Katwijk en FC Lisse wijken niet van lijn af Noordwijk krijgt opnieuw te weinig c 3U Ie ARC profiteert van chaos bij Rijnsburg Quick Boys worstelt maar komt toch boven In K spe SPORT £c4dó42@OU/UUtt MAANDAG 18 MAART 1991 PAG1 heiden wint van Heukelum HEUKELUM Zaterdag tweedeklasser Leiden nam na een saaie en slechte wedstrijd twee punten mee naar huis. Te genstander Heukelum, rode-lantaarndrager in de tweede klasse, werd met 1-2 verslagen. „Het was van beide kanten een erbarmelijk slechte wedstrijd op een klein, slecht veld", aldus trainer Peter Ciere. „Er gebeurde eigenlijk helemaal niets. Geen van beide ploegen kreeg kansen, de bal ging steeds over de zijlijn en er werden alleen maar vrije trappen genomen". Pas in de tweede helft gebeurde er iets toen Mar cel Ellert vervangen werd door Maurice van Berkel. Van Berkel plaatste de bal vanuit een hoekschop keurig op het hoofd van Rob Bink die Leiden vervolgens naar een voor sprong kopte. Tien minuten voor tijd kwam Heukelum on verwachts op gelijke hoogte. Johan Teske verslikte zich in de bal waarvan José Zwakhals profiteerde. Hij passeerde Teske en schoot raak. De wedstrijd leek op een gelijkspel uit te draaien, maar vijf minuten voor het eindsignaal pakte Leiden alsnog de twee punten. De scheidsrechter paste de voordeelregel toe waardoor Pedro Hilleger de tweede treffer in kon schieten. BENNEKOM Het scenario van de wedstrijd Quick Boys-Bennekom had een pennevrucht kunnen zijn van de legendarische filmregisseur Alfred Hitchcock De zinderende slotminu ten van dit duel zouden moeiteloos kunnen concurreren met zijn beste thrillers. De Katwijkse koploper boog in vier minuten een 2-0 achterstand om in een 3-2 overwinning. Een pres tatie die waard zou zijn om in het het Guinness Book of Records te vermel den. De ontluistering in de kleedkamer van de thuisclub was groot. Terwijl de spelers van Quick Boys de over winning vierden als een kampioen schap keken de spelers van Benne- kom elkaar aan of ze net waren ont waakt uit een nachtmerrie. Quick Boys-trainer Arjen van de Werf kon het na afloop ook nauwelijks bevat ten. „Tien minuten voor tijd had ik het gevoel dat alleen een wonder ons nog een punt zou opleveren. En nu gaan we met twee punten naar Kat wijk. Ik kan het nog steeds niet gelo- Quick Boys kroop in Bennekom door het oog van de naald. De koploper in de eerste klasse A maakt op het mo ment een moeilijke periode door. Veel spelers missen vorm (Otte en Aandewiel) en de naderende ontkno ping werkt verlammend op het spel van de kustbewoners. „Het loopt alle maal niet zo soepel als voor de win terstop. Vooral als de openingstreffer van Quick Boys was veelbelovend. Edwin Otte opende de wedstrijd met een venijnige schuiver waar Benne- kom-doelman Kuntz veel moeite mee had. Maar de hekkesluiter van de eerste klasse A herstelde zich goed. Vooral aanvoerder Kees Hensen vormde een constante plaag voor de Quick Boys-defensie. Zijn directe te genstander Martin Rog kreeg alle hoeken van het veld te zien en werd na een half uur door Aijen van der Werf, die hem verving door Leonard Pluimgraaff, uit zijn lijden verlost. Op dat moment keek de koploper al tegen een achterstand aan. Een per fecte voorzet van Hensen was door Martin Mol doeltreffend verlengd: 1- der Werf. De start Na de pauze zette Quick Boys zijn op ponent de duimschroeven aan. De druk werd steeds groter maar de aan- valsopzetten misten het raffinement om de roodwitten te verontrusten. Een debacle begon zich voor de Kat- wijkers af te tekenen toen invaller Frank Vermeer de 2-0 achter Tom van der Niet schoot. Met de moed der wanhoop begon Quick Boys aan een slotoffensief. In dit streven kreeg men steun uit het onverwachte hoek. Bennekom-verdediger Marcel Rossel kreeg zijn tweede boeking na een zeer domme overtreding tegen Frenk van der Kleij en kon de kleedkamer op gaan zoeken. De thuisclub begon te wankelen en Gert Aandewiel was de eerste die daarvan profiteerde: 1- 2 Een minuut later ging bij Benne- kommer Henry van Sommeren het licht uit. Na een voorzet vai van Duijn sloeg hij de bal v onnodig uit het strafschopgebi han Jonker bracht vanaf elf zijn ploeg weer langszij. De d voor Bennekom werd nog groti roet7' in blessuretijd Frenk van dei met de punt van zijn schoen 'in, haalrace van Quick Boys bekn °P KEES VAN KESl Scoreverloop: 30. Mol 1-0, 72 ns ee meer 2-0, 44. Aandewiel 2-1,4! oniq' ker 2-2, 47. Van der Kley 2-3 wis; Quick Boys: Van der Niet P (Pluimgraaff), Hoogervorst, j(lvei Hans van der Plas, Aandewiel 1 huizen, Otte (Leen van der Arie van Duijn, Van der Kley Kagia verspet y kostbaar punt LEIDEN Koplopei gia verspeelde in de de klasse een kosJ)EN punt tegen TAVV (1- moet nu de koppositii lini/ len met Zevenhoven de L won van Floreant Ter Leede blijft goe gen na de ruime win gen Linschoten KRV en Oegstgeest Jo t den gelijk. e3- Kagia - TAVV 1-1 (04)) Kagia, dat zonder top Richard Trompert moes len, was zeker niet de ploeg. Voor rust waren teams redelijk aan elk; waagd. Na een kwartier tweede helft kwam vanuit één van de vele lijke corners op vooi Gert-Jan Breugel kopte in. Daarna werd TAVVi deweg steeds beter, w 10tii twintig minuten resultea verdiende gelijkit Ook deze treffer werd een corner ingekopt door 0 Reyngoud. ,o. Zevenhoven - Florean i]( (1-0) Zevenhoven begon de strijd vrij sterk. Na een tier kwam de ploeg op sprong middels een treffe roef Leo Lipps. Nog voor moest Floreant met tien verder. Gert-Jan Pelli jiei was doorgebroken en deruit gehaald. Na een tier in de tweede helft st Leo Lipps zijn tweede gi naa een schitterende eéh-twei set- Ru ud Bos. Vijf minutenLtie tijd kwam Floreant nog han tot 2-1. De gasten kwamefc de na op gelijke hoogte |e sï doelman Alex Stolwijk »es z de twee punten voor Zevi e v ven. Oegstgeest- Soccer Bra in (0-1) keek na l minuten al tegen een achterstand aan. Naar ra wedstrijd vorderde Oegstgeest beter in de strijd. Vlak voor rust Han-Willem Kotterman een enorme kans om deg maker te scoren. Na de kreeg Oegstgeest legio ki maar pas tien minuten tijd kwam de ploeg op hoogte. Rein Grooters het strafschopgebied oni gehaald waarop een volgde. Ed van Grieken vanaf elf meter raak. Linschoten - Ter Leedi (0-1) Hoewel de uitslag andei vermoeden was dit geei makkelijke wedstrijd vi Leede. De ziekenboeg zii hoorlijk vol waardoor de f met vijf wissels in het stond. In de veertigste mi maakte Barry van der Z de eerste treffer. De tv IDE goal viel pas tien min erp voor tijd. Een schot van R ieril Pitti werd gestopt maar i rebound maakte Barry der Zwart het werk af. later schoot Rocky Pitti raak. Net voor tijd m; g k Erik Grossman de vierde fer voor Ter Leede. De Jodan Boys - KRV 3 2) Het duel in de sub-top open strijd met twee zeer vallend spelende plot Naarmate de wedstrijd voi de steeg de spanning. Na t ld. tig minuten stond KRV op 0-2 voorsprong via doelpi t van Daan Noteboom en I dit i de Bakker. De Jodan Boy m de strijd echter geenszin ijks en nog voor rust was de het voordeel van thuisploeg. Na de thee kn beide partijen veel kar n. Z maar alleen KRV kon heir di nog vinden. Fred Verb d k zorgde voor de gelijkmakt igoh '0 hier pel- nt i:en een kort genomen hoek direct koppend verzilvei daarbij profiterend va verwarring bij Noordwijk V( geen corner, maar een in' verwachtte bleef de diende beloning voor No wijk zaterdag nog maar eens uit... GERT-JAN ONVI Kins. Van Staveren. Bakker. Sc water (Tegelaar), Gerlof (Pr ule Carter. KATWIJK Op de 3-1 winst van Katwijk tegen Lisse werd in beide kam pen gelaten gereageerd. Beide ploegen, weken im mers in uitvoering niet af van de lijn die ze het ge hele seizoen al volgen. De winst van de Katwijkse degelijkheid op de slor digheid uit Lisse was dan ook even verwacht als lo gisch. De Katwijkse dege lijkheid beperkt zich ech ter niet alleen tot de speelwijze. De selectie van Arie Lagendijk heeft nau welijks te maken gehad met blessures en schorsin gen. Lisse-trainer Wim Ei lander zal dan ook met enige afgunst hebben ge keken naar de Katwijk- bank. Veel mogelijkheden om zijn blunderende for matie te straffen heeft Ei lander namelijk niet. Ook tegen Katwijk liet Lisse weer zien voetballend genoeg in huis te hebben voor de eer ste klasse. Maar ditmaal waren het doelman Nico Groeneweg (Paul Veenboer was nog niet fit genoeg) en laatste man Rob Vermeulen die zorgden voor de wekelijkse bloopers. „Kat wijk is vanmiddag wel heel goedkoop aan de overwinning gekomen. In twee van de drie tegendoelpunten leggen we zelf de basis. Als ploeg en als trainer sta je machteloos op die momenten", aldus Eilander. Lisse stak met de fouten in derdaad de helpende hand toe want op eigen kracht kwamen de Katwijkers zelden in het juiste ritme. „In de eerste wed strijd was al duidelijk dat het spelletje van Lisse ons niet ligt. Het was niet de druk om te winnen. Aan deze kant van Katwijk hunkeren ze nog niet zo lang naar een kampioen schap", aldus ex-Quick Boys speler Marco van der Plas over het moeizame spel van zijn ploeg. De bezoekers moch ten zelfs het eerst aanspraak maken op de openingstreffer. Viktor Klaren (prima lob) en Leon Hoep zagen hun inzet echter stranden op de be trouwbare Teun van Duyven- bode. Geschrokken probeerde Katwijk het spel naar zich toe te trekken. Dat lukte maar moeizaam. De 1-0 na een half uur spelen was dan ook niet de verdienste van de thuisploeg. Groeneweg dacht de bal na een hoge vrije trap van Henri Pouw simpel op te gaan van gen, maar maakte daarbij een lelijke inschat- tingsfout. De hoog opspringende Gijs Collé beroerde de bal nog licht waardoor deze met een boog over de verbouwereerde Groe neweg in het doel verdween. Zelfs na de 2-0, vlak na rust gescoord door Marco van der Plas, zat Katwijk niet op ro zen Toen tien minuten later Mark Ens de achterstand te rugbracht tot 2-1 leek Lisse weer terug in de wedstrijd. Maar het onheil dat voor Kat wijk dreigde, werd vier minu ten later weer door Lisser hand afgewend. Opgejaagd door André de Best plaatste Rob Vermeulen de bal met een boog over Groeneweg, die vervolgens vergeefs de achter volging op het leer inzette: 3-1. Nadat Van der Plas nog een goede kans op 4-1 had laten liggen sleepte de wedstrijd zich naar het einde. Het spec taculaire scoreverloop in de wedstrijd Quick Boys - Benne kom zorgde dan ook voor de meeste opwinding op De YVAN HERMANS Scoreverloop. 30. Collé 1-0, 49. Van der Plas 2-0, 59. Ens 2-1, 63. Vermeu len 3-1 (eigen doelpunt) Katwijk: Van Duyvenbode, Meys, Pouw, Langemaat, De Kroon, Lange- veld (Micros), Collé Stel, Van der Plas, De Best, Krayenoord (Guyt). Lisse: Groeneweg, Van Rooyen, Rob Vermeulen, John Vermeulen, War merdam, Schippers (Kuilboer), Van der Zwet. Broekhuizen, Hoep (Kat- tenberg). Ens, Klaren. André de Best (Katwijk) is op zoek naar de bal tussen twee verdedigers van FC Lisse. Kat wijk won de derby met 3-1. RCL op dreef tegen Monster LEIDEN In de derde klasse zaterdag boekte RCL een ge makkelijke overwinning op Monster (6-0). Voorschoten en Hazerswoudse Boys komen steeds dieper in de problemen na hun nederlagen tegen res pectievelijk Zwaluwen Vlaar- dingen (3-1) en 's Gravenzan- de (2-1). RCL - Monster 6-2 (1-0) Al na drie minuten bracht jeugdspeler Alex Barendse RCL op voorsprong. Hoewel de thuisploeg veel kansen kreeg, bleef de schade voor Monster in de eerste helft be perkt. De tweede helft werd echter een waar doelpunten- festijn. Edwin Grootendorst scoorde de tweede treffer en deed het voorbereidende werk voor de doelpunten van Alex Barendse, Leo van de Wete- ringh en Rini Oosterlee. De scheidsrechter kende daarna een strafschop toe aan Mon ster, die niet gemist werd. Rini Oosterlee scoorde vervolgens de zesde goal. Monster maakte er tenslotte nog 6-2 van. 's-Gravenzande Hazers woudse Boys 2-1 (2-0) In de eerste helft lieten beide ploegen nog redelijk voetbal zien. 's-Gravenzande kreeg wellicht iets meer kansen, maar was verder niet veel be ter. Door twee fouten in de verdediging van Hazerswoud se Boys kwam de thuisploeg op voorsprong. Eerst werkte voorstopper Jan Plateel de bal slecht weg waardoor deze voor het intikken lag. Vervolgens werd een voorzet verkeerd weggekopt, waarvan 's-Gra venzande moeiteloos profiteer de. Na de thee zakte het spel peil tot een bedenkelijk ni veau. Een kwartier voor tijd bracht Leon Laros Hazers woudse Boys weer terug in de wedstrijd. De gasten gingen nog op jacht naar de gelijkma ker, maar dit resulteerde slechts in enkele magere kans jes. Zwaluwen VL. - Voorscho ten 3-1 (2-0) „We hebben een kansloze ne derlaag geleden. Zwaluwen was gewoon een maatje te groot", aldus trainer Leo Holl. Na twintig minuten kwam Zwaluwen op voorsprong door een onachtzaamheid in de ver dediging. Kort daarop werd het via een strafschop 2-0. Chris Morgenland haalde zijn tegenstander in het zestien metergebied onderuit. In de tweede helft probeerde Voor schoten iets terug te doen, wat niets opleverde. Na het derde doelpunt van Zwaluwen was de wedstrijd beslist. De thuis ploeg kreeg nog de kans om de voorsprong uit te bouwen via een tweede penalty, maar de ingevallen doelman Herman Keizer stopte de bal. Arwin Visser scoorde de treffer voor Voorschoten. URK Het duurde zater dag even voordat alle Noordwijkers na afloop van het treffen met Urk de kleedkamer weer had den gevonden. Minuten na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Daal- meijer konden nog achter gebleven roodwitten ver baasd, maar vooral ge knakt op en rondom het veld worden aangetroffen. De klap was dan ook hard aangekomen, vreugde en ver driet hadden in de slotfase van het aantrekkelijke voetbalduel weer eens heel dicht bij elkaar gelegen. Eerst was daar in de negentigste minuut die door invaller Ralph Pronk gereali seerde openingstreffer ge weest, een minuut later die in grote blijdschap begroette, maar ten onrechte wegens bui tenspel geannuleerde tweede goal (van Adrian Carter), en weer zestig tellen verder was daar opeens dat gelijkmakende doelpunt van Urker verdedi ger Klaas Nentjens uit de lucht komen vallen... Een deling die Noordwijk op nieuw een punt verder achter op deed raken bij leider Quick Boys en directe achtervolger Katwijk. Zes punten bedraagt nu de kloof en met nog negen wedstrijden te gaan moet dat zelfs de meest optimistische Noordwijker wel pessimistisch stemmen. Zo ook oefenmeester John Eelman. De Haarlemmer die in de loop der jaren altijd heeft volgehouden dat de com petitie veelal pas in de laatste zes, zeven wedstrijden wordt beslist, kijkt nu toch iets an ders tegen de zaken aan. „Om nog mee te doen zullen we uit die laatste wedstrijden zeker zestien punten moeten pak ken. En Quick Boys en Kat wijk moeten dan ook nog eens niet verder komen dan tien. Met andere woorden: beide ploegen zouden in elkaar moeten storten, en dat zie ik eerlijk gezegd niet gebeuren". Eelman ziet zijn eigen elftal overigens wèl aardig in de richting van dat streeftotaal komen. „Met een beetje mazzel pakken we nog heel wat pun ten", bouwde de trainer op Urk wel een voorwaarde in. En niet ten onrechte. Want het zit de frisse ploeg van Eel man dit seizoen bepaald niet mee. Is het gebruikelijk dat meeval en tegenslag aan het eind van de competitierit aar dig tegen elkaarekunnen wor den weggestreept, in deze jaar gang lijkt dat voor Noordwijk anders uit te pakken. Eelman: „Ik kan me dit seizoen geen wedstrijd herinneren, waarin Noordwijk wat te veel heeft gekregen. En wel zo' maar vier, vijf wedstrijden waarin we echt te weinig hebben ge had". In dat rijtje past dus ook die confrontatie met Urk, afgelo pen zaterdag. De opponent die eerder dit seizoen al met een volstrekt onverdiende 0-1 zege uit Noordwijk vertrok, werd een uur lang overspeeld. De toch hecht en onverzettelijk hetende defensie van de Ur- kers werd regelmatig zoek ge speeld en Noordwijk, met vleugelspits Adrian Carter als vaak perfecte aangever, kreeg kans op kans om de doelpunt loze periode van na de winter stop (0-3 tegen Rijnsburgse Boys, 0-0 tegen Bennekom) op overtuigende wijze te beëindi gen. De meest fraaie mogelijk heden bleken aan René van Staveren, Timo Gerlof (hij vooral) en Pronk niet besteed, totdat die als invaller voor Gerlof gekomen Pronk op de valreep dan wel scoorde. Om dat de treffer van Carter ver volgens werd afgekeurd. En RIJNSBURG ARC heeft op sportpark Mid- delmors Rijnsburgse Boys weer met beide benen op de grond gezet. De 6-2 overwinning betekende het definitieve einde van de illusie dat de Rijnsbur gers nog een rol van bete kenis zouden kunnen spe len in de eerste klasse A. De draai om de oren kwam hard aan bij Arie Kurver. Na de wedstrijd bleef hij ontgoocheld ach ter op de spelersbank. Somber starend naar de dramatische stand op het scorebord. ARC had meer reden tot vreugde. De nog steeds gehan dicapte Alphenaren namen door de overwinning plaats in de relatief veilige middenmoot en lijken zich te gaan handha ven. Bert Jansen was dan ook zeer tevreden na afloop. „De laatste weken constateer ik een groei bij de jonge jongens en het zelfvertrouwen van de gehele ploeg stijgt daardoor". De wedstrijd kende een weinig flitsende start. ARC begon be houdend en de thuisploeg kon alleen via Ron Carli voor enig gevaar zorgen. Nadat in de twintigste minuut Jan Blan- kespoor een vrije trap van Ri chard de Vlaming overtikte bleek twee minuten later weer dat ARC slim gebruik maakte van de 'dode' momenten. Een vrije trap van libero Cees Bo nefaas vanaf eigen helft ont wrichtte de Rijnsburgse defen sie volledig. De uitblinkende Rob Koster strafte de inschat tingsfout koelbloedig af: 0-1. De onverwacht vroege achter stand werkte verlammend op de geelzwarte formatie. De Na de pauze rekende iedereen op een ontketende thuisploeg. Maar al na vier minuten kon Bert Jansen rustig ademhalen. Een aanval uit het boekje vond in Paul Dijkman een doeltreffend eindstation. Rijnsburgse Boys snakte vanaf dat moment al naar het einde, het elftal voetbalde zonder enig zelfvertrouwen. ARC daarentegen verdedigde conse quent en zocht de aanval op. Het vijfde Alphense doelpunt typeerde de Rijnsburgse malai se. Invaller Jaco van Delft trapte een doelschop zonder overtuiging in de voeten van Wilco van Leeuwen en hij maakte dankbaar gebruik van deze opgelegde kans. De laat ste tien minuut leverden een chaotisch schouwspel op, waarin Rijnsburgse Boys in ie der geval het geschonden bla zoen nog enigszins oppoetste Een opleving van Wim Hooy- mans zorgde voor de eerste te gentreffer. In de laatste offi ciële speelminuut maakte Piet Janmaat de nederlaag iets minder pijnlijk door 2-5 aan te tekenen. De thuisploeg moest zelfs met tien man verder gaan, omdat na twee wissels doelman Jan Blankespoor met scheurtjes in de hamstrings het veld verliet. In de extra tijd liep ARC verder uit door een doelpunt van de nog geen mi nuut in het veld staande inval ler Ard Hoogendoorn. WILLEM VAN NIEKERK De vreugde bij ARC en de deceptie bij Rijnsburgse Boys treffend in beeld gebracht. De Alphenaren wonnenmet 6-2 op Middelmors. FOTO: HENK SNATERSE spelers stapelden fout op fout, en ARC speelde handig in op het vooruitgeschoven spel van de Rijnsburgse laatste man Huug Aandewiel. Een kwar tier na de openingstreffer stond een identieke situatie aan de basis van het tweede Alphense doelpunt. De vrije trap van Bonefaas belandde dit keer bij Wilco van Leeu wen, die Arjan van der Laan in staat stelde om de 2-0 aan te tekenen. Vlak voor rust zorg de Van Leeuwen zelf voor de derde Alphense treffer. Scoreverloop 22 Koster 0-1, 38 Van der Laan 0-2, 45. Van Leeuwen 0-3), 49 Dijkman 0-4, 71. Van Leeuwen 0- 5, 78 Hooymans 1-5, 89. Janmaat 2-5, 92 Hoogendoorn 2-6. Rijnsburgse Boys: Blankespoor, Aan dewiel, Bodaan (Van Beelen), Wendt (Van Delft), Heemskerk, Arroyo, Janmaat, Hooymans, Oosterlee, Her mes, Carli ARC: De Graaf, Van der Weide, Bo nefaas, Lammers, Valk, Dijkman (Hoogendoorn), Van der Laan, Lan- cel, de Vlaming (Bloemheuvel), Van Leeuwen, Koster

Leidse Courant | 1991 | | pagina 16