eylingen schudt SC van zich af stevent op kampioenschap af Puntendeling voor AZC en De Zijl/LGB Gemini/Kangeroes kan promotie vergeten ERIODETITEL VOOR VNL nsivanti o(i perieur Mïgen zwak jekcylla Stigter en Kleyweg op dreef bij CPC inaORT £eidóa<2owiant MAANDAG 25 MAART 1991 PAGINA 17 t mh- n© DEN In de afdeling zaterdag I jploper Alphia een punt uitge- n op concurrent Sleutels. De g uit Alphen heeft nu een sprong van vier punten op de te belagers. Alphia won van L".V (2-1) terwijl Sleutels een liet liggen bij Valken'68 (1-1). GWS blijft bovenin meedraai- Dor bij SVOW te winnen. (1-0) ïia - MVKV 2-1 (0-0) ïia begon verzwakt (Bert Bak en Bert van Klaveren ontbra- aan het treffen met de Kat ers. In de eerste helft hielden s ploegen elkaar goed in even- it. Na de pauze brak Ronald Wieringen de wedstrijd open door een bal in de kruising te schieten: 1-0. Twee minuten later was het Leen Baay die op aange ven van Van Wieringen de marge verruimde: 2-0. MVKV kwam ech ter terug in de wedstrijd via een kopbal van Maarten de Mol: 2-1. In de laatste minuut miste Ronald van Wieringen nog een strafschop voor de thuisclub. Valken'68 - Sleutels 1-1 (1-0) Valken'68 kwam sterk uit de start blokken. Perry Vonk strafte een fout in de Leidse defensie be kwaam af: 1-0. De Valkenburgers bleven het spel in de eerste helft domineren maar waren niet erg ge lukkig in de afwerking. Na de thee ging Sleutels op jacht naar de ge lijkmaker. Het moest echter tot ze ven minuten voor tijd op de belo ning wachten. Ronald Gulden- meester scoorde na een voorzet van Peter van Tol: 1-1. SVOW - GWS 0-1 (0-1) SVOW had in .de openingsfase het heft in handen. Het kon een aantal goede kansen echter niet in doel punten omzetten. Tien minuten voor de rust was GWS wel succes vol. Percy Looman schatte een voorzet van Gijs van der Mey op waarde en zette de Sassenheimers op voorsprong: 0-1. Na rust werd het duel boeiender. SVOW ging op zoek naar de gelijkmaker en GWS gokte op de counter. Doelpunten vielen er echter niet meer omdat beide ploegen veel moeite hadden om de goede kansen te verzilveren. HVZ - Abbenes 3-6 (2-3) HVZ kwam goed uit de startblok ken. Henny Kamphuis opende met een fraaie kopbal de score: 1-0. De gelijkmaker van Abbenes liet ech ter niet lang op zich wachten. Peter Tamerus werd door Rick van der Berg in stelling gebracht en hij faalde niet: 1-1. HVZ kwam echter weer op voorsprong door een goal van Rico Zandbergen: 2-1. Abbenes trok voor rust de zaken nog recht via doelpunten van Harm Katten- berg en Marco Troost: 2-3. In de tweede helft verslapte HVZ. Marco Troost scoorde uit een voorzet van Peter Kattenberg 2-4 en wederom Marco Troost bracht 2-5 op het sco rebord. Tien minuten voor tijd bouwde Peter Tamerus de stand nog uit tot 2-6 maar in blessuretijd deed John van Weerlee nog iets te rug voor HVZ en bepaalde hiermee de eindstand op 3-6. Woubrugge - LSVV'70 3-2 (2-0) Woubrugge en LSVV waren de eerste helft goed op dreef. Na een half uur kwam de thuisploeg op voorspong via Marco Kuiken: 1-0. Vlak voort rust maakte Cor Brunt 2-0 door alleen voor de keeper koelbloedig te blijven. In de tweede helft nam LSVV'70 het heft in handen en vond na een kwartier de aansluiting. Hein Bijl nam een vrije trap snel en speelde de bal door naar Martijn Verbeek die de 1-2 binnenschoot. Tien minuten la ter trok Hein Bijl de stand gelijk door de bal ineens het doel in te ja gen: 2-2. Toen werd Woubrugge weer wakker. Cor Brunt werd bin nen het strafschopgebied aan zijn shirt getrokken en de scheidsrech ter wees naar de stip. Deze buiten kans van elf meter liet Arno Ros malen niet onbenut: 3-2. Lugdunum - Koudekerk 2-4 (0-1) Lugdunum gaf in de beginfase Koudekerk goed partij. Koudekerk kon pas vlak voor rust de score openen via Arno Filipo: 1-0. Na de pauze had Lugdunum-speler Ri chard Schreuer pech toen hij een voorzet van Ronald Hakkebrak in eigen doel werkte: 0-2. Met een lob je bracht Ron Paling Koudekerk zelfs op een 0-3 voorsprong. Lugdu num kwam terug via Hans En gels: 1-3. Ron Paling verruimde de voorsprong voor de ploeg van Wil Henskens: 1-4. In de slotfase gaf Dick Oepkens de stand voor de thuisclub een iets dragelijker aan zien: 2-4 efaa(DEN De strijd om VRCI kampioenschap in de ,v^eling Leiden is bijna ldrehnlist. Teylingen en VTL fr Sn de enige twee over ig Qleven kanshebbers. versloeg ASC maakte geen fout KcjBernardus. VNL werd eigen huis periode- traffepioen na een ruime ^rwinning op Stomp- ^se Boys. Ook Rijnland e^g UDO wonnen beide thuiswedstrijd tegen fjectievelijk VNA en rmunda. 6S1 lingen - ASC 2-0 (1-0) gl de ploeg van ASC was te merken dat het team deze wedstrijd nog titel- jjraties had. Spelverdeler i 7| Nieuwkerk was de enige ierli een voldoende haalde, ep [gezien de Oegstgeester orp sen totaal niet bereikbaar waren leverde deze wedstrijd dan ook nauwelijks kansen op en de geblesseerde Gerben Gerbrandy werd node gemist. In een matige wedstrijd sprong Teylingen net iets beter met de kansen om en dit resulteer- dein twee fraaie doelpunten. In de eerste helft maakte Leen van Leeuwen er 1-0 van en na rust maakte zijn neef Robert het tweede doelpunt. Bernardus - VTL 1-3 (1-1) Koploper VTL maakte geen fout tegen het in de midden moter Bernardus. De ploeg uit Hazerswoude-Rijndijk maakte nog een kans op het periode kampioenschap en speelde op de winst. Door het inzetten van extra aanvallers was de verdediging echter danig aan getast. Mei vin James, Fred van Haarlem en Adim Narim bewezen dat bij Bernardus de verkeerde keuze gemaakt was. VTL was op alle fronten ster ker. Peter van Mil maakte de enige treffer voor de thuis ploeg. VNL - Stompwijkse Boys 5-1 (1-1) VNL heeft op bijzonder over tuigende wijze de derde perio de-titel voor zich opgeeist. In de eerste helft kon de ploeg uit Stompwijk nog de nodige te genstand bieden. Dick Janson hield zijn ploeg in de race na dat VNL door Michel Schou ten op voorsprong was geko men. Na rust had Schouten zijn kruit nog niet verschoten. Hij scoorde een onvervalste hattrick. Ton Koet bepaalde de eindstand op 5-1. FC Rijnland - VNA 3-1 (1-0) Het was voor FC Rijnland niet makkelijk de stijgende lijn van de laatste weken tegen hekke- sluiter VNA door te zetten. Het wedstrijdbeeld was bijzon der rommelig te noemen. Mar cel Gubbelaar zorgde voor een 1-0 ruststand. Door hard wer ken en door het uitblinken van Ge Tegelaar, die na rust twee keer scoorde ging Rijn land met twee punten aan de haal. Ge de Hoed redde voor pum r 1 Loos] 11 iag fDEN Avanti heeft te- t kl( Scylla de problemen van I afgeslagen. In de altijd be- kor]èn streekderby rekenende ploeg uit Hazerswoude on- (10-0) af met de Leid- opponent. De dames van los veijloren met 6-4 van BT Lifters, zonder 1 Schipaanboord, won met P° van Odion. negatieve publiciteit rond '1 tqfinanciële problemen van l-0anti had geen uitwerking na (het spel van het team van jepeus Albers. Met Trinko Keen sr. Ir in de gelederen kreeg iet pla een draai om de oren. htbi^r Paul de Vrint en Gerard st yker hadden geen schijn ir stu kans tegen Keen en Flo- Zowel de enkelspelen als sri dubbelspel werd in twee UN(jes gewonnen. Michel de ir had meer moeite met ham Hooman. Hij had tegen „JLeiderdorpse drie games |ig. Martin van Rijn was isloos tegen DeBoer en m0i Door deze 10 -0 staat Avanti gelir aan de kop van de eredi- Hai. :r (Lifters kreeg zaterdag de e eecurrent Odion op bezoek, swou de beide dubbelspelen Grawd het 1-1. Een kuitblessure in Ron Schipaanboord zorg- alf ivoor enige onrust binnen )rspiPl°eg uk Oegstgeest. Vanaf 1 jJcant kon hij bekijken hoe schel?1311 van der Broek en Fri- stfteitsma beide enkelspelen Ditrnen' doordat Siem van I Valk hier een winstpartij I toe kon voegen, werd de e Jlstand 6-4 in het voordeel Jl de Oegstgeestenaren. BT voert nu de ranglijst Promotie naar de eredivi- njs daardoor een reële moge- ien heid geworden, id op! dames van Docos, gaan de week meer punten sco- Tegen Hoonhorst uit de ster (jknamige plaats werden trf punten gescoord. Petra kansteLar en Heieen Hop wa- iten I met zijn tweeën verant- sen IFdëlijk voor deze punten. L rijn Olden bleef op nul t in. Er hadden, zelfs meer j\ten in gezeten, aangezien Tel Buitelaar als Olden een naMtij in de derde game boven Gn JtwiHtig verloren. De af- Hd op de hekksluiter uit de uststHivisie, Tempo Team, is na weekeinde zes punten. bou| heren van Docos zijn het /erwjor bijster, kopman Michel in l der Kooij wint op het mo- ieg Hit weinig. Tegen BT Lifters kansyerden slechts vier punten maaiwoord. Edward Hulst liet ;r. Vf niet van de wijs brengen; slotWm twee maal. Erik Len- Bg njnk voegde hier een winst je aan toe- Be dubbel be- brekë Docos ket vierde punt. LEIDEN Aart Stigter en Joke Kleyweg hebben voortreffelijk gepresteerd in de City-Pier-City loop in Den Haag. Na de halve marathon bleek Kleyweg zelfs beste Nederlandse achter een bijzonder sterk internationaal veld. Joke Kleyweg neemt haar voorbereiding op de marathon van Rotterdam uiterst serieus. Het dan te verwerken natio naal kampioenschap over die afstand en een plaats in de ploeg voor de wereldkampi oenschappen in Tokyo zijn na drukkelijk het doel van de in Leiden woonachtige atlete. Hoewel ze een plaats in de WK cross ploeg had veroverd koos de pupil van Lex de Jong van Eijck voor de strijd over veel meer kilometers in de Den Haag. Met een vierde plaats bij de vrouwen achter winnares Ingrid Kristianssen en wereldtopper op de mara thon Ute Pipig bleek Kleyweg dan ook goed gekozen te heb ben. Ook haar tijd van 1.11.06 uur laat zien dat ze uitstekend op weg is. Beste dame van een der Leidse clubs werd Herma Beerlage in 1.26.58 uur. Bij de mannen etaleerde Aart Stigter opnieuw meer dan een nationale subtopper te zijn. Met een achtste plaats in 1.03.07 uur hoefde ook hij slechts internationale toppers voor zich te houden. De overi ge Leidse atleten kwamen niet in het internationale veld voor, maar dat mocht ook niet verwacht worden. Huub Pragt voerde het veld een beetje aan met een 24e plaats in 1.05.26 uur, voor maatje Jan Dirk Ha- zeleger (38e in 1.06.54), Jaap Duijvenvoorden (40e in 1.07.03) en Theo van der Veer (46e in 1.07.41). Ge van Veen (1.09.44), Hans Ravensbergen (1.10.58) en Jo Ferket (1.11.43) kwalificerden zich nog bij de eerste honderd in het totaal klassement. De beste bij de ve teranen 60+ werd Willem Ra vensbergen die met een tijd van 1.16.59 uur een nieuwe te lefoon op zijn kast mocht zet ten. In Dordrecht deden Willem Boon (NSL) en HaFry Verstee- gen (Bataven) mee aan de Merwesteyn loop over 20 kilo meter. Boon werd vierde in 1.03.49 uur op vijf seconden gevolgd door Versteegen. Frank van Wijngaarden, over gestapt van Rijnsoever naar de Road Runners Associatie, werd in Leek derde op een halve marahthon in 1.07.18 uur. VNA de eer. Enige smet op deze wedstrijd was het uit het veld sturen van Rijnlandspeler Drikus van der Linden we gens praten tegen de 'man in het zwart'. UDO - Warmunda 1-0 (0-0) In een gelijk opgaande wed- LEIDEN AZC en De ZijlLGB voegden ieder een schamel punt toe aan hun totaal in de waterpo- lo-competitie. De Alphen- se ploeg speelde gelijk te gen Nereus (9-9) en hek- kesluiter DVZ hield De Zijl op 8-8. LZ'86 bereikte de veilige zone na een 7- 12 overwinning bij ZCG. DVZ is voor de tegenstanders uit de Leidse regio geen pretti ge tegenstander. AZC verloor in een roerige wedstrijd twee punten en ook de De Zijl mocht met één punt niet kla gen bij de Delftenaren die met zes punten onderaan de rang lijst bungelen. De helft van deze buit werd na de komst van ex-bondscoach Rob Schouten gepakt. De wedstrijd in Delft was zeer mat. De Zijl liet het initiatief aan de thuis ploeg en volgde met hoogstens een punt verschil. De ver wachte tempoversnelling van de Leidse ploeg bleef uit en DVZ bleef aan de goed kant van de score: 5-4. Pas in de voorlaatste periode werd de stand in evenwicht gebracht: 6-6. De jeugdspelers Niels Joor en Marco Kerkvliet doorbra ken de impasse en met nog twee minuten waanden de Leidenaars zich veilig. De Zijl gaf echter DVZ toch nog de kans om langszij te komen: 8-8 Het Alphense AZC heeft zich nu ook bij figurantenrol, die het vertolkt in de Nederlandse waterpolo:competitie neerge legd. Het gelijke spel tegen Nereus werd met vreugde be groet. De openingsfase gaf al aan dat beide ploegen weinig krachtsverschil vertoonden: 2- 2. De Zaankanters profiteer den van het Alphense zone- spel en namen de leiding in het tweede speldeel: 5-4. De Alphenaren schakelden ver volgens over op pressing en deze tactiek mistte zijn uitwer king niet: 6-7. Bij deze stand had AZC een ruimere voor sprong kunnen nemen, maar de overtal-kans werd niet be nut. De Zaanse tegenaanval betekende opnieuw even wicht. In de laatste minuut leidde Nereus maar Jouri Stof fels zorgde toch nog voor een gelijkspel. LZ lijkt net op tijd het juiste spoor te hebben gevonden. Te gen ZCG gaf de Leidse ploeg daar uiting aan. Alleen in de beginfase kon de thuisclub do mineren maar LZ stelde al snel orde op zaken. ZCG bleek geen verweer te hebben tegen de Leidse pressing en de stug ge verdediging en verloor kansloos met 7-12. Vivax heeft in de derby tegen Katwijk laten zien dat het de terechte lijstaanvoeder is. In een harde en spannende wed strijd bleek de Welling-equipe over de meeste rust te beschik ken. Na een voorzichtig begin sloegen de Oegstgeestenaren in de derde periode toe: 6-7. In de laatste periode werd de eindstand op 7-9 bepaald, het laatste speldeel werd de eindstand op 7-9 bepaald. De dames van de Zijl wonnen in Eindhoven van PSV. Ingrid van Veen vormde de belang rijkste schakel in het Leidse spel. Na een slechte start werd het uiteindelijk 6-9. strijd toonden beide ploegen zich grossiers in het missen van kansen. Doordat beide ploegen tevens de buitenspel- val goed hanteerden werd het speelveld bijzonder klein en het maken van doelpunten lastig. Uit een dood spelmo- Mark Roest (ASC) probeert de Teylingen- defensie te doorbreken. De ploeg uit Oegstgeest was kansloos en verspeelde zijn laatste kans op de titel. FOTO: HENK SNATERSE ment schoof Ronald de Jong via de binnenkant van de paal de enige treffer van de middag tussen de palen. LEIDEN In de volley balcompetitie behaalde eerstedivisionist Leython weer eens een goede over winning. Het Vughtse WC werd in eigen huis met 3-1 teruggewezen. Gemini/Kangeroes kan promotie definitief verge ten. In een dramatische wedstrijd verloren de Voorschotenaren met 3-0 van mede-concurrent Rijnmond 3. Vóór Ley thon 2 lijkt degradatie niet meer af te wentelen. De ploeg van coach Wil lem Spierdijk verloor thuis van Thor met 0-3. Leython had voor eigen pu bliek moeite met het stug ver dedigende WC. Hierdoor ont stonden er veel lange ralleys. Door een scherpe service en gesloten blokkering was de eerste set ruim voor de ploeg van coach John Groen. In de tweede set namen de Vugtena- ren met twee Jong Oranje-spe lers in de gelederen een 14-11 voorsprong. De uitmuntend spelende Bert-Jan Janse en Paul-Jacques Verhoeven bo gen de achterstand om in een 17-15 setwinst. De derde set was met 12-15 voor de gasten. In de vierde set werden per soonlijke terugvallen goed door anderen gecompenseerd. Via een 15-9 werd de 3-1 winst veiliggsteld. Voor Gemini- Kangeroes was het erop of eronder tegen Rijnmond 3. De goede lijn van de afgelopen weken kon in Vlaardingen echter niet worden voortgezet. De onrustig spelende Voor schotenaren maakten te veel fouten om het de geroutineer de Rijnmonders moeilijk te maken. In de tweede set werd zelfs een 1-9 voorsprong uit handen gegeven. Via 15-7, 15- 13 en 15-10 ging de ploeg van coach Leon Jungslager met 3-0 ten onder en kan promotie naar de tweede divisie nu defi nitief vergeten. Leython 2 miste echte afmakers aan het net tegen Thor. Daarnaast konden de Leiderdorpers te Paul de Winter slaat op aangeven van Derek de Saegher de bal in de VVC-defensie. Leython won overtuigend met 3-1 weinig servicedruk uitoefenen op de Thor-defensie. Alleen buitenaanvaller Ewout van der Schaft was succesvol met plaatsballen. De Bergambach- ters wonnen gemakkelijk met 0-3. RVV speelde een leuke wedstrijd in Waddinxveen te gen Be Fair. Door het ontbre ken van spelverdeler Ronald Boers kon het 16-jarige talent Ronaldje Verhey zich waar maken. De Rijnsburgers had den weinig moeite met het ste reotiepe aanvalsspel van Be Fair. De ploeg van Martin Broere behaalden het eigen ni veau en wonnen met 1-3. VCS speelde een vervelende wed strijd tegen het slome Radius 3. Zonder enige inspanning was de eerste set voor de Sas senheimers. In de tweede set ging tot 3-14 alles mis. Door vabank serveren van Hans Geerling en Peter Franke werd de ruime achterstand in winst omgezet. De derde set was slechts formaliteit (3-0). Graf icon/Donar had een slow start in Schoonhoven te gen DOS 3. De jonge Schoon- hovenaren namen met goed spel een 2-0 setvoorsprong. Vanaf de derde set kwamen HENK SNATERSE de Merenwijkers beter in het spel. Via 11-15 en 8-15 trok Donar de stand gelijk. In de beslissende vijfde set bleken de routiniers over de beste conditie te beschikken (2-3). Leython 3 speelde alleen de eerste set goed tegen het hoog- geklasseerde IJsselvogels. In het verdere verloop van de strijd was de Leiderdorpse op bouw te wisselvallig. De Lei derdorpse blokkering had wei nig antwoord op de sterke Moordrechtse aanval (1-3). Ge- mini/Kangeroes 2 had deze week de koppen bij elkaar ge stoken. Dit bleek goed uit te werken tegen Riva/Rwk 3. De eerste set ging nog verloren. In de tweede set werd terugge- knokt van 14-11 naar 14-16. Gaandeweg speelden de Voor schotenaren steeds beter en behaalden onder leiding van coach Bernard van der Pols de eerste uitoverwinning van dit seizoen (1-3). De dames van Leython speel den een eenzijdige wedstrijd. De ploeg van coach Vincent Henskens was op alle fronten superieur over Oikos/S. Onder aanvoering van spelverdeel- ster Helena Boonstra won Leython gemakkelijk met 3-0 via 15-3, 15-8 en 15-2. NOVO pakte de laaste strohalm om degradatie te voorkomen. In de eerste set waren de Noord- wijkse dames te gespannen en speelden te simpel. Vanaf de tweede set ging het beter. Er werd hard geknokt door de dames van Piet van der Brink. Aanvallend bleek Trees Vink ongrijpbaar voor het blok van Zovoc 2. Uitblinkster Sandra Schaap stond aan de basis van de verdiende 3-1 winst. Door deze drie puntenoverwinning kan NOVO de komende we ken degradatie voorkomen. WW mist de laatste weken de motivatie. Het loopt niet bij de Wassenaarse dames. Tegen koploper DVC maakte WW in drie sets slechts dertien punten (0-3). Gemini/Kange roes 3 speelde vrijdagavond een wisselvallige wedstrijd in Monster. Door een late bin nenkomst ging de eerste set verloren. Alleen in de tweede en derde set haalden de Voor- schotense dames het eigen ni veau en kwamen tot winst. In de overige sets speelde Gemi ni/K te wisselvallig. Tegen stander Mov'over maakte hier dankbaar gebruik van (3-2). De stijgende liin van het spel van Leython 2 werd een halt toe geroepen door koploper Kalinko. In een slechte wed strijd wonnen de Scheveningse dames met 3-0.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17