Maltese Reginald Cini ziet zijn moed beloond ullit vindt duel geslaagd Blamage voor Oranje voetbal lonald Koeman is tevreden over zelfdiscipline "V Barry Hulshoff opgelucht na ontslag bij Lierse SK Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! Ceidóc Sou/iant DONDERDAG 14 MAART 1991 PAGINA 15 Ik i is Michels: „Het publiek oor erliezer". foto: anp ichels heeft ;b4voel voor de lope kerkelijkheid [TERDAM Rinüs 'v' ;hels heeft gevoel voor j! werkelijkheid. De h! idscoach noemde het v« bliek gisteravond de n IS ||e verliezer. „Mijn het kan niet an- zijn dan dat ik mij jt aansluiten bij de te- iti [stelling van de toe- akf|ouwers, die vrij talrijk opgekomen. Wij dabben de kansen gehad, le ga die niet gebruikt. I lien je in de beginfase afstand neemt, die mo- aJ,j ijk is, gaat het vanzelf a w"- ribu org Igens Michels had Oranje aani lüd in de afwerking, aar je zou je pas echt zorgen leten maken, indien het elf- n Vu er niet in was geslaagd zich isen te scheppen. Op Malta Van Basten een gouden Toen lukte hem alles, dit niet en de anderen ook Vandaar dat wij met een Ibalkater zitten. Na rust ik met Kieft een pinch er ingezet en later ook nog robeerd met Vanenburg, vervariger van Roy, die uit de Voeten kwam, iets 's te vinden", probleem is dat een te stander die overeind blijft zelf steeds meer gaat op- jen, tot het punt bereikt dt waarop die niet meer te krijgen is. Ook wan- die uitsluitend verdedi- speelt. De doelman van la was het beste voorbeeld, ereen is uitgegaan van een overwinning, maar voet- i natuurlijk geen reken- metje". Horst Heese gaf Mi tt steuntje in de rug. or het ontbreken van Bus- was ik mijn beste voetbal mijn enige professional, Dan kun je niets anders dan je terugtrekken. Wij |en nu eenmaal beperkte Hen, wij wilden niet op- W een klap oplopen als in ebuiswedstrijd. Het maakt kecchter voor de andere par cel moeilijk en zelfs bijna sogelijk". Blok vervangt Guus Hiddink ISTANBUL Ger Blok is door de leiding van het Turkse Fenerbahce benoemd tot ver vanger van Guus Hiddink. De voormalige oefenmeester van onder meer RKC en de KNVB werd enkele maanden geleden doaor Hiddink zelf naar Istan bul gehaald. Blok was assis tent-trainer. Bekerduel verplaatst EINDHOVEN Het duel PSV-Feyenoord, in de halve finales van de strijd om de KNVB-beker, is verplaatst van woensdag 27 maart naar don derdag 11 april aanstaande. Boete voor bokser na drugsgebruik LAS VEGAS De atletencommis- sie in de Ameri kaanse staat Neva da heeft de bokser Greg Haugen, voormalig wereld kampioen lichtge wicht, een boete opgelegd van ruim 40.000 guide we gens gebruik van marihuana. LIER Barry Hulshoff is niet onthutst over zijn ontslag bij de Belgische eersteklasser Lierse SK. De beslissing was voor hem zelfs geen verrassing. En nadat hij deze week met het bestuur tot een financiële afwikkeling was gekomen, klinkt Hulshoff zelfs opgelucht wanneer hij zegt: „Ik ben niet verbitterd, ik kan me nu helemaal richten op het nieuwe seizoen". De 44-jarige oefenmeester was bezig aan zijn tweede seizoen bij het bescheiden Lierse SK. De ambitieuze Hulshoff begon al met gemengde gevoelens aan de lo pende competitie. De twee ster spelers van Lierse, de Nederlan der en oud-PSV'er Eric Viscaal en de kersverse international Frank Dauwe, werden immers verkocht aan AA Gent. „Die club speelt nu mooi weer met Viscaal en Dauwe", vindt Hulshoff. „Met dat duo werden we vorig jaar nog tiende. Het elftal heeft sindsdien sterk aan kwaliteit verloren. Het ontbrak Lierse bovendien aan de middelen om in nieuwe spelers te investeren. Het stond eigenlijk al bij voorbaat vast dat we tegen de gradatie zouden moeten vech ten". Hulshoff kreeg gelijk. Zijn formatie vertoeft na 25 duels in de onderste regionen van de ranglijst. Lierse SK kon in al die wedstrijden slechts dertien doel punten produceren. Oud-Ajax- coryfee en -international Huls hoff is echter positief over de in stelling van zijn spelers. De rela tie met de voetballers is altijd goed geweest. „Ik heb het maxi male uit deze selectie gehaald. Om jonge of minder getalenteer de spelers om een hoger plan te brengen, heb je veel tijd nodig", vertelt Hulshoff. In het profvoet bal gaat het echter om de knik kers. Nadat de resultaten uitble ven, begon het gemor in de be stuurskamer. „Voetbal staat met prestaties. Wanneer je ploeg blijft kwakkelen, krijg je te maken met een oppositie binnen de club", weet Hulshoff. „En als ie realist bent, weet je dat je als trainer op de schopstoel terecht kunt komen. Natuurlijk ben ik teleurgesteld over het moment van mijn ontslag, maar ik wist al eerder dat mijn toekomst niet in Lier lag. Mijn contract liep dit seizoen af en ik zou geen gebruik hebben gemaakt van de optie voor nog een jaar". Hulshoff gaat zich bezinnen op zijn toekomst. Die ligt hoogstwaarschijnlijk bij een Belgische profclub. Er zijn al contacten, maar Hulshoff acht het raadzaam nog geen namen te noemen: „Ik heb in België een goede naam, men weet wie ik ben en wat ik kan. Mijn wijze van werken is altijd op een ple zierige wijze in het nieuws ge weest. Nee, ik ben niet bang voor mijn toekomst als trainer". In Nederland zou hij hooguit als as sistent-trainer mogen werken. Voor een job als hoofdtrainer ontbreekt hem nog een diploma. Sport op tv Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. RTL 4, 22.55 uur. Match Barend Van Dorp. Duitsland 2, 21.00 uur Kunstrij den. BBC 1, 00.15 uur: Kunstrijden: 01.05 uur Paardesport. BBC 2, 21.30 uur Autosport. Eurosport, 18.00 uur Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Duitsland 1, 16.30 uur: Kunstrij den. BBC 2, 15.20 uur Sport on fri- ROTTERDAM De beste wedstrijd uit z'n loopbaan. Reginald Cini lacht bescheiden als z'n ploeggenoten de doel man onophoudelijk feli citeren. Tot in de spe lersbus aan toe. Het was natuurlijk geen straf schop, zegt de Maltese sluitpost in verstaanbaar Engels. Een professione le duikeling, dat was het. Hij kon er vervolgens weinig meer aan doen, dat Marco van Basten het buitenkansje benutte. „Het schot was te hard", zegt Cini na het nipte verlies van 1-0 tegen Oranje toch enigszins verbitterd. Rinus Michels dacht in het begin nog even op de belan geloze medewerking van de sluitpost te kunnen rekenen. Hij maakte, constateerde de vaderlandse bondscoach, de ene gekke duikeling na de andere. „Maar daarna groei de hij enorm in de wed strijd", aldus Michels. Z'n ei gen coach Horst Heese vrees de aanvankelijk z'n onerva renheid, maar wat kon de verantwoordelijke man bij Malta anders doen dan een vervanger voor David Cluett aan te wijzen. „Na die acht treffers op Malta moest ik wel voor een andere doelman kiezen", aldus Heese. Cini greep de geboden moge lijkheid met beide handen aan. Inderdaad, de eerste mi nuten maakte hij niet be paald een betrouwbare in druk, maar hij moest wen nen. De 20-jarige doelman, die voor de veertiende maal het Maltese doel verdedigde, had enorm veel last van de lichtmasten in de volle Kuip. „Ik heb in m'n hele loopbaan nauwelijks met zulke lampen te maken gehad", aldus Cini, die in de thuiswedstrijd op Malta reserve was geweest. „In Malta kennen we kunst licht in het geheel niet en in de paar wedstrijden die ik in het buitenland in het doel stond, heb ik zulke felle lam pen niet meegemaakt. Ik zag in het begin m'n verdedigers en de bal niet eens". Lef Cini dankte z'n uitverkiezing naar eigen zeggen aan de lef en durf die hij bezit. Hij hoorde pas een dag voor de wedstrijd dat hij in het doel zou staan. „De coach vertelde dat ik de moedigste van de twee keepers was. Daarom heeft hij mij verkozen. Ik was stomverbaasd. Ik moest dat zelfvertrouwen ook op m'n medespelers overbren gen. Nou, ik mag toch vast stellen dat het aardig is ge lukt". De sluitpost, die op z'n zeventiende jaar in het natio nale team (tegen Israel) de buteerde kan dat met even veel gemak met betrekking tot z'n eigen prestatie in het doel opmerken. Hij mocht dan voor de pauze tot twee maal toe een miraculeuze duikeling richting grasmat maken, op de benutte straf schop na viel Cini nauwelijks op een foutje te betrappen. „I had a lucky day", klinkt het eerst. Waarop Cini laat vol gen „toch de wedstrijd van z'n leven te hebben gespeeld. Alles lukte". Tussen de vele complimenten van spelers én Nederlandse fans door stelt hij dan vast dat Oranje daarentegen z'n dag juist niet had. „Ze speel den niet zo slim", aldus Cini. „Wij hadden zeer nadrukke lijk de opdracht gekregen om man tegen man te spelen. Door de verschrikkelijk scherpe dekking kwam het Nederlands elftal niet aan goed voetbal toe. Dat hadden ze anders moeten oplossen. Wij zorgden er bovendien goed voor dat als een speler van ons was gepasseerd, dat er dan een ander onmiddel lijk rugdekking gaf". Reginald Cini stapt vervol gens met een olijke glimlach op het gezicht de spelersbus in. Als hij de vergelijking te maken krijgt tussen de acht spelers van Ajax en de vijf van zijn clubteam La Valetta die kort tevoren in het veld tegenover elkaar stonden, kan hij een venijnig lachje niet onderdrukken. „Valetta is dus zo slecht nog niet", grijnst hij. „We staan er goed voor in de competitie. Nu blijkt dat we zelfs tegen een groot gedeelte van Ajax op de been kunnen blijven. Boven dien zagen alle spelers het vandaag als een kans op re vanche. Nou, die hebben we toch wel gegrepen, dacht ik. Dit is mooi. Héél mooi". HENK RUIJL ITTERDAM Ruud illit wilde niet weten een sof in de Kuip. ior de aanvoerder van anje was de avond ge- agd. we gewonnen hebben daar gaat het tenslotte om", moordde de captain zijn te- Kienheid. Dat het geen écla- pak slaag voor de Malte- was geworden, was Gullit :der een zorg. „Iedereen rwacht van tevoren natuur- iets van 8-0 of 9-0. Maar heb ik nooit in geloofd, moet alles vanaf de eerste nuut mee zitten". Oranje's start verre van ortvarend was, beaamde de immer tien. „In dit soort idstrijden gaat het om een ,oor elle goal, valt die, dan gaat I lopen. Daar zijn we dus in bréke gebleven. We hadden reet snelheid moeten ontwik maar daar zijn we niet ilaagd. Alleen na die afschop van Marco was er en een demarrage, maar arna zakten we snel weer te- En dan maak je het Malta eenvoudiger", ullit kon zelf, hoewel hard erkend, ook al geen bakens, irzetten. Over zichzelf was ullit echter nog wel te spre ken. „M'n eerste helft was in ieder geval goed. Het is niet meer dat sleuren van vroeger wat ik tegenwoordig doe, ik zoek mijn acties nu meer uit - en dat ging voor rust goed. De tweede helft was minder. Toen kreeg ik te weinig ondersteu ning". Dat laatste was volgens Gullit ook de reden waarom Oranje's flanken haperden. „Tegen een ploeg als Malta gaat het erom dat de midden velders steeds contact houden met de vleugelspitsen. Dat ge beurde dus veel te weinig en daarom kwam ons spel zowel op links als rechts nauwelijks uit de verf. Maar ik vind niet dat je dat bepaalde spelers moet verwijten". Vormcrisis De terugval had volgens-Ruud Gullit ook niets met de vorm crisis die Ajax momenteel teis tert te maken. „Het was de de ploeg in zijn totaliteit. Alles komt neer op snelheid, die was er niet. Dat heeft niets te ma ken met het feit dat Ajax niet lekker speelt de laatste weken. We mogen ook niet vergeten dat de ruimte enorm klein was. En dan is het toch nog knap dat we nog zoveel kansen creëren". Daar wees ook Marco van Basten op. „We hebben toch redelijk gespeeld", consta teerde de spits, op Malta nog goed voor vijf van de acht doelpunten. „Tel het aantal kansen dat we vanavond heb ben gehad en het ziet er nog niet zo beroerd uit. Ze gingen er niet in, nee, dat mag men ons verwijten. Voor een deel ligt dat aan een gebrek aan ge luk, daarnaast waren we op beslissende momenten mis schien net niet geconcentreerd genoeg. Dan blijf je op 1-0 ste ken". Rampzalig vond de aanvaller het allemaal niet. Van Basten vond niet dat Oranje de kans eens lekker aan het doelsaldo te werken had laten liggen. „Het is een simpele optelsom. Wij scoren tegen Malta toch meer dan Portugal en daar gaat het toch allemaal om. Griekenland? We zullen na tuurlijk moeten afwachten wat dat tegen Malta gaat doen". Het Milanese duo ging dan ook goed gehumeurd huiswaarts. „Natuurlijk", vond Gullit, „want ik heb gewonnen. Ver der moeten we niet zeuren. Bo vendien heb ik het gevoel dat we de volgende wedstrijd (te gen Finland; red.) heel sterk gaan spelen. Deze wedstrijd was niet leuk voor de mensen, maar dit is iedereen over zes dagen toch weer vergeten". Van Basten: „Het is over en sluiten, punt uit. Finland is de volgende opdracht". Vreemd Dat geldt ook voor Hans van Breukelen, die tegen de Malte zen een vreemde wedstrijd speelde. De doelman beaamde dat: „Dit zijn voor keepers niet de leukste wedstrijden. Je krijgt niets te doen, maar zult toch anderhalf uur scherp moeten blijven. Zeker in een wedstrijd waarin het steeds 1-0 blijft. Dat was een vreemde er varing. In de Slotfase had ik het gevoel van: het zal toch niet waar zijn dat die jongens er nog eentje in krijgen? Nee, er zijn aardiger wedstrijden voor mij denkbaar". Rinus Michels was echter con tent over zijn nummer één. „Hij heeft een perfecte wed strijd gekeept", grapte de bondscoach. Dat kon ook moei lijk anders, omdat de PSV'er nagenoeg werkloos bleef. De sluitpost kon het aantal keren dat hij balcontact had niet exact noemen. „Een keer of negen?", raadde de doelman, die echter achttien maal (waar van elf terugspeelballen) in de handen kreeg. „Oh", reageerde Van Breukelen, die onder schreef dat Oranje stroef had gespeeld („Het ging niet echt, Ruud Gullit symboliseert de val van Oranje. nee"), maar die niettemin ver trouwen blijft houden in de ploeg. „Ik ben er nog steeds van overtuigd dat we de juiste lijn met het Nederlands elftal hebben gevonden. Dit was niet meer dan een incident". TEUN STAAL (Van onze correspondent Edwin Winkels) RCELONA Ronald Koe- ian, die binnen een week zijn ntree in het eerste voetbalef- dvan FC Barcelona hoopt te 'aken, heeft zijn terugkeer en moment willen forceren, 'k heb steeds gesteld dat ik 1 weer in actie zou komen ik me vrijwel honderd pro nt fit zou voelen. Ik voel dat nu zo ver is". Nederlander: „Bijkomend irdeel is natuurlijk wel ge- eest dat het al die maanden I is gegaan met de °eg. De druk werd daardoor )t zo groot. Maar ook als het •ht was gegaan met het elf tal, dan nog had ik niets wil len forceren. Mijn gezondheid staat namelijk op de eerste plaats, ik wil nog een tijdje mee in het voetbal". Koeman, die de eerste maan den in het krachthonk van het Nou Camp-stadion aan zijn herstel werkte, is sinds een kleine maand weer op het veld in training. De laatste twee weken kon hij weer met de groep meetrainen. „Dat had ik echt nodig. De eerste keer, dat ik weer een bal aanraakte, was ik net een klein kind, zo blij. Want op zo'n krachthonk ben je ook eens uitgekeken". Koeman bevestigt dat de vier maanden na de operatie „on gelooflijk snel" voorbij zijn ge gaan. „Maar dat wil niet zeg gen dat ik geen moeilijke mo menten heb gekend. Tussen Kerst en Oud en Nieuw ben ik met mijn vrouw een weekje naar Aruba gegaan, dat heeft me opgebeurd. Toen ik terug kwam, was ik een ander mens en had ik weer enorm veel zin om verder te werken". Hij is dik tevreden over zijn zelfdiscipline, ofwel „de kracht opbrengen elke och tend naar het stadion te gaan om met gewichten te werken, ook als je eens geen zin hebt". Het voordeel van die intensie ve arbeid was, dat hij vorige maand, toen hij weer het gras op mocht, niet op nul begon. „De meeste spieren waren zelfs sterker geworden dan voorheen en qua conditie zat het ook wel goed. Ik heb elke dag heel wat kilometers ge maakt op de hometrainer, tot ik zelfs flink stuk zat. Toen ik weer op het veld rondjes moest gaan lopen, kon ik daar door al snel weer een goed tempo lopen". Steunzool De oud-PSV'er heeft de laatste weken vooral gewerkt aan het versterken van zijn linker- kuitspier, nodig om de nog al tijd iets irriterende achilles pees te ontlasten. In zijn ene voetbalschoen heeft hij nog een kleine steunzool met het zelfde doel. Ook moest Koe man binnen een maand zijn balgevoel weer terugkrijgen, maar gezien zijn lange passes in enkele traininspartijtjes is dat geen enkel probleem ge weest. Tenslotte stond hij in die onderlinge wedstrijdjes van de laatste weken voor de taak zijn angst voor een nieu we blessure kwijt te raken. Koeman: „Natuurlijk, die angst heb je in het begin wel even. Zo'n pees voelt toch wat onwennig en na inspanning heb ik er nog een klein beetje last van. Maar dat is allemaal normaal. Die angst, daar moet je overheen en daarvoor heb ben die wedstrijdjes gediend. Op dit niveau kun je niet voet ballen of trainen met de rem erop. Je moet voluit gaan, an ders lopen de tegenstanders over je heen. Ik voel nu dat ik dat weer kan". Dank zij de spoedige terugkeer van de libero kan FC Barcelo na de beslissende weken in de competitie en het Europa Cup 2-toernooi met nog meer ver trouwen tegemoet zien. Opval lend is dat de langdurige afwe zigheid van Koeman en, later, de Bulgaarse spits Stojtskov en trainer Johan Cruijff de Spaanse koploper nauwelijks punten heeft gekost. Silvio Vella is Marco van Basten weer eens sneller af. foto: anp ROTTERDAM In brand ge stoken spandoeken, pro Malta spreekkoren en massaal ge roep om teruggave van het be taalde entreegeld. Zie daar het resultaat van een avondje in terland-voetbal, waarbij er weer eens sprake was van overspannen verwachtingen die dus niet werden ingelost. Met de povere zege van 1-0 van het Nederlands elftal op Malta bleef Oranje kansrijk in de race voor een plaats in de eindronde van het Europese titeltoernooi van volgend iaar in Zweden. En dank zij de his torische monsterscore van 8-0 in La Valetta van december zelfs met een gunstig doelsaldo ten opzichte van de belang rijkste concurrent Portugal. Maar internationaal blameerde het Nederlandse voetbal zich danig en binnen eigen grenzen overheerste het kater-gevoel. Fluitconcerten, geroep om Jo han Cruijff en applaus voor doelman Cini van Malta on derstreepten de stemming in het slechts met nog geen 40.000 toeschouwers gevulde Feijenoord-stadion. Die miljoe- nenvoudig nog eens werd meebeleefd in de vaderlandse huiskamers, waar dank zij de weer eens voorbarige KNVB- berichten over uitverkocht ra kende tribunes via de televisie ook kon worden 'meegenoten'. En de animo om volgende maand de thuisbeurt van Oranje tegen Finland live bij te wonen tot het nulpunt daal de. Dat is voorlopig van later zorg, eerst dient de conclusie te worden getrokken dat de voormalige Europese voetbal reus een min of meer versier de strafschop nodig had om een dwerg van zich af te schudden. Vóór en na dat mo ment schutterde de ooit zo ge prezen Oranje-brigade als een stelletje beginnelingen, waarbij eens te meer werd duidelijk gemaakt dat de record-score van drie maanden geleden puur het gevolg was van een unieke serie bevliegingen van Marco van Basten. Maar net als AC Milan bevindt de ooit zo geprezen spits, van wie gis teravond vanwege de stevige mandekking van de Maltees Vella elk moment een onge controleerde elleboogstoot leek te kunnen worden verwacht, zich in een 'dal'. Hetgeen ook voor Ruud Gullit geldt, waar door het Oranjeteam zijn aan jager én, afmaker miste. Wat resteert is een verzameling Ajacieden, die voor het enige record van de voetbalavond zorgden door met acht man in de basis te verschijnen, die ook in vormcrisis verkeren. Drama Gebrek aan inspiratie ondanks de aanvankelijk toch bepaald in een goede stemming verke rende Kuip, tempo, individue le hoogstandjes en een naar een topvorm groeiende doel man Cini van Malta waren er de oorzaken van dat een veel belovend voetbalavondje tot een drama van ongekende om- Stand ROTTERDAM Na de wed strijd Nederland-Malta (1-0) luidt de stand in voorronde- groep 6 voor het Europees kam pioenschap in 1992 als volgt: Portugal 5 3 1 1 7 9-3 Nederland 4 3 0 1 6 11- 1 Griekenland ..3 2 0 1 4 7-4 Finland 2 0 2 0 2 1-1 Malta 6 0 15 1 1-20 vang uitgroeide. Natuurlijk, Malta haalde op haar beurt waarschijnlijk het Guinness- boek door een ongekend de fensief strijdplan. Maar coach Heese, die in zijn carrière vooral in uitwedstrijden met vrijwel louter monsternederla gen werd geconfronteerd, we gens 'zwangerschapsverlof' van zijn topspeler Carmel Bus- uttil had moeten afzien, had nauwelijks keus. Het zeldzaai. verdedigende concept van de Middellandse Zee-eilandbewc ners kreeg naarmate de scoï blank en later laag bleef not een extra dimensie door een stijgende verbetenheid dit 'his torische' resultaat tegen de Eu - ropese kampioen vast te hou den. Een instelling waar Oran je uiteindelijk moedeloos van werd en het legioen mateloos verveeld. Poppetjes Ook tactische ingrepen vanaf de bank kregen niet het ge wenste resultaat, omdat ande re poppetjes op dezelfde posi ties met het zelfde rendement gingen spelen. Waarbij even wel een tweetal spelers nog ónder het toch al lage gemid delde zakten: Roy en Vink. De eerste kreeg voor zijn tekort schietende prestatie een vroe ge douche-beurt aangeboden, Vink mocht blijven staan om dat Michels koos voor een ex tra aanvaller (ten koste van De Boer) in de figuur van Kieft. Die echter de nauwe lijks gehoopte extra stoot kracht kon creëren en door wiens entree schaduw-spits Bergkamp kwam te zwem men. Uiteindelijk verdronk Oranjes ambitie in een poel van ellende, waaruit tenslotte de Maltezers triomfantelijk op doken. Ze vierden de kleinst mogelijke nederlaag als een vorstelijke overwinning en het was ze nog gegund ook. On danks hun negatieve spelop vatting,waarop eigenlijk een collectieve rode kaart had be horen te staan. Maar ook voor hen geldt dat het resultaat in de boeken staat en cijfers lie gen ook in dit geval niet. FRANK WERKMAN Nederland-Malta 1-0 (1-0): 31. Van Basten (strafschop) 1-0. Scheidsrech ten Krchnak (Tsj). Toeschouwers: 42.000. Nederland: Van Breukelen: Blind, Vink, De Boer (46. Kieft); Van 't Schip, Wouters, Witschge; Gullit, Van Basten, Bergkamp, Roy (68. Va- milleri, S. Vella, Laferia, E. Camille- ri; Zerafa, Scerri, Degiorgio, Azzopar- di (90. Saliba); R. Vella. AC Milan blijft tobben MILAAN De supporters van AC Milan hebben het vertrou wen in hun ploeg verloren. Gisteravond waren slechts 11.000 toeschouwers in het San Siro-stadion aanwezig bij de eerste wedstrijd tegen AS Roma in de halve finale van het toernooi om de Italiaanse beker. De thuisblijvers kregen gelijk. Zonder Mar co van Basten en Ruud Gullit bleef Milan op 0-0 steken. Na de landstitel en de Europa Cup I lijkt de miljoenenformatie ook de Italiaanse beker te verspelen.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 15