ifgang ijshockeyploeg I Clerc raakt achterop leet Reynolds lit in beroep )NSTERNEDERLAAG IN EERSTE WEDSTRIJD B-WK laradona buitenspel Aare straffen uit T/ï Politie niet schuldig aan ramp Hillsborough Etappe aankomst en tijdrit in Raalte Vanderaerden zet progressie voort RT EeidócSommit VRIJDAG 29 MAART 1991 PAGINA 9 [NNATI De Ammerikaanse atleet Reynolds, die vorig jaar door de inter ne amateur atletiek federatie voor jaar werd geschorst wegens doping, veer naar de burgerrechter. De wereld- Ihouder op de 400 meter gaat in beroep een beslissing van een lagere rechter, ilds klaagde vorig jaar het Amerikaanse icongres TAC aan wegens schending Amerikaanse grondwet. De atleet zou ingetast in zijn mensenrechten, omdat en verweer mocht leveren tegen de De rechter verklaarde de eisen van de echter niet ontvankelijk. Reynolds jind vorig jaar geschorst omdat bij een le in Monte Carlo dope in zijn urine ingetroffen. De atleet vocht het resul- 'm want de stalen zouden niet van hem iweest. Voorzitter jeugdtennis afgetreden DEN HAAG De voorzitter van de landelijke sectie gese lecteerd jeugdtennis van de KNLTB, de Haagse mevrouw Haslinghuis, is met onmid dellijke ingang afgetreden. ,,Een absoluut verschil van inzicht over het beleid voor top- en jeugdtennis" ligt ten grondslag aan de directe Haslinghuis, moeder van de speelster Eva Haslinghuis van Thor-RW, is met name ontevreden over de verdeling van het geld tussen top- en jeugdtennis door de nationale bond. Vijf duels straf voor Ton Rietbroek ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ton Rietbroek van Dordrecht 90 vijf duels ge schorst. Tevens kreeg hij een boete van 150 gulden. Rietbroek werd in het duel met Vlissingen 2 van het veld gestuurd wegens het slaan van een tegen stander. Martin Koopman, de routinier van Cambuur, is door de commissie voorlopig geschorst nadat hij te gen Vlissingen van het veld moest met twee gele kaarten. De overige geschorste spelers zijn: Eén wedstrijd: Slagboom (Dordrecht 90, 3e gele kaart), Willems (Eindhoven,3e), Haak (Emmen, 8e), Haverkort (Emmen, 6e), Mordang (Fortuna S, 3e), Arts (GA Eagles, 6e), Arends (Helmond Sport, 5e), Thai (MVV, 6e), Vonk (SVV, 3e), Masefield (Telstar, 5e). Bondscoach Harre wijn naar Goba GORINCHEM De bonds- coach van de Nederlandse basketbalploeg Ruud Harre- wijn begint op 1 juli dit jaar bij de eredivisieclub Goba uit Gorinchem. Harrewijn volgt Cor van Esch op. De bondscoach bereikte met zijn nieuwe werkgever een overeenkomst van twee jaar. De overeenstemming geldt ook als de club het eredivisieschap niet kan handhaven. Harrewijn was eerder trainer/coach van Den Helder, Den Bosch en Leiden. SACOS tegen deelneming Zuid-Afrika aan Spelen JOHANNESBURG De reacties in Zuid-Afrika op de steeds groter wordende waarschijnlijkheid in 1992 terug te keren op het olympische toneel zijn niet onverdeeld gunstig. Het uit felle tegenstanders van de apartheid bestaande Zuidafrikaanse Sport Congres (SACOS) is van mening dat olympische deelneming van Zuid-Afrika nu nog absurd is. Een onderzoekscommissie van het Internationaal Olympisch Comité bepaalde woensdag, dat Zuid- Afrika voor het eerst sedert 1964 opgenomen kan worden in de olympische familie als er binnen 180 dagen aan vijf voorwaarden wordt voldaan. „Bar celona is helemaal niet aan de orde", stelde SA- COS-voorzitter Joe Ebrahim in Kaapstad. „SACOS zal elke poging Zuid-Afrika te laten deelnemen aan de Olympische Spelen torpederen en de Zuida frikaanse sporters tot een Olympische boycot op roepen". Wim Kieft met trein naar Nancy BORDEAUX Trainer Gérard Gili van Bordeaux heeft gezegd dat hij en zijn spelers tot het einde zullen vechten om de biina failliete club te redden. „Desnoods betalen de voetballers, onder wie Wim Kieft, zelf een treinkaartje voor de reis naar Nancy, waar de volgende uitwedstrijd wordt ge speeld". Gili, eerder dit seizoen ontslagen bij Olympique Marseille: „Ik heb de spelers ge vraagd of ze wilden dat ik bleef. Ze zeiden allemaal ja. Ze zijn solidair en zullen tot de laatste minuut vechten om in de hoogste klasse te blijven". Kieft liet gisteren weten dat hij ervan uitgaat komend seizoen, of misschien nog eerder, elders emplooi te vin den. Hij staat nog ruim drie jaar onder con tract bij Bordeaux. NIQE Italië heeft rland op de ope- van het toernooi e wereldtitel voor B- >n "een pijnlijk lesje in irn ijshockey gege- De spelers van scoach Larry van werden gister- el in het Joegoslavi- Jesenice op alle fron- werklast. De gelou- Italiaanse profs ten de ongenadige xpeditie pas halver- de derde periode, rland was op dat mo- al lang uitgeteld: 0- iller Iovio ontpopte zich :s doelpunten als scherp er. Doelman Chad Kam- fungeerde voor hem in ïerveuze en stuurloze als schietschijf. De sluitpost van Utrecht, Joegoslavië zijn debuut maakt bij een WK, was aller minst een weerloze prooi. Het was slechts aan het bekwame optreden van Kambeitz, gebo ren in het Canadese Regina, te danken dat de schade in de eerste twee perioden tot tien doelpunten beperkt bleef. In het derde deel kreeg clubge noot Mark O'Brien de ondank bare taak het Oranje-doel te verdedigen. De tweede man' van Utrecht kon zich in het Italiaanse geweld nauwelijks staande houden. O'Brien had het geluk dat de superieure te genstander in de slotfase naar een lagere versnelling scha kelde. Hij kreeg daardoor slechts drie treffers te incasse- Speelbal In aanvallend opzicht kon Ne derland bitter weinig onderne men. De Italianen waren snel ler, technisch beter en fysiek sterker. Nederland fungeerde tijdens de eenzijdige ouverture als speelbal van het ontketen de Italië. „Dit is geen ijshoc key meer, maar sjoelbakken", zei een gefrustreerde Oranje- supporter op de met 500 toe schouwers matig bezette tribu nes. „Verliezen van Italië is geen schande, maar met deze ne derlaag heb ik veel moeite", bekende Van Wieren zicht baar ontdaan. „Met deze uit slag had ik geen moment reke ning gehouden. Zó sterk als de uitslag doet vermoeden is Ita lië niet en wij zijn evenmin zó zwak. Dit is een collectieve faalbeurt. We stonden stil op het ijs, geen duel werd op een fatsoenlijke manier uitgevoch ten. De spelers hebben stuk voor stuk te veel ontzag ge toond. Voor mij is dit een grote klap". Een grote nederlaag tegen Ita lië, dat traditiegetrouw de se lectie heeft opgebouwd rond spelers met een Noord-Ameri kaanse achtergrond, was min of meer ingecalculeerd. Vorig jaar verloor Nederland met 3-8 van het groepje avonturiers, dat in Lyon verrassend tweede werd achter Zwitserland. Ook in de volgende wedstrij den tegen Noorwegen (van daag), Frankrijk (zondag) en Oostenrijk (maandag) zijn de winstkansen voor Oranje klein. Slechts tegen Japan, dat vorig jaar op doelsaldo degra datie ontliep, en Joegoslavië, de kampioen van de C-groep, mag Van Wieren redelijker wijs een overwinning ver wachten. De zesde plaats lijkt het hoogst haalbare voor de goedwillende semiprofs, die voor de wereldtop kwaliteit en kracht te kort komen. Vorig jaar behaalde Nederland in ze ven wedstrijden slechts één schamel puntje (tegen Japan). Het wegvallen van de DDR maakte de blamerende degra datie naar de C-groep onge daan. Van Wieren wil met de herha lingsoefening in Joegoslavië bewijzen, dat zijn team wel de- Namens het machteloze Nederlandse ijshockeyteam (lichte shirts) gaat Van Galen Last (rechts) de ongelijke strijd aan met de Italiaan Risto Mollen. a FOTO: EPA gelijk tot een volwaardige B- goed als zeker kwalificatie hij is zijn mentaal kwetsbare natie kan uitgroeien. De ge- voor de Olympische Spelen in ploeg onder nóg grotere druk dreven technisch directeur Albertville betekent. Van te zetten. Na de afstraffing te- droomt zelfs van een plaatsje Wieren spreekt zijn vurige gen Italië lijkt de droom van bij de eerste vier, hetgeen zo wens echter niet uit, bang als Van Wieren een utopie. I Maradona legt nog eens uit dat hij onschuldig is. I FOTO: EF 5 Diego Maradona van de Italiaanse lommissie een vrij weekeinde gekregen. Argentijnse ster van ili werd door de bond ïorst voor één duel >ns belediging van de dsrechter. Maradona ia de nederlaag tegen idoria felle kritiek erd op de arbiter na- lie een treffer van de intijn had afgekeurd. Italiaanse krant 'La Re- uitte gisteren de be- liging dat Maradona do- leeft gebruikt. Het Ro- dagblad schrijft dat de eden Argentijn na het etitieduel Napoli-Bari de is die tijdens de controle pIEFA deelt weer A wie: nat I bepeei positief heeft gereageerd. Een woordvoerder van de Ita liaanse voetbalbond weigerde commentaar, maar verklaarde wel dat tegen het einde van de week het resultaat van het te genonderzoek bekend zal zijn. Om welk Verboden middel het gaat meldde de krant niet. Ma radona werd enige tijd geleden door de Italiaanse justitie on dervraagd over vermeende contacten met drugshandela ren. Aan het begin van het voet balseizoen werden Carnevale en Peruzzi van AS Roma be trapt op het gebruik van ver boden medicijnen. Het tweetal is een jaar geschorst. Indertijd deden geruchten de ronde dat Carnevale, die voorheen met Maradona bij Napoli had ge speeld, door de Argentijn het verboden produkt, een af slankmiddel, had gekregen. CH De tuchtcommissie van de UEFA heeft Jean Manu- ïetis van Montpellier voor vijf wedstrijden geschorst. De sman kreeg de straf naar aanleiding van het slaan van een l) stander in de wedstrijd Montpellier - Manchester United het Europese bekertoernooi voor bekerwinnaars. Warschau kan Maciej Szczesny vier wedstrijden niet in- Hij werd eveneens gestraft voor het slaan van een tegen- :r. Stanislav Terlecki, trainer van Legia, werd voor twee geschorst wegens agressief gedrag ten opzichte van een rechter in de wedstrijd Sampdoria - Legia op 20 maart, ichtcommissie legde acht clubs boetes op variërend van rtot 12.000 Zwitserse franken voornamelijk wegens het af- van vuurwerk door supporters. Tot de clubs behoort AC i, dat woensdag voor een jaar werd uitgesloten wegens de ring de wedstrijd tegen Olympique Marseille uit te spelen, lilap werd voor het afsteken van vuurwerk door suppor- iijdens de thuiswedstrijd veroordeeld tot 10.000 Zwitserse :en (ruim 13.000 gulden) boete. De club was al eerder voor lergelijk vergrijp gewaarschuwd. SHEFFIELD De politie heeft geen schuld aan de voet balramp in het Hillsborough- stadion in Sheffield. „Het was een ongeluk". Tot die conclu sie kwam gisteren een elfkop- pige jury na veertien uur be raadslagen. En een onderzoek van tachtig dagen met hoorzit tingen. Vorig jaar had de pro cureur des Konings al beslist dat de politie geen dood door schuld aangewreven kon wor den. Bij de grootste catastrofe in de Britse sportgeschiedenis kwa men twee jaar geleden op 15 april 95 aanhangers van Li verpool om het leven. De slachtoffers vielen voor en tij dens de bekerwedstrijd tussen Nottingham en Liverpool. Aanvankelijk werd de oorzaak van de ramp op het conto van de politie geschreven. Zij zou debet aan de vele dodelijke slachtoffers zijn omdat ze een toegangspoort naar een staan- tribune voor te laat gearri veerde Liverpool-fans had ge opend. Vierduizend supporters zochten een weg via een tun nel, maar werden in het ge drang platgewalst. Ook op de tribunes werden talloze toe schouwers, onder wie veel kinderen, verpletterd. De ernst van de situatie werd pas geruime tijd later ontdekt. ordebewaarders, voetballers en de rest van het publiek doordrong. Nabestaanden van de slachtof fers hebben fel geprotesteerd tegen de 'schandalige' conclu sie. Zij eisen dat de politie ver antwoordelijk wordt gesteld voor de dood van hun familie leden. RAALTE Voorzitter Wim Breukink en secretaris Evert de Vries van de Stichting Prof ronde van Nederland kwamen gistermiddag naar het Raalter gemeentehuis om het contract te ondertekenen voor de komst van het wieier- circus op woensdag 14 augus tus. Het wordt de derde en te vens (voorlopig) laatste keer dat de Profronde van Neder land Raalte zal aandoen. Namens de plaatselijke organi satie, de Stichting Sportevene menten Raalte, voorzagen voorzitter P. Walter en secre taris A. Huis in 't Veld het do cument van hun handteke ning, terwijl wethouder C. Pierik namens de gemeente Raalte tekende. De gemeente Raalte is dan wel niet direct 'partij' in de organi satie van het wielerfestijn, maar verleent wel op alle mo gelijke manieren haar mede werking aan het wielerfestijn. Wethouder Pierik: „Nadat de wielerkaravaan vorig jaar was vertrokken bestond er nog wat onzekerheid of men ook in 1991 nog weer Raalte zou aan doen. Toen zich wat dat be treft naderhand een gunstige wending aandiende waren ook wij als gemeentebestuur daar erg blij mee". Profronde-voorzitter Wim Breukink toonde zich ook ver heugd dat Raalte weer als etappeplaats fungeert. „We treffen hier steeds een perfec te organisatie aan en er is een mooi en veilig parcours", aldus de oud-directeur van fietsen- fabriek Gazelle en vader van profwielrenner Erik Breu kink. Dat het dit jaar (voorlo pig) voor het laatst is dat het wielercircus in Raalte neer strijkt is een gevolg van het feit dat elke gegadigde daar voor maximaal drie keer op rij in aanmerking kan komen om een goede spreiding over het hele land te bewerkstelligen. De wielerliefhebbers in deze regio krijgen dit jaar volop de gelegenheid de renners in ac tie te zien. Eerst is er namelijk de aankomst van een korte etappe vanuit Haaksbergen en vervolgens een tijdrit over 42 kilometer, waarin onder ande re de Holterberg is opgeno men. De volgende dag wordt overigens niet uit Raalte ver trokken. Er is dan een ver plaatsing naar Arnhem, waar wordt gestart voor een etappe naar Tilburg. WAREGEM Eric Vande raerden heeft gisteren in Wa- regem na 200 kilometer de Belgische semi-klassieker Dwars door België gewonnen. De Belg was de snelste in een massasprint. De Duitsers Uwe Raab en Rem.ig Stumpf eindig den als tweede en derde. Jan Kaas verlangt dit seizoen van zijn eendags-specialisten meer dan een vooraanstaande rol in de wereldbekerklassie- kers. Voor een nieuw jaar zon der successen gelden geen ex cuses meer. Eric Vanderaer den lijkt de voornaamste kan didaat aan de eisen van zijn ploegleider te voldoen. Na zijn derde plaats in de openings- klassieker Milaan - Sanremo zette de Belg gisteren zijn voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen in met een overtuigende sprintzege in Dwars door België. Vanderaerden voelt zich goed voor een hoofdrol in de ko mende klassiekers. „Ik ben momenteel in staat een koers af te maken. Waar Nijdam en Maassen nog niet aan toeko men", meende de Belg na zijn tweede seizoenstriomf. Die had hij wel te danken aan het sterke optreden van zijn land genoot Edwig van Hooijdonck. In de slotkilometer mochten de sprinters het werk afma- Van Poppel kregen geen kans. rustpauze. Van zes weken, ken. Vanderaerden toonde aan De eersie mist de scherpte, die waardoor hii het sprintgevoel momenteel over sterke benen hem vorig jaar bij zijn debuut nog mist. Planckaert klaagde te beschikken. De Duitsers al vroeg in het seizoen aan over piin in zijn rug en Van Raab en Stumpf schikten zich overwinningen hielp. Ludwig Poppel had naar 203 kilometer in hun bijrol. Krachtspurters nam voor het eerst in zijn niet meer de macht zich naar als Ludwig, Planckaert en loopbaan in de winter een voren te duwen. DRACHTEN De vijfde en voorlopig laatste ronde van het Nederlands dam kampioenschap in het ge meentehuis van Drachten leverde slechts twee winstpartijen op. Europees kampioen Gerard Jansen zag als eerste kans de butant Peter Hoopman op ver lies te zetten. De tweede over winning kwam op naam van koploper Hendrik van der Zee die tegen Dollekamp verras send uithaalde en alleen de leiding overnam. Mede-koplo per Rob Clerc zag een schijn bare winststelling in remise eindigen. De Friese grootmeester Van der Zee lijkt volledig „terug van weggeweest". Na zijn de buut in 1987 met de derde plaats eindigde hij in het jaar dat Sijbrands terugkwam zelfs als tweede. In 1989 toen het nationaal kampioenschap in zijn geboorteplaats Leeuwar den werd gespeeld, was hij to taal uit vorm. Vorig jaar kon zich zelfs in de halve finales niet handhaven. Van der Zee moest vanuit zijn provincie te rugkomen en deed dat zeer overtuigend. Zijn eerste Friese titel veroverde hij met slechts één remise en begin dit jaar won hij een van de halve-fina- legroepen ook zeer overtui gend. In Drachten zet hij die lijn zeer progressief voort. De winst op Dollekamp was zijn derde zege in het toernooi. Titelverdediger Rob Clerc had in een klassiek duel met Arjan van Leeuwen voortdurend voordeel. Ook toen de klassie ke stelling van het bord ver dween en Clerc een halve hekstelling formeerde, leek de winst nabij. Toch bleef Clerc van de verwachte winst ver stoken omdat Van Leeuwen het hoofd koel hield en na de tijdnoodfase zelfs de beste ver dediging verzuimde. MSV Duisburg in halve finales UERDINGEN MSV Duis burg, topper in de tweede liga, heeft zich gisteravond ten kos te van Uerdingen, degradatie kandidaat in de Bundesliga, geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Duitse beker. Na een voorsprong van 1-0 bij de rust werd het in Uerdingen 4-1. Minder geld voor Engelse transfers LONDEN Engelse voetbalclubs hebben het afgelopen jaar meer geld uitgegeven voor de verbetering van hun accommoda ties dan op de transfermarkt. In vergelijking met 1989 werd een bedrag van bijna 70 miljoen gulden minder uitgegeven voor de aankoop van nieuwe spelers. De Engelse League maakte gisteren na het sluiten van de trans ferperiode voor dit seizoen bekend dat op de transfermarkt een bedrag van ruim 180 miljoen gulden was omgegaan tegen 248 miljoen gulden in het jaar daarvoor. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport Journaal België Nederlands 2, 23.05 uur: WK korfbal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.30 uur: Autosport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Korfbalteam start tegen Engeland DEN HAAG Het Neder- lands korfbalteam start de strijd om de prolongatie van de wereldtitel dinsdag 2 april tegen Engeland. Daarna vol gen Taiwan, debutant Arme nië, India en Aruba als tegen standers. Rivaal België, dat het evenement organiseert, ont moet in de groepswedstrijden Duitsland, de Verenigde Sta ten, Indonesië, Australië en Portugal. De finale van het toernooi vindt op zaterdag plaats in de „Arena" in Deur- ne (Bel). De selectie van Nederland bestaat Arianne Bon (DKOD), Jit te Bukkens (Oost-Arnhem), Danielle Busch (DOS 46), Hanneke van ^Fortuna), Milrelle Fortuin (Deetos), Ingeborg Meijerhoven (Rohda) Jacqueline Pofeii (Deetos). mannen. Hans Heemskerk (Fortuna), Aeele Frieswijk (SCO), René Kruse (Rohda), Oscar Mulders (Deetos). Ron Steenbergen (Oost-Arnhem), Erik Wolsink (Oost-Arnhem) en Bram van der Zee (Allen Weerbaar). Speelschema Nederland; dinsdag: Ne derland - Engeland; woensdag: Ne derland - Taiwan, donderdag: Neder land - Armenië, Nederland - India; vrijdag: Nederland - Aruba. Hellas naar halve finales DEN HAAG Via een knappe overwinning op het sterke E&O hebben de mannen van Hellas gisteravond de halve fina le van het landelijke handbalbekertoernooi be reikt. De Hagenaars ver sloeg in eigen huis het in de strijd om de landstitel gewikkelde E&O met 27- 21 na een ruststand van 13-11. Eerder deze week drong ook Hermes door tot de halve eindstrijd. De verrassende overwinning van Hellas kwam tot stand na dat de strijd lange tijd gelijk was opgegaan (4-4, 6-6, 8-8, 10- 10, 14-14, 16-16 en 17-17). Daarna liep de thuisclub voor zichtig uit. Via 21-17, 22-18 en 24-19 trok de ploeg van coach Peter Barreveld uiteindelijk aan het langste eind (27-21), niet in de laatste plaats omdat doelman Marcel Luys goed werk verrichtte. Leo Nieberg werd topscorer met 7 treffers (inclusief 4 strafworpen); Vin cent Hofland wierp 5 keer raak. Verder braenten alle spelers van Hellas elk min stens één treffer op hun naam. De resultaten van de andere kwartfinale-wedstrijden zijn: Hermes-Aalsmeer 24-18, Sit- tardia-Tachos 25-16 en ESCA- Saturnus'72 28-20. Europacup voor landskampioenen, Kwartfinalepoule: Maccabl Tel Avlv (lsr)-Leverkusen (Dui) 95-83 (48-43), Split (JoebLimoges (Fra) 92-88 (52- 45). Pesaro (lta)-Aris Salonlki (Grl) 93- 89 (57-41). Geplaatst voor halve fina les (16-18 april te Parijs): FC Barcelo na. Split, Pesaro en Maccabl Tel Avlv. Ronchetti-beker, vrouwen 2e finalewedstrijd: Como (ItabMilan (Ita) 69-58 (33-26). 1e wedstrijd 94-76 DAMMEN NK mannen in Drachten 5e ronde: Gerard Jansen-Hoopman 2-0 Van Leeuwen-Clerc 1-1, Meljer- Van Aalten 1-1, Van der Tak-Ouda- hoorn 1-1, Van der Zee-Dollekamp 2- 0, Scholma-Van der Pal 1-1, Van der Wal-Hans Jansen 1-1. Stand: 1. Van der Zee 8 punten. 2. Clerc 7, 3. Ge rard Jansen, Meijer. Oudshoorn 6. 6. Hans Jansen. Van Leeuwen. Van der Pal 5, 9. Van Aalten. Hoopman, Scholma, Van der Wal 4. 13. Dolle kamp, Van der Tak 3. TENNIS Masteratoernooi in Lille (Fra) Mannenenkelspel, 1e ronde: Simian (Fra)-Groen (Ned) 6-4 6-3. Toernooi in Marseille (Fra) Mannenenkelspel, 1e ronde: Boetsch (FrabNijssen (Ned) 6-4 6-3. VOETBAL Duitsland Bekertoernooi, kwartfinales: Uerdin- gen-MSV Duisburg 1-4. Oefeninterland Argentlnië-Brazlllë 3-3 (3-2). 7. Rena- to 0-1, 33. Ferreyra 1-1, 35. Enrique 1-2, 42. Franco 2-2, 45. Blscontl 3-2, 86. Careca II 3-3. Rode kaart: Garcia (Arg). WIELRENNEN Dwars door België: 1. Vanderaerden (Bel) 203 km in 5.06.0 (gem: 39.804 km/u), 2. Raab (Dui), 3. Stumpf (Dul), 4. Neskens (Bel), 5. Van Brabant (Bel), 6. Redant (Bel). 7. Adri van der Poel (Ned), 8. Peelers (Bel). 9 Coo- man (Bel), 10. Capelle (Fra), 19. Lam- merts (Ned), 22. Veenstra (Ned), 23. Fondriest (Ita), 28. Adrl Kools (Ned), 31. Jacques van der Poel (Ned), 34. Wijnands (Ned), 37. Van Poppel (Ned). 38 Rëkers (Ned). 46 Hane- graaf (Ned), 49. Arntz (Ned), 55. Van den Akker (Ned). 60. Talen (Ned), 65. Jakobs (Ned) allen z.t. als Vanderaer den. 70. Nijdam (Ned) 10.00, 76. Ver hoeven (Ned) z.t., 77. Cordes (Ned) z.t., 78. Solleveld (Ned) 15.10. Ronde van Normandië 4e etappe: 1. Dupuy (Fra) 165 km In 3.49.16. 2. Heulot (Fra) 0.09. 3. Fre- bert (Fra) z.t..4. Ratnlkov (Sov) z.t., 5. Galitsjanin (Sov) z.t. Klaseement: 1. Heulot 10.30.24, 2. Seigneur (Fra) 0.22, 3. Orlov (Sov) 0.39, 4. Ratnlkov 0.46, 5. Dupuy 0.51. IJSHOCKEY WK voor B-landen in JoegoelavM Italiö-Nederland 13-0 (3-0 7-0 3-0). Scheidsrechter: Frey (Zwi). Doelpun ten Italië: Iovio 6. Vecchlarelll 3. Pel- legrino, Orlando. Morocco. Foglietta Toeschouwers: 500. Strafmlnuten: italie 4, Nederland 8 Oostenrijk-Japan 2-2 (1-0 1-2 0-0): Frankrijk-Polen 4-2 (0-0 0-0 4-2); Noorwegen-Joegoslavië 5-1 (2-0 0-0 3-1). Stand: 1. Italië 1-2 (13-0), 2. Noorwe gen 1-2 (5-1), 3. Frankrijk 1-2 (4-2), 4. Oostenrijk 1-1 (2-2), 5. Japan 1-1 (2- 2). 6 Polen 1-0 (2-4), 7. Joegoslavië 1-0 (1-5), 8 Nederland 1-0 (0-13).

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9