Rijnsburgse Boys T een „makkie" voor Quick Boys Zevenhoven wijst Oegstgeest terug Katwijk pakt punt in laatste minuut Leiden blijft punten pakken UVS-jeugd doet goede zaken NOORDWIJK HAAKT AF IN TITELRACE ARCblijf^ fi winnen SPORT £«kUcSowumt MAANDAG 25 MAART 1991 PAGIN. FC Lisse stunt tegen DOSK KAMPEN FC Lisse heeft in Kampen lering getrokken uit het verlies van de twee derby's tegen Rijnsburgse Boys en Kat wijk. Wim Eilander liet zijn ploeg tegen DOSK behoudend voet ballen en dat wierp zijn vruchten af. Mark Ens was met twee treffers verantwoordelijk voor de verassende overwinnig van FC Lisse. FC Lisse liet in de beginfase het initiatief aan de Kampenaren. DOSK. zonder topscorer Jan-Okke Koers, had het daar zichtbaar moeilijk mee en stuitte op de hechte Lisse-defen- sie De ploeg van Eilander kwam steeds beter in de wedstrijd en Mark Ens en Victor Klaren waren dichtbij een treffer. Na twin tig minuten pakte Lisse de verdiende voorsprong. Op aangeven van René Waremerdam maakte Mark Ens zijn faam als schutter waar: 1-0. Het uitvallen Erik Kattenberg bracht de ploeg uit Lis se even in de problemen maar de fusieclub slaagde er in om met een voorsprong te gaan rusten. DOSK ging na de thee gedreven op jacht naar de gelijkmaker. Maar de aanvalsopzetten waren te doorzichtig om de verdediging van FC Lisse te verontrusten. De uitvallen van de Eilander-elf zorgden echter voor constant ge vaar. In de slotfase was het Mark Ens die zijn ploeg in veilige haven schoot:2-0. LEIDEN Leiden heeft tegen Veen (0-0) weer een belangrijk punt aan het totaal toegevoegd. Door de nederlaag van Graven- zande SV komt de Leidse ploeg steeds dichterbij de veilige mid denmoot. „De voetbalkenners gaven ons dit jaar weinig kans in de tweede klasse maar als we op deze manier doorgaan redden we ons. Met twintig punten zijn we veilig", aldus Leiden-trainer Peter Ciere. Leiden was met een beperkte doelstelling naar Noord-Brabant afgereisd. Het voorkomen van een nederlaag was de doelstelling van Peter Ciere. „Veen is een van de betere ploegen in de twee de klasse en vooral thuis zijn ze erg sterk. Daarom speelden we zeer behoudend. In deze fase gaat het immers om de punten". De Leidse ploeg slaagde prima in deze opzet. De defensie onder aanvoering van Rick Bink gaf bijna geen kansen weg ondanks het grote overwicht van de thuisclub. Leiden loerde op de coun ter en was via Maurice van Berkel dichtbij de openingstreffer. Na de pauze bleef Veen de betere ploeg maar de hechte Leidse verdediging gaf geen kans meer weg. In de slotfase kreeg Rob Bink nog een prima kans om de volle winst mee naar de Sleu telstad te nemen maar hij stuitte op de keeper. LEIDEN Met nog vier wedstrijden voor de boeg belooft het slot van de regionale jeugd- competitie zeer spannend te worden. Alle ploe gen uit de regio maken nog kans op de tweede plaats die recht geeft op promotie. UVS deed afgelopen weekeinde goede zaken door streek genoot Quick Boys op eigen veld met 1-3 terug te wijzen. Noordwijk haalde thuis een goede 2-0 winst op het Amsterdamse DWV. Roodenburg verloor in Harderwijk tegen VVOG (1-0). Quick Boys startte in de streekderby met op portunistisch spel. De Leidenaren bleken ech ter goed bestand tegen de Katwijkse druk. In de eerste helft was het de ploeg van Fred Filip- po die via een mooie goal van Andy van de Heide voorsprong nam. Nog in dezelfde helft kwam Quick Boys op gelijke hoogte door Mar cel Roerig. In de tweede spelperiode had UVS het windvoordeel. Andy van der Heide bracht na twintig minuten de gasten op 1-2. In de slot minuten was het weer Andy van der Heide die de door de Katwijkers geboden ruimte benutte: 1-3. Noordwijk was gemotiveerd om zich za terdag in veilig haven te loodsen. Rode lan taarndrager DWV nam met aanvallend spel het initiatief in de eerste helft. Noordwijk-goalie Joost Bartels, de paal en de lat stonden een Amsterdamse treffer echter in de weg. In het tweede bedrijf profiteerde Lenard van der Zalm van een blunder in de DWV-defensie. Het betere spel van de pupillen van Ruud Brö- ring werd door Lenard van der Zalm bekroond: 2-0 Roodenburg was in Harderwijk bijna ne gentig minuten in de aanval. De ploeg van Bob van Bohemen liet de winst echter liggen; de Leidenaren brachten in de eerste helft legio goede kansen om zeep. Ook in de tweede helft werden de kansen niet benut. Een uitval van de Harderwijkers kwam Roodenburg duur te staan: 1-0. RIJNSBURG Het bela den treffen met Rijns burgse Boys moet vooraf in Quick Boys kringen tot de zwaarste klussen in de slotfase van de competitie zijn gerekend. De Katwij kers toonden zich in het verleden weliswaar zeer regelmatig de sterkste op sportpark Middelmors, maar een streekderby blijft een streekderby, niet waar? Na afloop van de met 1-3 gewonnen con frontatie zag de Katwijkse kijk op die Rijnsburgse uitbeurt er geheel anders uit. Het werd niet hardop gezegd. Maar als Quick Boys in de resterende acht wedstrijden niet meer te genstand ontmoet dan za terdag in Rijnsburg, kan het kampioenschap de blauwwitten dit seizoen echt niet meer ontgaan. Terecht wees Quick Boys' zo succesvolle interim-trainer Arjan van de Werf na afloop van het door 3000 toeschou wers bekeken duel, nog eens fijntjes op de kracht van het eigen team. Een elftal dat zo domineert als Quick Boys dat zaterdag deed. kan dat natuur lijk niet alleen door de zwakte van de opponent. Maar dat de tegenstand van Rijnsburgse Boys ver onder het verwachte peil was gebleven, daar kon ook Van de Werf niet onder uit „Als we in de afwerking wat meer geluk hadden gehad, hadden we hier een ruime overwinning kunnen pakken", zo vertaalde de man die vol gend jaar weer „gewoon" jeugdtrainer is het matige Rijnsburgse optreden. Een zienswijze die door collega Arie Kurver ruimhartig werd gedeeld. „Hier valt helemaal niets op af te dingen. Het ont breekt Rijnsburgse Boys een voudig aan de grote vorm. 't Is eigenlijk verwonderlijk dat we vandaag nog een minuut of vijf de kans hebben gehad het Quick Boys echt moeilijk te maken". De Katwijkse gasten kenden op Middelmors inderdaad een periode waarin de ploeg daad werkelijk wankelde. Die fase werd in de 56e minuut van het duel ingeluid door Leon Vonk. De als vrijwel alle overige Rijnsburgers onzichtbare spits sloot toen een knappe bevlie ging langs Leonard Pluim- graaff en Marco Dijkhuizen af met een nog veel knappere doelpoging. Buiten bereik van doelman Tom van der Niet werd in de rechterkruising van het Katwijkse doel de 1-1 een feit. Voordat Quick Boys dat via Frenk van der Kley en Fred Kanbier vlak voor die 1-1 ideale kansen op 0-2 had laten liggen de verbazing over die volstrekt uit de lucht gevallen gelijkmaker had ver werkt, keek de ploeg bijna te gen een achterstand aan. Een pass over vijftig meter van verder door Dijkhuizen uit de wedstrijd gehouden Ron Carli bereikte de in de diepte sprin tende Martin de Louw. Verde digers Hans van der Plas en Johan Jonker maakten het de Rijnsburger echter zo lastig dat doelman Van der Niet uit eindelijk slechts een rollertje te verwerken kreeg. De derde treffer van de wed strijd viel negen minuten later dus toch „gewoon" in het doel van Jan Blankespoor. De ge blesseerde, maar goed spelen de keeper zag 'eerst Quick Boys voorstopper Richard Hoogervorst voor zijn heilig dom een kopduel winnen, waarna laatste man Johan Jonker (voor rust al goed voor een volley tegen de paal) een voudig kon intikken. Een doelpunt dat enige gelijkenis Arie van Duijn (6) en Hans van der Plas (5) laten na de openingstreffer de Rijnsburgse Boys-defensie ii vertoonde met de openings treffer van Arie van Duyn. Van Duyn, die als 'werker' de voorkeur had gekregen boven topscorer Edwin Otte, had de bal immers negen minuten voor de pauze ook zo maar voor het inschieten, nadat Hans van der Plas het de ver dediging van Rijnsburgse Boys moeilijk had gemaakt. Het duurde in Rijnsburg tot de allerlaatste minuut van de of ficiële speeltijd, voordat het duel van de allesbeslissende derde Katwijkse goal werd voorzien. Van der Kley en Kanbier (beiden een ware plaag voor lustig in het rond schoppende bewakers Jaco van Delft en Andries Wendt) zagen hun voorbereidend werk door invaller Leen van der Plas op waarde geschat. GERT-JAN ONVLEE van der Plas 1-3. Rijnsburgse Boys" Blankespoor, Heemskerk, Aandewiel, Wendt, Van Delft, Arroyo, Carli, Hooymans, De Louw, Vonk, Hermes. Quick Boys: Van der Niet, Pluim- graaff, Jonker, Hoogervorst, Hans van der Plas, Arie van Duuyn, Dijk huizen, Floor van Duyn (Leen van der Plas), Van der Klëy, Aandewiel, Kanbier. LEIDEN In de vierde klasse lijkt de strijd om de titel een zaak te gaan wor den tussen Kagia, Zeven hoven en Ter Leede. De drie koplopers maakten geen fout en wonnen res pectievelijk van Linscho- ten, Oegstgeest en Oude water. KRV en Soccer Boys speelden gelijk (1-1) en raakten hierdoor de aansluiting kwijt. TAVV is bezig aan een goede se rie, ditmaal werd Jodan Boys met 2-0 verslagen. Linschoten is na de neder laag tegen Kagia gedegra deerd. Oegstgeest kende tegen Ze venhoven een voorspoedige start In de vijfde minuut opende Rein Grooters de sco re: 0-1. De thuisploeg herstelde zich echter snel van deze te genvaller en tien minuten la ter was het Leo Lipps die de gelijkmaker scoorde: 1-1. Oegstgeest kwam steeds meer onder druk te staan en moest voor rust nog een tegentreffer accepteren Ton Rovers was de doelpuntenmaker: 2-1. Na rust bleef Zevenhoven domineren en dit resulteerde in een doel punt van Kees de Roo: 3-1. De Oegstgeestenaren gaven de moed nog niet op want Rein Grooters versmalde met zijn tweede treffer de marge: 3-2. In de slotfase was het aanvoer der Ton Rovers die Zevenho ven van elf meter in veilige haven schoot. Oudewater - Ter Leede 2-4 (1-1) Ter Leede zal met gemengde gevoelens aan de wedstrijd in Oudewater terugdenken. Een beenbreuk van René de Vogel en de gebroken neus van Roc ky Pitti gaven de overwinning een wrange bijsmaak. De fy siek sterke thuisploeg kwam na een fout in de Sassenheim- se defensie op voorsprong: 1-0. Voor de pauze schoot Peter de Zwart zijn ploeg op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede rondgang kwam de thuisploeg weer op voorsprong: 2-1. Ter Leede kon echter het grote verschil in klasse toch in doel punten uitdrukken. Berry de Zwart, Emiel Waayer en Pie- ter Kruik bepaalden de eind stand op 4-2. KRV - Soccer Boys 1-1 (0-0) KRV heeft in het duel tegen Soccer Boys de kans om aan sluiting te vinden met de kop lopers laten liggen. Dat was pverigens niet het enige ver lies voor beide ploegen. Jack Nieuwenhuizen (KRV) en Henk Moerman (Soccer Boys) moesten na twee boekingen het veld verlaten. Ondanks het constante overwicht slaag den de Katwijkers er niet in om de overwinning te beha len In de eerste helft was KRV op basis van een tech nisch overwicht de betere ploeg. Maar het vizier van de spitsen stond niet op scherp. Na de thee veranderde er niet veel aan het spelbeeld. De thuisploeg had niet veel geluk toen een schot van Bouwe van Beelen op de lat belandde Soccer Boys leek vijf minuten. voor tijd de volle winst te pak ken. Perry Mertens was de doelpuntenmaker: 1-0. In de blessuretijd bezorgde Gerben- Jan Bouma de thuisploeg de verdiende gelijkmaker: 1-1. Kagia - Linschoten 1-0 (1-0) Kagia speelde tegen hekke- sluiter Linschoten een slechte partij. De start van de Lisser- broekers was echter flitsend. Al na twee minuten opende Marcel Westeyn de score: 1-0. Dat bleek achteraf het enige hoogtepunt van het duel. De thuisploeg bleek niet bij mach te om het povere Linschoten op ruime afstand te zetten. Marcel Westeyn was met een schot op de lat nog het dichtst bij een treffer. Jodan Boys - TAVV 0-2 (0-0) TAVV lijkt in de slotfase van de competitie zijn draai in de vierde klasse gevonden te heb ben. Uit de laatste drie wed strijden haalde de ploeg uit Ter Aar vijf punten en daar mee is TAVV kanshebber voor de derde periodetitel. In het duel tegen Jodan Boys was nauwelijks sprake van enig krachtsverschil maar TAVV toonde zich koelbloedig in de afwerking. In de tweede helft was Frans de Boer met twee treffers verantwoordelijk voor de Ter Aarse winst. KATWIJK Zoals het klokje op sportpark de Krom tikt, tikt het ner gens. Nadat de officiële speeltijd was verstreken wist scheidsrechter Rama ker nog niet van ophou den. De optelsom van tijd- rekken en blessurebehan delingen had van Rama ker wel een erg hoge uit komst gekregen. De acht minuten extra tijd die aan de derby Katwijk-Noord- wijk werd toevoegd, was aan de thuisclub goed be steed. In de laatste minuut van de wedstrijd kwamen de Katwijkers langszij. De schade in de kampioensra ce, waarin Noordwijk nu defi nitief is afgehaakt, bleef daar mee beperkt tot een verlies- punt. Het was dan ook begrij pelijk dat de Noordwijkers met een bittere smaak de kleedka mers opzochten. Niet alleen zagen de roodwitten voor de derde keer op rij de winst in de slotminuut verloren gaan, door het gelijke spel kunnen de minieme kampioensaspira ties nu ook de prullenmand in. „Als we nog wat hadden ge wild, dan hadden we hier moeten winnen. Maar het zit ons toch al niet mee de laatste weken Waar de scheidrechter die extra tijd vandaan haalde, ik weet het niet", klonk het uit de mond van Noordwijk trainer John Eelman. Wordt Noordwijk achtervolgt door pech, Katwijk had over geluk geen klagen. Dat bij de ploeg op het moment de grote vorm ontbreekt is ook het trainers duo Arie Lagendijk en Kees Guyt niet ontgaan. „Het fraaie is er af Er lopen wat spelers rond met lichte blessures die in deze fase van de competitie voor lief genomen worden. Maar op den duur gaat zich dat toch wreken. Juist daarom moet ik de ploeg complimente ren voor het knokken tot de laatste minuut". De glimlach die vervolgens op zijn gezicht verscheen verraadde dat ook Guyt vond dat Ramaker rijke lijk lang had laten doorspelen. Van de Katwijkse vechtlust was in de eerste helft absoluut geen sprake. De doorgaans stugge Katwijkse ploeg werd op eigen wapens afgetroefd door de Noordwijkers die ag- gresiever de persoonlijke duels ingingen. De 1-0 voorsprong kwam dan ook niet als een verrassing. In de twintigste minuut loste Teun van Duy- venbode een houdbare vrije trap van René van Hensber- gen, waarna Timo Gerlof alert de bal binnenschoof. Pas na de pauze kwam de niet hoog staande maar wel boeiende en spannende derby pas goed op gang. De betere kansen bleven voor de Noordwijkers die aan vallend het geroemde Kat wijkse verdedigingsblok han den vol werk gaven. Zo moest Johan de Kroon Patrick Scheurwater hardhandig van een vrije doortocht afhouden. Met de officiële waarschuwing mocht De Kroon zijn handen dichtknijpen. Minder coulant toonde Ramaker zich een kwartier voor tijd door Noord- wijker Martin van Kins naar de kleedkamer te sturen na een opstootje met 'zuiger' Pim Langeveld. Op dat moment had Noordwijk verzuimd om meer afstand te nemen. Welis waar moest Rob van Dijk rea geren op schoten van Henri Pouw en Kees Kraayenoord, de betere mogelijkheden wa ren voor Noordwijk. Kansen voor Scheurwater, Leonard Van Utrecht en Van Kins werden gemist, terwijl de Noordwijkers ook nog twee keer een bal van de lijn zagen gehaald. Voor Katwijk, bij wie alleen Kraayenoord los kon komen van bewaker Gerard van Roon, begon de tijd steeds meer te dringen. De oranje hemden schakelden over naar 'pompen of verzuipen' voetbal. Ralf Pronk, sterk ingevallen Timo Gerlof opent met een subtiele voetbeweging de score voor Noordwijk in de derby tegen Katwijk. Teun van Duyvenbode en Henk van de Langemaat (Katwijk) en Geert-Jan Bakker (Noordwijk) kijken vol bewondering toe. voor Gerlof, had echter aan alle spanning een eind kunnen maken. Zijn poging van dertig meter langs de uitgelopen Van Duyvenbode verdween vlak langs de paal. Nu was het de Dennis Jan Mieras, ook al een invaller (voor de geblesseerde Gijs Collé die de wedstrijd een verrassend slot gaf. Een lange vrije trap van Johan de Kroon werd door Mieras op de juiste wijze verlengd. Daarmee ging alle Noordwijkse illusies in rook opgingen, en bleven die van Katwijk overeind. YVAN HERMANS Scoreverloop- 20. Gerlof 1-0, 98. Mie- FOTO: HENK SNATERSE maat, Meys, Langeveld, Collé (Mie ras), Stel, Van der Plas, De Best, Kraayenoord Noordwijk: Van Dijk, Van Roon, Van Hensbergen, Zethof, Smit, Van Kins, Van Staveren, Van Utrecht, Gerlof (Pronk), Bakker, Scheurwater (Tege- DEr» rs ?n J komen. ALPHEN AAN Itplo] RIJN ARC is bezigp een zeer goede serie, jf de afgelopen drie strijden werden het i maal aantal punten haald en de Racing neiGV de zich inmiddels weap?r de middenmoot vanf.1*! eerste klasse A. Tegen VVOG speelde geen goede wedstrijd rie pi, op karakter werd op sit. I park Zegersloot de winst behaald (2-1). trainer Bert Jansen was^ ook zeer tevreden, speelden beduidend n dan tegen Rijnsburgse maar door de ling van de ploeg hebbeil toch de belangrijke pul gepakt". Jansen had team voor het duel VVOG niet gewijT (Krijgsman en Lammers gonnen op de bank), had in de eerste helft moeite met de fysieke wijze van de gasten uit 1 derwijk. „We speelt" een te laag tempo" Jansen. Toch kwam de th ploeg voor rust op vi sprong via Cees BonefaajDE 0. Na de thee bleef ARC ka mineren maar kon V^jjn niet van zich afschudden^ ploeg van Jan Verhe ging op zoek naar de ge£n 1 maker maar René de G^v toonde zich een betrouwlbni ballenvanger. ARC herstjVT. zich echter via Rob KaBei die een goed uitgevot ei£ counter bekwaam afstraf^pj( 0. In de slotfase k^wj VVOG nog terug via Mac de Haan maar verder TTT ARC de Harderwijkers i peel RCL verliesr 1 'lin| aansluiting |,dee LEIDEN In de dé" de klasse incasseerde een gevoelige nederli ee Tegen DUNO liep ,gez ploeg uit Leiderdorp sen gen een 3-0 nederlaagi De achterstand op de k lopers Zwaluwen en SlV is hierdoor drie puni Voorschoten speelde lijk tegen Monster (0-Oh- voegde hiermee een I langrijk punt aan hetpn taal toe. Hazerswoifc Boys verloor kansloos gen SV'35 (0-3) en steeds verder in de p blemen. DUNO - RCL 3-0 (1-0) RCL had in Den Haag PE veel moeite met het kli Sc en moeilijk bespeelbare 1 1 van DUNO. „We koiïj? door het veld en de agref ve spelwijze van de Hr naars niet in ons spel >0PP men", aldus RCL-tra|n^( Theo de Waard. De start g( RCL was bijzonder poivar Binnen een kwartier ke)ne{ de Leiderdorpers al tqfjn; een achterstand aan: l-0«nt: thuisploeg trok zich na (het treffer terug en bepeis A zich tot de counter, ir i Heemskerk was met lila schot op de paal dichtbij I gelijkmaker. Na rust tfkei RCL aandringen maar stij ka op de hechte verdedij van de thuisclub. Via sndu uitvallen bepaalde DUN(|es, eindstand op 3-0. [F r jam Hazerswoudse Boys - 0-3 (0-1) „Een terechte nederlE SV'35 was vooral technf superieur", was de gelir a reactie na afloop van Ha^ woudse Boys-trainer van Bemmel. In de helft hield Hazerswoil Boys de ploeg uit 's Grat" zande nog redelijk in R' dwang. Na een half VO( kwam SV'35 op voorspDlo< via Ron de Jager: 0-1. Irkar slotfase werden door sche?1? rechter Brouwer twee st ei schoppen toegekend. Dit1^ verde geen doelpunten tQ' want De Jager miste tist, SV'35 en Edwin de J faalde voor de thuisclub.»ers de pauze drong Hazerswq p: se Boys nog wel aan ris d moest lijdzaam toezien hei, de gasten de eindstand op da bepaalden. I de i. T Voorschoten - Monster |jkn Voorschoten heeft td I Monster een goede kanstel* een overwinning laten I gen. „Gezien de kansen lJF.d' den we moeten winn 'l11 oordeelde Voorschoten- ner Leo Holl na afloop. li ej eerste helft was er nat lijks sprake van een tw krachtsverschil tussen b lcj ploegen. De 0-0 rustslHiv was dan ook een logischwe volg. Na de thee boufhe Voorschoten een overwfer op. Na een handsbal injde strafschopgebied kreeg de Graaf een ideale kansj'er de score te openen maaiv faalde vanaf elf meter. Vjj n schoten bleef in de slot)' de gevaarlijkste ploeg slaagde er niet in de ster-defensie te doorbrekp

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16