e Vries voelt zich ils Kop van Jut sportuitslagen 72 Voorspelbaarheid troef in de Kuip Marseille bejubeld Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! £eidóc Qowiard VRIJDAG 22 MAART 1991 PAGINA 9 voor extra inzet 1 ^chappen De tuchtcommissie van de Eu- ietbalunie (UEFA) zal zich pas fe week woensdag en donderdag [ver de gestaakte wedstrijd in de nales voor de Europacup voor (npioenen tussen Rode Ster Bei- Dynamo Dresden. Bij een |ng van 2-1 van Rode Ster, dat ïsultaat plaatste voor de halve (*erd de wedstrijd stopgezet door rsrellen. Als gevolg van het in- tyil de politie vón de Duitse deel- «rhsen voortaan meer manschap- latten bij voetbalwedstrijden. AC ieft gezegd dat het zijn neder- l 1-0 tegen Olympique Marseille n dat het geen klacht in zal die- r de verwarrende laatste minu- tg het duel. Seles en Sabatini in finale KEY BISCAYNE Monica Seles en Gabriela Sabatini hebben de finale bereikt van het tennistoernooi van Key Biscayne. Se les, sinds veertien dagen nummer een op de wereldranglijst, gaf Mary Joe Fernandez geen kans (6-1 6-3). Sabatini versloeg voor de vierde opeenvolgende keer Steffi Graf (0-6 7-6 6-1). Seles was in het 1,275 miljoen gulden toernooi in Florida achter Graf als tweede geplaatst. De Joegoslavische titelverdedigster had in de halve eindstrijd geen kind aan de in Puerto Rico gebo ren Fernandez. In 70 minuten gaf ze vier games af. Sabatini kwam er tegen Graf in de eerste set niet aan te pas. „Ik kan me niet herinneren ooit een set met 6-0 verloren te heb ben", zei ze na afloop. In de tweede ging de strijd gelijk op. In de tiebreak kwam de Argentijnse vrij fortuinlijk aan de overwin ning (8-6). Het brak het verweer van de Westduitse, die in de derde set geen bal goed raakte (1-6). Bij de mannen is Edberg de enige niet-Amerikaan in de halve finales. De nummer een versloeg Emilio Sanchez in twee sets: 6- 2 7-6. In de tiebreak (8-6) werkte de Zweed vier setpunten weg. In de halve eindstrijd ontmoet hij de Amerikaan Wheaton, die de Italiaan Carafti met 6-7 7-2 6-0 uitschakelde. De andere halve finale gaat tussen de Amerikanen Reneberg en Courier. Gabriela Sabatini won in de halve finale van het tennistoernooi in Key Biscyne van Steffi Graf. foto: afp Besluit valt over bestaan FC Vlissingen VLISSINGEN Binnen een paar dagen valt de be slissing over het voorbe staan van de Betaald Voet balorganisatie FC Vlissin gen. De in forse geldnood verkerende Zeeuwse ver enging maakt aanstaande maandag het sanerings plan bekend dat de red ding voor de club moet be tekenen. Het Sectie Be stuur Betaald Voetbal neemt voor 1 april aan staande de beslissing over de licentie voor het vol gend seizoen. Keen blijft bij Avanti HAZERSWOUDE Trinko Keen (19) zal het seizoen bij de in financiële moeilijkheden verkerende tafeltennisvereni ging Avanti uit Hazerswoude het seizoen afmaken. Keen, een van de beste tafeltennisers van Nederland, had de club een ul timatum gesteld om de aan hem toegezegde gelden te ver effenen. Met behulp van een sponsor zijn de problemen met Keen opgelost. Er vindt op kor te termijn nog wel een gesprek plaats tussen Keen en het stich tingsbestuur van Avanti om tot werkbare afspraken te komen. Dubbele winst voor Chiapucci AVIA Claudio Chiapucci heeft gisteren de vierde etappe van de Catalaanse Week op zijn naam gebracht met een dubbele over winning. 's Ochtends was de Ita liaan de snelste van een grote groep, die na een mini-koers van 49 kilometer de prijzen mocht verdelen in een sprint bergop. Later op de dag was Chiapucci ook de beste in een individuele klimtijdrit over elf kilometer. De Ier Stephen Roche werd de nieu we leider in het algemeen klasse ment. Beste Nederlander werd Bouwmans uit de ploeg Post. De jonge prof met kwaliteiten in be klimmingen eindigde als vijftien de op 55 seconden van Chiapucci. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 20.25 uur: Sport Studio: 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.25 uur: Sport- schau. Duitsland 2, 22.50 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 18.30 uur: Autosport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. JD-VOORZITTER GRONINGEN 15 MAANDEN CELSTRAF a" RONINGEN De j:htbank in Groningen gisteren oud-voor- fijter Renze de Vries IHt) van de voetbalclub Groningen wegens 73JS lastingfraude veroor- 259.00 eld tot vijftien maan- 2200n gevangenisstraf 127.00 aarvan vijf maanden Kjoo.orwaardelijk. De offi- 37.00 er van justitie mr. M.H. 79.00 iverein had twee jaar 42 80 tfist 40.50 !eiSL- 69.80 19.00 voormalig vice-voorzitter de Boer (51) en ex-pen- 495Q hgmeester S. van der 'uik (37) kregen ieder ge- 12.50 ngenisstraffen opgelegd ,n twaalf maanden, waar- in vier voorwaardelijk. Te- 3560 n hen was respectievelijk 30.00 'ee en één jaar geëist. J. 89.00 plfing (45), die ook pen- 56°° ingmeester is geweest, r?-??Breeg zes maanden voor- 76 00 aardelijk. Tegen hem was 49.60 )n jaar geëist. De recht- 73.60 jnk motiveerde de straffen 7.20 00r De Vries en De Boer loot op te merken dat zij als Xj.oob jfstuursleden op een actieve [ijze opdrachten en feitelij- t leiding hebben gegeven in het op grote schaal ple- ;n van belastingfraude. De imenleving was daardoor :4.10 por een bedrag van ruim WOL 2 miljoen gulden bena- eeld. De rechtbank meende 6 80 at gevangenisstraf op zijn laats is uit een oogpunt van normhandhaving", ver Van der Pruik merkte e rechtbank op dat hij ge urende een lange periode js penningmeester feitelijke jMjiding aan de belastingfrau- heeft gegeven en zich bo- m^ndien niet ontzien heeft ersoonlijk valse facturen op i maken. Dolfing kreeg een eheel voorwaardelijke |raf, omdat hij slechts een elatief korte periode pen- 12 3/4 [ingmeester is geweest en 14 ijn rol anders en minder ac- 3 lef was dan die van de an- (ere oud-bestuursleden. De pvocaat van De Vries, Van Ier Pruik en De Boer zal ho- jer beroep tegen de vonnis- ^=ten aantekenen. Voetbalma- Renze de Vries had niet verwacht dat de celstraf van 15 maanden zo hoog zou uitvallen. foto: dijkstra keiaar A. Hristic uit Schie dam, tegen wie vier maan den was geëist wegens het uitlokken van fraude bij de transfer van een Bulgaarse voetballer, werd vrijgespro ken. Te zwaar „Belabberd", sprak Renze de Vries kort na de uitspraak van mr. Wessels de presi dent van de rechtbank. Hij verklaarde het gevoel te hebben samen met zijn an dere bestuurders als kop van Jut te worden gebruikt. Hij toonde zich wel verheugd over het feit dat Jan Dol fing, die slechts korte tijd als penningmeester is opgetre den, niet tot celstraf was veroordeeld. „We deden het uit clubliefde en een soort ij- delheid. Ik had niet ver wacht dat de straf zo hoog zou uitvallen. De straf is te zwaar. We deden het voor het publiek in onze vrije tijd. Als ik het vooraf had gewe ten, had ik het niet gedaan. Maar Groningen had dan niet meer bestaan. Het doel heiligt de middelen niet, maar het geld is uiteindelijk toch weer in de rijkskas ge komen. We hebben ons niet verrijkt". Advocaat mr. Wout Schuur- mans toonde zich veront waardigd en kondigde aan beroep aan te tekenen. Di- rekteur Wim Everards van de FC Groningen schrok da nig van de uitspraak. „Het was stil in het Ooster park toen het vonnis bekend werd. De algemene opinie was eigenlijk dat het alle maal wel zou meevallen. Ze worden nu als voorbeeld ge steld. Ik kan het me eigen lijk niet voorstellen dat ze achter de tralies zullen ver dwijnen. Het is een hard ge lag. Ik gun het mijn ergste vijand niet". Volgens trainer Hans Wes terhof is de uitspraak hard aangekomen. „Óf het te zwaar is, weet ik natuurlijk niet. Ik wil en kan niet op de stoel van de rechter gaan zitten. Het is in ieder geval een onafhankelijk oordeel." Verbaasd Ex-secretaris Piet Ritsema, die jaren deel heeft uitge maakt van het De Vries-ka- binet, is eveneens bereid zijn mening te geven. Deze ex- Groningenbestuurder toont zich niet echt verbaasd over de ontwikkelingen. „Celstraf heb ik wel verwacht. Vooral ook omdat alles is toegege ven. Bij Ajax is indertijd van de geëiste straf niets overge bleven. Iedereen heeft el kaar tegengesproken. Renze, Wubbo en Siebe zijn als bra ve jongens daar gaan zitten. Hebben alles toegegeven. Er is niets teruggedraaid. Het slappe verweer dat het wer ken met tekengelden bij elke betaalde club gebeurt, heb ik al helemaal niet be grepen. Ik had al eerder ge hoord dat het niet goed zou aflopen. Het aantekenen van hoger beroep heeft geen en kele zin. Ze hebben immers bekend". 90 [rtprijsvragen 25 HAAG De resultaten 75 de sportprijsvragen van 18 bpen woensdag zijn als 11a. Eerste prijs: geen DO ^ar. Tweede prijs: 2 x Ë90. Derde prijs: 32 x pel 11 en 11a. Vasté Zes cijfers goed: geen ir. Vijf cijfers goed: 4 aars. Vier cijfers goed: 18 2<|aars. Drie cijfers goed: winnaars. Twee cijfers I 2.313 winnaars. ly Thys kiest ^tholomeeussen Dej ^cnfJEL Guy Thys, keu- *r van het Belgische na- ?n5e voetbalelftal, doet bij zienLgdstrijd België - Wales niej de voorronden van het *fanjpees kampioenschap lp 5) woensdag 27 maart in het Constant den Stockstadion te Brus- n beroep op doelman Bodart. De keeper van lard Luik komt niet voor selectie van achttien. Als Ie doelman fungeert De van Anderlecht, achter keus Preud'homme van iMechelen. Thys koos wel 2^,1 Joël Bartholomeeussen. «s de eerste maal dat de ige middenvelder van ;n voor het nationale wordt opgeroepen. Thys [een beroep doen doen op •1, Nilis en Vervoort (al- iblesseerdj. Tomba sluit stijlvol af Alberto Tomba heeft de laatste reuzenslalom van het seizoen gisteren in Waterville Valley gewonnen. De Olympische kampioen uit Italië was al zeker van de wereldbeker in deze discipline. Tomba versloeg Furuseth met klein verschil. Op de foto: Alberto Tomba won de reuzenslalom in Waterville Valley. foto: epa Cor van Loon weg bij AY Holland LEIDEN Cor van Loon (35) verlaat per 1 september de Leidse atletiekclub AV Hol land. De trainer uit Oude We tering geeft gebrek aan motiva tie als voornaamste reden van zijn vertrek. „Er ontbreekt bij Holland een duidelijk technisch beleid. Daardoor mis ik de vol doening in mijn werk". Het vertrek van middenlange afstandstrainer Van Loon stelt de ploeg voor grote problemen. AV Holland-voorzitter Willem - Jan van Vliet erkent dat. „Er is een afname van betrokken heid en een chronisch gebrek aan atletiektechnisch geschoold kader. Er moet op korte ter mijn iets geburen. Onze leder zullen zich actiever op moeten stellen anders komt de toe komst van AV Holland in ge vaar". ROTTERDAM Trainers plegen over het algemeen na afloop van een wed strijd tamelijk amicaal met elkaar om te gaan. Onder het motto 'gezellig heid kent geen tijd' wor den er dan nog wel eens staaltjes voetbalhumor ten beste gegeven om maar aan te geven dat de man nenbroeders niet alleen concurrenten van elkaar zijn. De manier waarop Dick Advo caat en Wim Jansen elkaar gisteravond bejegenden duidde op meer dan 'ouwe-jongens- krentenbrood'. Na de even voorspelbare als voor beide Rotterdamse clubs nuttige 1-1 sprak de aai van de assistent- bondscoach door de krullebol van zijn eigen vroegere rech terhand boekdelen over de ooit bestaande relatie. Adcocaat en Jansen bezwoe ren in de Kuip dat er helemaal geen sprake was geweest van wat voor vorm van prestige- strijd dan ook. „Feyenoord is een tegenstander zoals elke andere", riep Advocaat. „SVV of een andere ploeg maakt me niet uit; je moet proberen die twee punten te pakken", sprak Jansen. Deze weinig komische eenakter voor twee voetbal trainers was al even doorzich tig als de wedstrijd, die hun ploegen kort tevoren hadden beëindigd. Voor nog geen ne genduizend kijkers, wel een stuk minder dan de 30.000 die het eerste duel tussen beide Kuip-bespelers met SVV als lachende thuisclub afwerkten, was er gisteravond sprake van een krachtmeting der krachte lozen. Waarbij de winnaar zich de beste club van Rotterdam Stand eredivisie 20 1 Groningen 21 11 A|ax 19 10 FC Utrecht 21 9 Roda JC20 10 Vitesse 19 8 Willem II 21 9 Den Haag19 0 FC Twente 20 7 RKC 21 6 Volendam 19 6 Forluna S 20 6 SW 20 5 Feyenoord 20 3 1 Sparta 19 3 NEC 20 2 MW 20 3 4 13 24 24-24 23 26-25 22 27-17 21 37-33 20 29-32 19 22-23 19 26-30 18 24-27 18 21-29 17 14-18 16 22-29 14 21-40 14 14-35 11 19-38 10 16-37 Ongenoegen Het kwam er niet van, tot on genoegen van de Feyenoord- fans, die hun club voor het eerst sinds 601 minuten weer eens zagen scoren in de com petitie. Maar de treffer van (weer) Van der Laan, die zich na zijn doeltreffende uithaal wéér als een pseudo-vedette ging gedragen, betekende slechts een voorsprong en meer niet. SVV, dat met Ad- voc&ats behoudende speelwijze inmiddels naar een relatief veilige plek op de ranglijst is opgeklommen, schakelde een tandje hoger, toonde de kwets baarheid van de stadgenoot simpel aan en scoorde, zoals kon worden verwacht, in de 64e minuut uit een hoekschop via Van der Net. Daarna werd er door de „acteurs" niet erg overtuigend meer gepoogd om aan die voor beide teams in de eventuele strijd tegen toekom stige degradatie gunstige stand nog iets te veranderen. „Er schort nog een hoop aan de organisatie", sprak Wim Jansen onder het goedkeurend gehoor van zijn vroegere „baas" Advocaat. „Die goal valt toch weer doordat een aantal spelers niet doet wat er gedaan moet worden". Jansen had misschien in zijn totaliteit gelijk, maar bij de gelijkmaker van SVV kon er toch nauwe lijks van een organisatiefout worden gesproken. Van der Net trof domweg doel uit een scrimmage, nadat eerder Witschge koppend en Blinker met een fortuinlijk hakje de bal van de Feyenoord-doellijn hadden gehaald. Beperkt door het buitenlander-probleem, waardoor Griga en Farrington nauwelijks inzetbaar zijn bij Jansens voorkeur voor Sabau en Kiprich, en de blessures van Troost, Heus en Van Gob- bel, kan Jansen weinig kanten uit. Wat accenten Gisteren had de oud-coördina tor van SVV met Nortan als rechtsachter en Frëser als ver dedigende middenvelder weer wat accenten verplaatst, maar de verbetering was marginaal. In de eerste helft marcheerde het in een laag tempo niet on aardig met Feyenoord, maar nadat SVV gedwongen door de achterstand de druk wat verhoogde was het weer ou derwets pompen en verzuipen bij zuid-Rotterdammers. Die evenwel op de been bleven, omdat ook de kwaliteit van de Schiedammers beperkt is en de hele formatie een zeker Keur-merk heeft. De oud-spits van Feyenoord, enige maan den geleden overgegaan naar SVV, kende twee goede mo menten, maar had verder te gen De Wolf weinig in te brengen. SVV maakte zich overigens niet ten onrechte boos over het door scheidsrechter Uilenberg toekennen van Van der Laans treffer, waaraan een zeer na drukkelijke buitenspel-lucht hing. „Dit was minder duide lijk dan afgelopen zondag", verklaarde Advocaat later. „Maar mijn spelers waren er van overtuigd dat het weer, net als tegen Groningen bui tenspel was". Maar zoals voor af bijna kon worden voorzien belandden beide partijen weer in balans op het slappe koord, zodat iedereen na afloop tevre den was. Hetgeen het contact tussen beide trainers in de perskamer nog eens ten over vloede bevestigde. FRANK WERKMAN Feyenoord - SVV 1-1 (1-0): 30. Van der Laan 1-0, 64. Van der Net 1-1. Scheidsrechter: Uilenberg. Toeschou wers: 8710. Gele kaart: Hiele, Boessen (SVV). Feyenoord: De Goey; Scholten, Met god, De Wolf en Nortan; Sabau. Fr3- ser en Witschge; Kiprich, Van der Laan en Blinker. SVV: Hiele; Boessen, Ridderhof, Vonk en Mulder, Trustfull (46. Breet- veld), Luhukay en Van der Net; Jer ry Simons, Keur en Cooke (52. Gor- ré) PARIJS Marseille heeft de uitschakeling van titel verdediger Milan AC afge lopen nacht gevierd alsof de zo begeerde Europacup al gewonnen was. Grote te leurstelling en zelfs woede was wel bij de supporters voor het kleinzielige ge drag van de Milanezen die het tijdelijk uitvallen van een lichtmast probeerden aan te grijpen om hun huid te redden. "Ik dacht altijd dat Milan een grote club was", aldus een geërgerde Olympique Marseille-baas Bernard Tapie. De Marseillaanse pers kwam vanochtend superlatieven te kort om het evenement te be schrijven. Volgens een com mentaar in Le Provencal werd Marseille gisterochtend een beetje moeilijk wakker, "maar vol van geluk, als na een wilde liefdesnacht". De regionale krant Paris-Normandie ver wees naar het volkslied en meende dat voor de voetbal lers van Marseille de "glorieu ze dag was aangebroken". On der de kop "OM fortissimo" vulde de sportkrant L'Equipe zijn voorpagina met een foto van Ruud Gullit die het moei lijk heeft met Marseille-voor- stopper Casoni. Liberation, Le Figaro en France-Soir bejubel den de Engelse aanvaller Chris Waddie als man van de wedstrijd en hebben eveneens weinig goede woorden voor de Milanese protesten aan het einde van de match. De Ne derlandse vedetten waren vol gens France-Soir uitgeblust: "Casoni amuseerde zich met Gullit en (invaller) Fournier was sneller dan Rijkaard". Waddie weet niets van eigen doelpunt MARSEILLE De man die Milan de genadeslag gaf, Olympique-aanvaller Chris Waddie, kon na afloop van de wedstrijd niets meer van zijn heldendaden herinneren. De Britse spits die in de 75e mi nuut het enige doelpunt van de wedstrijd maakte, had kort daarvoor een elleboogstoot van Milan-verdediger Maldini irt de nek opgelopen en leed in de laatste fase van de wedstrijd opgenomen, waar hij de nacht moest blijven. Waddie moet twee weken rust houden. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Wolvega (za terdag aanvang 18.00 uur) lui den: le koers: 1 Farja Frisiana, 2. Our Big Boy, 3. Flying Skoatter (7-5-1). 2e Koers: 1. Frieda Schermer, 2. Flits Enkhuizen, 3. Launch Pad (2-4-8) 3e koers: 1. Explosive Kades, 2 Elton Prince, 3. Elaine Hanover (5-7-8). 4e koers: 1. Fakir Van Mernt, 2. Fresco Robel, 3. Ever Quick (6-4-3). 5e koers: 1 Farao Kievitshof, 2. Ele gance Dakota, 3. Fanny Belwin (5-4- 6e koers: 1 Don Trotteur, 2. Fantail, 3. Emanza H (2-1-6). 7e koers: 1. Etitano P.. 2. Daisy Bos- Victory. 3. Elliot Hanover (8-4-2). 9e koers: 1. Dahhaam, 2. Cees Vic- trix, 3. Dakadvies (10-2-6). 10e koers: 1. Incredible Crafts, 2. Zmanza Princess, 3. Zelfbewust (5-8- 2). BADMINTON Helsinki. Finnish Open, mannen en kelspel, eerste ronde: Van Dijk (Ned)-Segercrantz (Rn) 15-4 15-9, Magnusson (Zwe>-Brul! (Ned) 15-11 15-4. Vrouwen enkelspel, eerste ronde: Van der Knaap (Ned/5-8>-Dahlberg (Zwe) 11-1 11-1, Rybkina (Sov)-Van der Heuvel (Ned) w.o., Bengtsson (Zwe)-Coene (Ned/5-8) 1-11 11-7 11- BASKETBAL Haarlem. Finale nationale beker, tweede wedstrijd: Akrides-DAS 90- 77. Eerste wedstrijd 83-74, Akrides blijft bekerhouder. HANDBAL Cassano (Ita). WK-kwalificatle-toer- nooi vrouwen, vijfde ronde, groep B: Portugal-Nederland 9-8 (6-2). Doel punten Nederland: Klelntjens 3, De Kok 2, Thorsen, Mouton en Van de Velden 1. Nederland geëindigd als groepswinnaar en geplaatst voor fina- SKIEN Waterville Valley. Laatste reuzensla lom, waraldbeker: 1. Tomba (Ita) 2.26,56(1.16.30-1.10,26). 2. Furuseth (Noo) 2.26,57 (1.15,98-1.10,59), 3. Nierlich (Oos) 2.26,94 (1.16,08- 1.10,86), Eindstand wsreldbekar reuzenslalom: 1. Tomba 152, 2. Nier lich 101, 3. Girardelll (Lux) 84. gulden, kwartfinales: Wheaton (VSt>- Carattl (Ita) 6-7 6-2 6-0. Edberg (Zwe/1)-Emlllo Sanchez (Spa/7) 6-2 7-6, achtata finales: Reneberg (VSt>- Rosset (Zwi) 7-6 3-6 6-3. Vrouwen, 1,275 miljoen gulden, hal ve finales: Sabatini (Arg/3>-Graf (Dul/1) 0-6 7-6 6-1. Mannen, dubbelspel, 2 miljoen gul den, achtste finale: Flach/Seguso (VSt)-Haarhuis/Davtds (Ned) 6-4 7-5. Vrouwen, dubbelspel, 1,3 miljoen gulden, achtste finale: Adams/Kelesi (VSt/Can)-Bollegraf/Reggl (Ned/lta) 6-2 6-1, Schultz/Falrbank (Ned/VSt)- Zvereva/Savtsjenko (Sov) 3-6 6-4 6-2. pe, eerste gedeelte van Ballver de Cerdanya naar Berga: 1. Chiapucci (Ita) 49 km In 1.01.07 (48,105 km/uur), 2. Ludwlg (Dui), 3. Moreda (Spa), 4. Gutierrez (Spa), Tweede ge deelte, klimtijdrit van Avia naar Alt del Santuari da Nostra Sanyora da Quaralt: 1. Chiapucci 11 km In 21.31 (30,674 km/uur), 2. Roche op 0.07, 3. Rincon (Col) z.t., 4. Herrera (Col) z.t., Algemeen klassement: 1. Roche 14.54.56, 2. Fuerte 0.03, 3. Llach 0.06, 4. Chiapucci 0..14. 5. Cubino 0.21. Nederlanders: 13. Bouwmans 1.35, 75. Suykerbuyk 14.19, 89. Van de Vin 10.21, 100. Beuker 21.51, 125. Vink 29.17, 130. Dekker 32.42, 133. Slemons 33.31, 140. en laatste Her mans 48.46.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9