Heese verlangt naar nieuwe uitdaging sportuitslagen Monument Milan wankelt' Michels ziet Malta niet als zacht ei Leidse Courant: voor meer dan nieuws alleen. Een krant voor u! PORT CcMtócSoimmt DINSDAG 12 MAART 1991 PAGINA 7 •ganisator van indoor-atletiekgala tent op deelname Nelli Cooman HAAG Hens Brabers, organisator van het indoor-atle- gala van komende zondag in Houtrust Sport, gaat er van uit [Nelli Fiere-Cooman ondanks andersluidende berichten „ge woon" mee zal doen aan de 50 meter. I heeft me dat in Sevilla toegezegd", aldus de Hagenaar die bij wereldkampioenschappen nog een aantal deelnemers wist te leken. Aan het gala zullen elf medaillewinnaars meedoen. 1£jer wie de gouden hoogspringster Heike Henkei (Dui), de mende Duitse verspringer Dietmar Haaf en de beste vrouw de 60 meter horden, de Sovjetrussin Ljoedmilla Narosjilenko, ook de nummer twee van Sevilla, de Francaise Monique anie-Epee, in Den Haag treft. Andere sterke Nederlanders Yvonne van der Kolk (1500 meter) en de verspringers Frans as en Emiel Mellaard. Elly van Hulst heeft voor een stage in Verenigde Staten gekozen. Brabers kreeg in Sevilla van ma ger Kemeel Azan de bevestiging dat ook sprinter Ben John s'het Haags atletiekgala met zijn aanwezigheid zal opluisteren. ,hnson is in Houtrust", sprak Brabers niet zonder trots. Vlissingen en Jansen uit elkaar VLISSINGEN Eer- ste-divisieclub Vlissin gen gaat verder zonder Jo Jansen. De samen werking is gisteren, na overleg tussen bestuur en trainer, met onmid- delijke ingang beëin digd. De training en coaching worden tot het einde van het seizoen waargenomen door as sistent-trainer Louis Verstraaten. Van onze correspondent Aart Heering MILAAN „Milan is niet meer", „De Milan-story is voorbij" en „Sac- chi gooit de handdoek in de ring". De commentaren van de drie grootste sportkranten van Italië op de meest recente verrichtingen van AC Milan en haar trainer laten aan duidelijk heid niets te wensen over. Ook de Corriere della Sera, die anders in zijn sportieve commentaren blijk geeft van een dosis Milanees chauvinisme, ziet nu „het monument Milan wan kelen". De waarschijnlijk beslissende nederlaag tegen Sampdoria, amper vier dagen na de povere vertoning van een „arm en ongecoördineerd" Milan (La Repubblica) tegen Marseil le, heeft ook binnen de club tot grote moedeloosheid geleid. „Hoe je het ook wendt of keert, we hebben verlo ren tegen een club die sterker is dan wij", verklaarde Frank Rijkaard na afloop van de competitiewedstrijd in Genua. In de pers is vooral Marco van Basten de gebeten hond. De Cor riere dello Sport: „Deze Nederlandse kletsmajoor komt niet verder dan betweterig gekibbel. Waarom doet hij niet beter zijn best? En waarom scoort hij niet meer?". Terwijl de prestaties van Rijkaard gelden als „bescheiden" wordt Gullit door de Corriere della Sera als Koning Één oog in het land der blinden beschre ven: „Wat jammer dat Ruud is terug gekeerd in dit onherkenbare Milan: hij stroomt over van vitaliteit, maar kan in zijn eentje geen muren door breken". Marco van Basten krijgt in Italië heel wat kritiek te ver duren. FOTO: STEPHEN EVENHUIS Sport op tv VANDAAG Nederland 2, 18.55 uur: Veronica Sport. Nederland 3, 22.15 uur: Studio Sport Journaal. Duitsland 1, 23.00 uur: Kunstrij den en ijshockey. BBC 1, 21.30 uur: Sportquiz: 01.00 uur: Paardesport. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur Sport. MORGEN Duitsland 1, 16.30 uur: Kunstrij den. BBC 2, 16.55 uur: Paardesport. Eurosport, 09.00 uur: Sport. Sportnet, 08.00 uur: Sport. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Horst Heese zet aan het eind van het jaar een punt achter het hoofdstuk Malta. De Westduitse bondscoach van de voet balploeg van het Middel landse Zee-eiland heeft er dan vier jaar opzitten en vindt het dan welle tjes. Hij hoopt via de Duitse voetbalbond, waar de verzoeken om bijstand vanuit het mon diale voetbal naar ver luidt binnenstromen, er gens op deze aardkloot weer emplooi te vinden. Liefst in de ontwikke lingssector, want een clubteam ambieert Heese allerminst. Die conclusie heeft hij na drieëneen half jaar tropendienst op Malta wel getrokken. „Het is heel zwaar geweest", kijkt Heese al bijna terug op zijn activiteiten op het eiland. „Ik had verwacht dat ik op Malta meer had kunnen doen. Vooral dat ik er meer talent had kunnen ontdek ken, maar vooral dat laatste is me ontzettend tegengeval len. Malta blijkt dan toch een te klein eiland met te weinig financiële mogelijkheden. En als er dan al eens een veelbe lovende voetballer opstond, zoals laatst een keer gebeur de, emigreert hij naar de Verenigde Staten". Heese heeft leren leven met de beperkte mogelijkheden op het ooit Britse eiland, waar de vaak schijnende zon echter ook voor hem veel zal hebben goedgemaakt. Maar waar hij recent persoonlijk ook nog een tamelijk verve lende ervaring opdeed. Daags na de dramatische nederlaag tegen Nederland vertrok de Duitser op vakantie. Om bij terugkeer zijn huis leegge roofd aan te treffen. Een dubbele domper voor Heese, die door de Maltese media nauwelijks een strobreed in de weg werd gelegd na die vermaledijde 8-0. „Vóór die tijd had ik wel problemen met de pers op Malta", herin nert hij zich. „Zij wilden de opstelling maken, maar daar heb ik een stokje voor kun nen steken. Die monster-ne derlaag tegen Nederland heeft men me niet zo kwalijk genomen". Afgrijzen Heese denkt overigens zelf met afgrijzen terug aan die decemberdag. „Wat Malta toen presteerde heb ik in al die jaren dat ik daar nu werk niet meegemaakt. De instel ling was absoluut belabberd. We hebben toen niet van Van Basten (die immers vijf keer scoorde, red.) verloren; we gingen tegen een heel team ten onder, maar met zo'n forse score door onze ei gen mentale zwakte". „Daarna hebben we twee maal tegen Portugal ge speeld. Thuis verloren we door een dwarrelgoal van de Portugezen, die zelf geen sco- ringsmogelijkheid hadden gekregen, na zelf veel kansen te hebben gehad. Uit tegen de Portugezen, die ons qua Zuideuropese speelstijl beter liggen dan bijvoorbeeld Ne derland, ging het ook niet slecht. Alleen hadden we de allerslechtste scheidsrechter, die ik ooit heb meegemaakt. In Malta smeerde Futre, de beste toneelspeler die ik heb gezien, ons een rode kaart (Galea, red.) aan, uit kregen we ten onrechte een straf schop tegen. Maar over het spel van Malta was ik tevre den". Ook content Horst Heese, die vooraf had verwacht dat Malta uit de EK-voorronden drie a vier punten zou peuren, hoopt morgenavond ook content te kunnen zijn. „We zullen ons niet puur defensief opstel len", begint de Duitser. „Maar we zullen, verwacht ik, door Nederland gewoon met de rug tegen de muur worden gezet. De spelers van Malta hadden zich gezien de optredens tegen Portugal snel over die nederlaag tegen Ne derland heen gezet. Ik denk dan ook niet dat die score nog een erg grote rol zal spe len. Hoewel we het wel erg moeilijk zullen krijgen". Het is nog de vraag of Malta tegen Nederland zal kunnen beschikken over de enige sterspeler, die het eiland kent: Carmel Busuttil van het Belgische Racing Genk. Heese: „Z'n vrouw is hoog zwanger en hun kind kan elk moment worden geboren. Hij wilde daar bij blijven. Het wordt zijn tweede kind. Ik vind het eigenlijk niet erg professioneel dat hij ons nu in onzekerheid laat over de vraag of en wanneer hij komt. Als man moet je er voor zorgen dat er kolen in de kelder liggen, maar de ge boorte van een kind, dat kan een vrouw wel alleen af. Maar zelfs als Busuttil pas woensdag in de loop van de dag kan komen, zal ik hem opstellen. Hij is de beste speler die we hebben". li ino: kac WASSENAAR Een of ficieel verzoek om de ve detten van AC Milan, en net name Ruud Gullit, orgen te ontzien in het Kader van de EK-kwali- ificatiewedstrijd tegen Malta had bondscoach Rinus Michels gisteren naar zijn zeggen nog niet bereikt. Met de fax, het communica tiemiddel bij uitstek tegen woordig ook in voetballand, waarin Silvio Berlusconi de KNVB vraagt slechts indien hoogst noodzakelijk een beroep op vooral Gullit te doen, heeft de technische staf van Oranje zonder twijfel wel rekening gehouden. Waarbij het gevolg geven aan zo'n wens een kleine moeite lijkt, omdat mag worden ver wacht dat Malta geen al te groot obstakel zal vormen op weg naar Zweden. Die laatste opvatting is Rinus Michels overigens een doorn in het oog. Hetgeen hij giste ren tijdens de gebruikelijke instuif in- Wassenaar althans met de mond nadrukkelijk beleed. Michels zei weinig begrip te hebben voor de stelling dat Malta een „walk over, een eitje" is voor Ne derland; ondanks de 8-0 van december op het Middelland se Zee-eiland. En of het nu was om het publiek („De vol le bak") of zijn eigen spelers te motiveren, werd niet goed duidelijk, maar Michels sprak traditiegetrouw van een moeilijke opgave, morgen avond in de Rotterdamse Kuip. Hij gewaagde van „een zich ingravende tegenstander, die er alles aan gelegen zal zijn om de blamage van La Valet- ta te doen vergeten". Maar vooral van de noodzaak de eigen spelersgroep zo opti maal mogelijk te motiveren om „scherp en geconcen treerd niet alleen een zo goed mogelijke score te bereiken, maar vooral een aantrekke lijk schouwspel te bieden". Vooral nu de noodzaak het doelsaldo een zo fraai moge lijk aanzien te geven na de monsterscore van december niet meer van toepassing is, kan het Nederlands elftal zich veroorloven te trachten om van het duel in Rotter dam ook een commercieel spektakel te maken. Hoewel Michels ook in dat opzicht een waarschuwing in petto had. „Die forse uitslag op Malta had vooral veel van doen met de topverrichting die Marco (van Basten; red.) daar leverde. Vijf doelpunten van één speler maak je niet elke dag mee". Dilemma Het is aannemelijk dat Mi chels start met zowel Van Basten als Gullit in de forma tie om beide spelers zo snel mogelijk 'op rust' te zetten als de score daar aanleiding toe geeft. Dilemma bij die over weging blijft voor een coach dat het publiek geen rad voor ogen mag worden gedraaid, hetgeen nog nadrukkelijk ge beurde met het veelbespro ken jubileumduel van de cember 1989, ook in de Kuip, tegen Brazilië. Toen waren de toppers wel in het stadion, maar speelden niet of nauwe lijks. Een half duel is dan een mooi compromis, hetgeen de perspectieven voor met name Wim Kieft weer wat zonni ger maakt. De aanvaller van Bordeaux kan bijna op een 45 minuten durend optreden re kenen. Kieft kwam net als Van Bas ten en Gullit afgelopen weekeinde normaal in com petitie-verband uit en net als het Milanese duo werd hij met Bordeaux met een ne derlaag geconfronteerd. Het drietal meldde zich gisteren in elk geval fit in Wassenaar. Waar Michels nog bezwaren aantekende tegen de datum waarop het EK-plaatsings- duel met Malta moet worden afgewerkt. „Tussen twee Eu ropa Cup-ronden in zo'n in terland spelen is nooit ide aal", aldus de bondscoach. „Daardoor komt er op spelers die op dat front nog actief zijn een te grote druk te lig gen". Aan de orde Wat ook voor Graeme Rutjes aan de orde was, met dien verstande dat zijn club An- derlecht afgelopen weekein de wél won. De in eigen land actieve internationals kwa men voor de competitie niet in actie, omdat Michels Jan Huijbregts had herinnerd aan een oude afspraak dat vlak vóór kwalificatie-wedstrijden geen andere verplichtingen aan de orde dienen te zijn. De PSV'ers speelden overi gens wel een oefenduel, te gen een Brabantse amateur club. „Daar heb ik geen be zwaar tegen", aldus de bondscoach. „Daar staan toch heel andere belangen op het spel dan in een competitie wedstrijd". De theorie dat de internatio nals van vooral Ajax en PSV beter misschien wél hadden kunnen spelen, omdat ze mede door het slechte weer Rinus Michels: „De volle bak" van de laatste tijd minder in actie kwamen dan oorspron kelijk gepland, sprak Michels niet aan. „Belangrijker is dat ze fit zijn. Zeker bij zo'n gro te groep als Ajax nu in de se lectie heeft". Insinuaties boven PSV'ers te weerleggen door te zeggen „dat hij niet kijkt naar de club waar ze vandaan komen, maar slechts streeft naar een zo sterk mo gelijk Nederlands elftal". Zijn keuze voor Ajacied Marciano Vink ten koste van Jerry de Jong verdedigde de bonds coach als volgt: „Ik heb coach Robson van PSV, die De Jong op de bank zette, FOTO: STEPHEN EVENHUIS niet in verlegenheid willen brengen. De Jong speelde goed tegen Griekenland en Malta, maar na ampel beraad hebben we besloten geen bankspelers uit te nodigen. Maar misschien verandert De Jongs positie bij PSV binnen kort wel. In dat geval heeft hij recht op een plaats in de selectie". FRANK WERKMAN Sponsor bemoeit zich met positie van Ger Lagendijk ROTTERDAM Eind deze week vindt er bij Feyenoord een tweede gesprek plaats om trent de positie van Ger La gendijk, de directeur-sportif van wie vorige week werd aangekondigd dat hij ook op non-actief werd gesteld. Giste ren sprak Lagendijk met alge meen directeur Martin Snoeck en voorzitter Amandus Lundqvist over de ontstane si tuatie. Beide partijen kwamen er vooralsnog niet uit. Van daar dat vrijdag ook met shirt sponsor en geldschieter Huub van den Boogaard zal worden overlegd hoe het nu verder moet met Lagendijk. Deze streeft er naar om zijn vorige week door Snoeck aangekon digde nieuwe rol als adviseur van het bestuur inzake het aantrekken en verkopen van spelers en trainers in elk geval op een volwaardige wijze te kunnen blijven bekleden. In hoeverre hij daarbij op het „operationele gebied" werk zaam zal zijn is wat Lagendijk betreft dan ook nog een punt van discussie. „Wat in elk ge val aan de orde is geweest is het punt dat het natuurlijk niet zo kan gaan als het vorige week is gegaan. Ik zat in het buitenland en wist nergens van", aldus Lagendijk, die zich in elk geval weet gesteund door het feit dat hij bij sponsor HCS een lang lopend contract heeft. HCS heeft zich zoals be kend ook verplicht om de af koopsommen van de ontslagen trainers Bengtsson en Verbeek te betalen. Met Verbeek had Snoeck gisteren „in goede sfeer" een gesprek en ook met hem vindt een vervolgronde plaats. Met Bengtsson wordt later deze week een eerste ge sprek gevoerd. Nieuwe poging tot invoeren clubkaart ROTTERDAM Wat de KNVB niet is gelukt, gaan de topclubs opnieuw proberen: het invoeren van de voetbal pas. „Binnen drie jaar", schatte Ajax-voorzitter Michael van Praag, „zullen alle toeschou wers die bij Ajax, PSV of Fey enoord komen, gebruik maken van een clubkaart". FC Groningen doet enigszins op afstand mee, Vitesse gaat voorlopig verder met zijn ei gen experiment. Prijsvragen DEN HAAG De resultaten van de verschillende sport- prijsvragen van het afgelopen weekeinde zijn: Lotto 10: 1e prijs: 1 x 364.491,10; 2e prijs: 3 x 50.000,00; 3e prijs: 74 x 1.997,70; 4e prijs: 3.329 x 44,40; 5e prijs: 56.399 x 5,00. Cijferspel 10: 6 goed: 1 winnaar; 5 goed: 2 winnaars; 4 goed: 25 win naars; 3 goed: 240 winnaars; 2 goed: 2.336 winnaars. Toto 10: 1e prijs: 1 x 33.752,40; 2e prijs: 54 x 230,30; 3e prijs: 623 x 49,90. Toto-gelijk 10: 1e prijs: geen winnaar; 2e prijs: 2 x 143,20; 3e prijs: 12 x 119,40; 4e prijs: 241 x 9,50. ,Cees Evers stierf. Bert Oos- irbosch stierf. Ruud Brou- ers stierf. Al die renners jngen dood. Had iemand laar gezegd: .Jongen, je gaat ood als je niet ophoudt met 'ielrennen!'. Dan was hij on- P1 middellijk gestopt. Maar je staat er gewoon niet bij stil. Er was geen reden om het te verwachten. Johannes ver- zorgde zich van top tot teen, s was op en top professioneel M bezig Anna-Lisa, weduwe van oroj wielrenner Johannes Draaijer, in De Krant Op Zondag /akL ,Johan is verslaafd aan span ning. Hij staat al vanaf zijn ilaf zestiende onder druk, hij weet niet beter. Zijn hart- klachten hebben daarom KI 'niets van doen met stress. Hij Yoilhoudt van die spanning. Het is heel typerend, maar in zijn vakantie tobt Johan meestal met zijn maag. Toen hij bij Feyenoord was gestopt, voel de hij zich een half jaar niet lekker. Zijn uitlaatklep is de training. Hij gaat daar niet heen als coach, maar om lek^ ker mee te doen in de partij- ties". Journalist Johan Derksen in het Algemeen Dagblad „Ik ben ook niet bang dingen te verliezen in het leven. Je bent ergens mee bezig, voor honderd procent. En als dat over is, dan moet je ermee stoppen en daar niet aan blij ven vasthouden. Want er zijn altijd weer andere dingen te vinden, nieuwe uitdagingen. Ik ben daarbij bevoorrecht, want ik kon nog kiezen. Naast Oranje had ik Milan. Dat is ook een dagtaak. Echt, ik loop volgende week niet verloren rond als Ruud en Marco in Nederland zijn". Frank Rijkaard in de Volkskrant „Als je het hebt over de regio Den Haag, praat je toch al snel over één, twee miljoen mensen. Dat er af en toe eens een treinstel vernield wordt door een paar vandalen, heeft reclametechnisch niet zo veel te betekenen". En: Frank Rijkaard: nieuwe uitda gingen. FOTO: DIJKSTRA „Wij zorgen voor het geld dat Den Haag denkt nodig te hebben. De club dient ver volgens binnen die marge haar sportieve aspiraties waar te maken". Business-manager Ed van der Feer, van Alrecon BV, in Trouw „Ik leef echt niet met oog kleppen op, in die zin dat ik best om me heen kijk. Ik weet heus wel wat er in de wereld gebeurt. Ik lees de hele krant, ik weet echt wel wat er in Rusland aan de hand is en dat er door de re gering flink bezuinigd moet worden. Daar zijn we trou wens lekker mee, rijden op diesel wordt straks onbetaal baar. Maar goed, ik ben best een voetbaldier, maar ik zit thuis niet de hele avond alle tv-netten af te schuimen om te zien of er ergens voetbal wordt uitgezonden". Jan Wouters in Voetbal In ternational „Wat hebben wij eraan als premier Lubbers de gouden- medaillewinnaars op hel Catshuis uitnodigt, maar van de andere kant geen interes se toont. In de Tweede Ka mer wordt nauwelijks over topsport gesproken. Met Joop van der Reijden (voormalig staatssecretaris van WVC, red.) leek het de goede kant op te gaan. Nu is er geen be langstelling meer. Minister d'Ancona wil niet meewer ken. Bij grote topsportevene menten zie je haar niet. Ze heeft een veel te groot pak ket en geen oog voor het be lang van topsport. De subsi die die wij krijgen is slechts een druppel op een gloeiende Helaas van de Pol, schei dend voorzitter zwembond, in De Telegraaf „Ik kijk alleen naar de top, naar Ajax of PSV, want die staan eerste en tweede. Feye noord is pas derde of vierde. Vijfde van onderen? Echt waar? Wat zielig. En Gronin gen staat tweede? Bedankt voor de informatie, maar ach, bij Ajax krijg je vanzelf zo'n een houding van wat-kan- mij-nu-gebeuren. Dat is altijd zo geweest, dat is één van de dingen die Ajax groot hebben gemaakt. Over ons zal wel gedacht worden: die kapso- neslijders denken dat ze alles beter kunnen". Ajacied Bryan Roy in Het Parool BADMINTON Kwalificatietoernooi open Engelse kampioenschappen in Londen Mannen, 1e ronde: Bruil (Ned)-Ste- wart (NZe) 16-18, 15-13, 15-7. 2e ronde: Bruil-Sidorov (Sov) 15-6, 15-8. BOKSEN Den Haag, om Zuidhollandse boksti- tels bij de amateurs Juniorèn, finale halfzwaar N-klasse: Evora (Crooswijk) w.o.p. van Candel (Houtzagerij/Te Pas) en is kampioen van Zuid-Holland. Nieuwelingen, pres.partij super zwaargewicht: Bouhuisen (Kristalljn) wint door k.o. in 2e ronde van Otermans (Nijmegen) en is kampioen van Zuid-Holland. Finale zwaar-welter: Pires (Boxing82) w.o.p. van Tufano (Hoboken) en is kampioen van Zuid-Holland. Kwartfinales mid den: Ten Burgh (Kristalljn) w.o.p. van Meynckens (Boxlng82); Nicolaas (Ni- colaas) w.o.p. van Duynisveld (Krista- lijn); Hendriks (Kristalljn) w.o.p. van Hothleuf (Houtzagerij/Te Pas). Finale half-zwaar: Witteling (Boxing82) w.o.p. van Bouman (Dordrecht) en is kampioen van Zuid-Holland. C-klas- sers, kwartfinale weiter: Brito (Boxing82) wint door opgave in 1e ronde van Eric te Pas (Houtzagerij/Te Pas). Halve finale zwaar: Westgeest (Kristalijn) wint door k.o. in 2e ronde van Onderwater (Leiden). B-klassers, halve finale half-zwaar: Doulache (Kristalijn) w.o.p. van Spaan (Hou- waart). A-klassers, prestatiepartij licht-welter: Gul Khan (Boxing82) on beslist tegen Prins (Purmerend) en is kampioenswaardig bevonden. Halve finale midden: Dillewaard (Houwaart) w.o.p. van Van Veen (Kristalijn). Hal ve finale half-2waar: Wetemans (Houtzagerij/Te Pas) w.o.p. van Wust (Hoboken). SCHAKEN Toernooi in Linares (Spa) 11e ronde: Ivantsjoek (Sov)-Goere- vitsj (Bel) afgebroken, Gelfand (Sov)- Joesoepov (Sov) 1/2-1/2, Kamskl (VSt)-Karpov (Sov) afgebroken, Kas parov (Sov)-Anand (Ind) 1/2-1/2, Sa- lov (Sov)-Beljavski (Sov) 1-0, Timman (Ned)-L]ubojevic (Joe) 1/2-1/2, Speel man (GBr)-Ehlvest (Sov) 1-0. Stand: 1. Kasparov 7 1/2 punten, 2. Ivants joek 7 en 1 afg., 3. Beljavski 7, 4. Speelman en Joesoepov 6 1/2, 6. Anand, Ljubojevic, Gelfand, Salov en Timman 5 1/2, 11. Goerevitsj 4 1/2 en 1 afg., 12. Karpov 4 en 1 afg., 13. Ehlvest 3, 14. Kamski 1 1/2 en 1 afg. SNOOKER Open EK in Rotterdam 1e ronde: Johnston Allen (Eng)-Hen- dry (Sch) 5-0, Taylor (Eng)-Wllson (Wal) 5-3. VOETBAL Engeland, kwartfinales FA Cup: West Ham United-Everton 2-1. Halve finale: West Ham-Nottingham Forest. WIELRENNEN Parijs-Nice 2e etappe, ploegentijdrit: 1. Toshiba (Fra, Rominger, Chaubet, Lance) 47 km in 57.21, 2. PDM (Ned, Van de Akker, Kelly, Van Aert) op 0.56, 3. Castorama (Fra, Fignon, Marie, Ba- got) 1.07, 4. Motorola (VSt, Ander son, Andreu, Bauer) 1.11, 5. Lotto (Bel, Criquilion, Museeuw, Wauters) 1.21, 6. Z (Fra, LeMond, Capelle, Du- clos-Lassalle) 1.23, 7. RMO (Fra), 1.39, 8. Gatorade Chateau d'Ax (Ita) I.46, 9. Ariostea (Ita) 1.49, 10. TVM (Ned, Schurer, Jdanov, Capiot) 1.50, II. Ton Ton Tapis (Bel) 1.51, 12. His- tor (Bel) 2.18, .13. Seur (Spa) z.t., 14. Amaya (Spa) 2.40, 15. Telekom (Dui) 3.22. Algemeen klassement: 1. Rominger (Fra) 1.05.50, 2. Chaubet (Fra) 0.04, 3. Lance (Fra), 4. Jalabert (Fra) 0.15, 5. Louviot (Fra) 0.18, 6. Gayant (Fra) 0.20, 7. Van de Akker (Ned) 1.06, 8. Marie (Fra) 1.07, 9. Kelly (Ier) 1.12, 10. Van Aert (Ned) 1.14, 11. Flicher (Fra), 12. Fignon (Fra) 1.17, 13. An dreu (VSt) 1.18, 14. Bagot (Fra) 1.22, 15. Arnould (Fra) 1.23, 16. Lavainne (Fra) 1.24, 17. Jakobs (Ned) 1.27, 18. Early (Ier) 1.29, 19. Anderson (Aus) 1.33, 20. Crlqulelion (Bel) 1.34, 27. LeMond (VSt) 1.40, 33. Nellssen (Ned) I.48, 37. Van Poppel (Ned) 1.50, 53. Schurer (Ned) 2.06, 64. Bugno (Ita) 2.21, 65. Harmeling (Ned) 2.22, 96. Nijboer (Ned) 3.49, 97. Veldscholten (Ned) 3.50, 105. Verhoeven (Ned) 4.54, 118. en laatste Kuum (Noo) II.08. Ronde van Murcia 1e etappe: 1. Dauwe (Bel) 190 km In 5.09.54, 2. Lieckens (Bel), 3. Pagnln (Ita), 4. Ludwlg (Dui), 5 Verdonck (Bel), 6. Verstrepen (Bel). 7. Lllholt (Den), 8. Zanoli (Ned), 9. Joho (Zwl), 10. Holm (Den), 11. Wijnands (Ned), 12. Weltz (Den), 13. A. van der Poel (Ned), 14. Wust (Dui), 15. Gonzalez- Salvador (Spa), overige Nederlanders: 17. Nljdam, 25. Veenstra, 28. Arntz, 32. Dekker, 34. Kokkelkoren. 88. Bouwmans, 92. Eyk, 123. Pieters. 136. Suykerbuyk, 139. Winnen, 148. Zuyderwijk.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 7