Zoeterwoude gaat milieuvervuiling hard aanpakken JOUR NAAL Werkgroep gemeentenaam Hazerswoude voelt zich in de maling genomen Zevenhoven neemt afscheid van gewaardeerd ambtenaar Graalhuis trekt op eerste dag honderden bezoekers BSBi LEIDEN OMGEVING EcidócGomatvt MAANDAG 4 MAART 1991 PAGINA H Recordomzet bij veiling Flora RIJNSBURG Bloemenveiling Flora in Rijnsburg heeft in de week van 25 februari tot en met 1 maart een nieuwe recordomzet geboekt. De omzet bedroeg deze week 16.666.157 gulden. Daarmee werd het oude weekrecord ver beterd met 257.559 gulden. De goede cijfers zijn te danken aan de gestegen toevoer van bloemen en aan de gunstige bloemenprij- zen. De totale omzet van veiling Flora komt daarmee op een to taalbedrag van bijna 120 miljoen. Dat betekent een stijging van de omzet met elf procent in vergelij king met vorig jaar. Auto te water NOORDWIJKER- HOUT Een 26-ja- rige Noordwijker is zondagochtend rond half zeven met zijn auto in de sloot langs de Leidse- vaart beland. De man reed achteruit de sloot in omdat hij niets kon zien door de beslagen achterruit van zijn auto. De Noordwij- ker kon op eigen kracht en zonder kleerscheuren uit de auto klimmen. HAZERSWOUDE De werk groep gemeentenaam Hazerswoude voelt zich in de maling genomen door de raad van Rijneveld en door burgemeester M. Boelen. De afgelopen maanden heeft de werk groep handtekeningen verzameld voor het behoud van de naam Ha zerswoude. Hazerswoude moet de definieve naam worden voor de nieuwe gemeente die nu nog de werknaam Rijneveld heeft, zo meent de groep. Tijdens de raadsverga dering van afgelopen donderdag hebben ze 2000 verzamelde handtekeningen overhandigd aan Boelen. Over de gang van zaken in het gemeentehuis is de groep teleurgesteld. „Tussen kwart over acht en half negen zouden wij gehoord worden en de gelegenheid krijgen om de doos met handtekeningen te overhandi gen aan de burgemeester. Nu echter za ten sommigen van onze groep in de raadszaal en anderen stonden op de gang toen ons rond acht uur wérd gevraagd om binnen te komen. Wij mochten snel de doos overhandigen en moesten toen wegwezen. Wij kregen geen kans om het woord te doen en werden verder gene geerd", aldus de werkgroep. Teleurgesteld zijn zij ook over de hou ding van de raadsleden die in november nog zeiden dat zij ook niet de naam Rij neveld wilden. „Nu laten zij de bevol king daarover op 6 maart stemmen en daar de stembus bijna zeker slecht zal worden bezocht, zullen daar ook niet al te veel enquêteformulieren met „nee Rij neveld" binnen komen. Zij kunnen dan zeggen: „Het gaat best zo, wij houden het zo". De wensen van het grote publiek ten spijt". Ook het feit dat er geen vol macht voor de enquête kan worden ver leend, stuit de groep tegen de borst. Diefstal in kas NOORDWIJKERHOUT Een petro leumkachel en een kist met gereedschap zijn zaterdagnacht verdwenen uit een broeikas aan de Kerkstraat in Noordwij- kerhout De daders konden de kas moeiteloos binnenkomen omdat die niet was afgesloten. Kort daarvoor hadden de daders al een radiocassetterecorder gestolen uit een garage van hetzelfde bedrijf. Ook die was niet op slot. Antiek gestolen LEIDERDORP Antieke voorwerpen en antiek tafelzilver zijn vrijdagavond gestolen uit een flatwoning aan de Laan van Ouderzorg in Leiderdorp. De die ven kwamen het appartement via de niet afgesloten achterdeur binnen. AMBITIEUS MILIEUPLAN ZOETERWOUDE Mi lieuvervuiling binnen de agrarische sector schreeuwt om een speci fieke aanpak. De gemeen te Zoeterwoude wil met een inventarisatie van de milieu-hygiënische toe stand bij een tiental wille keurige agrarische bedrij ven komen tot mogelijke oplossingen. Daarbij zal veel voorlichting nodig zijn, hetgeen ook geldt voor tal van andere mi lieu-aspecten. Dit staat in het onlangs gepre senteerde Milieuplan van de gemeente Zoeterwoude. Met niet minder dan 56 actiepun ten wil de gemeente de ko mende jaren het milieu probe ren te verbeteren. De inzet van de inwoners is daarbij on misbaar. Zoeterwoude heeft een bloei ende agrarische sector. De in de jaren zeventig gehanteerde slogan „Zoeterwoude 700 jaren en nog zo groen als gras" is, zo blijkt nu, enigszins achter haald. De situatie binnen de agrarische sector is gecompli ceerd omdat veelal sprake is van een van oudsher bestaan de situatie. Het is de bedoeling bij tien bedrijven te komen tot een inventarisatie waarbij het gaat om: mest, gebruik van kunstmest, aantallen en soort vee, gebruik van chemicaliën, bestrijdingsmiddelen, de op slag van chemicaliën en zo meer. Om luchtverontreini ging door de landbouw tegen te gaan streeft Zoeterwoude naar het zoveel mogelijk over dekken van mestbassins. Op zet is om in overleg met de mi nisteries van Landbouw en VROM te komen tot een situa tie waarin meer begrip ont staat voor de naleving van de bepalingen van de milieu-wet geving. Meer begrip zal tevens betekenen dat agrariërs eerder bereid moeten zijn vereiste voorzieningen te realiseren. Groen afval Nog dit jaar wil Zoeterwoude het groente-, fruit- en tuinaf val apart gaan inzamelen. Daarvoor worden mini-contai ners beschikbaar gesteld. In voor- en najaar zal tuinafval door de gemeentelijke versnip- peraar verwerkt kunnen wor den. Omdat klein chemisch af val enorm schadelijk is, streeft Zoeterwoude naar een inzame lingspercentage van honderd procent. Het is de bedoeling klein chemisch afval vier keer per jaar op te halen en tevens milieuboxen beschikbaar te stellen. Een mobiel depot be hoort eveneens tot de moge lijkheden. Hoewel in Zoeter woude relatief al veel glasbak ken staan, wordt overwogen een bak in de Weipoort te plaatsen. De subsidieregeling voor oud papier is onlangs al aangepast. Door financiële steun wordt het inzamelen ge activeerd al wil Zoeterwoude wel waken voor het zoge naamde „papiertoerisme", het geen betekent dat door Zoeter woude papier uit andere ge meenten of van bedrijven wordt gesubsidieerd. Uitwerpselen van honden vor men een landelijk probleem. In het groene Zoeterwoude komt daar het probleem van de uitwerpselen van paarden nog eens bij. Verontreiniging van het wegdek is daarvan het gevolg. Gedragsverandering van honde- en paardebezitters is noodzakelijk. Voorgenomen maatregelen zijn het propage ren en (de eerste maal gratis) beschikbaar stellen van schep jes of zakjes waarmee uitwerp selen opgeraapt kunnen wor den. Na een gedegen voorlich tingscampagne wil Zoeterwou de de „mensen en dieren die het nooit leren" aan de schandpaal nagelen. „We ma ken foto's van honden of paar den met hun eigenaar, die zichtbaar in de fout gaan. Deze foto's worden onder het kopje „Hond/paard van de maand" in de gemeentelijke adverten tierubriek gepubliceerd", aldus in het milieuplan. Saneren bodem Het saneren van de bodem is de komende jaren eveneens een belangrijk thema Op dit moment zijn circa 130 lokaties bekend waar mogelijk sprake is van een verontreiniging. Het gaat daarbij om onder grondse olietanks er komt een nieuwe aktie tankslag om oude en niet meer gebruikte olietanks te verwijderen afvalstortplaatsen en voorma lige bedrijfsterreinen. De toename van het aantal open haarden en in het bijzon der de „allesbranders" vormen een groot milieuprobleem. Hoewel allesbranders zeker niet bedoeld zijn om er alles in te verbranden gebeurt dat nog te vaak. Omdat sprake is van onvolledige verbranding is een flinke roetuitstoot niet te voor komen en komen tal van ge vaarlijke stoffen in het milieu. Ook hier is een mentaliteits verandering wellicht het beste medicijn. Onkruidbestrijding met che mische middelen is volstrekt uit den boze. Het gebruik van machines met staalborstels hebben in andere gemeenten al succesvolle resultaten laten Waar mogelijk zal Zoeterwou de de bouw van windmolens of windturbines toestaan. Energiezuinige woningen zijn een vanzelfsprekendheid. Het meer dan voorgeschreven iso leren van woningen en het aanbrengen van zonnecollecto ren zal Zoeterwoude gaan sti muleren. In bestemmingsplan nen zal worden getracht om woningen met de hoofdwoon vertrekken zo veel mogelijk op de zonkant te situeren. Het gebruik van de fiets en het openbaar vervoer wil Zoe terwoude nadrukkelijk gaan stimuleren. Op centrale plaat sen komen parkeerverboden voor auto's. Er komen vol doende fietsenrekken en langs recreatieve routes meer afval bakken. Een goed geregeld openbaar vervoer kan stimulerend wer ken, zo is de redenatie. Om het goede voorbeeld te geven zal de gemeente Zoeterwoude, als experiment twee gemeente- fietsen aanschaffen voor ver voer bij de gemeente. Tevens is het de bedoeling om perso nen die met de fiets naar het werk komen, op experimente le basis, een onkostenvergoe ding van één dubbeltje per ki lometer te geven. Financiën Om allerlei plannen mogelijk te maken zullen de uitgaven van de gemeente ZoetervVoude stijgen van ruim één miljoen gulden tot ruim 1,8 miljoen gulden. Door extra gelden be schikbaar te stellen, de reini gingsheffing te verhogen, kos ten hinderwetvergunningen op te. trekken én een rijksbij drage verwacht Zoeterwoude, na een tekort in de jaren 1992 en 1993 later toch quitte te kunnen spelen. Het milieuplan zal de komen de weken op ruime schaal en in brede kring besproken wor den alvorens de gemeenteraad een definitief oordeel zal ge- Atleet Stefan Molenaar sportman van het jaar LISSE Stefan Molenaar, Ingrid van der Weiden en het eerste damesteam van Basketbalvereniging Lisse mogen zich in Lisse een jaar lang respectievelijk sportman, -vrouw en -ploeg van het jaar noemen. De uitreiking van de prijzen vond zaterdagavond plaats tijdens een bijeenkomst in sporthal Meerzicht. Skiffeuse Laurien Vermulst was uitgenodigd om de gelukkigen in aanwe zigheid van een paar honderd genodigden te huldigen. De atleet Stefan Molenaar (op de foto midden onder) heeft een zeer goed jaar achter de rug. Zo werd hij bij de Nederlandse jeugdkampioenschappen eerste bij het verspringen en legde hij beslag op een tweede en derde plaats op de onderdelen 200 me ter en 110 meter horden. Ingrid van der Weiden (linksonder) be haalde met haar paard tijdens de Europese jeugdkampioen schappen springen een derde plaats. Het eerste basketbalteam van Lisse promoveerde aan het eind van het vorig seizoen op verzoek van de bond naar de eredivisie. Het damesteam, dat uit eigen kweek is opgebouwd, presteert daarin boven verwachting goed. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Conducteur bedreigt met namaak-pistool ALPHEN AAN DEN RIJN Drie jongens uit Alphen en een uit Bos koop zijn zaterdag aange houden omdat ze een con ducteur in de trein Lei- den-Alphen met een pis tool zouden hebben be dreigd. Het viertal, in leeftijd varië rend van 15 tot 17 jaar, zou on derweg onenigheid met de conducteur hebben gehad. Toen ze in Alphen uitstapten duwden ze hem het pistool on der de neus. Daarop werd de politie direct gewaarschuwd. Agenten zagen de vier lopen in de Juliana- straat, waarop assistentie werd ingeroepen om ze te arreste ren Ze bleken in het bezit te zijn van een replica van een pistool. Een stuk speelgoed dat zo be drieglijk echt is dat het om die reden is verboden. Eén van hen gaf toe de con ducteur te hebben bedreigd. De vier zijn overgedragen aan de spoorwegpolitie. De Rietvink In de raadhuishal van Leid- schendam wordt morgen een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het inrich tingsplan van de eerste fase van de nieuwe woonwijk De Rietvink tussen Oude Tram baan en de Vliet. De tekenin gen van straatprofielen, in clusief parkeerplaatsen, de groene aankleding en een deel van de promenade langs de Vliet zijn tot en met vrij dag 8 maart te zien in de hal. Op de bijeenkomst den kennis met elkaar ma ken en het bestuur van de Stichting. Het hoogtepunt van de avond is de dia-voor stelling over historisch Hille- gom. De bekende streekhisto- ricus A.M. Hulkenberg zal commentaar leveren bij dia's van amateur-fotograaf F.R. Out. Als thema voor de dia serie is gekozen „De Hille- gommerbeek door de loop der eeuwen". De oude beek die al eeuwen vanuit de dui nen naar het dorp stroomt, vormt de oorsprong van het dorp Hillegom. Aanvang half negen, toegang is gratis. Kleding De Land-en Tuinbouw Vrou wen (LTV) in Roelofarends- veen houden deze week weer een kledinginzameling ten bate van de Stichting Mensen in nood. Het gaat om goede gebruikte kleding en schoei- l sel, lakens, dekens en gordij- kunnen (toekomst,ge) gen bewoners hun mening ken baar maken en verder kun nen zij tot 11 maart schrifte lijke reacties indienen. Dia 's De Stichting Vrienden van Oud Hillegom houdt mor- nen. De kleding wordt op aanvraag verstuurd naar der- de-wereldlanden en andere onverwachte noodgebieden. Wat overblijft wordt ver kocht om met de opbrengst derde wereld-projecten te fi nancieren. De kleding en an dere textiel kunnen tussen 4 gen in De Hoeksteen aan het en 8 maart worden bezorgd Karei Doormanplein 2 haar bij Tiny van Rijn, Noordein- eerste bijeenkomst. Tijdens de 129 in Roelof arendsveen, deze avond kunnen de vrien- telefoon 01713-13844. SECRETARIS J. BONS VERVROEGD MET VUT ZEVENHOVEN Velen waren zaterdag naar de receptie in dorpshuis 't Trefpunt gekomen om af scheid te nemen van de secretaris van Zevenho ven J. Bons, voor wie in de nieuwe gemeente Nieuwveen geen taak meer is we, Oud-burgemeester J. Huigs- loot, met wie Bons zo'n acht jaar heeft samengewerkt, sprak in 't Trefpunt waarde rende woorden uit over het werk dat Bons voor Zevenho ven gedaan heeft. „31 jaar heb je in dienst gestaan van het ambtelijk apparaat van Zeven hoven. Je hebt een klein be drijf groot zien worden. Dank zij jouw verdiensten zijn veel voorzieningen tot stand geko men. Je was voor veel inwo ners een vraagbaak en je was altijd beschikbaar. We nemen afscheid van een gewaardeerd ambtenaar, die drie jaar eerder in de pré-VUT gaat. Moge je een dure worden voor het Al gemeen Burgelijk Pensioen fonds". Ook de oud-burgemeesters Hoogenoom en Wagenaar spraken Bons hartverwar mend toe. Daarnaast voerde W. Kool namens de oude ge- Velen waren zaterdag naar dorphuis 't Trefpunt gekomen om de scheidende secretaris J. Bons en zijn vrouw de hand te schudden. meenteraad het woord, sprak R. Wolf namens het gemeente- personeel en uitte de heer Lode namens de secretarissen- kring Amstel/Rijnstreek, waarvan Bons jarenlang pen ningmeester was, lovende woorden. De vele mensen waren niet met lege handen naar 't Tref punt gekomen. Op voorstel van Bons gaat het geld dat hij kreeg naar de Zevenhovense Stichting Adoptiefonds, die van de opbrengst een éénmalig projekt zal financieren. Buitenleven Jan Bons begon zijn loopbaan in 1959, nadat hij drie jaar op het stadhuis in Amsterdam had gewerkt. Een woning en FOTO: WIM VAN NOORT het buitenleven trokken hem wel aan. Burgemeester Det- mers kwam persoonlijk naar het Amsterdamse stadhuis voor het sollicitatiegesprek en hij stelde Bons aan als tweede ambtenaar der secretarie. Bons was overigens de enige sollici tant, dus veel concurrentie was er niet. Zevenhoven telde in die dagen 1200 inwoners. Samen met Jan van de Elzen werkte Bons aan alles wat er op een secretarie te regelen viel. In 1963 werd hij benoemd tot secretaris, na dat Van de Elzen was vertrok ken naar Brabant. Een half jaar lang deed Jan Bons alle taken alleen, maar daarna breidde het aantal ambtenaren zich langzaam uit. Ook de ta ken namen toe, omdat Zeven hoven zich ontwikkelde. Bons is er allemaal nauw bij betrok ken geweest: de komst van kern Westeinde waar vele nieuwbouwwoningen, het dorphuis, een winkelcentrum en een sporthal zijn verrezen, de aanleg van de sportvelden, fietspaden, riolering, de zo- merhuizenparken, de bouw van scholen en de ontwikke ling van het tuinbouwgebied. Eén van de grootste klussen waaraan Bons zijn bijdrage le verde was de herindeling. „Elke keer weer dropte de provincie voorstellen waarop antwoorden moesten komen. De strijd heeft tien jaar ge duurd en dat steeds onder de leuze: „Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een an der niet". Hoe verder je in de procedure kwam des te meer de secretarie onder druk werd gezet." Bons blijft het allemaal onbillijk vinden. „De druk op het platteland is altijd groot geweest. We moesten groen blijven. Aan die taak hebben we voldaan. Maar omdat het te groen was, werden we opgehe ven". De moeilijkste tijd in die 31 jaar is het laatste half jaar geweest. „Je had een dubbele taak. Het werk in Zevenhoven ging door en je werkte mee aan de voorbereidingen om van twee gemeentes van gelij ke grootte één nieuwe te ma- 1500 vergaderingen Het secretariewerk, het bijwo nen van B en W-vergaderin gen (zo'n 1500 in totaal), het maken van voorstellen aan de raad, de contacten met de af delingen. Jan Bons zal het missen. Op 56-jarige leeftijd gaat hij met de VUT. „Ik moet nog aan de gedachte wennen. Ik heb altijd een drukke taak gehad, het laatste half jaar een dubbele. Bovendien had ik me er niet op ingesteld". Bons en zijn vrouw Toos zijn beide lief hebbers van de natuur. Ze fietsen en zwemmen graag en Jan zijn liefhebberij is het fo tograferen van natuur en landschappen. Bovendien krijgt het echtpaar er in de loop van dit jaar nog een nieu we bezigheid bij: opa en oma. MARGRÈT DE GROOT ZOETERWOUDE De eerste verkoopdag van de Zoeterwoudse stichting het 'Graalhuis' is bijzon der goed verlopen. Enkele honderden mensen koch ten wat van hun gading en dat leverde uiteindelijk een totaalbedrag op van ƒ3.100,-. Alle verwachtin gen werden daarmee overtroffen. Vrijdagavond had wethouder R. Hogenelst het Graalhuis of ficieel geopend. Hij deed dat door een oude klok te verko pen voor een bedrag van 200,-. De opbrengst van de verkoop van allerlei artikelen komt ge heel ten goede aan projekten in de Derde Wereld. Na een kort openingswoord van stichtingsvoorzitter Kees Elderhorst sprak wethouder Hogenelst zijn bewondering uit over de inzet van een groot aantal vrijwilligers. „Ik vind het een prima initiatief om goederen voor hergebruik te bestemmen. Veel mensen zullen blij zijn met deze artikelen, terwijl de opbrengst een goede bestem ming krijgt. Als gemeente Zoe terwoude hebben we juist het milieuplan uitgebracht. Daarin komt recycling als belangrijk punt aan de orde. Hier in het Graalhuis wordt dat al tot uit drukking gebracht", zei Hoge nelst voordat hij het eerste ar tikel verkocht. Lovend Zaterdag om 10 uur vond de opening voor het publiek plaats. Tientallen mensen stonden te wachten om tijdig binnen te kunnen komen. De reacties waren lovend. „Ik had een rommelmarkt verwacht maar dit zijn uitstekende goe deren", aldus een van de eer ste bezoekers. Er was belangstelling uit de hele regio. Naast de vele ko pers waren er ook mensen die juist spullen, meestal in per- fekte staat, kwamen inleveren. De bestuurleden van het Graalhuis namen die spullen graag in ontvangst. De openingstijden van het Graalhuis aan de Zuidbuurtse- weg 13 zijn: zaterdag van 10.00-14.00 uur en dinsdag van 13.30-16.30 uur. Voor een uitgebreide agend ook voor de komende daga raadplege men „UIT", de gr tis wekelijkse bijlage van de; krant. LEIDEN LUXOR (Stationsweg tel. 071-121239): Kindergarten (12); 19 00, 21.15. LIDO en STUQ (Steenstraat 39. tel. 124130): I Vere (al); Rusaia house (al); 1 21.15. Dances with wolves 20.00. Witches (al); Teenage r ninja turtles (al); Kleine zeemeernj (al); wo. 14.30. Home alone 18.45, 21.15. wo. ook 14.30. cards from the edge (al); 21.15. TRIANON (Breestraal tel.071-123875): Camilla (12); 20.00. REX (Haarlemmerstrd 52, tel. 071-125414): Sweethea^ (16); 21.15. ALPHEN AAN DEN RUN EURof"*1 NEMA I (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Air America (#nl< 18.45, 21.15. Teenage mutant nirgLi turtles (al); wo. 13.45. EUROCII%,|e MA II: Kindergarten cop (12); 18.1P_ 21.15. wo. ook 13.30. zo. ook 16.(J^ EUROCINEMA III: Flatliners <lPm' 18.45, 21.30. Kleine zeemeermin (#n i wo. 14.00.* EUROCINEMA IV: Hoié.0! alone (al); 18.30, 21.00. wo. ofen 13.30. ,he VOORSCHOTEN GREENWPrP (Schoolstraat 69, tel. 071-61433as 612566): Ghost (al); ma. t/m «jtorr 20.15. Problem Child (al); wo. 15.{ Prefumed innocent (12); ma. t/m q)|\ 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Kui)r en de zonnetempel; wo. 14.00. DEN HAAG ASTA: 1 (Spui 27, f 3463500): Kindergarten Cop (1F 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: Dfr ces with wolves (al); 14.00, 20.4pc ASTA 3: Pacific heights (1, 14.00, 18.45, 21.30. BABYLON^P (naast Den Haag Centraal 3471656): Havana (12); 14.00, 20 P BABYLON 2: Postcards from tDu edge (al); 14.00, 18.45, 21.30 BYLON 3: The witches (al); 14 L 18.45, 21.30. CINEAC 1 (Buitent 20, tel. 3630637): The Russia Hcu1 (al); 14.00, 18.45, 21.30. CINEACptJ The hot spot (12); 18.45, 21.30. di. do. ook 14.00. CINEAC 3: Flaje ners (12); 18.45, 21.30. ook 14.00. METROPOLE 1 (CanT gielaan, tel. 3456756): Eline Vere (r 14.00, 18.45, 21.30 METROPOl 2: Dances with wolves (al); 14.F 30. METROI valry (al); 14.00, POLE 5: The sheltering sky 18.45, 21.30. ma. di. do. ook 14 ^q|, ODEON 1 (Herengracht 13. un 3462400): Kindergarten Cop (j^ 13.45, 18.45, 21.30. ODEONpn1 Ghost (al); 13.45, 18.45, 211 ODEON 3: Home Alone (al); 13.fcD|, 18.45, 21.30. ODEON 4: Pretty *,or1l man (al); 13.45, 18.45, 21.rnne HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: Ju-Dtek( 19.30, 21.45. Zaal 2: Het Asthenia m syndroom; 20.00. Zaal 3: Casabl»02 ca; It happened one night; iLrq( 19.30, 21.45. To kill a mockingbt di. 19.30, 22.00. Cyrano de Berk0,( rac; wo. 19.30, 21.45. The Afri^ queen; do. 19.30, 21.45. Dkr- KINDER VOOR STELLINGEN Cllf^in AC: De kleine zeemeermin; 14.00. Ninja turtles; H* METROPOLE 5: De kleine 3 meermin; wo. 14.00. ciqzlr !st€ jnö ttDI APOTHEKEN De avond diensten van de apotheken in de?e gio Leiden worden waargenoiilegtri door de apotheken die ook week^elunc dienst hebben. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN# ZEN LEIDEN OngevallendlJ elke dag Academisch ZiekenhuislADIC halve van dinsdag 13.00 u. tot woaewoi dag 13.00 u. (Diaconessenhuls polf 30 nieken tel 155543, afdeling S.C.Uler 175639) en van vrijdag 13.00 u.N zaterdag 13.00 u. (Ellsabeth-zielè RF huis). De Geneeskundige Dienst Leider verhuisd van de Roodenburgersljei in Leiden naar de Cronesteinkprok 18a in Leiden. |lCh VERENIGING BESCHERMING 4 30 r GEBOREN KIND Hulpverlenind ongewenste zwangerschap voor rmDIC der en kind. Bel tel. 071-896309; «uee 897762; 033-620244 (dit laatste nèt V mer is dag en nacht bereikbaar) 103 BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN loom Diaconessenhuis: Bezoekuur ds lijks van 14.30 tot 15.15 uur en fcDIC 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdef 00 dagelijks van 10.30 tot 19.00. 1.00 meer dan twee bezoekers per pati(05 Op de afdeling special care kan rfchtr terecht van 10.30 tot 11.00 uur van 19.00 tot 19.30 uur. VoordaADIC laatste twee afdelingen bezocht M nen worden dient eerst overlegd met de dienstdoende i pleegkundige.* Sint Elizabeth-tr kenhuis: Volwassenen dagelijks |i 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3(^1 klasse-afdelingen ook 11.15-12.0 Kraamafdeling: dag. van 15.00-11: u. en van 18.30-19.30 19.30-21.00 u alleen voor vacl.05f Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. sieve verpleging: dag. van 14.30 u en van 18.30-19.00 u. Spf Medisch Adviescentrum: ma. 19.30-20.30 u. in het St. I beth-ziekenhuis. Endegeest: Dl' vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.W en 14.00-15.00 u.; eerste klassej gehele dag. Jelgersmakliniek: J gerenteam: za. en zo. 14.00-17.0' Opname: werkdagen 16.45-17.4Ji za. zo en feestdag. 10.00-11.3ffl 14.00-16.30 u. Team A, C en T tot 21.00 u. met uitzondering v handeltijden en etenstijden. i misch Ziekenhuis: Voor alle f ten (behalve kinderen) zijn de bei kuren als volgt: Dagelijks 14.15-11 u. en 18.30-19.30 u. Avondbezoej afdeling verloskunde: 18.00-19.0 De Praematurenafdeling: en familie is na overleg met patiël doorlopend bezoek mogelijk. Bei aan ernstige patiënten: wanneerk/ ernstige patiënten doorlopend zoek wordt toegestaan kan de h verpleegkundige hiervoor kaarten verstrekken. Kinderklif zalen voor peuters, kleuters e kinderen 15.15-17.00, babyzaail boxenafdeling: volgens afspraak! het verpleegkundig hoofd. Bezor' den kinderafdelingen: voor ouf van opgenomen kinderen r met verpleegkundig hoofd. Voorj |an dere bezoekers van kinderen: neus- en oorheelkunde e 14.15-15.00 en 18.30-19.30 Oogf kunde en heelkunde: 14.15-15.0 18.30-19.00. RijnoordziekenlT - 1| 11.00-11.30 u. Extra bezoek - kraamafdeling: 19.30-20.30 u. Kir» afdeling 15.00-15.30 u. alleen ouders 18.00-18.30 u. CENTRALE REGISTRATIE KINI OPVANG (Koornbrugsteeg 2, I EK Leiden, tel 254810.) Inforii over en aanmelden voor kind# vang in Leiden. Geopend: dag 9-12. SP HULP- EN INFORMATIEDlEfon c Groenesteeg 33, Leiden. Tel. I 134640 of 071-144600. Hulp en if matie op medisch, juridisch en n gebied, werk, sociale verzekering huurkwesties. Spreekuur: elke f derdag van 20.00-21.00 u.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 8