rcmini/Kangeroes grijpt laatste strohalm Dames LHMC ruim langs Forescate RDC gehandhaafd, geen promotie LDG 'olar Bears •uperieur :egen pe Zijl/LGB s? agi}RT QtidóaQowuvnt MAANDAG 18 MAART 1991 PAGINA 17 tijden Leidse zwemmers EN Tijdens een B-klasse wedstrijd in Nieuwerkerk |en vier pupillen van de Leidse zwemverenigingen li de Zijl/LGB aan de A-tijdslimiet. .Jan Bakker voldeed aan deze eis door de 100 meter 1.11.5 af te leggen. Kim Bouwmeester volbracht de- afstand in 1.28.7 en ook Jochem Klein zwom snel ge- iet zijn 1.26.3. ie Zijl zwom Twan Martijn een A-tijd op de 100 meter in 1.47.8. Bij dezelfde meeting pakte Linda Wijermans bek °P meter wissel in 2.52.6. Alexandra Onderwa- de 100 meter vrij als eerste op de 100 meter vrij 3 is een C-klasse wedstrijd pakten Dennis van de Kamp m onique Snoek beiden goud. Van de Kamp op de 100 -wissel in 1.21.6 en Snoek op de 50 meter vrij in 33.9. Ï/LGB-ploeg zwom tenslotte nog een jeugdmeerkamp veelvuldig in de prijzen. Sven Meijers bleek de snel de 100 meter vrij in 1.21.8. Op de 50 meter vlinder Femke de Geus een gouden 37.5. t va >al v T >gebi f ell LEIDEN Zowel de lan delijke damcompetitie, als de regionale hoofdklasse werkten afgelopen week einde hun laatste ronde af. Het Rijnsburgse RDC handhaafde zich op bord- punten. Het Leids Dam Genootschap kon de in de eerste ronde opgelopen achterstand op DID niet goedmaken. Cees van de Bosch had het de voorlaatste speelronde reeds voorspeld. „Wij kunnen niet meer degraderen. We winnen namelijk ruim van Schiedam, dat flink verzwakt is en heb ben ongeacht wat RDG/DIO doet genoeg bordpunten over om ons te handhaven." De nauwelijks gewaagde voorspel ling kwam uit. De Rijnsburgers gaven het met zeven invallers uitkomende Schiedam 2 met 17-3 een damlesje. De concur rentie uit Den Haag won ook, een verrassende 11-9 tegen Het Probleem uit Hoorn. Op de voorsprong van acht bordpun ten worden door de grote zege van RDC nog eens 12 punten toegevoegd. Alleen de drie vaste spelers van Schiedam 2 brachten het tot een remise tegen de RDC- ers Jan Slingerland (bord 3), Rien Kromhout (5) en Cees van de Bosch (6). De zeven inval lers waren geen partij voor de vaste bezetting van Rijnsburg. „Na het missen, op bordpunten, van de titel en de promotie vo rig seizoen, hebben we ons dit jaar op die manier gehand haafd. Volgend seizoen zal het beter worden, als Albert Huis man en Arno Koolloos weer mee gaan spelen. Jan Schijff zal zijn plaats in de ploeg inle veren." Het Leidse LDG beëindigde de laatste ronde in de regionale hoofdklasse met een 10-6 over winning op Kijk Uit. Aan de topborden 1 tot en met 5 werd door Evert Bronstring, Hans Kolfoort, Fred Ong en André van de Kwartel de volle winst geboekt. Dissonant aan bord 3 werd Peter Bronstring, die in goede stand een verliezende voortzetting koos. Ook zevende bordspeler Harry Dekker liet zich verschalken door zijn Zeg- veldse opponent. Jan Slinger land en Hein van Winkel speelden remise. Het damge- nootschap uit Leiden verloor in de gehele competitie slechts één maal, het openingsduel te gen DID uit Zoetermeer. „Ik heb toch een nare smaak in mijn mond van een dergelijke planning", stelt André van de Kwartel. „We hadden veruit de twee sterkste ploegen en dan al in de eerste ronde tegen elkaar. Dat is niet goed voor de span ning. Helaas promoveert maar één team." der FemKe ae Creus een gouaen ól.D. c-ees van ae rsuscn naa nei ue vuursprung van aim uuiupuu- ucici «uiuca, a« muvn nmo- uuiuDpuci uti. ecu koui. Kley kos )EN De volleybal- (1; van derdedivisionist iitj iini Kangeroes gre- laatste strohalm op iud van promotie door zeer goede overwin- op concurrent Inter cos.Tweededivisionist 10 behaalde thuis een e 3-0 winst op het ho- geklasserde Bre- JJ SSS. Leython 2 zal al- het werk moeten m om degradatie te komen. De Leider reserves verloren 1-3 van Radius 2. Bij imes won Gemini- ir|lgeroes van het Haag- 1 VC met 0-3 en houdt theoretische kans op iotie. :ik: rd v Lor 0 was zaterdag in de igohal gemotiveerd om ■ean^ne winst binnen te halen, week lieten de Noord- re de winst knullig lopen, hoger geklaseerde Bre- SSS werd op alle fronten [roefd. Door een scherpe re moesten de Barnevel- zich beperken tot Het NOVO-blok een goed anfwoord Pn Ipelverdeler Kees Ouwe- ;t S(1 lanceerde met name de e g<lnaanvallers prima. Na twej setwinsten zakte de con- ltenratie iets. Uitblinker Karst 10gnan leidde de ploeg van ameK de Jong naar winst in de Ie set (3-0). Gemini/Kan- |es zette de goede lijn van e week door. Mede-con- mt Inter Amicos had wei- Bm in te brengen tegen de werkende Voorschotena- De basis van de winst was te scherpe service. Binnen kwartier waren de drie m or de ploeg van 'el ill< Leon Jungslöger via de duide lijke cijfers 15-5, 15-4 en 15-5 (3-0). Leython 2 zal de ko mende weken moeten winnen om degradatie te voorkomen. Zaterdag was het geroutineer de Radius 2 te sterk voor de ploeg van Willem Spierdijk. De eerste set was nog voor de Leiderdorpers. René Leeflang leidde Leython naar een 15-12 winst. In de overige sets was de pass te zwak om het de Gouwenaren moeilijk te ma ken (1-3). Graficon/Donar en Riva/Rwk 3 speelden een zeer aantrekkelijk wedstrijdi De Merenwijkers waren na we ken weer compleet. Door het sterke verdedigingswerk van de Rijswijkers ontstonden er lange railey's hetgeen door scheidsrechter Jan de Winter goed werd aangevoeld. Donar trok in de eerste twee sets aan het langste eind door een slim me service op de zwakke plek ken in het Rijswijkse systeem. De derde set was na een boei ende strijd eveneens voor Do- nar (3-0). VCS had weinig moeite met het versterkte VOY. Met een fantasie-opstel ling wonnen de Sassenheimers gemakkelijk de eerste twee sets. Door concentratieverlies ging de derde set naar de knokkende Ouderkerkers. In de vierde set werd het verlies onder aanvoering van de ge broeders van Elk rechtgezet (1-3). RVV bood kampioens kandidaat Rentokil/ZVH 3 goede tegenstand. De ver schuiving in de passopstelling bleek goed te werken. Martin Broere nam de middenpositie over van de ontbrekende Mar cel Vermeulen. Ondanks het goede spel van Kees van de Meent en Ronald Verhey kwa men de Rijnsburgers niet ver der dan winst in de tweede set (3-1). Gemini/Kangeroes 2 NOVO zorgde voor een stunt door het hoog geplaatste Brezan/SSS met 3-0 te verslaan. liet de winst in de eerste set tegen koploper DVC liggen. Ondanks een 14-13 voorsprong ging de winst met 14-16 naar de Driebruggenaren. In de tweede en derde set bleken de gasten meer routine te hebben. DVC won met rustig en dege lijk spel met 0-3 van de Voor schotenaren. Leython 3, ge handicapt door het ontbreken van drie spelers, had een moeizame start tegen koploper Skania 2. Pas aan het einde van de tweede set kwamen de Leiderdorpers in het spel. Door een vakkundige service werd het Delftse spel in de derde set ontregeld en kwam Leython tot winst. Een 12 -7 voorsprong in de vierde spel- periode kon niet worden om gezet in winst (1-3). Peter Van en Erik Vermeulen vielen verdienstelijk in. De dames van Gemini/Kan geroes behaalden een goede 3- 0 overwinning op het hoogge- noteerde SVC. Door het ont breken van Elsbeth van de Berge en Herriëtte van Ma- trigt had coach Casper Brussee weinig wisselmogelijkheden. In de eerste set keken de Voorschotensen constant tegen een achterstand aan. Aan het einde van de set was een eind sprint voldoende voor de 16-17 winst. Deze setoverwinning gaf in de tweede set vertrou wen. Gemini/K nam snel een 1-8 voorsprong. De Haagse da mes kwamen nog terug, maar het gat bleek te groot (10-15). Na een gelijkopgaande strijd in FOTO: HENK SNATERSE de derde set trokken de Vliet- se dames aan het langste eind (0-3). Leython had weinig moeite met Radius 2. Onder aanvoering van de goed ser verende Saskia Koenen bracht de eerste set ruime winst. De tweede set was identiek. De Leiderdorpse service en blok kering waren de basis voor de winst. De befaamde derde set ging door een falende pass verloren. Na een slecht begin in de vierde set gaf de lengte en aanvalskracht de doorslag (3-1). WW kampt met aanpas singsproblemen door het weg vallen van Jeanette Rietkerk en José Purvis. In Den Haag verloren de Wassenaarse da mes van Oikos/S met 3-0. Na een gelijkopgaande strijd ging de eerste set naar de thuis ploeg met 16-14. In de tweede en derde set was de verdedi ging onder de maat om het de Haagsen moeilijk te maken (3- 0). NOVO speelde een goede wedstrijd tegen Riva/Rwk 3 maar bleef met lege handen. In de eerste set bleken de Rijs wijkse dames meer stootkracht te hebben dan de Noord wijk- sen. Door een volledig falende pass was de tweede set zelfs met 15-3 voor de thuisploeg. De ploeg van Piet van der Brink knokte in de derde set terug. Na een gelijkopgaande strijd was Riva het fortuin- lijkst (3-0). Gemini/Kange roes 2 won de eerste set nipt van het Wateringse Velo. De tweede was voor Velo. De Wa teringse dames ondervonden in de derde en vierde set de minst last van de slechte lei ding (3-1). Gemini/Kange roes 3 maakte in de eerste set dankbaar gebruik van het ner veuze begin van Dosko. De Stolwijkse dames bleken ech ter over een betere aanval en blokkering te beschikken. De .overige sets waren een gemak kelijke prooi voor Dosko (1-3). Leython 2 gaat na een moei zame seizoensstart steeds beter presteren. In Alphen aan de Rijn werd DAC verslagen. Na een 0-10 voorsprong voor de Leiderdorpse dames in de eer ste set kwam DAC terug tot 14-14. Arine van Vliet serveer de Leython naar winst. On danks goed verdedigingswerk van DAC waren de tweede en derde set gemakkelijk voor Leython onder aanvoering van de aanvallend uitblinken de Mona Klein (0-3). Avanti moeiteloos langs pover JCV LEIDEN De financiële zor gen van Avanti hebben nog geen uitwerking op de sportie ve prestaties van de ploeg uit Hazerswoude. Het zwakke JCV werd moeiteloos opzij ge schoven (8-2). De dames van Docos beginnen te wennen aan het niveau van de eredivi sie. Tempo Team werd met 8-2 verslagen. BT Lifters blijft koploper in de eerste divisie. De overwinning van Avanti tegen JCV was geen verras sing. De enige vraag was hoe groot het verschil zou uitval len. Het team van Niels Albers boekte een zeer regelmatige overwinning. De enige die te genstribbelde was JCV-er Jona Kaan. Hij was zeer goed op dreef en wist Vasile Florea met twee games te verslaan. Het tweede verliespunt van Avanti kwam op naam van Michel de Boer. In de eerste divisie draait BT Lifters mee in de bovenste re gionen mee. Samen met Odion staan de ploeg aan kop. Alleen de kampioen heeft recht op promotie. Volgende week ont moeten beide opponenten el kaar en daarom was het van belang dat BT Lifters tegen Kluis de punten zou pakken. Dat bleek geen probleem. Tra ditioneel werden beide dub bels door de Oegstgeestenaren gewonnen. Siem van der Valk. die zeer sterk speelde liet zich door beide tegenstanders feli citeren. Friso Reitsma en Ron Schipaanboord volgden dit voorbeeld een maal. Herman van der Broek had geen ge lukkige avond. Tot twee maal toe verloor hij boven de twin tig in de derde game zijn wed strijden. In de twee wedstrijden die de dames van Docos tot nu toe in de eredivisie gespeeld hadden, hadden zij slechts drie punten verzameld. Dit weekeinde, zij werkten een dubbel program ma af, sprokkelden ze er maar liefst twaalf punten bij. Zater dag reisden de dames af naar Amsterdam, waar het duel te gen Tempo Team op het pro gramma stond. Tempo Team stond met een paar punten bo ven Docos. Petra Buitelaar, Heieen Hop en Marijn Olden speelden alle drie zeer sterk. De dames maakten gebruik van onderlinge twist bij de Amsterdamse tegenstanders en maakten hen met 8-2 in. Ma- rijn Olden won al haar wed strijden en Petra Buitelaar en Heieen Hop scoorden ieder twee maal. Gisteren gingen de Docos-dames bij Noordkop in Den Helder op bezoek. Met 5-0 kwamen de Leidse tafeltennis- ters achter. De kentering kwam na de winst van Buite laar op Linda Konijn. 'er t\i DEN Niemand in min erpolo-land kan het lermachtige Polar Be- bijbenen en ook het dse De Zijl/LGB moest buigen: 16-7. AZC mjjg kansloos onderuit te- Het Ravijn: 15-9. LZ zette een stap in de de richting: 10-6 winst vvai Merwede. plof Edese Polar Bears kent dit nauwelijks serieuze tegen- id. Niet zo vreemd natuur- opde ploeg vormt op een en- e toegevoegde waarde na lit moment het Nederlands De Edenaren zijn nau- ks uit evenwicht te bren- al duurde het tegen De anger dan verwacht voor- lafstand kon worden geno- Zo werd het eerste part de beren, ook al door de keepende Martin Neder- slechts met een 1-2 voor- r ig afgesloten. In het twee- speldeel liep Polar Bears ter wel ver weg van de dse tegenstander. Via 3-8 4-10 (eindstand derde pe- le) stopte de teller uiteinde bij 7-16. Het klasseverschil en beide ploegen bleek ral bij overtal-situaties. jrï ar de Leidenaars eerst posi- moesten kiezen, speelden "lenaren het snel en geraf- eerd. is altijd moeilijk om in 'erdal tegen het plaatselij- Ravijn te spelen en AZC ft dat weer eens ondervon- l Het zwemwater is klein de felle toeschouwers zitten Ty boven op. Toch mochten de dienaren vooraf niet klagen. 0Week werden enkele Al- snse boosdoeners, die in 'ft het boekje ver te buiten ion. Een, milde straffen opge sp d Met name goalie Ver- ,p' uien kwam er genadig van- Haar bij zijn milde behan deling speelden persoonlijke redenen een hoofdrol. Voorts werden Remco Pielstroom en coach Ron de Vogel voor slechts éen wedstrijd geschorst en mag Pascal Bontje twee maal niet aantreden. Maar het geluk bleek de Alphenaren in de wedstrijd niet mee te zitten. Zij stapelden fout op fout en kansen werden onnodig om zeep geholpen. De opponent daarentegen speelde zuinig en was veel doeltreffender. Naar mate de wedstrijd vorderde, kwamen de Alphenaren er niet meer aan. Het Leidse LZ is vastbesloten om zich niet zonder slag of stoot naar de tweede klasse te laten afvoeren. De grillige Parrel-équipe maakte dit ait weekeinde aan het hoogge- klasseerde Merwede duidelijk. Via een 10-6 overwinning hielden de Leidenaars hun lot in eigen hand. LZ'86-coach Parrel had weer een beroep gedaan op Jan Tes- ke en die ervaren doelman liet zijn coach niet in de steek. Met de jonge Niels Zuid weg als de gretigheid zelve en een goed spelende Bas Willemse werd een geringe achterstand in een voorsprong omgebogen. In de laatste periode deden de Lei denaars er nog een schepje bo venop en pakten zij twee pun ten. Het Oegstgeestse Vivax schijnt sinds het veroveren van de koppositie moeite te hebben om die plaats waar te maken. In de openingsfase tegen de Meeuwen sprong coach Frits Welling menigmaal uit zijn vel. Frauenfelder opende wel iswaar de score, maar de Wel ling-ploeg moest vervolgens een achterstand incasseren: 2- 4. Daar bleef het echter bij. Vi vax herstelde zich en benutte met name de laatste periode om nog een duidelijke winst uit het water te slepen: 9-4. te bereiken in het duel 1 LEIDEN De dames van LMHC staan door de 4-0 overwinning op Forescate twee punten los van ach tervolger Bennebroek. De heren van Forescate speelden gelijk tegen Car touche (1-1) waardoor de kans op het kampioen schap verkeken is. Alecto behield de leiding in de eerste klasse door degra datiekandidaat Arnhem met lege handen naar huis te sturen (3-0).De dames van Roomburg verloren verrassend van Hermes (0-2). LMHC overheerste de wed strijd tegen Alliance. De ploeg uit Oegstgeest won overtui gend met 4-0. Bij rust was de stand al 3-0 in het voordeel van LMHC. Friso van Deursen opende de score. Vanaf het be- ginsignaal lag het initiatief bij LMHC. Nadat uit een strafcor- nerrebound de voorsprong door Ronald Carpentier was verdubbeld was er helemaal sprake van eenrichtingsver keer naar het doel van Alian- ce. Jeroen Dubbeld maakte de overige twee doelpunten. Friso van Deursen moest tegen het eind van de wedstrijd het veld verlaten nadat hij een tegen stander iets te hard had aange pakt. De streekderby tussen de dames van LMHC en Fores cate eindigde in een grote overwinning voor de thuis ploeg. Na een rommelige eer ste helft waarin beide teams veel kansen misten, opende Kathelijne van Kranenburg vlak voor rust de score. Na rust bouwde Kiki Tesselaar de stand voor Leiden verder uit. Carolien de Boer verzilverde vervolgens een tip-in, waarna Van Kranenburg haar tweede en LMHC's vierde op het sco rebord liet aantekenen. Het kampioenschap voor de club uit Oegstgeest is nu bijna een feit. In de race om het kampioen schap in de tweede klasse speelden de heren van Fores cate thuis tegen Cartouche. De nummers twee en drie van de ranglijst bleven steken op een 1-1 gelijkspel. Het team uit Voorschoten vond als eerste het doel. Nol van der Steen scoorde na een voorzet van Bernard Thieme. Het veldo- verwicht dat Forescate in de eerste helft had, verdween in het tweede part. Cartouche kreeg met de gelijkmaker dan ook loon naar werken: 1-1. De heren van Alecto verloren hun wedstrijd tegen Hurley met 1-4. Beide teams waren te gen elkaar opgewassen, de uit slag viel geflatteerd uit. In een gelijk opgaande eerste helft kregen de Leiderdorpers ge noeg kansen maar lieten deze onbenut. In de tweede helft ging het fout met Alecto. Hur ley mocht een aantal strafcor- ners nemen en verzilverden er vier. Luddo Mennes redde de eer door uit een strafcorner de enige treffer op zijn naam te brengen. Koploopster in de eerste klas se. Alecto, ontving degradatie kandidaat Arnhem. Na een moeizame start waarin de Arnhemse formatie meer te genstand bood dan men had verwacht scoorde Tessa van Dijk de belangrijke openings treffer. Nauwelijks een minuut later, op slag van rust, trof Li lian Mentink uit een strafcor ner doel (2-0). Na de theepauze nam Alecto het initiatief hele maal over, maar de vele kan sen werden niet benut. Slechts Van Dijk slaagde er nog in te doelpunten: 3-0. De heren van Roomburg boekten een knap gelijkspel tegen koploper Laren (0-0). Door uitstekend keepwerk van Enno Schets bleef de club uit Leiden een achterstand be spaard. Volgens trainer/coach Wouter Eikenhout was het duel zeer positief verlopen en gaat het team nu de achter stand op de mededegradatie kandidaten inlopen. De dames van Roomburg verloren op ei gen veld van degradatiekandi daat Hermes met 0-2. Na een snelle achterstand liep het team van Hans van Ekdom de gehele wedstrijd achter de fei ten aan. Johanneke van Lan- genbach kon vanaf de stip de stand gelijk trekken, maar pushte de bal tegen de paal. Roomburg nam meer risico achterin om een gelijkspel te forceren. Een counter van Hermes bracht uiteindelijk de definitieve beslissing. De heren van Noordwijk kwamen op eigen veld niet verder dan verlies tegen Do- pie: 0-1. Volgens trainer/coach Ruud Hartman Kok speelde Noordwijk weinig inspirerend, maakte veel fouten en toonde geen initiatief waardoor de winst dan ook terecht naar de Delftse ploeg ging. Doordat keeper Noel Minnes goed pres teerde, bleef een grotere ach terstand uit. Het verlies kan nare gevolgen krijgen. Noord wijk moet uitkijken dat het niet degradeert. De Noord- wijkse dames sloten de wed strijd tegen DSHC na een 0-1 ruststand met 2-2 af. De Noordwijkse treffers kwamen beide op naam van Frederique Lempers. De Leidse Studs versloegen hun enig overgebleven bedrei ging voor detitel Souburgh met 4-2. De doelpunten wer den verzorgd door Wiarda Lennon en Beekhuis, beiden 2x. De Studs zijn vier punten los van Souburg, zodat ae pro motie slechts een kwestie van uitspelen van de competitie is. De dames keerden met een ge lijkspel terug van De WaeUe: 1-1. Ellekijn Lempers maakte de gelijkmaker.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17