Milan klampt zich vast aan historie Ajax Lange tenen en zeer hart struikelblok voetbalfusie nins Slot it Cruijff Ajax loopt zich vast Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! Ccidoe Sou-iout WOENSDAG 20 MAART 1991 PAGINA 7 |er Skibby wint in sprint [\NO Jesper Skibby heeft de zevende etappe van de 'riatico gewonnen. De Deen, rijdend voor de ploeg bleef in de sprint Maximilian Sciandri uit Italië een r. Diens landgenoot Ghiotto behield de leiding in het klassement. Skibby was de snelste van een kopgroep ijders, onder wie alle favorieten. Ghiotto heeft in het nt een voorsprong van 22 seconden op de Spanjaard aio. Malcolm Elliott heeft de overwinning in de tweede an de Catalaanse wielerweek laten liggen. De Brit zag assasprint een reclame-leus op de weg aan voor de fi rn stopte te vroeg. Hij werd slechts derde. profiteerde. De Spanjaard won de rit over 186 kilome- Lloret de Mar naar Parets del Valles, door de massa- en. Hoewel het peloton als geheel aan de streep ie, was de koers opnieuw levendig. Abdoejaparov uit de ie werd tweede. De actiefste renner was gisteren Olaf De Duitser reed bij 50 kilometer als eenzame vluchter, echter geen stand. In de slotkilometers waagde de Ne- r Beuker nog een vergeefse poging uit de greep Kaiserslautern verspeelt punt HAMBURG In de top van de Bundesliga heeft Kaiserslautern een punt verspeeld ten opzichte van lijstaanvoerder Bayern Mtlnchen. De runner-up van het seizoen speelde gisteren in een inhaalwedstrijd gelijk tegen Köln, 2-2. München blijft daardoor koploper met een punt voorsprong. Ook Hamburger SV, dat af gelopen zaterdag het hooggeklasseerde Bremen nog versloeg, moest zich inspannen om een achterstand van 0-2 weg te werken. Voor Karlsruher SC scoorden voor de rust Scholl en ex-Stuttgarter Schtltterle. De laatste deed dat uit een strafschop. Spörl en Beiersdorfer her stelden de balans. Leverkusen lijkt voorzichtig de weg terug naar de subtop te hebben gevon den. De ploeg van de omstreden trainer Gel- sdorf won voor de tweede achtereenvolgende keer. Thuis tegen het al bijna gedegradeerde Hertha BCS werd het 3-1. Streektoppers op normale tijd LEIDEN De aanvangstijden van de streektoppers tussen Katwijk - Noordwijk en Rijns- burgse Boys - Quick Boys wor den niet gewijzigd zoals aan vankelijk de bedoeling was. Het bestuur van Quick Boys heeft op aandrang van de spe lersgroep besloten om niet om 16.15 uur te spelen tegen Rijnsburgse Boys. De wedstrijd begint nu om 15.00 uur. De aanvangstijd van de wedstrijd Katwijk - Noordwijk is 14.00 Topbezetting damtoernooi HARDERWIJK Wereldkampioen Tzjizjov en uitdager Valne- ris nemen beiden deel aan het Wereld Damtoernooi, dat van 29 april tot en met 11 mei in Harderwijk wordt gehouden. Het ver der voornamelijk uit internationals bestaande evenement is mede daardoor zo sterk bezet, dat de werelddambond (FMJD) het toernooi in de hoogst mogelijke categorie (Q) heeft inge deeld. Voor Nederland nemen onder andere deel Europees kam pioen Gérard Jansen en Jos Stokkel. Naast tien mannen nemen ook twee vrouwen deel aan het toernooi, dat is gedoteerd met 25.000 gulden. De winnaar krijgt 10.000 gulden. Veertien spelers nemen komende zaterdag in Drachten deel aan het nationaal kampioenschap dammen. De kampioen plaatst zich voor het we reldkampioenschap 1992. Bovendien plaatsen de vier^ hoogst ge plaatste spelers zich automatisch voor de finale van '92. De wi- naar van de titelstrijd strijkt drieduizend gulden op. De veertien deelnemers zijn: Rob Clerc (Den Haag), Arjan van Leeuwen (Zoetermeer), Jannes van der Wal, Gerard Jansen, Auke Schol- ma, Geert van Aalten, Hans Jansen, Hendrik van der Zee, Paul Oudshoorn, Casper van der Tak, Hein Meijer, Evert Dollekamp, Peter Hoopman en Rein van der Pal. jONA Ze vormen •erfecte drie-een- Dijna drie jaar al. even oud, ze denken ze doen hetzelfde en hetzelfde: FC Barce- en uitgroeien tot een ipclub, één die jaren n kampioen kan wor- ar juist nu, in de be- ite periode uit die af- drie jaar, zijn die drie er tijdelijk twee ge- Carles Rexach en Bruins Slot doen hun ifwezigheid van Johan >p te vangen. En dat mee. 13.00 41.00L 175.00L I74.00L «vat me met zes ogen loeten we nu met vier n". Tonnie Bruins Slot het wegvallen van gedwongen plots uit sehaaglijk gekoesterde teit te treden. Hij mist r danig. „Het is anders een spelersgroep van man. Als daarin een jke schakel wegvalt i je dat nog met al die camoufleren. Maar maar met zijn drieën, an eenderde deel weg- t bovendien het deel is grootste inhoud, dan 8500 dat goed". Al lijkt dat i buitenwereld juist niet goj» 'al. FC Barcelona, kop- 57.00 i de Spaanse competitie, 30.006 -oon doorgegaan met met 'slechts' Rexach 2to ins Slot op de bank en 73 50 thuis voor de radio of 8.00 retribune. „Johan heeft prme uitstraling, vooral iar de spelers toe. Dat wij dus echt niet ver- 90.006 jd Quick Boys van SJZ SRWOUDE Het A- iam van Quick Boys gisteravond in Zoeter- fmet 1-2 gewonnen van iste elftal van SJZ. De «vitten namen door Pa- lan Eeden een 1-0 voor- I In de tweede helft IKatwijker Peter Vink *ns in evenwicht. Vlak d soleerde Hans Rovers e SJZ-defensie. Doel- on Berg wist hem het te beletten maar de rechter zag in het op- van Berg een overtre- i legde de bal op de stip. van Dijk kende vanaf er geen pardon: 1-2. psburg wipt IC uit beker |EN Rijnsburgse [heeft gisteravond in lussen ronde van de itsbeker met 3-2 ge en van de zondag klasser DHC uit Daarmee revan- de de ploeg van Arie r zich enigzins van bacle tegen ARC. P >2,4( dstrijd op het veld van was geen hoogstaande rtroijeit. De harde wind het de spelers moeilijk e si lijn in het spel te bren- iven)HC kwam na twintig rs ten in de eerste helft op Pak rong via Stefhan 't Hart 3,1 ut van Jaco van Delft edl am afstrafte. Rijnsburg- e a^ys zette voor rust nog ?n v p zaken via doelpunten t uug Aandewiel en Ron 'In de tweede helft kre- Rijnsburgers enkele ri- mogelijkheden om de irong uit te bouwen de Delftse doelman Ton ;evrjPuffelen was goed op Na twintig minuten DHC toch nog langszij i n afstandschot van aan- Ed Greuter. In de ii e was het Piet Janmaat jnsburgse Boys toch nog kwi onde verder in de dis- tieijieker schoot. halve finale van het Zil Molentoernooi versloeg zaterdag eersteklasser prifijk met 2-1. De Leidse ontmoet nu in de finale vv et toernooi Quick Boys. jen. teruL MARSEILLE AC Mi lan kan bij zijn Europese missie in Marseille enige hoop putten uit een door Ajax geschreven hoofd stukje geschiedenis. De Amsterdammers wonnen op 6 april 1988, in de hal ve finales van het toer nooi voor bekerwin naars, bij Olympique met 3-0. Milan, houder van de laatste twee bokalen bij de landskampioenen, speelde in de kwartfina les van het huidige toer nooi thuis gelijk (1-1) en moet vanavond in Mar seille toeslaan. Van de vergelijking met Ajax is alleen de uitslag interes sant. Het Marseille van drie jaar geleden, dat vernederd werd door doelpunten van Rob Witschge (twee keer) en Bergkamp, is niet te vergelij ken met de ploeg van nu. Van de basisspelers zijn al leen Pele en Papin over. Ve detten die twee weken gele den uitblonken in Milaan, waar AC zijn speelwijze ver loochende en trainer Sacchi rommelde met de opstelling. De club uit de Noorditaliaan- se metropool, die Van Basten vanwege een schorsing moet missen, staat onder grote druk. AC is vrijwel uitge schakeld in de strijd om de titel. Eliminatie in Europees verband betekent vrijwel ze ker dat Sacchi zijn langste tijd heeft gehad. De geplaag de Milan-trainer beschikt over één voordeel ten opzich te van de thuiswedstrijd; hij kan de organisatie van de verdediging over laten aan de weer herstelde laatste man Franco Baresi. Achter Baresi staat niet Pazzagli tus sen de palen, maar de 26-jari- ge en 1.94 meter lange Rossi. Verder speelt Agostini naast Gullit in de aanval. Van Bas ten ontbreekt wegens een schorsing. Zeker Marseille, in casu voorzitter Tapie, lijkt zeker van de zaak. Financieel gezien is hij binnen. De 38.000 plaatsen in het stadion, waar de duurste kaartjes ongekerend 400 gul den kosten, zijn reeds lang uitverkocht. Daarbij komen nog enkele miljoen Franse franken aan tv-inkomsten. Tapie heeft reeds 250 gasten uitgenodigd voor het feest maal, waarin de koks onder meer vijftig kilo ganzelever, 130 duiven, 750 eenden en 125 kreeften verwerken. De vermoedelijke opstellin gen zijn: Marseille: Olmeta; Amoros, Boli, Mozer en Casoni; Wadd ie, Fournier, Germain en Pele; Papin en Cantona. AC Milan: Pazzagli; Tassotti, Costacurta, Baresi en Maldi- ni; Rijkaard, Ancelotti, Dona- doni en Evani; Massaro en Gullit. Het is de vraag of Bayern München in de Europa Cup voor landskampioenen tegen Porto kan beschikken over Brian Laudrup. Laudrup wordt gehinderd door een blessure aan zijn bovenbeen. Bayern speelde op eigen veld gelijk (1-1) tegen de kam pioen van Portugal en zal ze ker moeten scoren. Hoop Graeme Rutjes gelooft nog in de kansen van Anderlecht Ruud Gullit in training. Vanavond komt de speler van AC Milan i kwartfinale van de Europa Cup voor landskampioenen tegen AS Roma. Twee weken geleden verloor de Brusselse formatie met 3-0 van de Ita lianen, maar ziet nog hoop in kwalificatie van de UEFA- cup. „Een vroeg doelpunt zou ge woon grandioos zijn", aldus de verdediger die Rudie Völ- ler in de heenwedstrijd het zwijgen oplegde. „We moeten proberen om de Italianen van bij het eerste fluitsignaal onder druk te zetten. Als dat lukt krijgen de toeschouwers waarschijnlijk een erg aan trekkelijke partij voorgescho teld". De Britse voetbalclub Man chester United heeft dankzij Franse Montpellier de halve finales bereikt van de Europa Cup voor bekerwinnaars. De eerste wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. De doel puntenmakers waren Clay ton Blackmore en Steve Bru ce. Deze laatste scoorde uit een penalty. ROTTERDAM MOET VOORBEELD NEMEN AAN REST VAN HET LAND ROTTERDAM Op het moment dat een bunde ling van krachten meer dan ooit wenselijk lijkt in de Rotterdamse voetbal wereld wordt bekend dat de fusie tussen Sparta en SVV definitief niet door gaat. 'Zeg nooit nooit' is in de onderhavige branche een gevleugelde kreet en lijkt ook in zake de afge ketste samensmelting in groot Rotterdam-west aan de orde. Een blik op de ranglijst leert immers dat de situatie in het profvoet bal in de Maasstad nijpen der is dan ooit. Nu van het kwartet 'groot- Rotterdamse' ploegen nota bene nieuwkomer SVV het hoogst (of- liever: het minst slecht) staat geklasseerd lijkt de stormbal in de Rijnmond te moeten worden gehesen. Wat gebeurt er echter? Een combi natie van commerciële en sen timentele argumenten veroor zaakt een verwijdering waar de (nabije) toekomst niet an ders kan uitmonden dan in een onvermijdelijke fusie. Het beste zou zijn om de door menigeen, en de proftak zelf niet in de laatste plaats, beplei te inkrimping van de omvang van de bedrijfstak zich in Rot terdam te laten uitstrekken over alle vier clubs. De armste en rijkste, hoe relatief deze be grippen ook zijn tegenwoordig, club uit de Maasstad zijn tot dusver echter buiten schot ge bleven. Excelsior houdt het ei gen kaartenhuis met oud pa pier overeind en Feyenoord steekt dank zij een 'schuldbe kentenis' aan hoofdsponsor HCS al niet minder kunstma tig het hoofd boven water. De Kuip-club verkeert nu al zo lang in een sportieve malaise- situatie dat vragen of het ooit nog wat wordt in Rotterdam zuid meer dan ooit het intrap pen van een open deur is. Failliet Waar in het 'normale' bedrijfs leven een onderneming met schulden la Feyenoord (naar verluidt meer dan vijftien mil joen) al lang en breed falliet zou zijn verklaard dient een spelersgroep als kapitaal in het veld én als debetpost op de ba lans. Als Feyenoord al zijn spelers en bloc zou verkopen (wie wil ze overigens hebben?) zou daarmee de voornamste crediteur (HCS) slechts ten dele kunnen worden schade loos gesteld. Maar Feyenoord, en met de Rotterdammers vele andere clubs in ons land, speelt lustig (nou ja) door en doet of de neus bloedt. Bij Feyenoord kan een relatie worden gelegd tussen de fi nanciële situatie en het gebrek aan sportief succes. Hoewel immer werd gesteld dat Rot terdam voetbalgek is en bij enige voorspoed van Feye noord weer massaal de Kuip bevolkt, gold deze opvatting nimmer voor de overige Rot terdamse clubs. De malheur in de Kuip drijft het gemiddelde aantal toeschouwers naar his torische dieptepunten, waar door de financiële pijn aan de zuidelijke Maas-oever verhou dingsgewijs het meest wordt gevoeld. Sparta, Excelsior en SVV trekken al sinds mensen heugenis weinig publiek en daar betekenen recettes slechts een marginale bron van in komsten. Een positief geluid over een eventuele groot-Rot terdamse fusie moet echter nog opklinken uit de tegen woordig zo holle voetbaltem pel. Welks bespeler zelfs door de grootste optimist (of naar believen: zwartkijker) nimmer bij soortgelijke bespiegelingen wordt betrokken. Reëel of oogklepperij? De toekomst zal ook dat leren. Voorbeeld De Nederlandse voetballerij heeft na de entree van het profvoetbal medio jaren vijftig vanaf beginjaren zestig een aantal opmerkelijke fusies (zie staatje) opgeleverd. Vooral de Een blik op de ranglijst leert dat de situatie in het profvoetbal in de Maasstad nijpender is dan ooit. samensmelting in steden als Amsterdam, Den Haag en Utrecht zou voor Rotterdam een voorbeeld kunnen (of: moeten) zijn. Ook daar liepen de emoties hoog op bij de tot verdwijnen gedoemde clubs, die merendeels in het ama teurvoetbal verder moesten en soms op het laagste niveau weer konden beginnen. De ra tionele aanpak leidde in ge noemde steden tot doorgaans niet ongezonde situaties, waar van Ajax, FC Den Haag en FC Utrecht meer of iets minder succesvol getuigden. Feyenoord, Sparta, SVV en Excelsior zouden zich eens moeten spiegelen aan die voorbeelden elders in het land. Het blijft voor niet-Rotterdam- mers toch een beetje moeilijk te begrijpen waarom in de Twee clubs na fusie opgeheven ROTTERDAM De fu sies die zich vanaf begin jaren zestig in de Neder landse voetbalwereld, waarna overigens twee clubs - Xerxes/DHC en FC Amsterdam - later werden opgeheven, heb ben voorgedaan zijn de volgende: 1962: Roda JC (vanuit Ra pid Juliana Combinatie en Roda Sport), 1963: Telstar (VSV en Stormvogels), 1965: FC Twente (Ensche- dese Boys en Sportclub Enschede), 1966: Xerxes/DHC (Xer xes en DHC - opgeheven 1968), 1967: AZ '67 (Alkmaar '54 en FC Zaanstreek), 1968: Fortuna Sittard (For- tuna '54 en Sittardia), 1970: FC Utrecht: (DOS, Velox en Elinkwijk), 1971: FC Den Haag (ADO en Holland Sport), 1972: FC Amsterdam (DWS, Blauw Wit en De Vole wijekers - opgeheven 1982). Maasstad niet kan wat overal kennelijk wel lukte. Bouwstenen Morgenavond zullen Feye noord en SVV, als ze hun uit gestelde competitieduel tegen elkaar afwerken, waarschijn lijk opnieuw bouwstenen aan dragen voor de theorie dat een fusie in de havenstad in aller belang is. Voetbal wil zich graag afficheren als bedrijfs tak, maar als het gaat om een economische benadering pre valeren de sentimenten en blijkt een betaald voetbal or ganisatie (BVO) niet veel meer te zijn dan een verzameling lange tenen en gevoelige har ten. FRANK WERKMAN Weer nieuw record Boebka MOSKOU Sergei Boebka heeft gisteren zijn wereldrecord polsstokhoogspringen met een centimeter verbeterd tot een hoogte van 6 meter en 11 cm. Hij vestigde het nieuwe record in zijn woonplaats Donetsk, in de Sovjetunie, waar hij zelf een springfestival had georganiseerd. Mirjam Hooman heeft groot aandeel in overwinning Nederlandse vrouwenploeg CAMBRAI De Nederlandse vrouwenploeg heeft gister avond in de Noordfranse plaats Cambrai het eerste stapje gezet op weg naar verlenging van het verblijf in de Europese ta- het eerste degradatieduel tegen Frankrijk met 4-3. Deze zege is vooral te danken aan Top Twaalf-winnares Miriam Hooman-Kloppenburg. Hoom an won zowel van Coubat (16- feltennis-superliga. Oranje won 21 en 17-21) als van de voorma lige Chinese Wang Xiaoming (13-21 en 8-21). Met Bettine Vriesekoop, die één partij op haar naam bracht, won Hoom an ook het dubbelspel. Gerdie Keen verloor tweemaal. Sport op tv VANDAAG Nederland 3, 19.55 uur Voetbal: Anderlecht-AS Roma; 22.15 uur Studio Sport Journaal; 23.15 uur. Europacup voetbal. RTL 4, 20.20 uur Voetbal: Olym pique Marseille-AC Milan. België Nederlands 2, 20.00 uur Sportavond. Duitsland 1, 20.10 uur Voetbal: Dynamo Dresden-Rode Ster; 22.25 uur FC Porto-Bayern München. BBC 1, 23.10 uur Sportsnight. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. Rai Uno, 20.40 uur Voetbal; 23.05 uur: Sport. MORGEN Sabatini naar halve finale KEY BISCAYNE Gabriela Sabatini heeft als eerste de halve finales bereikt van het met ruim 1,2 miljoen gulden gedoteerde vrouwentoernooi van Key Biscayne. De Argen tijnse tennisster, vierde op de wereldranglijst, kreeg geen weerstand van betekenis van de donker Amerikaanse Zina Garrison: 6-3 6-2. Sabatini treft in de voorlaatste ronde de favoriete Duitse Steffi Graf of Manuela Maleeva. Zoeterwoude sluit schaatsseizoen af ZOETERWOUDE Het Zoe- terwouds kampioenschap in- door-schaatsen wordt van avond gehouden op de ijsbaan te Leiden. Om 19.00 uur ko men de pupillen in aktie, ge volgd door de junioren. Zij rij den twee respectievelijk vier ronden én een mini-marathon. Vanaf 20.15 uur komen de se nioren aan bod' Zij rijden een vierronden-wedstriid, een ma rathon en (zo goed als zeker) een afvalkoers. Aan de start onder anderen de snelste Zoe- terwoudse rijder Jeroen Straa thof. Hij verbeterde dit seizoen al zijn persoonlijke records. KERKRADE In de eredivi sie voetbal kwam Ajax gister avond in de wedstrijd tegen Roda JC niet verder dan een gelijkspel (0-0). Door dit resul taat bedraagt de achterstand op koploper PSV drie punten. In de eerste divisie deelden Helmond Sport en Telstar eveneens de punten (2-2). Tel star nam via doelpunten van Masefield en Van den Hoogen- band een voorsprong van 2-0, maar Helmond Sport kwam langszij door treffers van Meij- ers en Heijster. De spelers van Ajax hebben momenteel moeite met elke te genstander die beter is dan Malta. Het gezelschap uit Am sterdam met de acht interna tionals bleef voor de competi tie op 0-0 steken bij Roda JC. Limburg uit is altijd lastig, vond trainer Beenhakker. De technish leider, die afgelo pen zondag na FC Utrecht (1- 1) de stijgende lijn had gezien, vond dat die ontwikkeling zich in Kerkrade had doorge zet. Hij baseerde die mening op een redelijke tweede helft, die volgde op een slechte eer ste. Na de pauze was Ajax agres siever. Winter en Wouters testten invaller-doelman Smits, 36 jaar oud. Roy miste na een fout van Hanssen van dichtbij de beste kans van de Amsterdammers. Aan de an dere kant tikte Menzo een schot van Boerebach met hand naast. Beenhakker bracht Pet- tersson de laatste 25 minuten voor de matige Ronald de Boer. Ajax zette Roda zwaar onder druk, maar dat leverde geen doelpunt op. Fraude De belastingfraudezaak rond voetbalclub Ajax werd giste ren bij de rechtbank in Am sterdam vervolgd met de be handeling van de strafzaak te gen voormalig administrateur G. Holsheimer. Justitie heeft, zo bleek bij de behandeling, de ex-administrateur een trans actie-aanbod gedaan van 15.000 gulden. Dit aanbod is echter door Holsheimer afge wezen. Ex-vice voorzitter D. Boering heeft wél een schik king getroffen met justitie om te voorkomen dat hij zich gis teren voor de strafrechter zou moeten verantwoorden voor de hem ten laste gelegde mis drijven. Roda JC-Ajax 0-0. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 11.000. Gele kaart: Frank de Boer (Ajax). Roda JC: Smits; Van Egmond, Hans sen, Verhagen en Luijpers; Broeders, Boerebach en Diliberto; Hofman, Ar nold en Haan. Ajax: Menzo; Blind, Wouters, Vink en Frank de Boer; Winter, Bergkamp (77. Willems) en Witschge; Van t Schip, Ronald de Boer (65. Petters- son) en Roy. sportuitslagen PAARDESPORT Hilversum, draverijen, 1e koers, 2000 m: 1. Zootonia (J. Os- carsson) 2.44,5-1.22,3, 2. First of Vancy, 3. Fagan Westland. Toto: win nend 6,10, plaats 2,80 2,00, koppel 12,30, trio 230,40, 2e koers, 2000 m: 1. Dino de Bloomerd (M. Heynen) 2.41,3-1.20.7, 2. Esterllle K, 3. Eline Buitenzorg. Toto: winnend 2,40, plaats 2,20 8,30, koppel 7,70, trio 45,50, 3e koers, 2000 m: 1. Fury Tor nado (J. Oorthuijsen) 2.40,0-1.20,0, 2. Ecarla Lee, 3. Fulda R. 4 Duchess Lelystad. Niet gestart: Delfi Ruim zicht. Toto: winnend 2,00, plaats 1,10 1,30 1,90, koppel 4,40, trio 28,10, kwartet 104.50, 4e koers, 1609 m: 1. Flora W (C. de Leeuw) 2.06,3-1.18,5, 2. Early Bird, 3. Expo Neyenrode. Toto: winnend 3,50, plaats 3,50 2,00, koppel 6,80, trio 144,10, 5e koers, 1609 m: 1. Dazraff B (M. Huel) 2.03,7- 1.16,9, 2. Meadowbranch Derby, 3. Carlina d'Almere. Toto: winnend 2,50, plaats 1,20 1,20, koppel 2,10, trio 16,80. TENNIS Key Biscayne. Mannen, 2 miljoen gulden, derde ronde: Bruguera (Spaj-Hlasek (Zwl/12) 6-1 6-2, Agassi (VSt/3)-Gustafsson (Zwe) 6-7 6-2 7-5, Caratti (lta>-Rodolphe Gilbert (Fra) 6- 4 3-6 6-3, Wheaton (VSt>-Curren (VSt) 0-6 7-6 7-5; achtste finales: Emlllo Sanchez (Spa/7)-Chang (VSt/10) 5-7 6-3 6-4, Reneberg (VSt)-Carbonell (Spa), Rosset (Zwi>-Patrlck McEnroe (VSt) 7-6 6-1. achtste finales: Courier (VSt/13)-Forget (Fra/4) 7-6 6- 3, Rostagno (VSt/22>-Ferrelra (ZAf) 6- 3 1-6 6-4, Edberg (Zwe/1)-Stich (Dui/15) 6-4 2-6 6-4. Vrouwen. 1,275 miljoen gulden, kwartfinales: Sabatini (Arg/3)-Garri- son (VSt) 6-3 6-2; Graf (Dui/1)-Ma- nuela Maleeva (Zwl/7) 6-1 6-3. acht ste finales: Mary-Joe Fernandez (VSt/4)-Shriver (VSt) 6-2 6-4, Capriati (VSt/6)-Paulus (Oos/9) 6-1 6-3, Hel- geson (VSt)-Rajchrtova (TsJ) 4-6 6-3 VOETBAL Duitsland, inhaalduels 17e speeldag: Leverkusen-Hertha BCS 3-1, Kalsers- lautern-Köln 2-2, Karlsruher SC-Ham- burger SV 2-2. Stand aan kop: Bay ern München 21-29, Kaiserslautern 21-28, Werder Bremen 21-28, Ham burger SV 21-25, Elntracht Frankfurt 21-24. Motherwell wint na strafschoppen, *- 4, en speelt In halve finale tegen Cel-

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7