Scholen Leiderdorp floreren na sanering Ook commissie wijst bezwaren tegen vestiging dierenarts af omeinse boerderij op toekomstig golfterrein -fc INCIDEN OMGEVING QeidwQowuvnt WOENSDAG 3 APRIL 1991 PAGINA 13 'dajwoners 'n jaaswijk ■idervinden last !vn TlÜj-ekvaartweg 10. 1| ïGSTGEEST Inwo- •dofs van wijk Haaswijk liintfervinden geluidsover- l: t jt van de Trekvaartweg. »rac?t name bewoners van JjJj! Erasmuslaan, die in de rui}uwbouwwijk Haaswijk rallel loopt met de ,a,u Jar lemmertrekvaart, en nd a Reviuslaan (Morsebel- 'Mt) klagen veelvuldig DCiNer geluidsoverlast ver- •roftzaakt door auto's. "51 10. ;en Postbrug en Warmon- ek rijden dagelijks rond auto's. „Met name door veel te hard rijden, de ver- •vyjrsintensiteit en het lawaai- egprofiel ontstaat er geluidshinder", aldus het jtuur van de Vereniging t/maswijk in een brief aan Ge- iuteerde Staten van Zuid- land. bestuur wil dat de provin- geluidsmetingen uitvoert. wel eens zo kunnen dat dit uiteindelijk toch leiden tot plaatsing van geluidswal. Vorige week dit tijdens de commis- 2fergadering openbare wer- j2®1 en ruimtelijke ordening aneens ter sprake toen van 5); jachten werd gewisseld isialr de inrichting van de Mor- ROllpolder ten noordwesten I'd de wijk Haaswijk. Daar is ^llJpeens sprake van woning- RORw langs de Trekvaart. Een »5,2tegenwoordiger van een "mfT ouwkundig bureau wees q ^ns die bijeenkomst even- 13? °P de wenselijkheid van :opJ geluidswal. "rJ dat d "ft leide :'*J geluic 10. «am dit BRANDWEER LEIDSCHENDAM VERZAMELT LEGE GASFLESSEN LEIDSCHENDAM/VOORBURG De brandweerkorp sen van Leidschendam en Voorburg gaan lege gasflessen en LPG-tanks inzamelen. Oude gasflessen verdwijnen dikwijls in bergruimten maar zijn bij brand of oververhit ting zeer explosief en dus gevaarlijk. Op vrijdag 12 en za terdag 13 april kunnen deze „verborgen bommen", zoals ze bij de brandweer worden genoemd, gratis bij de brand weer worden afgegeven. De brandweer verwacht veel bezoek omdat zich ook veel flessen bevinden in berg ruimten van bedrijven en instellingen, ziekenhuizen, scholen en niet te vergeten volkstuinverenigingen, jacht havens en campings. De brandweer wijst er op dat auto- gas alleen voor auto's mag worden gebruikt en niet voor verwarmings- of kookdoeleinden. De gasflessen gaan naar de distributeur die bekijkt of ze voor hergebruik ge schikt zijn. Men kan op beide dagen bij de korpsen te recht, tussen negen en vier uur op vrijdag en tussen ne gen en één uur op zaterdag. In Leidschendam aan de Veurse Achterweg 14, telefoon 3209380. Raad van State wijst bezwaren tegen zandwinning van de hand DEN HAAG/LEIDSCHENDAM De vergun- ning voor het winnen van zand in de Meeslouwer- polder bij Leidschendam blijft van kracht. Dat heeft de Raad van State beslist naar aanleiding van een verzoek van milieu-organisaties om de vergunning te schorsen. De Werkgroep Milieube heer Leiden, de Vogel werkgroep Vlietland en een aantal landelijke milieu-organisaties wilden dat de zandwinning wordt stilgelegd totdat het provin cie-bestuur van Zuid-Holland zijn belofte is nage komen om de vogelplas Starrevaart in de direkte omgeving uit te breiden. Dit als compensatie voor het verlies aan natuurterrein als gevolg van de zandwinning. Een woordvoerder van de provincie zei vorige week tijdens een hoorzitting bij de Raad van State dat de provincie afhankelijk is van de inspanningen van het Rijk, die de grond voor uit- beiding van de vogelplas nog moet verwerven. Vrienden van Poelmeer samen sterk in stichting OEGSTGEEST De Stichting van Vrienden van Poelmeer wordt morgen opgericht. De nieuwe or ganisatie heeft tot doel het ontplooien van activi teiten tot het in stand houden of anleggen van een volwaardig openluchtbad in het zwem- en recrea- tiebad Poelmeer in Oegstgeest, het geven van ad viezen en het bieden van financiële ondersteuning aan de exploitant van dit zwembad. In het bestuur nemen zitting Mr. P. Lever, oud-lid van de raad van bestuur van een verzekeringsmaatschappij (voorzitter); drs. M. Rutgers, rijksambtenaar minis terie van buitenlandse zaken (secretaris/penning meester), alsmede de heer M. Haasnoot, oud-PvdA- raadslid Oegstgeest; mevrouw drs. Chr. Hoekema- van Vliet, particulier; drs. C. Keyer, arts en prof. dr. H. D. Schneider, hoogleraar Rijksuniversiteit Verkiezing parochievergadering Zoeterwoude blijft achterwege ZOETERWOUDE Er komen geen verkiezingen voor de paro chievergadering van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan's Ont hoofding. Voor de zes vrijgekomen plaatsen zijn namelijk slechts zes kandidaten beschikbaar. De verkiezingen die eind april zouden plaatsvinden hoeven dus niet te worden gehouden. Het parochiebestuur zal aan de bisschop van Rotterdam het ver zoek voorleggen om de zes kandidaten te benoemen tot lid van de parochievergadering. Van de zes kandidaten heeft de heer Th. Roeleven er al een periode van vier jaar opzitten. Nieuw zijn de dames M. den Blanken en K. Berg-van Veen en de heren A. van Es, B. Oostdam en A. Vertegaal. Zij komen in de plaats van de dames A. Bakx, I. Oostdam, G. van Leeuwen, L. Kuenen en de heer H Versteegen. Met uitzondering van mevrouw Kuenen hebben alle de maximale termijn van acht jaar erop zitten. Me vrouw A. Bakx zal als coördinator Katechese een kwaliteitszetel in de parochievergadering blijven zitten. Hoewel zij de maxima le periode erop heeft zitten blijft zij, in een andere hoedanigheid, toch behouden voor de parochievergadering. ZOETERWOUDE De rooms-katholieke scholen in Leiderdorp hebben de sanering van het Leider- dorpse basisonderwijs goed doorstaan. Volgens de Stichting Katholiek Onderwijs Leiderdorp- Zoeterwoude-Meerburg is het een goede beslissing geweest om buiten de sa nering van het basison derwijs te blijven. Bij die sanering zijn nu alleen de openbare en de protes tants-christelijke scholen betrokken. In Leiderdorp was tot voor kort een groot overschot aan schoollokalen. Er waren teveel scholen in de gemeente. Door de fusie van diverse scholen en het afstoten van schoolge bouwen is de situatie aanzien lijk verbeterd. In de kinderrij ke nieuwbouwwijk Buitenhof wordt een nieuw scholencom plex gebouwd. De vrees van oud-wethouder G. Keijzers dat het katholiek onderwijs ten prooi zou vallen aan een „kou de" sanering, een sanering op grond van te lage leerlinge naantallen bleek niet gegrond. „De beslissing om alle rooms- katholieke scholen te handha ven op de bestaande locaties blijkt een goede te zijn ge weest. De positieve effecten kunnen nu al worden waarge nomen", aldus de Stichting. Basisschool De Schakel aan het Van Alphenplein groeide van acht naar negen klassen. De belangstelling voor deze school is groot. Ook in het ko mende schooljaar zal met ne gen groepen worden gewerkt. Basisschool De Engelendael aan de Ericalaan in het oude dorp heeft dit jaar een nieuwe directeur gekregen. Onder zijn enthousiaste leiding en met medewerking van diverse ou ders is hard gewerkt aan het interieur en het exterieur van de school. De Engelendael ver wacht in het nieuwe schooljaar een redelijke toename van het aantal leerlingen. Deze ver wachting wordt versterkt door het feit dat steeds meer jonge gezinnen zich in het oude dorp vestigen. Bij basisschool De Meijehof aan de Vronkenlaan is sprake van een toename van het aan tal leerlingen. Deze school is ruim gehuisvest en beschikt over een hoog voorzieningen niveau, aldus het Stichtingsbe- Overigens gaat het ook goed met basisschool Bernardus in Zoeterwoude Rijndijk. Deze school neemt nog steeds in omvang toe. Burgemeester en wethouders kregen gisteren uitleg over de opgravingen. FOTO: STEPHEN J09;|IDSCHENDAM Ar- •logen van de Rijks- ZEHnst voor het Oudheid kundig Bodemonderzoek irafd)B) hebben achter jPJyk Leeuwenbergh in kanjdschendam sporen van oning uit de Romeinse gevonden, resten van en gebouwen en de- van het bijbehorend bouwareaal. De bestaat uit twee er- 00-} omgeven door sloten. jemeester en wethouders 18.3| Leidschendam hebben irmiddag onder leiding drs. W. A. M. Hessing, gkinciaal archeoloog van preï-Holland, een rondgang »t. Jr het gebied gemaakt. Aan- ing voor de opgravingen t de uitbreiding van het rrein achter Park Leeu- ergh. Men is met opgra- begonnen op een plek idst t waar lokale amateur-archeolo gen bijna vier jaar geleden een groot aantal aardewerkscher- ven uit de Romeinse tijd heb ben gevonden. De onlangs ge vonden bewoning wijst er op dat de woonplaatsen in het be gin van de tweede eeuw na Christus werden ingericht op een dichtgeslibde kreek. Die kreek was vlak voor het begin van de jaartelling vanuit de Maasmonding door zee-inbra ken gevormd. De nu gevonden woonplaatsen moeten in de derde eeuw na Christus zijn verlaten. Drs. Hessing wees er op dat het belang van het onderzoek gelegen is in het feit dat voor het eerst de invloed wordt on derzocht van de in Voorburg ontdekte stad Forum Hadriani op de bewoning op het omrin gende platteland. De overblijf selen van deze stad liggen op nog geen 600 meter van de nu ontdekte woonplaatsen in Leidschendam. Forum Hadria ni was in de Romeinse tjd het markt- en bestuurscentrum van het woongebied der Cana- nefaten, een gebied dat in grootte vergelijkbaar is met het huidige Zuid-Holland. Het onderzoek heeft uitgewe zen dat de gevonden woon plaatsen maar weinig beïn vloed zijn door de nabijgelegen welvarende Romeinse stad. Op het erf moet slechts een een voudige houten boerderij heb ben gestaan die verdeeld was in een woon- en een stalge- deelte. De constructie vertoont duidelijke overeenkomsten met die van elders in de pro vincie aangetroffen bewonin gen. De lengte van de boerde rij was 21 meter met vlak in de nabijheid een klein ge bouwtje van ongeveer drie bij drieëneenhalve meter, waar schijnlijk een schuurtje. Voor de watervoorziening werden in de sloten rond het .erf kui len gegraven die vervolgens als een soort waterreservoir moesten dienen. Het feit dat de kuilen onder de bodem zijn gegraven wijst volgens Hes sing op periodieke droogstand. Voor de leek is er op het ter rein weinig spectaculairs te zien. Ronde en ovale plekken, van kleur verschillend van de omgeving, geven de archeolo gen aanwijzingen waar houten palen moeten hebben gestaan. Het hele terrein wordt door de deskundigen in kaart ge bracht. Het opgravingsteam heeft nog tot mei de tijd om het onderzoek voort te zetten. Het onderzoek betreft vooral de aard en de omvang van de bebouwing in de Romeinse tijd. Verder zoekt men tegelij kertijd naar resten van de in 47 na Christus gegraven Cor- bulogracht. Hiervan heeft men twee jaar geleden resten aan getroffen ten noorden van het oude dorpscentrum op de plaats waar nu de nieuwe woonwijk De Rietvink ver rijst. Keurtuin Hobaho vol metvoorjaarsbloeiers Naast Keukenhof is de keur- jaarsbloeiers tot bloei ge- in de tuin ook vaste planten, tuin van de Hobaho aan de bracht, waaronder 1172 soor- waardoor kopers en verkopers Westelijke Randweg in Lisse ten tulpen, 526 soorten narcis- van bollen de gelegenheid de enige keurtuin die in het sen, 75 soorten hyacinten, 51 wordt geboden de verschillen- voorjaar voor publiek is geo- soorten bijgoed en 89 soorten de gewassen met elkaar te pend. In de keurtuin worden irissen. Behalve opgeplante vergelijken. Bovendien worden deze lente in totaal 1913 voor- bol- en knolgewassen staan er de laatste nieuwtjes over nieu we soorten bloembollen uitge wisseld. Aan de hand van een op de tuin aanwezige catalo gus kunnen de gewassen wor den gekeurd van 's morgens acht uur tot 's middags vijf uur. FOTO: PR LEIDERDORP Nadat eerder het college van burgemeester en wethou ders van Leiderdorp ont heffing van de verkoop voorwaarden had ver leend aan de kopers van een perceel grond voor de vestiging van een dieren artspraktijk in de te bou wen woning aan de Win- terkade 3, heeft nu de commissie beroep- en be zwaarschriften beslist, dat een bouwvergunning kan worden afgegeven. De commissie verwerpt daar mee de bezwaren van de om wonenden, die menen dat door de komst van een dierenarts het karakter van de villawijk geweld wordt aangedaan. Met name wordt gevreesd door overlast door af- en aanrijden de auto's. Vorig jaar al was de commissie tot de conclusie gekomen, dat er planologisch gezien geen bezwaren bestaan tegen de vestiging van een dierenart spraktijk. Een bouwvergun ning kon toen nog niet worden afgegeven omdat het bouw plan niet overeenstemde met de concept-uitwerkingsvoor- schriften van het globale be stemmingsplan Buitenhof- Midden/West. Nu die voor schriften inmiddels zijn gewij zigd is volgens de commissie aan de formele vereisten vol daan. Het college kan daarom voor uitlopende op de vaststelling van het definitieve bestem mingsplan een bouwvergun ning afgeven. Hiervoor is nog wel de goedkeuring van de provincie vereist, door middel van een zogenaamde verkla ring van geen bezwaar. Volgens het bouwplan komt de zijgevel van de Winterkade 3, met een hoogte van ruim acht meter en een diepte van 14 meter, precies op de grens van het perceel Winterkade 5 te liggen. De commissie erkent dat cfaardoor het woongenot van de bewoners van Winter kade 5 zal verminderen, maar vindt de bezwaren niet van dien aard, dat daardoor de bouwvergunning moet worden geweigerd. De commissie merkt op, dat de voorschriften waaronder mag worden gebouwd voor beide percelen gelijkluidend zijn. ,,De bebouwingsmogelijkheden wijken niet wezenlijk af van hetgeen bijvoorbeeld ten aan zien van Winterkade 5 is toe gestaan", zo stelt de commissie in het advies aan het college van B en W. Met betrekking tot de par keeroverlast is de commissie van mening, dat de gemeente Leiderdorp met de aanleg van parkeerplaatsen in de wijk heeft voldaan aan de normen van het bestemmingsplan. Voor de commissie speelt ook nog mee, dat de betrokken dierenarts tenminste twee par keerplaatsen op eigen terrein moet aanleggen. Sanering van vervuilde grond Looierslaan kost ruim een ton LEIDSCHENDAM De sa nering van de verontreinigde grond aan het stukje Looiers- laan tussen de nummers 20 en 30 kost 105.000 gulden. Het werk wordt op korte termijn uitgevoerd ter voorkoming van aantasting van kabels en leidingen van nutsbedrijven. De sanering zal bij de provin cie worden aangemeld zodat via de provincie en de ge meente de rechter kan beslis sen over verhaal van de kos ten bij de veroorzaker. Een reeds gehouden onderzoek heeft overigens nog weinig uitgewezen. De strook grond ligt in Voorburg maar van die kant valt geen bijdrage te ver wachten omdat Voorburg zegt dat de bron van de vervuiling zich op Leidschendams grond gebied bevindt. Of sanering van de omliggende grond eveneens gewenst is moet blij ken uit een nader onderzoek waarvoor de gemeenteraad een krediet van 47.500 gulden wordt gevraagd. Deze sanering zou minstens zeven ton kosten. fzm j ;eztf ri! rtj tpositie kunstenaars Ellie Griek- or, Rie Schalk en May er exposeren aquarellen Artopa aan de Greveling- o|ia t 50 in Lisse van 4 tot en 21 april. In dezelfde pe- 1e exposeren Marietje van Voort (acryl en gouaches), ■ky Duinhoven edels- vi edwerk) en Gerda Linssen Ingrid Bueno Bibaz (kera- ■k). Openingstijden op don- lag-, zaterdag- en zondag- lag van half twee tot half en op donderdagavond half acht tot half tien. HVien dag jeugdafdeling van A VV houdt morgen op rtpark De Heuvel aan de iivelweg in Leidschendam open dag voor jongens en 'sjes van zes, of bijna zes, en met tien jaar. 's Mor gens is er een individuele voetbal-zeskamp (penalty- schieten, dribbelen, vakschie- ten en puntenschieten en der gelijke) en een Zweeds loop- spel. Na de gratis lunch wordt een vier tegen vier-toernooi gehouden. Wie zich meteen als lid aanmeldt krijgt, ook al gratis, meteen het RKAVV- tenue met shirt, broekje en kousen. Jongeren die die nog niet direct besluiten kunnen vanaf 10 april met de jeugdle den van RKAVV eerst mee- trainen. Meer informatie ver strekt jeugdtrainer Peter Remmerswaal, telefoon 3275007. Feest De film „Yes-songs" en een optreden van de vermaarde bluesformatie Flaviilm vor men de ingredieënten van een groot feest bij Swetterha- ge in Zoeterwoude-dorp. Morgenavond vindt de happe ning plaats in gebouw In den Herbergh van Swetterhage. Hoewel het feest in eerste in stantie is bedoeld voor bewo ners en personeel van Swet terhage zijn ook andere be langstellenden welkom. Aanvang acht uur. De toegang voor „buitenstaan ders" is f7,50. Muziek De groep B-Sharp treedt mor genavond op in muziekcafé De Voogd aan de Hoofdstraat in Sassenheim De band be staat uit voormalige leden van Mhops en The Firm. B-Sharp speelt voor 80 procent eigen werk en covers van onder meer The Call, Gary Moore en The Golden Earing. Aanvang tien uur, toegang is gratis. Open huis Xotus, de tuinder van exoti sche groenten en kruiden aan de Spoorlaan in Leidschen dam, houdt tot en met zater dag open week. Men kan er dagelijks van negen tot vijf uur terecht. Het vijf hectare grote bedrijf moet 1 juli ver dwijnen omdat daarna begon nen wordt met het bouwrijp- maken van de 30 hectare voor de Gavi (geïntegreerde afval verwerkingsinstallatie). Di recteur G. Jansen zegt graag in Leidschendam te willen blijven maar hiervoor totnu- toe weinig medewerking van de gemeente te hebben gekre- fen. Het in heel Nederland ekende bedrijf houdt tijdens de open week video- en com puterdemonstraties, lezingen over exotisch tuinieren en belevenissen in een bijzonde re tuin vanaf half drie. Een kaartje kost drie gulden. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar. Kaarties kunnen ook worden besteld bij mevrouw M. Dol- dersum, telefooon 01718- 72247. Win terseizoen Buurtvereniging Wilhelmina sluit het winterseizoen af Morgen is er een kienavond en op 11 april een kaartsessie. Beide bijeenkomsten zijn in het verenigingsgebouw van De Watervrienden bij zwem bad De Lis in Lisse Aanvang acht uur. Party B-Sharp, morgen in Sassenheim. kookdemonstraties. Op zater dag 6 april is er bovendien een moestuinmarkt waarbij standhouders hun produkten zullen tonen, tuinmateriaal biologische bestrijdingsmidde len, grondonderzoek voor de amateurtuin en dergelijke. Kindertheater De Loekoeman is de naam FOTO: PR van de theatervoorstelling die morgen in De Terp in Val kenburg op de planken wordt gebracht. Een bibberbroek en een man die veel meer ziet dan ieder ander brengen hun De Alphense band The Edge and Beyond treedt morgen avond op tijdens de- Tropical Party in jongerencentrum Madonna aan de Olympiaweg 2 in Alphen aan den Rijn. Deze vijf man sterke formatie speelt over het algemeen rock en blues-nummers van onder andere U2 en Jimi Hendriks. De rest van de avond wordt opgevuld met muziek van DJ Gonzo. De zaal gaat open om negen uur. Kaarten f7,50 zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij cafetaria 't Ge veltje aan de Julianastraat 17. Kaarten dan de zaal kosten f10,-. Koren Het Cotswold Male Voice Choir en het Koninklijk Man nenkoor Caecilia treden mor genavond op in tuincentrum Jaap Kooy aan de Heereweg in Lisse Aanvang zeven uur. Vrijdagavond treden beide gezelschappen op in de Agat- hakerk in Lisse. Aanvang kwart over acht. Toegang in het tuincentrum is gratis, wie het concert in de kerk wil be zoeken moet f15 betalen. In de voorverkoop bij de VVV Lisse kost een kaartje f12,50. Rommelmarkt Verzorgingstehuis Rusten- borch en verpleeghuis Van Wijkckerslooth houden zater dag hun traditionele rommel markt. Plaats van handeling is de grote zaal aan het Van Wijckerslootplein 1-3 in Oegstgeest De opbrengst is bestemd voor de ontspan ningsactiviteiten voor/van de bewoners. Tussen tien uur en half vier kan men terecht Wie spullen heeft voor de markt kan die morgen bij bei de tehuizen inleveren.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13