Toch woningen bij Woudsoord Zürich Verzekeringen dreigt met vertrek „Met vakantiegeld in huis sliepen we niet zo best" :d 35 LEIDEN OMGEVING CmiócSouaant WOENSDAG 20 MAART 1991 Pj Bemestingsadvies voor volkstuinders ZOETERWOIJDE De amateurtuinders in Zoeterwoude kun nen zaterdag een tuinbemestingsadvies krijgen. Deskundigen van het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen ge ven het advies. Zaterdagmiddag van 2 tot 3 uur kunnen belang stellenden terecht op het parkeerterrein van volkstuinvereni ging 'Oud raadwijk' aan de Laan van Oud Raadwijk 7 te Zoeter- woude-dorp. Onder het motto „Gezond milieu... begint in eigen tuin" maakt de landelijke vereniging de amateurtuinders bewust van hun eigen verantwoordelijkheid als het gaat om het milieu. Bemesting speelt hierbij een centrale rol. De aktie heeft tot doel iedere tuinder een persoonlijk bemestingsadvies te geven. Het gaat daarbij om de elementen stikstof, fosfor en kalium en voor de zuurgraad van de grond. De tuinders moeten vóór het onder zoek zelf een grondmonster nemen. Op 20, regelmatig over de tuin verdeelde, plaatsen moet een eetlepel tuingrond worden ge schept. Het geheel moet goed gemengd zijn. De kosten van het grondonderzoek en het bemestingsadvies bedragen f 30,- per monster. Hierbij wordt de grond geanalyseerd en een waardevol advies gegeven. Voor meer informatie: volkstuinvereniging 'Oud Raadwijk' telefoon 01715-2361. LEIDSCHENDAM „Zürich Verzekeringen heeft met het gepresenteerde vervoersplan de gemeente een handreiking willen geven om uit de proble men te komen. Het is aan de politiek om te zeggen of we sa men tot overeenstemming kunnen komen". Dat zei D. de Witte, advocaat/gemachtigde van Zürich, gisteren in het raadhuis van Leidschendam bij de behandeling van een be roepsprocedure tegen de wei gering een bouwvergunning af te geven voor uitbreiding van het gebouw van Zurich aan de Veurse Achterweg. Zürich wil aan de kopkanten twee vleugels aanbouwen om ook de nu nog in Den Haag gevestigde werkmaatschappij Vita Verzekeringen in het complex te kunnen opnemen. Het tekort aan parkeerruimte dat dan ontstaat zou moeten worden opgelost door het bou wen van een parkeerkelder die - ondergronds - het be stemmingsplan overschrijdt. Bovengronds zou een groen strook moeten verdwijnen. B en W gingen hiermee in eerste instantie akkoord. Toen het voorstel in de raad kwam stemden de twee CDA-wet- houders plotseling - met hun fractie - tegen en werd de bouwvergunning geweigerd. Zürich heeft nu voor circa 150 medewerkers, wonend in der tig gemeenten, van Spijkenisse tot Noord wijk en van Voor burg tot Waddinxveen, een vervoersplan per bus ontwik keld vanaf zes NS-stations. Volgens De Witte past het plan geheel in de bedrijfs- en vervoerplannen van rijk en provincie. De commissie ruimtelijke or dening stond gisteren sympa thiek tegenover het plan dat volgens de meeste raadsleden echter weinig te maken had met het beroepschrift. De Zü- rich-gemachtigde zei dat de di rectie drie mogelijkheden rest. Procederen tot de Raad van State wat minstens twee jaar vergt, verhuizen of er met de gemeente uit komen. De Witte vond dat de politiek ja of nee moet zeggen tegen het ver voersplan en de massaliteit van het gebouw. Maar Zürich zou aan de afwijkingen op dit punt ten opzichte van het be stemmingsplan tegemoet wil len komen, aldus De Witte. Omwonenden hebben zich ook tegen de uitbreiding gekeerd. Hen gaat het om toename van de verkeersdruk en verlies aan lichtinval. JACOBSWOUDE Ja- cobswoude wil toch tien aanleunwoningen bouwen op het parkeerterrein van het verzorgingstehuis Woudsoord in Woubrug- ge. Eerder stuitte dat voornemen op bezwaren uit de buurt. Als er nu geen bezwaren worden ingediend, kan dit jaar nog met de bouw van vijf gestapelde woningen wor den begonnen. Maandag buigt de commissie ruim telijke ordening zich over de hiervoor noodzakelijke wijziging van het bestem mingsplan. De aanleunwoningen zijn be stemd voor ouderen die met wat extra hulp zelfstandig kunnen blijven wonen. Vol gens gemeentesecretaris A. Meester is de behoefte aan dergelijke woningen groot in Jacobswoude. „Woudsoord heeft 37 plaatsen en is het eni ge verzorgingstehuis in Ja cobswoude. Volgens de lande lijke normen zou Jacobswoude 67 verzorgingsplaatsen moeten hebben. De behoefte wordt in de toekomst alleen maar gro ter. Met de tien aanleunwo ningen kan voor een klein deel in die behoefte worden voorzien". Het plan is vorig jaar al in de commissie welzijn van de ge meente Woubrugge ter sprake gekomen. Buurtbewoners ver zetten zich echter tegen de bouw van de woningen. Ze vreesden uitzichtbelemmering en zagen de noodzaak van de bouw niet in. In het woningbouwprogram ma dat Woubrugge in septem ber vorig jaar vaststelde voer de de gemeente de tien wonin gen op. Dit contingent werd aan de nieuwe gemeente Ja cobswoude toegewezen. Ver volgens is de gemeente gaan zoeken naar een geschikte lo catie en kwam toch weer uit op het terrein bij Woudsoord. Voordeel van deze plek is dat de bewoners van de aanleun woningen kunnen terugvallen op de voorzieningen van Woudsoord. Het huidige bestemmingsplan laat de bouw van de woningen niet toe. „Willen we het con tingent niet verloren laten gaan, dan moeten we nu een artikel 19 procedure starten", merkt Meester op. Indien de commissie ruimtelijke orde ning en vervolgens ook de raad, hiermee instemt, wordt de architect gevraagd een schetsontwerp te maken. Dit plan wordt vervolgens ter in zage gelegd. Volgens Meester kan op zijn snelst nog dit jaar worden be gonnen met de bouw. Gezien de voorgeschiedenis verwacht hij wel bezwaren van omwo nenden, waardoor de aanvang van de bouw kan worden ver traagd. Leimuiden De bouw van een zorgcentrum is vorig jaar in de gemeente Leimuiden ter sprake geko men. Een centrale voorziening met daar omheen woningen zouden op de locatie van speel tuinvereniging de Peppel in Leimuiden kunnen worden gebouwd. Volgens Meester verkeren deze plannen nog maar in een „embryonaal sta dium" en zitten er „nog heel wat haken en ogen aan vast". Een projectgroep buigt zich over deze plannen. Binnen twee maanden hoopt de gemeente meer duidelijk heid te krijgen over de door gang van het plan. Dit is vori ge week door de gemeente ook toegezegd aan het bestuur van De Peppel. Het bestuur had de gemeente om zekerheid ge vraagd. De speeltuinvereni ging was bereid om plaats te maken voor het zorgcentrum. Als geschikte nieuwe locatie had het bestuur het grasveld naast multi-cultureel centrum 't Spant aan de Larixlaan op het oog. Als de verhuizing niet door zou gaan, moest het in zeer slechte staat verkerende clubgebouw worden gereno veerd. Echter, het bestuur ver keert al twee jaar in onzeker heid. Ook over het aanstellen van een zorgcoördinator door Ja cobswoude is nog geen zeker heid. Vorig jaar kwam de toenmalige wethouder B. van Puffelen uit Leimuiden met dit voorstel. „Door de gemeen telijke herindeling is ook dit plan op de lange baan gescho ven", aldus Meester. Veel snelheids- LANGERAARDER DE RIJK KIJKT TERUG OP 45 JAAR VAKBONDSWERK overtreders in Nieuwkoop en Ter Aar NIEUWKOOP/ZEVENHO VEN/TER AAR De politie heeft gisteren en vandaag op diverse wegen in Nieuwkoop, Zevenhoven en Ter Aar snel heidscontroles gehouden. De 439 waargenomen overtreders vormen voor de politie aanlei ding om de controle te herha len. Maandag werd gecontroleerd tussen zeven uur 's morgens en zes uur 's avonds. Dinsdag ochtend duurde de politiecon trole van zeven uur tot half een. Er werd twee maal gecontro leerd op de Achterweg in Ze venhoven. Dat gebeurde tij dens de ochtenduren, waarbij een groot aantal fietsers op weg naar school was. Van de 600 gecontroleerde motorvoer tuigen waren er 116 in over treding. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 126 kilome ter per uur. Voor deze weg geldt een maximum snelheid van 80 kilometer per uur en voor sommige voertuigen zoals vrachtwagens 60 kilometer. Ook voerde de politie contro les uit op de provinciale weg ter hoogte van de Kennedy- laan in Nieuwkoop. In ver band met de werkzaamheden geldt daar tijdelijk een maxi mum snelheid van 50 kilome ter per uur. Ongeveer 600 au to's passeerden de radarwagen. Er reden er 255 te hard. De hoogste snelheid die hier werd gemeten was 101 kilometer per uur. In Ter Aar werd gecontroleerd op de Aardamseweg (binnen de bebouwde kom vlakbij de verkeerslichten) en op de Geerweg. In beide gevallen werden ongeveer 500 voertui gen gecontroleerd. Op de Aardamseweg waren er 32 in overtreding. Op deze weg geldt een maximum-snelheid van 50 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid tij- dens de controle bedroeg 73 kilometer per uur. Op de Geerweg waar maximaal 80 kilometer per uur mag worden gereden, bleken 26 bestuur ders in overtreding. De snelste werd op 109 kilometer per uur geklokt. Een groot aantal van de snel heidsovertreders werd staande gehouden. Zii kregen als on- erdeel van het „lik op stuk beleid" gelijk een bekeuring. Degenen die dat niet over kwam krijgen binnenkort een acceptgirokaart thuisgestuurd. Afscheid van bibliotheek A. van der Heijden-Veelenturf heeft zich de af- (foto). Mevrouw Van der Heijden heeft zich sterk gelopen 19 jaar ingezet voor de bibliotheek gemaakt voor de komst van een eigen biblio- Meerburg in Zoeterwoude Rijndijk. Gisteren theek Y00r Zoeterwoude Rijndijk. Die kwam er, nam zij afscheid als voorzitter van de Stichting 'n multifunctioneel centrum De Eendenkooi aan Bibliotheek Meerburg en werd zij voor haar in- het Kooikerspad. Vorig jaar werd de bibliotheek spanningen namens het gemeentebestuur door zelfs uitgebreid. wethouder R. Hogenelst in de bloemetjes gezet foto: henk van den ende Paas-actie van VIOS ZOETERWOUDE De Zoe- terwoudse drumfanfare VIOS gaat een paas-actie voeren. Met de verkoop van paasbro- den en paaseieren, in overleg met de Zoeterwoudse bakkers, hoopt VIOS een bedrag bijeen te krijgen dat bestemd kan worden voor het zilveren jubi leum. Volgend jaar zal VIOS het 25-jarig bestaan gaan vie ren. Op welke wijze blijft nog een verrassing. Eind deze maand zullen de muzikanten de inwoners van Zoeterwoude benaderen om mee te werken aan de paas-actie. Informatie tel. 01715-3613 of 2229. Kabel-net Leidschendam naar Casema LEIDSCHENDAM Eigen dom en exploitatie van het Leidschendamse kabelnet is gisteren overgegaan naar Ca sema. Burgemeester W. de Vreeze en Casema-directeur G. Deelman hebben gistermid dag het contract daartoe gete kend. Om goed te kunnen in spelen op de vele ontwikkelin gen op kabelgebied heeft de gemeente er de voorkeur aan gegeven de Centrale Antenne Inrichting (CAI) te laten ex ploiteren door een hierin ge specialiseerd bedrijf. Casema begint binnenkort met de aan leg van een kabelnet in Stompwijk dat geschikt is voor doorgave van 30 tv-zenders. Het project moet op 1 januari 1992 klaar zijn. Het kabelnet in de Leidschendamse wijken, dat nu geschikt is voor het doorgeven van maximaal 18 zenders, zal ook tot 30 zenders woden uitgebreid. Op onge veer 1 mei 1992 zullen eerst 24 zenders worden doorgegeven, een aantal dat uiterliik 1995 tot 30 wordt opgevoerd. Nieuwe zenders worden pas doorgege ven als het gemeentebestuur hiervoor toestemming geeft. Tariefsverhoging volgt pas als het Stompwijkse kabelnet klaar is (40 cent per maand). Telkens als weer een zender wordt toegevoegd vindt een nieuwe verhoging plaats. Nieuwveen overweegt subsidie op aanbrengen licht in brandgangen NIEUWVEEN De ver- lichting van brandgangen achter woningen wordt in Nieuwveen en Zevenho ven mogelijk geprivati seerd. De commissie open bare werken doet daarbij de suggestie om subsidie te geven aan bewoners die op eigen initiatief licht aanbrengen. Dat plan werd in de commissie geopperd nadat was gebleken dat zowel in Nieuwveen als in Zevenhoven op veel plaatsen licht zou moeten worden aan gebracht. Maar met het aan brengen van lichtpunten door de gemeente zijn forse bedra gen gemoeid. Die kunnen op lopen tot bijna 3000 gulden per In Zevenhoven heeft Gemeen te Belangen Zevenhoven an derhalf jaar geleden al een nota „Licht in de duisternis". Daarin werd geïnventariseerd waar lichtpunten nodig zijn. Zo'n inventarisatie zou voor Nieuwveen ook gemaakt kun nen worden. Voor een eventueel honoreren van het initiatief wilde Ge meentebelangen Samen (GBS) wel richtlijnen opstellen met betrekking tot het aanbrengen van de lichtpunten, zoals bij voorbeeld de hoogte waarop deze moeten worden aange bracht. Ook pleitte GBS voor een goed begin door bij nieuw bouw deze voorziening in brandgangen al aan te bren gen. LANGERAAR „Tim merman Sint Josef van Langeraar". Zo noemde burgemeester P. Verhoef van Ter Aar Teun de Rijk enkele weken geleden nog bij de uitreiking van de eremedaille in zilver van Oranje Nassau. Een onderscheiding die hij verdiende omdat hij 45 jaar lang bestuurslid was van de plaatselijke bouw- en hout bond FNV. Daarvan was hij 40 jaar penningmeester. Erbij be denkend dat Josef „de altijd- zorgende" betekent, sloeg Ver hoef de spijker op de kop. De koninklijke onderscheiding kwam voor de Langeraarder als een complete verassing. Napratend over die avond in het Langeraarse party-cen trum Parola, blikt hij met ple zier terug. Vooral het feit dat zijn zes kinderen met hun echtgenoten en zijn vijf klein kinderen daarbij aanwezig wa ren deed hem veel plezier. Eén van zijn kleinkinderen torste een grote emmer met zich mee. Op de vraag wat hij daar mee moest, volgde het antwoord: „Om de tranen van opa in op te vangen!". Klein zoon Thomas wist namelijk van eerdere gebeurtenissen dat zijn opa van ontroering nog wel eens een traantje placht te laten. De Rijk begon in 1938 als tim merman bij Klaas de Jong in Alphen aan den Rijn en voor één gulden in de week. Ver volgens heeft hij nog even bij Janmaat in Nieuwveen ge werkt. In 1943 kwam hij bij het Langeraarse aannemersbe drijf Johan Akerboom terecht. Daar heeft hij 40 jaar doorge bracht. Voordat hij in 1985 met Timmerman Teun de Rijk: De Sint Josef van Langeraar Vakbond Sinds 1938 is Teun de Rijk lid van de vakbond. In het begin was dat afdeling St. Joseph Langeraar van de Katholieke Arbeiders Beweging (KAB). Na diverse fusies werd dat uit eindelijk de Bouw- en Hout bond FNV. In 1946 werd hij secretaris. Vijf jaar later was hij penningmeester. In die hoedanigheid kreeg Teun te maken met zaken die met het wel en wee van de leden had te maken. Zo was De Rijk, vóór de invoering van de WW in 1952, de aangewezen per soon waarbij leden die werk loos werden, terecht konden voor een overbruggingsuitke ring. Begin dit jaar droeg hij het penningmeesterschap over aan Hen Mank, maar nog steeds is hij bestuurslid van de Bouw- en Houtbond. Na die tijd werd de werkloos heidsuitkering geregeld via het Sociaal Fonds Bouwnijver heid (SFB). „Wel moesten de werklozen zich bij mij laten registreren. Ook vakantiegeld rekende ik met de bouwvak kers af", herinnert De Rijk zich. „Ieder jaar bracht ieder een zijn opgeplakte zegelboek jes. Daarbij sorteerde ik, gehol pen door mijn vrouw en kin deren, de zegels van verschil lende waarde, telde de zaak op en stuurde alles naar het SFB. Die zorgde voor een lijst met namen met daarachter de uit te betalen bedragen. Ik ging naar de bank om het geld op te halen. De volgende dag ging Gestommel Het kon in die tijd gebeuren dat er in huize De Rijk zo'n 70 mille aan vakantiegeld aanwe zig was. „Dan sliepen wij niet zo best", bekent De Rijk. Ge lukkig is er nooit iets gebeurd. „Behalve die ene nacht", her innert de vakbondsman zich. „Er was toen kermis in Lei muiden. Wij lagen al in bed toen we gestommel rond het huis hoorden. Er werd luid en lang aangebeld. Verstijfd lagen we in bed en we deden eerst niets". Het belgerinkel hield echter aan. Teun trok de stoute schoenen aan, wapende zich met een grote koperen vaas en waagde zich naar de deur. Hij rukte hem open en.... zag niets. Toen hij tenslotte onderzocht waarom de deurbel zo bleef rinkelen bleek dat iemand een speld tussen de belknop had gestoken, zodat het knopje bleef ingedrukt. Hij weet nog steeds niet wie hem dat geintje heeft geflikt. Maar dat de da der hem, in de wetenschap dat hij veel geld in huis had op stang hadden willen jagen, staat voor hem als een paal bo ven water. Bondscontributie werd ook persoonlijk opgehaald door de bestuursleden. Elke maand gingen ze erop uit om dat geld op te halen. Sommigen kwa men het bij Teun thuis bren gen, waardoor er bij Teun en zijn vrouw altijd volk over de vloer was. „Vooral 's zondags uit de kerk kon het bij ons druk zijn. Het gebeurde dan wel eens dat de laatsten weg gestuurd werden met de zach te hint: Nu moet je maar eens gaan, want we gaan eten", vertelt hij. V raagbaak Teun de Rijk fungeerde ook altijd als vraagbaak voor de le den. Als er problemen waren foto: wim van noort met werkgevers stond De Rijk de mensen welwillend ter oor. Wist Teun niet zo direct een oplossing, dan zorgde hij er voor -dat de klachten werden doorgespeeld naar het dis- trictsbestuur, waar kan wor den teruggevallen op juristen en de daarbij behorende bij stand. In 1985 ging hij met de VUT. Een tijd van stilzitten brak voor hem echter niet aan. Hij maakt zich nu rjog ver dienstelijk door maaltijden rond te brengen voor Tafeltje Dek Je. Bovendien rijdt De Rijk mensen naar en van on der meer de dokter en het zie kenhuis. Ook het zangkoor ligt hem na aan het hart. Verder weet men hem altijd te vinden voor een klus in de Lange raarse basisschool Aeresteijn of in Bibliotheek de Aarlezer en ook zijn kinderen doen nogal eens een beroep op hem. Dat doet hij altijd met veel plezier en niet snel is iets te veel voor hem. JOS HOOGERVORST Bezwaar tegen aanleg van fietspad in Leiderdorp LEIDERDORP De Lei- derdorper S. Gorter maakt bezwaar tegen de aanleg van een fietsver- binding naast het Staring pad. Het Staringpad is een voetpad dat loopt van de Heinsiuslaan ter hoogte van Winkelhof naar de sportzaal Op Dreef en de basisscholen aan het Van Alphenplein. In zijn brief aan het college betoogt Gorter, dat de nood zaak van de aanleg van een fietspad al lang is achterhaald. Enkele jaren terug zorgden de jongeren die het Van Alphen plein bevolkten met hun brommers voor overlast. Vol gens Gorter is daar geen spra ke meer van. De leeftijdsop bouw in de wijk Binnenhof is veranderd. De jongeren zijn ouder geworden en rijden niet meer op brommers. Er wordt volgens Gorter nog wel gefietst op het Staringpad, maar dat gebeurt veel minder vaak dan voorheen. Boven dien gaat het voornamelijk om moeders met schoolgaande kinderen die voorzichtig rij den. Volgens Gorter is daarmee het fietspad overbodig. Het is een doorn in zijn oog, dat voor het pad een deel van het plantsoen moet worden opgeofferd. Ook is hij van mening dat als de fietsers vrij baan krijgen de kans op ongelukken toeneemt. Het college van B en W van Leiderdorp heeft beslotén de bezwaren van de heer Gorter door te sturen naar de com missaris van de koningin. De aanleg van de fietsverbinding wordt opgeschort tot de kroon een uitspraak heeft gedaan. Wethouder J. Veldstra-van Donk (D66) van verkeer heeft zich in het college een tegen stander van het besluit tot op schorting verklaard. ELKE DONDERDAG DE BIILAGE BIJ UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA raadplege men „UIT! tis wekelijkse bijlagef krant. 1 ALFHEN AAN DEN RIJNf- NEMA I (Van Boetzelaeri 01720-20800): lady (al); 18.45, 21.15. - zo. ook 16.15. EUROl Kindergarten cop (12); 1 wo. ook 13.30. EURO( Flatliners (12); 18.45, zeemeermin (al); wo 1 CINEMA IV: Home alone' 21.00. wo. ook 13.30. i VOORSCHOTEN (Schoolstraat 69, tel. d 612566): Flatliners (12); it 20.15. Ghost (12); ma. t/r» KINDERVOORSTELLING! blem Child; wo. 15.45. kous; wo. 14.00. Jungl 14.00. 15.45. DEN HAAG ASTA: 3463500): Kindergarten"" 14.00, 18.45, 21.30. ASj ces with wolves (al); 14 ASTA 3: Pacific 14.00, 18.45, 21.30. (naast Den Haag 3471656): Awakenings 18.45, 21.30. BABYLOl cards from the edge t 18.45,21.30.. BABYLONrt ches (al); 14.00, 18.45, Pia€ 14.00, 21.30. CINEAC fcset 20. tel. 3630637): Three T little lady (al); 14.00, Iff1 CINEAC 2: The Russiah 18.45, 21.30. ma. dl. do.hnï CINEAC 3: Flatliners 21.30. ma. di. do. ook 14|en TROPOLE 1 (Carnegii 3456756): Eline Vere 18.45, 21.30. METROPf ces with wolves (al); METROPOLE 3: HaU.jp 14.00, 20.30. METROPI? P Reversal of fortune (al); if ne ma. dl. do. ook 14.00. par LE 5: Sibling Rivalry (n j« 18.45, 21.30. ODEON ege gracht 13. tel. 3462400): fjL ten Cop (12); 13.45, 18.4ïeur ODEON 2: Ghost (al); 13°r 21.30. ODEON 3: Home wel 13.45, 18.45, 21.30. (sine Pretty woman (al); 13Jeel| 21.30. HAAGS FILMHIT Lyrisch nitraat; 20.00. Ju-Psse Zaal 2: Longtime comparP na 21.45. Zaal 3: The trip tflaat ma. 19.30, 21.45. Going i\ei. 'Jpi rui 19.30, 22.00. A streetcar l sire; wo. 19.30, 21.45. 20.00. >ens KINDERVOORSTELLINGEilere AC 1: Teenage Ninja Tiaas1 14.00. CINEAC 3: De meermin; wo. 14.00. Ml 4: De kleine zeemeermin; ya. JOfc. )Wl DIENST Zl Ongev, APOTHEKEN De avond diensten van de apothekel gio Leiden worden wa door de apotheken die ooi dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZEN LEIDEN OngeJ' elke dag Academisch ZlekdpL halve van dinsdag 13.00 u.!ma dag 13.00 u. (Diaconessent nieken tel 155543, afdelin<plèl< 175639) en van vrijdag Ifo y zaterdag 13.00 u. (ElisabtF huis). POU De Geneeskundige Diens! aai verhuisd van de RoodenbL-n in Leiden naar de CronPul 18a in Leiden. hvai VERENIGING BESCHERR| GEBOREN KIND Hulpvtj ongewenste zwangerschap! der en kind. Bel tel. 071-89{eleg 897762; 033-620244 (dit lajden mer is dag en nacht bereil(ipt BEZOEKUREN ZIEKENHQ Diaconessenhuis: Bezoek! aai lijks van 14.30 tot 15.15 ifing 19.00 tot 19.45 uur. Kinduar: dagelijks van 10.30 tot iLjir, meer dan twee bezoekers a_ Op de afdeling special carr terecht van 10.30 tot 11.0san van 19.00 tot 19.30 uur. \*i ap laatste twee afdelingen bea nen worden dient eerst overlegd met de dienstdoe pleegkundige.» Sint ElizP kenhuis: Volwassenen dag het 14.00-14.45 u. en van l8.3(Van klasse-afdelingen ook 11.lillen Kraamafdeling: dag. van 15 u. en van 18.30-19.30 u' 19.30-21.00 u. alleen vooMDl Kinderafdeling dag. 15.00 CCU (hartbewaking) dag. 1 14.30 u. en van 19.00-19. sieve verpleging: dag. 14.30 u. en van 18.30-19.0 Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in het beth-ziekenhuls. Endegei vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.0([ en 14.00-15.00 u.; eerste II gehele dag. Jelgersmaklii gerenteam: za. en zo. 14.0i Opname: werkdagen 16.451 za. zo en feestdag. 10.00< 14.00-16.30 u. Team A, C tot 21.00 u. met uitzonderlnj handeltljden en etenstijden. misch Ziekenhuis: Voor ten (behalve kinderen) zijn J kuren als volgt: Dagelijks 14 u. en 18.30-19.30 u. Avondbt afdeling verloskunde: 18.0 De Praematurenafdeling: i en familie is na overleg metf1 doorlopend bezoek mogelijk aan ernstige patiënten: ernstige patiënten doorlo. zoek wordt toegestaan kan verpleegkundige hiervoor F kaarten verstrekken. KincF zalen voor peuters, kleutersf kinderen 15.15-17.00, babijien boxenafdeling: volgens afspE het verpleegkundig hoofd. den kinderafdelingen: voof van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd, fcelko dere bezoekers van kinder®o_i2 neus- en oorheelkunde en nt.. 14.15-15.00 en 18.30-19.30. f kunde en heelkunde: 14.15- 18.30-19.00. Rijnoordzkl Dagelijks 14.30-15.15 19.30 u. Extra bezoek hartlï 11.00-11.30 u. Extra bezot kraamafdeling: 19.30-20.30 J afdeling 15.00-15.30 ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE I OPVANG (Koornbrugsteeg iaat I EK Leiden, tel 254810.) over en aanmelden voor vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. r ANTI-DISCRIMINATIE CEfr MELDPUNT LEIDEN. Ketent steeg 10. Ma. t/m vr. teleforf 19.C reikbaar van 10.00 tot 16.OOP 15. 120903. Spreekuur ma. 13.fn uw en do. 18.80-20.30. Jfi nat

Leidse Courant | 1991 | | pagina 10