Van Hooydonck is beste leerling uit de klas Rolf Gölz is er weer röbel opnieuw winnaar roeien Belgen profiteren van thuisvoordeel Sport op tv IPORT CeicLwz Commit MAANDAG 8 APRIL 1991 PAGINA 15 »ne de Kok in gevecht met Marion van Dorssen, het veel veel 'rijzeniesproken duo van de laatste weken. ,oö.~ Deel- 19. Re. 184. 32-40 Judoka Den Hoedt niet naar EK NIEUWEGEIN Peter den Hoedt was zaterdag de succesvolste Nederlandse judoka tijdens de open nationale titelstrijd. De Lim burger eindigde in Nieuwegein als tweede in het halfzwaarge- wicht. In de eindstrijd boog Den Hoedt voor de Duitser Alexan der Lobenstein. Den Hoedt zal volgende maand niet deelnemen aan de Europese titelstrijd in Praag. In de categorie tot 95 kg had Theo Meijer, in Nieuwegein derde, zich al geplaatst. Meijer werd in januari tij dens een hoger gekwalificeerd toernooi in Parijs tweede. Naast Meijer zijn bij de mannen ook de in Nieuwegein als toeschouwer aanwezige Anthony Wurth (tot 78 kg) en Ben Spijkers (tot 86 kg) zeker van deelneming. Derde plaatsen waren er in het JBN-centrum voor Guno Pocor- ni (tot 60 kg), Danny May (tot 71 kg), Ben Sonnemans (tot 86 kg), Meijer (tot 95 kg) en Gert Catsburg (boven 95 kg). Nederlandse vrouwen hielden ook drie titels binnen de grenzen. Monique van der Lee (boven 72 kg), Marjolein van Dommelen (tot 66 kg) en Jenny Gal (tot 61 kg) zegevierden. Slechts de triomf van Van der Lee (een leerling van Ooms) op de vroegere Europese kampioene Angelique Seriese was een surprise. Ijshockeyers tot einde in mineur LJUBLJANA Het Nederlands ïjshockeyteam heeft het wereld kampioenschap voor B-landen (titel voor het ongeslagen Italië) in stijl afgesloten. De twee ver- liespartijen tegen Polen (1-4) en Joegoslavië (1-3) in het afgelopen weekeinde markeerden de troos teloze serie van zes nederlagen, die slechts door een minieme zege op hekkesluiter Japan werd onderbroken. Oranje eindigde in Joegoslavië als zevende. Het laatste duel met het gastland had als inzet de zesde plaats, die tot een gunstiger speelschema bij het volgende mondiale toernooi zou leiden. Al snel leek duidelijk, dat de ploeg van bondscoach Lar ry van Wieren opnieuw geen winstkansen had. De 4.500 fana tieke toeschouwers zorgden voor een ongekende sfeer, waarin Ne derland ten onder ging. Dank zij doelman Kambeitz bleef de scha de nog redelijk beperkt. Neder land had zaterdag tegen het als vierde geëindigde Polen de laat ste, theoretische kans op de Olympische Spelen verspeeld. Met Italië promoveren Noorwe gen, Frankrijk en Polen naar de A-groep. Polen dient tegen Dene marken, de kampioen van de C- groep, twee wedstrijden te spelen om het twaalfde en laatste olym pische ticket. Agassi naar oernooizege LANDO In Orlando on Andre Agassi het plaatse- ake tennistoernooi net als in 989. Deze keer versloeg hij in finale zijn Amerikaanse ndgenoot Derrick Rostagno, ie verrassend sterk tegen- and bood: 6-2 1-6 6-3. Het ras de eerste toernooizege van gassi dit jaar. In de halve fi- ales won hij met 6-4 7-6 van alivai Washington. Rostagno, ie het evenement begon met rinst op veteraan Jimmy Con- y >rs, versloeg de open Ameri- 7. Ab aanse kampioen Pete Sam- as (7-5 6-4). ec abriela Sabatini bracht het lernooi van Hilton Head Is- nd op haar naam. De Argen- i, Thipse, d»e als tweede was ge- ye, D aatst, had in de finale nau- elijks tegenstand van de Sov- trussin Leila Mesjki: 6-1 6-1. de halve finales had Sabati 1 -11 Ier G 1 Noo die dit jaar al drie toernooi- Wan i won, wel heel wat te stellen °°yer et de Spaanse Arantxa San- s |_q iez: 4-6 6-4 6-3. Mesjki baarde Scht izien door in de kwartfinales 2 an de als eerste geplaatste merikaanse Martina Navrati- Trvis va te vvinnen. Sportwereld ai Rid ajn Luhu 'et lanêer beschikbaar voor ,n Cc Duitse waterpoloselectie, 3-1 idat de bond hem een schor bek» ng heeft opgelegd voor het Caai et dragen van sponsorkle- bij het wereldkampioen- Foi iljarten Fonsy Grethen eft in Nieuwegein de Euro- e titel in het kaderspel 47/2 m jrolongeerd. De Luxembur- yfëijéi r, die in de Duitse drieban- ncompetitie speelt, won de nale met 2-0 van de Belg ^ers* By"0 Caudron. ssel "Volleybal Olympus heeft 27. ulwr de zevende maal de sseniiJandstitel behaald in de eredi- Vijs». «ie volleybal bij de vrouwen «een zege van 3-2 op Marti- IOB COMPAS SLIM IN MERGELLAND Hooj IJSDEN Rob Compas •ft zaterdag in de Hel van Mergelland gebruik ge- aakt van de goedertieren lid van de Koga-ploeg. De :nner uit de nationale selec- vorig weekeinde winnaar de Bommelerwaard, profi- •erde van het gegeven dat Got ms Koerts niet als kopman Schol as vertrokken bij de mach- ite ploeg uit het voor-sei- MEERBEKE Jan Raas is een man van weinig woorden. De Zeeuw weet doorgaans exact wat hij wil. En vooral wat niet. Een rampjaar als het vori ge mocht in de typerende recht-toe-recht-aan-filoso- fie van de ploegleider niet weer voorkomen. Onder het motto 'eens maar nooit meer' kregen zijn renners de wacht aangezegd. Dit jaar zou er wél moeten worden gepresteerd. Tot de beste leerlingen van de klas behoort Edwig van Hooy donck. Hij had zich de boos heid van Raas zeer ten harte genomen en vooral zichzelf beterschap beloofd. De belo ning kwam snel. Na Van Hooydoncks zege in de Bra bantse Pijl op Eerste Paasdag volgde gisteren een triomf tocht door het hem zo dierbare Vlaanderen. De overwinning in de jubileumuitgave van de Ronde van Vlaanderen was er één van buitengewone schoon heid. Maar bij Van Hooydonck bracht die minder emoties te weeg dan in 1989 toen hij tij dens de huldiging in een me morabele huilbui uitbarstte. Deze keer analyseerde een ge heel andere Van Hooydonck zijn historische zege. De lange renner uit Gooreind, een ge hucht onder de rook van Wuustwezel, nam in de nabe schouwing een voor zijn doen ongewoon zelfverzekerde hou ding aan. Wie zijn woorden goed beluisterde kreeg de in druk of er zelfs vooraf geen enkele twijfel had bestaan over de winnaar van de 75e Ronde van Vlaanderen. Juist: Edwig van Hooydonck. „Als ik mijn dag heb hoor ik bij de wereldtop", sprak Van Hooydonck met een knipoog naar de verwoestende demar rage op de Bosberg, waarmee hij zijn drie medevluchters Rolf Gölz, Rolf Sörensen en Johan Museeuw indrukwek kend van zich afschudde. En de rossige Vlaming héd giste ren zijn dag. Sörensen: „Na Milaan-Sanremo ben ik op nieuw verslagen door een ren ner in supervorm". Van de re actie van Gölz droop ook het respect. „Van Hooydonck was onverslaanbaar". Respect MEERBEKE Niemand had hem nog gezien dit jaar, Rolf Gölz. De Duitser vertrok vorig jaar bij de Buckler-ploeg van Jan Raas om wederom de zon nige oorden van Italië op te zoeken. Met als doel bij Arios- tea echt zelf te bepalen hoe en waar hij zou gaan koersen. In de eerste drie maanden van 1991 leek Gölz het wel heel erg rustig aan te doen. Taal noch teken van de Duitser. Maar uitgerekend in één van de zwaarste, zo niet de zwaar ste wielerklassieker, de Ronde van Vlaanderen was hij er weer. Niet als winnaar. Maar wie in de finale van een slo pende wedstrijd als laatste het wiel van een superieure Edwig van Hooydonck kan houden, is verre van afgeschreven voor de top. Het was dat Rolf Gölz veel te blij was eindelijk weer eens met de neus aan het venster te hebben gestaan. Anders had hij waarschijnlijk nog even een stevig woordje gesproken met zijn team- en voornaam genoot Sörensen. De Deen wenste na de beruchte Muur van Geraardsbergen blijkbaar niet te zien dat er nog een man met hetzelfde tenue als hijzelf vóór hem reed. De blonde Scandinaviër wilde na het mistasten in Milaan-Sanremo (Chiapucci was te sterk) en de slotetappe van de Driedaagse van De Panne (Nijdam inde naast de eindzege ook de rit- winst) niet een derde keer in het stof bijten. Dus reed hij het gat naar teamgenoot Gölz en medevluchter Van Hooydonck dicht, om uiteindelijk niet ver der te reiken dan de derde plaats, juist voor Gölz. Heibel De inmiddels 28-jarige Duitser is er echter de man niet naar om flinke heibel te schoppen. Daar is hij te aardig en te net jes voor. En hij was te blij met zijn terugkeer aan het front onder dc bleke zon die de 75ste Ronde van Vlaanderen met een bezoek vereerde. Het hele voorjaar voelde Gölz wel een zadel onder zijn achterste maar kreeg hij de benen nau welijks rond. „En ik weet ook nu nog niet hoe dat komt", haalde hij gistermiddag zijn schouders op. Al te lang wilde hij er ook niet bij stil staan. „Ik had vandaag inderdaad een superdag. Echt onver klaarbaar, vooral in de Ronde van Vlaanderen". Gölz bewaart er namelijk niet zulke beste herinneringen aan. „Voorgaande keren kwam ik als nummer zeventig of zo aan bij de kasseien en dan ben je kansloos. Vandaag zat ik lek ker van voren. En kon ik krachten sparen voor de laat ste kilometers". Jan Raas liet zich weliswaar in minder lovende woorden over zijn oogappel uit, maar toonde wel veel respect. „Als je dit toch ziet... Let op, hij gaat nog meer grote koersen winnen". Achter het vernis van zeker heid school bij zowel Raas als Van Hooydonck wel degelijk een portie twijfel. Zeker in aanloop naar de Ronde van Vlaanderen, waarin Van Hooydonck er zo veel aan was gelegen om te winnen. De plotseling opduikende peesont- seking aan zijn rechterknie bracht Van Hooydonck vorige week even uit balans. Hij ver liet voortijdig de Driedaagse van De Panne om zich onder de hoede te stellen van zijn vertrouwensarts Dries Claes. Die behandelde hem, maar sprak 'de lange' bovenal moed in. Zoveel zelfs dat Van Hooy donck barstte van het moreel en zijn gezondheid voor een zege in de Ronde van Vlaan deren in de waagschaal had durven zetten. „Zelfs al had ik barstende pijn gehad, dan nog zou ik die ten koste ven alles hebben verbeten", gaf Van Hooydonck aan welke grote belangen er voor hem gisteren op het spel stonden. Losse pijpen Uit voorzorg had de Belg zijn bezeerde knie tegen mogelijke kou beschermd. Van Hooy donck had een stretchbroek verknipt tot twee losse pijpen die hij onder zijn koersbroek, maar wel tot over zijn knieën kon trekken. Die outfit maak te hem tot een potsierlijke ver schijning op een fiets, maar gaf hem wel zoveel vertrou wen dat onaangeroerde krach ten vrijkwamen. De concur rentie heeft het geweten. Vanzelfsprekend was er meer dan een stukje textiel voor no dig om van Van Hooydonck terug op het erepodium in Meerbeke te krijgen. Vooral zijn gegroeide volwassenheid en herwonnen zelfvertrouwen. De Belg is inmiddels redelijk gepokt en gemazeld in het wielermetier. Bovendien heeft hij in de privé-sfeer enige klappen moeten verwerken waaruit hij gesterkt is terugge komen. Zijn vader was in 1989 van een trap gevallen en ver volgens in coma geraakt. Van Hooydonck sr. is inmiddels uit de dood weggehaald, een ge beurtenis die zijn zoon zich zeer heeft aangetrokken. HENK STOUWDAM zoen. Sterk en slim sloeg de 24-jarige Westfries in de laat ste kilometers toe nadat Koerts een aantal demarrages, in het belang van ploeggenoot Tristan Hoffman, had teniet gedaan. Rob Mulders, zoals steeds vooraan, werd tweede, Hoffman derde. Jans Koerts kan voorlopig niet rekenen op een plaats in de door bondscoach Kuys geselec teerde groep voor de 100 kilo meter tijdrit. Kuys houdt vast aan een groep die geregeld be schikbaar is voor de trainin gen, die de afgelopen weken steeds op woensdagen in de Noord-Oost Polder hebben plaatsgevonden. Nationaal- en wereldkampioe ne Leontien van Moorsel ein digde bij de vrouwen achter de Belgische Kristel Werckx. ££lMSTERDAM Frans Göbel iouw laakt zichzelf steeds unieker. Utn isteren won hij op de Amstel itess oor (je negende achtereenvol- i«er Bnc*e keer de Skiff head. Na Ï,1 ivenëneenhalve kilometer oujolo-varen tussen Ouderkerk het clubhuis van zijn De 'a^" oop, bleef Göbel dus acht atujj iar ongeslagen. Jaar na jaar Hiigf et hij alle zware skiffeurs Scht chter zich. „Als je zo vaak ge- ïouw ronnen hebt, zit het erin dat een keer gaat verliezen" ij voor de start. Aan de finish ag hij het somber in. „Ik kan omh ie niet voorstellen dat ik ge- 3e f tonnen heb. Het ging slecht. kramp in mijn onder- 3te*frmen en ik lag na de grote locht bijna stil". Op dat mo- nent wist hij alleen dat hij in ilk geval sneller was dan de 0J 'ïjftien seconden na hem als weede gestarte Henk Jan fWolle. Göbel zag het gevaar Nico Rienks. De olympisch kampioen had vorig jaar niet meegedaan en was daardoor verplicht in het achterveld te starten. Kelderman, Arisz en Maasdijk (vorig jaar tweede) waren niet gestart op de Am- stel, omdat ze volgende week voluit willen gaan in de Varsi ty. Rienks ging er inderdaad hard tegenaan. „Halverwege hoorde ik van de kant dat ik dezelfde tijd had als Göbel. Maar het was midden in zo'n groot veld geen doen. Ik zat voortdurend om te kijken of ik geen aanva ring kreeg". Rienks moest tien seconden toegeven op Göbel die verbaasd de felicitaties in ontvangst nam. „Als ik zo de Skiffhead kan winnen, zit het wel goed voor het hele sei zoen", stelde hij tevreden vast. Nog niet zo lang geleden, in de korte ijsperiode van de winter, kwam Göbel bij het schaatsen hard te vallen tijdens een toer tocht. Hij brak een bot in zijn pols. Een collega legde er een gipsverband om, dat door Gö bel werd stukgeknipt, anders kon hij geen roeitraining doen. Een baan als wetenschapper bij de Utrechtse Universiteit bood hem de afgelopen maan den veel trainingstijd. Göbel voelde zich er dood ongeluk kig bij. Hij verkoos terug te gaan naar het ziekenhuis in IJmuiden, waar hij als arts wekelijks vele uren méér maakt dan de veertig in Utrecht. „Liever hard werk met bezieling dan een een rus tige baan die me niet ligt". Zijn roeien leed, zo bleek op de Amstel. had er niet onder geleden. Bij de vrouwen zegevierde Laurien Vermulst voor de der de achtereenvolgende keer. Zij liet Marjan Pentenga, Anita Meiland en Harriët van Ette- koven achter zich door een sterk tweede gedeelte. rans Göbel op weg naar zijn negende zege in de Skiffhead. Hans Heemskerk tracht zijn emoties te verwerken na zijn gemiste vrije worp, die een gelijke stand en een verlenging had kunnen betekenen. FOTO: ANP DEURNE Op de mu ziek van Raymond van het Groenewoud is België naar de wereldtitel zaal korfbal geswingd. In de ,,Hel van Deurne" werd tijdens de enige serieuze ontmoeting van het toer nooi om het wereldkampi oenschap een oude reke ning met bekerhouder Nederland vereffend: 11- 10. Overigens met dank aan Hans Heemskerk. De invaller liet in zijn laatste interland in de slotsecon de de mogelijkheid liggen Oranje via een strafworp langszij te brengen en een verlenging te forceren. Na drie verloren WK-finales eindelijk goud voor de Zuider buren, waar het potentieel aan korfballers nog niet ééntiende is van dat in Nederland. De kern van het korfbal in België ligt rond Antwerpen én daar wilde de aartsrivaal van Ne derland dan ook de finale spe len. In een vertrouwde omge ving, met een chauvinistisch publiek als extra man. Niet in het Sportpaleis (huur: enkele tonnen), maar in de kleine Arena in Deurne. Waar het publiek bijna op de vloer zit en de sfeer vergelijkbaar is met die van een volgepropt café op zaterdagavond in de Antwerpse binnenstad. België wilde profijt halen uit het thuis-voordeel en deed dat maximaal. Vuur „Geef me vuur", schalde de stem van Raymond van het Groenewoud vlak voor de fi nale door de met voornamelijk Belgen volgepakte Arena. De underdog had de aanmoedi ging niet nodig, Oranje miste de 'liefde voor muziek'. De ploeg van Ben Crum speelde vijftig minuten zonder bezie ling, zonder agressie en kon dat gebrek niet compenseren met een sterk afstandschot. Opgejut door de massa gooiden de Belgen het maximum aan fysieke kracht in de strijd. Een terdagavond geen antwoord op hadden. „Fysiek waren we al tijd minder dan de Nederlan ders. Dat verschil hebben we de afgelopen weken gepro beerd op te vangen door het aantal trainingen flink op te voeren. Volgens Crum een verouderde trainingswijze, maar conditioneel waren we nu eens niet de mindere", ver klaarde de Belgische coach Rudy Raemakers de basis voor het succes. De titel leek kort voor het ein de voor Oranje weer binnen handbereik. De Belgen kregen moeite het tempo te volgen maar hielden de gelijke stand op het bord. Een verlenging lag in het verschiet, maar ver na het verstrijken van de offi ciële speeltijd leek de succes volle worp van Ilse Poinart alsnog een onverwacht einde aan het hectische en zenuwslo- Eende duel te maken. Iedereen ad zich er al bij neergelegd. Behalve Ron Steenbergen. Zijn geblokkeerde wanhoops poging werd met een straf worp beloond. Heemskerk durfde het karwei aan maar faalde. De bal stuiterde twee keer op rand en verdween in de armen van de huilende Bel gen. België - Nederland 11-10 (4-3). Scheidsrechter: Mörchen (Dui). Toe schouwers: 2050. Scoreverloop: 4. Van der Zee 0-1, 9. Poinart (straf worp) 1-1, 11 Wolsink (strafworp) 1- 2. 12. Roels 2-2, 21. Poinart 3-2. 25. Poinart 4-2, 28 Wolsink 4-3. 33 Be- noy (strafworp) 5-3, 39 Heemskerk (strafworp) 5-4, 39. Van Bavel 6-4. 40. Aerts (strafworp) 7-4, 41. Wolsink (strafworp) 7-5, 42. Heemskerk 7-6, 43. Van Bavel 8-6, 46. Aerts (straf worp) 9-6, 47. Mulders 9-7, 48. Ver- beeck 10-7, 51. Van Eek 10-8, 52. Mulders 10-9, 59. Poleij 10-10, 60 Poi nart 11-10. België: Ilse Poinart, Viviane Ver- beeck (55. Martine Van den Eynde), Marc Benoy en Adri van Bavel, Nan cy Baele, Sonja Roels, Jerry Aerts en Wim Verhoeven. Nederland Mirelle Fortuin, Jacqueli ne Poleij, Eric Wolsink en Oscar Mulders; Ananne Bon-Van Leeuwen, Hanneke van Eek, Ron Steenbergen en Bram van der Zee (33. Hans Heemskerk). VANDAAG Nederland 2, 18.50 uur: AVRO s Sportpanorama. Nederland 3, 22.15 uur Studio Sport. België Nederlands 2. 21.05 uur Tofsport. Eurosport, 18.00 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Hilversum (dinsdag aanvang 18.30 uur) luiden: 3) 2e koers: 1 Another Starlet, 2. Fal- kor Quick, 3 Figaro Ricardo (7-2-8). 3e koers: 1 Fulda R, 2. Daydreamer K. 3. Dave K (5-9-4). 4e koers: 1 Flak Hazelaar, 2 Elma Buitenzorg. 3 Frederik S (5-8-6). 5e koers: 1 De Bles Princes, 2. Coco Whitesummer. 3. Jonah Kosmos (7-3- 6). 6e koers: 1 Dispatch, 2. Björn Pride, 3 Dalida Belvedere (6-1-9). 1). 9e koers: 1 Alfa Nora, 2. Amy Da vid. 3 Bekila Ludwig (4-1-9). 10e koers: 1 Dash of Scot. 2. Daan S. 3. Dino De Bloomerd (1-7-3). 11e koers: 1 Earl Kievitshof, 2. Downwyn Star, 3. Danikash Ashton (1-5-4). Zeelenberg handhaaft zich in voorste rijen SYDNEY Wil co Zeelenberg heeft zich in de tweede Grand Prix voor motoren van het sei zoen gehandhaafd in de top van het klassement. De Bleis- wijker werd op het circuit van Eastern Creek in het Australi sche Sydney vierde. Hij heeft in de kwartliterklasse twaalf punten achterstand op de Ita liaan Luca Cadalora, die net als in Japan tot de laatste ron de wachtte met de beslissende demarrage. Hans Spaan haalde in de 125cc-klasse de eerste ze ven punten van het seizoen. Hij toonde zich na afloop nog altijd niet tevreden over de af stelling van het nieuwe mate riaal van Honda, maar eindig de na een uitstekende inhaal race toch op de negende plaats. De start bij de kwartliters was chaotisch. De Zweed Linden viel, waarna een handvol rij ders naast de baan raakte. On der hen de jonge Nederlander Leon van der Heijden. Zeelen berg zat intussen in het spoor van Bradl en Cadalora, maar hij werd op het lange rechte eind ingehaald door de Span jaard Cardus die over meer snelheid beschikte. Hans Spaan was slechts der tiende in de training en ge raakte na de start verder ach terop, terwijl Capirossi en Gresini meteen goed weg wa ren. Vanaf de zestiende positie begon de Castricummer aan een opmars, die bij de negende plaats tot staan kwam. De overwinning ging naar we reldkampioen Capirossi, die in de stand om de wereldtitel het veld aanvoert met de Japan ner Ueda. Beiden hebben 35 punten. De tweede Nederland se rijder in de 125cc-klasse, Arie Molenaar, kwam tijdens de trainingen ten val. De heup van de 26-jarige coureur uit Lopikerkapel raakte uit de kom, waarna hij werd overge bracht naar het ziekenhuis van Parramatta. Molenaar hoopt in Jerez weer te kunnen meedoen. Wereldkampioen Wayne Rai- ney in de klasse 500 cc, de ko ningsklasse van het motorra cen, heeft de eerste zege van het nieuwe seizoen binnen. De Amerikaan won de grote prijs van Austalië en nam tevens de leiding in het algemeen klasse ment, met een punt voor sprong op Michael Doohan. Voor de 30-jarige Rainey was het de twaalfde GP-zege in zijn loopbaan. Voormalig we reldkampioen Wayne Gardner uit Australië, die de Grand Prix in zijn land de laatste twee jaar won (telkens op Phi lip Island), kwam op het boch tige circuit van Eastern Creek bij Sydney niet verder dan de vierde plaats. De Amerikaan Kevin Schwantz, winnaar van de openingswedstrijd in Japan, werd vijfde. De Nederlander Cees Doorakkers pakte twee WK-punten dank zij de veer tiende plaats. Mill De Belg Marnicq Bervoets heeft gisteren in Mill de eerste Grand Prix in de klasse 250 cc motorcross gewonnen. De Ne derlanders Edwin Evertsen, Dave Stijbos en John van de Berk eindigden op respectie velijk de tweede, derde en vijfde plaats. In de eerste man che kwam Bervoets als eerste over de streep en in de tweede manche legde de Belgische crosser beslag op de vijfde plaats. Gert-Jan van Doorn dichtte zichzelf grote kansen toe, maar de rijder uit Boekei kwam in de eerste manche ten val en blessseerde zijn linkers leutelbeen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15