iollege Sassenheim kiest oor twee sportcomplexen CNB bouwt nieuw kantorencomplex tiviteiten rond 5 jaar badplaats REGIOIJOURINAAL OMGEVING £eidócSomont WOENSDAG 20 MAART 1991 PAGINA 11 meer 8aan jjiageP voor ou(^ Papier WmDe 2 [escl verenigingen die in Lisse ophalen kunnen - als ze chreven zijn - op een hoge- elijke bijdrage rekenen, e van B en W heeft de raad •oorgesteld om die subsidie te :a De verhoging is noodzakelijk oud papierprijs zo ver is ge inmiddels moet worden be de verwerking. Het college d voor de bestaande subsidie cent per kilo (tot een maxi- -bedrag van twaalf cent per eens maximaal vijf cent te de inname-kosten te dek- ajeden van de commissie van werken konden zich gister- dit voorstel vinden (a ad log e Automobilist neemt de benen LISSE Een automobilist is gis teren tevergeefs korte tijd door de politie van Lisse achtervolgd. Na een korte vlucht raakten de agenten het spoor bijster. De man was even tevoren op de Heere- weg staande gehouden in ver band met een alcoholcontrole. Hij zei geen rijbewijs bij zich te heb ben. Op de vraag van de agenten om zijn motor af te zetten en uit te stappen reageerde hij door vol gas te geven. Bij het wegrijden ontkwam hij ternauwernood aan een aanrijding met een andere auto. Het genoteerde kenteken heeft nog niet de naam van de bestuurder opgeleverd. Oegstgeestse breekt enkel LISSE Een 24-jarige vrouw uit Oegstgeest heeft gisteren een gebroken en kel opgelopen nadat zij was geraakt door een pas serende bromfietser. De bromfietser, een 16-jarige jongen uit Lisse, raakte de vrouw op het moment dat zij samen met een 15-jarig meisje uit Sassenheim over het fietspad langs de Heer- eweg in de richting van het centrum reed. De vrouw is overgebracht naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden. De Sassenheimse mankeerde niets. Voorlichting over dreigend massa-ontslag voor militairen VALKENBURG De aankondi- ging in de Defensienota van het kabinet dat er bij de Nederlandse defensie 40.000 banen op de tocht staan vormt morgenavond het the ma van een bijeenkomst in Valken burg. In het Valkenhorst-theater wordt vanaf half acht voorlichting gegeven aan het kader en de leden van de Onafhankelijke Federatie Belangenverenigingen van Militai ren (OFBM). De gevolgen voor het personeel zullen nadrukkelijk in samenhang met het sociaal beleids kader aan de orde worden gesteld. Lisse verhoogt afvalstoffenheffing LISSE De afvalstoffenheffing gaat in Lisse per 1 juli met 20 gulden omhoog. Het college van B en W wil die verhoging doorvoeren om de gestegen kosten het hoofd te kunnen bieden. Het gaat daar bij om de hogere bedragen die moeten worden ge stoken in het subsidiëren van het ophalen van oud papier en het klein chemisch afval. Het voorstel om de heffing te verhogen is opgenomen in het zelfde voorstel waarin een verhoging van de subsi die voor het ophalen van oud papier wordt aange dragen. Maar dat ging de leden van de commissie openbare werken gisteravond al te ver. De com missie vond dat het om minstens twee aparte voor stellen had moeten gaan. Ze ging verder niet in op de financiële perikelen. Dat gebeurt wel van avond, want dan komt deze zaak aan de orde in de commissie financien. De raad beslist uiteindelijk op 27 maart. Kritiek op plan voor anti- parkeerbanden Katwijkerweg VALKENBURG Met het herstraten van de Katwijkerweg wil het Valkenburgse college van B en W anti-parkeerbanden aanbrengen om parkeren op de trottoirs tegen te gaan. De com missie Openbare Werken en Verkeer was gisteravond niet ge lukkig met dat voorstel. L. van Loenen (CDA) wees op de mo- uitgave. P. Mizee (VVD) zag 1 gulden worden uitgegeven aan parkeerhavens langs de Katwij kerweg. Hij vond dat ook fietsers wel eens in het nauw gedre ven konden worden door aan de ene kant het snelverkeer en aan de andere kant de anti-parkeerbanden. A. de Vries (GPV/ RPF) had ook z'n twijfels over de noodzaak van het B en W- voorstel. Wethouder H. van der Nagel betreurde de opstelling van de commissie omdat B en W vooral de schade van het parkeren op de trottoirs willen tegen gaan en tevens cfe voetgangers wil len beschermen. DSBESLUIT OPNIEUW UITGESTELD al): 1J §HEIM Alleen jng#c<|etbalverenigingen BYLofede en Teijlingen yifoNpn naar de Rode- 8.45, plder, rugbyclub eac ksets blijft op het lo'^Jortveld aan de ussiain en korf bal vere- verhuist naar i_4en langs de Vijf- ROPCjgens het Sassenheim- 1f van burgemeester de beste oplos- 11 het sportveldenpro- par de clubs al meer alry fn jaar mee kampen. Jnnv Me besloot gisteren ■lg definitieve besluitvor- 1301" de gemeenteraad weken uit te stellen. (sing over het al dan MHuleeltelijk verplaatsen j ju-pssenheimse sportver- mparfi naar de Rodemolen- rip tqaat nu op de agenda >ing i\ei tussenliggende 45arJdig om alle betrokken ruim de tijd te geven ;ens de argumenten te INGEUeren en de zaak niet 'j® Maasten. Ook het feit De li Mi dat Witte Donderdag en Goe de Vrijdag volgende week de werktijd van de gemeente in korten vormt een aanleiding om de definitieve afhandeling met enkele weken uit te stel len. „Alle insprekers moeten voldoende tijd krijgen, de poli tieke partijen moeten hun vi sie helder kunnen formuleren en het dekkinsplan is over een paar weken ook beter uitge werkt. De eindbeslissing staat of valt niet met die paar we ken", aldus burgemeester De Jonge vanochtend, daarmee doelend op het afgelasten van de gecombineerde commissie vergadering die volgende week dinsdag zou worden ge houden. Deze is verplaatst naar 23 april. De voorkeur van het college voor uitsluitend een voetbal complex in de Rodemolenpol der betekent niet dat er geen aanpassingen meer kunnen plaatsvinden. Na jaren van be raad, onderhandelen en finan ciële onderzoeken kunnen er nog wijzigingen worden door gevoerd. Of dat gebeurt is nog niet duidelijk. De Sassenheim se politieke partijen hebben nog altijd geen standpunt be paald op de PvdA na. De soci alisten maakten al begin fe bruari bekend een punt te wil len zetten achter de eindeloze discussies en kozen voor ver huizing van alleen de voetbal verenigingen naar de Rodemo lenpolder. TOP en The Bassets zouden op het huidige sport park aan de Menneweg moeten blijven. Het college blijkt de voorkeur van de PvdA nu te delen en daarmee te kiezen voor een goedkope oplossing, zo bleek gisteren tij dens het wekelijks beraad: bij na zes miljoen. Aanvaardbaar Secretaris R. Gerrits van Ter Leede zegt met de voorkeur van het college best te kunnen leven. „We staan niet te jui chen, maar het is een zeer aanvaardbaar alternatief", verwijst hij naar het eigen plan van de club. Volgens dat plan zou alleen Ter Leede naar de Rodemolenpolder ver huizen en blijft Teijlingen op het sportpark aan de Menne weg. Burgemeester De Jonge wijst dat plan echter van de hand. „We hebben alles door gerekend en de verhuizing van alleen Ter Leede vajt zo'n acht ton duurder uit dan de verhuizing van beide voetbal clubs. Dat komt doordat we aan de Menneweg minder grond voor woningbouw kun nen benutten, omdat er in Postwijk een extra veld nodig is, omdat we toch met organi satiekosten zitten en er hoe dan ook behoorlijke randvoor- zieningen nodig zijn. Het plan van Ter Leede zal dan ook niet nog eens worden doorge rekend". Kantine Het model waarvoor B en W nu hebben gekozen, voorziet in de aanleg van drie trai ningsvelden. Ter Leede zegt er twee nodig te hebben, Teijlin gen een. Ter Leede heeft ver der een hoofdveld en vier bij- velden nodig, Teijlingen spreekt over drie velden. W. Pouwels van Teijlingen: „Mo del 7 is voor ons tweede keus. Maar als het plan van Ter Leede niet doorgaat, gaan we de zaak niet traineren". TOP-voorzitter R. de Graaff zegt „om financiële redenen altijd al bang te zijn geweest voor dit voorstel". „Onze mid delen om de zaak nog een'an dere kant uit te sturen zijn uit geput. We hebben onze argu menten op alle mogelijke ma nieren al onder de aandacht gebracht". Als de korfballers inderdaad naar de velden langs de Vijf mei weg verhui zen, moet dat wel gepaard gaan met een nieuwe kantine. „We zitten al 15 jaar in een veel te klein noodgebouw om dat we nooit iets permanents mochten neerzetten. Maar het alternatief van de Ter Leede kantine is onvoldoende. Die is volgens de huidige normen ook veel te klein en wij willen een accommodatie waar we de komende tientallen jaren kun nen blijven. Als we naar Post wijk waren gegaan, zouden we 440:000 gulden hebben gekre gen voor een nieuw clubge bouw. Dat geld willen we nu ook. De 80.000 gulden die we dan nog moeten bijleggen, dat moet op te brengen zijn". )WIJK De ma- ..Noordwijk 125 ziekdplaats" gaat vol- ssenimaan(* van start- opening vindt f.9 Mp vrijdag 5 april in 'sa Boulevard Hotel Dienslaan de Koningin c^o'jiina Boulevard, iivang is om vier 'l-89jelegenheid wordt ook dit laidenkboek gepresen- ENHret bestuur van de zoekj dat zich met de jubi- .15 ifing bezig houdt, is al Kinduari vorig jaar met de :ot jiidingen bezig en heeft fcarir een activiteitenpro- 1 l samengesteld voor de ur. w april tot en met sep- bei jke blikvanger tijdens ïg van 125 jaar bad- het bovengrondse re- ,3(Van een actie van de 1 llenhandelaren, die in Noordwijk 100.000 bloembol len laten planten. Voor april staan naast de offi ciële opening de volgende eve nementen op het programma. Op 6 april houden de drie Noordwijkse muziekkorpsen een rondwandeling, is er een dagvuurwerk en een ballon nenwedstrijd. Op 10, 11 en 12 april is er in de Grote of St. Jeroenskerk een opvoering van het historische toneelstuk Elckerlyc en op 20 april een jurering en prijsuitreiking in het kader van de bolbloemen- tuinenwedstrijd. De kapel van de Koninklijke Luchtmacht geeft op vrijdag 14 juni een groot open lucht- concert op de Koningin Wil- helmina Boulevard. Bijzonder is het slotnummer van het concert, de beroemde „Royal Fire Works" van Georg F. Handel, waarbij gelijktijdig op dekmaten van de muziek van af het strand vuurwerk wordt afgestoken. Zolder van woning brandt volledig uit Een uitslaande brand woedde gisteravond in een woning aan de Herenweg in Warmond. De hele zolderverdieping brandde uit. Aanvankelijk kwam er rond kwart over elf slechts hevige rookontwikkeling vanuit de schoorsteen. Maar zeer korte tijd nadat de brandweer ter plaatse kwam, stond de gehele zolderverdieping in brand. De bewoners waren inmiddels uit de woning. Ook de bewoners van de huizen in de buurt moesten tijdelijk hun woning verlaten. De brandweer van Warmond kreeg bij de blus werkzaamheden assistentie van de brandweer Leiden. Om half één kon het sein brand meester worden gegeven. Het nablussen duurde tot circa drie uur, omdat de brand onder het dakbeschot bleef nasmeulen. De omvang van de schade is nog niet bekend. FOTO: WIM VAN NOORT Het parkeerterrein op de hoek Grachtweg/Ruishornlaan waar het nieuwe kantoorpand moet komen met op de achtergrond de huidige CNB-gebouwen. foto: wim van noort tekening: pr INVESTERING VAN 5,3 MILJOEN LISSE De Coöperatieve Nederlandse Bloembol lencentrale (CNB) in Lisse slaat binnenkort de eerste paal de grond in voor een nieuw kantorencomplex op de hoek Grachtwe g/Ruishornlaan. Daar is nu nog een parkeerter rein. Het nieuwe complex moet in maart 1992 in ge bruik worden genomen. De plannen vergen een investering van 5,3 mil joen gulden. Het nieuwe kantorencomplex moet het personeel van de groeiende CNB meer ruimte bieden en voldoende capaciteit herbergen om snel op toekom stige ontwikkelingen te kun nen inspelen. Het pand wordt aan de Grachtweg in drie bouwlagen uitgevoerd en aan de Ruishornlaan in twee bouwlagen. De ruimte die niet direct door afdelingen van de CNB worden gebruikt, zullen worden verhuurd. De directie zegt op grond van markton derzoeken voldoende kandida ten te mogen verwachten. De plannen voor nieuwbouw vloeien voort uit de wens van de directie om de faciliteiten op het gebied van de dienst verlening te vergroten. Aan leiding daarvoor vormt de schaalvergroting bij het bu reau in- en verkoop van de CNB; die mede het gevolg is van de toetreding van BSF. Het Lissese bedrijf, dat zich toelegt op het bemiddelen tus sen kwekers en exporteurs, kent verder een omzetgroei die vooral wordt veroorzaakt door de handel in lelies. Ver der heeft de CNB het produk- tenpakket uitgebreid met vas te planten. Als gevolg daarvan zijn ver schillende ondersteunende diensten gegroeid, waaronder de in- en verkoopadministra tie, de debiteurenbewaking, het management en de dien sten CNB-Makelaardij en CNB-Bolwerk, waar wordt ge werkt aan de ontwikkeling van softwarepakketten voor de bloembollensector. De di rectie zegt verder ruimte te willen reserveren voor ont wikkelingen die het gevolg zijn van het wegvallen van de Europese grenzen volgend jaar en het opkomen van nieuwe vormen van dienstverlening. Ook wil de directie de cen trumfunctie van de hoofdves tiging in Lisse versterken en faciliteiten scheppen ten be hoeve van aanverwante be drijven. De meeste exportbe drijven zijn gevestigd in Lisse en Hillegom. Verder bevinden zich in Lisse de hoofdveilin gen Hobaho en CNB, de keu ringsdienst en de tuinbouw school. 1JRIGE HEER £KTfl.10.000 ssing voor meneer? iiiwt de Gemeentelijke gèïijl bank Leiden langs gaan waives voor persoonlijke tot II. 30.000.- Snel ld. geheel op de per- Kln( ie situatie toegesneden, iters ^er latere problemen, aab lien kent zo'n lening van 'fsf I een laag rentetarief en 'l0 i aflossingsvoorwaarden n erèssant voor ü7 Van felkom op werkdagen der' I0-I2 30 uur en donder- '"-."pnd van 17.30-19.30 uur voor nadere informatie GOED VOOR UW LENING -K o°:ÏB ïntelijke Kredietbank -jaat 24, s 11300, 2301 EH Leiden Jr 1254145 ontvangen Bel tussen 19.00 uur, zaterdags tussen 15.00 uur. telefoonnr.071- i uw krant wordt nog dezelf- nabezorgd. Johannes Passion Het Leiderdorps Kamerkoor en het Leiderdorps Kameror kest geven vrijdag en zater dag twee uitvoeringen van de Johannes Passion van J.S. Bach. Plaats van handeling is de Leiderdorpse Dorpskerk aan de Hoofdstraat. De diri genten zijn Wim van Meeu wen en Carl Brainich. Solis ten zijn de sopraan Els Bon- gers, de alt Anke Zuithof, de tenor Hans Latour, de bariton Henk Post en de bariton Tom Sol. Organist is Piet Hulsbos. Kaarten kosten 17,50, CJP/65+ 12,50 en zijn ver krijgbaar aan de kerk. Vossen De Vereniging voor Natuur- en Vogelbescherming Noord- wijk organiseert op vrijdag in het Jan Verwey Natuurcen- trum aan de Weteringkade 27 in Noordwijk een speciale thema-avond over vossen. De heer Mulder, die gedurende vele jaren in Noord-Holland onderzoek op dit gebied heeft verricht, zal aan de hand van dia's zijn jongste onderzoeks resultaten melden over deze boeiende en veelbesproken diersoort. Aanvang acht uur. Tevens wordt de jaarvergadering van de vereniging gehouden. De lezing over de vos wordt voorafgegaan door een huis houdelijk gedeelte. Oud-Noordwijk Het Genootschap Oud-Noord wijk houdt op vrijdagavond in dorpscentrum De Rank aan de Golfbaan in Noordwijk haar jaarlijkse algemene le denvergadering. Aanvang acht uur. De agenda vermeldt onder meer een bestuursver kiezing. Aftredend zijn voor zitter J. van Kan en de heer A. W. Weelen. Beiden zijn herkiesbaar. In de pauze is er gelegenheid de scheepsmodel len van de modelbouwgroep te bezichtigen. Daarna is er een klederdrachtshow. In het kader van het 10-jarig bestaan van de klederdrachtgroep zal de show Traditiesrondom 1900" worden opgevoerd. Belasting Het CNV helpt morgenavond mensen bij het invullen van hun aangiftebiljet voor de in komstenbelasting of het T-bil- jet. Dat gebeurt in het Her vormd kerkelijk centrum aan de Voorstraat 72 in Katwijk. De medewerkers van de christelijke vakbond zijn aan wezig van een tot vier uur 's middags en van kwart over zeven tot negen uur 's avonds. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met het CNV-dienstencen- trum Zuid-Holland, tel: 015- 621631. Bazar Bejaardencentrum Hofwijck aan de Hazen boslaan in Oegstgeest houdt morgen een Paasbazar. Belangstellenden kunnen van tien tot vier uur terecht. Er zijn versierde eie ren, bloemstukjes, schemer lampjes, babykleertjes, speel goedbeesten en zo meer te koop. De opbrengst gaat naar het Rode Kruis en een kliniek in Ethiopië. Politiek De politieke partij Noordwijks Belang houdt morgenavond een politiek open huis in pen sion De Ossewa, Duinweg 7 in Noordwijk. Vanaf half acht wordt er gediscussieerd over zaken als belastingverhoging, de rol van projectontwikke laars in Noordwijk en de noodzaak van een sociaal-cul tureel centrum. EHBO-diploma's uitgereikt Burgemeester S. Scheenstra van Oegstgeest draagt de EHBO een warm hart toe en was daarom gisteravond in de Pabo aan de Hazen- boslaan aanwezig om diploma's uit te reiken. Het ging om een curèus van de afdeling Oegst geest van de Koninklijke Nederlandse EHBO- vereniging, die in oktober van het vorige jaar van start ging. Kaderarts C. Keyer en kaderin- structrice mevrouw A.C. Jansen gaven de cur sus, waarvoor alle 16 kandidaten op 19 en 21 februari wisten te slagen. De dames A. Vlasveld, L. Verhaar, W.J. Klop-Verhey, P. Houwaart, S.P. Couprie, J.M.H. Kruyt-De Jong, A.S. van 't Kruis-Van der Schaaf, G.H.M. Opdam, F.H. Couprie, C.P. Dijkhuis en M.C. van Dongen, als mede de heren M.O. van Wengen, P. van Delft. A. B. van der Horst, H.M. van Belkum en M.T. van der Laak kregen gisteren hun diploma's. Verder was er een informatieprogramma van de Nederlandse Nierstichting. foto: wim van noort Inzamelen plastic in Valkenburg stuit op problemen VALKENBURG Het inleveren van plastic voor herverwerking wordt in Valkenburg aan strakkere regels gebonden. Er blijkt nu te veel 30 tot 50 procentonbruikbaar mate riaal te worden ingeleverd. In het vervolg mogen van het herverwerkingsbedrijf alleen nog draagtasjes en plastic fles sen worden ingeleverd. Het probleem van het scheiden van plastic-afval blijkt in de praktijk veel ingewikkelder dan verwacht. B en W spreken van een „stap terug". Wethou der H. van der Nagel consta teerde daarover tijdens de ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening en milieu dat een kleine gemeente als Valkenburg niet de middelen heeft om aan de gestelde eisen tegemoet te komen. P. Mizee (VVD) hield een emotioneel betoog, waarin hij tot uitdrukking bracht dat Valkenburg er alles aan moet doen om de inname van alle soorten plastic geschikt te ma ken voor hergebruik. Een pro bleem waarover het laatste woord door de raadsleden nog niet is gezegd, vond D. Hoff- mans (PvdA/GL) die meende dat Valkenburg tegengas dien de te geven aan de het betrok ken bedrijf. Van der Nagel kondigde aan te rade te gaan in Katwijk.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 11