Adri van Tiggelen weer op oude niveau Ti Ouders aan bloeddoping overleden voetballer klagen clubdokter aan 3ryan Roy voelt zich slachtoffer situatie Krajicek naar 66e plaats Zes duels straf voor Wilson Skiër Ghedina zwaar gewond bij autobotsing Ad Wijnands wint de eerste etappe Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! 6 5PORT EeidaeSouoont DINSDAG 9 APRIL 1991 PAGINA 7 /im Jansen krijgt jitstel van SVV ROTTERDAM Wim Jansen heeft van SVV neer tijd gekregen om over zijn toekomst te leslissen. Aanvankelijk had de huidige trainer ran Feyenoord met voorzitter Van Dijk van 1VV, dat Jansen zoals bekend heeft 'uitge leend' aan de mede-bespeler van de Kuip, af- ;esproken vóór 15 april te bepalen wat hij ko nend seizoen gaat doen. Jansen heeft meer be- angstelling voor een functie van trainer-coach lan voor die van technisch coördinator, welke ol hij bij SVV speelde. In de Kuip doen specu- aties de ronde dat Feyenoord volgend seizoen iel eens onder leiding zou kunnen komen te laan van het duo Dick Advocaat/Wim Jan- en. Advocaat, die nu SVV nog onder zijn hoe- Ie heeft, heeft in Schiedam nog een contract raor drie seizoenen. TURNHOUT De ouders van Luc De Ryck gaan naar verluidt een klacht indienen tegen Mi chel Van Deun, de clubdokter van FC Turnhout. De brief in kwestie vertrok gis teren naar het parket van Turn hout. De 25-jarige topschutter uit de tweede afdeling werd> afgelo pen donderdagavond het slacht offer van een hartstilstand in de kamer van de dokter. Dit ge beurde tijdens het verrijken van het bloed van de voetballer met zuurstof. Toen het bloed werd toegediend, zakte De Ryck plots in elkaar. De ouders denken er sterk aan om ook een klacht in te dienen tegen de firma, die de medische apparatuur geleverd had, en tegen de vertegenwoor diger die aanwezig was toen De Ryck en ploegmaat Belmans bij de clubdokter op bezoek waren. Over dit punt hadden ze gister avond echter nog geen definitie ve beslissing genomen. Vanavond is er een speciale zit ting van de raad van beheer van FC Turnhout voorzien, waarop ook de clubdokter verzocht wordt aanwezig te zijn. Hij zetelt zelf in de beheerraad en mag zich straks voor de andere leden komen verdedigen. Verwacht wordt dat unaniem zal worden beslist als club een klacht in te dienen tegen dokter Van Deun. Het parket van Turnhout was gisteren zeer karig in het geven van commentaar, „omdat het on derzoek zich nog in een begin stadium bevindt". Wel werd be kend dat het stoffelijk overschot van De Ryck is overgebracht van Turnhout naar Berlaar, maar het was nog niet duidelijk of er al dan niet een lijkschou wing werd verricht. Gemeenschapsminister Hugo Weckx van Volksgezondheid heeft ondertussen aangekondigd dat de overheid beter zal gaan waken over de medische bege leiding van topsporters. Frank Belmans, boezemvriend van Luc De Ryck, zit in zak en as na het overlijden van zijn col lega-voetballer. Hij beseft maar al te goed dat deze ramp voor hetzelfde geld hem had kunnen treffen. Hij zou immers na De Ryck dezelfde behandeling krij gen. Alles verliep normaal tot er zich plots complicaties voorde den bij het toedienen van het bloed en Luc kreunend in me kaar zakte. Pogingen tot reani matie mochten niet baten. De Ryck stierf in de armen van Bel mans. Gisteren deed ook het gerucht de ronde dat de ouders van De Ryck een klacht zouden indie nen tegen de club zelf, maar dit bleek niet het geval te zijn. "Het overlijden van de voetballer heeft ook financiële gevolgen. Bij Turnhout was Luc De Ryck immers uitgegroeid tot een klas sespeler, die op het verlanglijstje stond van een aantal topclubs. FC Turnhout ziet ruim een mil joen gulden, de transferprijs die werd genoemd, aan de neus voorbijgaan. Maar bovendien moet de topschutter nog vervan gen worden ook. Een dubbel verlies dus. Het ligt bijgevolg voor de hand, dat ook de club zich zal richten tot de dokter voor het bekomen van schade vergoeding. Tijdens de beheer raad van vanavond zal hierom trent een beslissing genomen worden. BRUSSEL Op de te rugweg van Luik, waar Standard was verslagen, maakte de spelersgroep van Anderlecht afgelopen zaterdagavond een tus senstop in Tongeren, &vaar het er zo feestelijk ïan toeging dat het erop leek dat de titel al werd gevierd. Gisteren stond er voor de meeste spelers slechts wat verzorging op het programma. Het soort 'elegenheden waarbij je Dij voorbeeld zoontje Van Tiggelen in de vestiaire kan aantreffen, drente lend en babbelend tussen een paar blote, pas ge douchte heren, alsof het alledaagse kost is. Teke nen van een club die weet dat de titel op zak Vergeet het", pareert Adri lan Tiggelen (de vader dus), die afgelopen zaterdag één van de betere Anderlecht-spe- lers was op Sclessin. „In Ton geren stoppen we altijd als we uit het Luikse terugkeren. Nu kwamen daar wat bloemen voor de president bij te pas en iedereen was in de wolken over onze uitslag en de neder laag van Gent, maar van een kampioensfeestje was zeker geen sprake. Ook verder blijft iedereen op scherp, neem dat maar aan. Hier heerst geen hoera-stemming. Wij weten drommels goed dat die vier thuiswedstrijden moeilijker kunnen worden dan de partij en bij Mechelen en Waregem. Al die ploegen hebben punten nodig en verdedigen dan heel sterk om je op afstand te hou den. Zolang je dan niet ge scoord hebt, blijft het oplet ten. We zullen ze niet onder schatten. Iedereen wil hier heel graag die titel. Voor zich zelf en voor de voorzitter". Als 'paars-wit' kampioen wordt, zal dat voor Van Tig gelen de tweede titel zijn met Anderlecht. En dat na een op zijn minst „vreemd" seizoen, waarin hij zelfs op een be paald moment liever was op gestapt. Het .begon lang voor de competitiestart. Van Tigge len tekende nogal onverwacht een driejarig contract. Lang voor een 33-jarige. Een schou derbreuk in de eerste compe titiewedstrijd tegen Sint-Trui den draaide nadien een flink stuk van de heenronde in de knoop. Het zette zelfs een heel seizoen op de helling en kostte hem zijn plaats in de selectie van het Nederlands elftal. De augustus vorig jaar aangestelde bondscoach Rinus Michels riep de import-Brus selaar nog wel op voor de EK- klus in Porto tegen Portugal (0-1), maar liet hem verder links liggen, omdat Van Tig gelen bij Anderlecht welis waar genezen en fit was, maar niet opnieuw een plaats in de ploeg van trainer Aad de Mos kreeg. Te gek „Ik heb toen", vertelt Van Tiggelen, „aan de trainer ook gezegd dat het mij niet zinde, maar hij wilde doorgaan met de ploeg die draaide. Ik vond het toen op mijn leeftijd te gek dat ik op de bank moest gaan zitten. Ik had vier sei zoenen volgemaakt zonder op de bank te moeten en nu stond ik aan de kant. Later kon ik dan toch weer mee doen, maar niet op de plaats die ik wilde, in het centrum. Dan loop je dus ook niet lek ker te voetballen. Bovendien moest ik soms, zoals in het Europa Cupduel in Nicosia, inkomen om de 'meubelen te redden', maar zat het week einde nadien toch weer op de bank". „De nederlaag van Ander lecht bij Germinal veranderde alles. Ik was toen geschorst. Het liep fout en de week na dien kreeg ik mijn stek terug in het centrum van de verde diging. Toen is de wereld voor mij omgekeerd. Op mijn ver trouwde positie haalde ik weer mijn oude niveau". Het leek er een beetje op dat Anderlecht zichzelf terug vond ondanks de thuisneder laag tegen AS Roma Van Tig gelen: „Voor het team is die terugkeer van 0-3 naar 2-3 be langrijk geweest. We hebben Begin dit seizoen leek het door een conflict tussen Adri van Tiggelen en Aad de Mos (links) op een breuk uit te draaien bij Anderlecht. Inmiddels is het weer koek en ei. FOTO: SP nervositeit". Als zijn huidige contract af loopt zal Van Tiggelen 36 jaar zijn. „Wat niet noodzakelijk het einde betekent. Misschien kan ik nog doorgaan. Het hangt ervan af hoe fit ik nog ben. Aan later denk ik nog niet. Een trainersloopbaan kan je wel schrappen. Niks voor mij". RONNY CEULEERS getoond dat we er konden voor knokken. Voor de spirit in de ploeg is dat een goede stimulans geweest. Sinsdien is het vlotter gaan lopen. Het geluk dat in het begin van het seizoen ontbrak, is er nu wel. Je wordt ook steeds sterker. „Bij AA Gent veroorzaakte de koppositie stress. Je zag het aankomen. Een Vandenbergh die terugviel, een Viscaal die moeilijker scoorde, winnende doelpunten op de valreep... Voor ons is de koppositie he lemaal niet stresserend. Hier wordt immers elk jaar op nieuw de titel als doel gesteld. Sta je er dan uiteindelijk, dan geeft dat eerder een kick dan MSTERDAM Met een uitspannen positie-spelle- fy waarbij zowaar weer «t werd gelachen, heeft fyan Roy gisteren op de .thtendtraining van Ajax ie kater van zijn rode hart tegen PSV wegge leid. Iet kostte de 21-jarige links- uiten ook geen moeite meer im zijn vroegtijdige aftocht in idhoven én de 4-1 neder- j(|ag van Ajax te analyseren. Jïondagavond was Bryan Roy og niet bereid om verklarin- en aan de buitenwacht af te 15,7» ïggen. De Amsterdammer m Dtkent een dag later zeker iet, dat hij opponent Jerry de ong in de 57e minuut te hard yj anpakte, maar noemt de op- 1,8 elegde straf overdreven en 1,650) an de zware kant. 3« Dy: „Het was een samenloop fan omstandigheden. Er was laarvoor al het één en ander leurd en Houben pikte die irtreding van mij er net uit aarschijnlijk ergens een grens te trekken. Het valt ook niet goed te praten. Ik ging er vanuit, dat ik wel een vrije trap zou krijgen toen De Jong mij met wat getrek en geduw de bal afhandig maakte. Dat gebeurde dus niet en daarom ben ik iets te fanatiek achter De Jong aangegaan". „Ik probeerde ook niet echt de bal te spelen. Maar ik moest op dat moment iets ondernemen anders had Jerry de Jong zo door kunnen lopen naar Stan ley Menzo. Ik wist meteen, dat ik in de fout was gegaan, maar had niet verwacht dat Houben direct rood zou trekken. Dat had ik pas in de gaten toen ik de blik in zijn ogen zag. Die man gaat gekke dingen doen, dacht ik onmiddellijk". Zonder omkijken Bryan Roy stapte zonder op of om te kijken van het veld af. Trainer Leo Beenhakker stond hem aan de zijnlijn op te wachten, maar werd volko men genegeerd door de links buiten. „Ik wilde niemand Bryan Roy: „Voor het gebeur de zag ik al aan zijn blik dat het fout zat". foto: dijkstra meer zien en zo snel mogelijk de kleedkamer in. Natuurlijk was ik enorm boos. Maar je voelt je tegelijkertijd ook heel machteloos. Ik speelde een lekkere wedstrijd en had niet het gevoel, dat we bij die 2-1 achterstand al definitief ver slagen waren". Na afloop kreeg Roy ook geen verwijten naar zijn hoofd ge slingerd door Leo Beenhak ker. „De sfeer in de kleedka mer was heel gelaten. Alleen Jan Wouters barstte bijna uit zijn vel. Goh, wat was hij boos. De rest reageerde niet of nau welijks. Beenhakker praatte die rode kaart van mij ook niet goed, maar zei wel begrip voor die overtreding te kun nen opbrengen". Finland Bryan Roy, die door zijn rode kaart volgende week woens dag mogelijk ook zal worden gepasseerd voor Nederland- Finland, gaat er niet vanuit, dat Ajax de landstitel defini tief verspeeld heeft na de af straffing in Eindhoven. „Ben je gek. Als we de resterende twaalf wedstrijden allemaal winnen, dan komt het kampi oenschap geheid weer in Am sterdam terecht". GERT VAN DIJK Invitatie bondscoach voor Maradona BUENOS AIRES Diego Ma radona, wegens gebruik van cocaïne voor vijftien maanden geschorst, is door bondscoach Alfio Basile van de Argentijn se voetbalploeg uitgenodigd te komen meetrainen. Tegen een regionaal persbureau ver klaarde Basile dat Maradona niet voor de sport verloren mag gaan. „Spelers van dit formaat staan maar één keer in de twintig jaar op. We moeten proberen zoveel moge lijk gebruik te maken van zijn ervaring". Basile, die in december vorig jaar Bilardo opvolgde, noemde de schorsing van de speler van Napoli een onvoorstelbaar ver lies voor de nationale ploeg. Franchi, de manager van Ma radona, liet in een reactie we ten dat de voetballer niet op de uitnodiging zal ingaan. „Maradona heeft een langduri ge vakantie gepland in Cuba of Jamaica". MONTE CARLO Ri chard Krajicek is door zijn overwinning bij het ATP- toernooi in Hongkong ge klommen naar de 66e plaats op de gisteren ge publiceerde wereldrang lijst. De 19-jarige Hagenaar, die zijn eerste grote evenement won, stond bij begin van het toer nooi nog op de 93ste plaats. Krajicek is op de ranglijst pas de derde Nederlander. Mark Koevermans is nog steeds de hoogst geklasseerde. Hij staat 45e. Jan Siemerink, die met Krajicek is Azië verblijft en daar deze week aan het toer nooi in Tokyo deelneemt, is nu 47e. Paul Haarhuis schoof door zijn winst op de Spanjaard Emilio Sanchez bij het toer nooi in Estoril op naar de 57e plaats op de wereldranglijst. ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ulrich Wilson van FC Groningen voor zes duels geschorst. De commissie achtte na het bekij ken van de televisiebeelden van de wedstrijd Willem II- Groningen op 30 maart bewe zen dat de verdediger tegen stander Stewart had geslagen. Wilson dient tevens een boete te betalen van 250 gulden. Scheidsrechter Schuurmans had de, slag in de nek van Ste wart niet waargenomen. Ook Edwin Olde Riekerink werd door de tuchtcommissie geschorst. Hij kreeg wegens het meermalen op ruwe wijze wegduwen van een tegenstan der twee duels en een boete van 250 gulden. Manager Mar tin Koeman wist gisteren nog niet of de club in beroep zou gaan tegen de in zijn eigen ogen forse schorsingen. Ear nest Stewart, de betrokken te genstander die zelf ook niet vrijuit ging, kreeg een schor sing van één duel maar wel met dezelfde boete. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur Veronica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. BBC 1, 21.30 uur Sportquiz. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Super Channel, 20.55 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. MORGEN Nederland 3, 15.15 uur: Wielren nen: Gent-Wevelgem. België Nederlands 2, 15.20 uur: Wielrennen. BBC 1, 15.15 uur: Paardesport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Duindigt (mor gen aanvang 14.30 uur) luiden: le koers: 1 Upstream, 2 Eelco Bui tenzorg, 3. Nobility Lobell (1-2-6). 2e koers: 1 Esmaralda, 2. Ego Boy, 3. Farouche Prince (4-3-2). 3e koers: 1. Flash of Light, 2. Excel lent V. 3. Expo Neyenrode (6-4-2). 4e koers: 1. Spica, 2. The Pub, 3. Bel fort Princess (2-7-1) 5e koers: 1 Count of Holland, 2. Blitz Uithuizen. 3 Yke Baker (5-8-6). 6e koers: 1 Every Mendel. 2. Erroga- te Way. 3. Enev (5-1-2). 7e koers: 1 Bluish. 2. Lanyard. 3. Just in Time (2-7-9). 8e koers: 1. Barry Rijnstroom, 2. Bongo, 3. Betsie B (8-6-1). 9e koers: 1 Roger Flight. 2. Enjoy Buitenzorg, 3. Carlos S (6-1-3). 10e koers: 1 Beloved Child. 2. Brahms Melodie, 3. Veloce Nora (4-6- Sportprijsvragen DEN HAAG De gegevens van de sportprijsvragen zijn: Lotto: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 1 x 300.000,00; derde prijs: 87 x 2243,80; vierde prijs: 3841 x 50,80; vijfde prijs 61.630 x 5,00. Cijferspel: Zes cijfers: 1 winnaar. Vijf cijfers: 5 winnaars. Vier cijfers: 23 winnaars. Drie cijfers: 225 winnaars. Twee cijfers: 2.325 winnaars. Toto. eerste prijs: 3 winnaars x 14.123,90; tweede prijs: 39 x 333,10; derde prijs: 330 x 98,40. Toto-gelijk: eerste prijs en tweede ?rijs geen winnaar; derde prijs: 17 x 1,90, vierde prijs: 364 x 6,60. Indiana Pacers naar play-offs INDIANA Indiana Pacers, de ploeg van de Nederlander Rik Smits, heeft zich afgelo pen weekeinde geplaatst voor de playoffs van de strijd om de Amerikaanse basketbaltitel voor profteams. De overwin ning op de Washington Bullets was voldoende voor kwalifica tie, de nederlaag een dag later tegen de Atlanta Hawks deed niets meer aan die plaatsing af. „Het is bijzonder vreemd dat ze daar zo moeilijk over doen. Ik ben als voetballer meer waard geworden, heb Oranje gehaald en het is logisch dat Jansen daar gebruik van maakt als hij met PSV om de I" laf el gaat zitten. Voorlopig hoef ik echter helemaal niet meer te praten over contract verlenging. Dat heb ik deze week met Kees Ploegsma af gesproken. Ik hoop dat ik kan blijven, maar als het niet an ders kan, moet ik mijn heil maar elders zoeken". Voetballer Jerry de Jong van PSV in Het Parool „Ik heb geen zin om in een bésloten wereldje te leven. Dat vond ik al tijdens mijn studie. Zo apart ben je niet dat je je mag afsluiten. Ik voel me beter thuis tussen allerlei soorten mensen. Bij een stu dentenvereniging is de prak tijk bovendien dat je vijf jaar lid bent en daarna kunt op donderen. Van RIC ben ik al vijftien jaar lid en voorlopig zal ik dat ook wel blijven". Roeier Mark Emke in de Volkskrant „Ik heb voldoende zelfkritiek en besef dondersgoed dat ik de laatste weken slecht heb gespeeld. Excuses zijn er vol doende maar die wil ik niet naar voren halen. Er is iets dat me bijzonder heeft teleur gesteld. Het gebrek aan res pect voor mij en dan vooral van enkele oud-voetballers. Voor mijn prestatie tegen Roda JC kreeg ik een twee van Ad Brouwers. Een twee nota bene van een ex-prof, die weet hoe het voetbal in el kaar steekt. - Cijfers moet je naast je neerleggen, maar het staat wel keihard zwart op wit in de krant". PSV'er Romario zaterdag in De Telegraaf „Als Olympus verzwakt ach terblijft en er nog maar één topteam overblijft, is de com petitie sowieso niet meer interessant voor de sponsors. Al moet ik eerlijk gezegd eerst nog zien of de volleybal- sters van Olympus massaal op Amstelveen afkomen. Want als de een komt, wil de ander weer niet. Bij Olympus hou den ze namelijk niet zo erg van elkaar". Manager Ruud Vismans van volleybalvereniging Martinus in Trouw „Nee, ik maak me geen zor gen. Met mijn naam vind je altijd wel iets. Met een voor keur voor een club, waar ik goed tot mijn recht kom. Waar men weet wat mijn kwaliteiten zijn en waar die ook worden gebruikt. Dat was hier (...bij Bordeaux...) abso luut niet het geval, maar dat weet je pas achteraf. Ik zal ...geen respect... foto: sp opgelucht zijn als ik weer een beetje plezier in mijn werk heb. Dat moet lukken. Als ik de juiste keuze maak....". Voetballer Wim Kieft in het Algemeen Dagblad „Toch is Been geen onaardige jongen. Alleen de weg kwijt. Maar hij komt er wel weer uit. Eigenlijk hebben we het onze loopbaan even goed ge daan en zitten we nu in het zelfde schuitje. Het ene talent ploetert in het zuiden, de an der in het noorden, maar over een paar jaar rijden we allebei op de SRV-kar". Voetballer René van der Gijp in de Haagsche Cou rant „De top? Ik heb aan de top geroken. Misschien moet je wel blind zijn om de top te halen. Dat geldt natuurlijk niet voor de echten, die ko men er toch wel, maar voor veel sporters is het belangrijk dat ze over stevige ellebogen beschikken. Bij mij heeft dat er nooit zo ingezeten. Mijn el lebogen zijn niet breed ge noeg. Ik kan het bestaan als voetballer wel aardig relative ren en misschien is dat wel heel slecht als je de echte top wilt halen. Voetballer Martin van Geel in Voetbal International „Ik heb de afgelopen weken keihard getraind. In maart heb ik op doktersadvies een week rust moeten nemen, omdat ik te weinig ijzer in mijn bloed had. Ik was na drie manches helemaal ver sleten. 's Avonds lag ik voor Pampus op de bank. De dok ter heeft me ijzerpillen voor geschreven en mijn moeder heeft elke dag lever voor me klaargemaakt. Het ijzergehal te in mijn bloed is nu volledig gecompenseerd. Ik voel me goed en heb er veel zin in". Motorcrosser Ger Jan van Doorn in het Rotterdams Dagblad. „Ik vind het leuk dat Irene (de Kok) mij er per se bij wil hebben, maar ze heeft me niet echt nodig. Ze is nu volwas sen, zelfstandig. Maar de in tensieve samenwerking is zó fijn dat ik haar toch weer ga begeleiden. Bovendien is Ire ne een supertalent van pas 25, vergeet dat vooral niet. On langs, op de Open Belgische kampioenschappen, draaide ze al weer als een wervel wind. Ze is beter én bewee- foto: sp glijker dan ooit. En dat terwijl het zó moeilijk is terug te ko men". Judotrainer Peter Ooms in Het Parool. „Als jongetje ben ik voor een geintje op een racefiets gaan hangen, ik heb er veel voor moeten doen om goed te wor den. Hetzelfde met de ploeg. Je rolt erin. Dan gaat het steeds beter. Zolang dat mo tortje van binnen blijft lopen is er niks aan de hand. Ik heb last van mijn ogen gehad, mijn rug en vorig jaar had ik nog voedselvergiftiging. Ze zeiden dat het door de span ning kwam, door het wielren nen. Maar iedereen heeft toch wel eens wat? Ik neem me heus wel een beetje in acht, ik neem op tijd rust. En drinken doe ik niet. Ik denk dat wei nig mensen van mijn leeftijd (57; re'd) zich zo goed voelen". Wielerploegleider Peter Post in NRC Handelsblad. Voetballerlei Dundee United bereikte voor de derde keer in vijf jaar de finale van de strijd om de Schotse FA Cup. In de halve eindstrijd versloeg de ploeg St. Johnstone met 2-1. De Duitse international Gui- do Buchwald is voor zeker zes weken uitgeschakeld. De 30- jarige verdediger van VfB Stuttgart scheurde afgelopen zaterdag in de competitiewed strijd tegen FC St. Pauli zijn enkelbanden. Gisteren werd hij geopereerd. De beroepscommissie van de UEFA heeft de boete van 10.000 Zwitserse francs voor de Westduitse bond gehand haafd- De DFB kreeg die straf naar aanleiding van de onge regeldheden bij de EK-kwali- ficatiewedstrijd Luxemburg- Duitsland, in oktober vorig jaar. Duitse fans richtten toen een groot aantal vernielingen aan. De Welsh Clayton Blackmo- re ging tevergeefs in beroep bij de UEFA. Hij werd door de tuchtcommissie voor vier duels geschorst wegens het slaan van de Luxemburger Roby Langers tijdens het EK- kwalificatieduel tussen beide landen, in november vorig jaar. De 22 belangrijkste profclubs uit Engeland hebben zich uit gesproken voor inkrimping van de league tot 18 verenigin gen. De vorming van de zoge naamde Superliga is daardoor vrijwel zeker geworden. RHO De Italiaanse skiër Kristian Ghedina is afgelopen zon dagavond bij een auto-ongeluk in de omgeving van de Noordita- liaanse Rho zwaar gewond geraakt. De artsen in het ziekenhuis maakten bekend dat de situatie van de 21-jarige skiër kritiek is. Ghedina ligt in coma. Ghedina liep bij het ongeluk een schedel- basisfractuur, een breuk van zijn linkersleutelbeen alsmede die pe vleeswonden op. Hij ligt op de afdeling intensive care. ANDOAIN Ad Wij nands heeft gisteren de eerste etappe van de Ron de van het Baskenland gewonnen. De 32-jarige Limburger versloeg na een rit van 123 kilometer, met start en finish in An- doain, de Engelsman Mal colm Elliott. Het was de tweede overwin ning dit seizoen van de renner uit de Duitse Telekom-ploeg van Hennie Kuiper. Begin fe bruari werd hij eindwinnaar in de Ster van Besseges. Wijnands is vandaag in de lei derstrui vertrokken voor de tweede rit over 193 kilometer die ook iets meer kan zeggen over de conditie van Steven Rooks. De kopman voor de ronden uit de Buckler-ploeg van Jan Raas maakt in de Ronde van het Baskenland zijn come-back na zijn val in de Tirreno-Adriatico. Volgens assistent-ploegleider Joop Zoe temelk kon Rooks het tempo goed volgen. Hij lijkt tijdig in vorm te komen voor de Waal se klassiekers en de Amstel Gold Race. Zijn ploeggenoot Peter Win nen had een slechte dag. De Nederlandse wegkampioen, net hersteld van een rugbles sure, botste vorige week voor de start van Parijs-Camembert tegen een kind op. De Limbur ger hield er een blessure aan het bovendijbeen aan over. Gisteren ondervond hij nog dusdanig veel last van de kwaal dat hij op bijna acht mi nuten van Ad Wijnands fi nishte.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7