rot est AC Milan lijkt volstrekt kansloos nieuwe opzet toernooi Sensationeel slot in Tirreno-koers irbiter staakt ook duel in Dresden Volff Clld S6izO0ïl T0cds es naar ve finale Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! CeidócOoiwfMtt DONDERDAG 21 MAART 1991 PAGINA 9 gtbalcoach t hartaanval |D De coach van fcetbalteam van Real Ignacio Pinedo, steravond tijdens de tegen het Italiaanse en hartaanval gekre- tt€ rige trainer werd on- reljijk naar een zieken- rvoerd. Over zijn toe- rerden geen medede- gedaan. as nog maar kort in dj Real Madrid, 'e begin deze maand ilagen Amerikaanse 'ayne Brabender op. Bestuur Haarlem weer compleet HAARLEM Het bestuur van Haarlem is weer compleet. Met on middellijke ingang zijn Ruud Frie en Mino Raiola toegetreden tot het colle ge, dat was ingekrompen na onenig heid begin van dit jaar. Het bestuur bestaat verder uit Hut, Bastiaenen, Van Berden en Van Meel. De twisten bij de eerste divisieclub gingen vooral over het commerciële beleid. Barry Hughes legde zijn func tie als part-time commerciële mana ger neer, Hans Rutten, in het bestuur verantwoordelijk voor deze porte feuille, trad af. Voorzitter Hut besloot als gevolg van de problemen na dit seizoen zijn functie eveneens neer te Handbalsters plaatsen zich CASSANO De Nederlandse handbalsters zijn bij het kwalifica tietoernooi voor de wereldkampi oenschappen als eerste geëindigd in groep B door IJsland met 26-16 te verslaan. Het was de vierde achter eenvolgende overwinning van het team van interim-coach Bert Bou wer, dat daardoor in de poule onbe reikbaar is geworden. Oranje plaat ste zich tevens definitief voor de wereldtitelstrijd, die volgend jaar in Noorwegen wordt gehouden. Tegen Ijsland werd Jolanda de Kok met zeven treffers topscoorster. Christa Thorsen (6), Jeanette Wouters (5) en Carla Kleintjens (4) hadden ook een belangrijk aandeel in de produktie. Chovanec niet naar Zaragoza EINDHOVEN Jozef Chovanec mag vooralsnog niet uitkomen voor Real Zaragoza. Evenals de Tsjechoslowaakse international had PSV overeenstemming be reikt met de Spaanse club. De re glementen van de KNVB staan echter niet toe dat er in deze tijd van het jaar transfers worden ge pleegd. PSV vindt echter dat er op geen enkele wijze sprake is van competitie-vervalsing en hoopt op een clemente houding van de voetbalbond. Chovanec zou tot het einde van het jaar worden uitgeleend. De Spaanse club zou de verdediger daarna mogelijk kopen. SVV wil vergoeding voor Advocaat SCHIEDAM Het afstaan van Dick Advocaat aan de KNVB als assistent-bondscoach heeft eredi visieclub SVV tot dusver nog geen cent opgeleverd. Eind au gustus 1990 trok Rinus Michels de hoofdtrainer van de Schie- damse club aan als zijn rechter hand, maar de voetbalbond ver zuimde tot dusver de overeenge komen vergoeding over te ma ken. Tevens bestaat er onduidelijkheid over de vraag hoe lang Advocaat part-time aan de KNVB verbonden is in zijn dubbelfunctie. SVV wil inmiddels ook weten of dat tot het eind van dit sei zoen is of tot en met de eindronde van het toernooi om de Europese landenti- tel volgend jaar in Zweden. De KNVB gaat er vanuit dat Advocaat tot medio 1992 bij Oranje assisteert, maar het heeft er alle schijn van dat er van con tracten geen sprake is. SVV, dat on langs ook al coördinator Wim Jansen als hoofdtrainer aan Feyenoord af stond en daarvoor ook een huursom moet ontvangen, wil op korte termijn duidelijkheid. Te meer daar de naam van Advocaat al circuleerde rond va catures bij Roda JC (waar oud-bonds- coach Nol de Ruiter nu de belangrijk ste kandidaat zou zijn) en PSV. Nu de fusie tussen Sparta en SVV is afgebla zen is die optie weggevallen. Advocaat zelf wenst zijn dubbelrol KNVB/SVV het liefst te continueren tot en met het EK in Zweden, Rentree Cruijff al op 10 april BARCELONA Johan Cruijff hoopt zijn rentree als coach van FC Barcelona op woensdag 10 april te maken. Als de aan zijn hart geopereerde oefenmeester de komende weken positief re ageert op verschillende tests, zo meldde vanmorgen de Tele graaf, kan hij zijn team dan aan het werk zien in de eerste wed strijd van de halve finale van het Europa Cup Il-toernooi. Gisteren onderging Cruijff in de San Jordi-kliniek een uitge breide test, waaruit bleek dat het cholesterolgehalte in zijn bloed prima was en zijn hart uitstekend herstelt van de by- pass-operatie. ISEILLE De lei van AC Milan kon- onmiddellijk na minuut voor het le bij de stand van 1- iken van het duel hi Olympique Marseille op drie fronten in »ep te gaan tegen de n jchakeling. Italiaanse titelverdediger, moor onder leiding van lesi en Gullit naar dit n demonstratieve als Jhopige wapen greep, gerde het duel uit te spe- nadat kort voor tijd en- lampen in het stadion ielen. Scheidsrechter ion kon daarop de wed- niet normaal laten uit- in. Volgens het voor een tcieel debacle staande Milan (Europees voetbal volgend seizoen dreigt luropese- ën wereldkam- in te ontgaan) was het |t in de slotfase onvol- -tide, werd het veld bezet r lieden die er niets had- I te zoeken en was de vei- leid voor de spelers onvol- ïde gegarandeerd, een gedwongen pauze bijna een kwartier had lidsrechter Carlsson be- ;n het restant van het 1 uit te spelen, hij legde )al voor een doeltrap in doelgebied van de Italia- maar die weigerden het te hervatten, uitslag van de gestaakte strijd zal pas officieel den vastgesteld door een praak van de tuchtcom- >sie van de UEFA. Vol- s de reglementen voor FA-scheidsrechters kan scheidsrechter geen uit slag vermelden als de wed strijd niet volledig is uitge speeld. Het reglement zegt verder dat de spelers niet kunnen beslissen of een wed strijd, na een onderbreking, wordt voortgezet. Risico De houder van de Europese beker lijkt zijn rechten op protest tegen de gebeurtenis sen door niet te willen herbe ginnen te hebben verspeeld. AC Milan loopt bovendien het risico van strafmaatrege len van de Europese Unie, die niet alleen uit een boete kunnen bestaan, maar tevens uit uitsluiting voor een ko mend Europees toernooi. Olympique Marseille, dat ge houden is de voorwaarden te scheppen waaronder een wedstrijd kan worden (uit gespeeld, loopt eveneens het risico van strafmaatregelen door de UEFA. Voor de Franse club, die er tenslotte voor heeft zorggedragen dat de wedstrijd kon worden voortgezet na een onderbre king van een aantal minuten, ook al heeft het spel door al lerlei omstandigheden een kwartier stilgelegen, zal de sanctie waarschijnlijk niet verder gaan dan een waar schuwing en een boete. Al compleet De ontluistering van AC Mi lan was vóór de afmars al compleet. De laatste keer dat de ploeg in een Europees toernooi werd uitgeschakeld dateert van drie jaar geleden. In het seizoen 1987-1988 was het Spaanse Espagnol te sterk in de strijd om de UEFA-beker. In hetzelfde Ruud Gullit probeert langs Bernard Casoni van Olympique Marseille te komen. Milan werd door de nederlaag van 1-0 door de Fransen uitgeschakeld in de kwartfinale van de Europese beker voor lands kampioenen. FOTO: EPA jaar werd de ploeg wel kam pioen van Italië. Daarna be gon een ongekende reeks van successen. In 1989 en 1990 won AC Mi lan, met de Nederlanders Van Basten, Gullit en Rijk aard de Europa Cup I, de we reldbeker en de Super Cup. Met imponerend voetbal re geerde de formatie van Sac- chi op de internationale vel den. Dat de ploeg is terugge vallen bleek echter al in de laatste maanden. In de natio nale competitie is AC Milan nagenoeg kansloos in de strijd om de titel, in de be kerstrijd is de ploeg al uitge schakeld. Ook in Marseille bleek dat de helden moe beginnen te wor den. Routiniers als Tassoti, Donadoni en vooral Ancelotti lijken op hun retour. Maldini en Costacurta waren allesbe halve zekere verdedigers. Slechts de van een blessure herstelde libero Baresi en de linkeraanvaller Evani zorg den voor enige lijn in het spel van de titelverdediger. Rijkaard en Gullit slaagden er niet in dwingend aanwezig te zijn. Olympique leek meer sterren te hebben. Waddie imponeer de met zijn balbehandeling en een prachtig doelpunt. Pele was vaak ongrijpbaar, Casoni een onmisbare gaten- dichter op het middenveld. Daarnaast bleef de dreiging van Papin, de topschutter van het Franse voetbal, steeds aanwezig. Wanneer de formatie van trainer Goet- hals meer had aangedrongen, was een groter verschil mo gelijk geweest. SI HAAG Niet alleen heid van mensen in en bui- de remise was na de over- IN CIJFERS DEN HAAG De resultaten van de returns uit de kwart finales van de Europese toer nooien zijn: EUROPA CUP 1 FC Porto-Bayern München 0-2 (0- 1). 19 Ziege 0-1, 71 Bender 0-2. Scheidsrechter: Hacket (Eng). Toe schouwers: 80.000. Eerste wedstrijd 1-1, Bayern naar halve finales. Gele kaart: Tavares en Geraldao (Por- t5o), Grahammer en Schwabl (Bay ern). Real Madrid-Spartak Moskou 1-3 (1-2). 9. Burtagueno 1-0, 19.. Rads- jenko 1-1, 37. Radsjenko 1-2, 63. Sjmarov 1-3. Scheidsrechter: Wad- dell (Sch). Toeschouwers: 83.600. Eerste wedstrijd: 0-0. Spartak naar halve finales. Dynamo Dresden-Rode Ster Bel grado 1-2 (gestaakt in de 78e mi nuut) (1-0). 3. Gütsdchow (straf schop) 1-0, 52. Savicevic 1-1, 67. Pancev 1-2. Scheidsrechter: Soria no Aladren (Spa). Toeschouwers: 10.761. Eerste wedstrijd 0-3. Gele kaart: Büttner en Pllz (Dynamo), Sa vicevic (Rode Ster). Olympique Marseille-AC Milan 1-0 (gestaakt in de 89e minuut) (0-0). 76. Waddie 1-0. Scheidsrechter: Carlsson (Zwe). Toeschouwers: 42.000. Eerste wedstrijd 1-1. Gele kaarten: Amoros en Mozer (Olympi que), Tassotti, Ancelotti en Evani (AC Milan). EUROPA CUP 2 Sampdoria-Legia Warschau 2-2 (0- 1). 19. Kowalczyk 0-1, 54. Kowalc- zyk 0-2, 67. Mancini 2-1, 88. Vialli 2-2. Scheidsrechter: Ziller (Dui). Toeschouwers: 30.000. Eerste wed strijd: 0-1, Legia Warschau naar halve finales. Juventu8-Club Luik 3-0 (3-0). 9. Casiraghi 1-0, 18. Wegria 2-0 (e.d.), 22. Hassler 3-0. Scheidsrechter: King (Wal). Toeschouwers: 25.000. Eerste wedstrijd: 3-1. Juventus naar halve finales. Barcelona-Dynamo Kiev 1-1 (0-0). 61. Joeran 0-1, 89. Amor 1-1. Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toe schouwers: 89.000. Eerste wed strijd: 2-3. Barcelona naar halve fl- N HAAG Niet alleen duel tussen Olympique rseille en AC Milan werd taakt, maar ook het duel namo Dresden tegen Rode r werd (in de 78e minuut) >gezet, nadat zich in Dres- zich ernstige ongeregeld- len voordeden op de tribu- de Ster Belgrado stond in esden tegen de kampioen 1 de voormalige DDR met voor, op het moment dat eidsrechter Soriano Ala- het duel staakte. De igoslaven hadden in Bel- ido al ruim gewonnen, 3-0. Spaanse arbiter kon niet ger instaan voor de veilig heid van mensen in en bui ten het veld. De Duitse fans waren verantwoordelijk voor de ongeregeldheden, die al buiten het stadion waren be gonnen. Ze wierpen voortdu rend voorwerpen in het veld. De politie, met 1200 man aanwezig, ontruimde nog een vak met de meest rumoerige supporters. Het bracht de rust in het stadion niet terug. De lang verbeide rentree van Ronald Koeman inspireerde Barcelona niet tot een werve lend optreden tegen Dinamo Kiev. De Catalaanse club bleef in een matig duel ste ken op 1-1. De teleurstellen de remise was na de winning van 3-2 in de uit wedstrijd niettemin voldoen de voor een plaatsje in de halve finales van het toer nooi om Het Deense Bröndby versloeg in de uitwedstrijd Torpedo Moskou door middel van strafschoppen, nadat het duel in 1-0 was uitgemond. Brönd by had de eerste wedstrijd met dezelfde cijfers gewon nen. Daarmee is de ploeg van Morten Olsen de eerste Deense club in de geschiede nis die de halve finales haalt in het Europese bekervoet bal. NEURENBERG De Europese voetbalorga nisatie UEFA overweegt de competitie van de Europacup I te veranderen door de laatste acht overgebleven landskampioenen in twee poules van vier om een finaleplaats te laten strijden, zo heeft de Zeedse president van de UEFA, Lennart Johansson, gisteren bekend gemaakt. Het voorstel wordt morgen door UEFA-functionarissen besproken en een de finitief besluit valt op 19 april tijdens een bij eenkomst van het uitvoerend comité van de bond in Londen. Als het aangenomen wordt zal de nieuwe indeling reeds volgend seizoen ingaan. In de nieuwe competitie worden de laatste acht overgebleven ploegen ingedeeld in twee poules van vier. De winnaars van die poules ontmoeten elkaar dan in de finale. Het nieu we systeem garandeert kwartfinalisten in ie der geval twee thuiswedstrijden; binnnen het huidige programma speelt elke ploeg een thuis- en een uitwedstrijd. De nieuwe compe titie lijkt bedoeld te zijn om de kassa's van de topclubs te spekken door hun meer attractie ve wedstrijden te laten spelen. Maar het kan ook de bedoeling van de UEFA zijn om de door sommige Europese topclubs zo vurig ge wenste superliga voor te zijn. UEFA-BEKER Sporting Lissabon-Bologna 2-0 (1- 0). 20. Cadete 1-0, 80. Gomes 2-0. Scheidsrechter: Qulnlou (Fra). Toe schouwers: 70.000. Eerste wed strijd: 1-1. Sporting naar halve fina les. Torpedo Moskou-Brondby 1-0 n.v. (0-0) 87. Sjerimbekov 1-0. Scheids rechter: Blankenstein (Ned). Toe schouwers: 8.200. Eerste wedstrijd: 0-1. Brondby wint na strafschoppen: 4-2. Gele kaart: Koesjmilkov en Sjoestitsjkov (Tor pedo), Christensen (Bröndby). Anderlecht-AS Roma 2-3 (0-1). 22. Voller 0-1, 55. Vóller 0-2, 70. Völler 0-3, 74. Kooiman 1-3, 85. Lamptey 2-3. Scheidsrechter: Mikkelsen (Den). Toeschouwers: 27.000. Eer ste wedstrijd: 0-3. Gele kaart: Gero- lin (Roma). AS Roma naar de halve finales. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 22.55 uur: Match Barend Van Dorp. BBC 2, 21.30 uur: Autosport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Martin Snoeck uit bestuur Feyenoord ROTTERDAM Martin Snoeck zal voortaan al leen als directeur van de Stichting Feyenoord werkzaam zijn. Na overleg met het bestuur van de Rotterdamse verenging is besloten dat Snoeck zijn functie als bestuurslid; neerlegt. Voor de zuiver-! heid van de verhoudin gen, stelde het bestuur. Het stichtingsbestuur van Feyenoord wordt uitgebreid en de Raad van Toezicht komt te vervallen. „Er komt nu één lichaam dat directer kan handelen en beslissen," stelde woordvoerder Van den Wall Bake. Het bestuur zal voortaan bestaan uit vijf mensen. Voorzitter is en. blijft A. Lundqvist. G. de Jong behoudt zijn functie eveneens. Nieuw zijn J. van der Weijden namens HCS en J. van den Herik, één van de andere financiers van Feye noord. Het derde bestuurslid zal ook komen uit de groep van financiers/participanten. „Van den Herik deelt ook mee in de financiële risico's van Feyenoord. Zowel wat de expolitatie betreft als bij de tranfers. Het is dus lo- tisch dat hij directer bij de tichting wordt betrokken," aldus Van den Wall Bake. HCS zal zich langzaam te rugtrekken als hoofdfinan- ciër van Feyenoord. Het nog 3 1/2 jaar lopende contract als shirtsponsor zal worden nagekomen. Sportprijsvragen BONN Duitse lotto: Trekking A: 26-31-35-41-43-47. Reservegetal: 2. Trekking B: 9-23-25-40-46-49. Reser vegetal: 1. Spel '77: 2 2 2 0 6 9 7. 1ISCAYNE Monica ijkt voorlopig eerste te op de wereldranglijst tennissters. De Joego- he bereikte gisteren de inale van het met bijna joen gulden gedoteerde sntoernooi van Key Bis- door een overwinning Amerikaanse wonder- ennifer Capriati. 000 toeschouwers op het id hete centre-court ke- ijna twee uur lang gea- 1 toe, hoe beide tieners [reunend, en voorname- de baseline, in het Fwerkten. Capriati won jste set overtuigend met pdanks het verlies van 'eerste servicebeurt. Ze baar drie jaar oudere op- te onder druk en dwong pt een reeks van fouten, [raakte er niet door van verhoogde het tempo jurde op haar beurt Ca- 5t naar her, met 6- [resultaat. De derde set ang gelijk op. Capriati per winnende slagen no- dan Seles, maar ook [fouten. Het laatste telde (der: 4-6. Een nederlaag Joegoslavische had jlirect de eerste plaats op wereldranglijst kunnen t, als Steffi Graf in de finale van Gabriele Sa- -Izou winnen. Nu kan de juitse alleen aan de top ieren, als ze het toernooi Seles er in de voor ronde uitvliegt tegen Monica Seles Mary Joe Fernandez of Ginger Helgeson. Bleven de titelfavorieten in het vrouwentoernooi tot in de slotfase aardig overeind, bij de mannen sneuvelt de een na de andere kandidaat in een vroegtijdig stadium. De als eerste geplaatste Stefan Ed- berg en Emilio Sanchez (7) onttrokken zich als enigen aan die malaise en bereikten de kwartfinales wel. Na Boris Becker raakte het met twee miljoen gedoteerde evenement gisteren ook titelverdediger André Agassi kwijt. De kleur rijke Amerikaan handhaafde zich steeds met de grootste moeite, zijn landgenoot David Wheaton was hem uiteindelijk te veel. In de eerste set had Agassi helemaal niets in te brengen (0-6), in de tweede kon hij nog enigszins lachend afscheid nemen: 5-7. SAN BENEDETTO DEL TRONTO De Italiaanse wielerronde Tirreno-Adriatico heeft een sensationele ontkno ping gekregen. In de afsluiten de tijdrit over achttien kilome ter kaapte de Spanjaard Her- minio Diaz Zabala gisteren de eindzege weg bij de Italiaanse favoriet Federico Ghiotto. Ghiotto voerde het klassement van de achtdaagse etappekoers van de openingsrit aan. De Italiaan mocht in de tijdrit 22 seconden verliezen op de 25- jarige Zabala. Hij verspeelde als nummer zeven uiteindelijk 26 tellen op zijn concurrent. Zabala eindigde in de laatste etappe als tweede met een achterstand van vijf seconden op Erik Breuklnk. De renner uit de stal van Jan Gisbers won in San Benedetto Del Tronto de individuele etappe in 22 minuten en 10 se conden. Vorig jaar schreef de Nederlander eveneens de slo trit op zijn naam. „Eigenlijk is dit een rittenkoers die mij, met haar afsluitende tijdrit, best zou moeten liggen wat het eindklassement betreft", ver telde Breukink. „Maar dan zou mijn trainingsopbouw er totaal anders moeten uitzien en dan moet ik reeds in februari in topconditie zijn. Terwijl ik nu toch piek naar de Waalse klas siekers en de Goldrace toe. Ik start ook wel voor de tweede maal in Milaan-Sanremo, maar in deze wedstrijd moet men veel geluk hebben. Al hoewel je naturlijk nooit weet. Erik Breukink (midden) won de afsluitende tljdrikt In de Tirreno-Adriatico FOTO: AP Mora De Columbiaan Nestor Mora heeft gisteren zijn tweede rit- zege in de Catalaanse wieler week geboekt. De leider in de algemene rangschikking was in de derde etappe van Barce lona naar Andorra over 207 kilometer de snelste van een kopgroep van zeven man. Af gelopen maandag zegevierde Mora in de openingstijdrit. Zijn voorsprong in het klasse ment bleef één seconde op vijf renners. In de slotfase van de derde etappe, traditioneel de Konin- ginnerit van de ronde, stelde Mora met moeite zijn vijfde seizoenszege veilig. Roosen werd tweede, Roche derde. De zeven renners eindigden allen in een tijd van 5.20.26. Beste Nederlander was Eddy Bouw- mans op de 22ste plaats. De renner uit de Panasonic-ploeg had een achterstand van 47 se conden. Onder de vier renners die de strijd staakten, bevond zich Adrie van der Poel. De Neder lander stapte na 40 kilometer af. De kopman van de Tulip- ploeg wilde zich niet forceren in verband met de klassieker Milaan-San Remo, die aan staande zaterdag op het pro gramma staat. sportuitslagen HANDBAL Cassano (Ita). WK-kwalificatietoer- nooi vrouwen, vierde ronde, groep B:, Nederland-IJsland 26-16 (10-9). Nederland in finale tegen Tsjechoslo- wakije of Hongarije en geplaatst voor WK. PAARDESPORT Wassenaar. Draverijen en rennen: 1e koers, 1609 m: 1. Daisy A (C. Roodenrijs) 2.07,8-1.19,4, 2. Dart Mendel, 3. Eska Buitenzorg. Toto: winnend 3,00, plaats 1,90 3,30, kop pel 14,00, trio 88,60, 2e koers, 2000 m: 1. Temptation (K. Davies) 2.13,7, 2. Lets Be Great, 3. Blakey Delta. Niet gestart: Major Mandinksi. Toto: win nend 2,80, plaats 2,00 2,70, koppel 5,70, trio 27,60, 3e koers, 2000 m: 1. Erica A (C. Roodenrijs) 2.42,0-1.21,0, 2. Every Rotary, 3. Forint Fighter, 4. Eliot Buitenzorg. Niet gestart: Fabien- ne. Toto: winnend 10,80, plaats 6,10 6,10, koppel 74,90, trio 650,30, kwar tet 5.051,10, 4e koers, 1800 m: 1. Sil ver Dream (A. de Vries) 2.01,3, 2. Na- ocher, 3. Boden's Speed. Toto: win nend 2,50, plaats 1,30 2,00, koppel 4,00, trio 19,60, 5e koers, 2000 m: 1. Daniel Hanover (J. Batist) 2.41,5- 1.20,8, 2. Shotgun, 3. Edward H. Toto: winnend 5,20, plaats 2,10 1,90, koppel 7,40, trio 42,50, 6e koers, 2100 m: 1. Debbie Pitt (T. Kooyman) 2.48,7-1.19,6, 2. Vicky Victorious, 3. Eibert Vryenesse, 4. Diane Hanover. Toto: winnend 11,70, plaats 4,20 4,00, koppel 19,20, trio 168,00, kwar tet 688,30, 7e koers, 1800 m: 1. Spln- neyover (E. Bloem) 2.01,6, 2. Break Even, 3. Clear Leader. Niet gestart: Kalinin en Fantasy. Toto: winnend 4,80, plaats 2,30 1,20, koppel 19,90, trio 172,60, 8e koers, 2000 m: 1. Zip per Spencer (R. van Stam) 2.38,3- 1.19,2, 2. Duke's Diamond, 3. Zeb Wolfrath, 4. Claudia Boshoeve. Toto: winnend 7,40, plaats 4,00 2,00, kop pel 13,70, trio 174,00, kwartet 1.442,60, 9e koers, 2000 m: 1. Brahms Melodie (J. van Dooyeweerd) 2.37,4-1.18,7, 2. Alme de Bloomerd, 3. Brigitte G. Toto: winnend 1,90, plaats 1,60 2,00, koppel 7,90, trio 28,00, W5-spel: 8-6-4-4-7 niet ge- SKIEN Waterville Valley (Can). Zevende en laatste slalom wereldbeker, vrou wen: 1. Wiberg (Zwe) 1.32,87 (45,29- 47,58), 2. Schneider (Zwi) 1.32,95 (45,23-47,72), 3. Kronberger (Oos) 1.33,63 (45,38-48,25). Eindstand sla lom: 1. Kronberger 83 punten, 2. Wi berg 79, 3. Fernandez Ochoa 76, 4. Salvenmoser 75, 5. Schneider 72, 6. Von Grünigen 61. Allround: 1. Kronberger 308, 2. Gln- ther (Oos) 193, 3. Bournissen (Fra) WIELRENNEN San Benedetto del Tronto. Tirreno- Adriatico, achtste en laatste etappe, tijdrit 18,3 km:.1. Breukink (Ned) 22.10, 2. DiazZabala (Spa) 0.05, 3. Mauri (Spa) 0.16, 4. Vanderaerden (Bel) 0.17, 5. Skibby (Den) 0.19, 6. Al- cala (Mex) 0.23, 7. Ghiotto (Ita) 0.31, 8. Solleveld (Ned) 0.35, 9. Rué (Fra) 0.35, 10. Van Hooydonck (Bel) 0.35. Eindklassement: 1. Diaz Zabala 35.12.46, 2. Ghiotto 0.04, 3. Alcala 0.52, 4. Wegmüller (Zwi) 0.52, 5. Den Bakker (Ned) 2.01, 6. Skibby 2.45, 7. Rué 2.45, 8. Petito (Ita) 3.22, 9. Su therland (Aus) 3.32, 10. Leblanc (Fra) 3.55. Catalaanse week. Derde etappe Bar celona-Andorra: 1. Mora (Col) 207 km In 5.20.26, 2. Roosen (Bel), 3. Ro che (Ier), 4. Gaston (Spa), 5. Llach (Spa), 6. Cublno (Spa), 7. Fuerte (Spa) zelfde tijd als Mora, 8. Laguia (Spa) op 0.21, 9. Chlappucci (Ita) 0.21, 10. Gonzalo (Spa) 0.21. Klassement: 1. Mora 13.32.10, 2. Gaston op 0.01, 3. Roche, 4. Fuerte, 5. Llach, 6. Cublno zelfde tijd als Gaston, 7. Chlappucci 0.22, 8. Delgado (Spa) 0.22, 9. Gon zalo 0.22, 10. Hilse (Dui) 0.27. VOETBAL Engeland, inhaalwedstrijd: Arsenal- Nottlngham Forest 1-1. Stand aan kop: Arsenal 28-61, Liverpool 28-60, Crystal Palace 29-55, Leeds United 27-46. ZAALVOETBAL 1e divisie A, Alter Boys Den Haag-AV Jan Alkmaar 3-5, Bax Voorhout-Brez. Den Helder 2-4, NSB Den Haag- CPTM Zwijndrecht 1-1.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9