Willem van der Veldenweg Leimuiden te gevaarlijk I PLEIDOOI SNELHEIDSVERLAGING AFGEWEZEN „Iedereen zou lid moeten zijn van politieke partij LEIDEN OMGEVING CeidóeSomcwit DONDERDAG 14 MAART 1991 PAGINj JD Veilingavond in Zevenhoven ZEVENHOVEN Sportvereniging Zeven hoven houdt zaterdag voor de vijftiende keer een veilingavond. In de voetbalkantine aan de Stationsweg probeert veilingmeester Willem Klijn vanaf 20.30 uur zo'n 300 koop jes aan de man te brengen. Zo zullen speel goed. gereedschap, paling, antiek, oude mun ten onder de veilinghamer komen. Ook een levend kalf, een avondje biljarten, een uur sporthalgebruik, een uur tennisbaan en één minuut gratis winkelen bij de plaatselijke su permarkt ontbreken niet in de deze week huis-aan-huis verspreide catalogus. Boven dien maakt iedereen die zaterdagavond voor negen uur aanwezig is kans op 100 gulden. Bij het bereiken van een veilingopbrengst van 4000 gulden zal onder de kooplustigen nog eens 100 gulden worden verloot. De der de trekking van 100 gulden, waaraan alle kopers meedoen, heeft aan het eind van de avond plaats. Eerste paal Forepark LEIDSCHENDAM Commissaris van de koningin S. Patijn slaat morgenmiddag om drie uur de eerste paal voor de bebouwing van het bedrijventerrein Forepark aan de Middenweg/Polderweg in Leidschendam. De paal is voor het bedrijf van Wout van Kuijen dat met zes andere ondernemingen op twee hectare het nieuwe koudvlees dis tributiecentrum in Forepark vormt. Wout van Kuijen is momenteel gevestigd op het Haagse slachthuisterrein. De opening van het gebouw op 1 november zal samenvallen met het tienjarig bestaan van het bedrijf. De eerste paal is het begin van de bouw werkzaamheden op het 110 hectare grote bedrijventerrein. De eerste twee fasen be slaan 60 hectare waarvan nu 20 zijn uitge geven. De gemeenten Leidschendam en Den Haag werken samen in het Bedrijven- schap Forepark dat het gebied ontwikkelt dat grenst aan rijksweg A4. Schoolkinderen bij Foreholte VOORHOUT Ongeveer vijftig kinderen uit de groepen drie en vier van de basisscholen waren gis teren te gast bij de Voor- houtse handbalvereniging Foreholte. Ze maakten er op een speelse manier kennis met de handbal sport. Foreholte hoopt met dit soort sportieve midda gen jonge kinderen te in teresseren voor handbal bij de vereniging. De kin deren kregen gisteren dan ook ieder een cheque waarmee ze een aantal middagen gratis mogen meetrainen. Bus vanuit Alkemade naar Stille Omgang ALKEMADE Ook dit jaar vertrekken weer een bus van uit de Alkemadese dorpen naar de Stille Omgang door Am sterdam die zaterdag wordt gehouden. Die avond vertrekt de bus om 21.15 uur vanuit Oud Ade om via Rijpwetering, Nieuwe Wetering, het viaduct, Maria Pre sentatie in Roelofarendsveen en de Noordhoek naar Oude Wetering bij de kerk van Jacobus de Meerdere te komen. Daar arriveert de bus om 21.40 uur om vervolgens te ver trekken naar Amsterdam. Daar begint om 22.30 uur de mis in de Onze Lieve Vrouwenkerk aan de Keizersgracht. Die wordt ook bijgewoond door afvaardigingen uit Haarlem, Al phen aan den Rijn en Zevenhoven. Na de kerkdienst loopt iedereen naar het Spui waar om 24.00 uur wordt begonnen aan de Omgang-route. Om 1.00 uur ver trekt de bus weer huiswaarts. Inlichtingen en deelnemers kaarten zijn verkrijgbaar bij: Oud Ade: P. van Seggelen en Sj. van der Geest; Rijpwetering: J. Ganzevles; Maria Presen tatie: C. van Velzen; Petrus Banden: L. Krijger en A. van Velzen; Oude Wetering: K. de Jeu. De adressen van deze personen worden als bekend verondersteld door de organisa- Verbranden rietland veroorzaakt ergernis JACOBSWOUDE Grote rookwolken hingen gistermiddag boven het rietland bij de Leimuiderbrug. Dit bleef raadslid J. Brambach (D66) niet onopgemerkt. Hij vroeg dan ook gisteravond tijdens een vergadering van de commissie openbare werken, verkeer en milieu of daar niet iets aan gedaan kan worden. Brambach: „De pachter van dat rietland steekt van tijd tot tijd het gebied in brand. Vandaag was dat toch zeker wel 30 van de 80 hec tare. Veel roet en viezigheid bereikte rond het middaguur dan ook Burgerveen. In de Ringvaart dreven vanavond verbrande resten". Hoewel het gebied behoort tot de gemeente Aalsmeer is het rietland eigen dom van Jacobswoude. Voorzitter R. Thunnissen zei toe dat er een gesprek met de pachter wordt aangeknoopt. JACOBSWOUDE „De verkeerssituatie op de Willem van der Velden weg is zeer gevaarlijk voor kinderen. Ik spreek niet alleen namens mij zelf, maar ook namens de vele ouders met kinderen die dagelijks over deze weg fietsen om naar school in Alphen te gaan". Leimuidenaar H. Heij hield gisteravond tijdens het openbaar spreekrecht van de commissie openba re werken, verkeer en mi lieu een vurig pleidooi voor het nemen van maat regelen om de situatie op deze weg te verbeteren. Heij stelde voor om over de gehele Willem van der Vel denweg een maximum snel heid van 50 kilometer per uur in te voeren. Ook moet het verkeer worden ontmoedigd om deze weg als doorgaande route te gebruiken. Dit kan volgens Heij door bijvoorbeeld inrij verboden in te voeren voor verkeer dat van zijwegen zoals de Heilige Geestlaan komt. Bovendiet) pleitte hij voor een verbod voor vracht wagens met uitzondering van bestemmingsverkeer en een strikter toezicht op het inrij- verbod dat 's morgens geldt tussen zeven en negen uur. Dit inrijverbod geldt voor ieder een, behalve voor de inwoners van Rijnsaterwoude en Lei muiden, voor ouders met kin deren die in één van deze ge meenten op school gaan en voor bijzondere gevallen. Wethouder R. Thunnissen gaf aan dat alleen voor deze laat ste categorie de aandacht erop moet blijven gevestigd dat het verlenen van ontheffingen niet te royaal gebeurd. Voor de invoering van de overige maatregelen zag hij geen kans. „Alle geboden en verboden gaan of staan met controle", merkte hij op. Thunnissen zei toe de controle van het sluip- verkeer bij de Tolbrug nog eens onder de aandacht te brengen van de politie en de invoering van een maximum snelheid van 50 kilometer aan te kaarten bij de provincie. Overdreven Raadslid J. van Dam (VVD) vond het nemen van maatre gelen overdreven. Van Dam: „In april wordt er een drempel aangelegd. Bovendien wordt er aan de Leimuiderbrug ge werkt, waardoor het probleem van het sluipverkeer zal ver minderen. Heij kan aftellen, ook al duurt het nog een paar jaar voordat de brug gereed Veense watertoren krijgt weer een tulp Op de Veense waterto ren wordt weer een tulp aangebracht. Dit ge beurt volgende week donderdag om twee uur. Sinds enkele jaren prijkte er op de waterto ren al een afbeelding van De Tulp. Dit om be kendheid te geven aan het feit dat Roelof arendsveen in het hart van de Randstad als vanouds het produktie- gebied is van tulpen als snijbloem. Door de storm in januari 1990 is deze afbeelding echter vernield, zoals te zien is op deze archieffoto. Op initiatief van de plaatse lijke afdeling van de Ko ninklijke Algemene Ver eniging voor Bloembol lencultuur is een suc cesvolle actie gevoerd om de middelen in te zamelen om de Tulp als symbool van Roelof arendsveen opnieuw op de toren aan te bren gen. FOTO: HENK VAN DEN ENDE SCHEIDENDE VOORZITTER CDA-ALKEMADE: ALKEMADE George Koot (63) neemt morgen avond afscheid als voorzit ter van de CDA-afdeling Alkemade. Na tien jaar voorzitterschap en vier raadsverkiezingen houdt hij het voor gezien. Tege lijk zet hij ook een punt achter het voorzitterschap van de Woonruimte Ad vies Commissie (WAC). „Ik ging de problemen mee naar huis nemen; dat kon zo niet langer", moti veert hij zijn vertrek. De scheidende voorzitter werd op zijn twintigste lid van de KVP die later opging in het CDA. „Iedereen zou lid moeten zijn van een politieke partij. Zo'n lidmaatschap van welke partij dan ook, is een onderdeel van onze democra tie. Daar moet iedereen zijn bijdrage aan leveren", vindt Koot. Voor wat betreft de plaatselijke politiek acht hij het van groot belang dat te genstellingen niet te veel wor den aangescherpt. „Ik ben geen echt politiek dier. Voordat ik CDA-voorzit- ter werd, heb ik de politiek al tijd van de zijlijn bezien". In 1980 werd hem gevraagd de toenmalige voorzitter Jan Nooy op te volgen. „Ik weet het nog goed, het gebeurde op het station van Leiden. Daar hield bestuurslid Cor van der Geest me staande. Ik zei dat ik dan eerst eens een paar CDA- vergaderingen wilde meema ken. Vrij snel kwam ik tot de conclusie dat het voorzitter schap me wel wat leek. Ik stapte erin zonder te beseffen dat de grootste problemen pas zouden komen bij de gemeen teraadsverkiezingen Belangen De raadszetels van het CDA in Alkemade werden toen nog verdeeld naar rato van het aantal inwoners over de ver schillende dorpen. Daarbij moesten ook nog eens belan gengroepen, als agrariërs en middenstanders en de diverse kerkelijke stromingen aan hun trekken komen. Dat ging goed zolang de christendemocraten bijna alle gemeenteraadszetels hadden. De opkomst van an dere partijen doorkruiste de traditionele zetelverdeling bij het CDA. Het bleek niet lan ger mogelijk om ieder van de zes Alkemadese dorpen min stens één vertegenwoordiger te geven. Koot: „De laatste jaren streven we daarom naar een systeem waarbij elk raadslid alle dor pen en stromingen moet verte genwoordigen. In feite wordt kwalitatief steeds meer van raadsleden geëist. Telkens als de verkiezingen naderen, ont staan spontaan lobby's voor vertegenwoordigers van de oude groepen. Het is toch van den gekke dat iemand beter voor zijn eigen dorp zou opko men dan voor andere Alkema dese dorpen". Koot merkt op dat daarbove nop nog het probleem van doorstroming komt. „Voor een gezonde doorstroming zou er een limiet moeten worden ge steld aan het aantal zittingspe rioden van raadsleden. Dan komen jongeren ook eens aan de bak en zou hun enthousias me voor actieve deelname aan de gemeentepolitiek worden vergroot". Hij benadrukt dat hij louter en alleen stopt om van de con stante verantwoordelijkheid af te zijn. „Je moet niet vergeten, de rotste klus als voorzitter is dat je bestuursbesluiten met George Koot: „Ik ging de problemen mee naar huis nemen. Dat kon zo niet langer". overtuiging moet uitdragen, ook al zou je zelf wel wat kanttekeningen willen plaat sen. Je wordt op die bestuurs besluiten rechtstreeks en per soonlijk aangesproken door Jan en alleman", zegt hij veel betekenend. Maar voorbeelden daarvan wil hij niet noemen. Tevreden blikt George Koot terug op andere aspecten van zijn tienjarig voorzitterschap. „Jarenlang hebben we gevoch ten voor vierpartijenoverleg. Dat is er nu en functioneert tot volle tevredenheid van alle deelnemers. Ik werd vijf jaar geleden geaccepteerd als ge spreksleider. Ik denk dat ik goede contacten met alle deel nemers heb opgebouwd". Het CDA Alkemade noemt hij een echt grote partij-afdeling met meer dan 300 leden. „Des ondanks zijn er weinig mensen die hun schouders willen zet ten onder het christendemo cratisch functioneren ten dien ste van het algemeen belang", klaagt Koot. Huisvesting Het oud-schoolhoofd George Koot trad vorige week ook vrijwillig af als voorzitter van de Woonruimte Advies Com missie (WAC). Zeventien jaar maakte hij daar deel van uit als voorzitter van de bejaar denselectie. De laatste zeven jaar tevens als voorzitter van de WAC. „Die WAC vind ik een zware commissie. Het is echt moeilijk om alle proble men en ellende waar je daarin mee te maken krijgt, objectief te benaderen". Volgens een puntensysteem worden de weinige beschikbare huizen in Alkemade zo rechtvaardig mo gelijk verdeeld. „Je moet tel kens kiezen uit verschillende schrijnende gevallen die net niet binnen de regels vallen. Je moet je doorlopend inleven in hun problemen. Die ging ik mee naar huis nemen. Het werd me te veel op den duur". Het tekort aan vooral bejaar denhuisvesting is oorzaak van veel leed in Alkemade. „Ik hoop dat de politiek snel tot een besluit komt over de toe komst van het lts-terrein. Ze moeten niet langer zeuren. Er is haast bij de totstandkoming van een flink aantal bejaar denwoningen daar. Het is toch absurd dat je in Alkemade op tachtigjarige leeftijd nog niet oud genoeg bent voor een be jaardenwoning". Trouwtjes George Koot maakt zich be halve in de WAC ook op ande re wijze nuttig bij de bejaar denhuisvesting. Zo is hij al ja renlang voorzitter van de indi catiecommissie. Tot de taken van die gemeentelijke commis sie hoort het aanwijzen van FOTO: WIM VAN NOORT ouderen die naar een bejaar den- of verpleegtehuis willen. „Als voorzitter leid ik alleen de ontspannen zeswekelijkse vergaderingen. Het échte werk wordt gedaan door een arts en een maatschappelijk werkster. De arts is in ons ge val de gepensioneerde huisarts van Rijpwetering, dokter Van der Werf, die de vorig jaar overleden dokter Van Haselen is opgevolgd". Maar George Koot heeft nog meer bijbanen die hij met veel plezier blijft voortzetten. Dat is onder meer het „doen van trouwtjes" als ambtenaar van de burgerlijke stand. Koot maakt er veel werk van. De energieke voormalig hoofdon derwijzer van de Gerardus- school in Oude Wetering blijft daarnaast ook nog actief als lector in de parochiegemeen schap van Sint Petrus Banden in Roelofarendsveen. ELLEN VERHAAR Superstar De rock-opera Jesus Christ Superstar wordt morgen en zaterdag uitgevoerd in de ge reformeerde kerk aan de Mauritslaan in Oegstgeest. De uitvoering was vorig jaar zo'n succes dat de betrokken jongerengroep daarna de stichting Kerk en Theater heeft opgericht die nu op nieuw een concert organi seert. Beide voorstellingen be ginnen om 20.00 uur. Toegang 12,50. Hot Coldrex De Alphense rock rollband Hot Coldrex staat morgen avond in de schijnwerpers van jongerencentrum Het Kasteel, Concertweg 1 in Al phen aan den Rijn. De zaal is open om negen uur. De toegang bedraagt 5. Schilderijen De Deense schilder Poul Ilsoe exposeert vanaf morgen gedu rende zes weken zijn op de Oosterse kunst en filosofie ge baseerde bloemenschilderijen in Galerie Hofstraat, Hof straat 5 in Rijnsburg. Galerie Hofstraat is geopend op vrij dag van twee tot zeven uur en op zaterdag van elf tot vijf uur. Johannes Passion De Christelijke Oratorium Vereniging Excelsior van Katwijk aan Zee geeft mor genavond een uitvoering van de Johannes Passion van J.S. Bach. Het concert vindt plaats in de Dorpskerk van Kat wijk aan de Rijn, aanvang om acht uur. De toegang be draagt 17,50, voor 65-plus- sersf 15. Rebecca Het toneelstuk Rebecca van Daphne du Maurier wordt morgen, zaterdag en op zater dag 23 maart gespeeld door Het Toneel is ons Streven. Plaats van handeling is De Kuip aan de Zeestraat in Noordwijk. Aanvang acht uur, entree7,50 Uitvoering Toneelvereniging ONI in Lis- se sluit het winterseizoen af met de opvoering van het to neelstuk „Maak dat je tante wijs", een klucht in drie be drijven. De voorstelling be gint zaterdagavond om acht uur in het Poelhuys aan de Vivaldistraat. Toegang vijf gulden. Fanfares De Sint Jan 's fanfare geeft za terdag een concert in het Mu ziekcentrum aan de Schen- kelweg in Zoeterwoude. De Leidse fanfare Concordia ver zorgt die a vind ook een optre den. Beide gezelschappen brengen een gevarieerd pro gramma. Na afloop is er gele genheid tot dansen op muziek van Starlight. Het concert be gint om 20.15 uur. Toegang voor donateurs gratis, ande ren betalen vijf gulden. Maatschappelijk werk ren hulp te krijgen van maat schappelijk werk. Dit gaat via de Bereikbaarheidsdienst Bui ten Kantooruren oftewel Spoedhulp. Aan deze dienst neemt ook Ter Aar deel. Het telefoonnummer is 06- 8212141. Het doel van de spoedhulp is de direct noodza kelijke hulp te verlenen. Als verdere hulp van maatschap pelijk werk nodig is, wordt verwezen naar Stichting Zorg, die overdag is te bereiken (tel. 01722-4729). Bij het algemeen maatschappelijk werk van Stichting Zorg Ter Aar kun nen mensen met problemen terecht. Ook hier is geen ver wijzing nodig. Gebouw Euca lyptus, Essenlaan 4, is van 9.00 tot 10.00 uur geopend. Poortjes tegen fietsers op voetpaden Jacobswoude JACOBSWOUDE Op het P. van Hemerenplantsoen in Hoogmade, op het voetpad achter de Dr. Stapenseastraat in Leimuiden en op Het Ver laat in Leimuiden worden poortjes geplaatst om fietsers te weren. Met uitzondering van raadslid J. van Dam (VVD) ging de commissie openbare werken, milieu en verkeer hier gisteravond mee akkoord. Van Dam vindt het plaatsen van de zogenaamde engelbe waarders met uitzondering van de Dr. Stapenseastraat niet nodig. Hij vond dat er eerst maar eens borden moeten worden geplaatst. Als dat niet afdoende is, kunnen die poortjes alsnog worden aangebracht. „Racen in Het Verlaat is onmogelijk. Daar moeten we maar helemaal niets aan doen. Ik weet nog wel vijftien andere punten in de gemeente waar fietsers mis bruik maken van wandelpa den", aldus Van Dam. Wel is hij ervan overtuigd dat het fietsen op het pad achter de Dr. Stapenseastraat levensge vaarlijk is voor voetgangers en dus tot deze maatregel noopt. Raadslid Th. van Wieringen (CDA) vroeg zich af of het plaatsen van poortjes op het P. van Hemerenplantsoen nodig is. Van Wieringen: „De Van Alcmaerlaan zou altijd nog eens worden doorgetrokken voor fietsers en bromfietsers. De fietsers kunnen dan via deze weg het Corn. Sprongen- plantsoen bereiken, waardoor zij het P. van Hemerenplant soen vermijden. Als dit binnen een half jaar gebeurt, zijn de poortjes niet nodig". Wethou der R. Thunnissen zei dat hij niet kon beloven dat die weg al binnen een half jaar wordt doorgetrokken en stelde daar om voor om die poortjes toch voorlopig te plaatsen. Koninklijk goud voor W. Potuijt RIJNEVELD De heer W. Potuijt uit Hazerswoude heeft vanochtend vroeg de eremedaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau ontvangen. Potuijt kreeg de versierse len uit handen van burge meester M. Boelen. De heer Potuijt kreeg de hoge onderscheiding voor zijn ja renlange verdiensten op het technische vlak bij zijn werk gever Philips en het Ameri kaanse concern AT&T. Potuijt is voorts ster-EHBO'er en bij gecompliceerde zaken als zo danig een van de belangrijkste schakels op weg naar huis of ziekenhuis. Potuijt is verder al ruim 33 jaar actief bij het Rode Kruis, waarvan hij bijna vier jaar geleden ook al de medaille van verdienste kreeg opge speld. Potuijt is behalve be stuurslid van het Rode Kruis ook plaatsvervangend colon- nehoofd van de afdeling Al phen aan den Rijn en groeps commandant van een genees kundig peloton dat uit 65 men sen bestaat. Voor een uitgebreide age ob ook voor de komende da raadplege men „UIT", de tis wekelijkse bijlage van t <&E - krant. [tivit Jr zo LEIDEN LUXOR (Stationswec |pn tel. 071-121239): Kindergartw (12); 19.00, 21.15. LIDO en ST| (Steenstraat 39, tel. 124130): Ai nings (12); 19.00, 21.15. wo. 14.30. Eline Vere (al); 18.45, 2 Dance* with wolves (12); 20.00. rc|er ches (al); Teenage mutant ninjt les (al); Kleine zeemeermin (ah 14.30. Home alone (al); 18.45,2 Pen wo. ook 14.30. Postcards from loudi edge (al); 19.00, 21.15. TRIA b (Breestraat 31, tel.071-123875) mille Claudel (12); 20.00. F (Haarlemmerstraat 52, tel. 'rn 125414): Sweethearts (16); 21.1! ALPHEN AAN DEN RIJN EUP id V NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6 rkelc 01720-20800): Narrow margin 18.45, 21.15. Teenage mutant turtles (al); wo. 13.45. EUROc MA II: Kindergarten cop (12); iiP 21.15. wo. ook 13.30. MA III: Flatliners (12); Klein* zeemeermin 14.00.» EUROCINEMA IV: Homi ne (al); 18.30, 21.00. wo. ook 13 VOORSCHOTEN GREEK If"1 (Schoolstraat 69, tel. 071-6U 612566): Ghost (al); 20.15. Prefumed innocent (12) t/m do. 20.15. Problem Child wo. 15.45. KINDERVOORSTELLINGEN - Langkous, wo. 14.00. Oliver wo. 14.00, 15.45. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 21 3463500): Kindergarten Cop 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: with wolves (al); 14.00, 'V ces with wolves (al); 14.00, 2; ASTA 3: Pacific heights )1 14.00, 18.45, 21.30. BABYLO I (naast Den Haag Centraal /l (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINB (Buitenhof 20, tel. 3630637) Russia House (al); 18.45, 21.30. di. do. ook 14.00. CINEAC 2:i iafp Ion (al); 14.00, 18.45, 21.30. C up0 AC 3: Flatliners (12); 18.45, 2 ma. di. do. ook 14.00. METR( jk LE 1 (Carnegielaan, tel. 3456756) jin) ne Vere (al); 14.00, 18.45, 2 J METROPOLE 2: Dances with V0< ves (al); 14.00, 20.30. METR0P ikse 3: Havana (12); 14.00. 20.30. TROPOLE 4: (al); Reversal of for Pl (al); 18.45, 21.30. ma. di. do n di 14.00. METROPOLE 5: Sibl valry (al); 14.00, 18.45, 21.30.1 ON 1 (Herengracht 13, tel. 3462 Kindergarten Cop (12); 13.45, 1 pnse 21.30. ODEON 2: Ghost (al); 1 18.45, 21.30. ODEON 3: Homi ne (al); 13.45, 18.45, 21.30. Longtim* companion; 19.30, 2' L Zaal 2: JU-Dou; 19.30, 21.45. Za J°a, A place in the sun; ma. 19.30,2'UId' High Noon; di. 19.30, 21.45. Ths Ster years of our lives; wo. 20.00 treasure of the Sierra Madrs, -pr 19 30. 21 45. KINDERVOORSTELLINGEN B v AC 1: Teenage Ninja Turtles mge 14.00. CINEAC 3: De klein* aar meermin; wo. 14.00. METROP ker 4: De klein* zeemeermin; wo. 1 ncje lenstuerlenii APOTHEKEN De avond- en m iing diensten van de apotheken in dt gio Leiden worden waargeno door de apotheken die ook week Ja dienst hebben. d< ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ren ZEN LEIDEN Ongevallendi «c elke dag Academisch Ziekenhui! halve van dinsdag 13.00 u. tot m M dag 13.00 u. (Diaconessenhuis fdiu nieken tel 155543, afdeling S.UÉPai 175639) en van vrijdag 13.00i|ws zaterdag 13.00 u. (Elisabeth-»!W3i De Geneeskundige Dienst LeUPjj3' verhuisd van de RoodenburgerSKTaa in Leiden naar de Cronestelrtpnri 18a in Leiden. VERENIGING BESCHERMING I ongewenste zwangerschap voorii OM der en kind. Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste n| mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN f Diaconessenhuis: Bezoekuur d 19 e 14.30 tot 15.15 i 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdé," dagelijks van 10.30 tot 19.00. meer dan twee bezoekers per pat^ Op de afdeling special care k terecht van 10.30 tot 11.00 19.00 tot 19.30 uur. Voordal or ■en worden dient eerst io mi overlegd met de dienstdoende Sral pleegkundige.» Sint Elizabeth et kenhuis: Volwassenen dagelijks im 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.31 0I klasse-afdelingen ook 11.15-12.0 Kraamafdeling: dag. van 15.00-11 u. en van 18.30-19.30 u. en »ts- 19.30-21.00 u. alleen voor vad der Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 Cre CCU (hartbewaking) dag. van U lpr 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. In sieve verpleging: dag. van 14 n' 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sp gral Medisch Adviescentrum: Spreel ater ma. 19.30-20.30 u. in het St. G beth-ziekenhuis. Endegeest: [X vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.0 en 14.00-15.00 u.; eerste klasse, ff" gehele dag. Jelgersmakliniek: gerenteam: za. en zo. 14.00-17.fl Opname: werkdagen 16.45-17.45 za. zo en feestdag. 10.00-11.30 14.00-16.30 u. Team A, C en D:i 1 tot 21.00 u. met uitzondering van A handeltijden en etenstijden. Ac misch Ziekenhuis: Voor alle pal L ten (behalve kinderen) zijn de ba kuren als volgt: Dagelijks 14.15-1! u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoek afdeling verloskunde: 18.00-19.K ASi De Praematurenafdeling: voor ou: en familie is na overleg met palier "nii doorlopend bezoek mogelijk. Bei MU aan ernstige patiënten: wanneer «j ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de ha lOS] verpleegkundige hiervoor spei [ag kaarten verstrekken. Kinderklii zalen voor peuters, kleuters en 0 'J C kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak i het verpleegkundig hoofd. Bezofl en den kinderafdelingen: voor oud OOI van opgenomen kinderen na ova met verpleegkundig hoofd. Voor dere bezoekers van kinderen: K( owe neus- en oorheelkunde en neurolq Pr t 14.15-15.00 en 18.30-19.30. Oogh kunde en heelkunde: 14.15-15.00 nn' 18.30-19.00. Rijnoordzieksnl els Dagelijks 14.30-15.15 u. en 18 g 19.30 u. Extra bezoek hartbewak nw 11.00-11.30 u. Extra bezoek va> kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kim afdeling 15.00-15.30 u. alleen eae ouders 18.00-18.30 u. tra CENTRALE REGISTRATIE KIND I h OPVANG (Koorn brugsteeg 2, 2 EK Leiden, tel 254810.) Inform .u over en aanmelden voor klndff vang in Lelden. Geopend: ma t/n enl' dag 9-12. op ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA en MELDPUNT LEIDEN. Kete!bo« steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch reikbaar van 10.00 tot 16.00 via 0 120903. Spreekuur ma. 13.00-1! e'e en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - 1 disch Adviesbureau, Ketelboe# steeg 10, tel. 130775; afdeling M tingen: alleen op afspraak, klacM j d bureau: dl. en do. 18.30-20.30, Iing vreemdelingenrecht ma. en do. 18.30-20.30, afdeling vrt vr. 10-12. ie e

Leidse Courant | 1991 | | pagina 12