Onafhankelijk onderzoek naar markt Leiderdorp Idealen verstoord door aankoop van te dure pony Overeenstemming over scholen Oude Wetering LEIDEN OMGEVING QeidóaQowumt VRIJDAG 22 MAART 1991 PAC Raad Ter Aar achter plan voor uitbreiding van het gemeentehuis TER AAR Unaniem stemde de raad van Ter Aar gister avond toe in het beschikbaar stellen van 3,5 miljoen gulden voor de uitbreiding van het gemeentehuis. Voor dat be drag wordt een uitbreiding van 1440 vierkante meter ge bouwd. Ook worden enkele noodzakelijke verbouwingen in het bestaande gebouw uitge voerd. In hun beschouwingen hamer den alle partjen op een scher pe kostenbewaking en een kwalitatief goed resultaat. Uit gaande van de ervaringen, op gedaan bij de bouw van het huidige gemeentehuis, is men zeer beducht op tegenvallers. „Piasgootjes, emmertjes en dweilen tijdens regentijd moeten nu uit den boze zijn", aldus A. Otto (CDA). Burgemeester Verhoef ant woordde dat de leiding bij het uitvoeren van het werk in handen blijft van de bouw- groep, waar alle partijen en een personeelsvertegenwoor diging zitting in hebben. „De architect is belangriik, maar ook een adviseur", beloofde hij zijn gehoor. „We zullen een strakke bouwplanning hante ren met een stringente kosten bewaking". A. Turk erelid van mindervalidenbond ALKEMADE Tijdens de viering van het twintigjarige bestaan van de In- en minderva lidenbond Alkemade en omstreken is secreta resse A. Turk-Zoetemelk benoemd als erelid. Namens het bestuur overhandigde burgemees ter A. Meerburg haar een oorkonde. De 73-ja- rige mevrouw Turk is al vanaf de oprichting als secretarese betrokken bij de In- en minder validenbond Alkemade. Volgens voorzitter W. de Jong deed zij in het begin „bijna alles". De belangrijkste functie van de bond is het uit hun isolement halen van in- en mindervali- den. Mevrouw Turk trekt zich enigszins terug uit de bestuurlijke activiteit van de bond waar van zij twintig jaar de ruggegraat vormde. Ze blijft echter betrokken bij de organisatie van contactavonden, uitgaansdagen, loterijen en de kerstviering. Kindershow in Sporthal ALKEMADE Het Comité Vakantiespelen Alkemade (VAK) organiseert in de paasva kantie op donderdag 4 april in sportcomplex De Tweesprong in Roelofarendsveen een show voor kinderen van vier tot en met 12 jaar. Het gaat om de „Ton Laros, Lachen is okée show". Ton en zijn assistente doen aan buikspreken, goochelen, spelletjes, play back, muziek en conferances. Er rijdt een gratis bus voor de kinderen van de Kaag, Nieuwe Wetering, Rijpwetering en Oud Ade. Die vertrekt om 13.00 uur vanaf Kaag- zicht aan de Buitenkaag, om 13.15 uur vanaf het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering om 14.30 uur vanaf de Paardebrug naar de Sporthal in Roelofarendsveen. De show begint om 14.00 uur. De kosten voor de middag bedragen 1,50. Oud-Alkemade houdt drie filmavonden ALKEMADE Om iedereen de gelegenheid te geven een blik terug in de tijd te werpen, houdt de historische vereniging Stich ting Oud-Alkemade drie filmavonden. De films zijn twintig en dertig jaar oud en roepen herinneringen op aan de lagere school, familieleden en dorpsgenoten. Zo is er een film van Oude Wete ring waarop veel inwoners te zien zijn en een van Nieuwe We tering. Een behoorlijk lange film gaat hoofdzakelijk over de Ge- rardusschool, de Josefschool en de Mariaschool, respectievelijk in Oude Wetering en Roelofarendsveen. De films zijn van com mentaar voorzien. Voorts is er een film met als titel „Langs Rijnlandse Dorpskerken" met kommentaar van Dick van Bom mel. De filmvoorstellingen zijn aanstaande maandag in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering, dinsdag in zaal „De Spreng" na bij de Gereformeerde kerk aan de Kerkstraat in Oude Wetering en dinsdag 9 april in Dorpshuis De Alkeburcht in Roelofarends veen. Alle filmavonden beginnen om 20.00 uur. Toegang en kof fie zijn gratis. Wel gaan bestuursleden van Oud-Alkemade in de loop van de avond rond met de pet om de onkosten enigszins gedekt te krijgen. VOORLOPIG GEEN VERPLAATSING NAAR SANTHORST LEIDERDORP Een extern bureau gaat een onderzoek uitvoeren naar de randvoorwaarden waaraan een weekmarkt in Leiderdorp moet vol doen. Met dat besluit leg gen B en W voorlopig een advies naast zich neer om de markt te verplaatsen van de Hoofdstraat naar de hoek Van Diepenin- genlaan/Laan van Ouder zorg, bij het winkelcen trum Santhorst. Volgens wethouder C. Huigen van Boven (VVD), is er be hoefte aan het inschakelen van een onafhankelijk bureau om inzicht te krijgen aan de eisen waaraan een weekmarkt in Leiderdorp moet voldoen. „Het is duidelijk dat we te ma ken hebben met een lokatie- probleem. Er is in de Hoofd straat niet voldoende ruimte om de kramen goed op te stel len. Bovendien is er sprake van een brandonveilige situa tie. We willen nu weten wat de randvoorwaarden voor een goede markt zijn en welke De sociale functie van de markt daar wordt erg gewaar deerd. Uit een onlangs eveneens door het Holtlant College gehouden onderzoek in het nieuwe ge deelte van Leiderdorp, blijkt echter ook dat verplaatsing van de markt naar Santhorst meer mensen zal trekken. Vol gens een enquête van het Hoofdbedrijfsschap Detailhan del wil het merendeel van de marktkooplieden verhuizen naar een andere lokatie in Leiderdorp. De meesten zeg gen de laatste jaren met terug lopende omzetten te kampen. Inmiddels lijkt er geen politie ke meerderheid te zijn voor verplaatsing van de week markt. Onlangs trok CDA- fractie-voorzitter A. Roest in de commissie financiën de waarde van de gehouden on derzoeken in twijfel. Hij zei zich geringeloord te voelen door de vereniging voor am bulante handel. Volgens PvdA-raadslid J. Hermans was het duidelijk, dat de poli tieke partijen zich hebben vastgelegd op het handhaven van de weekmarkt in het Oude Dorp. maatregelen daar precies voor nodig zijn", aldus wethouder Huigen. De vraag voor een verplaat sing van de donderdagse weekmarkt komt van de kooplieden. Al vanaf 1982 trekken zij bij de gemeente aan de bel. Volgens de kooplui is de markt in de Hoofdstraat gedegradeerd en gedoemd uit te sterven. Maar de politieke partijen hebben tot dusver de boot afgehouden waar het de verplaatsing betreft. Voor de leefbaarheid van het oude dorp wordt een markt van groot belang gevonden. Consumenten Om het Leiderdorpse gemeen tebestuur toch op andere ge dachten te brengen zijn op ini tiatief van de Vereniging voor Ambulante Handel, afdeling Leiden en omstreken, enkele onderzoeken gedaan naar de mening van -de consumenten over de meest locatie voor een weekmarkt. Volgens het eerste onderzoek, uitgevoerd door het Holtlant College zijn de bezoekers van de markt, voor namelijk afkomstig uit het Oude Dorp, redelijk tevreden. De Voogd vertrekt uit De Tweesprong ALKEMADE Sporthal- kantinebeheerder Louis de Voogd gaat geen nieuw contract meer aan met Sportfondsen Alkemade BV. Op 21 april ontruimt De Voogd de kantine. Dat maakt hij bekend in een gisteren verzonden brief. Zoals bekend hebben 800 re gelmatige kantinebezoekers onder aanvoering van bas ketbalvereniging Dunk In via een handtekeningenactie geprobeerd Louis de Voogd voor De Tweesprong te be houden. De titel van die actie luidde „Louis moet blijven, Louis moet er zijn. Want met hem in de kantine is de sfeer daar fijn". Volgens De Voogd getuigde de door Sportfond sen aangeboden functie niet bepaald van een groot ver trouwen in zijn capaciteiten. „De afgelopen maanden heb ik, gezien de zeer positieve reacties van de kantinebe zoekers, naar volle tevreden heid het beheer van de sporthalkantine uitgevoerd. Ook u als Sportfondsen moeten weten dat een goed draaiende en gezellige kanti ne een van de pijlers is waar op het sportcomplex moet draaien. De afgelopen tijd is gebleken dat de sfeer er goed in zat", aldus De Voogd. In de aanbieding van Sport fondsen vindt hij de wens om dezelfde sfeer te handha ven niet terug. ALKEMADE Het Al- kemadese gemeentebe stuur heeft gistermiddag overeenstemming bereikt met het aannemingsbe drijf Heembouw over de verkoop van de voormali ge scholen Mariëngaard en Koperwiek aan de Schoolbaan in Oude We tering. Het onderwerp zal nu worden toegevoegd aan de agenda van de raadsvergadering van vol gende week maandag. Twee keer eerder ging de ver koop niet door omdat Heem- bouw moeite had met de door de gemeente geëiste terug koopregeling. Deze regeling houdt in dat de gemeente zich het recht voorbehoudt de scholen terug te kopen als de plannen van Heembouw niet worden uitgevoerd zoals aan gekondigd. Heembouw is nu wel akkoord met deze rege ling. Zoals bekend zal de aan nemer de school Koperwiek doorverkopen aan Laborato rium Van der Sprong. Mariën gaard en de gymzaal van De Koperwiek zullen worden ge sloopt om plaats te maken voor een fitness-centrum en een hotel-accommodatie ten behoeve van restaurant De Woelige Baren. Provincie akkoord met woningbouw op landijsbaan ALKEMADE De kans is groot dat Alkemade te- zijnertijd toch woningen mag bouwen op de lan dijsbaan in Oude Wete ring. De provinciale pla nologische commissie (PPC) ging gistermiddag akkoord met het bestem mingsplan Gogh-Noord III. De goedkeuring van de PPC geldt als advies aan Gedepu teerde Staten, maar omdat GS het advies van de PPC in de meeste gevallen overnemen is de kans groot dat Alkemade inderdaad mag gaan bouwen. De PPC heeft de kanttekening gemaakt dat Alkemade de lan dijsbaan in ieder geval niet voor het jaar 2000 nodig kan hebben, omdat het planolo gisch contingent tot dat jaar nu al bijna is verbruikt. Voor om zetting van de huidige recrea tieve bestemming in een woonbestemming moet de ge meente op een later tijdstip toestemming vragen aan het provinciebestuur. C. de Jong, initiatiefnemer voor het plaatsen van de tulp met de maker ervan B. Regoor op grote hoogte bij hun geesteskind. Tulp op watertoren symbool voor Roelofarendsveen ALKEMADE Op de eerste dag van de lente, gisteren, schoot in Roelof arendsveen een tulp van 21 meter uit de grond. Die fleurige blikvanger siert de plaatselijke watertoren nadat de vorige tulp het bij de storm van 25 januari vorig jaar had begeven. Die eerste tulp was naar een idee van B. Vinke gemaakt van zeildoek. De nieuwe is ge maakt van een soort plexiglas, is 10 millimeter dik en veran kerd met honderd roestvrijsta len bouten van 15 centimeter lang. Volgens de initiatiefne mers is deze tulp minstens vijf jaar stormbestendig. De initiatiefnemers van de nieuwe tulp als symbool van „Roelofarendsveen, bloem van de Randstad" zijn C. de Jong en H. Hogenboom van de Ko ninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur (KAVB). Financieel wordt de bloem gedragen door de geza menlijke Veense kwekers, de plaatseljke middenstand, de veiling en het bankwezen. Mo del voor de afbeelding op de watertoren stond de tulpenva riëteit „Prominence", een bloem in een felrode kleur. Door de hoogte van de toren is de tulp in de wijde omtrek, dus ook vanaf de A4 en vanuit de lucht, zichtbaar. Tijdens de doopplechtigheid van de nieuwe tulp gisteren liet initiatiefnemer C. de Jong weten dat de vorige tulp in zijn kortstondig bestaan van twee jaar een vaste plaats had verworven in de Roelofa- rendsveense gemeenschap. Volgens hem miste menigeen de tulp als wegwijzer overdag en als vrolijk lichtpunt in de nacht. Voor de KAVB was dat de be langrijkste aansporing om er voor te zorgen dat de waterto ren van een nieuwe tulp werd voorzien. „De tulpenbroeierij neemt tenslotte in de Veense tuinbouw een prominente plaats in. Jaarlijks worden naar schatting 150 miljoen tul pen afgebroeid in het gebied rond de watertoren. Dat bete- De watertoren van Roelofarends veen met de voor het dorp symbolische tulp. kent dat twintig procent van de totale Nederlandse tulpe- naanvoer uit Roelofarends veen komt. De variëteit waar mee de toren is opgesierd, de Prominence, neemt in de tota le aanvoer een niet onverdien stelijk tweede plaats in", aldus De Jong. Burgemeester A. Meerburg zei dat de nieuwe tulp mede tot stand is gekomen door de charme van de heer De Jong. „Als hij komt, durf je haast geen nee te zeggen", aldus Meerburg. De burgemeester vertelde de tientallen genodig den dat de nieuwe tulp niet al leen als symbool staat voor de tulpenbroeierij of de tuinbouw in Roelofarendsveen, maar ook voor andere economische en sociaal-culturele aktivitei- ten in de gemeente. „Zo ne men ook steeds meer plaatse lijke verenigingen de tulp als symbool. Velen zien in een bloem de symboliek van het leven, van alles wat groeit en bloeit", aldus Meerburg. Ook de gemeente Alkemade neemt binnenkort briefpapier in gebruik waarop de tulp op de watertoren staat afgebeeld. Ook de gemeente Alkemade heeft bijgedragen aan de tot standkoming van de nieuwe tulp. Zo heeft het gemeentebe stuur een bemiddelende rol gespeeld naar het Waterlei dingbedrijf. Gisteren zegde hij toe dat de gemeente Alkemade het onderhoud aan de verlich ting voor zijn rekening neemt. TER AAR/ZEVENHOVE N/AMSTERDAM Een houten huis op een terrein van het Zevenhovense bungalowpark Dolce Vita, dat voorzien wordt van zonnecellen, een tuin vol met biodynamische groen ten en fruit, koken op methaangas dat direct uit de bodem wordt gewon nen. En dan geld verdie nen door het ter plekke aanwezige bronwater in flessen te stoppen en op de markt te brengen. len. Daarbij paste ook een pony en wagen, die hij in sep tember voor 7.000 gulden in Langeraar kocht. Zijn idealen werden de afgelopen weken danig verstoord toen hem werd verteld dat het dier en de wagen slechts 2.000 gulden waard is. „Er is misbruik ge maakt van mijn onwetend heid", zegt de verontwaardig de Deenik. Als verantwoorde lijke wijst hij hiervoor de Lan- geraarder Jan Rijkelijkhuizen aan. Rijkelijkhuizen fungeerde als tussenpersoon tussen hem en de verkoper van de pony, Hans de Haan. In september kwam Deenik met hem in contact. Deenik: „Ik was op zoek naar een roestvrije tank waarin het bronwater moest worden opgeslagen. Ik zag toen toevallig een groene Mer cedes door Langeraar rijden met een weidetankje er ach teraan. Dat was nu precies wat ik nodig had. Ik ging er dus achteraan en kwam bij Rijke lijkhuizen terecht. Die man stond mii erg aardig te woord, maar wilde de tank niet ver kopen. Hij was wel bereid mij te helpen. We gingen dus sa men een paar dagen op pad en kwamen in Bodegraven en in Montfoort terecht. Hij bracht mij op het idee om een pony en een wagen erbij te nemen. Ik was dan wel idealistisch, maar een pony erbij leek me geen gek idee. In de toekomst kan ik daar dan wel water mee venten. Hij wist wel ie mand en zei dat het 7000 gul den moest kosten. Ik ver trouwde hem helemaal en tel de er dus dat geld voor neer. Nu blijkt dat het hele zaakje niet meer waard is dan 2000 gulden. Het meest kwalijke hiervan vind ik, stadsmens, dat misbruik is gemaakt van mijn vertrouwen, die ik in hem had". Sinds begin oktober is Deenik in het bezit van de pony Irma. Steeds stond zij in een schuur in het bungalowpark. Ook over die schuur spuit hij zijn gal. „Die schuur bestond uit asbest cementplaten, waar Rij kelijkhuizen mij voor 200 gul den aan heeft geholpen. Nu blijkt dat platen milieu-on vriendelijk zijn. Ik heb 600 gulden moeten neertellen voor de afvoer". Toen bij het aanbreken van het voorjaarsweer de pony naar buiten moest, kwam de Amsterdammer erachter dat hij er eigenlijk helemaal geen ruimte voor had. Deenik nam daarop begin maart contact op met Rijkelijkhuizen. De Lan- geraarder liet echter weten geen ruimte voor het beest te hebben, maar toonde zich be reid te zoeken naar een plek waar de pony zolang kon ver blijven. Zodoende kwam Irma terecht bij kennissen in Rijnsa- terwoude. Daar staat zij nu nog. Politie Ondertussen probeert Deenik de te veel betaalde 5000 gulden terug te krijgen. Afgelopen maandag bezocht hij daarom weer Rijkelijkhuizen. Nadat hij een afwijzend antwoord van de Langeraarder had ge kregen en weer ontmoedigd uit Langeraar vandaan reed, zag hij een politiewagen op de Geerweg staan. Tegen de twee politie-agenten deed hij zijn verhaal. De politie zei deze zaak echter niet als oplichting te beschouwen. Rijkelijkhuizen gaf toe dat hij veel voor het dier heeft be taald, maar zoals dat vooral in het agrarische milieu gebrui kelijk is, bestaat er een vrije handel van loven en bieden. „Ik was maar een tussenper soon. Ik heb een hele aparte pony voor hem gevonden. Als hij daar geen verstand van heeft, dan had hij daarvan af moeten blijven", aldus Rijkelijkhuizen. Ondanks deze domper gaat Deenik verder met de ontwik keling van zijn ecologisch pro ject. Momenteel voert hij on derhandelingen met de ge meente Nieuw veen en het gas- instituut. Een hydrologisch on derzoek door het waterleiding bedrijf Midden-Nederland heeft uitgewezen dat het bron water van goede kwaliteit is, die aan alle eisen voldoet. Ook heeft hij ten behoeve van dit project een Stichting Dolce Vita in het leven geroepen. Voor een uitgebreidrv ook voor de koment J 3 raadplege men „I gratis wekelijkse biu --r deze krant J. V 1 14.30. Dances with 20.00. zo. ook 14.00. Kleine zeemeermin (al); politit LUXOR (StatiJlEND tel. 071-121239): Godfat i i 20.00. zo. ook 14.00. DIO (Steenstraat 39, teLntPr Three men and a little 18.45, 21.15. vr. za. zo P ,te, 14.15. Awakenings (12); 1 vr. ook 14.15. Kindergarti aaglai 19.00, 21.15. vr. za. zwoord unter al zei Postcards from thfU echt 19.00, 21.15. vr. ook 14.; NON (Breestraat 31, tel.O c Last emperor (al); (Haarlemmerstraat 52, 125414): Sweethearts (16 ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA I (Van Boetzelaers 01720-20800): Three men lady (al); 18.45, 21.15. za. 13.45. zo. ook 16.15. MA II: Kindergarten cop 21.15. za. zo. wo. ook 13. 16.00. EUROCINEMA I with the enemy (al); 18.45 e wo. ook 13.45. zo. n EUROCINEMA IV: Horns; i 18.30, 21.00. zo. ook 16|€ zeemeermin (al); za. zo. i VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. 612566): Flatliners (12); 21.15. ma. t/m do. 20.15. r. t/m zo. 19.00, 21.15. I t/m zo. 19.00. 20.15. za. zo. wo. 14.00, 1 KINDERVOORSTELLINGE W01 Home alone; za. zo. De kleine zeemeern 14.00, 15.45. ASTA: 1 (Spui 27, tel. H Sleeping with the enemy P 18.45, 21.30. zo. 13.15, 16fcerste 21.30. ASTA 2: Dancesi-est 2 ves (al); 14.00, 20.15. ne Vere (al); 14.00, 18.45,T 13.15, 16.00, 18.45, 21.30." LON 1 (naast Den Haag Cé gem 3471656): Awakenings ($1 18.45, 21.30. za. zo. 13.L aan I rs var zoud( rs re en wi moet ruim erket en 5l o-Jlkshu regi Dmst WOl 1-fcsgezc VV1 de j 18.45, 21.30. BABYLOh (al); 14.00, 18.45, 21.30. zaT" V 16.15, 18.45, 21.30. BAl" at Postcards from the edge fig ja; 21.30. vr. ma. di. do. ook 1ft. NEAC 1 (Buitenhof 20, tel. Three men and a little father III (16); 14.00, 20.15 AC 3: LThe Russia house 21.30. vr. ma. di. do. METROPOLE 1 (Carnegil 'Jsp< ces with wolves (al); 14.0 METROPOLE 3: Eline f 14.00, 18.45, 21.30. zo. 13.IC1 18.45, 21.30. METROPOI Reversal of fortune (al); 18j>r\ni vr. ma. di. do. ook 14.00. POLE 5: Havana (12); 14.tie 7' ODEON 1 (Herengrachtt di: 3462400): Kindergarten t nu 1 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.pr{j 18.45,21.30.. ODEON 2: Con 18.45, 21.30. vr. ma. di.'nen..' 13.45. ODEON 3: Home i»S zij 13.45, 18.45, 21.30. zo. 13.( war 18.45, 21.30. ODEON 4: Ft bii man (al); 13.45, 18.45, 2 J 13.30, 16.00, 18.45, 21.30.1 FILMHUIS: Zaal 1: HaHaouif, 21.45. zo. ook 14.00, 16.lJl\Clta Longtime companion; 19.3 14.00. Ju-Dou; 21.45. zo. 0 Zaal 3: The last emperor; r. Cabaret; za. 19.30. 22.00.r' cente; zo. 14.00. The King lr 16.30, 19.30, 22.00. Al alp voc ma. 19.30, 22.00. Midnigh%arkt di. 19.30, 21.45. On the W!es v wo. 19.30, 21.45. Come Ba.,„n(. Sheba; do. 19.30, 21.45. "w°c KINDERVOORSTELLINGENgsaffi BABYLON 3: The Witchans Si 13.45, 16.15. wo. 14.00. qtepol De kleine zeemeermin; irv;ni 14.00. zo. 13.15, 16.00. Ml LE 4: De kleine zeemeermiFaK 14.00. zo. 14.00, 16.00. Cfds Teenage Ninja Turtles; za. ve be zo. 13.30, 16.00. L se, NACHTVOORSTELLINGEN LfL CINEAC I: Three men anP1^". lady (16); za. 00.15 CINEA- 0/1 cific heights (16); za. 00.15^ AC 3: Flatliners (16); za. 00; Kans op succtfJJ voor tuinbom reconstructie i Nieuwe Weteii ALKEMADE De t| wreconstructie arendsveen die in seJ van dit jaar afloopt,! toch weer kans op eenj volle afronding. Voorzitter B. A kerb de reconstructiecommi weer in onderhandelijf drie nieuwe kandidate uitplaatsing naar het! tuinbouwgebied Wetering. Om aan allJ dieregels te voldoen zich minstens zes uitpl in Nieuwe Wetering v! Tot nu toe zijn dat slechts vier. De commisl wacht dat het derde tui! gebied ook kan wordf bruikt voor uitplaatsers Gogherpolder. Als dat I val is gelden de subsidf waarden voor Nieuwe! Vragen ov verdwijne bibliotheek^ Langeraar K TER AAR E. (PAK) heeft gister# in de raadsvergatf' van Ter Aar vragi steld over het verctyi van de bibliotheel Langeraar. laster an rids Kraak wilde weten of vervangende voori ?r komt, zoals een bibliobui komt, zoals gens wethouder J. Born echter duur en moet d< over worden overlegd, opmerking van Kraak schuld voor de sluiting moet worden bij de gera raad bleef Born het anf schuldig. Wel wil hij in gende vergadering vi commissie onderwijs ei zijn verder op de zaak iipS a »i :ntr i ki fid ®loo ntal .-apr

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14