Ben Johnson aan rust toe Rominger voelt zich het best in lente Teruggevallen motorkampioen Van den Berk zint op revanche CeicbcSouoant Roda JC-MYV armzalige derby Napoli wil deeltijdbaan voor Diego Maradona Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! art t ;pORT zaterdag 16 maart 1991 pagina 19 {eerschot kan voetbal- eizoen toch afmaken fjTWERPEN De in financiële nood verkerende «Igische voetbalclub Beerschot kan het seizoen in -te klasse afmaken. Kort voor het verstrijken uiterste termijn werd gisteren een schuld totaal een half miljoen gulden aan de clubs VDM en Tienen ingelost. Van wie het geld af- imstig was, werd niet bekend gemaakt. De alge- ene opvatting is dat voorzitter Paul Nagels zijn ub met een donatie van het faillissement heeft ge- '39s <1. Nagels had afgelopen week ook al de salarissen n de spelers voor zijn rekening genomen. De tota- schuldenlast van Beerschot, hekkesluiter in de oogste divisie, bedraagt ruim 7,5 miljoen gulden, •n zakenman uit Straatsburg heeft toegezegd het ïnodigde geld voor de sanering beschikbaar te stel- n. De Fransman ondervindt echter tot dusver pro- emen met het overmaken van geld naar België. HCKZ speelt tegen Forward DEN HAAG In de hoofdklasse van de mannen-hockeycompe- titie speelt Klein Zwit serland morgenmiddag niet (zoals wij gisteren meldden) tegen HDM, maar tegen Forward. Het duel aan de Klatte- weg begint om 14.30 uur. Ook HGC (tegen Pinoké) en HDM (tegen Victoria) spelen thuis. De vrouwenteams van HGC en HDM spelen om 12.45 uur tegen res pectievelijk MOP en KERKRADE Roda JC heeft gisteravond de eredivisie- derby tegen MVV gewonnen: 1-0. Invaller Haan scoorde drie minuten na zijn entree in de 47e minuut het winnende doelpunt. Dat was het enige hoogtepunt in de armzalige ontmoeting. Bij MVV debuteerde doelman Agu. De 23-jari- ge Nigeriaan, zeventienvoudig international, had geen schuld aan de treffer. Door de overwinning behield Roda JC uitzicht op Europees voetbal in het volgende seizoen. MVV bleef in degradatiezorgen. Winst en verlies voor zaal- voetballers DEN HAAG In de eerste divisie A van de zaalvoet balcompetitie won Silva Boys gister avond de uit wedstrijd te gen Utrecht met 7-5. Het eveneens Haagse Alter Boys ging in Hoorn fiks on deruit: 12-3. NAPELS Corrado Ferlaino, de voorzitter van Napoli, heeft een rijke fantasie. In een laatste poging publiekstrekker Diego Maradona voor de Italiaanse club te behouden, heeft hij de klei ne Argentijn voor volgend seizoen een deeltijdbaan aangeboden. Ferlaino wil Maradona de rol toebedelen van sterinvaller. De creatieve voorzitter ziet in zijn balgoochelaar een nieuwe José Altafini, die in de jaren zeventig bij Juventus in bijna elke wed strijd slechts de laatste twintig minuten meespeelde. „Maradona in de rol van Altafini zou mij veel plezier doen", bekende Fer laino. „Ik heb begrip voor het feit dat hij op dertigjarige leeftijd moeite heeft kracht en motivatie op te brengen voor de volle negentig minuten". Maradona heeft op het voorstel van zijn voorzitter nog niet gereageerd. Het contract van de aanvaller loopt officieel tot medio 1993. Maradona heeft dit seizoen ver schillende keren laten weten dat hij aan het einde van de com petitie definitief wil terugkeren naar Argentinië. tlj laarhuis en 3 ichultz verder EY BISCAYNE Paul nis is gisteren het Innistoernooi in het •Jjn, Amerikaanse Key Biscay- Jeju ie goed begonnen. Ie bu )e Eindhovenaar, in Rotter- am nog halve finalist, ver- de linkshandige Austra 6r Mark Kratzmann met 6-3, ■2. Brenda Schultz won even- De nummer 87 van de jereld ranglijst versloeg imerikaanse Stacey Martin net 7-6, 6-4. hel n Key Biscayne is Nederland ePt«|et nie minder dan zeven lelers en speelsters vertegen- oordigd. Direct toegelaten Paul Haarhuis, Richard 'rajicek, Manon Bollegraf, Jdeitfrenda Schultz en Petra Kam ra. Bovendien plaatsten Jan iemerink en Miriam Ore- nans zich via de kwalificaties. nnp iiemerink won daarbij met 7- 3 van de Columbiaan Rin- karJon, met 6-3, 4-6, 6-1 van de fortoricaan Nido en met 6-4 -5 van de Amerikaan Part- idge. Iet door de ATP (spelersvak- ond) zelf georganiseerde eve- lement wordt wel eens het rijfde Grand Slam-toernooi In9genoemd. Met een veld van lelers en speelsters doet het auwelijks onder voor Wim- aai6 ledon, Roland Garros, Flus- ig Meadow en Melbourne, iaiai lok qua speelsterkte niet; van top twintig schreven er ze- entien in. Alleen Thomas uster trok zich rug. ereldrecord oor Boebka AN SEBASTIAN Sergej lebka heeft tijdens interna- taale indoorwedstrijden in in Sebastian het wereldre- ord polsstokhoogspringen op flO meter gebracht. De tegen woordig in Duitsland wonende Sovjetrus was al houder van het wereldrecord. In februari bedwong hij in Volvograd een van 6,08 meter. SCHEVENINGEN Amper tien minuten nam gistermiddag de persconferentie met 's werelds meest besproken atleet Ben Johnson in beslag. De Canadese sprinter, die morgen tij dens het Hague Indoor atletiekgala in Houtrust de 50 meter loopt, wil na een promotie-toer in Scandinavië zo uitgerust mogelijk aan de start verschijnen. Hens Brabers, de man achter het atletiekgala, stak zijn blijdschap over de komst van Johnson niet onder stoelen of banken. Vlak voordat de persconferentie begon, be groette de 67-jarige Brabers de atleet met een tikje op zijn wang als was de rassprinter zijn eigen zoon. Voor John son was het de zoveelste rou tineklus. Gelaten stond de in een joggingpak gestoken lo per alle fotosessies toe en be antwoordde alle vragen kort en naar behoren. Gas terug Direct na het wereldkampi oenschap indoor in het Spaanse Sevilla afgelopen weekeinde, vertrok de zicht baar minder opgepompte spierbundel naar Scandina vië om een promotie-toer te maken. Vermoeid kwam Johnson gistermiddag om tien over twaalf in Neder land aan. In Den Haag loopt de Canadees zijn laatste in- doorwedstrijd om daarna even gas terug te nemen. „Na Den Haag neem ik enkele weken vrij. Daar ben ik wel aan toe". Johnson was van mening dat hij in Sevilla nog niet uitge rust genoeg was. Hetgeen volgens de nog immer stotte rende sprinter hem geen plaats bij de eerste drie ople verde. Johnson eindigde in de finale met een tijd van 6,61 seconden op de vierde plaats. „Als ik meer rust had genomen, zat er zeker een derde plaats in. Maar ik ben niet ontevreden met mijn tijd", vertelde Johnson. Hij liep in Spanje zijn eerste grote wedstrijd na ruim twee jaar geschorst te zijn geweest. De glorieuze tijd van 9.79 op de 100 meter, die Johnson tij dens de Olympische Spelen in Seoul liep, kwam niet in Carl Lewis onwennig op indoorbaan SAN SEBASTIAN - Carl Lewis heeft van zijn eerste indoor- wedstrijd bepaald geen succes gemaakt. De Amerikaan ein digde gisteravond in het Spaanse San Sebastian als derde op de 60 meter. De overwinning ging naar de winnaar van het brons op het wereldkampioenschap in Sevilla, de Nigeriaan Chidi Imoh, in 6,53 seconden. Tweede werd de Jamaicaan Raymond Stewart in 6,62 en Lewis passeerde als derde de streep in 6,74. de annalen terecht, nadat hij betrapt was op het gebruik van anabole steroïden. „Ik was vorige week nog niet honderd procent klaar", zei Johnson. „De weg terug naar de top was erg zwaar voor mij. Gelukkig kreeg ik in Se villa weer het vertrouwen van de andere atleten. Ik heb echter nog niet iedereen ont moet. Ik weet wél dat de druk in het buitenseizoen groot zal zijn. De mensen verwachten nou eenmaal veel van me". Voorzichtig Johnson denkt tijdens de WK-outdoor in augustus in Tokyo met de top mee te kunnen draaien. „Ik ga voor lopig voorzichtig van start. Ik wil niets forceren. Over een paar weken ga ik in een trai ningskamp en bouw dan m'n programma rustig op", stelde de 29-jarige Johnson, die eind mei zijn outdoor-seizoen begint met wedstrijden in on der meer Spanje, Zweden en Finland. Het gerucht als zou Johnson ook né de Olympische Spelen nog actief blijven in de atle tiek, wees hij resoluut van de hand. „Nee, ik blijf bij m'n standpunt. Na Barcelona neem ik afscheid", was het commentaar van Johnson die een flink bedrag als startgeld meeneemt naar Toronto. Ge sproken werd van een be drag van 55.000 gulden, maar organisator Hens Braber wil de met geen woord reppen over de gages van de atleten. „Daar blijf ik buiten. Zulke zaken zijn strikt privé", meende Brabers. Ben Johnson: „De weg terug naar de top was erg zwaar voor mij". Maandag vliegt Johnson weer huiswaarts om in Cana da stoom af te blazen. Het is de nog de vraag of de voor bereiding van Johnson in ge zelschap gaat van Nelli Coo- man. „Ik heb daar iets over gehoord, maar ik kan dat niet bevestigen. Ik vind het prima als ze komt. Als ze wil, kan ze best bij me trainen". In het Haagse Houtrust Sport loopt Ben Johnson pas voor de tweede keer over een af stand van 50 meter. In janua ri dit jaar liet hij in Toronto een tijd van 5,74 seconden FOTO: CORNÉ SPARIDAENS klokken. Desai Williams, zijn vriend, trainingsgenoot, coach én concurrent, ziet Johnson als één van de favo rieten in Den Haag. „Maar vlak ook Andreas Berger en Vitali Savin niet uit", aldus organisator Hens Brabers. PETER ALLEBLAS MONT FARON Tony Rominger kneep in z'n neus. Proestte en lachte te gelijk. De Zwitser maakte na zijn over winning in de zesde etappe van Parijs- Nice op de top van de Mont Faron aan schouwelijk dat hij deze zomer letterlijk en figuurlijk weer de schaduw moet op- :oeken. De belangrijkste kanshebber op de eindzege in de 41e „koers naar de zon" heeft nog niet het juiste medicijn gevonden voor de hem al jaren plagende hooikoorts. De 29-jarige Rominger moet zich wel manifesteren in de lente en de herfst, 's zomers belemmert de allergie hem topprestaties. Hoge stuifmeelconcentraties in het gras veroorzaken een lopende neus en dik- tranende ogen waardoor hij niet optimaal kan presteren. Gisteren, bij een temperatuur van rond de twintig graden, voelde Rominger izieh opperbest. lij zegevierde met overmacht, met 23 tellen oorsprong op Le Clerc en Cubino passeerde de Iwitser de finish. Het derde succes deze week de gedeelde proloogzege met Marie en de inst in de ploegentijdrit. Toni Rominger hero- 'erde de witte leiderstrui op zijn ploegmakker 'ascal Lance. De 27-jarige Fransman was na een val met een hersenschudding als een Tony Rominger wint op de Mont Faron. FOTO: EPA Jakobs Ook Gert Jakobs bereikte gisteren de finish niet. De renner uit de ploeg van Ferdi van den Haute stapte onderweg naar de top van de Mont Faron af. Waardoor de Belgische ploeglei der nog vijf coureurs in de wedstrijd heeft. Eerder deze week moesten Sean Kelly en Jos van Aert geblesseerd Parijs-Nice verlaten. Tirreno Dimitri Konisjev heeft zijn nieuwe werkgever TVM zijn eerste ritzege geschonken. De kop man van de ploeg van Cees Priem was gisteren de rapste in de massasprint van de derde etappe in de Tirreno-Adriatico. OSS - Roem is verganke lijk, ook voor tweevoudig wereldkampioen motor cross John van den Berk. In de tijd dat de 24-jarige coureur succes op succes stapelde, de sponsors voor hem in de rij ston den en hij om belasting technische redenen zelfs naar Monaco verhuisde, kon het allemaal niet stuk. Samen met Dave Strijbos, zijn illustere plaatsgenoot uit Oss, groeide hij uit tot het symbool van de typische winnaar. Na twee seizoe nen op het tweede plan is Van den Berk terug bij af. Vorig jaar vond John van den Berk, in 1987 (125 cc) en 1988 (250 cc) wereldkam pioen, nog onderdak bij het fabrieksteam van de Italiaan Michele Rinaldi. Zonder ove rigens tot spraakmakende successen te komen. De der de positie in het eindklasse ment van de kwartliters, met een straatlengte achterstand op wereldkampioen en team genoot Allessandro Puzar, kon immers nauwelijks im ponerend worden genoemd. 'De Berk', zoals hij in goede doen liefkozend wordt ge noemd, was in het voorbije jaar eigenlijk het symbool van de sukkelaar. Mede door een enkelblessure, interne problemen met de Italiaanse stal en onthutsende beelden van een motorcrosser die met grote regelmaat total-loss <>ver de finish kwam. De fut was er zichtbaar uit. Het eind van het liedje was uiteindelijk een breuk met het fabrieksteam, waar Van den Berk naar eigen zeggen zelf op aanstuurde. Een beet je pijnlijk was het om daarna te ontdekken dat er niet meer met vette contracten werd gewapperd. Vandaar dat hij zelf de boer op moest. Het met motorcross verdien de vermogen werd aange sproken om tien wedstrijd- machnines van zijn favoriete merk Suzuki aan te schaffen, een eigen monteur werd aan gesteld en op die basis hoopt Van den Berk zijn geschon den blazoen weer op te poet sen. Doel: zowel de wereldti tel als de nationale kroon in 1991. Optimisme Het optimisme van John van den Berk blijkt grenzeloos. Keurig gekleed en gekapt - eigenlijk in tegenspraak met het imago van de doorsnee motorcrosser - laat hij weten op revanche uit te zijn. Zijn blessure hoort na een ingreep in de kliniek van de New Yorkse specialist Donald Rose tot het verleden en juist het hernieuwd zelfstandig zijn geeft Van den Berk extra drang tot presteren. „Het zat helemaal fout, vorig jaar", blikte Van den Berk nog eens terug op zijn mislukte jaar. „Vaak konden ze me na twintig minuten al oprapen, zó stuk zat ik. Terwijl m'n conditie altijd juist het sterke punt was. Natuurlijk, die blessure speelde een rol, maar het was niet doorslag gevend. Het grootste pro bleem was de afstelling van de motor, daarom moest ik steeds forceren. Die juiste af stelling kwam maar niet voor elkaar. Puzar had de eerste Grand Prix gewonnen, men ging er vanuit dat wat goed voor hem was, ook goed voor mij zou zijn. Wat ik ook pro beerde, pas aan het eind van het seizoen was de motor zo als ik hem wilde hebben". Tijdens de contractbesprekin gen in het Italiaanse Parma kwam alle wrevel boven wa ter. Het was inmiddels de cember 1990. Van den Berk eiste meer steun, wilde een klankbord met een eigen (Nederlandse) monteur, wen ste ook meer wedstrijden te •rijden. De coureur: „In de ja ren dat ik wereldkampioen werd reed ik veel, eigenlijk elke week. Teammanager Ri naldi vond dat ik daarmee teveel risico's liep, dat de accu snel leeg zou zijn. On zin, vind ik. Bovendien moest ik aan tien mensen vragen stellen als ik iets no dig had. Niemand was flexi bel. Daar werd ik helemaal gek van. Het team was eigen lijk één grote, Italiaanse fa milie. Als buitenlander kwam ik daar niet tussen. Alleen de spaghetti beviel me daar eigenlijk goed". Terug bij af dus. Met een ei gen monteur (Koos van Breugel), eigen machines en eigen brandstof 13 gulden per liter. Van den Berk: „Zo ben ik ook begonnen. Mijn grote voordeel is nu een ei gen technische man, die aan voelt wat ik bedoel en met een aan het werk gaat. Geen fabrieksmateriaal zie ik niet als een nadeel. Dat verschil is niet zo groot meer als vroe ger. Mijn monteur is zo goed dat hij dat kan opvangen. De nieuwe opzet kost veel geld, maar ik zie het als een inves tering. Ik ben er heilig van overtuigd dat ik weer kan meedoen om de titel". RUUD DE JAGER SPORT OP TV VANDAAG Nederland 3, 16.00 en 22.15 uur Studio Sport. RTL 4, 22.20 uur. Schaatsen: al ternatieve Elfstedentocht. België Nederlands 1, 22.50 uur 1. Duitsland 1, 18.03 uur Sport- schau-Telegramm; 18.15 uur Sport schau. Duitsland 2, 15.00 uur Kunstrij den; 21.45 uur Das aktuelle Sport-Studio. BBC 1, 13.15 uur Grandstand. BBC 2, 18.20 uur Kunstrijden. Eurosport, 10.00 uur Sport. Super Channel, 18.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Rai Uno, 14.30 uur: Sport. MORGEN Nederland 2, 12.00 uur Voetbal Plus; 14.00 uur Atletiekgala in Den Haag. Nederland 3, 16.00 en 18.45 uur Studio Sport. RTL 4, 22.40 uur: Match. België Nederlands 1, 12.45 uur Sportoverzicht; 19.00 en 19.45 uur: Sportweekend. België Frans, 18.30 uur Sport. Duitsland 1, 14.35 uur: Kunstrij den; 18.10 uur: Sportschau; 19.45 uur: Sportschau-Tele- gramm. Duitsland 2, 17.10 uur: Die Sport-Reportage. BBC 2, 15.15 uur: Kunstrijden; 18.00 uur Rugby. Eurosport, 10.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. Rai Uno, 14.20, 15.20, 16.20 en 22.20 uur: Sport. MAANDAG Eurosport, 09.00 uur Sport. Sportnet, 08.00 uur Sport. Rai Uno, 15.00 uur Sport. Betaald voetbal Eredivisie Vanavond Willem ll-Fortuna S Heerenveen-Feyenoord RKC^PSV FC Den Haag-NEC Ajax-FC Utrecht Sparta-Volendam SVV-FC Groningen Vitesse-FC Twente Eerste divisie Vanavond Telstar-Heracles VW-GA Eagles Dordrecht-AZ Helmond Sport-Emmen Eindhoven-Zwolle Cambuur-Haarlem Veendam-Vlissingen Den Bosch-Wageningen Excelsior-De Graafschap RBC-NAC (tv. DEN HAAG Onze tips voor de koersen van Alkmaar (maandag aanvang 18.00 uur) luiden: le koers: 1. Fatal Buitenzorg, 2. Elisa Victrix, 3. Elsie May (10-8-1). 2e koers: 1. Fabienne Compaen, 2 Escort Lady, 3. Evita Kievitshof (2-3- 6) 3e koers: 1. Exclusive Victrix, 2. De Beste Peka, 3. Don Volante (2-9-6). 4e koers: i. Colorado Pitt, 2. Dorothe Pluto, 3. Ciska Crown (5-6-2). 5e koers: 1 Elegance Lady, 2. Coby Baker, 3. Elie (3-5-9). 6e koers: 1 Crack M, 2. Zarelli, 3. Bastille (7-2-3). 7e koers: 1. Ditha O, 2. Edel Hollan- dia, 3. Ayres Promise (2-1-10). 9e koers: 1. Cees Wielinga, 2. Zinga- na du Bois, 3. Zorba ter Lune (2-5-4). 10e koers: 1. Emma Baldwin. 2 Adam Buitenzorg, 3. Brenda Volo (1- Yan Bracht en Jaspers in halve finales EK DORDRECHT - Nederland heeft de numerieke meerder heid in de halve finales van de Europese titelstrijd driebanden verworven. Dick Jaspers en Rini van Bracht horen in Dor drecht bij de beste vier en ko men zaterdag uit tegen de ab solute toppers van de spel- soort, de Belg Raymond Ceule- mans en de Zweed Torbjörn Blomdahl. Van Bracht, die van Kurt Ceulemans won en Blomdahl ontmoet, zei: „Wij zijn in de breedte de sterkste biljartnatie. Het wordt alleen tijd dat we weer eens een be langrijke titel winnen". (ADVERTENTIE) optiek r. Hoytemastraat 107 I Fr. Hendriklun 242 sportuitslagen I EK driebondon in Dordrecht oldtoernooi, achteto finale*: Stroobants IFZanetti (Ita) 3-2, Van Bracht (Ned)- r (Ned) 3-1, Laursen (Den)-Effler Weingart (Fra)-Steylaer1s (Bel) 3-1, lans (Bel)-Havermans (Ned) 3-0, K. „.is (Bel)-El Messery (Egy) 3-1, T I Blomdahl (Zwe)-Van Kuyk (Ned) 3-2, Jas- I Pers (Ned)-Rudolph (Dul) 3-1. Kwartfinalea: I R. Ceulemans-Weingart 3-1, Jaspers-Laur- I sen 3-0. Van Bracht - Kurt Ceulemans 3-1 I Varliazoratoernooi, 1a ronde: Carlsen 1 (Den)-Tremoulls (Grl) 2-0, Pllss (Oos)-B|er- I ring (Den) 2-1, Sakkas (Grl)-Broeders (Ned) I 2-0. Nadal (Spa)-Kühl (Dul) 2-1, Nllsson (ZweFAguirre (Dul) 2-1, Theriaga (Por)-Bon- I oers (Ned) 2-0, L. Blomdahl (Zwe)-Tlchak (Tsj) 2-0, Noren (Zwe)-Velthuls (Ned) 2-0. Groep A: Nederland-ltalië 19-10. PAARDESPORT Koereen van Scheet berg 1e koer», 1609 m: 1. Glnny Rzz (M. Mannin nen) 2 09.1 - 1.20,2, 2. FlakHazelaar, 3. Edelwlndboy. Toto: winnend 2,90, plaats 1.20 1,80, koppel 4,60, trio 92,10. 2e koer», 2100 m: 1 Downwyn Star (H. Grift) 2.46,54 - 1.19,3, 2. Transgressor, 3. Egbert van Troje, 4. Falco Judson. Niet ge start: Dourasl en Extra. Toto: winnend: 1,80, plaats 1,20 2,10, koppel 6,40, trio 118,70, kwartet 374,70. 3e koert, 1800 m: 1. Kentuckey (L. van Nleuwenhulzen) 1.55,7, 2. Watermlll Hlll, 3. El Zeta. Niet gestart: Shamanta en Black Rose Toto winnend: 5,80, koppel 3,40, trio 46.90. 4e koer», 1609 m: 1. Ala Nevele (D. Der- wael) 2.12,1 - 1.22,1, 2. Fadlna, 3. Florida 5e koer», 2100 rr lis) 2.47.2 - 1.19.6, 2. Fiasco B. 3. Evert, 4. (dead heat) Dragon Crown en Long Leg Jen nie. Toto: winnend 1,60, plaats 1,30 1,80, koppel 3,50, trio 13,10, kwartet (2-1-6-5) 40,90, 2-1-6-9) 60.30 6e koer», 2100 m: 1. Bep de Bloomerd (H. Grift) 2.50,1 - 1.21,0, 2. Crack S, 3. Zara- hoestra. Toto: winnend 4,20, plaats 1,80 1,30, koppel 4,60, trio 47,40. 7e koer», 1609 m: 1. Raise a Bid (D. Der- wael) 2.05,5 - 1.18,0, 2. Dollardblrd R. 3. Exact Kievitshof, 4. Drummer Glrl. Niet ge start: Arme-Bloc. Toto: winnend 9,60, plaats 4.90 5,80, koppel 85,20, trio 824,40, kwartet 3779,70. 8e koer», 2600 m: 1. Hills Mr Brown (J. Tu- now) 3.32.3 - 1.21,7, 2. Edlno, 3. Nora Ex port. Toto: winnend 2,20, plaats 2,00 1,30, koppel 10,30, trio 85,80. W-5: 6-3-2-1-8, niet gespeeld. Omzet totall- sator 86 932,00 pnt, 2. Menkova (Sov) Dlkson 31.50, 3. Ro- thenberger (Dul) Andlamo 31,00, 8. Bartels- de Vries (Ned) met Courage 14,50. 500 Heerenveen m: 1. Stam 42,06. 1 2. Stam 1.26,70, Pasveer 1.25,6_. 1.28.64. 5000 m: 1 M. Ossendrijver 7.57.51, 2. Van Zuylen 8.00,16, 3. Kruyer 8.03,51, 4. Vooys 8.03,81. Mannen, 500 m: 1. Janssen 38,71, 2. Blziuk 38,75, 3. Nleuwenhulzen 39,04, 4. Bliek 39,16. 1000 m: 1. Janssen 1.16.81 10.000 m: 1 Alleblas 14.36.02. TENNIS Toernooi in Key Biscayne (VSt) België: Standard Lulk-AA Gent 2-0. Duitaland: Bayern München-Karlsruher SC 3-0. Hamburger SV-Werder Bremen 3-2. Wattenscheid-Leverkusen 1-2. Stand aan kap: Bayern München 21-29; Werder Bre men 21-28; FC Kalserlautern 19-25; Ham burger SV 20-24; Elntracht Frankturl 20-23; Leverkusen, Borussla Dortmund 20-22; FC Köln 19-21. Drielandentoernooi in Loa Angela» (VSt): Mexico-Canada 3-0. WIELRENNEN Parijs-Nice 1. Rominger (Zwl) 164 (Bel) 0.32, 6. J. Slmon (Fra). 7. M. Madiot (Fra). 8. S. Roche (Ier), 9 Hampsten (VSt) 0.46. 10. Gayant (Fra). 11 Kvalsvoll (Noo) 0.54, 12. Bouvatler (Fra) 1.06, 13. Furlan (Ita), 14. Jalaberl (Fra). 15 Kummer (Dul) 1 19. 16. Ampler (Dul). 17. Earley (Ier) 1.30, 18 Rlbeiro (Bra) 1.37, 19. Kllmov (Sov) 1.50, 20. Liettl (Ita) 1.56, 21. Fignon (Fra) 1.59, 27 Anderson (Aus) 2.22, 38. NI)boer (Ned) 3.35, 39. Nellssen (Ned), 59. Verhoeven (Ned) 6.10, 62. LeMond (VSt) 6.34, 78. Van Poppel (Nod) 8.39. 90. Harmellng (Ned) 21.54. 98. 9.23.46. 2. Gayant op 1.06. 3. Jalaberl 1.21, 4 Criqulelion 2.06, 5. J. Slmon 2.23, 6 Hampsten 2.29, 7. Carltoux 2.34, 8 S Ro- Cublno 3 41. 19. Liettl 3.43, 20. Le Clerc 3.47, 30. Nellssen 5.23, 49. LeMond 8.14. 63 Van Poppel 9.58, 66. Nljboer 10.51, 69 Verhoeven 11.04. 93. Van den Akker 27.41, 95. Schurer 28.31. 100. Harmellng 38.56. 101 en laatste Urea (Spa) 50.34. 5e etappe: 1 Dauwe (Bel) 135 km in 3.01.55. 2. Wolf (Dui), 3. Abdoesjaparov (Sov). 4. Wust (Dul), 5. Ludwlg (Dul). 6. De- wally (Bel), 7 Pagnin (Ita). 8. Moreda (Spa). 9. Weltz (Den), 10. Gonzalez (Spa), overige Nederlanders: 18. Veenstra, 30. Wijnands, 39 Eyk, 42 Van der Poel, 43. Arntz, 48 Bouwmans. 63. Nljdam. 66. Suykerbuyk, 77 Platers. 90. Kokkelkoren. 107. Dekker, 140 Winnen. 150 en laatste. Zuiderwljk 2.26. Algemeen klassement 1 Chozas (Spa) 22.17 41. 2. Gaston (Spa) 0.01, 3. Chlapuccl (Ita), 4 Villanueva (Spa), 5. Zarrabeita (Spa), 6 Motoya (Spa), 7 Vlrenqur (Fra). 8. Eklmov (Sov). 9 Gorospe (Spa). 10. Guenahora i Bouwmans 11.09, 51. Suyker buyk 14.16. 83 Winnen 21 01. 91 Wijnands 24 46. 98 Eyk 26.20. 99 Van der Poel 27 08, 100. Dekker 27.08. 104. Veenstra 27 50. 119. Arntz 32.33. 125 Pleters 32.33. 145 Zutderwijk 35 19 3e etappe: 1. Konisjev (Sov) 169 km In 4 40 39. 2 Sciandrl (Ita). 3 Vanderaerden (Bel), 4 Raab (Dul), 5 Van Hooydonck (Bel), 6. Ballerin! (Ita). 7. Bordonall (Ita). 8. Fon- drlest (Ita). 9 Valretl (Ita). 10. Treplnl (Ita). Algemeen klaeeement: 1. Ghiotto (Ita) 14.54.48. 2 Wegmüller (Zwl) 0.07. 3. Dlaz Zaballa (Spa) 0.23. 4 Taft (Ita) 0.29, S. Ou- crot (Ned) 0.34. 6 Alcala (Mex) 0 49. 7. Oen Bakker (Ned) 1 15, 8 Casado (Fra) 2.22, 9 Richard (Fra) 2.56, 10. Leblanc (Fra) 2.57

Leidse Courant | 1991 | | pagina 19