ilunder Wim Jansen accentueert treurnis icidócSou^cmt 14 14 15 16 16 17 17 18 18 inbreng atleten op Wereldpodium nihil Voorspelbare uitslag bij Utrecht-Den Haag SPORT VANDAAG Slimme EHBO-kit CeldócSouiatit MAANDAG 11 MAART 1991 PAGINA 13 iV en Dor jee an uit elkaar DHOVEN Hans Dor- vertrekt aan het einde het seizoen bij PSV. Het iur en de assistent-coach ronii ien besloten geen ge aaid, k te maken van de optie Hal contract met één seizoen met erlengen. De verbintenis de hulptrainer loopt af Ge 30 juni. Dorjee maakt het seizoen '87-'88 deel van de technische staf de Eindhovense club. Hij eerde aanvankelijk als terhand van Guus Hid- Na diens vertrek werd je assistent van Bobby Van Benthem wint in Finland Evert van Benthem, met het ijs nog in de snor, geniet van zijn overwin ning van de alternatieve elfstedentocht in het Finse Rovaniemi. De winnaar van de elfste dentochten van '85 en '86 verklaarde in Fin land dat hij nog vijf jaar actief zal blijven in de hoop ooit nog eens een echte elfstedentocht te rijden. FOTO: ANP Mason stapt op bij Utrecht EINDHOVEN Direct na de nederlaag in de bekerfina le tegen Rotterdam (3-8) heeft Doug Mason ontslag ge nomen bij ijshockeyclub Utrecht. Een door voorzitter Ron Galiart gecreëerde con flictsituatie is de reden voor zijn vertrek. Mason werkte twee seizoenen bij de lands kampioen. Galiart uitte dit seizoen diverse keren kritiek op de trainer, die hij tekort vond schieten bij de coaching van het team. De eerste landstitel van Utrecht in de 21-jarige historie veranderde niets aan de verhouding tus sen het tweetal. Startverbod door smeersel op paardebenen DORTMUND De Britse springruiter Har vey Smith heeft van de organisatoren van het internationale concours hippique in Dort mund een startverbod opgelegd gekregen. De 52-jarige Smith bleek paarden bij zich te heb ben, die aan de onderbenen waren inge smeerd met een teerachtige pasta. Smith hield bij hoog en bij laag vol, dat de substan tie in Engeland wordt gebruikt om de dieren in de wei tegen verwondingen te bescher men. Na een discussie van anderhalve dag besloten de Duitsers, die sinds de kwestie rond de vorig jaar van dierenmishandeling beschuldigde Paul Schockemöhle geen enkel risico meer nemen, Smith van de wedstrijden uit te sluiten. „Ik ben geneigd Smith op zijn woord te geloven", aldus de verantwoordelij ke dierenarts Eberhard Schüle. „Maar dit is een teer punt voor ons". Merlene Ottey absent bij Hague indoor-gala SEVILLA Organisator Hens Brabers had het liever nog even voor zich gehouden, maar gisteren moest hij in Sevilla toegeven dat Merlene Ottey, die gisteren het we reldrecord op de 200 meter evenaarde, aanstaande zon dag niet zal verschijnen bij het Hague indoor-gala. De geplaagde Hagenaar wilde niet akkoord gaan met de via haar manager Raymond de Vries neergelegde vraagprijs van 15.000 dollar voor de Jamaïcaanse sprintster. Met Heike Henkei (hoogspringen) heeft Houtrust Sport wel de (nieuwe) wereldkampioene in huis. Wereldkampioen polsstokhoogspringen Sergei Boebka, bij de eerste editie van het Haagse indoor-gala nog wel present, heeft zijn prijs zodanig opgeschroefd dat Brabers hem niet kan contracteren. Bovendien speelt er een principe-kwestie tussen de twee, omdat de commercieel denkende Sovjet atleet na zijn eerdere bezoek aan Den Haag nog steeds een onbetaalde rekening op zijn naam heeft staan. Uym [OTTERDAM De te- igkeer van Wim Jansen jij Feyenoord heeft niets iranderd. Na drie da- :n mocht dat ook niet [orden verwacht. Waar het veld niets beter ;p, ging het buiten de jnen nog slechter. Ruim intig minuten na de ist bracht coach Jansen, tet Mark Farrington als !rvanger van verdedi- t Brochard, zijn derde uitenlander in. Op de ^VENiibune ging bij admini- rateur Hans Hagestein o;n lichtje branden. Met uderJarrington, Kiprich en riga stond er een niet- ederlander te veel op 't veld. Het enige dat 3ir^fensen na de in haast indent rergebrachte medede- ïg kon doen, was één an terugnemen. ozrc^H 'n nieuwe vervanging was imogelijk, omdat al eerder geblesseerde Taument was geruild voor Van Gobbel. koos voor Griga en ging MVughtl 1 tien man verder. Daar- "km/uee was Feyenoord zijn nu- erieke meerderheid kwijt, int vijf minuten eerder was rdediger Meeuwsen van illem II naar de kleedka- (Kamjer vertrokken met tw'ee le kaarten. De fout van de nk had geen gevolgen yenoord stond met 1-0 ÜTer door een doelpunt van 'rtj'S/V ('Ha en Willem II maakte n en gebruik van de totale »-Nte». dermijning van Feye- Q79'Brds zelfvertrouwen. wissel met Farrington is 5 v dorp). 7 Coerls (E I tekenend voor de situatie waarin Feyenoord verkeert. Radeloos, redeloos, maar nog net niet reddeloos, want waarom zou een elftal dat werkelijk niets kan, wel kun nen degraderen? De illusie dat de komst van Jansen een schokeffect tot gevolg zou hebben, was al snel verdwe nen in De Kuip. „Het was te kort dag", stelde de coach. „Wanneer het niet draait", vond aanvoerder Metgod, „heb je resultaten nodig om weer wat geloof te krijgen". Wim Jansen, op de bank veel actiever dan zijn voorgan gers, probeerde iets af te dwingen. Dat ook was de re den voor zijn fout. „Op het moment dat Willem II een man kwijt raakt, denk je dat hun aanvalskracht vermin dert. Wat je dus moet doen is een verdediger inruilen voor een aanvaller. Als je het spel van je elftal ziet, denk je niet aan de regel van de drie bui tenlanders. Ik weet ook wel dat wij er vier hebben, met Sabau erbij, maar als je bezig bent met de wedstrijd, ver geet je dat soort dingen wel Zou Willem II normaal met elf man zijn verder gegaan, dan had Jansen, wanneer hij al zou hebben besloten Far rington te gebruiken, hem hebben gewisseld voor Griga. De Tsjechoslowaak kwam ook inderdaad naar de zijlijn, toen hij zag dat Farrington op het punt stond in te val len. „Op dat moment", beves tigde Jansen, „ging bij mij geen lichtje branden. Anders doe je zoiets natuurlijk niet". T eleurgesteld Wim Jansen had reden te over diep teleurgesteld te zijn. „Ik wil niet zeggen dat beter voetbalden. Het spel Willem II betere voetballers zonder bal is slecht. Iedere heeft dan wij, wel dat de spe- tweede bal waren wij kwijt, Iers van Willem II vandaag wij leden dus constant bal verlies. Dat soort wezenlijke zaken kun je niet in twee, drie dagen veranderen". Willem II maakte in een ont- Wim Jansen legt aan scheidsrechter Cees Bakker uit dat hij met Farrington een derde buitenlander heeft ingezet. FOTO: ANP luisterend slechte wedstrijd slechts beperkt gebruik van de mogelijkheden, die Feye noord bood. „Maar wij heb ben natuurlijk wel beter ge speeld dan Feyenoord", vond coach Adrie Koster. „Wij hadden een kans op onze eer ste overwinning buiten Til burg. Simpelweg omdat wij niets te verliezen hadden, omdat er eindelijk eens een beloning in een uitwedstrijd moest komen voor de manier waarop wij voetballen". „Wij kenden natuurlijk ook wat minder druk dan Feye noord, waar het moeten veel dringender aanwezig is. Doordat Feyenoord voortdu rend stond te kijken in plaats van wat te doen, was het voor ons gemakkelijk voet ballen. Met de rode kaart van Meeuwsen leek het toch nog gevaarlijk kunnen worden, het foutje van Feyenoord -ik had die wisseltruc niet door heeft het voor ons niet moei lijker gemaakt. Wij zijn geen moment in de problemen ge weest". Dat was een waarheid als een koe. Na een uur had Feye noord zijn eerste kansje, dat was trouwens vrij kort nadat Sylla van een passieve verde diging de vrijheid kreeg de bal uit de zevende hoekschop van Godee langs De Goey te koppen. Pas in de laatste mi nuut werd veel gevergd van de Tilburgse doelman Jansen na een kopbal van Fraser. Hij redde Willem II en ver moedelijk ook Feyenoord, dat zijn wisselfout in een ver loren wedstrijd maakte. Dat dus aan de overtreding van de regel geèn enkel voordeel ontleende. Hetgeen voorzitter Van Oost veen van de tucht- commissie kater desgevraagd „Ik zie voorals nog geen spoken op de weg", sprak deze tot Feyenoords geruststelling. r Maltese Tukker wil in Nederland spelen Miserabele week AC Milan Duitse atletiekploeg is er niet sterker op geworden Katwijk blijft prima op schema Rijnsburgse Boys maakt aspiraties niet waar VTL profiteert vanverlies koplopers Leython toont karakter Duitsers domineren Twintig van Alphen Lisse moeizaam langs stug BVO [ILLA Het rolletje Nederland vertolkte le internationale atle- wereld is na het afge- weekeinde uitge- •ld. Bij de WK in Se- tofenier1 sPeelde zich de laat- drie dagen een mini- na af voor technisch- cteur Arie Kauffman, 'rl'iffluj ri0U jU*St geconsta~ d dat ,,de sfeer er zo mS cer inzat". abéde(i 'raag is echter of dit voor franje-atleten een gunstig - - -■ aat is om tot prestaties te en. Nelli Cooman bleek in jeugdiger jaren op haar als zij weer eens was op- 'eept via een rel of relle- êfkrfn Sevilla viel echter geen klank te vernemen. naliter komt de sfeerge- ige Elly van Hulst daarbij tot haar beste resultaten. '41f2 05 r °°k oncler deze optimale 1,81,2 andigheden werd de Rot- ïnew imse afgelopen zaterdag oond als wereld-indoor- beBiu pioene op de 3000 meter, begrijp er niets van", hak- :e in navolging van Maas, die een dag er ook al geen verklaarba- redenen kon aandragen zijn afgang bij de ver- ïgbak. Na haar tranen te •en weggeveegd, kwam Hulst tot de conclusie dat ïaweeën van een griepje parten moeten hebben öi»ondeeld. „Het was niet nor- Is <TW! ^et leek wel als°f ik he- (DeiJsial geen benzine meer verzuchtte de draagster een gezondheidsarmband .-at verwerken van haar te- S telling. ÏJS 'luisterend nanier waarop Nederland tGB)2 "dag de laatste atletiek- ildkampioene werd ontno- door de Francaise Marie de Lojos was ontluisterend. De Imalige heerseres op de laai dun bezette drie kilo- Wfjïr finishte als allerlaatste een straatlengte achter- „Uitstappen vind ik Ik had nou juist de bui- rëcht) 3 'ereld willen bewijzen dat met mij niet gedaan is. k (Ha r ik geef ook nu de moed I op". De 31-jarige Van f i SV (B Hulst wenste zich nadrukke lijk niet te verschuilen achter de bil- en knielessure, die zij de afgelopen dagen intensief had bestreden. „Het heeft mijn lopen niet beïnvloed", meldde zij sportief. Ook Han Kulker verklaarde het mislopen van een medaille op de 1500 meter niet uit de fikse schaafwond, die hij eerder tijdens een schoppartij- tje in de serie wedstrijden had opgelopen. „Ik had hoop op een medaille, maar eigenlijk was die hoop een beetje vals", erkende de Leidenaar na af loop van zijn in 3.45,93 afge legde race. Met zijn vijfte plaats was Kulker overigens samen met Yvonne van der Kolk de hoogst geëindigde Ne derlander tijdens de WK. Out sider Van der Kolk mocht zich tevreden tonen met haar vijf de stek op de 1500 meter (4.06,86), waarmee ze zelfs de iele Duitse Yvonne Mai achter zich liet. Debuut Rob de Brouwer (evenals Van der Kolk afkomstig uit de cross-wereld) bracht het bij zijn WKdebuut tot de tiende en laatste plaats in de finale van de 3000 meter. Na vijf rondjes op kop te hebben gelo pen („Ik fungeerde als haas") paseerden al zijn concurrenten hem. De tijd van 7.51,69 leidde tot licht enthousiasme in het Nederlandse kamp. Toch meende Arie Kauffman na afloop dat er „iets" moet gebeuren om de letterlijk slechte tijden te verbeteren. „Bij de jeugd melden zich weer een paar toppers", con stateerde hij hoopvol. „Maar het is wel wrang dat we na zes jaren met steeds medailles bij indoor-EK's en WK's nu in eens met lege handen staan. We hebben hier kunnen zien dat de indoor-atletiek in de breedte stevig is gegroeid. Als ik eerlijk ben, denk ik dat het heel moeilijk zal zijn ooit nog eens tweemaal goud (zoals in Budapest; red.) bij wereldkam pioenschappen weg te halen". Uit de 'goede tijd' resteren nog de mondiale records die Coo man en Van Hulst nog steeds achter hun naam naam heb ben. ROB LANGEVELD Cooman krijgt verzoek om hulp SEVILLA Nelli Cooman heeft in Se villa een verzoek om hulp gekregen via een lid van de Tsjechoslo- waakse ploeg van Jar- milla Kratochvilova. De oud-atlete, die in 1983 wereldkampioene op de 400 en 800 meter werd en nog steeds wereldrecordhoudster is op de 400 meter (in door) en 800 meter (buiten), verzocht Coo man contact met haar op te nemen. Kratoch vilova traint een groep 16 en 17 jarigen, die absoluut geen materia len heeft. Geluk bij ongeluk SEVILLA Bij het voor haar weinig suc cesvol verlopen toer nooi om de wereldti tels indoor atletiek is Elly van Hulst waar schijnlijk aan een ern stige verwonding ont snapt. Toen zij zater dagmorgen de badka mer in het hotel in ging en de deur sloot, viel een metalen balk waaraan de plafond platen bevestigd wa ren, naar beneden. „Het ding van zo'n twee meter lang en behoorlijk zwaar, viel rakelings langs mijn hoofd. Ik schrok mij een ongeluk. Mis schien is dat wel het geluk geweest, dat mij later in de wedstrijd ontbrak", aldus de onttroonde wereld kampioene op de 3000 meter. Om half in tranen aan de verzamelde Nederlandse media-verte genwoordigers uit te leggen hoe en waar het misging. FOTO'S: ANP UTRECHT FC Utrecht en FC Den Haag pasten gisteren perfect bij het er barmelijke veld van de thuisclub. Bij twee ploe gen uit de subtop van de eredivisie lukte vrijwel niets. De uitslag, 0-0, was voorspelbaar. Karakteristiek was de misser van Smolarek in de 48e mi nuut. Vrijwel op de doellijn, schoot de Pool na een voorzet van Alflen over. Hij treurde nog een tijdje na en werd tien minuten voor tijd vervangen door Lindenaar. Waar René Notten blijkbaar zo betrokken was dat hij na afloop repte over een aardige wedstrijd, was Ab Fafié teleurgesteld. Volgens hem bleven zeker ze ven spelers ver beneden hun niveau. „Ik zag te veel vijfjes en zelfs viertjes", jureerde de trainer van de nummer vier. Spanning of slechte concentra tie, hij wist de oorzaak niet. Grofweg haalde de verdedi ging een voldoende, hoewel die niet meewerkte aan enig spektakel. Roest, Liesdek en De Koek speelden talloze ma len terug op doelman Van Ede, soms van grote afstand. Fafié: „Soms moet je genoegen nemen met een punt". FC Den Haag had een succesje Ger Lagendijk accepteert geen ontslag ROTTERDAM De ontslag procedure bij Feyenoord van vorige week kan nog een een staartje krijgen. Niet alleen nam trainer Pim Verbeek zijn vakbond in de arm om een zo gunstig mogelijke afvloeings- regeling te bewerkstelligen, ook Ger Lagendijk ligt dwars. De directeur-sportif liet weten zijn op non-actief stellen als zodanig niet te accepteren. Gisteravond vergaderde het bestuur van Feyenoord tot laat in de avond over de ontstane situatie. Niemand was voor commentaar bereikbaar. nodig. De laatste vier wedstrij den, inclusief het bekerduel tegen Vitesse, gingen kansloos verloren. Bovendien werden Lems en Adam (gebroken neus) gemist. Motor Lems kreeg zaterdag pijn in de rug, toen hij uitgleed in de kleed kamer van het Zuiderpark. Notten, tijdelijk technische baas nu Adriaanse herstelt van een operatie, liet FC Den Haag voorzichtig beginnen. Gaande weg verdienden de gasten de zege, op grond van de betere van de weinige kansen en de getoonde durf. Grünholz schoot alleen voor Van Ede naast, Van Eijkeren lobde slecht. Alleen vlak na de pauze had de thuisclub twee mogelijkhe den via Smolarek, die verder goed werd bewaakt door Gen tile. Hoekman onderscheidde zich door een vrije trap tot twee keer toe fraai te nemen. Grünholz miste het doelpunt van de dag toen hij een boog- bal naast zag zeilen. (ADVERTENTIE) i«a' Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I J Noteer als nieuwe abonnee ingaande I Naam: I I Adres: I Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) J Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. I Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: J maand (automatisch betalen) f 25,70 I kwartaal via acceptgiro f 78,60 Stuur als dank de slimme EHBO-kit naar: J Naam: J Adres: I Postcode/plaats: I Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar I Leidse Cöurant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 13