Basisschool De Jutter moet al fors uitbreiden NAAL -Widens omgeving Nieuwbouw Rabobank Lisse begint in mei Noordwijkse oranjevereniging |rijgt geen subsidie gemeente \JA ËeidócSowont DONDERDAG 4 APRIL 1991 PAGINA 11 Marja Sluijmer en Mary Rosier van toneelvereniging Pankras als de dames Trien en Pien in ,,De tellers van Krentenstein". Zaterdag in Sassenhelm. BIJ DEZE KRANT INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK, THEATER, RECREATIE, EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Zo gaat de nieuwbouw van de bank in Lisse er uit zien. LISSE De Rabobank in Lisse begint op maandag 6 mei met de sloop van het huidige hoofdkantoor aan de Nassaustraat en het naastgelegen pand dat door de bank is - aange kocht. Op die plek moet een nieuw bankgebouw verrijzen. Tot die tijd bankiert de Rabo in een noodgebouw aan de Nas saustraat 6. De sloop van het hoofdgebouw bleek noodzakelijk door ruim tegebrek, onder meer'door de uitbreiding van het personeel van 42 naar 60 personeelsle den. De aanvankelijke plannen om het vrij nieuwe pand te ver bouwen en uit te breiden wer den door de directie van de bank afgewezen omdat totale* nieuwbouw net zo duur bleek als verbouw. Het ontwerp voor het nieuwe gebouw is gemaakt door het Noordwijkse architec tenbureau D T van Manen bv. De opening wordt in de tweede helft van het volgend jaar verwacht. In het nieuwe bankgebouw komen zes loketten, die wor den onderverdeeld naar de verschillende bankzaken. Ver der komen er spreekkamers, wordt een nummersysteem in gevoerd en komt er een geld automaat. Gebruikers van de nachtkluis moeten wel uitwij ken naar het kantoor Poelpol der of de vestiging aan de Gla- diolenstraat. Er komt ook een balie waar reizen kunnen wor den geboekt. Een speciale toe gangsdeur maakt het mogelijk dat deze balie ook buiten de bankuren bereikbaar is. 15 DORDWIJK De iai ranjevereniging Noord- ijk aan Zee heeft de ge beente een eenmalige ve* ïbsidie gevraagd om een Ke ijvende herinnering te 5io< unnen geven aan alle Schoolkinderen van de ihond, Wakersduin, de ïevlam en de Witte id hooi. De oranjevereni- ind ng viert in december v m dit jaar haar tachtig- u e verjaardag. De ge- 9oi eente wil de eenmalige echter niet ge- it doel van de besteding ft het geld strookt niet met subsidieverordening wel- i. Daarin *taat dat kosten ft feestavonden, uitstapjes, enties en geschenken niet in aanmerking komen voor subsidie. Per 1 april heeft de gemeente bovendien besloten dat uitsluitend bij viering van de gangbare jubilea, 12 »/2, 25, 50, 75 en 100 jaar, een extra financiële bijdrage kan worden verstrekt. Tijdens een hoorzitting be toogde de voorzitter van de vereniging, J. Smit, gisteren dat de regels die voor gesub sidieerde verenigingen en in stellingen gelden, niet voor de oranjevereniging op gaan. „De oranjevereniging staat al jaren niet in het welzijnspro- gramma. Wij krijgen geen enkele subsidie. Er is dus ook geen sprake van een extra subsidie-aanvraag". Smit vindt de afwijzing van de gemeente te weinig gemo tiveerd. Niet alleen het jubi leum is volgens de oranjever eniging aanleiding presentjes weg te geven. Het 25-jarig huwelijksfeest van Koningin Beatrix en Prins Claus dat dit jaar wordt gevierd is een tweede invalshoek. J. van Eyken (VVD), vond het in dat kader een goed idee ook de scholen van Noordwijk- Binnen er bij te betrekken. Smit: „In Noordwijk hebben we helaas twee oranjevereni gingen, een voor zee en een voor binnen. Als er ook voor de scholen van binnen een regeling wordt getroffen hebben wij daar geen be zwaar tegen, maar kost het u alleen meer geld". Volgens Smit is het al heel lang gele den, dat de beide oranjevere nigingen samen iets onder namen. „Het gebeurt elders in het land wel, maar hier in Noordwijk is dat vergane glorie". Discussie over accommodatie moet opnieuw worden gevoerd NOORDWIJK „Ik denk dat we niet zo maar moeten doordenderen, maar dat het goed is even pas op de plaats te maken. Niet te lang natuurlijk, maar uiterste zorgvuldig heid in deze kwestie is ge boden". Dat zei wethou der J. Bedijn (PvdA) van welzijn gisteren tijdens een commissievergadering in antwoord op vragen van A. Ouwehand (GL) over de accommodatiepro- blematiek. De commissieleden zijn on langs op excursie geweest om culturele accommodaties te be kijken in andere gemeenten. Ouwehand wilde graag van de wethouder weten hoe het nu verder moet met de Noord wijkse accommodatieproble- matiek. „Wordt de tijdsplan ning nog wel gehaald?" In een eerdere bespreking van het onderwerp in commissiever band wilde Bedijn van alle partijen een duidelijke uit spraak boven tafel krijgen over al of geen centrale cultu rele accommodatie. Het CDA bleek als enige partij nog geen uitspraak te willen doen. CDA'er E. Bovenkerk meldde toen eerst te willen horen wat de gebruikers van een dergelijk centrum, de ver enigingen, nu eigenlijk wilden. Bedijn vond het echter eerlij ker eerst de mening van de politiek duidelijk te krijgen. Hij schortte inspraak door de verenigingen op. „Aan de hand van de excursie zullen we opnieuw een opiniërende discussie moeten voeren. We hebben nu gezien hoe het wel en hoe het niet moet. We moeten een goede heroverwe ging maken en kijken waar we naar tóe willen en waar we willen eindigen. Het afwegen van zaken kan beter wat lan ger duren, zodat we er goed uitkomen, dan dat we te snel onverantwoorde beslissingen nemen", aldus de wethouder. J. van Eyken (VVD) merkte op dat het bestaande onder- houdsprogramma van de hui dige culturele accommodaties zal moeten worden bijgesteld als blijkt dat het nog een aan tal jaren gaat duren voordat de nieuwe accommodatie er komt. Wapens en munitie in beslag genomen LISSE De politie van Lisse heeft in een woning aan de N. Damesstraat in het bollendorp enkele wa pens en munitie in beslag genomen. Na een tip namen agenten gisteravond een kijkje in de woning, die wordt bewoond door een 32-jarige Lisser. In het huis werden een sportkarabijn, een revolver, een geluid demper en een grote hoe veelheid munitie aangetrof fen. Tegen de eigenaar is proces-verbaal opgemaakt. Oranje De traditionele bijeenkomst van de 24 Oranje-verenigin gen van de federatie Duin- en Bollenstreek wordt morgen in gebouw De Peuk in Valken burg gehouden. Valkenburg zal worden gepresenteerd via een videoband. In De Alkeburcht in Roelof - arendsveen wordt morgen de film Indiana Jones and the Last Crusade" vertoond. De aanvang is om kwart over ne gen en een kaartje kost /5. André Hazes De Amsterdamse volkszanger André Hazes treedt morgen avond op in discotheek Club'71 in Noordwijk. De zaal gaat open om negen uur. Vijf kwartier later begint het optreden. Automobilist over de kop NOORDWIJKERHOUT Een 18-jarige Sassenheimer heeft zijn zo goed als nieu we auto gisteren totaal vernield bij een poging te keren op de Herenweg in Noordwijkerhout. De jongeman raakte met zijn auto in een slip, reed het gras en een greppel in en sloeg over de kop. De Sassenheimer liep geen letsel op. De auto moest worden weggetakeld. Inbrekers in Blokhuis LISSE Bij een drietal winkels in win kelcentrum Blokhuis in Lisse is gisteren ingebroken. In alle gevallen werd de toe gangsdeur van de winkel'opengebroken. Uit de zaken, een bloemisterij, een slagerij en een stoffenwinkel, werd het wisselgeld uit de kassa meegenomen. Uitvoering Muziekgezelschap Echo der Duinen geeft morgenavond de jaarlijkse uitvoering in De Rank aan de Golfbaan in Noordwijk. De aanvang is om acht uur. De toegang is gratis. Toneel „Voor engelen geen automa ten" is het stuk dat morgen en zaterdagavond door toneel vereniging Louis Bouwmees ter wordt opgevoerd in De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk. De voorstellin gen beginnen om acht uur. Toegang kost tien gulden, houders van een CJP of Pas 65 moeten 7,50 betalen. Lenteconcert In de St. Agathakerk in Lisse wordt morgenavond een len teconcert gegeven door het Engelse mannenkoor Cots- wold Male Voice Choir teza men met het Koninklijk Man nenkoor Caecilia uit Haarlem. Het programma bestaat uit bekende maar ook minder be kende werken van Burgess, Mozart, Schubert, Verdi en Shaw. De toegangsprijs be draagt 15 gulden per persoon. Kinderen onder de veertien jaar mogen onder geleide gra tis naar binnen. Film In het Parktheater in Alphen aan den Rijn wordt morgen de film „Ju Dou" vertoond. De film gaat over een onmo gelijke liefde in China waarin de cultuur van het land op ge raffineerde wijze in beeld wordt gebracht. De aanvang is om half negen. Toegang kost 7,50, voor CJP/Pas65 f6,50, voor abonnementshou ders f 6. Reserveren en ver koop van kaarten bij de VVV aan het St. Jorisplein 1, tele foon 01720-95600. Het Park- theater is gelegen aan de Cor nells Geellaan 2 in Park Rijn stroom. Pasen De Baptistengemeente in Lei derdorp houdt morgen een kindermiddag in gebouw Zijl kwartier aan de Van der Marckstraat 19 in Leiderdorp. Daar wordt een verhaal over Pasen verteld, en er wordt ge zongen en geknutseld. Alle kinderen vanaf vier jaar zijn Barts buik, zaterdag in welkom. Entree gratis. Infor matie via telefoonnummer 071-895047. Expositie Bep Witte exposeert vanaf morgen tot en met 26 april in de bibliotheek aan de Kerk- laan 42 in Sassenheim. Witte vertoont aquarellen en wer ken in gemengde technieken. De bibliotheek is geopend op maandag, woensdag, donder dag en vrijdag van twee tot vijf uur, op woensdag ook van tien tot twaalf en op maan dagavond en vrijdagavond van zeven tot negen uur. Open Dag Diverse veehouderij- en ak kerbouwbedrijven zijn zater dag tussen tien en drie uur te bezichtigen in Hazerswoude en Koudekerk aan den Rijn. Men kan terecht bij het veehouderij- en schapenbe- drijf van P. Corts (Hondsdijk 33, Koudekerk), P. Voshart (Lagewaard 79, Koudekerk), C. de Groot (Spookverlaat 8, Hazerswoude) en bij de vee houderij met kaasmakerij van H. Hoogeveen Vier Heems- kinderenweg 15, Hazerswou de en het akkerbouwbedrijf van C. Voets eveneens in Ha zerswoude). Hier wordt om half één en om half drie de film De akkerbouw in vier seizoenen' gedraaid. De be drijven zijn herkenbaar aan de uitgestoken vlag en het oranje bordje „open dag". Pankras De Sassenheimse toneelvere niging Pankras voert zaterdag het toneelstuk „De tellers van Krentenstein" op voor de jeugd van vier tot tien jaar in gebouw Kasanova aan de Hoofdstraat in Sassenheim. Er zijn voorstellingen om half twee en om vier uur, waarin de clowns Rollie en Plotje proberen een wereld van ver dwaasde geld tellers te veran deren in een wereld waarin weer gelachen kan worden. Kaarten kunnen onder meer op de adressen Schoonzorgse- weg 8, Charbonlaan 6 Palfre- niersweg 33 en Rusthofflaan 28 worden gekocht. Voor groepen kan worden gereser- of Leiderdorp. FOTO: CLEMENS BOON veerd via telefoonnummer 02522-14859. Pianoconcert De Franse pianist Guy Saint- Clair geeft zaterdagavond een concert in 't Poelhuys aan de Vivaldistraat 4 in Lisse. Op de Bösendorfer-Imperialvleu- gel speelt hij werken als „Warsaw Concerto", „Onedin Line", „Sonate Pathetique", „Romeo Juliet", „Zwanen- meer", „Rhapsody in blue" en eigen composities. Aanvang kwart over acht. Toegang kost f25. In de foyer van t Poelhuys zijn olieverfschilde rijen van de Amerikaanse Audrey Sanders te zien. De werken zijn geïnspireerd op werken van Guy Saint-Clair. Bart Het poppentheater van Hans Schoen brengt zaterdagmid dag de kindervoorstelling „De buik van bart" in Muzenhof Leiderdorp. Bart is een buik spreker die zijn goede humeur is kwijtgeraakt en dat is te merken aan zijn conversatie met pop Evert. Met de hulp van alter ego Ernst wordt ge zocht naar een oplossing, die in de buik van Bart is te vin den. Aanvang half drie, en tree vijf gulden. Bloeddruk Kruiswerk Vlietstreek orga niseert binnenkort een cursus over voeding ter voorkoming van hoge bloeddruk en te veel cholestorol. De cursus wordt door een diëtiste gegeven op de avonden van 17 en 24 april en 1 en 8 mei, telkens van acht tot tien uur uur in het wijkgebouw aan de Willi bror- dusstraat 2 in Leidschendam. De kosten bedragen f20aan melding voor 5 april, telefoon 3209384. De cursus is bedoeld voor mensen die zelf willen weten wat ze door middel van een goede voeding kunnen doen om de kwalen te voor komen. De cursus gaat over de in vloed van de voeding op bloeddruk en cholestorol, over de informatie op verpak kingen van voedingsmidde len, het lekker kunnen eten met minder vet en zout en over hoe een goede maaltijd te bereiden zonder vlees. dïiromf ietsster (23) door ee auto's aangereden .RMOND Een 23-jarige Sassenheimse is irmiddag rond kwart over vijf in War- ,id zwaar gewond geraakt nadat ze door sw.e9[ée auto's was aangereden. De vrouw reed nncr de Heereweg toen zij werd ingehaald br een bestelauto. Die sneed de vrouw op het tste moment af waardoor de Sassenheimse 0, ier de kop sloeg en onder de auto van een "^emoetkomende 48-jarige Warmonder be- 1 dde. De vrouw moest met onbekend inwen- r letsel worden opgenomen in het Acade- fHm sch Ziekenhuis in Leiden. De automobilist 1 n de bestelauto reed na het ongeval door. De lel litie sluit niet uit dat hij van het ongeval ;ts heeft gemerkt. De bestuurder of getuigen Pruii n het ongeluk worden echter verzocht zich melden bij de politie (tel. 01711-10073 of 1522-12048). Het gaat om een beige bestelauto. Toewijzing woningen kost CDA Valkenburg stemmen VALKENBURG Onte- vredenheid over de wo ningtoewijzing aan jonge re ingezetenen van Val kenburg heeft het CDA bij de verkiezingen veel stemmen gekost. Dit was de mening van een aantal leden tijdens de algemene ledenvergadering van het CDA waarin voorzitter W. Post zijn vertrek aankon digde. Een helder puntenstelsel zou veel narigheid voorkomen, zo werd naar voren gebracht. Wethouder M. Vos zette vraagtekens bij het puntensys teem. Temeer omdat andere gemeenten het puntenstelsel niet hanteren. Wel erkende de wethouder dat er in het verle den te weinig voorlichting over de woningtoewijzing is gegeven aan de bevolking waardoor irritatie is ontstaan. Op een vraag aan wethouder H. van der Nagel waarom Val kenburg maar liefst 15.000 gul den subsidie verleent aan bi bliotheek Katwijk, zei de wet- houder dat 800 ingezetenen van het Rijndorp in Katwijk vooral studieboeken lenen. Bo vendien zou een verplichte bi bliotheekbus Valkenburg 18.000 gulden per jaar kosten. Tijdens de vergadering werd ook geklaagd over het hinder lijke en hardnekkige parkeren op verboden plekken in het Rijndorp. Wethouder H. van der Nagel: „Juist daarom wil len burgemeester en wethou ders ant-parkeerbanden in het dorp aanbrengen om fout-par- keren tegen te gaan". Tijdens de onlangs gehouden vergade ring van de raadscommissie verkeer, hadden de CDA-ver- tegenwoordigers zich geen voorstander getoond van dit het B en W-voorstel. Politie Noordwijk houdt weer snelheidscontrole NOORDWIJK Tijdens snelheids- controles in Noordwijk zijn gisteren rond het middaguur 129 bestuurders op de bon gegaan. In de Van der Mortelstraat werden 277 voertuigen gecontroleerd. Daarvan reden 31 er te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 93 in plaats van de toegesta ne 50 kilometer per uur. Eenzelfde maximum snelheid geldt ook op de Nieuwe Zeeweg. Van de driehonderd automobilisten die daar werden ge controleerd, reden er 98 te hard. Dinsdag werden in Noordwijk 68 au tomobilisten wegens te snel rijden be keurd. aditionele ,jj rieloop van NSL DÏeze maand JORDWIJKERHOUT- eenJOORDWIJK Atletiek- 614 reniging De Noordwijker- t/rrutse Strandlopers (NSL) vr. jdt binnenkort weer de tra- yV ionele Drieloop op de dins- gen 9, 16 en 23 april. Voor voorjaarsdrieloop wordt het ■cours wederom uitgezet in duingebied tussen Noord- k en Noordwijkerhout. 9 april is de duinloop en op april de bos/duinloop. De ASficoursen worden uitgezet op 14 s- en (on)verharde wandel- ï°>n. De strandloop, het laat- *nl onderdeel, wordt op 23 14 il gehouden. De afstanden kunnen worden gelopen vijf en tien kilometer. Dr kinderen die alleen of het hele gezin willen mee- C&n is er een route uitgezet >r een lengte van 2,5 kilo- ter. inschrijving vindt plaats op parkeerterrein Het Want- ith i d in Noordwijk. Daar is ook start voor alle afstanden, wedstrijdlopen over vijf en kilometer zijn om zeven 's avonds, de loop over 2,5 ometer begint vijf minuten er. Het inschrijfgeld be- !J agt vier gulden. Hardlopers aan alle afstanden willen edoen betalen elf gulden, de drie lopen wordt een L® aalklassement opgemaakt. ,0 a° de verschillende leeftijds- le Fpssen zijn diverse ereprijzen verdienen. Direct na de tste loop is de prijsuitrei- ïg. Elke deelnemer die mee lt aan het klassement ont- b; gt een pennenset met daar- Ci gegraveerd „NSL-Drie- p". De andere deelnemers jgen per loop een medaille, chtingen zijn verkrijgbaar publiciteitsman Hans van men in Voorhout, telefoon 1-17392. atwijkers krijgen 'di kening voor boei NSBURG Drie jongens Katwijk van 14 en 15 jaar krijgen binnenkort een re- ring van de brugwachter Rijnsburg thuisgestuurd, drietal nam voor de lol reddingsboei weg bij de wdwijkerbrug over het jstgeesterkanaal en bond achter de fiets van een van Een omwonende die dat gebeuren waarschuwde de a,)' litie. NOODLOKALEN OP TEELTGROND IN VINKE VELD NOORDWIJK Openba re basisschool de Jutter in het Vinkeveld in Noord wijk is uit haar jasje ge groeid. Per 1 augustus zal de school minstens drie leslokalen extra nodig hebben. De school maakt al gebruik van twee nood- lokalen die op het speel plein staan. De commissie onderwijs ging gisteren akkoord met het voorstel van B en W aan het eind van de Deining in de nieuwbouwwijk, ten zuid oosten van de Alk, een stuk teeltgrond als school terrein in te richten. De twee noodlokalen verhui zen van het speelplein naar die plek en vier noodlokalen, waarvan een speellokaal, wor den bijgeplaatst. Het college van B en W is na rijp beraad tot deze oplossing gekomen, zo meldde wethouder van onder wijs, J. Bedijn (PvdA) gisteren in een commissievergadering. Tot de mogelijkheden behoor den ook twee bouwkavels in het 'oor' van het Vinkeveld, dicht bij de Beeklaan, geschikt maken voor plaatsing van de schoolbarakken. Die locatie ligt echter vrij ver van de Jut ter af. Bovendien zullen er dan geluidswerende maatrege len aan de barakken moeten worden getroffen. Het lawaai van het verkeer dat over de Beeklaan voorbij raast komt daar boven de aanvaardbare norm. Bovendien kan een der gelijke inrichting van het ter rein de verkoop van de bouw kavels nadelig beïnvloeden. Ook plaatsing van de extra noodlokalen op het schoolplein viel af. In gestapelde vorm zou er plaats zijn voor vier loka len. De resterende vierkante meters speelterrein zouden dan te klein zijn om de 360 leerlingen tijdens de pauze te kunnen laten ravotten. Wel zou eventueel een openbaar speelterrein aan het Uitvaltij als extra speelgelegenheid in gebruik kunnen worden geno- De commissieleden waren het er over eens dat een te kleine speelruimte voor te veel kin deren bepaald geen ideale situ atie is. Als bovendien de p.c. basisschool Hoffenne haar in trek neemt in de nieuwbouw naast de Jutter zou er een te grote concentratie kinderen zijn in een klein gebied. Volgens Bedijn zal de gemeen te in eerste instantie proberen het stuk agrarische grond te huren van de eigenaar Lind- hout. Omdat er een sloot langs het stuk grond loopt zal er een duiker moeten worden aange bracht. De nutsvoorzieningen zullen via die duiker kunnen worden doorgetrokken vanuit de Deining. L. Kramer-Crama (PvdA) benadrukte vooral te kiezen voor noodlokalen die geschikt zijn voor multi-func- tioneel gebruik zodat zowel kleuters als oudere leerlingen er zich thuis kunnen voelen. Bedijn zei te verwachten het extra schoolterreintje vijf jaar nodig te hebben. „Ik denk dat we dan weer terug kunnen naar twee noodlokalen op het schoolterrein, maar dat kan ik natuurlijk niet garanderen".

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11