Moeder Chiapueei apetrots op zoon Winst voor Jansen en Van der Zee K veldloop in het ■4en van herhaling Drie roeiploegen binnen een seconde Courier verslaat Wheaton Ayrton Senna mazzelt voor thuispubliek Podiumplaats voor Wilco Zeelenberg )RT Ccidae Commit MAANDAG 25 MAART 1991 PAGINA 13 Spele zeges eyballers lm CLARA De Nederlandse vol- 1 bloeg is een reeks van zeker zestig [nds in 1991 begonnen met simpele ■^p de Verenigde Staten en Canada. 3|beide landen werd het tijdens het ationale toernooi om de Copa Piti jP op het eiland Cuba 3-0. Afgezien i.Jet Dynamo-toernooi in december pt de eerste wedstrijden van de iinds het WK. Ze gelden als voor lang op de twee belangrijke evene- '}i van dit jaar, de World League in tónden mei, juni en juli en de Euro- 'jtelstrijd in Duitsland van septem- an de Verenigde Staten werd al- I de derde set enige tegenstand on- 'jden: 15-4 15-6 15-13. Tegen Cana- 1 de uitslag 15-7 15-13 15-7. Koerts weer de sterkste ULVENHOUT Jans Koerts heeft gisteren in Ulvenhout zijn derde grote overwinning van het nog maar net begon nen wielerseizoen voor amateurs behaald. De renner uit Eefde was de snelste in de kopgroep na de 165 kilometer lange Omloop van de Baronie. Wietse Veenstra werd tweede en Paul Barten derde. Koerts won eerder de Ster van Zwolle en de Ronde van Noord-Ho- land. In de Ronde van Zuid-Holland eindigde hij als vijftiende. Wereldkampioenen bijten in het stof REEK Eimbert Timmermans en Eric Verhagen hebben bij de eerste zij- spancross voor het nationaal kampi oenschap de wereldkampioenen Benny Janssen en Frans Geurts Van Kessel een gevoelige nederlaag toegebracht. Timmermans en Verhagen wonnen in Reek beide manches. Het circuit in Reek was op advies van oud-wereld- kampioen Ton van Heugten op enkele plaatsen aangepast, waardoor de zij- spancombinaties meer mogelijkheden tot passeren hadden. De wijzigingen hadden een positieve invloed op de wedstrijd. In beide manches zegevier den Timmermans en Verhagen na een boeiende strijd. De titelverdedigers na men acht punten voorsprong op Jans sen en Geurts Van Kessel. Zware loting tafeltennissers TOKYO Het Nederlands mannen-taf el tennis- team gaat een moeilijk wereldkampioenschap tege moet. De loting voor het landentoernooi, dat op 24 april in Chiba (nabij Tokyo) begint, pakte voor de ploeg van bondscoach Jan Vlieg ongunstig uit. Het vrouwenteam onder leiding van Dusan Tigerman trof een minder slechte indeling. De mannen werden in Groep B gekoppeld aan China, de Sovjetunie, Duitsland, Polen, Hongarije, Tsjechoslowakije en Frankrijk. Tegen geen enkel land in deze poule is Nederland zeker van een overwinning. Het vrouwenteam werd in Groep B verbonden aan Korea, Hongkong, Japan, Zweden, Verenigde Sta ten, Roemenië en Frankrijk. De indeling biedt de Oranje-ploeg, bestaande uit Mirjam Hooman, Betti- ne Vriesekoop, Gerdie Keen en Emily Noor, kans op een hoge klassering. Hoekstra weer sterkste surfer SNEEK Alexander Hoekstra heeft voor de derde keer op rij de Elfsteden Surftocht gewonnen. Gedurende twee dagen vertoefde hij bijna 22 uur op de plank. Hoek stra had onder de Waterpoort van Sneek ruim een uur voorsprong op Jacob Kiestra. De surftocht, voor de negende keer gehouden en eerder dit jaar afgelast vanwege de vorst, kampte met gebrek aan wind. Zo werd Dokkum gisteren helemaal uit het routeschema van 220 kilometer geschrapt. Toch de den de surfers nog nooit zo lang over het ingekorte traject. Zater dag stond dermate weinig wind, dat nummer een Hoekstra pas te gen half tien in de avond in Har- lingen aan wal ging. DRACHTEN Op de openingsdag van de strijd om de 78ste nationale damtitel in Drachten wonnen alleen Euro pees kampioen Gérard Jansen en de Friese grootmeester Hendrik van der Zee hun partijen. De routiniers Clerc en Van der Wal kwamen niet verder dan remise. Europees kampioen Gérard Jansen had voor Van der Tak kort na de openingsfase een verrassende combinatie ach ter de hand, die de Amsterdammer een geïsoleerde voor post opleverde. Die ging snel verloren. Jansen liet zijn prooi niet meer los en leverde in de tijdnoodfase zijn sur- plus-schijf in om een doorbraak op zwarts korte vleugel te krijgen. Van der Tak meende ook te kunnen doorbre ken, maar bleek na het damoffer van Jansen in een vier- om-vier eindspel kansloos. Voor de nog steeds op zijn na tionale grootmeestertitel wachtende Scholma begon het toernooi desastreus. De Groninger wilde zich dit toernooi opwerpen als een serieuze titelkandidaat, maar trof in Van der Zee geen „medewerker". ïdbalsters in tie tenonder NO Het Nederlands fcnhandbalteam heeft de Iran het Europees kwali- (oernooi verloren. De van interim-coach Bert r boog zaterdag in Cas- |et 17-22 voor Hongarije, ■i- bs de tweede nederlaag franje in Italië, in de jeret^tste wedstrijd had Ne- i Heid van Portugal verlo- let einde van groepwed- ;ia vi had Nederland zich al Van [erd van een plaats in HuiVK-kwalificatietoernooi, volgend jaar wordt q Jen. Schotvaardigste de Fr aan Nederlandse het duel tegen Honga- hteriks Christa Thorsen, die er raak schoot. Samen de Kok, goed de'fjf treffers, was de Eind- de beste veldspeelster. won toch -o^er in finale sle k( vart tfERPEN Door in v rpen de laatste kwalifi- nèbe|e winnen. heeft Hugo zich toch weer geplaatst (ije finale van de wereld voor springruiters in Elf jaar geleden, Glet evenement werd ge- en üceerd, zegevierde de ge Oostenrijker met zijn (arische paard Gladsto- ToescP schimmelhengst el (Sftto lijkt Simon een mo- •rips, opvolger gevonden te Meeift. In de tweede barrage ?:.H< hij en Emile Hendrix J ei)igen opnieuw foutloos. ïn (4, die nooit te beroerd is ;rg e risico te nemen, was i der tweeënhalve seconde handelaar/rui- l-l): t Baarlo. Behalve Hen- Br< laaiden ook Henk van (met Animo) en 3.fyan dgj. Vleuten (met Balthazar) de tweede UBOLDO Toepasselij ker kan het niet: het re gent aan de Via dell'Ac- qua in Uboldo. In en rond de woning op nummer 60 aan de Waterweg heeft het slechte weer echter geen invloed op het hu meur van de aanwezigen. Er valt tenslotte wat te vieren in huize Chiappuc- ci. De jongste zoon Clau- dio heeft na Bugno Italië voor de tweede keer op rij aan een overwinning in Milaan-Sanremo gehol pen. De familie Chiappuc- ci, met mamma nadruk kelijk als middelpunt, neemt in gezelschap van dorpsgenoten al vast een voorschot op het feest dat volgt in het gehucht on der de rook van Milaan. Het is tenslotte niet niks, Mi laan-Sanremo winnen. Zeker niet voor een Italiaan. Wie de Primavera op zijn erelijst kan bijschrijven mag zich in de laars van Europa schaamteloos campione noemen. Mamma Chiappucci begrijpt de waarde van de overwinning. „Dit bracht meer emoties teweeg dan alle Toursuccessen", weet zij te vertellen. „In Frankrijk was het elke dag een beetje, dit is in een keer alles. En in Italië". De vreugde die La Mamma uitstraalt is gemeend. Met de zelfde pretoogjes als zoonlief, geniet moeder Chiappucci met volle teugen van de belang- Peter Post toch in volgwagen SANREMO Peter Post zat toch in de ploegleidersauto. Niet achter het stuur, maar naast Walter Planckaert. De Amstelvener verklaarde zijn aanwezigheid in Milaan-Sanremo als een oriën terende. Hij wilde zich persoonlijk op de hoogte stellen van de verrichtingen van Maurizio Fondriest. In de Corriera della Sport werd de Italiaanse troef zaterdag Te- migrante' genoemd. De voormalige wereldkampioen van Ronse kon zijn baas geen overwinning schenken. Een valpartij op der tig kilometer voor de eindstreep verijdelde de winstkansen. Fondriest, tot nu een overwinning op zijn naam, dichtte het gat met de achtervolgers en finishte als twaalfde in het pelotonnetje. stelling. Zij mag dan klein van stuk zijn, over het hoofd zie je haar beslist niet. Daar zorgt mamma ook wel voor, want met haar snerpend stemgeluid ratelt ze aan een stuk door. Aan mamma Renata kun je gewoon niet voorbij. Innig Mamma Chiappucci mag graag over Claudio vertellen. Zij is apetrots op de jongste telg, met wie ze een innige relatie on derhoudt. Dat blijkt al uit de eerste stap over de drempel van huize Chiappucci. Je komt een gang binnen die vol hangt met met foto's van Claudio. In de woonkamer kijk je hele maal de ogen uit. De muur is letterlijk behangen met foto's en kampioenstruien, terwijl het vertrek verder uitpuilt met trofeeën. De ruimte, waarin zich het dagelijkse le ven in huize Chiappucci af speelt, is een grote prijzenkast. In de woonkamer, waar mam ma het succes viert door een aantal flessen streekwijn te ontkurken, dringt het besef tot je door dat Claudio Chiappucci daadwerkelijk een groot ren ner is. Die indrukwekkende verzameling bekers kan on mogelijk door een harker bij een zijn gefietst. Bovendien is het aantal foto's waarop Clau dio juichend als winnaar staat afgebeeld in aantal bijna net zo groot. Tevens begrijp je dan dat er tijdens de Tour de France ten onrechte laatdunkend en mi nachtend over Chiappucci is gesproken en geschreven. De Italiaan, die door Greg Le- mond aanvankelijk 'Chapuc- cinni' werd genoemd, komt niet pardoes uit de lucht val len. Hij was bijvoorbeeld een voortreffelijk amateur. De net jes ingelijste Italiaanse kampi oenstrui uit 1982 is daarvan onomstotelijk het bewijs. Evenals de Gouden Trapper, een monstrueuze trofee die wordt uitgereikt aan de beste amateur van Italië. Chiappucci was dat in 1982. Onophoudelijk In de woning aan de Via del- l'Acqua blijft de telefoon onop houdelijk rinkelen. Claudio's oudere broer Giovanni neemt de hoorn op, maar negen van de tien keer wordt La Mamma aan de telefoon gevraagd. Zij baant zich dan een weg door de mensen en inhaleert de fe licitaties en prijzende woorden als een verslaafde zijn dage lijkse shot. Wie mamma Renata druk ge barend en pratend ziet staan, krijgt niet de indruk dat zij zich op een feestelijke avond heeft voorbereid. In haar schort, waar onderuit in jog gingpak gestoken benen op badslippers steken, lijkt mam ma Chiappucci op een vrouw die zo uit de keuken achter haar pasta's is weggehaald. En toch was mamma Renata voor bereid op een feestelijke ge beurtenis. Althans, dat be weert zij zelf. „Gisteravond belde Claudio op. Hij zei: mamma, kijk naar de televisie en blijf rustig, want ik zal je wat laten zien. De benen zijn goed". Maar mamma blijft gewoon, net zoals de rest van de fami lie. „Claudio houdt van show. Net als ik", zegt zijn moeder. En broer Giovanni: „Claudio is een renner van het volk. Bij hem kun je altijd terecht voor een handtekening. Bij Fignon moet je er drie jaar op wach ten". Mamma Chiappucci meldt vervolgens trots dat haar be roemde zoon eind dit jaar gaat trouwen. Met de uit een nabu rig dorp afkomstige Rita. Ja, dat is die vrouw die hij tijdens de huldiging zo innig omarm de. Claudio en Ria zijn ver loofd en nemen als gehuwd paar intrek in de woning van Mamma Renata. „Nee, Claudio gaat niet elders wonen. Hij heeft beloofd bij mij te zullen blijven zolang ik leef. Boven dien wil hij niet weg uit de streek", weet moeder Chiap pucci zeker. Als vervolgens de telefoon opnieuw rinkelt en Claudio zich vanuit zijn hotel kamer meldt, volgt er aan de Via dell'Acqua in Uboldo een serie vreugdekreten. Het 'Claudio, campione' en 'Bravo' zijn niet van de lucht. Het ge sprek is kort, hevig en innig. Claudio en mamma Renata hebben weinig woorden nodig om elkaar te begrijpen. Of zo als zij verklaart: „Hij rijdt met zijn benen, ik help hem met mijn hart". HENK STOUWDAM WiL til VERPEN Het we- ampioenschap veld- stond gisteren op tuk opgespoten land linkeroever van de de in Antwerpen in :ken van de herha- Zowel Khalid Skah Roy ynn Jennings, de ti- dedigsters, legde na imponerende eind- op goud. de succesvolle pro van de Ameri- Jennings werd ;omen dat het een Afrikaanse aangele gd werd, want on- [eJ de vastentijd (Ra- wi) overheersten de i van het 'zwarte' .pgent, hetgeen ook jaar al het geval jaat dit kampioenschap lleen de geschiedenis in .o -...titelstrijd van de herha rs) eifeker niet voor de Ne persomdat drie lieden lerste 66 een ongekende is met Tonnie Dirks als ;ige vaandeldrager met >te plek. Marti ten Kate, teren door eeen bilbles- irstek moest laten gaan vorig jaar in Aix-les- |weliswaar met een zes- plek voor een nog bete- itatie dan Dirks gisteren, de veelvuldig nationaal pen uit het Brabantse 'id kwam nog nooit.ver- de 61ste stek die hij Ie bij de titelstrijd in het Zwitserse Neuché- 'ergelukkig viel Dirks jp dan ook in de armen jondscoach Bob Bover- pirks: „Ik ben meer dan en. Mijn opzet was een <opdbij de beste vijftig en nu J zelfs nog bijna bij de F°|ertig geëindigd. En dan énken dat het een snel Jrs was en we bovendien de binnenkant van de baan en dan komt iedereen over je heen, waardoor je je niet terug kunt laten vallen. Ik heb me desondanks niet laten opjagen en mijn eigen tempo gelopen. Dit was weliswaar geen echt veldloopkampioenschap, maar toch put ik hier moed uit. Dit geeft vertrouwen voor de ma rathon in Rotterdam". Niet alleen stralende gezichten bij de Oranje-heren trouwens, maar ook Marian Freriks zorg de met haar 45ste plaats on danks een niet optimale voor bereiding voor een 'plaats on der de zon'. Donderdag nog hield de Hellendoornse natio naal kampioene zo'n klasse ring voor onmogelijk. Ge plaagd door buikgriep was het zelfs even twijfelachtigof zij wel in actie zou kunnen ko men. Marian Freriks: „Ik ben vorige week weer ongelooflijk aan het kwakkelen geweest. Mijn darmen waren vandaag gelukkig rustig, maar toch ging het met uitzondering van de laatste ronde niet zoals ik mij dit kampioenschap had voorgesteld. Het begin was heel moeilijk, ik had direct al zware benen. 'Niet uitvallen, niet uitvallen' was het enige waaraan ik de eerste twee ron den dacht. Alleen het laatste rondje ging goed, maar dat moest ook wel, want anders had ik ontzettend van mezelf gebaald". Yvonne van der Kolk, de nummer vijf van de 1500 me ter op het WK Indoor in Sevil- la slaagde en moest zich tevre den tonen met de 133ste plaats, een teleurstelling. De atlete: „Ik ben nu eenmaal geen ech te crossloopster en bovendien is 6425 meter gewoon te lang voor mij. In Amerika liep ik altijd wedstrijden van vijf ki lometer. Toen ze dat overwo gen te veranderen in zes kilo meter heb ik ook gezegd: 'dan kom ik niet terug.' Dat is echt te lang voor mij, vergeet niet dat dit ook 1500 meter meer was dan op het NK. Ik zat dan ook echt kapot". di s/anche tussen Ruddock en Tyson nJ arta.jYORK De managers van Mike Tyson en Donovan petiti)ck onderhandelen over een revanchepartij in juni. Dit uwe h woordvoerders van de boksers zaterdag in New York vertddgemaakt. Vorige week maandag was de wedstrijd tussen vegetal in een chaotische vechtparij geëindigd toen de arbi- °r E}son in de zevende ronde tot winnaar uitriep. Het publiek wedhp Je vuist en ordebewaarders moesten optreden om de hde supporters te scheiden. De acht van Okeanos in de achtervolging op RIC. AMSTERDAM De Head of the River was gisteren zo spannend dat de roeiers al ge wassen en verkleed waren voor ze de uitslag vernamen. De computer rekende uitein delijk uit dat RIC voor de tweede achtereenvolgende keer de sterkste acht op de Amstel had. Het verschil met Nereus bedroeg 0,4 seconde en met Okeanos 0,9. De totale Nederlandse roei we reld kwam in Ouderkerk bij een voor het 59e lange-af- standskampioenschap van de Amstel, dit jaar ook de ope ning van het roeiseizoen. Bij de huldiging kon niemand zich herinneren dat de „Head" ooit zo spannend was. Met het oog waren geen verschillen waar te nemen, officieuze tijd- waarnemers konden geen uit sluitsel geven. Drie achten binnen één seconde in een race over acht kilometer. Dat de verschillen klein zou den zijn stond tevoren vast. Favoriet was Nereus. Deze club-acht is voorbestemd als Nederlandse acht op te treden bij de wereldkampioenschap pen in Wenen. Okeanos, met onder andere Rienks, Florijn, Zwolle en Krijtenburg, werd eveneens kansen toegedicht. RIC, met drie winnaars van eremetaal bij de laatste we reldkampioenschappen (Pe ters, Gerritse, Emke) aan boord, kreeg als winnaar van vorig jaar het voorrecht als eerste te mogen starten. Bij de vrouwen zegevierde de acht van Triton voor de Argo Combinatie en Protheus. Daar waren de verschillen respec tievelijk zes en twaalf secon den na 5,5 kilometer. De vrou wen dubbel-vier werd gewon nen door Nereus/Okeanos- /Hunze voor Triton/Laga en Njord. Het winnende kwartet lag 24 seconden voor. KEY BISCAYNE Jim Courier heeft zijn uitste kende vorm van de laatste tijd bevestigd door het toernooi van Key Biscay- ne op zijn naam te bren gen. De als dertiende ge plaatste Amerikaan ver sloeg in de finale zijn landgenoot David Whea ton in drie sets: 4-6 6-3 6- 3. Het was de tweede ach tereenvolgende toernooi zege voor Courier, die twee weken eerder in In- \n Wells eerste werd. Ir. 'e eerste set had Courier nog onvoldoende controle op zijn service. Wheaton, num mer 46 van de wereld, maakte daar dankbaar gebruik van en won die openingsset met 6-4. Daarna ging Courier steeds be ter spelen. Hij gaf Wheaton, de eerste ongeplaatste speler in de finale sedert 1985, geen kans meer in zijn ritme te ko- Na twee uur en tien minuten had Courier de hoofdprijs van het 'vijfde Grand Slam-toer- nooi' van het circuit binnen. Wheaton had in de halve fina les een stunt uitgehaald door de als eerste geplaatste Zweed Stefan Edberg uit te schake len. Met haar overwinning in het sterk bezette toernooi in Key Biscayne heeft Monica Seles haar eerste plaats op de we reldranglijst versterkt. De Joe- ogslavische herhaalde haar triomf van vorig jaar. Aan twee sets had Seles voldoende om de Argentijnse Gabriele Sabatini terug te wijzen: 6-3, 7- 5. Het was de eerste toernooizege van Seles als ranglijstaanvoer der. De zeventienjarige mocht in het zonnige Florida, waar temperaturen tot in de veertig graden werden gemeten, een som van 112.500 dollar incasse ren. Dat is bij de tijdens het toernooi flink gestegen dollar koers ruim 200.000 gulden. (Van onze correspondent Frans Lindenkamp) SAO PAULO Nog maar net was Ayrton Senna winnend over de streep gegaan in de Grand Prix van Brazilië, of het gebulder van donderbus sen en zevenklappers barstte los in zijn woonplaats Sao Pau lo. Wat de huidige wereldkam pioen zeven keer niet gelukt was tijdens de Grote Prijzen van Rio de Janeiro, kreeg hij wel voor elkaar op het gloed nieuwe Interlagos-circuit van Sao Paulo. De thuiszege was echter een dubbeltje op zijn kant. De regen had niet eerder moeten doorzetten of Senna had zijn eerste victorie in Bra zilië op zijn buik kunnen schrijven. Ricardo Patrese, de veteraan van het Formule-1- racen, kwam met zevenmijls laarzen dichterbij. Nadat Senna's voornaamste concurrent, de Brit Nigel Man- sell, in de 59ste ronde een stuurfout maakte en spinde, leek niets een overwinning van de Braziliaan meer in de weg te staan. Mansell had tot dan toe een perfecte race gere den en leek, ondanks twee langdurige pit-stops, af te ste venen op de zege. Hoewel Sen na vanaf pole-position vertrok en constant aan kop reed, zat Mansell hem gedurende de hele strijd op de hielen. Na het opgeven van de Brit schoof Patrese door naar de tweede plaats. De Braziliaan lag op dat moment een comfortabele veertig seconden voor en op de tribunes barstte het Brazili aanse feest al los. Maar met nog dertien van de 72 ronden voor de boeg verrekende we reldkampioen Senna zich bij na. Hij was ervan overtuigd dat hij de race op zijn gemak zou kunnen uitrijden met ver sleten banden. Maar niets min der was waar. De Italiaan Pa trese, die een keer meer dan Senna in de pits was versche nen, pakte met zijn nieuwe banden per ronde seconden te rug. Met nog drie ronden te gaan was het verschil gekel derd tot een schamele vijf se conden. Op de tribunes viel een ijzige stilte. Zou de Brazili aan dan toch zijn eerste over winning voor het thuispubliek uit handen geven? Tot over maat van ramp begon de re gen in de voorlaatste ronde te plenzen, hetgeen Senna's posi tie helemaal hachelijk maakte. Maar met een bovenmenselij ke krachtsinspanning kon Senna zijn belager Patrese nog net voorblijven en na de finish konden de Braziliaanse sup porters opgelucht hun zangko ren aanheffen. SUZUKA Twee wereldti tels heeft Jan Huberts met zijn wegraceteam dit seizoen voor ogen. Na de eerste Grand Prix, gisteren in Japan, is Wilco Zeelenberg voorlopig zijn eni ge kandidaat. De Bleiswijker werd voor 100.000 Japanners derde in de 250cc-klasse. Voor Huberts' tweede pupil Hans Spaan werd de opening in de lichtste soloklasse een falie kante mislukking. In een knellend racepak reikte hij niet verder dan de zestiende plaats. Zeelenberg kende zaterdag het genoegen voor het eerst in zijn loopbaan de snelste trainings- tijd neer te zetten. De Zuidhol lander, vorig jaar de ontdek king bij kwartliters, vertrok gisteren goed maar moest de eerste plaats snel afgeven. De Honda-rijder moest de Italiaan Cadalora en de Spanjaard Car- dus laten gaan. Leon van der Heijden debuteerde met de 23ste plaats. 500 cc De poging van de internatio nale motorsport federatie (FIM) de 500cc-klasse de oude glorie terug te geven, lijkt suc cesvol te zijn. De seizoensope ning in Suzuka werd de span nendste race sinds jaren, met de Amerikaan Kevin Schwantz als winnaar. De Ne derlander Cees Doorakkers bracht het met zijn privéma- chine tot de 22ste plaats. Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.50 uur: AVRO's Sportpanorama. Nederland 3, 20.25 uur: De kleur van voetbal; 22.15 uur: Studio Sport Jour- België Nederland* 2, 21.05 uur: Tof- sport. Eurosport, 18.00 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN BBC 2, 15.15 uur Autosport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. DEN HAAG Onze tips voor de paardekoersen van Hilver sum (morgen, aanvang 18.30 uur) luiden: le koers: 1. Friso, 2. Nilema Road, 3. Figaro Ricardo (1-3-9). 2e koers: 1. Happy John, 2. Kiwi Ju bilee, 2. Fulda R (4-7-6). 3e koers: 1. Dash Of Scot, 2. Frank Hanover, 3. Dino De Bloomerd (3-5- 7) 4e koers: 1. Elisa Morgan, 2. Mr. Creith, 3. Febus M (9-4-3). 5e koers: 1. Elderstatesman, 2. Diego Harvester, 3. Evita Middelwijk (3-6- 1). 6e koers: 1. Dream's Crown, 2. McCarthy, 3. Daan S (11-6-10). 7e koers: 1. Comrade, 2. Carelyn Space, 3 Bep De Bloomerd (5-4-6). 8c koers: 1. Sizzling Java, 2. Exact Kievitshof, 3. Dazraff B (7-4-5). 9e koers: 1. Fulmar Jet, 2. Eric Dean, 3 Don Volante (3-6-7). Drie afvallers in ijshockey- selectie EINDHOVEN Fred Hom burg (Nijmegen), Eric Lam- booy (Tilburg) en Marcel Nij- land (Heerenveen) zijn niet ge selecteerd voor de Nederland se ijshockey-ploeg. Bondscoach Larry van Wieren passeerde het drietal voor de wereldtitel strijd voor B-landen, die don derdag in Joegoslavië begint. Bill Wensink (Rotterdam), Henri de Kort en Martin Trommelen (beiden Tilburg) kregen de voorkeur. Na een trainingskamp van twee we- kén met een groep van 26 man maakte Van Wieren zaterdag in Eindhoven zijn definitieve selectie van 23 spelers bekend. De selectie: doel: Kambeitz, O'Brien (beiden Utrecht), Trommelen (Tilburg); verdedi ging: Geesink, De Vries (bei den Utrecht), Wensink, Prick van Wely, Henk Hille (allen Rotterdam), Van Galen Last (Tilburg), Van der Thillart (Geleen); aanval: Berteling, Morrison, Herckenrath (allen Rotterdam), Stoer (Nijmegen), Hartogs, Mollen (beiden Ge leen), Louwers, Van Gerwen, De Kort, Livingston (allen Til burg), Van Hunen, Versteeg, Janssen (allen Utrecht). Programma Nederland: 28/3 Nederland - Italy, 29/3 Neder land - Noorwegen, 31/3 Ne derland - Frankrijk, 1/4 Ne derland - Oostenrijk, 4/4 Ne derland - Japen, 6/4 Neder land - Polen, 7/4 Nederland - Joegoslavië. Tevredenheid en teleurstelling bij shorttrackers SYDNEY Tevredenheid en teleurstelling gingen gisteren in het Nederlandse kamp hand in hand. Bij het opmaken van de eindafrekening na het WK shorttrack kon de trainers Jan de Vries en Gijs Rijneveld te vreden vaststellen, dat vol gend jaar naar Albertville drie vrouwen afgevaardigd kunnen worden. Bitter was evenwel dat Nederland tijdens de eerste Winterspelen waarop short track officieel als olympische sport wordt beschouwd wel licht geen deelnemers kan in schrijven op het onderdeel koppelkoers voor mannen. Een wisselfout van Charles Veldhoven verhinderde de kwalificatie, want het Neder landse drietal werd gediskwa lificeerd. De wereldtitels in Australië kwamen terecht bij de Brit Willy O'Reilly, de vriend van Monique Velze- boer. En Nathalie Lambert uit Canada. Voor de beste Neder landse prestatie zorgde Moni que Velzeboer. De 21-jarige studente psychologie uit Oud- Ade eindigde op een gedeelde vierde plaats.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13