wtmwso Meer praalwagens, minder prijzen bij bloemencorso Hili] li Roodenburg stuit op KRV in afdelingsbeker NflflL 2 örsoroute IDEN OMGEVING WOENSDAG 10 APRIL 1991 PAGINA 13 Een schets van de Corso Tro fee Bollenstreek, die wordt uit gereikt aan de makers van de mooiste praalwagen. foto: pr Bazar Het meisjesgilde, Welverro en voetbalvereniging Altior houden vrijdagavond van acht tot twaalf uur, zater dagmiddag vanaf twee uur en zondag vanaf twaalf uur een bazar in de Altiorkanti- ne in Lange raar. Vrijdaga vond wordt er bingo ge speeld. Zowel zaterdag als zondag draait het Rad van Avontuur. Zaterdag is voor de kinderen. Het accent ligt op de spelletjes. De brand weer is ook aanwezig en verzorgt demonstraties. Zondagavond om negen uur is de trekking van de grote loterij. De loten worden verkocht door de jeugdle den van Meisjesgilde. Wel verro en Altior. innende litho's Alphen te zien HEN AAN DEN RIJN van Juijen Ravenhorst, inaar van de Nederlandse ifiekprijs 1990, zijn te zien Licit ïaf morgen tot zondag 28 april 124 3KB-Rijnstreek, St. Jorisstraat Alphen aan den Rijn. De li- hebben de sfeervolle ooster- 2); li nystiek als basis. Daarnaast is werk te zien van Ardi Brou- Willem van der Broek, Su- van de Lande en Walter SKB-Rijnstreek is open op 123 iderdag en vrijdag van negen vrijdagavond van ze- tot negen uur en op zaterdag tien tot vier uur. Gemeente Sassenheim wil parkeerplaatsen op terrein garage SASSENHEIM De gemeente Sas senheim gaat het bestemmingsplan aanpassen om te voorkomen dat het terrein van het voormalige garage bedrijf Van Santen aan de Concordi- astraat wordt volgebouwd met be drijfspanden. Er mag ook geen nieu we garage of benzinepomp meer ko men. Het terrein moet voor parkeer plaatsen in de toekomst worden vei liggesteld, zo melden burgemeester en wethouder in een schrijven aan de gemeenteraad. Het garagebedrijf van Van Santen verdween enkele jaren geleden, waarop de tegenover gelegen supermarkt Digros plannen indiende om op het terrein een kan toor met een benzineverkooppunt te realiseren. Sassenheim wil daarvan echter niets weten. Om te voorko men dat om juridisch-technische re denen de gemeente ongewenst toch zou moeten instemmen met dergelij ke bouwplannen, wil Sassenheim een zogenaamd voorbereidingsbe- sluit nemen. Daarin moet worden opgenomen dat het terrein uitslui tend nog voor parkeren mag worden benut De parkeerruimte moet de woonfunctie van het gebied rond de Concordiastraat, Molenstraat en Mo lendwarsstraat versterken. Sassen heim wil ook voorkomen dat de ver keersintensiteit in de burt sterk toe neemt. Kunstmanifestatie in bibliotheek Ter Aar TER AAR De manifestatie Ter Aar-tistiek wordt ook dit jaar ge houden in de bibliotheek van Ter Aar. Thema is de natuur. Ter Aar- tistiek wil kunstenaars die onvol doende produktie afleveren toch de gelegenheid geven te exposeren. Te zien zijn schilderijen, foto's, teke ningen, volksschilderkunst en kera miek van Suzanne Bocxe, Vicky Born, J. de Bruijn, S. Dobbe, Els van der Geest, Tres Geurtesen, M. Koeleman, Lapré, L. van der Laan, Greet Metz, Corry Scherpenzeel, Gerard Verschragen en C. van 't Woud. De werken zijn de hele maand april te zien. Leiderdorpse Foto- en filmclub viert jubileum LEIDERDORP De Leider- dorpse foto- en filmclub Da- guerre bestaat 40 jaar. Het ju bileum wordt vanavond ge vierd met een diapresentatie van de succesvolle fotografen Gijs en Dini van Gent in de theaterzaal van Muzenhof. Aanvang acht uur. Gijs en Dini van Gent laten zien wat er met de combinatie van dia's en geluid er te bereiken valt. Het echtpaar maakt voor hun diapre sentatie gebruik van de zogenaam de overvloeitechniek, waarbij twee tot drie projectoren beurtelings aan- en uitgaan. Gekoppeld aan trefzeker gekozen muziek of ge luidseffecten onstaat een grandioos geheel van beeld, klank en kleur. De beide fotografen voorzien het geheel van een toelichting. In Muzenhof is tevens een kleine selectie van recent werk van leden van Daguerre te bezichtigen. In de loop van het jaar worden nog en kele tentoonstellingen in Leider dorp gehouden. Het bestuur van de foto- en film club wil met de jubileumviering ook de aandacht vestigen op de ac- tviteiten die worden georganiseerd om de kwaliteit van de leden op een hoger peil te brengen. Daguerre heeft leden die al zeer veel ervaring hebben en die ook bereid zijn aankomende foto-hob byisten van de nodige adviezen te voorzien. Belangstellenden zijn welkom op de maandagse weke lijkse clubavonden in het wijkcen trum Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat. Ook de diapresentatie in Muzenhof is voor iedere geïnte resseerde gratis toegankelijk. In formatie over Daguerre kan wor den verkregen op telefoonnummer 891560. Verkiezing sportman,-vrouw en -ploeg van Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT/DE ZILK De namen van de kandidaten voor de sportman of -vrouw en de sportploeg van het jaar van Noordwijker hout moeten voor 1 mei bin nen zijn. Dat maakte Jan Huy- brechts van de verkiezings commissie gisteravond bekend De verkiezing wordt gecombi neerd met een grote sportin- stuif voor kinderen. Zij kun nen dan een groot aantal ver schillende sporten beoefenen. De instuif wordt georganiseerd door een aantal plaatselijke verenigingen. !0°'° nilieubeweging ing 5. K •|v|| IILLEGOM Het rganiserend comité van iet Bloemencorso dat 27 'vm Pr^ door de jo 2 lollenstreek trekt, 0. Ki rerwacht geen acties van Wil ïilieubewegingen tegen e produktiemethoden (Spu lij de kwekers. „Ze i th« ebben al actie gevoerd 1 -30;. ij de opening van 1,; J leukenhof. Hun i fron rgumenten zijn 1.3a ekend", aldus directeur *tr® loemans van het comité )0, 1 isteren tijdens de 45, 2 resentatie van de "0^ orsofestiviteiten. 3. 'Hl loemans zei het te >1.30. etreuren dat de C|^ roduktiemethoden zo lï' erk in een negatief oó, 1 aglicht worden gesteld. dfathWe investeren veel ^3: eld, tijd en moeite in het opo ntwikkelen van een 56): eïntegreerd o.2i edrijfssysteem, maar dat er niet van vandaag op 45,2 lorgen". Ook 30. urgemeester Hermans of ,0' an Hillegom liet zich latdunkend uit over het )n 1 ïnzijdige karakter van Kii e voorlichting door de 2®'320iilieugroeperingen. „Er on rordt gesuggereerd dat 21.30 e kwekers totaal niets Den aan het 45 2 erminderen van het 45] 2 ibruik van ha wasbeschermings- jj iddelen, maar niets is coif inder waar", zo bs p* rwees Hermans naar n onlangs door de ARA uitgezonden levisieprogramma met t Zuidhollandse 1 Milieufederatie. in d ''gezoek 12.OO uur met pauze op het traject Rijks straatweg/Herenweg, •roek vertrek 13.30 uur. m 14.00 uur. 15.00 uur. tot wi ,nheim 16.00 1 P dwijkerhout 18.00-20.00 tentoonstelling in het centrum, verlicht corso 21.00 uur (Nieuwe Offemweg), t Leid 22.00 uur bij de vuurto- jrgers ren 0p de Koningin Wil- estein helminaboulevard. IPORT HYACINTHEN, TRACTOREN EN LEE TOWERS LEIDEN KRV zorgde voor de grootste verras sing in de strijd om de af delingsbeker. De Katwijk- se vierdeklasser versloeg Roodenburg na straf schoppen. Docos hield lang stand tegen Katwijk maar de kustbewoners waren koelbloediger van af elf meter. Quick Boys, Noordwijk en RCL won nen respectievelijk van Alphia, Randstad Sport en MMO. KRV - Roodenburg 1-1 (1-1) KRV wns KRV-doelman Patrick Bührs was gisteravond de grote man in het duel tegen Roodenburg. De Katwijkse ballenvanger stopte vier Leidse strafschop pen in de serie penalty's die noodzakelijk was geworden na de puntendeling tussen beide ploegen. Roodenburg, zonder Marcel van der Burg en Mare Helder, kende tegen KRV een zeer goede start. Met agressief en snel voetbal werd de thuis club onder druk gezet. Maar de tweedeklasser faalde in de afwerking. Zelfs vanaf elf me ter (handsbal van Gijs Ouwe hand) lukte het niet om te sco ren. Mike Verver zag zijn in zet door Bührs worden gestopt. Na een half uur nam KRV te gen de verhouding de leiding via Bouwe van Beelen: 1-0. Vlak voor rust zorgde Fred Ouwerkerk echter weer voor evenwicht:!-!. In de tweede helft bleef Roodenburg iets sterker maar de counters van de Katwijkers waren minstens zo gevaarlijk (Jack Nieuwen- huizen raakte de lat). Straf schoppen moesten uiteindelijk de beslissing brengen. Goed keeperswerk van Patrick Bührs bezorgde KRV een plaats in de kwartfinales van de afdelingsbeker. Docos - Katwijk 1-1 (0-1) Katwijk wns Docos is er niet in geslaagd om het versterkte tweede team van Katwijk uit de afdelings beker te stoten. De Leidse ploeg was vooral in de eerste helft goed op dreef maar op de beslissende momenten stond het vizier van de Morschclub niet op scherp. Na twintig mi nuten namen de Katwijkers de leiding via Albert de Haas:0-1. De thuisploeg bleef domineren maar stuitte op de hechte de fensie van de kustbewoners. Na de thee bleef de ploeg van Wim Mugge jagen op de ge lijkmaker en met succes want na een kwartier schoot Paul Derksen de gelijkmaker bin nen: 1-1. Verder kwamen bei de ploeg niet meer zodat straf schoppen de beslissing moes ten brengen. Katwijk toonde zich vanaf elf meter het meest koelbloedig. Noordwijk - Randstad Sport 1-0 (04)) Noordwijk heeft geen gemak kelijk avond gehad tegen de vierdeklasser uit Voorschoten. Vooral de snelle spitsen Clif Comvalius en Marcel Groe nendijk bezorgde de roodwitte defensie handenvol werk. De thuisclub had gedurende de hele wedstrijd een veldover- wicht maar de trage opbouw bracht de Randstad Sport-de- fensie nauwelijks in de proble men. Na de thee bleef Noord wijk vertwijfelde pogingen on dernemen om de openingstref fer te forceren. René van Hensbergen brak de ban en schoot zijn ploeg naar de vol gende ronde. Alphia - Quick Boys 0-3 (0-3) De Katwijkse koploper van de eerste klasse was met het tweede elftal aangevuld met jeugdspelers naar de kersverse afdelingskampioen Alphia af gereisd. Dit samenraapsel had weinig moeite met de Alphe- naren. Vooral in de eerste helft waren de kustbewoners oppermachtig. Dit kwam tot uiting via Ben Dijkdrent, Jaap van Duijn en Martin Rog. Na rust nam Quick Boys gas terug en kon Alphia wat meer in de wedstrijd komen maar dat le verde de thuisclub geen doel punten meer op. RCL - MMO 2-0 ((H)) MMO kan terugkijken op een prima wedstrijd tegen derde klasser RCL. De afdelingsclub speelde vooral defensief een goede wedstrijd en moest pas in de tweede helft buigen voor de Leiderdorpers. In de eerste helft kon de thuisploeg niet overtuigen. Het tempo was te laag om de ploeg uit Hoogma- de te verontrusten. Na de thee drukte RCL het klasseverschil in doelpunten uit via Edwin Grootendorst en Leo van de Weteringh. HILLEGOM Christine Eikhof uit Nieuw-Zeeland is dit jaar de Tulip Queen die op de voorste praalwa gen van het bloemencorso van de Bollenstreek de stoet van 2,5 kilometer lengte aanvoert. Temid den van vooral voldoende hyacinthen, zo verwacht directeur Goemans van het organiserend Corsoco mité. „De koelruimte voor het tijdelijk opslaan van de gekopte bloemen zijn gereserveerd, er zit schot in de bloei. We verwach ten het hele programma af te kunnen draaien, maar het blijft altijd span nend". Geen zekerheid dus bij de or ganisatie die ook gisteren de zon vol op de vaak al diep ge kleurde bloemenvelden zag schijnen. Tekorten aan bloe men zoals de organisatie vorig jaar meemaakte verwacht Goemans niet, maar behalve van het weer hangt dat ook af van de medewerking van de kwekers.,„Het snijden van de bloemen voor het corso is on miskenbaar een extra inspan ning die moet worden ver richt. Maar vele schouders ma ken licht werk". Opnieuw zijn de ontwerpen voor de negentien praalwa gens van de hand van Kees van Driel, die voor het elfde jaar het thema van het Bloe mencorso „Spelen met bloe men" vertaalde in praktische vormen. Van Driel kwam daarvoor over uit Australië, waar hij na een periode in En geland heen toog. Goemans daarover: „Het is een spel met bloemen, waar wij spelender wijs onze talenten op het spel zetten". Maar uiteraard volle tevredenheid over de ontwer pen, die in bloemen gestoken op de praalwagens op zaterdag 27 april, traditioneel de laatste zaterdag van deze maand, van en Katwijk speelden in de strijd om de afdelingsbeker een boeiende wedstrijd die uiteindelijk via strafschoppen in het voordeel de kustbewoners werd beslist. foto-.henk snaterse VAN DE BOLLENSTREEK «■n 4,50 voor 65-plussers en kin deren t/m 14 jaar) komen ten bate aan een goed doel. In de Hobahohallen wordt op beide dagen door ongeveer 700 vrij willigers gewerkt aan het be dekken van de praalwagens met anderhalf miljoen hyacin- thentrossen en 500 bloemstuk ken. De werkzaamheden zijn op vrijdag rond twee uur afge rond, waarna de jury de wa gens aan een kritisch oog on derwerpt en de prijzen toe kent. Die prijzen gelden dan ook de andere medewerkers, die in totaal dertig kilometer betondraad in de juiste vorm bogen en lasten en de zo ver vaardigde oppervlakte van 3.000 vierkante meter met stro bedekten. Voor bezoekers van Keuken hof die de praalwagens op de kijkdagen willen zien, worden speciale pendeldiensten onder houden tussen Keukenhof en de Hobahohallen. Deze pen deldiensten zijn gratis en rij den op donderdag van twaalf tot zes uur en op vrijdag van tien tot zes uur De hallen zelf zijn geopend op donderdag van twaalf tot twaalf uur en op vrijdag van tien tot twaalf JOEP VAN ZEIJL Een van de praalwagens van vorig jaar. onder de titel hoe kan het andersspelen met ruimte. Andere bijdragen komen van Keukenhof („Bouwen aan de toekomst"), verschillende afe- lingen van de KA VB („Domi no's" en „Schaakmat"), de bond van Bloembollenveilin gen („Speelse dieren"), de stichting 125 jaar Badplaats Noordwijk („Spelen aan het strand"), de gemeente Sassen heim („Verkleedpartijtje") en het Internationaal Bloembol lencentrum („Mijn teddybe- Posters met het nieuwe logo van het corso die op alle NS- stations in Nederland zijn op gehangen en -geplakt, moeten er mede voor zorgen dat het bezoekersaantal van vorig jaar, een miljoen belangstel lenden uit binnen- en buiten land, ook in 1991 wordt ge haald. Kijkje vooraf Wie voor het Bloemencorso zelf een kijkje wil nemen bij het gereedmaken van de praal- en luxewagens kan daarvoor op donderdag 25 en vrijdag 26 april terecht in de Hobahohallen in Lisse. De toe gangsprijzen (volwassenen 7,50, groepen 20% korting, en «60 vendelzwaaiers een show zul len geven. De verlichte rond gang in Noordwijk-Binnen vindt door het grote succes wel opnieuw plaats. De route volgt verder de traditionele weg van Haarlem naar Heem stede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Noordwij kerhout en Noordwijk en zal muzikaal worden begeleid door een dertigtal fanfare korpsen. In Noordwijk zijn de praalwagens ook gedurende de hele zondag te zien op de Ko ningin Wilhelminaboulevard. VAN HAARLEM NAAR NOORDWIJK 27APRIL91 ?eVhU°opT°ir^ EXPOSITIE PRAAI WAGENS. H06AH0 HALLEN LISSE (25426 APRIL', VAN 12 TOT 24 UUR. °p de Praalwaiens Het affiche voor het corso dat als thema 'Spelen met bloemen'. foto: pr rp 1ractoren Haarlem naar Noordwijk zul len trekken. Nieuwe prijzen Voor het publiek dit jaar geen onbegrijpelijke mêlee meer van talloze gouden, zilveren en bronzen prijzen waardoor de waarde ervan velen ont ging. Een jury houdt zich dit maal bezig met het toekennen van slechts vijf prijzen voor de praalwagens, waarvan de hoofdprijs, een uit zilver ver vaardigd ontwerp van kunste naar T. Verdegaal, de naam Corso Trofee Bollenstreek meekrijgt. Voor de andere deelnemers aan het corso, de opgesierde luxewagens, wor den kunstwerken van Miep Maarsen als prijs beschikbaar gesteld. De route van Haarlem naar Noordwijk maakt dit jaar niet de rondgang door Noordwij kerhout die vorig jaar wel werd gemaakt. In plaats daar van worden de praalwagens .en luxe wagens opgesteld in het centrum van het bollen- dorp waar onder meer Duitse Om het corso een bijzonder ca chet te geven heeft de organi satie dit jaar ook besloten klas sieke tractoren mee te laten rijden. Ook zal er een speciaal t-shirt te koop worden aange boden waarop het nieuwe logo van het Bloemencorso is afge drukt. De artiesten die ditmaal acte de présence geven zijn Lee Towers en Joe Bourne. De opbrengsten gaan naar de Zonnebloem. Bij de praalwagens is dit jaar één nieuwkomer: Noordwijk Space Expo met een wagen

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13