Teylingen in slotfase langs Stompwijkse Boys Smalle basis nekt Leython in slotfase fUphia neemt de leiding over in afdeling zaterdag I —JPORT ^IDC geabonneerd op nipt verlies Bataven crossploeg pakt opnieuw brons Sa1 (6-1»- AZC herstelt zich tegen De Zijl/LGB Ccid^cSouxont MAANDAG 4 MAART 1991 PAGINA 17 "J (EIDEN De Rijnsburgse tweedeklasser IDC is geabonneerd op nipt verlies. Za- oe-»rdag werd dit probleem tegen damclub zafet Probleem uit Hoorn opnieuw beves- ijkjgd. ^Je vijf remises, waaronder die van inval- }r Ben Fase aan bord vier en Arie Scho- -Gllfeveld, op het vijfde bord in plaats van rijdet tiende, werden alle bereikt na steeds ïn-i voordelige positie te hebben gestaan. £eiJinst werd geboekt door Cees van de -pfasch, aan bord zes, die Joop Koppies rjrst zijn koppie niet zag gebruiken en alirvolgens in een verloren stand door zijn ia(fag zaë Saan- Bij Gert Cederhout stond itittt sein bij opponent Sein al heel snel op Eipveilig. Kopman Cor van Dusseldorp jieierloor regelmatig van de sterke Suri- im-amse 8astsPG^er bij Hoorn, B. Ramdien. :ste Aan bord acht toverde Hans Kreder zijn tegenstander een fraaie damcombinatie voor, die echter voor een tweede uitleg vatbaar bleek en een directe opgave bete kende. Jan Schijff had in invaller Vriend bepaald geen vriend en verloor eerst een schijf en vervolgens de partij. Door het verlies van RDG 3 staan RDC en de Ha genaars gelijk op de derde plaats van on deren. De verwachte winst in de laatste ronde tegen het verzwakte en reeds gede gradeerde Schiedam 2 en de voorsprong van acht bordpunten op RDG 3 houdt voor RDC Rijnsburg met een aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid hand having in de landelijke tweede klasse in. Aan Krommenie kan de titel met een slo- tontmoeting tegen het puntloze Zaandam niet ontgaan. LEIDEN Zonder Han Kulker, Jan Jansen en Mare Borghans heeft Bataven de bronzen medaille in het clubkampioenschap veld loop veroverd. In Deurne evenaarden een vijftal rood- hemden de prestatie van vo rig jaar door met alle acht mannen bij de eerste 100 fi nishers te eindigen. Kees van Klink (voortreffelijk 13e in 41.18 minuten),Jaap van Duivenvoorde (17e met 41.33), Ben Kerkvliet (40e met 42.48), Luuk Steenbergen (60e in 43.51) en Casper Ravensbergen (67e in 44.04 minuten) zorgden met elkaar voor 48 klassement- spunten. Dat aantal bleek na het opermachtige AAC en het verrassende GVAV Rapiditas uit Groningen (34 punten) goed voor een tweede bronzen plak in successie. Daarvoor hoefden de eveneens sterk lopende JAn Verloop (80e), Jan Koretkaas (81e) en Jo Ferket (92e) niet eens een bijdrage te leveren. Het Haagse Sparta kwam met 58 punten ondanks Huub Pragt (die de beste regionale prestatie leverde door twaalfde te wor den in 41.13), Hans Post (die een zoete winst boekte op Luuk Steenbergen) en Jos van "Leeu wen op een vierde plaats te recht. Voor Holland scoorde Theo van der Veer een wat te leurstellende 27e plaats in 42.13 minuten en kwam Tim Brou wer de Koning tot een 53e plaats met 43.36 minuten over de 12,4 kilometer. Bij de dames was Joke Kley- weg met een vierde plaats zeer tevreden. Het missen van een medaille werd verzacht door de selectie voor het Wereld Kam pioenschap op 24 maart in Ant werpen. De enige andere Leid- se inbreng bestond triest ge noeg slechts uit Bataafse Regina van Duijn (teleurstellend 19e na 18.37 over de bijna vijf kilo meter) en Spartaanse Annet van Veldhuizen (20e met vier seconden achterstand op Van Duijn). De korte cross bij de heren is nog steeds geen kampi oenschap waard, maar dat be lette Joost la Lau niet om voor de meest opzienbarende presta tie te komen. Aanvallend star tend (zoals gebruikelijk) met ondersteuning van de opval lend fitte William Augustinus hield hij het hoge tempo vol. Slechts John Sloof kon de on bevangen Bataaf nog net de baas zodat er voor La Lau ten slotte een bijzonder goede twee de plaats over bleef. he 1 ii)EIDEN De strijd om ont titel in de afdeling zon- ®ld!ag lijkt zich steeds meer la®ye te spitsen tussen ASC wap Teylingen. De Sassen- ;oe<jeimers rekenden af met ;t".]ibtopper Stompwijkse 10Pjoys (1-0). VTL verkeek T^jch op de kracht van lig|MO (3-1). VNL blijft in inkf race na de overwin- oeing tegen VNA (2-1). :eeijemardus schoot War- syiunda het halve dozijn ^Jeylingen - Stompwijkse ,t^oys 1-0 ((H)) bei een wedstrijd waarin beide Jams met de nodige invallers we»eelden waren de beste kan- :telln voor Teylingen. Voor rust ■vamen de mannen van trai- ;r Bert Kort echter niet tot •ren, al werd wel twee maal Ook na de pau- ;rdi?t kreeg Teylingen een aan- opgelegde kansen, terwijl Stompwijkers onder leiding in regisseur Walter de Kiviet goed tegenstand bleven bie den. Drie minuten voor het einde was het uiteindelijk Jim Beuling die met een lob het duel besliste. MMO - VTL 3-1 (1-1) In een faire wedstrijd waarin beide teams na de winterstop nog naar de juiste vorm zoch ten haalde MMO toch een ver diende overwinning. De goede instelling van de ploeg uit Hoogmade vormde de basis voor de verrassende overwin ning. Henk Zoutebier opende voor de thuisploeg de score maar Jan Baks scoorde voor VTL de gelijkmaker. Na rust maakte Jos Disseldorp en Jack Baak aan alle Leidse illusies een eind. VNL - VNA 2-1 (0-1) het begin van de wedstrijd werd VNL duidelijk overbluft door VNA. VNA kwam zelfs door Jacco Staalduinen op een 0-1 voorsprong. Na die treffer kwam VNL al snel beter in de wedstrijd hetgeen na rust re sulteerde in twee doelpunten van Andre de Jeu, twee keer UDO - FC Rijnland 2-2 (0-1) Voor rust was FC Rijnland duidelijk de betere ploeg en het kwam via Herman Glas bergen dan ook op een 0-1 voorsprong. Keeper Michel Verhaar van UDO hield ech ter de schade voor de thuis ploeg beperkt. Na de thee bracht Rene Fleur de ploegen op gelijke hoogte na een vrije trap van Ronald de Jong. Twintig minuten in de tweede helft bracht Drikus van der Linde Rijnland andermaal op voorsprong, maar tien minu ten zorgde andermaal Rene Fleur voor de gelijkmaker Bernardus - Warmunda 6-1 (2-0) Bernardus speelde zeer agres sief en stond voor rust al met 2-0 voor via door Marco Hol ders en Frans Zandbergen. Na rust kon Bernardus het hoge tempo goed vasthouden zodat de ploeg nog vier maal het net trof door John Morsch, Jos van Kampen, Gerard van de Haas en 'good old' Henri Klercks. Gerard van Velzen redde voor Warmunda de eer. FOTO: ANDRÉ VAN w» HAASTEREN 3ofn regisseur waner ae jviviei ocnouien. reaae voor warmunaa ae eer. HAASTEREN j". jMÜfcfc.- .-»v- fctfSSW» 4 ge- IIDEN Alphia heeft na 6-2 overwinning op SVOW leiding in de afdeling zater- l overgenomen van het niet .elende Sleutels, het duel te- ,n HVZ werd afgelast. GWS ijft goed volgen door de 3-0 /erwinning tegen Lugdu- Jaium. LSVV verloor in Leiden in Koudekerk (2-1) en Wou- rugge zorgde voor een ver rassing tegen Abbenes (3-2). SVOW - Alphia 2-6 (1-3) Alphia kwam al na vijf minu ten op voorsprong via Leen Baay. De thuisploeg kwam echter via Wilco Klomp weer langszij. Twee fraaie treffers van Angelo Leverrock bepaal den 1-3 ruststand. Na rust bleef het een doelpuntrijk duel. Ben van Klaveren ver ruimde de score voor de kop loper: 4-1. SVOW kwam via Marc van Weegen nog even terug maar Angelo Leverrock en Bert Bakker bepaalden de eindstand op 6-2. Lugdunum - GWS 0-3 (0-1) GWS startte tegen hekkeslui- ter Lugdunum vrij moeizaam. De Kikkers hadden zelfs de beste kansen maar op slag van rust was het toch GWS dat door een omhaal van Percy Looman op voorsprong kwam. Een kwartier voor tijd tilde Gijs Baars de stand naar 2-0. Een schot van Gijs v/d Mey bracht de 3-0 eindstand op het scorebord. LSVV '70 - Koudekerk 1-2 (0- 2) LSVV had in de beginfase het initiatief maar Ron Paling opende voor Koudekerk de score. Een overtreding binnen de beruchte lijnen van Jacob Valkenburg betekende een strafschop en Ron Paling liet deze buitenkans niet onbenut. Na rust bracht Nanno Bennin- ga met een halve omhaal de spanning terug. Meer doelpun ten stond Koudekerk echter leef niet toe waardoor het met 1-2 de winst naar zich toetrok. Woubrugge - Abbenes 3-2 (0- 1) In de eerste helft waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Abbenes opende de score via Piet Maaskant. Na rust trok Woubrugge het initiatief naar zich toe en kwam via een om haal van Hans Hoogeboom op gelijke hoogte. Tien minuten voor tijd zette Martin Dijk shoorn de thuisploeg op voor sprong. Hans Hoogeboom was even later voor de tweede maal succesvol: 3-1. In de slot fase kon Marco Zwetsloot nog profiteren van een fout in de achterhoede van Woubrugge maar dat was dan ook het laat ste wapenfeit van Abbenes. eidse Studs rij aan kop iati|EIDEN Met de 4-2 t.-verwinning op Capelle de Leidse Studs met Yafee punten voorsprong geifij aan kop gekomen van reie derde klasse van de teajndelijke hockeycompeti- eure e belangrijke inhaalwed- yyijd tegen Capelle werd J ïnwege de slechte terrein- 1 pstandigheden in Leiden tagezet in een uitwedstrijd het kunstgras van Capel- 3eH Ondanks dit gegeven en efjt ontbreken van twee ba- ispelers, Mark van Pappe- 2_|pdam en speler/coach Jur- n van Aken, domineerden g Leidse Studs de gehele pdstrijd. Het resulteerde in -teijn hoge serie strafcorners, graaaruit Bob-Jan Dietrich ;rsifst vier maal scoorde. In kerf eerste helft doelpuntte sccfipelle ook nog eens twee Dijlaal, waardoor een 2-2 rust- efend werd bereikt. Het tref- werd tot tien minuten tijd bijgewoond door J (p door dit geweld terneer geslagen coach van medeti- 5tejlkandidaat Souburgh, pjpartegen over veertien da- n het kampioenschap >rdt beslist. de overgangsklasse beant woordde het 1-1 gelijkspel LMHC bij en tegen Leo- is aan het vooraf aan de irt van het tweede compe- egejiegedeelte gestelde doel, )g}ie punten te halen uit de ;te twee ontmoetingen te- middenmoters. De Lei aars speelden een sterke ste helft, waarin echter de isen in de cirkel, door on- meer Casper Klijn en Je- :n Dubbeld, niet werden lUt. Een strafcorner werd dubieuze gronden afge- c jurd. Tegen de verhouding yJnam Leonidas met een ge- ^streffer via de binnen- t van de paal de leiding, tweede helft werd vooral •aald door werkhockey de 23-meterlijnen. IHC hield de druk op de tirftel en verkreeg opnieuw 1 ftkele kansjes. Een rebound l oln Ronald Carpentier na dta strafcorner zorgde voor t 2} meer dan verdiende ge- ^^tmaker. FOTO: HENK SNATERSE ALPHEN AAN DEN RIJN AZC herstelde zich na een moeilijke pe riode tegen De Zijl /LGB. De Alphenaren wonnen de streekderby met 15-9. Het dubbelweekeinde werd echter door AZC weer teleurstellend afge sloten. Tegen VZC werd met 11-8 verloren. De Zijl herstelde zich tegen Bran denburg (14-10). 14-10. Op voorhand leek de streek derby tussen vice-kampioen AZC en De Zijl/LGB een open strijd te worden. De Al phenaren zijn de laatste we ken het spoor volkomen bij ster. De grillige Zijl-ploeg boekte vorig weekeinde een knappe overwinning op het Ravijn. Marco Kerkvliet bleek het herwonnen vertrouwen van zijn coach niet te bescha men en schreef de eerste twee treffers op zijn naam. De AZC- formatie benutte middels Ga- bor Gyori een overtalsituatie op even fraaie wijze: 2-2. Ed win Redegeld wist met eén schot het niveau van het duel te schetsen. Redegeld lostte halverwege het zwembad een schot, die in de verre boven hoek belandde. Alle spelers en plaatsvervangend goalie An dre de Jeu keken stomgesla- gen de bal na: 2-3. Remco Piel- stroom deed er een schepje bo venop en verrastte de Leidse verdediging met een lepe boogbal:3-3. Beide ploegen wa ren qua spel nauwelijks te on derscheidden van een kaarten huis, maar het was de vraag welke als eerst zou instorten. De Zijl bezweek als eerste on der de druk en AZC liep uit naar 7-3. De Leidse ploeg toonde echter karakter en kwam terug tot 7-5. De laatste fase van de tweede periode bleek cruciaal. Joor mistte de aansluitingstreffer: 8-6. In de voorlaatste periode maakte de Spijkerbrigade de grove fout om het Alphense gevaar, Brebde niet uit de ploeg te ha len. Brebde mocht menigmaal vanaf de rechterflank prijs schieten: 11-7. De laatste perio de was van een zeer matig ge halte. De Zijl-coach Spijker zag ook nog eens zijn spelers arsenaal slinken. Joor en Klui vers konden met drie persoon lijke fouten definitief de kant opzoeken. De Alphenaren ver zilverden opnieuw de vele o ver talsituaties en pakten de welkome punten. Voor De Zijl zag het er ook te gen Brandeburg naar uit, dat het rampzalig zou worden. De Leidenaars keken na drie pe riodes zelfs tegen een bijna on overbrugbare 7-3 achterstand aan. Maar onder impuls van routinier Alex van Belkum werd een 14-10 overwinnig be haald. De Alphenaren bleken vol doende moed geput te hebben uit de streekderoy en begon nen sterk aan het karwei te gen VZC. De wedstrijd gaf een gelijkopgaand beeld waarin AZC zelfs de leiding mocht nemen: 6-7. In de laatste fase raaktten de Alphenaren echter veelvuldig het Veenendaalse houtwerk en wist VZC een gat te slaan: 11-8. De Leidse eersteklasser LZ heeft voor de afwisseling de reeks van nederlagen onder broken. Tegen het hoog geno teerde Gouwe werd in een re delijk wedsrijd twee punten aan het schrale totaal toege voegd. Vooral Jan de Graaf en de herstelde Frans Langer- horst speelden een puike par tij: 8-5. Vivax heeft zich dit weekeinde van alle concurren ten ontdaan. De medekoploper HPC verloor en de Welling equipe zelf wees het lastige Flevo terug: 10-4. De Zijl-dames konden het niet bolwerken tegen het ho ger geklasseerde Merwede. De bezoekers kwamen welliswaar gelukkig aan de leiding maar de Leidse dames bleken zelf niet in staat om eigen kansen te benutten: 3-7. Avanti droogt Trias af: 10-0 LEIDEN Avanti liet af gelopen zaterdag merken dat het niet met zich laat spotten. Tegenstander Tri as ging met de grootst mo gelijke nederlaag naar huis. Minder gelukkig was Scylla. Door het uitvallen van Mirjam Hooman, moest Scylla tegen het niet al te sterke Verenig de Spaarbank genoegen nemen met een gelijkspel. Avanti had geen enkele moeite met Trias. Trinko Keen, Casper Mol, Merijn de Bruin en Michel de Boer stonden geen punt af. De Trias heren konden met een 10-0 nederlaag de terugreis naar Twello hervatten. Scylla stelde teleur tegen de Verenigde Spaarbank. Mir jam Hooman was ziek en de geblesseerde Peter Paul de Vrind viel na zijn winst te gen Tamminga uit. Martin van Rijn kwam niet tot winst tegen Kobe. Invaller Martin Groenewold was goed op dreef en versloeg in een spannende wedstrijd Greve. Kopman Gerard Bakker liet zich niet van de wijs bren gen; zowel Kobes als Tam minga moesten hem felicite ren. Tegen Oki uit Eindhoven scoorde BT Lifters zeven punten. Ron Schipaanboord en Siem van der Valk, die samen het zwakste paar vor men, wonnen beide wedstrij den. Bij de sterkste twee, Friso Reitsma en Herman van der Broek, kon alleen Van der Broek een maal tot winst komen. Beide paren wonnen hun dubbelpartij waardoor de eindstand 7-3 werd. Scylla 2 draait goed mee in de tweede divisie. Zaterdag versloegen ze Treffers Bo- venkarspel met 7-3. Jeroen Koudstraal won al zijn partij en. Martin Groenewold kwam niet verder dan twee zeges. Mare Klein liet een een achter zijn naam schrij ven. De dubbel was voor de Leidenaren. Het verschil tussen eerste en eredivisie is groot. Dat hebben de dames van Docos in hun eerste twee wedstrij den wel gemerkt. Zorgde eerst Shot voor een inmaak partij dit weekeinde was de eer aan Irene aan Tilburg. Irene, dat al twee maal landskampioen werd, gunde Docos een punt. Petra Buite laar versloeg oud-teamgenoot Esther Tanck. Heieen Hop en Marijn Olden bleven op nul staan. Beiden speelden wel een aantal partijen in drie games. LEIDEN Leython heeft in het duel tegen VoCaSa uit Nijmegen de nadelen van een smalle selectie aan den lijve ondervon den. De Leiderdorpers verloren met 3-0. Ook het tweede team van Leython ging kansloos te onder te gen Rijnmond (3-0). De Gemini Kangeroes heren begonnen sterk maar ver loren met 1-3 van Skania. De dames van Gemini de den het beter tegen Be Fair (3-1). Leython kon bij voorbaat al een moeilijke wedstrijd ver wachten bij VoCaSa. De ploeg uit Nijmegen is thuis nog on geslagen en wist onlangs de koploper uit de eerste divisie met een 3-0 nederlaag naar huis te sturen. De Leiderdor pers met 8 man aanwezig speelde geen beste wedstrijd maar hadden toch kansen op de winst. Na winst in de eerste set brak de dunne de selectie de ploeg op. Coach John Groen zag zich zelfs genood zaakt zijn eigen trainingspak uit te trekken. Bovendien moest hij tweede spelverdeler Rob Mudde als aanvaller in wisselen. Na verlies in de tweede en winst in de derde set werd het uiteindelijk een 3-2 nederlaag. Dit ondanks het uitstekende spel van spelver deler Gerrit de Saeger. Ley thon 2 verloor kansloos met 3- 0 thuis van Rijnmond 3. Ei genlijk kwam de ploeg in het geheel niet in het stuk voor. Aanvallend werden veel fou ten gemaakt en ondanks een goede service was de tegen stander op alle fronten beter. Gemini Kangeroes vergooide zijn kansen op de titel door een 1-3 nederlaag thuis tegen Skania. De eerste set werd door goed blok en uitstekende service eenvoudig met 15-4 ge wonnen. Daarna werd Skania actiever en verslapte de eigen verdediging. Mede door een te gemakkelijke service gingen de Voorschotenaren met 10- 15,8-15,10-15, vervolgens kans loos ten onder. In de promotieklasse had RVV een volledige off-day. De mannen uit Rijnsburg ver loren kansloos met 3-1 bij RI- VA/Rijswijk 2. Veel te laat werd begonnen in een slecht verlichte zaal. Bovendien biedt de huidige vierde plaats op de ranglijst geen enkele uitdaging meer. Volgens een van de spe lers was dit duidelijk een voor beeld van volleybal voorjaars moeheid. Behalve in de derde set die met 15-5 werd gewon nen was het spel uitermate zwak. Het ontbreken van een f»ass en een matige spelverde- ing verklaren de terechte ne derlaag. Graficon/Donar won eenvoudig van het onderaan staande Thor 2. Met slechts zes spelers werd de zeer zwakke tegenstander eenvoudig opge rold. Middenaanvaller Bert Brussee wist door goede blok kering de aanval van de te genstander te neutraliseren. Bovendien waren de eigen spelverdelers Ron Groen en Kees de Bok uitstekend op dreef waardoor de ploeg er rustig op los kon slaan. In de streekdeby tussen Leython 3 en VCS was er voor het pu bliek weinig te genieten. Een ongeinspireerd VCS won een voudig in een rommelige wed strijd van een machteloos Ley thon. Allen de Sassenheimse aanvaller Dick van Elk wist zijn wekelijkse voldoende te scoren. Gemini Kangeroes 2 verloor met 3-1 van Super spanning. Elke set set was spannend en juist die spanning had een verlammende wer king op de ploeg. Het is duide lijk, met het einde van het sei zoen in zicht, dat de ploeg de kunst van het degradatie vol leybal nog niet beheerst. De dames van Gemini Kan geroes 1 wonnen ondanks een smalle basis met 3-1 van Be Fair. Be Fair is een taaie ploeg en in het begin van de eerste set verdraaide een speelster haar knie en kwam een ander wat onzacht in aanraking met de bank. Dit betekende dat de ploeg zonder wissels verder moest. Desondanks bleef Be Fair goed verdedigen maar moest toch haar meerde ken nen in de Voorschotense ploeg. Gemini speelde regelmatiger en verdiende dan ook de over winning. Gemini Kangeroes 2 ging ten onder bij Oikos met 3-1. De eerste set ging gelijk op en werd gewonnen. Het twee de part was ook spannend en ging net verloren. In de derde set ging het goed mis. Petra van Wissen kreeg last van kramp en coach Leo Boere kreeg een rode kaart voorge schoteld. De set werd hierdoor verloren en uiteindelijk ook de wedstrijd. Gemini Kangeroes 3 won eenvoudig van de num mer laatst Orion. Zoals ver wacht werd het een eenvoudi ge wedstrijd tegen het zwakke Orion. De jeugdige invalster Nienke Meys speelde als een uitstekende tweede set. Ley thon 1 verloor met een sterk gewijzigd team met 3-2 van Ridderveld. Co Pronk en Inge Smit ontbraken en bovendien ging Helena Booristra door haar enkel. Na een overtui gend begin leide de spanning tot nervositeit bij de ploeg. Dit kwam het eigen spel niet ten goede en de Alpense dames behaalde daardoor een ver diende overwinning. Leython 2 moest haar meedere erken nen in Agon. De eertse set werd nog wel gewonnen maar daarna was Agon in een span nende wedstrijd de betere ploeg.(ll-15,17-15,15-10,15-13). NOVO verloor ook, met 3-0 van DVC. Op zich was dit schande aangezien het de nummer een tegen de nummer laatst betrof. In een redelijke wedstrijd maakte de Noord- wijkse dames net iets meer persoonlijke fouten waardoor DVC terecht maar niet echt overtuigend won. WW ver loor net als vorige week op nieuw van Radius 2 met 3-2 De ploeg van coach Sime Boom begon uitstekend en kwam met 2-0 voor. Het team had geen wissels en de derde en vierde set trok een beter in haar spel komend Radius naar zich toe. De beslissende tie break ging ondanks goed spel van Cecil Beers en spelver- deelster Jose Purvis met 15-10 verloren.

Leidse Courant | 1991 | | pagina 17