CDA: „Er wordt niet naar kiezers geluisterd" „Ouderen komen kleding wel in, maar niet meer uit Goede prestaties van bowlers Holiday Inn ALLER LEI(DS) LEIDEN OMGEVING faidwOousuvnt DONDERDAG 21 MAART 1991 PAGB JN Akkoord werktijden arts-assistenten DEN HAAG De raadscom missie voor personeelszaken van de gemeente Den Haag heeft ingestemd met de werk tijdenregeling voor de arts-as sistenten van het gemeentelij ke ziekenhuis Leyenburg. In de regeling is een werkweek van vijftig uren opgenomen. Voor dit aantal uren kunnen zij voor dag-, avond-, en nachtdiensten worden inge roosterd. De twaalf ADV-da- gen zijn terug en de overuren zullen worden gecompenseerd met vrije tijd. De bevoegdhe den van de directie van het ziekenhuis zijn beperkt tot rooster-technische maatrege len. Voor principiële zaken is de goedkeuring van het colle- Met dit besluit volgt de raad het akkoord dat vorige week werd bereikt tussen de ge meente Den Haag en de cen trales voor overheidspersoneel ACOP en CMHF. De arts-as sistenten en de Landelijke vereniging voor Artsen in Dienstverband blijven echter bezwaar maken tegen de rege ling, die als enige in Neder land arts-assistenten een for mele werkweek van vijftig uur oplegt. De vereniging on derzoekt thans welke jurische mogelijkheden nog open staan om een 38-urige werkweek te forceren. Liefde voor Harmonie neemt muziekcentrum officieel in gebruik ROELOFARENDSVEEN Het verenigingsgebouw van Mu ziekvereniging Liefde voor Harmonie aan het Noordeinde in Roelofarendsveen wordt zaterdag officieel ingebruik genomen. Het muziekcentrum is ingericht in de laagbouw van de voor malige Ignatiusschool. Leden van Liefde voor Harmonie zijn ongeveer driekwart jaar in de weer geweest met de verbou wing van de school. De opening wordt om 14.30 uur verricht door burgemeester A. Meerburg van Alkemade. 's Avonds om 20.15 uur nemen de leden van de muziekvereniging het mu ziekcentrum in gebruik met een concert, waaraan zowel de drumfanfare, het jeugdorkest als de harmonie en de Blumen- lander Musikanten deelnemen. Solist is hoboïst Wim van Klink. Zondag houdt Liefde voor Harmonie open huis. Geïnteresseer den kunnen daar van half drie tot half vijf terecht. Tijdens dit open huis speelt de Blaaskapel van Liefde voor Harmonie, de Blumenlënder Musikanten onder leiding van Peter van Em merik. Dievegge (44) gepakt in Winkelhof LEIDERDORP Een 44-ja- rige dievegge uit Nieuwkoop is gisteren aangehouden in winkelcentrum Winkelhof in Leiderdorp. De vrouw had gestolen kleding en andere ontvreemde goederen bij zich met een waarde van om streeks 1000 gulden. Een be- drijfsrechercheur betrapte de dievegge. Hij droeg haar over aan de rijkspolitie van Lei derdorp. Na het opmaken van proces-verbaal is de vrouw naar huis gestuurd. (Vervolg van de voorpagina) DEN HAAG „Wij heb ben, gezien de verkie zingsuitslag, geen enkele partij willen uitsluiten. De keuze van de kiezer zegt ons als CDA, dat vier par tijen Zuid-Holland zouden moeten besturen en in een democratie zoals wij die kennen ligt het voor de hand dat er naar de uit spraak van de kiezers wordt geluisterd". BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren: Michelle Reneé, dr. van C. J. van Ballegooijen en J. R. Inen; Jasper Hendrik, zn. van H. P. A. van Schie en E. M. Hogervorst; Frou- ke, dr. van IJ. Knetsch en C. S. A. van Nieuwkoop; Hamid, zn. van H.P Pet; Goldy Lilian Annemiek Ann Nanda, dr. van A. M. Bouckaert; Leonore Hanna Josina, dr. van W. P. D. Brag- gaar en J. P. Greet; Stefania. dr van G. Boercl en S. P. Taddei; Koen Jo hannes, zn. van J. F. M. Huigsloot en A. C. Bouckaert; Sebastiaan Cornells Nicolaas, zn. van G. IJ. van Rijn en C. A. M. Theissling; Evelien Margo Maria, dr. van G. W. M. Krol en J. W. M. van Berkel; Stephan Wilhel mus Maria, zn. van P. W. M. van der Plas en H. B. M. van der Geest; Jan Wouter, zn. van J. van Rij en F. A. Vroeglndeweij; Elwin, zn. van M. Kamminga en M. J. L. Rigter; Karljn, dr. van W. N. Timmers en J. P. van Heyningen; Nissrine, dr. van B. Mam- mar en T. Laoukili El Hidraoui; Emma Esmeralda, dr. van M. van Winden en E. de Vries; Cigdem, dr. van H. Camsi en Z. Camsi; Charlotte Petronella Anna, dr. van M. P. J. Zwetsloot en M. G. M. Klein Gunnewiek; Anna Adriana, dr. van H. J. M. van Saase en J. G. C. M. v. Duivenvoorde; Wil- helmina Koos. dr. van E. Struijk; Bart, zn. van A. van der Bent en K. A. Klin kenberg; Rick, zn. van E. M. van den Berg en M. Onos; Melanie Elisabeth Adriana Theodora, dr. van J. L. M. Hooijmans en E. P. T. van Ee; Bob Jacob, zn. van E. J. van Eden en M. E. G. Bresser; Youri, zn. van E. A. N. Menken en A. M. G. Hoek; Deniz, dr van K. Emiklioglu en G. Emeklioglu; Myrthe, dr. van L. P. Compeer en A. W. van der Scheer; Kayleigh, dr. van C. Becking en N. C. M. Turk; Saskia Rianne, dr. van D. C. J. Pool en W. Waardenburg; Cornelia Adriaantje, dr. van J. C. van der Plas en T. van der Meij; Joey Da niël, zn. van J. H. Zaal en J. Ouwe- hand; Stephanus Jacobus Leendert, zn. van A. Clarisse en C. Brinkman; Melissa, dr. van M. de Bruin en L. Duk; Monica, dr. van J. Wijnands en Y. M. C. A. Korpershoek; Nicky, zn. van J. Wijnands en Y. M. C. A. Kor pershoek; Denise Jacoba Margaret- ha, dr. van J. M. N. de Jong en H. van der Linden; Timo, zn. van J. Runhaar en A. M. Oegema; Niels Jasper, zn. van H. A. P. van Polanen en P. E. Tesselhoff; Rutger, zn. van G. Witpen en M. S. Dokter; Wilhelmus Bernar- dus Antonius, zn. van W. B. A. Hilders en A. A. C. Loomans; Jeffrey, zn. van J. Varkevisser en J. Meijvogel; Cha- rissa Deborah, dr. van D. Klinkenberg en J. J. van der Plas; Charissa. dr. van E. Montagne en R. M. Honsbeek; Priscilla, dr. van C. A. van Es en D. C. te Boekhorst; Linda, dr. van H. A. Burbach en R. van Steenwijk; Hein, zn. van C. de Jager en E. M. Schoon- man; Eric, zn. van C. de Jager en E. M. Schoonman; Arie Jan, zn. van J. Heemskerk en J. A. de Monyé; Rob bert, zn. van N. J. van der Bent en A. Guljt; Charlotte Maria, dr. van P. J. Aarents en A. de Raad; Bas, zn. van J. A. M. van Beelen en C. M. J. Brou wer; Priscilla Marijke Margaretha, dr. van R. Vink en M. van Rhijn; Sara, dr. van M. Saadounl en A. A. Aoukka; Jan Wletse Theodoor, zn. van C. J. Haasnoot en J. van der Zwet; Kesso Gabrielle, dr. van A. F. van Zütphen en M. Bah; Marcel Pieter, zn. van P. J. de Winter en M. W. M. Coenen; Manon, dr. van B. Boom en J. Hoog- enkamp; Patricia Petronella, dr. van D, L. Bortuzzo en P. Krens; Jeroen Abraham Marinus, zn. van A. M. Stik- kelorum en A. E. van Straalen; Brian Willem Petrus, zn. van A. van der Lin den en W. Duivesteljn; Paola Johan na, dr. van H. Suhonlc en J. C. van Kampen; Lilia Biba, dr. van H. Shuho- nic en J. C. van Kampen; Ellne Joca- rine, dr. van H. Suhonlc en J. C. van Kampen; Sharelle, dr. van E. A. J. van Straaten en P. C. Olivier; Imtiaz, zn. van A. Allbaks en S. Asraf; Simone Alice, dr. van W. J. Hartman en V. F. M. A. van Rijn. Gehuwd: B. Amankwah en A. Koster; M. Allouch en J. L. Ponsen; M. J. F. A. Zoet en L. D. van der Hoe ven; P. Ligtvoet en A. L. van der Tuljn; A. P. Bentvelzen en H. S. Ver- llnd; R. J. van Dorp en A. E. Lemstra; M. A. J. Duindam en P. J. M. van Moorsel; G. G. S. Mooren en M. H. van Dorland. Ondertrouwd: S. J. Spierenburg en I. Gommans; R. Sitinjak en E. van Dijk; M. W. A. van Well en J. Q. Turk; L. van Baal en M. E. Bak; J. P. Mokken- storm en P. M. Voshol; R. Weeda en J. C. B. Hageman; A. J. van Leeuwen en G. M. SJardlJn; W. van Zwieten en A. P. A. van Zeljl; F. G. Buscemi en I. K. Schouten; M. J. J. Muller en P. J. M. van Schagen; R. G. L. van der Veer en A. E. Floor; W. J. N. Lan- genbach en P. M. Koot; G. J. de la Rle en J. H. van der Meij; J. G. Teske en A. P. Burggraaf; J. A. Diaz de Bus- tamanta y Terminel en S. M. M. Kann; H. J. Phlllpsen en A. van der Wal; L. J. E. Zonderop en R. de Bruljn; J. P. L. Bogers en J. M. M. Stolk. CDA-onderhandelaar Huub van der Meer is woedend dat zijn partij bij de onderhande lingen over de vorming van een nieuw college van Gede puteerde Staten - vergelijk baar met het college van bur gemeester en wethouders bij een gemeente - buiten de boot is gevallen. Met name ten op zichte van de houding van de PvdA is hij bitter teleurge steld. Het CDA, dat haar verlies van twee zetels in Zuid-Holland (van 25 naar 23) duur heeft moeten bekopen, is volgens Van der Meer woedend en te leurgesteld over de houding van de drie partijen die een meerderheid van 48 van de 83 zetels hebben. De houding van de PvdA, die al voor de ver kiezingen stelde dat verlies van de partij geen gevolgen zou hebben voor deelname aan het college, noemt Van der Meer na de 'verpletterende ne derlaag van de PvdA', puur arrogant. Van der Meer vindt het verba zingwekkend dat D66, die te recht veel kritiek heeft op het uitsluiten van D66 in Utrecht dit wel doet met het CDA, de grootste partij in Zuid-Hol land. De grote verliezer in Zuid- Holland, de PvdA, die maar liefst elf zetels verloor, blijft met inlevering van één post de meerderheid in het college. D66 met haar winst van negen zetels krijgt twee gedeputeer den en de VVD, die haar vijf tien zetels tijdens de verkie zingen wist te behouden, con solideert haar positie met twee gedeputeerden. PvdA-onderhandelaar Hans van der Vlist stelt, dat het CDA niet zo moet jammeren. „Wij zijn nog steeds na het CDA de grootste partij in Zuid-Holland en ons partijpro gramma ligt nu eenmaal dich ter bij D66 dan bij het CDA. Bovendien hebben wij al met een verklaard dat we niet op nieuw naar een basis voor het nieuw beleid moeten, die door alle partijen moet worden on derschreven. Dan krijg je een beleid zonder gezicht". D66- onderhandelaar Eddy Schuyer noemt de afwachtende hou ding van het CDA als de be langrijkste oorzaak van het af vallen van deze partij in het college. Terry Germes en Jolande Niezink hebben een bedrijf in kleding voor hulpbehoevende ouderen. TERRY GERMES MAAKT SPECIALE KLEDING FOTO: MILAN KONVALINKA DEN HAAG Om de ar men vrijuit te kunnen be wegen heb je een span wijdte van minstens een meter twintig nodig. Als je dat als demente bejaar de niet meer kunt, is zelf uit je jurk komen zo goed als onmogelijk. In de con fectie wordt nauwelijks aandacht besteed aan kle ding voor hulpbehoeven den. Terry Germes (59) uit Den Haag: „Dat is toch te gek? Juist in een perio de waarin het heel slecht gaat met de mode zou je verwachten dat het bedrijfsleven zich op de groeiende ouderenmarkt zou storten. Maar dat ge beurt niet". Terry besloot te doen wat anderen lie ten liggen: ze ontwierp een collectie kleding spe ciaal voor hulpbehoeven de ouderen. Samen met haar dochter Jo lande Niezink (36) uit Leiden leidt ze sinds januari een on derneming in het bedrijfsver- zamelpand aan de Van Die- menstraat in Den Haag. De lichte, hoge ruimte ziet er ge zellig uit: kleurige schilderijen aan de muren, een verse bos tulpen op tafel. Maar waar het hier om draait is het kleding rek waaraan de prototypes van de kleding hangen. Jur ken, nachtjaponnen, pantalons, rokken, herenvesten, blouses, ondergoed, Terry heeft een complete basiscollectie uitge dacht. Op de principes gaat ze liever niet al te diep in. „Ik heb de ontwerpen wel be schermd, maar wil toch voor zichtig blijven. Je weet maar nooit". Dochter Jolande, trots: „Terry is een echte uitvinder. Zo heeft ze mijn hele huis ver bouwd. Dat technisch inzicht gebruikte ze ook bij het ont werpen van de kleding. Een heel systeem bedacht ze, waar mee het voor verpleegkundi gen lichamelijk veel minder zwaar wordt om mensen aan en uit te kleden. Voor de ou deren zelf is het veel prettiger, om gemakkelijker uit de kle ding te kunnen komen". Ritsen en openingen Het creëren van veel extra ruimte in de kledingstukken is mogelijk gemaakt door twee systemen: een drukknopen en ritssluitingsysteem. Soms maakt Terry ook gebruik van splitten, zoals in het achter pand van een overhemd. Zo kunnen de armen veel gemak kelijker in de mouwen. Over het overhemd wordt een vestje gedragen, zodat je van de split aan de achterkant niets ziet. Het vestje zelf heeft één ritss luiting aan de zijnaad. De da mesjurk heeft ritsen die inge nieus verstopt zijn. Terry heeft met alles rekening gehouden, ook met incontinentie. Ze haalt ter demonstratie een lui er uit de kast, een dik ding waarvoor gewone kleding stukken echt geen ruimte bie den. De inventieve Haagse be dacht een broek met een heel ruim kruis, die als de luier verwisseld moet worden ook niet helemaal hoeft te worden uitgedaan maar gedeeltelijk kan worden 'afgekoppeld'. Geen losse kragen, geen voe ring (daar raken de mensen in verstrikt), geen ceintuurs. Dat waren vormeisen. Maar ook aan de stoffen zelf moeten de nodige eisen worden gesteld. „Het is een groot misverstand dat de oplossing ligt in kleding van stretch-stof. Als het maar rekbaar is, is het goed. Maar dat is helemaal niet zo. Na een paar keer is de pasvorm hele maal weg. Het ziet er niet uit", vertelt Terry. Haar stoffen moeten lekker aanvoelen, vocht opnemen voor transpi ratie goed wasbaar zijn en niet na de eerste de beste wasbeurt krimpen. Het is de bedoeling dat enkele ontwerpen al in mei door de confectie-industrie in produk- tie worden genomen. „Dat hangt van de orders af", ver telt Jolande. De Leidse stu deerde kunstgeschiedenis aan de Rijksuniversiteit Leiden en is na haar studie enthousiast begonnen met het beheer van de commerciële en administra tieve kant van het bedrijf. Demonstraties De verkoopkanalen worden voorlopig via verpleeg- en verzorgingstehuizen in Den Haag opgezet. „Juist in Den Haag is men heel vooruitstre vend. De gemeentelijke instel lingen hebben heel enthousiast gereageerd". Moeder en doch ter geven in de verpleeghuizen demonstraties met de kleding, voor de verpleegkundigen. Maar het is de bedoeling dat de kleding tezijnertijd voor particulieren in thuiszorgwin kels en gewone winkels ver krijgbaar is. Het geven van voorlichting over de kleding vinden beiden heel belangrijk. „Je moet duidelijk uitleggen wat de bedoeling van de kle ding is, omdat er een heel nieuw systeem in zit en je de kleding op een andere manier moet aantrekken". Een tweede beroepsgroep die geïnteresseerd is in de kleding zijn de ergotherapeuten. Zij gaan uit van de zelfwerkzaam heid van de mensen. Met klei ne aanpassingen, zoals een ve- tertje aan de ritssluiting, kun nen bijvoorbeeld reumapatiën ten zich gemakkelijker aan kleden. Begin Hoe is 'kledingtechnisch ont werp- en adviesbureau Ger mes' zoals het bureau plechtig heet, tot stand gekomen? Ter ry: „Het observeren van men sen doe ik graag. En juist als je wat ouder bent, kan je je veel beter inleven in anderen. Ik denk dat een jonger iemand niet zo gauw op het idee zou zijn gekomen: die willen al leen mooie dingen ontwer pen". Een gehandicapte vrouw die in dezelfde flat als Terry woonde wilde wel als model fungeren. Zo zijn alle kleding stukken vanuit de praktijk ontworpen. Om van het begin tot het eind de zaak in eigen hand te houden, besloot ze sa men met haar dochter een ei gen bedrijf te beginnen. „Het moet natuurlijk nog gaan lo pen. Maar gezien de reacties tot nu toe hebben we er goede hoop op". CHRISTA VAN DER HOFF Kom in de kas De jaarlijkse terugkerende open dag bij de glastuinders „Kom in de kas" wordt dit jaar op zaterdag 6 april gehouden, ledereen die een kijkje wil nemen in de kassen van kwekers om te zien welke technieken worden gebruikt, welke planten, bloemen en groenten er worden gekweekt en welke mensen dat werk doen, kunnen daarvoor bij een groot aantal bedrijven in Rijn- en Veen- streek en in de Bollenstreek terecht. Dertien bedrijven in het ge bied Kloosterschuur in Rijnsburg doen mee aan de open dag. De bedrijven die hun deuren openstellen worden door middel van routebordjes langs de weg aangegeven. foto- pr va de I Demonstratie on LEIDEN De Gezami Leidse Gymnstiekveri gen (GLG) organiseert genavond voor het sinik weer een grote uitvoei de Leidse Vijf Meihal ^oi Boshuizerkade in Leidtf demonstratie waaraan Leidse verenigingen i men begint om half ac toegang is gratis. De Leidse gymnastiekvep gen zullen met zo'n 21 ners en turnsters de v< lende facetten van de gjiper tiek aan het publiek Brunhilde neemt tijde sn I uitvoering de lange ma haar rekening, DOS springen kast en een t IJTc nummer. Excelsior tafe mer gen, tumbling en een t nummer, Groen Wit jaz mers, recreatieles en ee stelnummer, Jahn men, kruisspringen jazznummer, Nieuw Bruj jazz voor meisjes, een toestelnummer. Alle nigingen doen voorts mi het minitrampnummer. De organisatie van de handen van Jan Guide Jan Slats, Meelis Stauttei Hans van Reijnierse. Jeroen Straathof Zoeterwouds ind T schaatskampioer ZOETERMEER Straathof en Astrid Leeuen hebben tijden! Zoeterwouds indoorsc kampioenschap gedomi dt bij de senioren. Straatho TR' zowel de wedstrijd over den (1.04.38 min.) als de thon over 20 ronden en val wedstrijd. Astrid van wen zegevierde op de thon over 15 ronden en valkoers. Ellen van der was de snelste over 4 in 1.12.49 min. Bij de jun meisjes was Irene Hilgn< oppermachtig, terwijl 1 Straathof dat bij de jo eei was. Marieke van Leeuw izel Michiel Veldhuijzen elk twee titels bij de puj l Er waren gisteravond dan 70 deelnemers aan verse onderdelen. LEIDEN Bij bowling vereniging Holiday Inn werd deze week goed ge presteerd. Met name het team Holiday Inn zorgde voor knappe resultaten. Ook de bowlers in Noord- wijkerhout waren goed voor enkele hoge scores. In Zuid-West zorgde René Zevenbergen voor de hoogste serie. Nicolien Verkerk was in Leider dorp de beste dame. In Holiday Inn leverde Louis Petitjean tweemaal een goede prestatie. Hij behaalde voor Holland Casino een serie van 777 (vier games). Voor het team Holiday Inn bowlde Pe titjean één pin minder om. Teamgenoten Bert de Mooy en Jaap Kromhout waren ook in vorm, waardoor het teamtotaal een verbetering van het re cord op de dinsdag werd. De Mooy scoorde een serie van 751, terwijl Kromhout tot een totaal van 671 kwam. Het te amtotaal bedroeg 2198. Met een game van 220 bracht Arie van Klaveren de hoogste game op zijn naam. Bij de wedstrij den over drie games was Cor Knijnenburg de beste. Via ga mes van 221, 186 en 193 be haalde hij een serie van 600. Bij de dames waren An Koster en Marion Roedoe de toppers. Koster bowlde een serie van 604 met games van 211, 193 en 200. Roedoe scoorde voor Tap- pijtplan een game van 209 en voor V&R zette zij een serie van 706 neer. Bij bowling Noordwijkerhout werden er vooral 222-games gescoord: Wessel Lagerwey bowlde een serie van 634 met games van 222, 222 en 190, Joost Duivenvoorden kwam middels games van 235, 222 en 156 tot een totaal van 613 en ook Bil Wouters bowlde in zijn tweede game 222. pins om. John van de Broek zette een zeer gelijkmatige serie van 606 neer. Zijn games waren 201, 202 en 203. De hoogste dame was deze week Marjan van der Aart met een serie van 535. Bij de jeugd behaalde Tessa van der Valk een iets beter resul taat. Zij bowlde een serie van 537. René Zevenbergen was in Zuid-West de beste bowler. Bij de maandag trio's behaalde hij een totaal van 589 (drie ga mes). Op dinsdag bij de vijf- eter kot mansformaties kwam bergen tot een hogere Via games van 224, nogmaals 224 bowlde serie van 618. Bas presteerde ook goed maandag trio's. Voor.al^ gooide hij 609 pins om. Z\ mes bedroegen 203, 200 ei Verder zorgden Kees VeÉtie en Peter Quist voor resultaten. Verboon een totaal van 586 bowlde een serie van hoogste dame was T< Beek. Met een game va ,g^j bowlde ze een serie van jj0 Bij bowlingvereniging lx dorp was Nicolien Verke g de dames het best in Voor de Smikkelshop bt ra( ze een serie van 726 mi beste game 200. Bij V( Partners ging het nog iet ter. Via games van 198, 157 en 207 bereikte Ver ike) een score van 739. Maija Rhijn behaalde met 21: tt hoogste game bij de dame jnj de heren zorgde Tony Hi richts voor de hoogste Middels games van 18S 211 en 231 bowlde hij ee taal van 854. Frank T bracht de hoogste game naam. In een serie v; bowlde hij een game van ek Bowlingstanaen Zuid-West Maandag trio'a: Vermeu len 22-59, PBS 22-53, Ladan 22-51, Van Bostelen 22-45, De Lantaarn 22- 41, Cyco 22-19. Dinsdag trio's: Bow ling Stones 22-60, Kriek 22-50, Post kantoortje 22-49, Team Dros 22-45, Van Schaik 22-43,5, Femmes Fatales 22-19,5. Dinsdag vijfmans: Schil- dersmarkt 22-64, Tramps Verboon 22-59, Vijf Pinten 22-41, Verboon 22- 40, Sportfondsen Voorschoten 22-36, Van Schaik 22-24. Woensdag trio's: Van Bostelen 21-52,5, Halvemaan 21- 48,5, Team Boot 21-41,5, Van Eg- mond 21-39,5, Hillebrand 21-37,5, LVH 21-32,5 Woensdag dubbels: Verdegaal 21-51, Kriek 21-49, Kanne 21-49, Froghair 21-48, Koperwiek 21- 41, Verboon 21-33. Leiderdorp Maandag: Bax 25-458, Van Duuren 25-420,5, V&R 25-373, Odysseus 1 25-371, Smikkelshop 25- 366,5, Stick urn up 24-349, Pinhitters 20-347,5, Jobaak 25-293,5, BZS 25- 292, Blue Team 25-289,5, Luyckx 24- 275,5, All In One 25-237, Dutch Hun ters 24-227, Proshop Leiderdorp 15- 212. Dinsdag: Sloos 24-411,5, Steeg- man 24-395,5, Chemlcon 24-377,5, Bax 2 24-361,5, Pinvreters 24-361, PAM 24-345,5, Meerburg 24-331, Van de Burgh 24-318, JVC 24-315,5, Menuet 1 24-314, Wij vieren 24-283, Menuet 2 24-277, Bowllngfamily 23- 276, Strikeforce 24-276, Menuet 3 24-274,5, Tamaja 24-250,5. Woens dag: Transavia 23-434,5, RVC 1 23- 400, RVC 2 23-397, Proshop Leider dorp 23-371,5, Team Hasselo 23-366, Jobaak 23-331,5, Mareton 23-305,5, Valkenburg 23-301,5, Boers 23- 298,5, Running Up 23-282, Odysseus 2 23-272,5, Zandbergen/De Mooy 23- 271,5, Vos en Partners 23-253,5, Tur- kies 23-237, Je Ziet Maar 23-234,5, Balletjes 23-215. Noordwijkerhout Maandag vroeg: HBE 24-120, Invaders 24-114, Van der Zwart 24-107, Van der Meer 24- 97, Duyndam 24-90, Lelies 24-79, Hil- legom 24-64, Lievers 24-56. Maan dag laat: Madero 24-144, Auto Val kenburg 24-122, Nissan 24-98, Van de Berg 24-81, Aartman 1 24-75, Su baru 24-71, Van der Mey Ladles 24- 66, Hof van Eden 24-63. Dinsdag vroeg: TZN 23-130, De Lantaarn 23- 110, Juffermans de Engel 23-96, Krassantjes 23-86, Le Coq d'C r 80, Van Maanen 23-76, Aarti 'g i 23-62, Duif Katwijk 23-48. Di ton laat: Auto Valkenburg 22-105, 23-91, Hof van Holland 214! van Eden 23-86, Disco '78 OCB Panda 23-81, Video 22-1 Banna 23-65. Woensdag: The C 7 22-138, André Schilder 2' ker Nederland 22-98, Tu port 22-90, Estec 2 22-84, EsfJ 22-70, Van Niekerk 22-46, Inw 22-28. Jeugd: Duivenvoorden 2i Videoland 22-126, Ons Drie 22 Janssens 22-87, Duyndam I Pinpoint 22-57, Ladies First Holiday Inn Maandag: Make 22 Vermeer 22-60,5, CIOS 23-53, belduif 23-47, Dubbel Zout 23 Turkey Four 2 21-38, Hoedjes 2 Tapijtplan 2 23-25,5. Dinsdag:! 23-75,5, Holiday Inn 23-68,5, 66,5, AAM 23-63, Moojoo's 2 O'shlt 23-56,5, Gloeiende Gerrt yp< 53, Van de Berg 22-47,5, O S 22-43,5, Turkey Four 21-39. E dag: Bon Bon 21-68,5, Casino if Ups and Downs 21-66,5, Tapi ,1.. 21-63,5, Cardkey 21-63, KH8 1U 59,5, Frogs 21-55,5, Polderboy l 42,5, Miami 21-37, Kanjers 21-3^, Bingo Bingo In buurthuis Cornells Jop- pensz aan de Leidse Oppen - heimstraat wordt vrijdaga vond een bingo gehouden. Het spel begint om 20.15 uur. Voor informatie: 071-132462 Open dag De Sector Opleidingen Sociale Arbeid (SOSA) houdt zater dag van 10.00 tot 14.00 uur een open dag. De SOSA leidt in drie jaar op voor een er kend MBO-diploma voor dienstverlenende beroepen. De open dag vindt plaats in Een video-recorder en een cd- speler zijn de hoofdprijzen van de bingo die aanstaande zaterdagavond in buurthuis Op Eigen Wieken wordt ge houden. De bingo begint om 20.00 uur in het buurthuis aan het Valkenpad in de Slaagh- wijk. Schelpen Vragen over gevonden schel pen worden zaterdagmiddag beantwoord door kenners in het Nationaal Historisch Mu seum aan de Raamsteeg 11 in Leiden. Tijdens deze schel pendag worden ook lezingen gegeven, wandelingen gehou den en dia's vertoond. Voor informatie: 071-128377. Concordia De christelijke muziek- en showband Concordia hoi zaterdag 23 maart een kla\i 'aa jas- en sjoelavond in haar v enigingsgebouw aan de D gegracht 61. Belangstellend kunnen er vanaf 20.00 uur recht. India-cyclus De Wereldwinkel, polit info centrum De Invalshn oti en de India Werkgroep l n den beginnen zaterdag thema-cyclus over India. Gooskens houdt dan een kt e nismakingsinleiding over der andere de textielindust^n De lezing begint om 20.00 in De Invalshoek aan de Kt KK penhinksteeg 2. De volger11 lezingen in de cyclus zijn D0| 10 april over „Ontwikkelin :h; hulp aan India, voor wie?"' op 17 april over Vrouwen vrouwenbeweging in InQaa De lezingen beginnen st om 20.00 uur in De In rri er

Leidse Courant | 1991 | | pagina 14