen Vitesse (aanstaande zon dag tegenstander van FC Den Haag) een zwaarbevochten ge lijkspel (0-0) werd. Voor de Rotterdammers betekende dat een belangrijk winstpunt in de strijd tegen degradatie, voor de Arnhemse gastheren was het een minstens even kostbaar verliespunt met het oog op het bereiken van de vierde plaats. Hans van Arum, aanvaller van Vitesse, scheurde de en kelbanden. De speler zal enke le weken niet lyjnnen voetbal len. Ook" vorig seizoen werd Van Arum getroffen door een ernstige blessure. Hij brak laat in de competitie zijn scheen been. Van Arum maakte in oktober vorig jaar zijn rentree. De karakteristieken zijn: Vitesse - Sparta 0-0. Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 5500. Gele kaart: Schuurhuizen (Sparta). Vitesse: Van der Gouw; Laamers. Thijssen, Bos en Vermeulen, Visser, Van den Brom en Eijer; Latuheru, Van Arum (19. Roelofsen/66. Hilgers) en Cocu. Sparta: Metgod; Sas, Van den Berg, Van der Gaag en Gerard de Nooiier; Schuurhuizen, Sandel en Van Wat- Eredlvial* Vitesse-Sparta0-0 NEC-MW2-1 Stand PSV 24 17 5 2 39 63-16 Groningen 24 14 9 1 37 49-21 Ajax 22 12 8 2 32 51-18 FC Utrècht 24 10 7 7 27 27-26 Vitesse 23 8 9 6 25 28-20 Roda JC 23 11 3 9 25 28-32 FC Twente 23 8 7 8 23 26-25 Volendam 23 7 9 7 23 27-29 RKC 24 8 7 9 23 32-35 Den Haag 22 9 4 9 22 32-36 Willem II 24 9 4 11 22 38-37 Fortuna S 23 6 8 9 20 22-32 SVV 23 6 7 10 19 17-22 Feyenoord 23 3 12 8 18 24-32 Sparta 23 4 10 9 18 24-43 NEC 24 4 10 10 18 19-45 MW 24 5 5 14 15 22-42 Heerenveen 24 5 4 15 14 23-41 Earata divisie AZ - Heracles1-1 Graafschap - Wageningen 4-4 Emmen - Veendam1-0 FC Zwolle - Telstar 1-0 Haarlem - VW0-3 Cambuur - Oen Bosch 3-1 Eindhoven - Excelsior2-0 Helmond Sport - RBC1-1 Graafschap 30 23 7 0 53 73-26 NAC 30 17 10 3 44 76-41 VW 31 17 7 7 41 53-31 GA Eagles 31 13 11 7 37 52-35 Heracles 31 11 15 5 37 44-27 AZ 31 12 13 6 37 43-31 Eindhoven 31 15 6 10 36 51-42 HeTm Sp 30 11 13 6 35 44-33 Dordr '90 31 12 10 9 34 53-46 Emmen 31 9 13 9 31 43-51 Cambuur L 31 10 10 11 30 33-40 RBC 31 9 11 11 29 43-46 Haarlem 31 10 8 13 28 40-57 Wageningen 31 8 8 15 24 58-67 Telstar 31 5 12 14 22 37-51 FC Zwolle 31 5 12 14 22 27-48 Den Bosch 30 8 5 17 21 41-47 Veendam 31 5 11 15 21 40-59 Vlissingen 31 6 6 19 18 30-67 Excelsior 31 5 6 20 16 37-73 turn; Dennis de Nooijer, Houtman (22. De Getrouwe/87. Luyten) en Helder NEC - MVV 2-1 (2-0): 27 Lok 1-0, 45 Arts 2-0, 85. Thai 2-1 Scheids rechter: Uilenberg Toeschouwers: 3500 Gele kaart: Paymans (NEC) NEC Brookhuis: Wijnhoven. Van der Linden, Lok en Paymans; Aal- bers, Faber, Van Wanrooy en Arts, D Avray (31. Groeleken) en Sanchez Torres (77 Hoeks) MVV: Agu, Ljnders. Quaden, Thai en Libregts (46. Lanckohr); Delahaye, Benneker, Vincent en Verhoeven (46. Dikken); Driessen en Francois De Graafschap ontloopt verlies DOETINCHEM Wagenin gen heeft gisteren een unieke gelegenheid laten liggen in Doetinchem koploper De Graafschap de eerste neder laag in de competitie toe te brengen. De club van Piet Bu- ter stond na twintig minuten met 3-0 voor. Aan het einde stond er 4-4 op het bord en had Wageningen nog geluk dat scheidsrechter Brekelmans in de slotseconde een treffer van Koolhof om onduidelijke redenen afkeurde. De karakteristieken van de wedstrijden van gisteravond zijn: De Graafschap - Wageningen 4-4 (1-3): 7 Oosterhuis (strafschop) 0-1, 17. Kreekels 0-2, 21. Vink 0-3, 35. Koolhof 1-3, 51. Vink 1-4, 69. Van de Brink 2-4, 80 Koolhof 3-4, 84 Hofste de 4-4 Scheidsrechter Brekelmans. Toeschouwers 5.050. Gele kaart: Scheepers (Wageningen) Cambuur - Den Bosch 3-1 (1-1): 27 Crüden 1-0, 37. De Gier 2-0, 56. Crü- den 2-1, 64 Cruden 3-1 Scheidsrech ter Van Haaf ten. Toeschouwers 2475. Gele kaart: Hoogma (Cambuur) en Goosens (Den Bosch). Helmond Sport - RBC 1-1 ((h)): 61 wers: 1500. AZ - Heracles 1-1 (0-1). 44. Booy 0-1, 89 Kool 1-1 Scheidsrechter: Over- kleeft. Toeschouwers: 2591 Gele kaart: Vennema en Manders (Hera cles). FC Zwolle - Telstar 1-0 (1-0): 43 Roelofsen 1-0. Scheidsrechter: Kloot wijk Toeschouwers: 1000. Gele kaart: De Roode (Telstar). Eindhoven - Excelsior 2-0 (0-0): 60 Verhoeven 1-0, 66 Custers (straf schop) 2-0. Scheidsrechter: Modder man. Toeschouwers: 1178. Gele kaart: De Leeuw (Eindhoven), De Romijn, Burleson en Van der Plas (Excelsior). Emmen - Veendam 1-0 (1-0): 42. Van Oostrum 1-0. Scheidsrechter Van Dijk Toeschouwers: 4.050 Haarlem - VVV 0-3 (0-2). 36 Dries sen 0-1. 38 Graef 0-2, 89 Vanden- broeck 0-3. Scheidsrechter Kloeg.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9