Grasshoppers haalt uit tegen zwak BVG Jolanda Mens onderscheiden Saturnus ten L onder in loterii Dames LMHC en Alecto handhaven kopposities SPORT Qeidc&Qowuvnt MAANDAG 25 MAART 1991 PAGIN Sleutels mist bekerfinale LEIDEN De goalballers van De Sleutels hebben in Roosen daal de finale om de nationale beker net niet gehaald. In de eer ste wedstrijd tegen de vice nationaal kampioen BSV uit Zeist kwam de Leidse ploeg al direct op een 3-0 achterstand, maar knokte zich naar een 4-3 voorsprong. In de allerlaatste seconde speelde Cees Smit de bal niet helemaal zuiver naar zijn flank man Cees Zwanenburg die de bal met het belletje over zijn been voelde rollen. Op het moment dat de toeter voor het einde van de wedstrijd klonk, blies ook de scheidsrechter om aan te geven dat de bal zelfs over de doellijn was gerold. Ondanks protesten werd 4-4 de officiële uitslag. Niet echt uit het veld geslagen, kwam de Sleutels in de tweede wedstrijd tegen EGS 2 uit Eind hoven sterk terug (13-4 winst) om daarna tegen Haag '88 jam merlijk ten onder te gaan. Om alle frustratie van zich al te spe len, pakten de mannen van Marcel Schaaij de gastheer (Blauw Wit) volledig in (11-5). „Jammer van die laatste seconde, als de toeter een seconde eerder had geklonken, dan waren we naar de finale dorgegaan. Maar ja zo is sport en we hebben toch een uit stekend jaar achter de rug", meende Cees Smit. ALPHEN /LEIDEN Jo landa Mens werd gisteren door het district Leiden van de tennisbond onder scheiden met het zilveren 'laddertje'. De De Boekhorst uit Noord wijker- hout kreeg dit eerbetoon, dat de moeilijke, lange weg naar het hoogste sportniveau moet symboliseren, voor haar plaats bij de beste acht speelsters tij dens de nationale kampioen schappen van Nederland in de categorie tot en met twaalf jaar. Daarnaast ziin de vierde plaats op de landelijke rang lijst over het jaar 1990 en haar zeer voorbeeldige gedrag de redenen van toekenning ge weest. De uitreiking van de onder scheiding vond plaats tijdens de finales van de districtswin- teijeugdcompetitie, die met 120 deelnemers en 1200 wed strijden in de periode van ok tober tot en met maart, is uit gegroeid tot het absoluut grootste indoorevenement van Nederland. Bij de interdis- trictsgroep werd de eerste prijs veroverd door de Leidse com binatie Ronald Klein (Nieuw Vennep) en Bartel Swart (Hil- legomse TC). Bij de meisjes toonde de Haagse combinatie Nathalie van Romondt en In- grid van Gelder zich de sterk ste voor Hester Stehouwer en Simone van Zeist van het Al- phense TE AN. Het Merenwijk-duo Marco Noort/Jos Vergeest werd win naar van de districts A-groep. Ze rekenden in de eindstrijd af met Xander van Bommel en Fabian Ubels van TEAN. Bij de meisjes een eerste plaats voor Madeion Buys en Bernies van der Hiel. Het koppel van Alkemade en Boskoop, dat vo rig seizoen de B-titel opeiste, klopte Muriel Kengen en Es ther van der Voort van STV Sassenheim. De overige titels: Jongens B: Erwin van Berkel/Jan-Pieter Roelofs (Al kemade) Meisjes B: Heddy Boers- /Marielle Dekker (Artesia/De Mun- nik). Jongens C: Wijnand van Deur- sen/Jan-Willem van der Kaay. Meis jes C; Ester van Kippersluis/Kristel Tijsterman. Jongens D: Erie Colla- /Geerten Kraay. Jongens E: Victor Boere/Pjotr van der Marei. Vergeer mist klassieke zeg LEIDEN In de zaterdag verreden „Gasbeltour" werd Vergeer op de streep geklopt door Gerard Kemper. De moest de finishfoto lang bestuderen om Kemper als winn kunnen aanwijzen. De Groningse amateurklassieker leek tijd een saaie wedstrijd te blijven. Er was weinig wind, wa het peloton een groot deel van de wedstrijd bijeen bleef. N marrages kwamen zeven kilometer voor het einde vier voorop. Patrick Rasch van de nationale selectie sprong als e weg. Vergeer reageerde attent door mee te gaan. Later ko Gerard Kemper en Ferdy van der Werf nog aansluiten viertal bleef vooruit tot de eindstreep waar de Swiftrenne: hier overigens reed voor de Koga Myata-ploeg, het aan het ge geluk ontbrak. In Westerbork reed gisteren broer Etienne Vergeer zich een verdienstelijke vierde plaats in de juniorenklassieker Borkenomloop". In deze zware koers over 120 kilometer i al na 15 kilometer elf man weg van de rest van het vel zouden niet meer worden bijgehaald. Uiteindelijk bleven man vooruit. In de sprint werd Etienne Vergeer vierde, al Rick Reinerink, Jeremy Eilander en Koos Moerhout. LEIDEN In de dames eredivisie deden Grass hoppers en Lisse goede zaken. Grasshoppers haalde zaterdag uit tegen BVG (84-36) en Lisse versloeg Canadians (66- 57). Luba Leiden verloor in Den Helder van MSV Zeemacht (82-72). De de gradatie komt daarmee angstvallig dichtbij. Goed nieuws voor Lisse dat de tweede plaats in de eerste divisie zo goed als zeker vasthoudt. Lisse won van Wilskracht met 93-75). De dames van Grasshoppers en Lisse houden elkaar na 21 competitiewedstrijden nog steeds in evenwicht. De ploe gen delen de tweede plaats in de elite B competitie van de eredivisie. Grasshoppers won zaterdag overtuigend van BV Groningen met 84-36. Gro ningen dat negende en laat ste staat had niets in te bren gen tegen een superieur Grasshoppers. Het Amster damse Canadians bood in Lisse meer tegenstand. Dat kan winnen is natuur lijk allang geen verrassing meer, maar de ploeg doet dat nog steeds voornamelijk op mentaliteit. En dat is knap. De meeste ploegen verslap pen naarmate een competitie vordert. Lisse daarentegen heeft het enthousiasme nog steeds kunnen vasthouden, en dat levert ze steeds vaker de punten op. Canadians heeft zondag steeds tegen een achterstand aangekeken. De ploeg die dankzij de inbreng van Marja van Heivoort (21 punten) zich een eredivisie- ploeg mag noemen, kwam op de beslissende momenten te kort tegen het sterk collectief opererende Lisse. Joke van der Heuvel speelde zich aan vallend in de kijker met vier driepunters en in totaal zes tien punten. Na 33-25 met de rust pikte Canadians nog éénmaal aan (39-38) daarna liep Lisse hard werkend naar de 66-57 overwinning. In de herenpromotiedivisie wordt de hemel voor Luba Leiden elke week nog don kerder. Leiden staat op een plaats die rechtstreekse de gradatie naar de eerste divi sie betekent, en het kan zich nauwelijks nog verlies ver oorloven. Zondag verloor Leiden echter opnieuw. In Den Helder profiteerde MSV Zeemacht nét voldoende van het thuisvoordeel (84-74, rust 41-34). Leiden had in Ben de Jong (18 punten) en Richard Zevenhoven (27 punten) de beste schutters. De echte schutters gaven in de slotfase niet thuis. Zelfs vanaf de vrije worplijn liet Leiden het afweten (15 uit 33). Gelukkig voor Leiden verloor ook mede-degradatiekandaat Early Bird (met 84-77 van OSG). Early Bird heeft twee punten meer dan Leiden met een wedstrijd meer gespeeld. In de damespromotiedivisie profiteerde MSV van een misstap van PSV. MSV mét Sluis en mét coach Frans Ne- lisse won zonder heel diep te hoeven gaan van Orca's. In Urk werd het 54-64 voor de Noordwijksen. PSV verloor van middenmoter Landslake Lions met 55-57. MSV staat daardoor nu alleen op de tweede plaats in de promo- tieidivisie, met twee punten meer dan PSV. In de heren eerste divisie B heeft BVO de spanning er nog in gehouden. De Alphe- naren wonnen in een zeer aanvallende wedstrijd van het sterke Festo BW (106- 99). Festo dat niet in de sterkste formatie aantrad vergiste zich ir> de daden drang van BVO. De Alphe- naren houden door dit resul taat nog uitzicht op behoud. Wilskracht dat vier punten meer verzamelde dan BVO verloor immers in en tegen Lisse (93-75). BVO volgt nu op twee punten met nog drie wedstrijden te gaan. Of BVO de degradatie nog kan af wenden zal in belangrijke mate afhangen van de pres taties van Leiderdorp. Lei derdorp ontmoet Wilskracht nog tweemaal voor de com petitie en kan de Amster dammers dus nog van vier punten afhouden. Leiderdorp kon tegen Azim- ma zaterdag geen vuist ma ken. In Amsterdam was de wedstrijd al met de rust be slist (50-31). Dat de ploeg geen mogelijkheid onbenut laat om de winst binnen te halen, werd dit keer door Maarten Wals nogmaals be vestigd. De rustpauze moest dankzij een subtiele bewe ging van zijn bilspier met drie minuten worden ver lengd. De aanwezige lucht in de Apollohal moest volledig worden ververst alvorens ademen daar weer mogelijk werd. Azimma liet zich slechts kort uit het veld slaan door de gasaanval van Wals. De represailles stopten pas bij 100-67. Lisse had in eigen huis nauwleijks problemen met Wilskracht. Coach Johan Koster had zich vooraf wel zorgen gemaakt over de wed strijd gezien de goede resulta ten van Wilskracht de afge lopen weken. De rentree van Camien Mol bij Wilskracht had daar alles mee te maken en ook zaterdag was Mol met 23 punten de belangrijkste aanvaller voor de Amster dammers. Ook André Kamps maakte zaterdag kennis met Mol die tijdens een drive on gelukkigerwijs Kamps een elleboogstoot op de kin gaf. Kamps moest voor een bles sure behandeling naar de kant, maar kon later gemuil- korft gelijk een pitbull weer meedoen. Azima profiteerde lijk voor die omwenteling. nauwelijks van het incident. Via 2-7 en 12-17 stelde Lisse met 25-17 snel orde op zaken. Jurgen Goudzwaard zorgde met acht punten op rij (twee driepunters) hoogstpersoon- De tweede helft (rust 46-29) knokte Wilskracht zich nog terug tot 56-48, maar het ge mis van een coach stond de aansluiting in de weg. Een technische fout voor een Am A fg:_ het 1 wonnen met grote cijfers ^ccjj fen te FOTO: HENK SNATERSE ij sterdammer en andermaal Jurgen Goudzwaard (21 purl ten) met twee driepunten sloegen het definitieve (64-50). Lisse speelde de wed; strijd vervolgens gemakke lijk uit. Eindstand 93-75. Vid bed Zwemploegen sluiten seizoen heel sterk af LEIDEN De Leidse zwemploegen LZ'86 en de Zijl/LGB, beide acterend in de elite-klasse van de KNZB, sloten de laatste competitie-ronde succes vol. De LZ-ploeg kreeg weliswaar vanwege de aan Fleur Bakker toege wezen derde valse start 87 strafseconden aan de broek, maar zelfs dat deed weinig afbreuk aan de prima prestatie. Bakker vertrok dus na twee valse starts te snel en dat bete kent diskwalificatie. Bakker werd wel eerste in 4.31.6, maar deze tijd werd geschrapt en een vervangende 5.58.1 werd haar vervolgens toegewezen. Het fikse aantal strafseconden kostte LZ precies eén plaats, maar een kniesoor die daar oplet. Dick Roest vertrok wel reglementair op de 50 vrij en liet de klokken op 23.5 stil-' staan. Christian de Groot pak te goud op de 400 meter wissel in 4.52.0. Op de 200 meter wis sel pakte Natasja Sierag goud en een kringrecord in 2.37.2. Roest tikte ook op de 100 me ter vlinder als eerste aan in 58.5. Voor De Zijl bleek An drea Hoenselaar de rapste op de 400 meter vrij in 4.53.6. Op de 100 meter school liet Marco van Brummelen de klokken op een gouden 1.05.6 stilstaan. Hanneke Koopmans was de snelste op de 200 meter vrij in 2.13.1. Jorien Kleywegt reken de op de 200 meter wissel met al haar concurrentes af in '2.39.5. Radna Mulder pakte goud op de 200 meter vlinder in 2.21.8. Op de 200 meter rug tikte Micha Prins in een keu rige 2.42.6 als eerste aan. Mar co van Brummelen en Robin Sprinkhuizen zorgden voor de leukste en spannendste con frontatie op de 400 meter vrij. Van Brummelen was slechts eén honderdste sneller. 4.11.6 om 4.11.7. Nog maar net op adem gekomen mocht Sprink huizen al weer op de 100 me ter vrij aantreden en pakte ditmaal goud in 55.6. Brenda Lindthout veroverde ook de eerste plaats op de 100 meter vrij in 1.08.3. LHMC probeert de Groningse-defensie te omspelen maar ondanks een licht overwicht verloor de Leidse ploeg met 2-1. LEIDEN De dames van Alecto en LMHC hand haafden hun koppositie. Alecto klopte Voordaan, LMHC was te sterk voor Kraaien. Bij de heren pakte Forescate de winst in de streekderby met Noordwijk. LMHC leed op eigen veld een nederlaag tegen Groningen: 1- 2. De gasten kwamen vlak voor rust op voorsprong in dit gelijkopgaande duel. Na de hervatting benutte Jeroen Dubbeld een strafbal: 1-1. LMHC was na de pauze de iets betere ploeg, maar slaagde er niet in dat lichte krachtsver schil in de score tot uitdruk king te brengen. Sterker nog: vlak voor tijd was het Gronin gen dat uit een strafcorner de winnende treffer realiseerde. De streekderby tussen Noord- wijk en Forescate eindigde in een 1-2 overwinning voor de Voorschotense ploeg. Foresca te bleef door deze overwin ning met Evergreen in de race om het kampioenschap. Fores cate opende de score. Bernard Thieme trof doel uit een straf - cornerrebound. Na rust was het Frank Holten die Noord- wijk op gelijke hoogte schoot. De Voorschotense ploeg nam hierna definitief het heft in handen. Invaller Erik Kruis Mulder viel de eer te beurt dat overwicht te bekronen. Alecto leed tegen mede-de- gradatiekandidaat Kameleon een belangrijke nederlaag: 1-3. Dat verlies stond al na tien minuten vrijwel vast. Toen immers, keken de heren uit Leiderdorp al tegen een 0-3 achterstand aan. Hoewel Alec to zich vervolgens goed her stelde, kwam de ploeg nooit meer echt in de wedstrijd te rug. Bart van Leeuwen redde na rust de eer. Het in degradatiegevaar ver kerende Roomburg verloor met 2-3 van Be Fair. Al snel opende Oscar Snijders de sco re. Be Fair maakte de gelijk maker, nadat Enno Schets over de bal was gedoken. Cees Wendt schoot de Leidse ploeg vervolgens weer op voor sprong uit een strafbal. Het sterk counterende Be Fair pakte evenwel toch nog de volle winst. Dames Alecto startte matig tegen Voordaan. De combinaties lie pen stroef en het duurde tot ver in de eerste helft voordat Marlies Regtuyt de openings treffer binnenschoot. Het ze ker niet zwakkere Voordaan bleef Alecto op de zenuwen werken, totdat Tessa van Dijk uit een strafcorner de Leider- dorpse ploeg op 0-2 bracht. Lydian Mentink maakte daar na aan alle onzekerheid een eind door de eindstand op 0-3 te bepalen. In de streekontmoeting tussen Forescate en Roomburg ver liepen de eerste vijftien minu ten gelijkopgaand. Na twintig minuten scoorde Inge Oud- kerk Pool na een strafcorner- variant de openingstreffer. De theepauze deed Forescate goed. Het team uit Voorscho ten drukte Roomburg in de verdediging. De vele strafcor- ners die de Leidse ploeg kreeg konden echter niet verzilverd worden. Een schaarse counter van Roomburg, via Pauline Baars, bracht de stand zelfs op 0-2. Forescate kon in de laatste minuut nog wel via een straf bal de eindstand van 1-2 op het scorebord brengen. De dames van LMHC verste vigden de koppositie door een 0-3 overwinning op Kraaien. Kiki Tesselaar opende de sco-, re. De koploper vermorste vervolgens veel mogelijkhe den. Cathelijne Kranendonk was als enige nog wel (twee maal) succesvol: 0-3. Noordwijk verloor op eigen veld met 2-3 van Pijnacker. De treffers kwamen op naam van Frederique Lempers. LEIDEN Saturnus ver loor gistermiddag in een wedstrijd die mede door inbreng van de scheids rechters ontaardde in een loterij met 21-18 van DWS. De Schiedamse op ponent kaapte daarmee de troostprijs, de tweede plaats, voor Saturnus weg. Saturnus had even tijd nodig om op gang te komen. Het liep aanvankelijk achter DWS aan en had geluk dat de vijandelij ke aanvalsmachine bij 4-1 stokte. Onder leiding van de dit keer als rechteropbouw ge posteerde Dan Olssen, knokte de Leidse ploeg zich in de wedstrijd en kwam terug tot 4- 4. Daarna was het een gelijk opgaand duel waarin pittig en sportief gestreden werd. Vlak voor rust bouwde Saturnus een 8-10 voorsprong op die echter in de laatste seconden door een strafworp verkleind werd. In de tweede helft werd het leuke duel verstoord door onverklaarbaar ingrijpen van de scheidsrechter. De span ning in de wedstrijd werd de mannen in het zwart bij 13-13 waarschijnlijk te veel. Het duo stuurde eerst André van Es naar de kant, voor een over treding die hij nooit had kun nen begaan, en ook keeper Rob Otten kon vertrekken, nadat Otten juist als rustbren- ger had gefungeerd. Even la ter liep een DWS-speler, wiens arm uit de kom was geraakt, zelfs een tijdstraf op voor aan stellerij. Het toppunt was ech ter het feit dat een Schiedamse speler na een niet opzienba rende opmerking „het is toch niet te geloven" definitief kon vertrekken met een rode kaart. Tussen al dit geklungel door werd er ook nog gehand bald. DWS nam, beter profite rend van de wanordereen 16- 14 voorsprong, die ondanks de nodige tactische foefjes van Leidse kant, uiteindelijk werd uitgebreid naar 21-18. Door dit resultaat is Saturnus als derde geëindigd, één plaatsje hoger dan vorig jaar, toen de ploeg haar debuut maakte in de tweede divisie. De dames van HVS verloren met 12-13 van het Rotterdam se Snelwiek. De Stomp^ gu sen, die hierdoor als vii erl eindigden, gingen goed L start vooral omdat vanuip tweede lijn de Rotterdcpse dekking stevig onder <jr werd gezet. Dit resulteerdi a* een 9-4 ruststand. In de t\i lat de helft bestreed Snelwieï Stompwijkse aanval met L 4-2 dekking. Dit verraste E zo zeer, dat het helemaal^ kluts kwijt raakte. De oveien(- ging was plots verdweneif, de paar spaarzame kail werden om zeep gehol Snelwiek kwam hierdoor11 v rug en kon uiteindelijk faat zegevieren. pf6€ In de derde divisie herstel ecj- de dames van kampmilj' Olympia zich gistermiddag gen Quintus van het onnfnaa opgelopen puntverlies in! eer laatste weken; Olympia jrayt met 14-15. In een spanq duel namen de Wassenaal al snel met 0-2 de lei^Hl maar moesten vervolgens zien hoe Snelwiek het verSjgf gelijk trok met twee strafvj pen. Hierna volgde een gel-, opgaande strijd die via een n ruststand voortdreef naarr, 13. Op dat moment r Olympia door twee doelpun vanuit de rechterhoek eenP slissende voorsprong. KeL vrijgespeeld, waren CoPj„„' van de Werff en Tiske Duinen degenen die de sj^ beslechtten, want er Quintus te weing tijd c weer recht te zetten. De heren van Rijnstreek I' loren met 28-20 van het f terdamse Atomium, maar I ren ondanks dat redelijk vreden. Dit kwam omdat- als zesde geëindigde équ ongeschonden de haven had verlaten. Speler/cLslx Wim Rijn verhaalde na af] over „een asociaal stelletje geen middel schuwt om Voo wedstrijd te winnen om zd dreigende degredatie af wenden". Dit lukte dan Nadat Rijnstreek had, verpletterde Atomiunl Alphense ploeg. Via 7-1 het uit naar een 15-10 stand. In de tweede kwam Rijnstreek tot 16-1<É rug waarna de tegenstaif weer wat meer hardheid het spel deponeerde...

Leidse Courant | 1991 | | pagina 18