illergie grootste vijand printster Merlene Ottey WSs Chaos in Sevilla Renze de Yries schrikt van celstraf Knetemann gaat sponsors werven Selectie Oranje ademt heel sterk Amsterdamse sfeer m[PORT Steid&zQounarit VRIJDAG 8 MAART 1991 PAGINA 9 enjparta blijft hopen diP fusie ^OTTERDAM Sparta heeft officieel x ig niets vernomen van de plannen van oS W-voorzitter John van Dijk de fusie- annen af te blazen. Berichten dat Van jk het samengaan niet meer ziet zitten n bij voorzitter Floor Bouwer van de ee edivisieclub uit Rotterdam-West „koud het lijf gevallen". „Officieel weet ik H ets van het opschorten van de plannen, lei ga er nog steeds van uit dat we op 12 opnieuw rond de tafel gaan zitten. ;ssi( j vorige besprekingen kreeg ik de in- 100 uk dat de clubs er wel zouden uitko- isse in". Van Dijk zou woensdagavond na eptn gesprek met andere sponsors van ind W te kennen hebben gegeven de fusie- innen in de ijskast te zetten. De komst n een Amerikaanse geldschieter zou bij een rol spelen. Manchester United dient klacht in MANCHESTER Het bestuur van Manchester United heeft bij de Europese Voetbal Unie (UEFA) een klacht ingediend over het gedrag van voorzitter Louis Nicollin van Montpellier. Volgens de Engelsen waren en kele uitlatingen van Nicollin na afloop van het eerste duel voor de kwartfinales van het toernooi om de Europacup voor bekerwin naars, dat in 1-1 eindigde, ontoe laatbaar. Nicollin beschuldigde de Engelse speler Mark Hughes ervan zich aangesteld te hebben na een schouderduw van de Franse verdediger Pascal Baills, die voor deze actie de rode kaart kreeg. Rode kaart van Popescu met gevolgen EINDHOVEN De tuchtcommissie van de KNVB zal de rode kaart, die Gheorghe Popescu deze week kreeg in de vriendschappelijke wedstrijd KV Mechelen-PSV, in be handeling nemen. De Roemeen werd in de met 4-2 gewon nen uitwedstrijd door scheidsrechter Laenens uit het veld gestuurd na een overtreding op Cisse Severeijns. De Belgi sche voetbalbond heeft de KNVB op de hoogte gesteld van het rapport van de scheidsrechter. Voor dit seizoen werd Stan Valckx, tijdens het Amsterdam-toernooi, tegen Club Brugge uit het veld gestuurd. De KNVB schorste de verde diger. Eenzelfde behandeling wacht de Roemeense inter national. PSV is woedend dat deze tweede rode kaart in een vriendschappelijke wedstrijd mogelijk weer tot een schorsing voor drie wedstrijden kan leiden. Manager Kees Ploegsma heeft al verklaard dat een eventuele schorsing voor Popescu tot de hoogste instantie bestreden zal wor den. Beerschot krijgt uitstel BRUSSEL De Belgische eersteklasser Beerschot kan morgenavond gewoon aan treden tegen Lokeren. De Belgische voetbalbond be sloot de in financiële moei lijkheden verkerende club nog enige ademruimte te la ten. Nochtans zijn de schuldeisers - de clubs RDW Molénbeek, VK Tie nen en HO Merchtem nog niet betaald. Om de dood eenvoudige reden dat Beer schot niet over het geld be schikt. Binnen de acht da gen moet het geld er zijn, anders volgt alsnog schrap ping uit de competitie. Ijsmeesters schieten Albertville te hulp INZELL De organisatoren van het olympisch schaatstoernooi in Albertville hebben deskundige hulp van derden ingeroepen. Dat maakte Gerd Zimmermann, lid van de technische commissie van de Internationale Schaats Unie, gis teren bekend. Welke vaklieden de ISU naar Albertville stuurt, is nog onbekend. Zeker is dat de ijsmees ter van Inzeil, Ernst Eidlud, de baan waar Zimmermann directeur is, al dit najaar naar Frankrijk af reist. Blijkens de uitlatingen van Zimmermann hebben de onlangs gehouden wedstrijden in Albertvil le, waar de eerste dag uitliep op een farce, tot stevige discussies bin nen de ISU geleid. Sluiting bedreigt wonderhaan Medeo ALMA ATA De schaats baan Medeo wordt met slui ting bedreigd. De recordfa- briek in Alma Ata is bijna failliet. De krant Sovjetski Sport meldde gisteren dat er geen geld meer is voor de ijsberei- ding. Medeo stond jaren als wonderhaan bekend. Op het door gletsjers aangedragen bergwater en door gunstige windspelingen kwamen schaatsenrijders daar vele ja ren tot uitzonderlijke presta ties. Voor de bouw van in- door-ovalen werden meestal daar de wereldrecords scherper gesteld. Sport op televisie VANDAAG Nederland 3, 19.00 uur: WK atletiek Sevil- la; 20.25 uur: Sport Studio; 22.15 uur: Studio Sport. Duitsland 1, 23.30 uur: Sportschau. Duitsland 2, 22.10 uur: Die Sport-Repor- tage. BBC 2, 18.30 uur: Au tosport; 19.00 uur: At letiek. Eurosport, 18.00 uur: Sport. Sportnet, 18.00 uur: Sport. ÏMAÏCAANSE ATLETE GEDOODVERFDE STER WK INDOOR-ATLETIEK VILLA Door slechts dagen voor de start de WK indoor-atle- k een nieuw wereldre- d te vestigen op de 200 iter (22.24 seconden in Duitse Sindelfingen) ïadrukte Merlene Ot- die vanavond in actie iit, nog eens haar favo- tenrol voor de titel- jd die dit weekeinde rdt gehouden in Sevil- De Jamaïcaanse, op 17 art samen met Ben inson ook smaakmaker het indoorgala in Den ag, draagt dezer dagen zware last mee de ge- idverfde ster van Sevil- te zijn. Florence Grif- kan haar daarbij niet er in de weg lopen, al- gie nog wel. definitieve vlucht van naar de Amerikaanse lewereld, betekende dat de wat minder excentrie- maar toevallig ook in mode iteresseerde, Ottey automa- het belangrijkste obstakel viel. Naast Nelli Cooman de kortste afstand op de lenbaan heeft de Jamaï- ise dertiger vooral af te re- ih met haar aanleg voor gische reacties. De nu in e wonende boerendochter, bovendien wordt gehin- door een ernstige vorm vliegangst, verspeelde bij ipelen in Seoul haar kans en medaille als gevolg van aanval van bronchitis. Ze d piepend aan de start van 200 meter-finale, nadat ze al te langzaam was geble- voor een startplaats in de 1 strijd van de halve af- irjd. Ottey eindigde in '88 als Ben Johnson stopt na Barcelona SEVILLA Ben Johnson stopt na de Olympische Spelen van 1992 in Barce lona met atletiek. De 29-jarige Canadees heeft dit aan de vooravond van de wereldtitelstrijd in- dooratletiek in Sevilla ver klaard. Johnson, sinds be gin dit jaar weer actief na een schorsing van twee jaar wegens doping, zei drie doelen na te streven voor hij stopt. „Ik wil eer ste worden in Sevilla, win nen bij de WK in Tokyo en goud pakken op de 100 meter bij de Olympische Spelen". vierde op de 200 meter en mis te daarmee voor het eerst sinds haar aantreden in 1980 (brons bij de Spelen in Mos kou) een plaats op het erescha- vot. Twee jaar eerder, in '78, liep ze in Jamaica voor de al lereerste keer een sprintwed strijd over 200 meter. Bloot- voets. De plaatselijke stop watch stond stil op '23 blank'. ;che re dc Hage ;enaar Uit angst voor de dopingcon troles weigerde Merlene Ottey haar kwaal te bestrijden met medicijnen. Ze overwoog se rieus te stoppen met atletiek, maar dankt het aan Hagenaar Raymond de Vries dat zij nu nog steeds in de race is. Een min of meer toevallige ont moeting met de voormalige Nederlandse hoogspringer be zorgde Ottey de toen voor haar broodnodige ondersteu ning. De Vries, begeleider van vooral Afrikaanse atleten, trad gedurende een jaar op als ma nager van Ottey, die in 1989 pendelde tussen Amsterdam en Groningen. Daar onderging zij de trainingen van sprint- trainer Henk Kraaijenhof, met wie Nelli Cooman juist de ban den had verbroken. Kraaijenhof zette Ottey in ra zend tempo op de weg terug, door vooral te werken aan haar starttechniek. „Van hem heb ik heel veel opgestoken", looft Ottey de inbreng van de Nederlander, die verder het accent legde op juiste voeding en het toedienen van aminozu ren. Nadat Ottey al eerder tweemaal was vertrokken bij de in de VS in een fikse do- pingrel betrokken geraakte trainer Chuck Debus, hield ze het ondanks de successen toch ook bij Kraaijenhof snel voor gezien. „Prive-redenen", heet te het. Hokt Ottey, wiens huwelijk met de Amerikaanse basketballer/ hordenloper Nat Page op de klippen was gelopen, verkaste naar Italië, waar zij nu hokt met de Italiaanse 200 meterlo per Stefano Till. De Jamaï caanse traint nu onder de hoe de van de Italiaanse bonds coach Plenio Castanicci. Ook hij bestempelt zijn pupil als snelste looptster ter wereld, die er echter nog nooit in is geslaagd een gouden olympi sche of WK-medaille te vero veren. Steeds weer botste ze daarbij op tegen het sprintge- weld van Florence Griffith, die dus vorig jaar haar spikes in de wilgen heeft gehangen. De apetijtelijke Ottey heeft het nog nooit gewaagd openlijke kritiek te spuien in de richting van haar opponent. Door te zeggen dat zij graag „een non- Griffith record" wil lopen, maakte ze één van de meest duidelijke toespelingen in de richting van vermeend do- pinggebruik door de Ameri kaanse. Haar latere uitspraak „ik hoef niet zo gespierd te worden als Flo", betekende wat dat betreft ook een vin gerwijzing. Evenals een, later door haar verzachte, opmer king tijdens Studio Sport: „Griffith heeft kennelijk een manier gevonden om doping controles te omzeilen". Duidelijker kritiseert de Ja maïcaanse het wereldrecord dat Griffith in 1988 vestigde op de honderd meter. Op de buitenbaan in Indianapolis gooide de Amerikaanse haar lange nagels 10 seconden en 49 honderdsten na het startschot over de finish. „Bij het ver springen stond op dat moment een rugwind van vijf meter per seconden (maximaal toege staan: twee m/sec, red.), maar bij de sprint stond de meter op nul", aldus Ottey over de door haar te klokken tijd. Een verbetering van die we reldtijd heeft de Caribische dan ook al min of meer uit haar hoofd gezet. Belangrijker vindt zij haar streven nu ein delijk eens één of meer gou den medailles te kunnen mee nemen naar haar ouderlijke boerderij in het Jamaicaanse Hanover, nabij Montego Bay. Bij de Spelen van Barcelona hoopt én denkt zij in navol ging van haar rivale Griffith vier olympische plakken te kunnen wegslepen. „Op de 100, de 200, de 4 x 100 en de 4 x 400 meter", verduidelijkt Ot tey haar streven om dan ein delijk, als 33-jarige, tot echte Caribean Queen te zullen wor den gekroond. Alleen de Spaanse smog lijkt daarbij haar succes nog in de weg te kunnen staan. ROB LANGEVELD SEVILLA Wanneer de zaken rond het derde toer nooi om de wereldtitels indoor atletiek in Sevilla maat gevend zijn voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Barcelona staat de internationale sportwereld komend jaar een chaos te wachten. Door enorme vertragingen in het Spaanse vliegverkeer waren gisteren tegen de avond nog dertien van de 85 deelnemende lan denploegen niet in de Zuidspaanse stad gearriveerd. De Franse en Duitse ploeg zaten gisteravond nog vast in Barcelona. De helft van de Nederlandse journalisten raakte evenmin verder dan Barcelona. De president van de Spaanse atletiekbond en vice-voorzitter van het organisatiecomité, Jose Maria Odriozola Lino, voelde giste ren op een persconferentie de bui al hangen en bood bij voor baat zijn verontschuldigingen aan voor alle ongemakken die zich hadden voorgedaan en zich nog zouden voordoen. „Er zijn zeer belangrijke organisaties in dit land die gewoon hun mede werking niet willen verlenen. Wij willen een modelkampioen schap maar dat moet wel binnen onze mogelijkeheden liggen". tortwereld t hi key Bondscoach Roe- ;tinij Oltmans heeft in de Se van het nationale vrou- jhockeyteam drie wijzigin gen aangebracht. Marjolein de ïw, Hanneke Smabers en Vermeer maakten neits voor Florentine Steen- he, Daphne Touw Jacqueline Toxopeus. op iloeg heeft in de voorbe- ster ng op de Europese titel- I (begin mei in Brussel) Pasen een vierlandentoer- in München. om gt if ltennis De Nederland- ifeltennis Bond heeft H. eeiten benoemd tot hoofd- letitieleider. De Amstel- ind r is de opvolger van Rob rs, die onlangs uit onvrede het gevoerde competitie- d van het hoofdbestuur j functie neerlegde. ic cey De mannenhoc- loeg van India zal in de Difde van 14 mei tot en met li tien testwedstrijden in >a spelen. De Indiërs spe- rie keer tegen België en land en treden twee maal •htigegen Duitsland en Neder- OERSEN >JS I HAAG Onze tips voor tersen van Wolvega (mor- r lanvang 18.00 uur) luiden: j: 1. Florida Express, 2. Ever Fresco Robel (5-6-4). c 1. Fulmar Jet, 2. Farloes B, Boshoeve (6-3-4). trs: 1. Don Gry Romano, 2. Hanover, 3. Exceptional Man Casindra, 3 Evolita Lely- 1). 1. Chiel Buitenzorg, 2. Dyt- ar, 3. celest Greenacre (1-7-2). 1. Colorado Pitt, 2. Crown 3. Wish of Thijssen (5-3-6). Renze de Vries: „Je doet het voor de club, voor het pu bliek". FOTO: ANP GRONINGEN Alle vier oud-bestuursleden van FC Groningen die verdacht wor den van fraude (De Vries, De Boer, Van der Pruik en Dol fing) hebben gisteren toegege ven dat zij hebben meegedaan aan het creëren en in stand houden van een zwart-geldcir- cuit. Het geld was nodig om de aankoop van nieuwe spelers te kunnen financieren. Het zwar te geld werd op verschillende manieren gecreëerd. Zo betaalde FC Groningen bij voorbeeld in 1987 op papier 100.000 gulden voor een on derzoek naar verbetering van de grasmat in het stadion, dat in werkelijkheid nooit is uitge voerd. Ook werd op forse schaal gesjoemeld bij het beta len van transfersommen. Ex- voorzitter Renze de Vries ver telde de rechtbank dat dit als een normaal gebruik in de voetbalwereld kon worden be schouwd. „Ik weet dat 80 tot 85 procent van de spelers zwart geld ontving", aldus De Vries die schrok van de geëis te celstraffen. „Je doet het voor de club, voor het publiek. Toen ik bij Groningen kwam zat de club in het moeras. Ik heb ze eruit gehaald. Je moest in die tijd wel zwart betalen, anders kreeg je de spelers niet die je nodig had. Nu is het minder moeilijk. De club staat nu bovenaan in de eredivisie". Oud-KNVB-bestuurder Jac ques Hoogewoning verklaarde als getuige-deskundige dat be stuurders van voetbalclubs nu eenmaal niet altijd rationeel handelen, omdat zij hun emo ties vaak niet onder controle hebben. Hij ontkende dat het beroepsvoetbal een corrumpe rende invloed heeft. „Neen, maar de emoties en de giganti sche belangstelling geeft wel een vertekend beeld van de werkelijkheid". De officier - Mr. Severein meent dat de vier bestuursle den zich „anti-sociaal" hebben gedragen en eiste gevangenis straffen van maximaal twee jaar. „De normen in de wereld van het voetbal lijken te ver vagen. Maar dit soort zaken zijn niet geoorloofd omdat het om voetbal gaat. Het is ver standig de impact van deze zaak terug te brengen tot wat ze werkelijk is: een ordinaire belastingfraude". In alle zaken zal de rechtbank op 21 maart vonnis wijzen. Gerrie Knetemann. FOTO: DIJKSTRA BUNNIK Barry Hug hes, Gerrie Knetemann en Wim Verhoorn zijn voort aan account manager. De ex-voetbaltrainer, oud wielrenner en voormalig bondscoach wegatletiek zijn in dienst getreden bij ARC Sports Events. Dit is de sporttak van de NV Alrecon in Bunnik, een bedrijf gespecialiseerd in buitenreclame (treinen, bushokjes etc.). ARC kwam deze week in het nieuws door de reclame rechten te verwerven van FC Den Haag. De eredivisieclub kreeg daarvoor de garantie van een - jaarlijks oplopende - sluitende begroting. De ex-sporters Hughes, Kne temann en Verhoorn wor den ingezet om het bedrijfsleven warm te ma ken voor hun takken van sport. Het is niet de be doeling dat zij met de sport zelf bemoeienissen krijgen. DEN HAAG Het gaat misschien wat te ver om' te spreken van de Amster damse 'voetbalmafia', maar de selectie van het Nederlands voetbalelftal voor het EK-kwalifikatie- duel met Malta van aan staande woensdag in Rot terdam beziende, dringt die term zich toch wel erg nadrukkelijk op. Niet minder dan acht spelers van Ajax werden door bonds coach Rinus Michels, zelf Am sterdammer in hart en nieren, geïnviteerd; evenaring van een record uit de 'moderne' voetbalgeschiedenis. Slechts Stanley Menzo en de revalide rende Aaron Winter behoren niet tot Michels' keuze, die qua clubvertegenwoordiging her inneringen oproept aan de top jaren van AZ '67. Beginjaren tachtig riep interim-bonds- coach Rob Baan voor een kwa- lifikatieduei met Cyprus in Groningen negen spelers van de toenmalige Alkmaarse top club op. Waarna op een be sneeuwde en bevroren vlakte door een met zeven AZ'ers ge domineerde formatie met rela tief bescheiden cijfers (3-0) met die eilandbewoners werd afgerekend. Marciano Vink ...terug in selectie. FOTO: DIJKSTRA Malta, in december met 8-0 af gedroogd in eigen contreien dank zij vooral een weergaloze Van Basten, mag zich gaan op maken om dus een veredeld Ajax te bekampen. Welke aan duiding zelfs nog van een ex tra dimensie kan worden voorzien als in aanmerking wordt genomen dat zich bij de overige zeven geselecteerden maar liefst drie oud-Ajacieden bevinden: Van Basten, Kieft, Vanenburg. Slechts Rutjes, Van Breukelen, Erwin Koe man en Gullit dragen geen Ajax-stempel. Dat PSV er bij de laatste, door Michels bijeen gehaalde spe lersgroep uiterst bekaaid van af komt, behoeft geen betoog. Weliswaar mag de Eindhoven- se club nog drie man afvaardi gen, maar de interne, eigen (luxe) problematiek heeft zijn konsekwenties gekregen. Im mers, de verse international Jerry de Jong raakte zijn plaats in de Oranje-selectie kwijt doordat hij bij PSV afge lopen weekeinde geen basis plaats kreeg toebedeeld als ge volg van de rentree van Berry van Aerle. Deze allerwegen gewaardeerde 'snelstofzuiger' was maandenlang uit de roula tie wegens een blessure en zag zich in meer dan uitstekend vervangen door De Jong, die tegen Griekenland en Malta zelfs het Nederlands elftal haalde. De terugkeer van Van Aerle bij PSV kreeg geen Oranje-vervolg, waardoor dit maal beide PSV'ers ontbreken. Geen durf Rinus Michels heeft het (nog) niet aangedurfd om de derde WK-doelman Stanley Menzo in de plaats van Joop Hiele bij de spelersgroep te halen. Maar Vink inviteren in'plaats van De Jong (of Van Aerle), daar zag de Amsterdamse bonds coach kennelijk geen been in. Zoals ook Van Aerie's vroege re vervanger Blind opnieuw de selectie-eer ten deel viel. Opvallend is ook het vertrou wen dat Michels gunt aan Er- win Koeman. De PSV'er heeft zijn EK-niveau en Mechelen- vorm nog steeds niet gehaald, moest ook in december op Malta 'leeg' worden vervan gen, maar zag zijn loyaliteit ten opzichte van de bonds coach opnieuw gehonoreerd. Kennelijk hebben Hans Gill- haus en John van den Brom Edwin Zoetebier in olympische selectie ZEIST De bondscoaches Nol de Ruiter en Jan Rab hebben zestien spelers ge selecteerd voor de olympi sche kwalificatie-wedstrijd op dinsdag 12 maart in Utrecht tegen Malta. In de groep is verrassend een plaats ingeruimd voor Ed win Zoetebier, de doelman van Volendam. De selectie is: Ronald de Boer en Kreek (beiden Ajax), Tau- ment (Feyenoord), Brusse- lers (Fortuna S), Lanckohr (MVV), De Ron en Schee pers (beiden PSV), Maas (RKC), Sas (Sparta), Elzin- ga, Numan en Karnebeek (allen FC Twente), De Kruyff en Roest (beiden FC Utrecht), René Binken en Zoetebier (beiden Vo lendam). minder krediet bij de keuze heer. Michels bekeek Gillhaus afgelopen weekeinde nog en zag de oud-PSV'er de winnen de treffer scoren voor Aber deen tegen Glasgow Rangers. Maar Gillhaus. vorig jaar door Beenhakker bij de Oranje-se lectie gehaald en happig op een transfer, overtuigde ken nelijk niet voldoende. Van den Brom, tegen Malta als invaller debuterend, is de laatste afval ler van Vitesse. Eerder waren Edward Sturing (o.m. blessure) en Martin Laamers, ooit beho rend tot de voorlopige WK-se- lectie, afvallers van Neder lands laatste Europa Cupdeel nemer van dit seizoen. Slechts een hernieuwd Europees avontuur of een transfer naar een (Nederlandse) topclub lijkt de interland-carrière van het Arnhemse trio nieuw leven te kunnen inblazen. Enigszins opmerkelijk is ook de rentree van Wim Kieft. De aanvaller van het in ernstige financiële problemen verke rende Franse Bordeaux liep medio november weg uit het trainingskamp in Wassenaar. Hij was stuk gelopen op een andere variant van de Amster damse voetbalmafia, de in vloed van de Ajacieden zelf. Die wilden niet hém, maar Bergkamp als tweede spits achter Van Basten. Voor het te te elfder ure afgelaste duel van vorige maand met Joego slavië, waarvoor geen selectie officieel werd bekendgemaakt, stond Kieft al weer op het lijs tje van Michels. FRANK WERKMAN De selectie: Van Breukelen, Erwin Koeman en Vanenburg (beiden PSV). Hiele (SVV), Blind, Wouters. Vink. Frank de Boer, Richard Witschge, Van 't Schip. Bergkamp en Roy (allen Ajax). Gullit en Van Basten (beiden AC Milan). Kieft (Bordeaux) en Ru tjes (Anderlecht). sportuitslagen AUTOSPORT Rally van Portugal 3e wedstrijd uit WK, stand na de tweede etappe (na 19 van de 36 klas sementsproeven): 1. Sainz/Moya (Spa) Toyota 2.54.00, 2. Auriol/Occelli (Fra) Lancia 0.24, 3. Biasion/Siviero (Ita) Lancia 0.27, 4. Kankkunen/Pilro- nen (Fin) Lancia 2.22, 5. Alen/Klvlma- ki (Fin) Subaru 3.15, 6. Mikkola/Jo- hansson (Fin/Zwe) Mazda 4.07, 7. Pu- ras/Arrarte (Spa) Mazda 8.19, 8. Cha- triot/Perin (Fra) Subaru 9.13. BADMINTON Mannenenkelspel, 1e ronde: Van Dijk (Ned)-Rönnblom (Zwe) 15-18 15- 11 15-13, Kim (ZKo)-Bruil (Ned) 15-5 15-8; 2e ronde: Van Dijk (Ned)-Daw- son (Aus) 15-11 15-11. Mannendub- belapel, 1e ronde: Bruil/Meijer (NedF Gandrup/Knudsen ((Den) 15-11 15-2. Vrouwenenkelspel, 1e ronde: Susan- tl (lndo)-Cator (Aus) 11-4 11-1, Van der Knaap (Ned)-Silwer (Noo) 11-2 11-4, Magnusson (Zwe)-Söndergaard (Den) 12-11 11-3, Nedergaard (DenF Van den Heuvel (Ned) 11-2 2-11 11-8, Coene (Ned)-Andersen (Den) 11-7 11- 5. Vrouwendubbelspel, 1e ronde: Coene/Van den Heuvel-Bryant/Cator (Aus) 15-4 15-4. BASKETBAL Europese beker landskampioenen Mannen, finalepoule: Maccabi Tel Aviv (IsrFFC Barcelona (Spa) 78-68, Pesaro-Leverkusen (Dul) 111-102, Split (JoePArls Salonlkl (Gri) 93-63. Stand: 1. FC Barcelona 11-20, 2. Split 11-18, 3. Pesaro 11-17, 4. Salo- niki 11-17, 5. Tel Aviv 11-16, 6. Le- verkusen 11-16, 7. Kingston 11-15, 8. Limoges 11-13. Vrouwen, finalepoule: Mlrande (FraF Cesena (Ita) 108-101, Leningrad (SovFArvika (Zwe) 84-79, Zaragoza (SpaFAthene (Gri) 52-62. Eindstand: 1. Cesena 10-18, 2. Leningrad 10-18, 3. Arvika 10-16, 4. Athene 10-14, 5. Mirande 10-12, 6. Zaragoza 10-12 GOLF Open kampioenschap van de Balea ren Santa Ponsa (Spa) Stand na 1e ronde: 1Olazabal (Spa) 68 slagen, 2. Bennett (GBr) en Martin (Spa) 69, 4. Mackenzie (GBr), Feherty (GBr), Montgomerle (GBr), Fernandez (Spa), Rocca (Ita), Smyth (Ier) en Way (GBr) 70, 37. o.a. Van der Velde (Ned) 73. PAARDESPORT Internationaal concours hippique Dortmund Springconcours om de Prijs van Nordrheln-Westfalen in de barrage: 1. John Whltaker Mllton 0 strafpunten, 33,08 seconden, 2. Frühmann (Oos) Grandeur 0-33,94, 3. Von Rönne (Dul) Taggl 0-34,76, 4. Nelson Pessoa (Bra) Special Envoy 0-35,77, 5. Tops (Ned) Doreen la Silla 0-38,13, 6. Krljnen (Dul) Legionair 0-40,94. Springconcours, tabel A. 1.40 meter, direct op tijd: 1. Ludger Beerbaum (Dul) Rasman 0-49,27, 2. Markus Beerbaum (dul) Coral Lion 0-51.23. 3. Le Jeune (Bel) Zorro 0-53,25, 4. Gra- vemeler (Dul) Dynastie 0-53,81, 5. Tokl (Jap) Impressionist 0-54,01, 6. Fervers (Dul) Feodora 0-54,89. Springconcours, tabel A. 1.40 meter, direct op tijd: 1. Markus Fuchs (Zwl) Shandor 0-51,30, 2. Skelton (GBr) Major Wajor 0-51,53, 3. Blaton (Bel) Conny 0-51,54, 4. Schröder (Dul) CDabinett 0-52,27, 6. John Whltaker (GBr) Hopscotch 0-53.37. 6. Melllger (Zwi) Qulnta 0-55,65. Dressuur, Prix St. Georges: 1. Ro- thenberger (Dul) Petit Prince 1318 punten, 2. Michael Kllmke (Dul) The Carlos 1271, 3. Münstermann (Dul) Ferano 1264, 4. Laus (Ita) Llebenberg 1255, 5. Rehbeln (Dul) Heilok 1249.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 9